Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD Woensdag 10 Augustus 1938 Auto over den kop. De tweede dag der V.V.V.-feesten. THIJS IJS EN DE TOOVERSLANG EN Uit de Rijnstreek Het concours van „Zanglust" begonnen. HAARLEMMERMEER. Een ernstig en een licht gewonde. In den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur reed niet groote snelheid op den nieuwen Rijksweg tusschen den Schlpholweg en den Vijfhuizenveg een personenauto, bestuurd door den 19-jarigen V. uit Hoofdorp, ter- vijl de 30-iarige V. tot Haarlemmermeer naast hern was gezeten. De chauffeur raakte plotseling de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto in den grasberm reed cn over den kop sloeg. De bestuurder werd uit de auto geslin gerd, doch bleek er met eenige niet ern stige snij- en schaafwonden te zijn afge komen. Erger was het evenwel gesteld met den passagier V.. die hevig bloedend werd op genomen. Hij heeft o.m. een hersenschud ding en vermoedelijk ook een bekken- fTactuur. Na door een dokter voorloopig te zijn verbonden is hij per ziekenauto naar Haarlem overgebracht. De auto is zwaar beschadigd Het ongeluk is zeer waarschijnlijk te wijten aan het gebruik van sterken drank. WIELRENNER MET AUTO IN BOTSING. Twee gewonden. Gisteravond omstreeks 7 uur reed op den Vijfhuizerweg nabij den Spieringweg een clubje wielrenners. Een hunner de 14-jarige J. B. uit Haar lem raakte zijn stuur kwijt en kwam in botsing met een personenauto, bestuurd door den heer A alhier. De knaap werd zoo ernstig aan hoofd en beenen gewond dat de ontboden genees heer overbrenging naar Haarlem nood- zakleijk achtte. De 14-jarige J. G. M„ eveneens uit Haar lem, die vlak achter B. reed kwam ook te vallen en liep verschillende verwondin- £611 Oü Per auto is hij naar zijn huis gebracht. De racefietsen werden ernstig beschadigd en de auto licht. Ongewenscht bezoek. Bij bewoners van den Ringdijk nabij den VUfhuizerweg zijn ongewenschte bezoekers 'jnachts op het erf geweest om te trach ten hun slag te slaan. Uit een der achter de woningen staande schuren werd een rijwiel vermist. De heer A. Neuman te Badhoevedorp daagde voor het examen Engelsch L. O. KATWIJK AAN DEN RIJN. Er is een actie gaande om te bewerk stelligen, dat de mestschuiten ligplaats nemen op de daarvoor door de gemeente gemaakte plaats. Het zal dan niet meer noodlg zijn, dat de mestwagens dwars door de gemeente rijden. KATWIJK AAN ZEE. De morgen- en middagspelen hadden gisteren plaats op een door de politie af gebakend gedeelte strand bij de Oude Kerk. Evenals eergisteren stonden velen langs de lijn om de spelen gade te slaan, 's Mor gens had de wedloop met hindernissen plaats. De deelnemers moesten over een balk loopen, over een gracht springen, over een stapel zakken zand klimmen, on der een zeil doorkruipen, door een ton met eakkengoed gaan en nog eens onder een zeil duiken. Er waren 94 Jongens en meis jes, die hieraan deelnamen. De leiding be rustte wederom bij de heeren Hoving en Meijer en den heer R. de Boer uit Haar lem. De uitslag was 1ste groep Jongens en meisjes tot en met 10 Jaar: lste pr. G. Groenestein; 2de pr. Joke Bode; 3de pr. Jan ten Brink. 2de groep Jongens van 12 en 13 Jaar: lste pr. P. 't Hooft; 2de pr. A. Bouw; 3de pr. P. Gerretsen: 4de pr. J. Rademaker. 3de groep groote jongens: lste pr. J. v. d. Plaats; 2de pr. D. Saaf; 3de pr. H. Post. 4de groep groote meisjes; lste pr. F. v. d Pool; 2de pr. L. Couprie. Zakloopcn. Om 11 uur begon het zakloopen met 121 liefhebbers. Met de leiding hiervan had rich belast mej. Annie Mieremet en den beer J. A. de Jong uit Amsterdam. Ook bier waren veel toeschouwers aanwezig. Voor de groep van 810 jaar werden de prijzen gewonnen door Luci Brummerman, Jamde Verloop, Jan de Boer, Beppie v. d. Boe en Froukje Kalkman, en voor den leef tijd van 11—13 jaar door Jaantje v. Rhijn, Joke van Vliet, Inge Beekman, Theo van toosbroek en Floor 't Hooft. Ringsteken. 's Middags om 3 uur vond het rinerijden met strandkarren plaats. Hieraan namen 34 jongens en meisjes deel. De heer J. Var- misser uit Nijmegen had hier de leiding. De uitslag was voor de groep van 14 en 15 laar: lste pr Ada Mlnnee; 2de pr. Corrie *an Heuven; 3de pr. Jan Barendse. En van be groep van 1013 jaar: lste pr. Jan Ra mmaker; 2de pr. W. Nijhuis; 3de pr. W. Braat. Bij al de spelen werden de kinderen ge trakteerd op een fleschje limonade en een bandvol pinda's. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te "bkomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen Een Llpssleutel 7332; een reserve auto- pand; een wit kinderjasje; een speelgoed- boer; een schop; een wollen handschoen; oeo paar bruine schoentjes met witte ™'ie5; een bril met gouden montuur; een «ebben polshorloge; een linnen schoentje; on fototoestel; een gulden; een bril met oornen montuur; een bruine bont; een wyengebit: een strandsohopje: een dames- 3; een blauw damesjasje; een oud da- esrijwlel: een damesvest; een nummer- ■"aata van een auto 83797 met achter- en stoplicht; een gummi kindercape; een post duif 161523 Holland 37; een polshorloge; een brui heerenzwempak gem. P. W.; een zilveren vulpotlood; een badpak; een 'broche; een fototoestel; een gouden da mespolshorloge met inschrift Annie 11 37; een blauwe kindermantel; een doublé ze gelring; een armband met ingevatte blau we steentjes; een padvindersriemeen bril; een groen gestreept vest; een bruine tasch; een broche; een blauw kinderbad pakje: een bovengebit met gouden kies en hoektand: twee bruine rlemschoentjes; een bruine jongensblouse; een bruine regen jas; een bril met hoornen montuur; een blauw badpak met twee hemdrokjes en een hemd; een donkerblauwe regencape; een bruin schoentje: een portemonnale m. 40 cent; een paar bruine lakschoentjes; een paar witte sokjes; twee billen met hoornen montuur; een beige kinderhoed' een gouden trouwring; een gebloemde cein tuur; een gouden oorbel; een blauwe blazer. HEEL KATWIJK ZINGT. Enorme belangstelling voor den volkszang avond te Katwijk aan Zee. Een groote menschenmenigte heeft onze badplaats bij verschillende gebeurtenissen op de been gezien, maar zoo druk als het gisteravond op den Boulevard bij de mu ziektent was. is het nog zelden geweest. Men kon bijna over de hoofden der men- schen loopen; dicht opeengedrongen stond men tot ver in de Koningin Emmastraat! Onder de aanwezigen werden opgemerkt de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d Hoop. wethouder J. Dubbeldam, de inspec teur van politie mr. R. Warmoltz en het bestuur van V.V.V. Voor den aanvang van de volkszang waren de programma's van de te zingen liederen onder het publiek rondgedeeld, maar begrijpelijk kwam men er vele tekort. De zang stond onder leiding van den heer Jan van de Rovaart uit Utrecht, die hier gelogeerd is. Medewerking verleende de Katwijksche muziekvereeniging „U. N. I.", directeur de heer P. C. Langmuur. Er werd begonnen met een drietal cou pletten van het Wilhelmus, waarna een „Leve de Koningin" en „Leve de kleine prinses Beatrix" werd uitgebracht en ver volgens r.og een yell op Prinses Beatrix. Hierna werd gezongen „Wij willen Hol land houden". Al dadelijk was te bespeu ren, dat de leiding in uitstekende handen was. De heer v. d Rovaart wist uit de menschenmassa te halen, wat er uit te krijgen was, men reageerde direct op zijn woorden en gebaren. Bovendien wist de dirigent er de goede stemming in te bren gen. Na het zingen van „Wij leven vrij" werd een driewerf hoera op het bestuur van Katwijk uitgebracht, „omdat men hier zoo vrij In badpak mag rondloopen". Plechtig werd gezongen „Wilt heden nu treden". „Zijn die oude liederen niet mooi", vroeg de heer v. d. Rovaart, terwijl hij er 478*te STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 2e Klasse, 3e Lijst Trek ld ng van Woensdag 1» Angus'us 1938 Hooge pryzen 1500— 19080 1000.— 18892 400 5630 100— 16189 16443 18891 Prijzen van 30.— 1231 1975 2326 2559 2578 2694 3086 3286 3323 3346 3379 3561 4516 4579 4841 4979 5066 5125 5162 5197 5948 6485 6788 7032 7147 7373 7411 7759 7955 8027 8221 8348 8416 8648 8682 8694 9040 9407 9493 9604 9636 9719 10203 10653 10673 10851 10964 10974 10988 12323 12794 13087 13483 13705 14083 14106 14177 14244 14409 14689 14600 14608 14874 15002 15244 15823 15963 16420 16684 16859 17025 17217 17449 17655 17742 17795 17618 18027 18121 18357 18433 18808 19219 19597 19952 19994 20238 20482 30632 20733 20900 21345 21487 21858 Verbeter.: 2e klasse Je lijst: 1432 m. z. 1431; 16181 m. z. 16188. op aandrong, de bekende liederen uit het hoofd te zingen. Bij „Het is plicht, dat iedre jongen" moest overgezongen worden voor de welbekende 2 tellen rust. Leuk was het stukje: „Ik zag twee beren broodjes smeren, enz." De samenzang ging zoo prachtig, dat er met de duizenden een „canon" gezongen werd, wat zeer goed slaagde. De muziek speelde ter afwisseling vroo- lij'ke wijsjes en nauwelijks waren de eerste tonen vernomen, of bij de muziektent gin gen de beenen van de vloer. Oud en jong stond hier bijeen en het werd benauwend; een der omstanders mej. O. viel flauw en moest de muziektent binnengedragen worden. Op last van den inspecteur van politie hield de muziek met spelen op, daar het hossen voor oude menschen en kleine kin deren te gevaarlijk was. Na deze onderbreking werd de zang op voortreffelijke wijze voortgezet. Nadat de aandacht was gevestigd op het 3de couplet van het lied van Da Costa „Zij zul len het niet hebben", werd besloten met het „Wien Neerlandsch Bloed" De heer v. d. Rovaart liet uitbrengen een „Lang leve V.V.V." en een „Lang leve de Burgemeester". De heer B. G. Lammers, voorzitter van V.V.V. dankte den heer v. d. Rovaart voor de leiding. Na afloop vroegen wij den heer v. d. Rovaart zijn indrukken van dezen zang avond. Hij vond, dat er zeer utstekend gezongen was. De Hollanders, zei hij, kun nen evengoed zingen als andere volken, maar zij moeten geoefend worden. De straatliederen moeten plaats maken voor onze mooie volksliederen, dat is het doel van deze volkszangavonden. Een ieder was voldaan en tegelijkertijd verbaasd over het prachtige resultaat door den heer Rovaart bereikt. Men hoopt hem een volgend jaar weer terug te zien! Het V.V.V.-programma voor morgen. Het V.V.V.-programma voor morgen luidt Nam. 3 uur: Kano-steekspel in de Wate ring voor jongens en meisjes van 10 tot en met 14 jaar en van 15 jaar en ouder. Nam. half 7: Behendigheidswedstrijd met auto's op het Parkeerterrein bij de mu ziektent. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een damesrijwiel, dat onbeheerd bij de begraafplaats is achter gebleven. van 3 tot en met 10 Sept. waaraan ook een etalage-wedstrijd is verbonden. Het grootste gedeelte der plaatselijke winkeliers doet hieraan mede Het doel is door zooveel mogelijk artikelen van Ned. fabrikaat naar voren te brengen en te traohten de werkloosheid te bestrijden. VALKENBURG. De heer J. Haantjes alhier, slaagde voor het examen Fransch L. O. VOORSCHOTEN. De heer H. Moret alhier slaagde voor het examen Engelsch M O. A. Voor het examen Engelsch M.O. A slaagde de heer H. Moret alhier. WARMOND. De heer J. C. M. van Stijn alhier, slaagde voor het examen Engelsch L. O. LEIDSCHENDAM. Het Santos fonds voor de T.B.C.-bestriJ- ding onder de R.K. Middenstanders houdt Maandag a.s. een bloempjesdag. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteravond heeft de Chr. Muziekver eeniging „De Echo der Duinen" gecollec teerd ten behoeve der kas. Ei- werd op verschillende plaatsen in het dorp een muzieknummer ten beste gege ven. terwijl dan bij de omwonenden een gave werd gevraagd OEGSTGEEST. De Djiguiten-ruiterkozakken. Gezien het groote succes, behaald bij hun vorig optreden in onze gemeente, hebben gisteravond op het A.S.C.-terrein de Djiguiten-kozakken een tweede voor stelling gegeven. Was de belangstelling voor de eerste op voering groot, gisteravond overtrof zij ver onze verwachtingen. Van ver uit de omgeving waren toe schouwers gekomen om de prestaties van de ruiters te zien. SASSENHEIM. Winkelweek. Naar wij vernemen zal alhier ter gele genheid van het 40-jarig regeeringsjubi- leum van H. M de Koningin een goed- opgezette winkelweek gehouden worden 7. De wachtkabouter is snel opgesprongen, toen hij zag dat Thijs en Paddekwistje in de koninklijke woning waren doorgedrongen. „Wat wenscht gij?" vroeg hij, toen hij hen scherp had aangekeken. „Wij willen graag den koning spreken", gaf Paddekwist hem te verstaan. „Dan", zei de schildwacht, „moet u naar den oudsten raadsheer gaan u vindt hem in de derde zaal, hier aan uw linkerhand, be neden; dan doet u hem maar uw verzoek en zegt hem ook de reden. Misschien wil hij dan wel gaan vragen, of de koning nu bezoekers kan verdragen". Thijs en Paddekwistje deden wat hij had gezegd en kwamen bij den oudsten raadsheer terecht nu, die had Paddekwist al vaak ontmoet en zij werden door den deftigen kabouter hartelijk begroet. „Wel, waarde Paddekwist", vroeg hij, „wat brengt je hier?" „Ach", zei Paddekwist. „ik kom thans niet voor mijn plezier en daarna heeft hij ook alles uitgelegd. De oudste raadsheer hoorde toe cn sprak: „Ja dat moet den koning ook worden gezegd". WASSENAAR. Restauratie Dorpskerk. Door het College van Kerkmeesters der Ned. Herv. Gemeente is de uitvoering van tie restauratie der Dorpskerk opgedragen aan de laagste inschrijvers, de heeren A. C. den Hertog en J P. den Hartog te Ter- Aa. De laatste dienst ln de kerk zal op Zondag 4 September worden gehouden; daarna zullen de diensten tijdelijk in het gebouw voor Chr. Belangen plaats vinden. Vergadering „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield de tuinbouwvereenlging „Wassenaar en Om streken" onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard haar maandelijksche le denvergadering. Na opening werden de notulen goedgekeurd. De heer Laarman deelde de cursuscom missie mede. dat de cursus in materialen- kennis door verschillende redenen ditmaal geen doorgang kan vinden en dat daar voor ln de plaats wordt uitgeschreven een cursus in tuinteekenen. Door den voorzitter werden vervolgens tot juryleden benoemd om het lngezondene te keuren, de heeren J. R. Laarman, H. A. N. Jansse en H. Schipper. Door den heer Jansse werd een beknopt verslag uitgebracht van de groote excur sie. Na de pauze werd bij monde van den heer Laarman verslag uitgebracht van de keuring. Voor prijsvraag I, luidende van 6 soorten vaste planten, van ieder soort 5 takken, behaalde de heer T. van Biezen den 3den prijs met 21 punten. Voor prijsvraag n, luidende 5 variëteiten Chabaud-Anjers van ieder 5 stuks, be haalde de heer W van Tol den lsten prijs met 26 punten: 2de prijs J Hermsen met 25 punten en 3de prijs H. Verboom met 22"j punt. Voor prijsvraag IH, luidende 10 soorten éénjarige afgesneden zaadbloemen, van leder hoogstens 10 stuks behaalden: le prijs W. van Tol met 28 punten, 2e pr. H. Verboog met 24 punten en 3de prijs J. Hermsen met 21 punten. Voorts waren voor het puntenstelsel in gezonden eenige soorten Gloxinia die met een groot aantal Dunten werden bekroond. Inzender de heer C. van der Salm Besproken werd een dahlia door zaad verkregen uit de soort White King. De in zender was de heer J. Hermsen. Door den heer H. A. N. Jansse werd hier op ln het kort behandeld de cultuur van Velota Perpurie (Goudlelie). Niet ontplofte granaat gevonden. Aan het strand werd een niet gespron gen granaat gevonden. Aangezien het pro jectiel van een zeer gevaarlijke soort bleek tc zijn mocht het niet worden vervoerd en is nadat een gedeelte van het strand was ontruimd door de artillerie onder kapitein Wildschut ter plaatse tot ontploffing ge bracht. - Door D. uit Den Haag werd aangifte gedaan dat men twee rijwielplaatjes van hem had ontvreemd uit een fietsentasch. Mej. H. G. R. Rodenhuis alhier slaag de voor het examen Fransch M. O. (A). den heer W. Boosman, voorzitter van d* organiseerende vereeniglng, die de gasten begroette en ln het bijzonder de leden van de beide gemeentebesturen, wier medewer king men zoo ruimschoots ontvangen had. en het bestuur van de moedervereen. „Volksonderwijs", Bijzonder hartelijk werd begroet de Chr Muzlekvereen. „Soli Deo Gloria", die het openingsconcert zou geven. Vervolgens memoreerde spr. de aanlei ding tot het concours, het jubileum van „Zanglust" en de groote voldoening voor de Jublleerende vereen, dat dit concours zoo uitnemend belooft te slagen. De deel name is zoo groot, dat men zelfs een drie tal vereen, heeft moeten afwijzen. Vervolzens spreekt de waarn. voorz. van „Volksonderwijs" de heer A. Schuling de openingsrede uit, waarbij MJ o.a. zijn groote voldoening uitspreekt over de groote belangstelling voor dit concours, die alle verwachting volkomen overtreft. Ech ter vraagt een concours om te slagen meer dan groote belangstelling De prestaties moeten boven het middelmatige zijn. wil bet een genot worden voor de toehoorders. Hij hoopt dat dit het geval zal zijn en dat de bezoekers aangename herinneringen zullen bewaren aan dit concours, dat hij voor geopend verklaart. Nadat de voorzitter met een enkel woord dank gebracht heeft voor deze woorden, soeelt de muziek het „Wilhelmus" dat staande wordt meegezongen, waarna het openingsconcert aanvangt. Aangevangen wordt met de „Huldigings- marseh" van Bandel, gevolgd door de ouverture .Egmont" en nog een 8-ta! andere nummers. Besloten werd met de mooie .Rijnstreek-marsch" van den direc teur den heer F. A. Gregoire. Daarmee was de openingsplechtigheid geschied Het bleef echter nog geruimen tijd heel druk op het voorterrein, dat in een compleet Luna-park was herschapen. Dit amusementspark, vlak achter den ingang van het terrein gelegen en tegelijk den toegangsweg vormend, is groot opge zet. Voor vrijwel ieder was dit een volko men verrassing, omdat er noch in het pro gramma. noch op de aanplakbiljetten of andere reclame melding van was gemaakt. Waar een dergelijke gelegenheid in tien tallen jaren in Bodegraven niet aanwezig is geweest en ook nu alleen mogelijk was doordat het terrein precies over de grens van de gemeente ln Zwammerdam ligt. is het te begrijpen, dat dit wel eenige be vreemding en bij velen teleurstelling wekte. De vereen, meende echter deze gelegen heid om de rekening sluitend te maken, te moeten aangrijpen en was van meening dat anders het concours niet gehouden had kunnen worden. ZEVENHOVEN. CONSECRATIE DER R.K. KERK. In verband met de consecratie der R.K. Kerk zal de bisschop van Haarlem op 16 Aug. des avonds feestelijk worden inge haald. De consecratie vindt plaats op 17 Aug. Aan den Kruisweg zal hij worden ontvangen door pastoor C. A. Moens. Kerk en Armbestuur en de burgemeester. De fanfare van Aarlanderveen zal het geheel opluisteren. Ruiters en meisjes der Maria-congregatle zullen voorafgaan. Bij de kerk zullen de schoolkinderen onder lei ding van het schoolhoofd staan ongesteld en den bisschop toezingen. De pastoor zal een welkomstwoord spreken. HAZERSWOUDE. GOUDEN ECHTPAAR. Op Dinsdag 16 Augustus a.s. hopen H. Zonderop en H. Meijer, wonende aan den Rijndijk den dag te herdenken waarop zij voor vijftig jaar in het huwelijk traden. Bruid en bruidegom, beiden 71 jaar oud zijn nog kras De man verricht nog dage lijks zijn werk als boerenarbeider, terwijl de vrouw haar huiselijke bezigheden ver richt. Uit het huwelijk werden 13 kinderen geboren waarvan er nu nog 8 in leven zijn. Het gouden echtpaar heeft 44 kleinkinde ren. Stellig zal dit gedenkwaardig feit voor het jublleerend echtpaar niet onopgemerkt voorbijgaan. Hooibroei. Bij den landbouwer A. v. D. aan den Rijn dijk werd een zoodanige hooibroei gecon stateerd, dat men het noodzakelijk achtte, het hooi uit den berg te verwijderen. Daardoor werd brand voorkomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Jacobus z. van C. van Aalst en N. Zekveld; Allda Petronella Maria Agatha d van N. J van der Hoeven en A. J. Wolvers: Cornells Adrianus z. van C. A. Cammeraat en S. J. Wiegman; Wilhelmina Maria d. van R. M. Broekhuizen en M. J. van der Geest. Ondertrouwd: Th. J. Wesseltngh. 29 Jaar en W. P. Dietvors 26 jaar; W. Rademaker 32 jaar en W K Groen 29 Jaar: A. W. Verhorik 27 jaar en M. Nteuwets 21 Jaar. Bij de administratie der arbeids bemiddeling staan thans 55 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 25 steun trekkend. DE KAAG. Onbewoonbaar verklaard. De gezondheidskeuringsdienst heeft zes huizen, staande aan den Hulgsloterdijk onbewoonbaar verklaard. Over eenigen tijd zullen zij gesloopt worden. ALPHEN. Door het afbreken van het brugwach tershuisje aan Gouwsluis en het binnen kort afbreken der oude bruggen over de Gouwe is de brievenbus welke zich aan het voormalige brugwachtershuisje aldaar bevond, verplaatst naar den Oostelijken oprit van de nieuwe brug. BODEGRAVEN. Openingsconcert van „Soli Deo Gloria". Gisteravond is het groote concours van „Zanglust" onder groote belangstelling ge- 1 opend. Op de tribune bevonden zich o.a de belde wethouders en de gemeente secretaris van Bodegraven, wethouder v. d. Poll van Zwammerdam en verschillende vooraar, v1 Tnde personen uit deze ge meente. De eigenlijke opening geschiedde door KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Droeve plechtigheid. Gistermiddag heeft alhier onder zeer groote belangstelling de teraardebestel ling plaats gehad van het zoontje van den heer H. Schellingerhoud. dat zoo noodlot tig om het leven kwam. Op het graf werd gesproken door ds. Haspers en mej. Wille, onderwijzeres der Chr. Nat. School, waarna door de school kinderen Psalm 103 vers 8 werd gezongen. Diep ontroerd verlieten allen de begraaf plaats. LEIDERDORP. Burgemeester met vacantie. De burgemeester is enkele weken met vacantie afwezig. Als loco-burgemeester fungeert weth. Splinter. Concert. Bij gunstig weer zal de Ghr. muziekver. „Devote" Vrijdagavond a.s. een concert geven op het plein voor de Chr. School. LEIMUIDEN. HET FEESTPROGRAMMA. Het feestprogramma voor de a.s. Oranje- i feesten is door het Oranje-Comité als volgt vastgesteld: Woensdag 24 Augustus zal des morgens om 8 uur 30 door herauten te paard het feest aangekondigd worden, dit zal ook den volgenden morgen gebeuren. Om 10 uur 30 zal door de schoolkinderen een aubade ge bracht worden aan den burgemeester; van 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7