LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 8 Augustus 1938 UtMkr RADIO THIJS IJS EN DE TOO VER SLANGEN ZEILEN. De Hollandweek. Wie de hoofdprijzen wonnen. Er was Zaterdag btf de Holland-week een too ernstig tekort aan wind dat er van zeilen weinig terecht kwam. De uitslagen van Zaterdag waren: Internationale starklasse: 1. Dahme. st. Hans von Reclam (Y.C. von Deutschland)2. Berlin, st. Erwin Seefeldt (Verein. Seglerhaus am Wannsee); 3. Pandar, st. Chr. Blanken- W. P. Coolhaas (Kon. Marine J. C.)5. Müg- gel. st. dr. P. Hansohm (Y.C. von Deutschl Internationale 12 vierk. M. klasse A: 1. Crab- belcatte, st. C. van Meiden (Rott. Zeilver.)2. Keamalzus. st. Paul Fische iNordd. Regatta Verein.); 3. Kiens II. st. E. H. Werner «Sutor Nordd. Regatta Verein.); 4. Watergeus, st. G. Goedegebuure (De Watergeuzen); 5. Butje III. st. R. Cropp tNordd. Regatta Verein.); 6. Ron- ny III, st. C. Overmans Aegir). Internationale 12 vierk M. klasse B: 1. Sirius II. st. J. Lokln (W.V.. Amsterdam»; 2. Hiphaan. st. H. J. J. van Werkhoven «De Kaag); 3. Tri- nil, st. E. Mooyaart Jr. (Loosdrecht)4. Kom- Mieke n, st. jhr. W. H. van Swinderen (Loos drecht); 6. Bries, st. D, Meijer Timmerman— Thijssen (Loosdrecht). Internationale Olympia-jollen klasse A: 1. Skim, st, P. Gulcher 'Loosdrecht); 2. Prul, st. C. Gulcher (Loosdrecht); 3. Daphnla. st, H. Nathans 'De Kaag». Internationale Olympia-jollen klasse B: 1. Daisy, st, mej. F. Hoekstra (Loosdrecht); 2. Kemphaan, st. jhr. Quarles van Ufford (Loos drecht); 3. Tartane, st. P. J. G. Furnee (De Kaag). Internationale 12 voetsjollen klasse A: 1. d'Artagnan. st. W. v. d. Valk Jr. 'Rott. Zeil ver.); 2. Windewiek II. st. H. C .M. Heslen- feld 'Loosdrecht); 3. Spirit, st. W. Daniels (Aegir); 4. Mooie Ned, st. H. Everts (Haarl. J.C.). Internationale 12 voetsjollen klasse B: 1. Terpsichore, st. M. Dudok van Heel (Loos drecht); 2. Repl. st. J. Vollebregt (De Kaag); 3. Henny, st. L. Benjamin (De Kaag); 4. Alver- tje, st, A. Ie Comte (Loosdrecht); 5. Snapje. st. K. Kok (Z. en R.V. ..De Nieuwe Meer"). Pampusklasse (met bijzeilen)1. Witte Raaf. st, P. Schieffer (De Kaag); 2. Norremeer. st. W. D. Th. van Werkhoven (De Kaag); 3. Pin- guin, st. F. de Jong (W.V. De Schinkel). Pampusklasse (zonder bijzeilen)1. Oppas- sertje. st. S. H. Stumpe (De Kaag). Vrijbuiterklasse: 1. Theda, st. J. R. van den Berg Loosdrecht) B.M. klasse: 1. Albino, st. E. A. Snoek (Z.V. Hillegersberg); 2. Ivar, st. J. Havekotte (De Schinkel); 3. Beneventum II, st, J. Hofland (Aegir); 4. Blue Bird, st. W. Schiereck (Loos drecht); 5. De Jutter, st, C. Bot (W.V. Helder). Noord-Nederl. 16 vierk M. klasse A: 1. Un rest. st. C. Hemming (Haarl. J.C.); 2. Soeka- sari. sc. J. Ek Jr. (Loosdrecht); 3. Surcouf, st. H. J. Mathieu 'Loosdrecht); 4. Lemmet, st, A. Janssen 'Haarl. Jachtclub). Noord-Nederl. 16 vierk M. klasse B: 1. Meer koet. st. J. van Leeuwen (Z.V. De Onderlingen) 2. Maroe. st. J. A. W. v. d. Laan (W.V. Het Witte Huis); 3. Mido, st. D. Terwee (Loos drecht). Ook gisteren was het eerst erg stil. doch later zette de wind wat door. De uitslagen van den laatsten dag luiden: Internationale starklasse: 1. Perseus, st. luit. z.s, Karpf (Marien Regatta Verein.); 2. Bern, st. Bob Maas (Loosdrecht); 3. Berlin, st. Erwin Seefeldt; 4. Dahme, st. Hans von Reclam; 5. Loosdrecht, st. E. Stuuterheim. Hans von Reclam won in deze klasse den hoofdprijs. Internationale 12 vierk. M. klasse: 1. Wieko, st. C. M. H. Nauta; 2. All-Weather, st. Jac. F. Stap (W.V. Amsterdam)3. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse (Loosdrecht); 4. Crabbelcatte, st. C. van Muüden; 5. Ronny III, st. C. Over mans. Efe hoofdprijs In deze klasse werd gewonnen dof*r J. H. Louwerse (Loosdrecht), met Wil- geflhoek, 81 p. internationale 12 vierk. M. klasse B: 1. Tri- nil. st. E. Mooyaart Jr.; 2. Sirius II. st. J. Lo- kin; 3. Hiphaan, at. H. J. J. van Werkhoven; 4. X Thetis, st. mij. Els Kant (Nieuwe Meer); 5. Pluvier, st. J. ae Boer (W.V. De Koenen). De hoofdprijs in deze klasse was voor L. Lokin met 91 pt. Internationale Olympia jollen klasse A: 1. Skim, st. P. Guelcher; 2. Prul, st. C. Guelcher; 3. Daphnia. st. H. Nathan. Hoofdprijs-winnaar P. Guelcher (Skim) 61 p. Internationale Olympiajollen klasse B.: 1. Tartane. st. P. J. G. Furnee; 2. Kemphaan, st. jhr. L. J. Quarles van Ufford; 3. Daisy, st. mei. F. Hoekstra. Hoofdprijs P. J. G. Furnee, 57 pnt. Internationale 12 voetsjollen klasse A: 1. De Glipper. st. J. C. Tims (De Kaag); 2. Radetski. st. A. Ie Poole (De Kaag); 3. Black Magie, st. W. Stoutenbeek <De Kaag); 4. Windewiek II. st. H. C. M. Heslenfeld. Hoofdprijs-winnaar J. C. Tims. 53 pnt. Internationale 12 voetsjollen klasse B.: 1. Hella. st. J. Gerbranda (Haarl. J.C.); 2. Terp sichore, st. M. Dudok van Heel; 3. Snapje. st. K. Kok; 4. Presto, st. H. J. Brakema (De Kaag): 5. Alvertje, st. A. Ie Comte. Hoofdprijswinnaar M. Dudok van Heel. 84 p. Pampusklasse (met bijzeilen); 1. Pampus, st. mr. G. Nijbakker (Loosdrecht): 2. Kieviet, st. W. de Vries Lentsch Jr. (Z.V. Het Y); 3. Norre meer. st. W. D. Th. Werkhoven. Hoofdprijswinnaar P. Schieffer. 48 pnt. Pampusklasse 'zonder bijzeilen): 1. Oppas- sertje. st. S. H. Stumpe, die tevens beslag legde op den hoofdprijs. Vrijbuiterklasse: 1. Thedo. st. J. R. v. d. Berg, die ook den hoofdprijs won. B.M.-klasse: 1. Beneventum. wn. st. J. Hof land; 2. Ivar. st. J. Havekotte; 3. Komeet, st. B. H. v. d. Vaart (Loosdrecht); 4. Albino, st. E. A. Snoek; 5. Ridi, st. D. Bennink (W.V. De Schinkel). De hoofdprijs is in deze klasse gewonnen door J. Hofland. 80 pnt. Noord-Nederl. 16 vierk M. klasse A: 1. Un rest. st. C. Flemming; 2. Arendsjong, st. A. Arendsen (W.V. Amsterdam); 3. Soekasarl, st. J. Ek Jr.; 4. Lemmet, st. A. Jansen. De hoofdprijs was voor C. Hemming. 77 p. Noord-Nederl. 16 vierk. M. klasse B.: 1. Ve- lox. st. H. het Lam: 2. Maroe. st. J. A. W. v. d. Laan: 3. Fuut, st. G. H. van Harten (W.V. Het Witte Huis». De hoofdprijs is in deze klasse gewonnen door J. van Leeuwen. 58 pnt. Groepswedstrijd: Internationale 12 vierk. M. klasse: 1. W. V. Aegir met 44,1 p.. doordat de gebroeders C. en F. Overmans resp. als 2e en 3e aankwamen: 2. W.V. Amsterdam met 37.1 p.: 3. K.W.S.V. Loosdrecht. 34 p.; 4. K.Z.M. en R.V. De Kaag. 29 p.; 5. Nordd. Regatta Verein, 15 p. In den eindstand staat Nederland op de vierde plaats. De eindstand luidt: 1. en Europeesch kampioen: Bickei (Duitsch- land) 489.76 pnt; 2. von Heinrich (Hongarije) 431.56 pnt; 3. Benussi (Italië) 379.18 pnt; 4. de Jong (Nederland) 254 pnt; 5. Bnumann (Zuid-Slavië) 232.7 pnt; 6. Oswald (Zwitser land) 223.22 pnt; 7. Fecheyr (België) 215.4 pnt; 8. Osinski (Polen) 188,21 pnt; 9. Chameragan (Frankrijk) 152.31 pnt. CRICKET. NederlandFree Foresters. De wedstrijd eindigde in een draw. Op het Rood en Wit-terrein te Haarlem is de tweedaagsche cricketwedstrijd tusschen Ne derland en de Free Foresters gespeeld. De En- gelschen batten Zaterdag eerst. De resultaten van den eersten dag waren: Free Foresters: Boddington. st. De Beus, b. De la Mar 78; Green run out 6; Aird, c. and b. Sillevis 31; Knapp. b Gallois 29; Howell, l.b.w. Labouchère 34; Tuff, c. Terwiel, b. Jansen 18; Bromley Davenport, c. Sillevis. b. Jansen 6; Brims, c. Sillevis. b. Jansen 13; Short, b. Sod- derland 26; Stanley, c. Van Manen, b. Terwiel 9; Nevinson not out 0; extra's 18. - Totaal 268. Bowlingcijfers: Terwiel 1 voor 37; Sodderland 1 voor 63; Jansen 3 voor 54; Van Manen 0 voor 29; Labouchère 1 voor 18; Gallois 1 voor 23; De la Mar 1 voor 21; Sillevis 1 voor 6. Nederland: Dc Beus. l.b.w. v. Brims 29; La bouchère not out 18; Sillevis, c. Boddington. b. Nevinsin 0; Van Manen not out 0; extra's 7. Totaal 54. Gisteren luidden de scores: Eerste innings Nederland: De Beus l.b.w. Brims 29; Labouchère c. Knapp. b. Nevinson 30; Sillevis c. Boddington. b. Nevinson 0; Van Manen c. Knapp. b. Tuff 43; Jansen c. Nevinsin. b. Knapp 17; De la Mar c. Boddington. b. Nevinson 21; v. d. Luur c. Short, b. Aird 25; Stolk c. and b. Brombey Da venport 0; Gallois c. Tuff, b. Nevinson 0; Ter wiel st. Boddington, b. Bromley Davenport. 20; Sodderland not out 0 extra's 19. Totaal 204. Bowlingcijfers: Nevinson 4 voor 46; Knapp 1 voor 38; Bromley Davenport 2 voor 37; Brims 1 voor 15; Green 0 voor 16; Tuff 0 voor 18; Aird 1 voor 15. Tweede innings Free Foresters: Boddington b. Terwiel 60; Knapp c. Terwiel, b. Jansen 21; Aird st. De Beus b. Jansen 15; Howell c. De la Mar b. Jansen 2; Short c. Terwiel b. Jansen 12; Bromley Davenport b. Terwiel 19; Tuff b. Terwiel 2; Brims en Green not out, resp. 16 en 3; extra's 6. Totaal 156 voor 7. Bowlingcijfers: Terwiel 3 voor 63: Sodder land 0 voor 22; Jansen 4 voor 49; Van Manen 0 voor 16. Tweede innings Nederland: De Beus c. Boddinton b. Nevinson 1; v. d. Luur l.b.w. Tuff 20: Van Manen b. Knapp 1; Jansen c. Short. b. Brims 48; Labouchère c. and b. Aird 33; De la Mar st. Boddington b. Brims 4; Sillevis en Terwiel no out, resp. 13 en 15; extra's 10. Totaal 145 voor 6. Bowlingcijfers: Knapp 1 voor 20; Nevinson 1 voor 18: Tuff 1 voor 15: Brims 1 voor 25: Aird 1 voor 27; Bromley Davenport 0 voor 18; Stanley 0 voor 12. Nederlandsche Cricketbond. Uitslagen van gisteren. 2e klasse B: HBS IIAjax: gewonnen door HBS II met 14 runs op de eerste innings: VUC VOC II: gewonnen door VOC II met 61 runs op de eerste innings; Excelsior IIASV: ge wonnen door ASV met innings en 92 runs. Overzicht. Dat Ajax geen kampioen zou worden in 2 B. wisten wij na de nederlaag tegen VOC II al met vrij groote zekerheid. De kleine theoretische kans, die er nog was heeft H.BjS- gisteren om hals gebracht, daarmede den kampioenstitel voor zich zelf reservee rend. Maar ondanks de nederlaag heeft Ajax het competitieseizoen goed besloten. In kracht was er niet veel verschil tusschen Hagenaars en Leldenaars. Er is van 's ochtends elf uur tot 's avonds half acht gevochten om de overwinning en het heeft H.B.S. n heel wat moeite gekost om de beslissing op de eerste innings te kunnen declareeren. Wij zijn dus niet ontevreden over het resultaat, van den wedstrijd, al meenen wij toch te moeten constateeren, dat de scores van Ajax in de laatste weken bedenkelijk laag zijn en het weer van een paar batsmen moet komen. Over den wedstrijd van L.C.C. hoorden wij niets. V.O.C. II klopte regelmatig V.U.C. en A.S.V. won met innings den strijd tegen Excelsior II. De eerstgenoemde Schiedam mers blijven concurrenten van Ajax voor een der bovenste plaatsen op de ranglijst. Ajax is thans derde. AJAX VERLIEST VAN H.B.S. QUICK—L.C.C. L.C.C. verliest met innings. L.C.C. verloor den toss en werd het eerst naar de wickets gezonden, doch voordat de groote wijzer der klok een keer om was ge weest zat het geheele gezelschap weer rustig in het paviljoen, 23 runs, waaronder nog 10 extra's, was de geheele opbrengst van dit uur tje verblijf op de mat. Het ligt dus voor de hand dat de Quick bowlers mooie cijfers had den geboekt: Mabelis 41, v. Woerkom 34. v. Oosten 2—1 en Veldboom 14. In het veld leverde de Leldsche daarna beter werk en voornamelijk op het fast bowlen van T. Kantebeen is er uitstekend gefield, zoodat deze bowler met 5—38 zeer goed voor den dag kwam. A. van Es 420 en F. van Es 112 steunden hem uitstekend en voor 80 runs was de Quick innings afgeloopen. De Groot 28 en Hiernas 10 bereikten dubbele cijfers. Ook de tweede innings bracht een slecht resultaat. Voor 26 runs was het gebeurd met alleen A. van Es 10 in de dubbele cijfers. AJAX-COMBINATIEL.M.C.C. Een goed begin van nieuwe vereeniging. „De Leidsche M.Q.C." die dit jaar voor het eerst de cricketsport beoefent, heeft gisteren haar eerste friendly game gespeeld, waarbij een zwakke Ajax-combinatie als tegenpartij fungeerde. De gasten trokken het eerst naar de wickets en scoorden het voor beginnelingen niet slechte totaal van241 runs. De medewerking van een Engelschen gast Witney, die 131 runs voor zijn rekening nam, was hieraan niet vreemd. Verder scoorden H. Coebergh 69 en G. Goekoop 20 runs. De Ajax-jeugd stelde hier slechts 50 runs tegenover, waarvan alleen Langhout met 22 ln de dubbele cijfers kwam. Hoewel de gasten het recht hadden Ajax nogmaals in te sturen voor den follow-on, werd terwille van de gezelligheid die gelukkig nog altijd in cricket bestaansmogelijkheid heeft besloten, dat beide partijen nogmaals zouden batten, thans in de omgekeerde order of going-in. Het resultaat was aanmerkelijk nNnder fraai Schölvinck met 14 runs werd topscorer uit een totaal van 46 (J. de Jong 5 voor 15. T. Gunning 5 voor 29). terwijl het aan AJax-zijde een ge durig komen en gaan was. Toen allen een beurt hadden gehad, wees het scoringbord het wel zeer schamele totaal van 12 runs aan. H. Coebergh nam 7 wickets voor 4 runs; Witney 2 voor 6! Dé L.M.C.C. zegevierde dus in dezen genoege- lijken kamp met 227 runs. MOTORSPORT. Groote prijs van Europa. Meyer (B.M.W.), White (Norton) en Kluge (D.K.W.) winnaars. Het duel tusschen B.M.W. en Gilera is ook in den grooten prijs van Europa, tevens grooten prijs van Duitschland, op een zege van het Duitsche merk uitgeloopen. Ruim 300.000 toe schouwers woonden de races op het circuit van HohensteinErnstthal bij Dresden bij. Reeds na enkele ronden bleek, dat de B.M.W-machine van Meyer enkele seconden sneller was dan de Gilera van Serafini en toen de Italiaan moeilijkheden met zijn motor kreeg was de strijd weldra beslist. De Nortonmachines van Daniell en Frith draaiden uiterst regelmatig, doch waren niet zoo snel als de B.M.W. In de 350 cc-klasse bleek de Nortonmachine als altijd de sterkste. Ohbetwist werd White winnaar. De winnaar van Assen, Mellors, met Velocette eindigde op de vierde plaats met twee ronden achterstand. Voor de vijfde achtereenvolgende maal zege vierde D.K.W. ;'a de lichte klasse. Opnieuw was het Kluge. die als eerste door de finish ging, gevolgd door z(jn merkgenoot Petruschke. Aan het circuit waren verscheidene verbe teringen aangebracht-, waardoor het volkomen verklaarbaar was dat in alle klassen de circuit records werden gebroken. De uitslagen luiden: Groote prys van Europa en groote prijs van Duitschland: 250 cc-klasse, 301 K.M.: 1. Kluge (Duitschland) met D.K.W.. tijd 2 uur 22 min. 39,2 sec.; gem. uursnelheld 126,6 K.M. Nieuw record. 2. Petruschke (Duitschland) met D.K.W., tijd 2 uur 22 min. 55.6 sec.; gem. 126,4 K.M. 350 cc-klasse, 344 K.M.: 1. White (Engeland) met Norton, 2 uur 40 min. 48.2 sec gem. 128,4 K.M. Nieuw record. 2. W. Winkler (Duitschland) met D.K.W., 2 uur 44 min. 44.1 sec.; gem. 125,3 K.M. Op 1 ronde: 3. Wuensche (Duitschland) met D.K.W., 2 uur 44 min. 28,2 sec. Met 2 ronden achterstand: 4. Mellors (En geland) met Velocette. 2 uur 42 min. 0.2 sec. 500 cc-klasse. 344 K.M.: 1. Georg Meier (Duitschland) met B.M.W.. 2 uur 28 min.; gem. snelheid 139.5 K.M.; record. 2. Daniell (Engeland) met Norton. 2 uur 30 min.. 1.3 sec.; 137.5 KM. 3. Frith (Engeland) met Norton. 2 uur 31 min. 3 sec.; 136,6 K.M. Met twee ronden achterstand! 4. Krauss met B.M.W. Met 4 ronden achterstand: 5. Herz met B.M.W. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. STEUNREGELING KOUDE GROND TUINDERS. Indien men deze aangelegenheid meer van nabij kent en voldoende bekend is met den gang van zaken, zal men mede tot diegenen behoo- ren, die volmondig erkennen, dat hieraan nog wel veel ontbreekt, afgezien nog van den in vloed van misoogsten en dergelijke omstandig heden. Ongetwijfeld is er al veel aan gewerkt, niet alleen van de zijde van diverse gemeente besturen en dergelijke instanties, doch mede van de zijde van bepaalde interne groepen, als de z.g. standsorganisaties. Doch steeds stuitte men op een bepaald euvel en dit ls „het ont breken van betrouwbare gegevens der per soonlijke uitkomsten der tuinders Men kan dit alles als men wil als een fout aanrekenen aan de tuinders zelve, doch per saldo staat men voor dit feit en dit valt niet te ontkennen. Tijdens de drukbezochte bijeenkomst van koude grond tuinders van Ter Aar en Omstr., waar o.m. ondergeteekende mede het woord mocht voeren, is trouwens van meerdere zijden I hierop met nadruk gewezen en werd ook door mij. die aangezocht werd een uitvoerig rapport samen te willen stellen over deze bij uitstek tuinders-streken, met klem verzocht hierin af- I doende verbetering te gaan aanbrengen door I het voeren van eenvoudige, doch betrouwbare I administraties. En zooals trouwens reeds be kend ls. maatregelen zijn al getroffen dit op zulk een wijze te doen. dat dit collectief zal zijn, I teneinde beunhazerij „ten koste van de tuin- Iders" te voorkomen. De ingestelde plaatselijke commissie, mij toegevoegd bij dit omvangrijk werk. zal trouwens een dezer dagen nader van zich laten hooienDe hand dus op dit gebied 1 aan de ploeg. Wat geeft het. als men probeert grofheden te lanceeren in vergaderingen, daar dient men noch de betrokken tuinders, noch zich zelve mede en met voldoening mocht ik in een der vele persverslagen constateeren, dat mijn uitdrukking „geen critlek op gemeente bestuur en organisaties is van mij te verwach ten", openlijk afgedrukt stond. Wat zou dit voor zin hebben, waardeer elkanders arbeid, tracht gezamenlijk iets voor een bepaalde groep middenstanders, als in deze de tuinders, tot stand te brengen, zoodanig, dat men hen niet in massa zoo langzamerhand moet zien trek ken, naar gem. en kerkelijke armbesturen. Is dat dan een eer voor hen. die trachten in een zelfstandig bedrijf de kost tc verdienen voor vrouw, kinderen en henzelve? De diverse arm besturen hebben toch niet te klagen over be langstelling in hun moeilijken arbeid en zul len het zonder twijfel op prijs stellen, indien bij deze groep zelfstandige ondernemers langs eerlijken weg op eenigerlei wijze hun bedrijven althans ..een z.g. sluitende rekening" gaat ver krijgen. zooals men dit binnen zeer korten tijd kon constateeren bij landbouw- en veehouders- bedrijven. Urenlang kan men praten over al of niet juist zijn van steun, practisch is toch gebleken, dat dit niet te ontberen was en bij juiste toe passing ook daadwerkelijk wat werd en ls be reikt. Men heeft het hier over „Tuinders, specifiek koudegrondtuinders"! Een streekbelang mocht ik het noemen, zonder achterstelling van iemands persoon en werk! En daarom kort en kernachtig ..Critiek onge- wenscht Algemeene samenwerking en ver betering gewenscht". Met hart. dank voor de verleende plaats ruimte in uw veelgelezen blad, teeken ik, Hoogachtend, H. M. VERHULST Accountant. Directeur Handelsavondschool v. d. Middenstand „Ter Aar en Omstr.". DUIVENSPORT. „DE WITPEN" (Nieuwveen). Wedvlucht vanaf Neufvilles. Afstand 201 K.M. De duiven werden 12.40 in vrijheid gesteld. De eerste duif werd genoteerd 5.20 uur. 1. 3, 4, 5, 6 en 8 D. Mlchilse; 2 en 7 W. v. Leeuwen Pz.; 9 J. W. v. Zoest; 10 C. v. Leeuwen Abrz.; 11 F. Vermeulen. VOOR DINSDAG 9 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 Meter AVRO-Uit- zending (Om 8.15 Berichten) 10.00 Mor genwijding 10.15 Gramofoonmuz. 10.30 Eddy Kila's ensemble 11.00 Paedagogische causerie 1130 Vervolg concert 12.15 Be- richten. Hierna Kovacs Lajos' orkest 1.00 De Stafmuziek van het 6de Regiment Infanterie. In de pauze: Gramofoonmuz. 1.45 Gramo foonmuz. 2.00 Declamatie 2.20 Vervolg concert van 1.00 3.00 Ensemble Jonny Kroon 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Kovacs Lajos' orkest 6.30 Causerie „Onze lage landen bij de zee" 7.00 AVRO- Dansorkest en soliste 7.40 Interviews 8.00 Berichten ANP Mededeelingen 8.10 Sport- reportage 8.20 Gramofoonmuz. 8.40 Radlo- tooneel 9.30 Zang. orgel en viool 10.30 Karoly Arpad's orkest 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12,00 dansmuz. (gr.pl.). Hilversum II, 301,5 en 415,5 M. KRO-Uitz. - 8.00—9.15 Gramofoonmuz. (Om circa 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoonmuz. 11.30 1 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 KRO-Melodisten, m.m.v. solist (1.00— 1.20 Gramofoonmuz.) 2.00 Vrouwenuur 3.00 Piano en zang 3.45 Gramofoonmuz. 5.45 Felicitatie-bezoek 6.05 Gramofoonmuz. 7.00 Berichten 7.15 Causerie over bewe gingsopvoeding 7.35 Gramofoonmuz. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8 15 Gramo foonmuz. 8.20 KRO-Orkest 8.45 Piano duo 9.00 Vervolg orkestconcert 9.20 Gra mofoonmuz. 9.35 Vervolg orkestconcert 10.00 Vervolg planoduetten 10.15 Gramofoon- muziek 10.30 Berichten ANP 10.40 Gizzl Royko met haar Hongaarsch orkest 11.10— 12.00 Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 M. 11.20 Orgelspel 12.05 Het BBC-Northern-Ireland-orkest 1.05 Gra mofoonmuz. 2.00 Declamatie 2.20 Piano voordracht 2.35 Militair orkest 3.20 Sport- reportage 3.40 Gramofoonmuz. 3.50 J, Kantrovitch en zijn orkest 4.30 Gramofoon muz. 5.20 Pianovoordracht 5.40 Lulgl Voselli's Hongaarsch orkest 6.20 Berichten 6.50 Het B.B.C.-orkest 7.50 Zuid-Afri- kaansch programma 8.20 Orgelspel 8.50 Amusementsreportages 9.50 Muzikale cau serie «m. gram. pi.) 10.20 Berichten 10.45 Het Internationaal Strijkkwartet 11.35 Mau rice Winnick en zijn Band 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr. platen). Radio Paris. 1648M. 8.10. 9.00 en 10.10 Gram. muziek 12.40 Het Cantrelle-orkest I.50 Vervolg concert 2.40 Gram. muziek 3.05 Pianovoordracht 3.20 Gram. muziek 4.20 Pianovoordracht 4.35 Gram. muziek -» 5.20 en 6.52 dito 8.35 Kamermuziek 9.50 II.50 Radlotooneel. Keulen. 456 M. 6.50 Gram. muziek 7.30 VUegeniersorkest 8.50 Omroepsextet 1220 Weensch Symphonie-orkest 1.35 Omroep- klelnorkest. -koor en solisten 2.30 Omroep- schrammelensemble en solisten 4.20 Omroep orkest m.m.v. solist 7.20 Gram. muziek 830 Radlotooneel 8.50 Hermann Hagestedts dansorkest. en solisten 12.203.20 Weensch Kamerorkest, schrammelensemble en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest I.50—2.20 en 5.20 Gram. muziek 8.50 en 7.20 Gram. muziek 8.20 Zang en harmonica 9.20 Operette „Schwarze Veilchen' 11.00— II.20 Gram. muziek. 11.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gram, muziek 1.00 en 1.30 Luc Darcy's orkest I.50—2.20 Gram. muziek 5.20 Cellovoordracht 6.35 Gram. muziek 6.50 Omroepsalonorkest 7.35 Lit terair-muzikaal programma 820 Gram. muziek 9.20 Concert uit Oostende - II.00—11.20 Gram. muziek. Deutschiandsender. 1571 M. 8.20 Gevar, koor- en orkestconcert 10.35 Berichten 10.50 Politiek dagbladoverzicht 11.05 Berich ten 11.20 H. Hagestedt's dansorkest, solisten en pianoduo 12.20—2.20 Zie Keulen (1.15 1.26 Tijdsein. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. STRIJD EN VRIENDSCHAP (Aalsmeer). Wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand 201 K.M. In concours waren 144 duiven. Losgelaten des middags te 12.45 uur. De aankomst was als volgt 1 Joh. Postma; 2. 3, 7, 19 K. Leegwater Pz.; 4. 17. 21 A. Verbeek Hz.; 5. 24 A. Been Jz.; 6 Gb. Stevens; 8. 10. 12. 15. 16. 25. 27 Joh Baar- sen; 9. 14, 26 P. Hulsbos; 11. 13. 18. 20. 28 G. C. van Dam; 22. 23 D. Baardse Jz.; 29 H. Verbeek Jr. Aankomst eerste duif nam. 3 u. 54 m. 50 s.; negen en twintigste 4 u. 22 m. 45 s. Voor Dinsdag 9 Augustus lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Ra dio 10.50 Keulen 11.20 Parijs Radio —1206 Radio PTT. Nord 12.20 Brussel VI. U-20 Keulen 15.20 London Reg. 1620 Keulen 17.20 Brussel VI. 19.05 Brussel Fr. 19-20 Keulen 20.20 Brussel Fr. 20.50 Keulen 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diver sen 10.35 London Reg. 11.20 Droitwich 14.00 London Reg. 14.45 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN IN OLYMPIAJOLLEN GEËINDIGD. Nederland vierde. Zaterdag zijn de wedstrijden om het Euro peesch kampioenschap in de Olympiajollen- klasse op de Starnberger See bij Miinchen ge ëindigd. Reeds Vrijdag evenwel was het defini tief, dat de Duitsche Bickei zijn titel zou be houden, zoodat deze laatste race nog slechts van geringe beteekenis geacht mócht worden. Winnaar werd de Hongaar von Heinrich. als tweede kwam Bickei binnen voor den Zuid- slavischen zeiler Baumann. onzen landgenoot de Jong en den Zwitser Oswald. Na spannenden str^d. Ajax ging het eerst batten en fortuinlijk of productief was de Leidsche verdediging aller minst op het bowlen van Luyendijk en Taverne. Vooral eerstgenoemde, die 6 wickets nam voor 43 runs. maakte vele slachtoffers. Het eerste wicket der rood-zwarten viel op 5 en op slechts 26 waren zes wickets neer. Een zeer laag Ajax- totaal lag derhalve in het verschiet. Dozy met 13 en vooral Goudswaard met 28 brachten eenige verbetering. Dank zy een harde 10 van Boezeman en een geduldige 11 van Van Oud- gaarden bracht Ajax het nog tot 77. Taverne 333 Maar ook H.B.S. scoorde geen hoog totaal. Wel is waar kwam de scheiding van het openingspaar pas op 24, maar daarna hadden de Leidsche bowlers Van Oudgaarden 4—22, Versteeg 3—20. Wenting 3—39 vrfj geregeld succes. Het H.B.S.-totaal werd 91, waarvan Haverman 10, Keilholz 20, Taverne en Van der Held ieder 14. Ajax. probeerde het natuurlijk op de tweede innings. Lambers en Versteeg zetten een goe den stand op voor het eerste wicket en de change-bowler Koek moest er aan te pas komen om de scheiding te brengen. Koek met 7—24 hield trouwens opruiming en nadat Lambers en Versteeg, ieder voor 24. verdwenen waren, ging het verder vry snel. Dozy met 11 en Janssen met 14 kwamen nog in de dubbele cijfers. Het totaal van Ajax werd 93. Taverne 1—14, Bors- boom 129. H.B.S. stond nu voor de taak of den tyd uit te spelen, zoodat er een beslissing was op de eerste innings of om in ruim anderhalf uur 80 runs te scoren. De H.B.S.-innings begon te 5.45 uur en toen te 7.35 uur de speeltijd was verstreken waren er vijf Haagsche wickets ge veld voor 58 runs. Alleen Taverne met 19 en Scholten met 14* hadden er het hout opgelegd. Wenting 26, Boezeman 114, Van Oudgaar den 220. Ajax verloor der halve met 14 runs op de eerste innings. RONDE VAN ZUID-HOLLAND. Zaterdag is, vanuit Den Haag» een ronde van Zuid-Holland gehouden. De uitslagen waren: 1. Duymaer van Twist, Lisse, op D.K.W., 0 fouten (wisselbeker voor de beste prestatie). 2. H. Satter, Den Haag. op Matchless en Van den Berg. Den Haag. op Tuch, beiden 1 fout. 3. Mevr. Van der Lee, Rotterdam, op H.D., 2 fouten. 4. J. Mesters. Den Haag. op Panther en J. Harlaar. Schiedam, op Ariel, beiden 4 fouten. 5. Arn. Bijl, Numansdorp en Puper, beiden op Sunbeam. 5 fouten. 6. P. van der Velde. Zoetermeer, op Norton, 12 fouten. 7. J. H. Jelsma, Nleuw-Vennep, op J.L.O., en A. Keyzer, Amsterdam, op Ariel. 16 fouten. 8. J. Jordaan, Den Haag. op H. D.. met 17 ft. 9. G. Deelen. Lekkerkerk op H. D. en F. Masselink, Den Haag, op Sunbeam, 21 ft. 10. P. van Stralen. Den Haag, op Motosa- coche en J. Boode. Delft, op H.D.. met 33 ft. 11. J. de Mos, Scheveningen, op D.K.W., met 85 fouten. PAARDENSPORT. INTERN. CONCOURS HIPPIQUE TE DUBLIN Ritm. Pahud de Mortanges derde en vierde. Het internationaal concours hippique te Dublin is Zaterdag voortgezet. Dezelfde ruiters, die ook Vrijdag aan den landen wedstrijd had den deelgenomen, kwamen weer aan den start. Er was een extra zwaar parcours uitgezet. Zeven zware hindernissen tot een hoogte van 1,50 M. leverden even zoovele moeilijke spron gen op. Slechts twee ruiters kwamen zonder fouten rond. n.l. de Duitsche luit. Brinckmann. die op ..Erie" de eerste plaats bezette, en de Fransche luit. des Roches, die op het bekende paard ..Olivette" als tweede eindigde Twee prachtige prestaties verrichtte rit meester Pahud de Mortanges. Zoowel op ..Maedel wie du" als op „Silver Star" maakte hij op dit uiterst lastige parcours slechts 1 fout, waardoor onze landgenoot de derde en de vierde plaats innam. Op de vijfde plaats eindigde capt. Scott op „Rodeo", terwijl luit. Chevallier (Frankrijk) op „Grosjean" op den zesden prijs beslag legde. 5. Toen Paddekwist/je het bericht, dat beide vogels hem had den gebracht, nog eens goed had overdacht, zei hij: „Jia ik ga maar naar den koning toe; 'k weet niet of ik er goed aan doe, doch ik kan ook geen ander plan verzinnen 't is moeilijk om tegen heks Hatasaka iets te beginnen". „NV\ zei Thijs, „het lijkt mij goed om het den koning maar eens te vertellen, misschien kan hij een oordeel vellen. Mag ik dan met je mee?" Dat mocht en zoo gingen zij op weg toen met z'n twee. Zij moesten naar het midden van het bosch het was een flink eind loopen en kwamen daar tusschen de boomen uit, want hier was er een heele ruimte open. In 't midden was een hooge, donk're rots en Padde- kwistje zei tot Thijs: „Kijk, dat is het koninklijk paleis. Die donk're grot daar is de poort waardoor men binnen gaat het lijkt van bui ten niet erg veel, maar binnen is een ruimte waar men werkelijk ver steld van staat". 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10