AKKERTJES Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Vrijdag 5 Augustus 1938 Officieele Crisispublicatie UW VOORDEEL LIGT VOOR DE HAND THIJS IJS M DE TOOVERSLAWGEW 12 é&uveüp Uit de Rijnstreek AALSMEER. Prachtige successen. Verschillende plaatselijke muziek- en isngvereenlglngen hebben deze week aan concoursen deelgenomen en mochten over het algemeen prachtige successen beha len. „Aalsmeers Harmonie" (dir. de heer A. Meijns), dong mede op het Nationale concours te Ermelo ln de superieur afd, met tot resultaat, dat ln den concertwcd- strljd een 1ste prijs met 337 punten en in oen eerewedstrijd eveneens een 1ste prijs met 168 punten werd behaald. Bovendien kon dit corps beslag leggen op 2 extra prij zen, n.l. voor het hoogst aantal punten over het geheele concours en idem ln de superieure aldeeling. Het Jeugdcorps van Aalsmeers Fanfarecorps" (dir. de heer P. F van Overbeeke) behaalde op hetzelfde concours ln de 4de afd. concertwedstrijd een lsten prijs met 318 punten en een 3en prijs in den eerewedstrijd. Ook dong te Er melo mede de Chr. Harmonie „Sursum Corda" (dir. de heer J. C. Hulsbos l. welke Jn de tweede afd. een 2den prijs behaalde met 271 punten. Op het concours te Leus den verwierf het Kinderkoor van „Aals meers Koorver-en." (dir. de heer W. Kees- sen Jz.l ln de 4e afd. een lsten prijs met 320 punten en het Chr. Mannenkoor „Aals meer" (dir. de heer J. C. Hulsbos) ln de eere-afd. een lsten prijs met 303 punten. Het Jeugdcorps van „A. F." en het kin derkoor van „A. K." namen voor de eerste maal aan een concours deel. Er is vraag naar kleine tulpen. Bloemen waren er van den heer John van El alhier. Voor het diploma machlneschrljven (Mercurius) zijn geslaagd mej. J. Rasman en de heer Jan van der Beek alhier. BENTHUIZEN. NA ARBEID SPORT. Openlucht uitvoering. Gisteravond hield de Gymn. Vereenlging „Na Arbeid Sport" (N.AB.l. haar openbare ópenluchtultvoering. Aan deze uitvoering is vooraf gegaan een onderlinge tumwed- strijd waaraan door bijna alle leden der vereenlging werd deelgenomen De leiding berustte bij den directeur, den heer C. W. de Jong, te Alphen a. d. Rijn Als juryleden traden op mevr. A. Koren—van der Hoek en den heer A Groeneveld uit Alphen a. d. Rijn. Van groot tot klein werd door de leden, die slechts kort geoefend hadden goed gewerkt De voornaamste uitslagen lulden: KI meisjes: 1. M. v d. Heyden; 2. W. Verheul: 3. C. v. d. Heijden. Meisjes ads. Ie gr.: 1. W. Buys; 2. A. Schuddebeurs; 3. G. v. Staalduinen. Meisjes adsp. 2e gr.: 1. J. v. d. Eijk; 2. I. Paul; 3. S. Korbljn. Jongens le gr.: 1. P- v. d. Eijk; 2. A. Bijl; G. Groen- Jongens 2 gr.: 1. J. v. Staalduinen; 2. Chr. Hage. Dames le gr.: 1. P de Gelder: 2. D. Vermeulen; 3. B Francken. Dames 2e gr.: 1. S. Groen; 2. F. Slephout; 3. N. Janse. Dames 3e gr.: 1. I. Renslnk; 2. R. Sprui- tenburg; 3. S. v. Beveren. Heeren 2e gr.: 1. Voorwinden; 2. Joh. de Vr 3. H. v. Leeuwen. Aan het eind van dezen wedstrijd, die bijzonder goed geslaagd mag heeten dank te de voorz. de Jury en den directeur. Daar de voorz. de heer A. Vreeman ver hinderd was de uitvoering te openen werd dit gedaan na alvorens een propaganda marsch door het dorp te hebben gemaakt, door den heer J. Timmerman Jr. Deze heette allen hartelijk welkom, ln het bijzon der mevr. de Jong. den heer J. v. v. d. Reyden te Lelden, die met zijn mondaccor- deongezelschap „Kunst in Eensgezindheid" voor muziek zorgde en de afgevaardigden uit de omliggende gemeenten. Als blijk van waardeering bood spr. den directeur namens de vereeniging een mand bloemen aan. Hierna gaf spr. de leiding van den ver deren avond over aan den heer de Jong. Hoewel alle nummers voldoende waren, kregen we toch niet te zien wat we van NAB. gewond zijn. De oorzaak hiervan zal wel bij de warmte gezocht moeten worden. De leden, vooral de heeren, werkten moei lijk, wat jammer was. Niettegenstaande dit kan NAS. op een goedgeslaagden avond terug zien. Aan het einde van den avond sprak de heer Timmerman een dankwoord. KATWIJK. Nova-Theater. Het Nova-Theater presenteert heden, Zaterdag en Maandag as. Greta Garbo en Charles Boyer in de film Marie Wa- lewska". Boyer geeft de figuur van Napo leon, persoonlijk en getrouw weer „Na poleon" zou deze film moeten heeten, want haar onderwerp is in de eerste plaats de historie van den heerscher als keizer en ais mensch. De film toont ons deelen uit zijn leven, van zijn hoogste glorie en dlepsten ramp spoed en als romantisch accent in al die gebeurtenissen ziet men de geschiedenis van Marie Walewska. Vóór de pauze draait de spannende de tective-film met Myrna Loy en Spencer Tracy „De Paarlenroof". Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag 11 Aug. treedt 's werelds beste danspaar Ginger Rogers en Fred Astaire in zijn nieuwste amusementsfilm „Tot Hat" op. Een aardige comedie met uitstekende mu ziek en de nieuwste danscreaties van Fred en Ginger. Vóór de pauze zijn 3 der meest geliefde Cowboy-acteurs bijeen: Harry Carey, Tom Tyler. Hoot Gibson in de Wlldwestfllm „Op vrije voeten". Burgerlijke Stand. Geboren: Arle, z. van H. van Duljn en L Plug Johanna Cornelia, d. van C. van der Wiel en K. van Duijn Neeltje Johanna, d. van H. Haasnoot en G. van der Male Cornells, z. van C. van Duljn en A. van Duijvenbode Willem, z. van C. Botermans en M. van der MeiJ Willempje. d. van N. van Duljn en K. Dijkhuizen Arle. z. van W. Nljgh en L. Hus Adriana. d. van H. Messemaker en H. van der Plas Geertje, d. van G. van DuUn en K. Jonker Petronella. d. van W. Tulen en J. M. Verhart. Overleden: Adrlanus Johannes Enze. 19 j. HILLEGOM. JAARVERGADERING BLOEM BOLLENVEILING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Vorige week lieten we in ons overzicht een eenigszins pessimistischen toon hoo- ren en nadien is het er niet beter op ge worden Integendeel, de prijzen van som mige der voornaamste producten gingen nog meer naar beneden, vooral toen het begin dezer week echt wat men noemt zo merweer werd en bovendien de eigenlijke vacantietijd begon. Het eigenaardige van die vacantle ls dat men ln het algemeen dan minder schijnt te eten, want de afzet wordt moeilijker en als gevolg daarvan gaan de prijzen naar beneden. De steden rijden en fietsen leeg, (vroeger liepen ze leeg) en aan de badplaats schijnt men het meer voorzien te hebben op drinken dan op eten. Vroege aardappelen gingen ln kwantum langzaam achteruit en ook de prijzen bekoorden niet. Bonken noteerden geregeld van f.0.6# tot f.0.80 per kist van 25 K.G. Grooten bleven geregeld op onge veer dezelfde prijs, varieerend van f. 0.60 tot f. 0.90 per kist. en Drielingen brach ten van f. 0.20 tot f. 0.60 p. kist op. Ook nu wordt er nog geen best beschot gerooid zoodat de financieele uitkomst niet bevre digend ls. Met de Eigenheimers, waarvan verwacht was dat het beter zou gaan. liep het ook mis. De prijzen hiervan waren nog lager als voor de Eerstelingen. Groo ten noteerden van f0.60 tot f. 0.85 en Drielingen konden niet hooger komen dan f. 0.20 tot f. 0.60, soms zelfs nog iets lager. Dat ls voor de mooie zandelgenhel- mers een te lage prijs en begrijpelijk is het dat er nog weinig haast wordt ge maakt met rooien en de aanvoer hiervan is ook maar matig. Men wenscht nog wat af te wachten in de hoop op beter. Met bloemkool ging het geleidelijk achteruit. Het mooie zomerweer is nimmer gunstig voor dit product. Het product groeit te INSCHRIJVING BAK- EN BRAADVET De Nederlandsche Zulvelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6 Ie 's-Gravenhage maakt bekend, dat zij een Inschrijving heeft geopend voor de le vering van bak- en braadvet. 5389 De inschrijving staat open voor alle be langhebbenden, die bij genoemde Centrale zijn georganiseerd. De termijn van in schrijving sluit Vrijdag 12 Aug. 1938 des voorm. te 9 uur. Degenen, die belanghebbende zijn, tevens bij de Nederlandsche Zuivelcenlrale geor ganiseerd. doch geen uitnoodlglng en for mulieren hebben ontvangen, kunnen zich ter verkrijging daarvan tot de Nederland sche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vet ten en Olicn wenden. hard, is minder mooi met zulk weer, de aanvoer wordt spoedig te groot en de prij zen dalen. Ze daalden begin dezer week onrustbarend. Het ging vorige week al niet best doch er kon voor 1ste soort nog tot f. 9.80 genoteerd worden nadat het daags te voren nog boven f. 10 ging Doch met den zomer liep de prijs terug tot f. 2 70 a f. 4.90 per 100 voor beste kool en indien dit weer zou blijven aanhouden worden nog lagere prijzen verwacht. Tweede soort liep terug van f 3.10 A f4.30 tot f. 1.50 a f. 2.40, Thans zullen het de zouterijen moe ten zijn die het kwantum afnemen maar zijn die aan bod dan weet men ook dat het voor de kweekers niet best is. Sla ging in de goede kwaliteit steeds vrij goed weg. Maar er werd ook nogal wat aangevoerd dat geen 1ste kwaliteit was. Dit product ging in prijs telkens hooger. Aanvankelijk f. 1.40 tot f. 2.40 per 100 liep de prijs naar f. 2.30f. 4.50 per 100 stuks. De kweeker, die een redelijk gewas heeft, heeft hier over dus niet te klagen. Met bospeen ging het niet best. Met kleine schommelingen was de prijs f. 4.30 tot f. 7.10 per 100 bos. Kisten afgebroken peen en waschpeen gin gen naar evenredigheid van de bospeen ook op en neer. Betaald werd van f. 0.45 tot f0.85 per kist van 20 K.G. Ook over deze opbrengst valt dus niet te roemen. Kroten brachten in de goede kwaliteit van f. 1.30 tot f.175 per 100 bos op. Door de vereeniging Santos worden oude rijwielplaatjes gaarne in ontvangst genomen. Zij kunnen worden bezorgd bij den heer W Caspers ln de Voorstraat of bij den heer A. J. Mulder te Rijnsburg. KATWIJK AAN ZEE. V.V.V.-FEESTEN VAN 8—13 AUGUSTUS De eerste twee weken van Augustus is het drukste gedeelte van het badseizoen, daarom heeft het bestuur van V.V.V. de feestweek bepaald van 813 Augustus. Druk wordt er bij de laatste warme zo merdagen van de strandgeneugten geprofi teerd Het aantal geregistreerde badgasten bedroeg reeds 8500. Bijna verdronken. Hoe gevaarlijk het kan zijn als men gaat baden als men aan een hartkwaal lijdt, blijkt uit het geval van A. de B. uit Amers foort. tijdelijk gelogeerd in de Te Britten- straat. die daardoor in verdrinkingsnood geraakte, doch gelukkig nog aan land kon worden gebracht. Hinder van de buren. Door inwoners van de Remisestraat is bij de politie geklaagd over de tijdelijke bewo ners van een pand toebehoorende aan den heer P. De politie zal daar streng toezicht houden. Naar wij vernemen zijn maatrege len getroffen, dat zulks een volgend jaar niet meer zal kunnen plaats hebben. De oude kerk verlicht. Van gemeentewege zal de Oude Kerk op den Boulevard Zaterdagavond as. en ge durende de V.V.V. feestweek van 813 Augustus des avonds met schijnwerpers verlicht worden. De voorzitter treedt na 10 jaar af. De Coöperatieve Velllngvereenlging „Hil- legom" U. A. heeft haar jaarlijksche al- Semeene ledenvergadering gehouden onder leiding van haar voorzitter den heer J. B. Meskers. die er allereerst op wees, dat de bloembollen velling 10 Jaar bestaat. De veiling is in een goeden tijd opge richt, maar kreeg door de crisis gevoelige klappen; toch behoort zij thans tot de grootste veilingen en is financieel sterk en gezond. Het 10-Jarlg bestaan, aldus spr., mag dankbaar herdacht worden. De voorzitter deelde mede, dat hij wenschte af te treden om zijn taak aan een jongere over te geven. De secretaris-bedrijfsleider, de heer D. 'an Egmond, bracht zijn jaarverslag uit, waarna hij den scheldenden voorzitter, den heer Meskens toesprak met woorden van hulde voor den ernst en kennis, waar- Wede hij moeilijke problemen wist op te lossen. Hij was een steun voor de mede bestuursleden, commissarissen en voor het personeel een goede patroon. De heer Meskens bedankte voor de vriendelijke woorden. De heer C. Kramer Lzn., ls als commis saris herkozen, terwijl in de vacature J. B. Meskers is benoemd de heer P. N. Jonk- beer. De penningmeester, de heer G. H. Hermans bracht zijn financieel verslag uit. De rekening sloot met een batig saldo. Ook bij bedankte den heer Meskers in harte lijke woorden voor zijn vele werk en groo- len steun. Namens de leden en aanvoer ders ter velling. sprak de heer J. Beukers Wzn. tot den scheidenden voorzitter. De beurs. .De handel op de bloembollenbeurs was gisteren wat de prijzen betreft, station air. 3. Thijs hoorde het verhaal der vogels aan en was zeer diep met hen begaan hij hoorde nog, dat heks Hatasalaa heel onverwacht bij 't onbewaakte nest verscheen en spoorloos met het el verdween. „Wel", sprak Thijs, „Ik weet niet wat te doen. maar het is leelijk van die heks om eieren te stelen; we zullen dat geval eens aan kabou ter Paddekwist gaan mededeelen die zal het zeker erg betreuren en misschien wel iets verzinnen opdat zulke dingen nimmer meer gebeuren". De vogels vonden het een goed idee en gingen dadelijk met Thijsje mee en daar Thijs hier den weg goed wist, kwamen zij al spoedig aan bij Paddekwist. Die was verheugd dat hij zijn vriendje weer eens zag en zei heel hart'lljk goeden dag maar je begrijpt, dat hij wel eventjes ontstelde, toen Thijs hem van Hatasaka en het verdwenen vogelei vertelde. „Wat naar!" riep hij. „Het is ondeugend en de kabouterkoning wil ook zeker niet, dat er zooiets hier in het bosch geschiedt! Wel, vogels, ga maar naar je nestje om er een ander el te leggen, dan zullen Thijs en ik de zaak nog wel eens overleggen en zorgen dat er maat regelen worden genomen, opdat zóóiets niet weer voor kan komen 1" U heeft er één extra. En U heeft ze dan altijd in huis bij nacht en ontij, bij plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies pijn, Migraine, Rneumaiische pijnen, Kou, Griep en Koorts. Ze helpen snel en zeker I Let goea op het AKKER-merk I KOMEN ALTIJD VAN PAS 5398 ilngez. Med.) Concert U.N.I. Bij bladstil heerlijk zomerweer had de Katwljksche muzlekvereenlglng „U.N.I.". directeur de heer P. C. Langmuur veel toe hoorders getrokken bij het door haar gis teravond gegeven concert. In dichte drom men stond men bij de muziektent en op den straatweg, waar het rijverkeer door de politie omgelegd was. Onder de aanwezigen waren vele badgasten. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand Juli 1938 Ingelegd f 15.260.09 terugbetaald f. 12.532.58. De Katwijksche Oudheidkamer zal ge durende de maand Augustus op werkdagen ook des avonds geopend zijn tot 10 uur. De verkoop van „mattenkloppertjes" ten bate van het Blindentehuis Sonneheerdt te Ermelo heeft f. 101 06'/i opgebracht. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een damesrijwiel, dat onbeheerd in de Zuidstraat is aangetroffen. In staat van dronkenschap is naar het politiebureau gebracht C. v. D. uit de Bui- te nsluisstraat. Door de politie te Bennebroek is aan gehouden het minderjarige meisje J. M. B. uit de Hessenstraat alhier. Het meisje had een standje van haar ouders gekregen en was toen aan de tippel gegaan. Door de ouders is zij afgehaald. Een muzikant kreeg in de Duinstraat bij een bewoner geen geld; uit verbolgen heid daarover sloeg hij een ruitje in de voordeur kapot. De heer Bouwman hersteld. De heer A. Bouman, hoofd der Julian»» school alhier, wlen een half jaar ziekte verlof was verleend, ls thans weer geheel hersteld en hoopt na de vacantle «jn werkzaamheden weer aan te vangen. Ledenvergadering „Spinoza". In de ledenvergadering van de woning- bouwvereeniglng „Spinoza" heeft de voor zitter, de heer G. J. Rijkmans. in zijn Jaar overzicht medegedeeld, dat de bouw van de nieuwe woningen, dank zij de gunstige weersomstandigheden, snel vordert. Binnen enkele weken zullen reeds eenige wonin- i gen ln gebruik genomen kunnen worden, i Hij dankte voorts den heer Wachter, die ce gemeente heeft verlaten, voor de vele en trouwe diensten als penningmeester i aan de vereeniging bewezen. Het aftredende lid, de heer G. van Eg- mond Jzn., werd herkozen. In de vacatu res zijn gekozen de heeren K. Zandbergen. C'. van Delft en H. v. d. Eykel. Als com missaris werd gekozen de heer H. Wolt- baus. De Chr Mondaccordeon Vereeniging „Advendo" zal op 24 Aug. a.s. voor de N. C. R. V. een concert geven. De Vereeniging Veiling van Tuinbouw- i producten alhier heeft van de firma H. A. P A. G. te Amersfoort een electrisch at- mijntoestel gekocht. WASSENAAR. Met de fiets gevallen. Gistermiddag Is de 10-jarlge A. van T. H. uit den Haag met zijn rijwiel toen hij De Klip afreed gevallen, met het gevolg dal hij bulten vele ontvellingen en schram men ook een bovenarm brak. Nadat hem door dr. Baart de la Faille hulp was ver leend is hij naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag overgebracht. De heer W. v. d. Worp alhier slaag de voor het examen Hoogdultsche taal L. O. ZOETERWOUDE. Geitenfokvereeniging Zorg en Vlijt. Maandag hield bovengenoemde vereeni ging zijn jaarlijksche keuring op het ter rein van den heer A. P Westhof. Keur meester was de heer S. de Jong, rijksvee- teeltconsulent. Aangevoerd waren 47 gei ten. De resultaten waren: 1-jarige wit onge hoornd 1ste prijs C. Poel; 2de prijs N. Hoo- geveen, 3de prijs C. Vink. 2-jarige of oudere: le prijs W. Vink, 2de prijs C. J. Turk, 3de prijs A. P. Westhof, 4e prijs P. Beljersbergen; 5de prijs W. Turk Rubriek gehoornd of bont: le prijs P. Beyersbergen. Lammeren: le pr. W. Vink, 2de prijs W. Turk, 3de prijs N. J. Straathof. Overloopers le pr B. W. Hageman, 2e prijs G. Lekkerkerk. 3e pr. W. de Elzen LEIDSCHENDAM. Verkeersongeluk. Gistermorgen liep de 6-jarige P. Wens- veen uit de buurtschap achter een boeren wagen en verliet deze plotseling toen een auto van de gemeentereiniging van Voor burg uit de tegenovergestelde richting na derde. De knaap probeerde terug te loopen, viel. maakte een buiteling over het hoofd en kwam precies voor het wiel van de vuilnisauto terecht. Dank zij het krachtig remmen door den chauffeur bleef de jon gen gespaard. Dr. Kortman van Zoeter- woude constateerde echter een hersen schudding en een gekneusd been. Mej. P. M. van Hettema alhier, slaag de voor het examen Fransch L.O. en de heer H. A. van Maarle voor het examen Engelsch L.O. NOORDWIJK. Muzikale rondwandelingen. De Burgemeester heeft aan het muziek gezelschap „De Echo der Duinen" toestem ming verleend tot het houden van muzi kale rondwandelingen op Maandagavond 8 cn Dinsdagavond 9 Aug. a.s. door Noord- wijk aan Zee, alsmede tot het collecteeren tijdens die rondwandelingen ten bate der vereenigingskas. Autopedwedstrijd op het strand. Woensdag werd de jaarlijksche autoped race op het strand gehouden. De belang stelling was geweldig. Niet minder dan 74 meisjes en jongens bonden den strijd te gen elkander aan. Winnaressen waren: Grada van Kan, Nelly Broekman. Elsje Korteweg, Ansje Reekers, Nel Noordzij, Ida Eke Raadt. Greta Choufour. Lilli Maar- tense. Winnaars waren: Ko Greep, Arie v. d. Berg, Bob Kreisel, Edie de Heer, Kees v. d. Berg, Roedl Leefsma, Theo Reekers, Jaap Korteweg. Cor Lokhorst, Henk Pras. Het plaatselijk-comlté van het TB.C- fonds DEL. uitgaande van het Christelijk Nationale Vakverbond houdt morgen een bloempjesdag in de beide Noordwijken. OEGSTGEEST. De Djiguiten Ruiter-Kozakken. Naar wij vernemen zuilen de Djiguiten Ruiter-Kozakken nogmaals een voorstel ling geven in onze gemeente en wel op 9 Augustus a.s. des avonds te 8 uur, op het A S C.-terrein (a. d. De Kempenaerstraat). RIJNSBURG. Slecht weer voor den bloemenhandel. Het warme weer der laatste dagen is van grooten invloed op den bloemenhan del. De aanvoeren zijn groot en de prijzen laag. Grrrie hoeveelheden kunnen den minimumprijs niet halen en worden ver nietigd. Ook de handel ls slecht. ALPHEN. WAT THEEZETTEN KAN VEROORZAKEN. Gisteravond werd de assistentie van de politie ingeroepen door een bewoner van de Hooftstraat die op zich had genomen het huis van een vacantleganger te be waken. Toen hij gisteravond licht zal branden en bovendien de achterdeur los vond dacht de bewaiker direct aan inbrekers. De politie die het geheele huis door zocht ontdekte echter niets. De bewaker die nog niet gerust was heeft vervolgens met 3 personen den ge- heelen nacht het huls bewaalft. Groot was echter de ontnuchtering toen vanmorgen bleek, dat een bediende van den vacantleganger gistermiddag in het huis thee had gezet en daarbij het licht had aangedraaid, omdat de gordijnen ge sloten waren. De bediende had verzuimd het licht uit te doen en de deur te sluiten! Teleloonstoring opgeheven. Gisteravond is de telefoonstoring opge heven. Ook alle straatklokken stonden gis teren stil, daar deze eveneens op de tele foonkabel zijn aangesloten. Woensdagavond werd de brandweer gealarmeerd voor een brand die zou zijn uitgebroken in de omgeving van den Groe- ncweg. De brandweer die met 2 motor spuiten was uitgerukt, behoefde evenwel geen dienst te doen daar bleek dat het een hooiberg betrof van den landbouwer Sch. die hevig broeide en waarvan men vreesde dal leder moment brand zou uitbreken. Door het uithalen kon men erger voor komen. De heer W. van Vollenhoven, candi- daat-notaris alhier, is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Middelburg, ter standplaats gemeente Neuzen. BODEGRAVEN. Fonds voor Ziekenhuisverplegwg. Het onderling Fonds voor Ziekenhuisver- pleging, dat reeds verleden jaar een aan zienlijk tekort had door het steeds toene mend aantal gevallen vast verpleging in een ziekenhuis, constateerde ook dit jaar weer eenzelfde geval. Tot 1 Juli overtroffen de uitgaven de ontvangsten opnieuw met f. 1000Er moesten dus maatregelen ge nomen worden en in een ledenvergadering werd dan ook door het bestuur voorgesteld de contributie met 1 cent per lid per week te verhoogen en het aantal verpleegdagen te verlagen van 56 op 42. Het voorstel der verpleegdagen werd met algemeene en dat van de contributieverhooglng met 4211 stemmen aangenomen. Voor het examen Engelsohe handels correspondentie, afgenomen namens de Vereen, v. Leeraren in de H.W. slaagde de heer M. Trouw, alhier. De historische optocht. Voor den historischen optocht, die in to taal uit een goede 200 deelnemers zal be staan, zijn thans nog ongeveer 30 rollen open. De toevloed van gegadigden was zeer groot, maar terwijl aan den eenen kant tal rijke jongeren en vele dames niet konden worden geplaatst, ontbreekt het aan vol doende mannen. Opnieuw roept het Oranje comité dan ook .gegadigden op voor deze rollen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7