LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Biaö Vrijdag 5 Augustus 1938 Onafgebroken Sovjet-Russische aanvallen De strijd in het Verre Oosten De strijd in Spanje rechtzaken burgerlijke stand van leiden land- en tuinbouw Staking der vijandelijkheden door Japan verzocht Tusschen vrees en hoop VEREEN IGDE-VA55CHERIJT VITTE-SINGEL-13- LEIDEN Laatste Berichten Binnenland ROEMENIË. Het minderhedenstatuut. Bi] Koninklijk decreet zijn de richtlij nen opgesteld voor de houding van de autoriteiten ten aanzien van de minder heden in Roemenië. Zij vormen ongeveer een derde deel van de bevolking', de voor naamste groepen zijn Hongaren 17.8 pCt Duitschers <4.3 pCt.i. Joden (6 pCt Deze richtlijnen herinneren aan het be ginsel van de nieuwe grondwet, welke zegt. dat alle Roemeensche staatsburgers zon der onderscheid van ras. godsdienst of spraak dezelfde burgerlijke en politieke rechten genieten, alsmede dezelfde garan ties. GRIEKENLAND. De tweede verjaardag der autoritaire regeering. Naar aanleiding van den tweeden ver jaardag van de instelling eener autori taire regeering zijn gisteren in alle steden en dorpen plechtigheden gehouden. De kerkklokken luidden in het geheele land. Een delegatie der bevolking begaf zich naar Metaxas om hem geluk te wenschen. Na twaalf uur stroomde in Athene een on overzienbare volksmenigte naar het sta dion, waar een demonstratie zou worden gegeven van volksliederen en volksdansen in de kleederdrachten uit alle deelen des lands. VEREENIGDE STATEN. Maatregelen tegen Mexico? Roosevelt in de kanaalzone aangekomen. In een Interview heeft senator Lewis, lid van de commissie voor buitenlandsche betrekkingen van den Senaat, verklaard, dat de politiek, welke Mexico thans volgt, misschien zal lelden tot het terugtrekken van alle Amerikaansche kapitaal uit Mexico en het staken van de zilveraan- koopen door de Amerikaansche regeering in Mexico. President Roosevelt is gistermiddag te Balboa In de kanaalzone aangekomen aan boord van den kruiser „Houston". Hij kwam van de Cocos-eilanden na een kruistocht van 19 dagen, waarbij hij gevischt heeft. Successen der Chineesche guerrillatroepen. De Chineesche guerrillatroepen in Sjan- toeng beginnen thans, naar het Chineesche Telegraaf Agentschap meldt, met operaties op grooter schaal na een nachtelijken aan val te hebben ondernomen op 2 Augustus op Tsjefoe De Japansche verdedigingstroe- pen zouden volkomen verrast zijn, na vier uur zwaren strijd waarin ruim veertig Ja panners gedood werden. Een ander detachement guerrillatroepen nadert snel Kiautsjau, de westpunt van Tsingtau. aan den spoorweg Kiautsjau— Tsinan. Er wordt thans gevochten ten Zui den van Kiautsjau. Ook in Hopei zijn de guerrillatroepen ac tief Hun laatste aanval was gericht op Sjltsjatsjoeang. dat reeds omsingeld is. De spoorbrug nabij Tsjangtsjau, ten Noor den van Tetsjau, In Zuld-Hopei, ls opgebla zen door deze troepen, die tevens meer dan 30 k.m. spoorrails in die buurt hebben ver nield. De spoorbrug bij Hantan aan de lijn van Pinghan is ook opgeblazen, waardoor het spoorwegverkeer op de Pinghan en Sing- poelijnen verbroken ls. Na zware gevechten hebben de guerrillatroepen voorts Antsji ln 1 Hopei heroverd. De toestand aan den Jangtsc. Terwijl zich volgens de berichten van het Chineesche Telegraaf Agentschap geen wij ziglngen van belang hebben voorgedaan in den militairen toestand ten Zuiden van den Jangtse in Klangsl. trekken de Chi neesche troepen van Hoeangmei aan de grens van Hoepei en Anhwei naar Erh- langho en Tingtsjienyi, twee punten ten Noordoosten van Hoeangmei, om strategi sche redenen Naar verluidt zijn de rivierdijken tus- schen Sautsjikoe en Loengping aan den Noordelijken oever van de Jangtse, nabij de grens van Hoepeh en Kiangsi. Ingezakt, ten gevolge waarvan de Japansche opmarsch langs de rivier geremd wordt. Intusschen zijn de Japansche luchtstrijdkrachten nog steeds uiterst actief langs den Jangtse ln de streken tusschen Tientsjatsjen en Kioe- kiang. waar zij groote hoeveelheden spring stoffen neerwerpen op de Chineesche stel lingen De Chineesche troepen te Tsiensjan, ln West Anhwei. hebben een tegenaanval on dernomen op de Japanners. Volgens inlich tingen van militaire zijde zijn de Japanners te Hoeangsjantoe, nabij Tsiensjan. reeds op de vlucht gedreven. De Chineesche troe pen. die thans Pengtseh ten Oosten van Kioekiang aanvallen, zouden ook bevredi gende vorderingen maken. Naar verluidt trachten de Japanners naar Nantsjang oprukken langs twee ver schillende wegen. Een detachement is voor nemens zuidelijk op te marcheeren vla Telan en dan zuidwaarts naar Nantsjang te trekken, een tweede afdeeling trekt zuid waarts op langs de spoorlijn Kioekiang Nantsjang Tot dusverre is deze Japansche poging echter verijdeld, daar de streken rondom Koeling nog in Chineesche handen zijn. hetgeen den Japanners belet, troepen naar Teian te dirigeeren. Japansche oorlogsbodem gebombardeerd. I Volgens een op het Chineesche gezant schap te Londen uit Hankau ontvangen te legram hebben Chineesche bommenwer pers aan den Jangtse een Japansche oor logsbodem tot zinken gebracht, terwijl ver der verscheidene Japansche oorlogsschepen schade zouden hebben opgeloopen. Een ontspanning schijnt ingetreden te zijn in de verhouding tusschen Japan en China en de hoop op een minnelijke regeling is gestegen. Zulks wel voornamelijk door hel belangrijke bericht uit Tokio, dat Horinoetsji, de Japansche onderminister van Buiten landsche Zaken, gisterochtendden Sovjet-Russische zaakgelastigde Sme- tanin bij zich ontboden heeft en hem verzocht aan Moskou dringend het verzoek der regeering te Tokio over te brengen, de vijandelijkheden te sta ken. Intusschen bericht de woordvoerder van het Japansche ministerie van bui tenlandsche zaken, dat vanochtend de gevechten bij Tsjangkoefeng hervat zijn, hetgeen aan het bovenstaande weer de noodige afbreuk doet. Te half vijf vanochtend begon de artillerie van de Russen een hevig bombardement op de Japansche stellingen, hetgeen door de Japansche artillerie krachtig werd beantwoord. Van betrouwbare zijde wordt verno men, dat de vertegenwoordigers van de Sovjet-Unie hebben geëischt, dat de Japansche troepen uit het betwiste gebied onvoorwaardelijk teruggetrok ken zullen worden. Indien dit niet zal geschieden, zullen de vijandelijkheden niet gestaakt worden en zullen geen onderhandelingen worden aange knoopt tot regeling van het conflict. De correspondent van Reuter, die een bezoek heeft gebracht aan het strijdtooneel bij Tsjangkoefeng, heeft uit Yuki in Korea medegedeeld, dat de Sovjet-Russische strijdkrachten on afgebroken de Japansche stellingen met haar. artillerie bestoken; de Ja- panneezen daarentegen schijnen hun kanonnen alleen te gebruiken om op vliegtuigen te schieten. De Japanners gelooven, dat de Sovjets een nieuwen infanterle-aanval op Tsjang koefeng voorbereiden. Het land rond de heuvels is bezaaid met granaat trechters, welke zijn ontstaan door het inslaan van de Russische granaten. Diplomatieke besprekingen. Dat men streeft naar de noodige ont spanning blijkt weer uit het bericht, dat het diplomatiek contact tusschen Moskou en Tokio thans voor het eerst weer na geruimen tijd hersteld ls en wel door een bezoek, dat de Japansche ambassadeur Sjigemetsoe gisteren aan den Russischen commissaris van Buitenlandsche Zaken Litwinof heeft gebracht. Deze gedachtenwisseling duurde twee uur en drie kwartier. Sjigemitsoe gaf tijdens het onderhoud uitdrukking aan het standpunt zijner regeering. volgens hetwelk het conflict langs vreedzamen weg kan worden opge lost. Hij herhaalde de voorstellen, die den Sovjet-Russischen zaakgelastigde in Tokio zijn gedaan. Litwinof stond er op. dat vóór het op nemen van onderhandelingen de Japan sche troepen achter de lijn teruggetrokken zouden worden, die de aan het verdrag van Hoentsjoen toegevoegde kaart als grens aangeeft. Sjigemitsoe verklaarde, dat de genoemde kaart, die slechts in één exemplaar bij de acten van het Moskousche commissariaat van buitenlandsche zaken aanwezig is, geenszins als eenig punt van houvast voor de vaststelling der grenslijn kan dienen, aangezien zij nooit gepubliceerd is en der halve den Japanschen instanties in het geheel niet bekend was. Overigens wees de ambassadeur Litwinof op de tegenspraak, die gelegen is tusschen den eisch van Litwinof betreffende de evacuatie der Ja pansche troepen uit het Tsjangkoefeng- gebied en de Sovjet-Russische bewering, dat de Japansche troepen door de Sovjet- Russische strijdkrachten tot den terug tocht zijn gedwongen. Ten aanzien van de stopzetting der militaire operaties zeide Litwinof, dat In dien de toestand, zooals hij tot 29 Juli heeft bestaan, hersteld zou zijn (de toe stand derhalve vóór de Japansche poging den betwisten heuveltOD bezetten), en de Japansche strijdkrachten uit Sovjet gebied zouden zijn teruggetrokken, alle militaire operaties zouden worden stop gezet, daar de Sovjet-Unie niet het gebied van Mandsjoekwo wenscht en nimmer zijn eigen grenzen overschrijdt. Evenwel, voegde Litwinof hieraan toe, zal de Sovjet-Unie nimmer toestemmen in de aanwezigheid van vreemde troepen op eenig deel van haar grondgebied en zoo lang Japansche soldaten op Sovjet-gebied blijven, zal zij zich vrijheid van handelen voorbehouden. De Japansche ambassadeur heeft, nadat Litwinof hem aanbood, een kaart bijbehoo- rende bij het vetfarag van Hoentsjoen (1866), te zullen verzorgen, beloofd, het standpunt der Sovje£-Unle ter kennis van z{jn regeering te brengen. De besprekingen konden geen overeen stemming tusschen de wederzijdsche standpunten bewerkstelligen Men neemt eohter aan. dat beide regeeringen den toe stand thans aan een nieuw onderzoek zullen onderwerpen. De Japansche voorstellen In welingelichte kringen te Tokio wordt vernomen, dat Sjigemitsoe in zijn onder houd met Litwinof namens de Japansche regeering „concrete voorstellen" heeft ge daan tot regeling van de kwestie van Tsjangkoefeng Japan zou o.a. aanbieden de troepen, die op het oogenblik de be twiste heuvels bezet houden, terug te trek ken. op voorwaarde, dat de Sovjet troepen zich eveneens over eenigen afstand terug trekken. De neutralisatie van het gebied zcu gevolgd worden door een hervatting der onderhandelingen om te komen tot de vorming van een of meer commissies, be iast met het afbakenen van de grens en het regelen der grensincidenten. Japan wil op deze wijze, naar men in Japansche kringen verklaart, 1. blijk geven van zijn matiging; 2 de Sovjet Unie noodzaken, haar ware bedoelingen te onthullen en 3. door een belangrijke concessie als het te rugtrekken van zijn troepen het verlies aan prestige goedmaken, dat de Sovjet-Unie zou kunnen gevoelen, doordat zij afziet, van het gewelddadig heroveren van den heuvel van Tsjangkoefeng. Uit Moskou wordt gemeld, dat indien de bespreking, welke Litwinof met Sji gemitsoe heeft gevoerd nog geen einde maakt aan het conflict over dc hoog ten, die het Khazanmeer bcheerschen, het toch een verdienstelijke poging is tot de vreedzame oplossing te komen van een conflict, dat dreigde ernstige gevolgen met zich te sleepen. Men kan echter nog niet vooruit loopen op de ontwikkeling der JapanschRus sische besprekingen. Toch merkt men te Moskou een duidelijke voldoening op. Men doet uitkomen, dat de gematigdheid der Sovjet-regeering de taak van den ambas sadeur van Jaoan heeft verlicht en dat Litwinof alles heeft vermeden om de- Ja pansche eigenliefde te kwesteu. Een voorloopige regeling van het ge schil schijnt volgens Moskou derhalve te verwachten. Vaste stemming herleeft. Dat zoowel te Moskou als te Tokio de hoop op localisatie en diplomatieke re geling van de nieuwe grensincidenten veld wint, blijkt o.a. uit de vaste stemming, die gisteren op de effecten- markt te Tokio heerschte. Allerwege liepen de noteeringen met 1 tot 4 yen op De toestand te Tsjangkoefeng. Volgens te Tokio ontvangen berichten zijn de Sovjettroepen nabij den heuvel van Tsjangkoefeng gisteren nog verder ver sterkt, terwijl nog steeds groote troepen bewegingen plaats vinden. Volgens deze berichten zouden de Sovjet-troepen blijk baar uitzien naar een opening, om de Ja pansche stellingen aan te vallen. Voorts wordt gewezen op het opvallend geringe effect van de Russische bombardementen. Als voorbeeld wordt genoemd de lucht aanval van Dinsdag, die werd uitgevoerd door 32 in formatie vliegende Sovjet-vlieg tuigen, welke met hun bommen geen enkel doel geraakt hebben, terwijl vier der ma chines door het Japansche luchtafweerge schut werden neergehaald. Naar schatting zijn alleen in den sector van Tsjangkoe feng 800 man der Sovjettroepen gedood. Het Japansche departement van oor log heeft gisteravond om negen uur een communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat het Sovjet-ge schut van tijd tot tijd de Japansche stellingen in het grensgebied heeft ge bombardeerd. doch dat zich overigens geen groote wijzigingen hebben voor gedaan. Incident van invloed op den strijd in China? Buitenlandsche waarnemers te Tokio zijn van meening, dat het Russch- Japansche geschil, zelfs indien het op minnelijke wijze zou worden geregeld, van grooten invloed zal zijn op de Ja pansche campagne in China. Men gelooft dat de plannen tot een in val in Zuid-China, zoo deze al bestaan mochten hebben, definitief zullen worden opgegeven. Voorts is een uitbreiding der campagne op groote schaal na een even- tueelen val van Hankau onwaarschijnlijker geworden. Ook is men van oordeel, dat be middelingsvoorstellen van een derde mo gendheid te Tokio een williger oor zouden vinden. 5400 (Ingez. Med.) De gevaarlijke zee. Politie-agenten treden reddend op. Gisteravond omstreeks 9 uur rieo een 29-jarige zwemer. die op het stille strand te Scheveningen ter hoogte van de Kwar tellaan te ver in zee was gegaan om hulp. Een agent begaf zich gedeeltelijk ontkleed niet de reddingslijn te water en bracht den drenkeling op het droge. Om 4 uur gistermiddag is op het Sche- I veningsche strand een negen-jarig jongetje i plotseling door den stroom zeewaarts ge- trokken. Een agent begaf zich aan het eind van een golfbreker met een reddings lijn in het water en slaagde erin het jon getje tegrijpen en op het strand te brengen. Zoowel redder als drenkeling hebben daarbij een oogenblik in levensgevaar ver keerd. Electrificatie bij de Spoorwegen. Ook in het Noorden en Zuiden? Onze spoorwegmedewerker schrijft: Naar wij vernemen is een verdere uit breiding der electrificatie bij de Ned. Spoorwegen bij de directie in studie, nu in hoofdzaak voor dc Noordelijke en Zuidelijke lijnen. Rechtsche aanvallen bij den Ebro. Uit Barcelona wordt gemeld, dat aan het front van den Ebro de rechtschen gis teren hun aanvallen verdubbeld hebben in de bocht van Gandesa, die door de regee- ringstroepen wordt bezet. Deze aanvallen werden hoofdzakelijk ondernomen ten Noorden en ten Zuiden van Gandesa. Op alle punten stuitten de troei>en van Franco op een verbeten tegenstand van den kant der regeeringstroepen, die den tijd hebben gehad den sector krachtig te versterken. Alle aanvallen der rechtsohen zouden ech- tei afgeslagen zijn. Volgens ontvangen in lichtingen heeft het optreden der recht schen zijn hoogtepunt nog niet bereikt. De aangekomen versterkingen zijn nog niet ln het veld geworpen. De aanvallen worden bijna uitsluitend door Marokkanen ver richt. Eenige honderden bommenwerpers, zoo wordt uit Sarragossa vernomen, hebben den geheelen dag de regee- ringsstelllngen aan den Ebro bestookt. De regeeringstroepen hebben moeten afzien van alle verdere pogingen op te rukken. Aan het Oostelijk front wordt de op marsch der regeeringstroepen in den sec tor van Guadalaviar voortgezet. GEBOREN: Joke. dr. van G. Otten en A. M. v. Eigen Willem Hubertus. zn. van A. Stikkelorum en J. F. Taffijn Aldla Margaretha. dr. van E. S. Prins en J. M. Ouverkerk. ONDERTROUWD: J. A. L. Renier. wedn., 43 J. en S. A. B. Creyghton, jd., 34 j. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De raad heeft uitspraak gedaan inzake I de stranding op de Nederlandsche kust I nabil Egmond aan Zee van den motorlogger motor 1. kw 57" tijdens mist od 1 Decem ber 1937 Deze stranding meent de raad te moeten toeschrijven aan onvoldoende navigatie, dus aan den kapitein. De raad ontnam den betrokkene de bevoegdheid om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij art 2 der schepenwet, voor den tijd van acht dagen. Op 20 Juni j.l. was de schipper van den motorlogger KW. 159 jarig Hij noodigde den schipper van de KW. 59 uit dit heu gelijk feit met bier en haring te vieren. Beide schepen lagen in de haven van IJmulden. Des middags om 3 uur togen de vrienden naar een café. De schipper van de KW. 159 zou om half zeven dien avond uitvaren. Het feit dat hij zich, toen hij om 6 u. het café verliet, niet geheel „fit" voelde, was geen bezwaar dit voornemen ten uitvoer te brengen. Aan vankelijk ging de reis goed, doch ter hoog te van loods c, kwam de KW. 59, die ln snelle vaart langs den verkeerden wal voer, in botsing met enkele, langs den wal gemeerde schepen. De schipper die zich vandaag voor den raad voor de scheepvaart had te verant woorden. verklaarde, dat hij vlak voor de aanvaring de telegraaf op langzaam had willen zetten, doch bij „vergissing" bevel tot volle kracht vooruit gaf. De raad zal later uitspraak doen. De raad heeft verder een onderzoek Inge steld naar de oorzaak van de ontploffing van een schokbuls of ander deel van een door den motorlogger Excelsior KW 78 op- gevischte mijn op 21 Maart van dit jaar, waarbij een matroos werd gewond. Deze mijn zoo vertelde het slachtoffer, dat als getuige werd gehoord maakte den Indruk ongevaarlijk te zijn. Aan alle kanten was het projectiel be schadigd en het zat vol gaten. De schipper had bevel gegeven de mijn op het voordek vast te sjorren Niemand mocht er met de handen aan komen. De betrokken matroos echter, die tevens marconist was aan boord, kon er met zijn handen niet afblijven. Bo ven op de mijn ontdekte hU een koperen Prestige-reclame in dagbladen. De Aluminium Cy. heeft in de US A. een groote advertentie-campagne in dagbladen gevoerd met het doel het prestige van het bedrijf te vergrooten en tegelijkertijd misvattingen, die omtrent dat .bedrijf bleken te bestaan, uit den weg te ruimen door zakelijke voorlichting. 5399 Later interviewde men 10.000 perso nen. Het bleek toen dat 65 °/o zich de advertenties, die ln het dagblad had den gestaan, herinnerden, terwijl 45 ze heelemaal hadden gelezen. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Hoe mijn Camelia te behandelen, opdat de bloemen tot volle ontwikkeling komen? Mevr. S. te O. Antwoord: Uw plant wordt goed behan deld. Laat er niet te veel bloemknoppen aan: 40 is wel genoeg. Er dient vooral op gelet, dat de Camelia ln huis niet wordt gedraaid, m.a.w. ze moet steeds op dezelfde plaats blijven staan, zoodat de belichting steeds gelijk is. An ders draalen de knoppen zichzelf af of komen niet tot volle ontwikkeling. Het toegezonden blad heeft geen bepaalde afwijking. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Onweer. Bliksem in boerderij geslagen. Te Mlrns (Fr.) sloeg heden tijdens <en l:ort onweer de bliksem in de boerderij van den heer C. Wltteveen te Bakhuizen, bewoond door den heer J. Witteveen. In een ommezien stond de boerderij ln lichter laaie. Zoo goed als niets werd gered. De inboedel, het gereedschap en ongeveer 40 wagens hooi werden een prooi der vlam men. Boerderij en inboedel waren verze kerd. Dissenterie te Emmer- compascuum Meerdere zieken. Naar wij vernemen ls te Emmercompas- cuum vermoedelijk dissenterie uitgebroken In het gezin van den arbeider D. Srr.lt U een zevenjarig kind, na één dag ziek Ie zijn geweest, overleden, terwijl drie andere leden van het gezin ernstig ziek waren Toen in de omgeving aan het Wester- diep zich vervolgens dagelijks meer soort gelijke ziektegevallen voordeden, heeft dr. Bclksma uit Emmercompascuum de In spectie van de volksgezondheid te Gronin gen en den burgemeester van Emmen in gelicht zoodat thans een nader onderzoek wordt ingesteld. Alle verschijnselen wijzen er op, dat men te doen. heeft met een epidemie van dissenterie, hetgeen vooral met deze warmte zeer gevaarlijk kan wor den. Er worden dan ook maatregelen ge nomen om uitbreiding te voorkomen Zoo is het zwembad te Emmercompascuum ge sloten. De ziekte komt ln een van die dee len van de gemeente Emmen voor. waar de woningtoestand zeer veel te wenschen overlaat en behoorlijke drinkwatervoorzie ning ontbreekt. Waterleiding bestaat er niet Het drinkwater is regenwater, dat men zuivert door het te koken. buisje, dat hij meende te kunnen gebrui ken voor zijn radioinstallatie. Dit koperen buisje vormde een slaghoedje. De matroos stak het gevaarlijke voorwerp eerst in zijn zak en 's avonds na het eten ging hij het demonteeren. Plotseling sprong het uit el kaar De matroos werd aan de rechterhand ernstig gewond, o.m. werd de linkerwijs vinger afgerukt. Ook het linkeroog werd geraakt. De voorzitter van den raad. prof. Taver ne. gaf uiting aan de hoop. dat dit ongeluk nogmaals een ernstige waarschuwing zal zijn voor iedereen, die in aanraking met oude mijnen komt. „Blijft er met de handen af" zoo zeide hij „want het ls hoogst gevaarlijk". NOODLOTTIG ONGELUK DOOR AFGAAN VAN JACHTGEWEER. Te Klazlnaveen ls een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de arbeider A. Koopman, ls gedood. Terwijl K. met een tweeden arbeider op weg was naar zijn werk ontmoetten zu den heer M. B., eveneens uit Klazinaveen, die met zijn geweer gewapend, ter eenden- jacht toog De arbeiders maakten een praatje met den jager. Plotseling kwam uit een der wijken een vlucht eenden op De heer B. keerde zich haastig om. om zijn geweer op de vogels te richten, doen door onverklaarbare oorzaak is het sonot te vroeg afgegaan. De volle lading hagel trof K. in de bot® en zwaar gewond ls hij naar het nessenhuis te Emmen vervoerd, waar hij m den afgeloopen nacht is overleden. He slachtoffer was gehuwd en vader van «J jeugdige kinderen. JONGEMAN IN ZWEMBAD VERDRONKEN In het zwembad Groote Wielen, nabij Leeuwarden, kwam het personeel na slui* t'ngstijd tot de ontdekking dat in een oe -abines heerenkleedine was ach'erzeble Deze kleeding behoo~de aan den neRenAALI jarigen jongeman Oenema. die. zoosn later bleek, in het bad was verdronken. Be lijk is in den nacht opgehaald. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2