Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bpsd Donderdag 4 Augustus 1938 Nova-Theater, Katwijk a. Zee FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK Dagbladreclame is niet te vervangen WEERBERICHT. MARIE WALEWSKA „DE PAARLENROOF". „TOP HAT" „OP VRIJE VOETEN". AGENDA MUSEA. Uitgesproken: Jacobus Gorter, groenten- handelaar. Vijfhuizen. Gem. Haarlemmermeer. Hoofdweg 41. R.-c. mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon. Cur. mr. J. H. Junge. Haarlem. STATISTIEK OVER JULI. Noord-Holland (excl. Amsterdam) 22; Am sterdam 23; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 20; Den Haag 15; Rotterdam 17; Utrecht 5; Gelderland 30; Noord Brabant 18; Limburg 7; Zeeland 2; Friesland 14; Groningen 12; Drente 1; Overijssel 9. Totaal 195 faillissementen. Totaal vanaf Ja nuari 1938 1572 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 1957 faillissementen. Gedurende de maand Juli werden by de gezamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 29 crediteurenlijsten met een totaal passief van S. 188.624.39 waarvan preferent f. 58.457.99. Vanaf 1 Januari 1938 werden in totaal ge deponeerd 761 crediteurenlijsten met een to taal passief van f. 14.455.472.824. waarvan preferent f. 2.932.743.93. Mevr. G. te N.V. - Hillegom. Fijnaart 85 KM.; Fijnaart—Antwerpen 52 KM.; Antwer penBrussel 44 KM.; BrusselHilvarenbeek 100 KM.; Hilvarenbeek—Fy naar t 58 KM. Hillegom. Leiden. Leidschendam. Voorburg. Delft. Rotterdam. Dordrecht. Moerdijk. Zeven bergen, Fijnaart. Oud-Gastel. Roosendaal. Nis pen. Calmpthout, Antwerpen. Mechelen, Vil voorde. Brussel. Vilvoorde. Mechelen. Lier, He- renthals, Turnhout. Hilvarenbeek, Tilburg. Breda. Etten, Hoeven. Standdaardbuiten. Fij naart, Voor bezienswaardigheden van Brussel raden wij U aan een gidsje van deze stad te koopen. dat in eiken boekhandel verkrijgbaar is. In jeugdherbergen gaan leden van de Ned. Jeugdherberg Centrale Tulpstraat 46. Am sterdam C. voor. Vooral in deze vacantiemaand is de moge lijkheid. dat de jeugdherbergen ..vol" zijn niet uitgesloten. Het lijkt ons daarom raadzaam van te voren inlichtingen te vragen aan het hoofdkantoor der Centrale, die U tevens zal kunnen mededeelen waar de herbergen zich bevinden. Voor U zelf hebt U een bewijs van Nederlan derschap noodig. Uw fiets is geheel vrij. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 767. BINNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 772.7 te Stockholm. Laagste barometerstand: 760.1 te Rennes. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Matige tot zwakke tot O. wind. Aanvankehjk helder tot licht bewolkt. Droog weer. Later toenemen de bewolking met toenemende onweerskansen. Aanvankelijk zeer warm. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noorden trok over Scandinavië en ligt thans in het Oostelijke Oostzeegebied. Over de West zijde strekt het zich uit tot de zeeën, Noordelijk van IJsland en reikt tot de Oostkust van Groenland. Het Oostelijke maximum is geschei den van dat op den Oceaan door een strook- vormig gebied van lagen luchtdruk, met Noord west-Zuidoost gerichte as. dat over het Westen van Frankrijk tot de Golf van Lyon reikt. In dit gebied van lagen luchtdruk kwamen in den nacht aan beide zijden van Het Kanaal on- weders tot ontwikkeling. In de Baltische staten werd het koeler. De koelere luchtstroom in het Oostelijk Oost zeegebied bracht eenlge afkoeling in Oost- Duitschland, waar onweersregens vielen. Het warmst was het hedenmorgen in de omgeving van Weenen en aan de Fransche Ri viera. In onze omgeving was de temperatuur in den morgen iets hooger dan gisteren. In West- Duitschland kwamen in den nacht onweders voor en ln den avond en nacht werden weer licht en donder waargenomen langs onze Oost grens. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.-O., 22 gr. C., mooi. Londen: O.N.O., 14 gr. C.. betrokken Berlijn: O.N.O., 21 gr. C., mooi. Nice: Windstil. 26 gr. C.. fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 16 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 244 gr. C. (76 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN Vk KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 10 u. 52 min.: nam. te 23 u. 26 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 234 gr. C. Zweminrichting „De ZyT". 'sMiddags 12 uur: 224 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9.18 nam. tot 4.54 voorm. MAAN8- OP- EN ONDERGANG. 4 Aug.: op 15 uur 46. AALSMEER. MeJ. J. Reitsma alhier is geslaagd voor het examen Duitsch L.O. BENTHUIZEN. Uitstapje. De pl. afd. van den Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen maakte haar jaar reisje ditmaal naar de Phllipsfabrieken te Eindhoven. Begunstigd door mooi weer werd per auto gereden via Rotterdam. Moerdijk- brur en Tilburg naar Oisterwijk waar een kop koffie werd gebruikt. Hierna werd naar 's Hertogenbosch gereden waar in de raads- kelder een Brabantsche koffietafel gereser veerd stond. Vervolgens werd de reis voort gezet naar het einddoel waar men te 2 uur arriveerde Na een hartelijk ontvangst na mens de directie werd men in drie groepen door de fabriek rondgeleid. De glasblazerij werd door allen wel het meest interessant gevonden. Na een rondrit met de Philips- autobus door het Philipsdorp gemaakt te hebben, ging men naar de ontspanningszaal, waar onder het gehoor van een voordracht thee en limonade werden gepresenteerd. Na dat de presidente mevr. Diephout, namens alle dames de directie had bedankt voor de gulle gastvrijheid, verliet men de fabriek en keerde men via den Bosch en Utrecht hoogst voldaan over hetgeen gezien en genoten was huiswaarts. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana. d. van Abraham Anthony van der Maas en Maria Lena Barendregd. HAARLEMMERMEER. Door vallende kalk getroffen. Terwijl de arbeider S.. een knecht van aen landbouwer B. aan den Hoofdweg te Hoofddorp hedenmorgen op het erf van de boerderij bij een hooiberg stond, viel er plotseling boven uit dien berg een zware balk. die op hoofd en schouder van S. te recht kwam. In bewusteloozen toestand werd S. op genomen en per ziekenauto naar zijn wo ning vervoerd waar hij weer spoedig tot. bewustzijn terugkeerde. Het geneeskundig onderzoek wees uit, dat S de balk hoofd zakelijk op zijn schouder heeft gekregen. Rijwieldiefstallen op Schiphol. In den laatsten tijd is het meermalen voorgekomen dat ten nadeele van het per soneel van het vliegveld Schiphol een rij wiel werd ontvreemd. Thans heeft aldaar .veder een dergelijke diefstal plaats gehad. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Oranjefeesten. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Badboevedorp en omstreken" heeft het 3- üaagsche Oranjefeest bepaald op 6, 7 en 3 Sept. a.s. De eerste dag wordt gereser veerd voor de jeugd, de tweede dag zal met medewerking van verschillende vereeni- gingen geheel staan in het teeken van de sport, terwijl op den derden dag de Volks feesten plaats hebben. Der traditie ge trouw, zal het feest met een groot vuur werk worden besloten. Opheffing Pontveer. Met betrekking tot het inmiddels in werking getreden besluit van het bestuur van den Haarlemmermeer polder tot op heffing met ingang van 31 Juli 1938 van het pontveer aan de Nieuwe Meer, verne men we nader, dat de exploitatie van dit veer waarvan steeds een druk gebruik gemaakt werd in particuliere handen is overgegaan, zoodat het door vele wiel rijders enz. niet zal behoeven te worden gemist. Oliebussen vermist en weer gevonden. Gistermorgen werden van terreinen bij Schiphol eenige oliebussen vermist. De po litie stelde direct een onderzoek ln. heeft &e ontvreemde bussen ln Amsterdam op gespoord en ln beslaggenomen en den ver- moedelijken dader aangehouden. De heer D. E. Deerenburg alhier slaagde voor het examen hoofdacte. KATWIJK AAN ZEE. Vrijdag 5, Zaterdag 6, Maandag 8 Aug. presenteeren wij U: De grootste creatie van Greta Garbo. Vóór de pauze Myrna Loy en Spencer Tracy in de spann. detectivefilm Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag 11 Aug., 's weerlds beste danspaar Fred Astaire en Ginger Rogers tn hun 100 amusementsfilm: Een brlllante comedle met de nieuwste danscreaties. 5370 Vóór de pauze: Harry Carey, Hoot Gibson en Tom Tyler in de sterkste Wlld-Westfllm (In ons voorpr. Fox Movietone Nieuws) Aanvang 2.30 en 8 u. - Plaatsbespre king aan de cassa van 67 uur of telef. 400. - Prijzen vanaf 30 cent. Hedenavond nog vertooning van CHAMPAGNEWALS en PETERTJE LEIDSCHENDAM. Burgerlyke Stand. Ondertrouwd: Th. A. Chr. de Haas en J. van Drunen. Getrouwd: G. Vermeulen en A. M. E. Grim- mon P. A. van der Krogt en C. J. Mulse- laer. Oude rijwiclplaatjcs inleveren! Zooals bekend houdt de Vereenlging tot behartiging van de Belangen van TBC. patiënten, ook dit jaar een landelijke in zameling van oude rijwielbelastingmerken, en andere waarde hebbende metalen. Ook hier ter plaatse Is deze inzameling ter hand genomen. Zij die de TB.C. bestrij ding willen steunen kunnen hun oude rlj- wielbelastingplaatjes enz. Inleveren bij: Sigarenmagazijn de Spil Tedingerstraat 27. G. Kerkhoff lid van den raad, Veur- schestraatweg 39. H. A. Boomans. Zijde straat 8. NOORDWIJK. Vereenlging „Nationale Dierenzorg" De collecte ten bate van het door ar chitect A. J. Kropholler ontworpen nieuwe Dierentehuis aan den Rijksstraatweg is een volledig succes geworden. Een stralende Augustuszon bescheen den stoel van da mes en heeren te paatd. allen gewapend met een collectezakje, voorafgegaan door Zandvoortsche muzikanten ln nationale kleederdracht, die onder leiding van den heer Engel Paao belangloos vrooüjke deun tjes speelden Een aantal dames met. col- lcctelectebusjes sloot de groep af. Door den heer F. Wassenaar was op voorbeeldige wijze het politioneele toezicht gevezeld. De alrit vond plaats bij het Huis ter Duin en werd bijgewoond door burgemeester van de Mortel en meerdere bestuursleden der Vereenlging „Nationale Dierenzorg". De weg ging langs den Noord-Boulevard to den Vuurtoren, waar gekeerd en afgedaald werd naar het strand, dat van Noord naar Zuid grondig „bewerkt" werd. Geen badgast ont kwam aan de charme der amazones en de lieftalligheid der collectrices. Tegen één uur werd halt gehouden en werden door de directie van Huls ter Duin ververschin- gen aangeboden. Gesterkt en uitgerust ging de stoet verder langs de villa's van Noord- wijk aan Zee en de voornaamste straten van Noordwijk-Btnnen. Door mevr. van de Mortel werd na afloop der collecte aan alle medewerkenden te haren huize een thee aangeboden. Het batig saldo bedraagt rulrn drie honderd gulden welk bedrag een groot aantal jaarlijksche contributies insluit. Uit deze Noordwljksche actie heeft zich even als te Wassenaar een permanent plaatse lijk comité gevormd, bestaande uit de vol gende personen: gravin van Bylantvan Limburg Stirum. Douarière van Panhuys van Leek de Clereq. mevr. van de Mortel, jkvr. Michels van Kessenich, mevr, Niekerk Blom en F Wassenaar. Voor het examen Duitsch M. O IA) siaagde onze plaatsgenoot, de heer J. A. Schrelner. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. J. de Rooij, Geversstr. 33 inw., var. Kerkrade M. J. Krop. Nassaulaan 5, van Lelden E. C. van Gerven, W. de Zwygerl. 17, van Amsterdam F. G. M. van Schijndel. Terwee weg 100. van Leiden M. de Bruin, Oranjelaan 2, van Bennebroek A. Verboom. De Kempenaerstr. 11 van Den Haag M. J. Hereur, Nassaulaan 10, van Leiden J. van Loenen. Warmonderweg 62. van Den Helder H. L. Koppelman en vr., Fred. Hendriklaan 12. van Malang N.-I. Vertrokken; G. Meershoek, geb. Slootweg, n. Sassenheim. Iepenlaan 8 J. C. Niesing. geb. Jaspers, naar Leiden. Pasteurstr. 20 H. M. C. Heemskerk, naar Voorhout, J. v. Beijerenweg 48 M. H. C. van der Spek. naar Den Haag. Laan van Eik en Duinen 182 H. J. van den Burg, naar Noordw.hout. Zeestraat 30 J. de Vries, naar R'dam. Jericholaan 3b W, K. Groen, naar Koudekerk. Hogewaard B 79 A. L. J. van Nieuwkoop, naar Den Haag. Van Wijngaardenlaan 10 J. G. W. Vissers naar Leiden. O. Singel 230a J. de Jonge, naar Leiden, Meezenstraat 13. Burgerlijke Stand. Geboren: Giisbertha Martina Maria. D. van C. M. den Hollander en J. A. Lubbe Jan. Z. van J. Brussee en M. C. Schaart Leonar- dus. Z. van J. Jongenotter en J C Wassen- burg. Ondertrouwd: N. ten Donkelaar en H. Paauw C. G. van der Salm en J. H. v. d. Burgh. RIJNSBURG. ARBEIDSCONFERENTIE. Op het gemeentehuls alhier, werd onder voorzitterschap van den heer Drees, Ud der Tweede Kamer, en rijksbemiddelaar een conferentie gehouden tusschen werk gevers en afgevaardigden van de arbeiders bonden, ten einde te komen tot een uit spraak inzake de loonen. Nadat de heer Drees had medegedeeld, dat beide partijen aan zijn uitspraak zijn gebonden, gaf hij gelegenheid tot gedach- tenwisseling. Van arbeiderszijde was een schriftelijke toelichting overgelegd. Ver zocht werd daarin een loon van f. 19 per week gedurende 8 maanden en f. 18 per week gedurende 4 maanden; een arbeids dag van 6 tot 6 en 's Zaterdags van 6 tot 4 uur. Van werkgeverszijde konden deze voor stellen niet aanvaard worden. Een week loon van f. 15 werd als maximum gesteld en geen regeling van den arbeidstijd met uitzondering van de bloementrekkers. Nadat van belde zijden uitvoerige toe lichtingen waren gegeven en het weder- zijdsch standpunt was verdedigd, sloot de heer Drees de bijeenkomst met de toezeg ging dat een uitspraak spoedig zou volgen. Veertigjarig jubileum. De heer M. Pieper, hoofd der Ernma- school alhier hoopt 23 Augustus a.s. den dag te herdenken, dat hij 40 jaar bij het lager onderwijs werkzaam s. In onze gemeente ls thans het bollen- pellen zoo goed als geëindigd. Over het al gemeen is het gewas goed, maar de prijzen zijn slecht. De leerlingen van de Ned. Herv. Zon dagsschool hebben deelgenomen aan het Kinderzendlngsfeest te Poelgeest. Onder leiding van hun onderwijzers werd de heen- en terugreis per plelzierboot gemaakt. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina, d. van W. F. v. Kla veren en G. Roodenburg; Engelbertus Fran- clscus, z. van J, v. d. Blom en J. H. Knoppert. Ondertrouwd: Gerardus Cornells de Groot, 32 Jaar (won. te Hillegom) en Petronella Cor nelia Paardekooper. 21 jaar. VOORSCHOTEN. Uitslag verkeersexamen. In het najaar van 1937 werd den leer lingen van de scholen het verkeersexamen afgenomen. Thans is de uitslag bekend. Voor het examen wielrijden zijn 20 van de 43 candidaten geslaagd en voor het examen voetganger zijn geslaagd 39 van de 67 candidaten. De diploma's zullen deze week aan de geslaagden worden toegezonden. Gevonden voorwerpen. Jong grijs hondje; heerenrijwiel. Inlich tingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje Leni. D. van D. A. Klaver en G. Jonker Rudolf Hendrik Martinus, Z. van D. L. Berkhuizen en J. Zonneveld Eve- rardus Hermanus, Z. van J. M. Meijster en M. C. Ripken Johanna Margaretha Wilhel mina. D. van S. C. Bunnik en A. M. v. d. Berg, Rijndijk 126. Overleden: Izaak Cornells Bierlé 55 j., echt genoot van J. P. Kagie. Gehuwd: J. G. Groeneweg 20 j. en A. W. P. Duyndam 20 J. C. L. Harsveld 28 j. en A. Reinhard 33 j. van 's-Gravenhage. Loop der Bevolking. Gevestigd: MeJ. C. G. van Dijk, van Leiden, Haagweg 4 C. M. Oosterveer, van Leiden, Leidscheweg 523 H. J. P. Loef f en en gezin van Den Haag, Veurscheweg 142 A. F. Vlag en gezin., van Wageningen, Veurscheweg 143 Ch. A. Favre en gez.. Den Haag, Veurscheweg 80 G. J. Könlg. van Den Haag. Veursche weg 80 Wed. W. 't HartThijsse en gezin, van Den Haag. Oranjekade 1 W. Schipper en gezin, van Den Haag. Wijngaardenlaan 109 MeJ. C. A. Duindam, van Loosduinen. Val- kenburgscheweg 32 Mej. S. Hoekstra, van Dokkum, Wijngaardenlaan 35 H. Ruiten beek en gezin, van Leiden. Valkenburgsche- weg 40. Vertrokken: J. v. d. Valk, naar Heemstede. Paulus Potterlaan 6 J. J. L. Geel, naar Ede. Oude Arnhemscheweg 18 O. Luinenburg en gezin, naar Ned.-Indië A. Ober. naar Leiden, Pieterskerkstraat 20 B. J. J. Naessens, naar Haarlem. Tempelierstraat 12 M. G. v. d. Hoven, naar Den Haag. Van Nfjenrodestr. 75 Mej. P. C. M. van Nobelen. naar Warmond W. Kraak, naar Leiden. Vreewijkstraat 11 L. J. H. Exalto en gez.. naar Leidschendam. Veurschestraatweg 21. B. en W hebben ingevolge het bepaal de in art. 9, lid 5, van de winkelsluitings wet, ontheffing verleend van de verbods bepaling. vermeld in art. 2. onder b. dier wet, voor het tijdvak van 30 Augustus tot 10 September 1938, tot des namidags 10 uur. Idem voor de tentoonstelling ,,Re- juto" op 7 en 8 September 1938. Voorts hebben zij vergunning verleend aan het R.K. kerkbestuur van den H. Lau- rentius tot uitbreiding van het eigen huis der St. Joseph's gezellen en is de bouw maatschappij „Duinrell" te 's-Gravenhage aangeschreven, ingevolge het bepaalde in art. 20 der orde en veiligheidsverordening dezer gemeente tot verbetering van den bouwvalllgen toestand van het pand Rijn dijk no. 194, alhier. De burgemeester is gedurende de maand Augustus afwezig. Mej. E. Westra alhier slaagde te 's-Hertogenbosch voor het diploma cou peuse van den Ned. R. K. Schoolraad. WARMOND. Hooibroei. In den hooiberg staande naast de woning van den landbouwer van der V. alhier werd hooibroei ontdekt. De politie was spoedig ter plaatse en nam direct de noodigc maatregelen waardoor erger voorkomen- werd. De berg moest geheel worden leeg gehaald. Schipper in een ruim gevallen. De schipper J. v. d. K., die met een schip aan de gemeentehaven alhier lag. struikelde en kwam in het ruim terecht. Hij moest zich direct onder geneeskun dige behandeling stellen, waar bleek dat nij een drietal ribben gebroken had terwijl liij tevens een diepe hoofdwonde had op- geloopen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Helena Maria, d. van M. F. Hartman en M. G. Kerkvliet: Cornelia Jo hanna, d. v. A. J. Heemskerk en G. v. d. Hulst; Anna Maria, d. van W. de Vos en W. Ch. A. Wille; Johanna, d. van G. Kalemink en M. Bieshaar; Cornells, z. van G. v. d. Heyden en A. v. Hulst; Klaas. z. van J. Schippers en H. Hogeboom. Gehuwd: J. J. A. Koot, j.m. 32 jaar en Th. A. M. Hartveld. Jd. 23 Jaar; G. C. Matheysen. jm. 30 jaar en H. M. S. van Dam. jd. 24 jaar; J. W. Akerboom, jm. 38 Jaar en A. M. Koks hoorn, 43 jaar. Overleden: D, Bruinier, echtg. v. J. G. van Beek, 66 jaar; J. Zandbergen, wedn. van P. van Schagen, 83 Jaar; H. Kortekaas, echtg. van G. A. v. d. Maat. 63 jaar; J. Schulte, wed. van J. Bakker. 77 jaar. WASSENAAR. DE W.V.V.-FEESTWEEK. Het programma vastgesteld. Het programma van de door de Wasse- naarsche Vereenlging ter bevordering van het Vreemdelingen Verkeer te organisee- ren feestweek begint reeds vasten vorm aan te nemen De feestelijkheden zullen gehouden worden vlak voor de regeerings- Jublleum-feesten. Het feestcomité werd samengesteld uit 20 personen, van de 9 samenwerkende leden leder 2 en van W.V.V 2 leden. De leiding berust bij W.V.V. Het feest zal hoofdzakelijk plaats vinden op de terreinen van de jachthaven „De Prin- cehaven". Het daar staande gebouw zal door de tulnbouwvereenlglng Wassenaar en Om streken, de algemeene vereenlging voor Bloembollencultuur en het Holl. Bloembol- lenkweekersgenootschap en de Bloemist- patroonsvereeniglng ln een bloementuin worden herschapen. Tijdens de W.V.V.- week wordt er een etalage-wedstrijd door de winkeliers gehouden van het Ned Fa brikaat Aan dien wedstrijd zijn prijzen voor de koopers verbonden Vrijdag 26 Augustus des avonds te 7 uur zal het feest worden ingeluid met een rond HEDEN. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Dinsdag. A.S.C.-terrein (Oegstgeest)DJ iguiten-ruiter- kozakken. 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10124 en 25 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantie I's het Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 912 en 2—5 en Zaterdag 912 uur. De toegangsprijs bedraagt f.025 inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 13 n. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.3012, 1,30— 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen 14-44 uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en 14—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April cn 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De Gentleman-Vagebond". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling cn 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Een avontuur ln Hotel Excelsior". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Ali Baba gaat naar Filmstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur eD 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De gemaskerde Adelaar". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- er. Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarhstraax.: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Shall we dance?" Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur. Nova-Theater. (Katwyk-aan-Zee), nam. 8 uur: „Champagnewals". De avond-, nacht -en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Juli t.m. Vrijdag 5 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, Tel. 406; E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, Tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8. Tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. gang met muziek door het dorp vanaf het plein naar „De Princehaven", alwaar te 8.15 de officieele opening zal plaatsvinden. Tevens zal er op het Dorpsplein muziek zijn van half negen tot 11 uur. Op Zaterdag 27 Augustus des morgens te 9 uur wordt een wedstrijd georgani seerd per fiets en tandem voor meisjes en jongens van 912 jaar. terwijl voorts een ballonwedstrijd wordt gehouden voor kin deren van lederen leeftijd. Des middags te plm. 4 uur wordt door de handboog- schietvereeniging „De Nieuwe Germanen" een wedstrijd georganiseerd. Verder heeft op dien dag een rondgang met muziek plaats. Des avonds te 8 uur wordt een concert gegeven gevolgd door een groote taptoe, waaraan zoo mogelijk een optocht met lampions zal worden verbonden. Des Zon dagmiddags heeft een rondrit met fietsen en motoren plaats, welke rondrit de be doeling heeft de deelnemers in de gelegen heid te stellen de etalages te bezichtigen en hen tevens deel te laten nemen aan den etalage-wedstrijd. Des Maandagsmiddags van 26 uur is er een concours d'elegance voor dames en kinderen met honden en 's avonds van 8 tot 11 uur kano- en roeiwedstrijden op de Zijlwatering, waarschijnlijk zullen deleden van de Wassen. Reddingsbrigade demon straties geven. Op 30 Augustus is er een groote Oranje dag. Des middags te 2 uur kindervoorstel ling in de feesthal, van 45.30 wedstrij den met versierde booten met en zonder verlichting, waaraan is verbonden een ge zellige feestavond waarop te 12 uur mid dernacht de verjaardag van H.M. de Ko ningin zal worden herdacht. Op het terein van „De Princehaven komt een informatiebureau waar alle mo gelijke inlichtingen tot deelname aan wed strijden enz. kunnen worden verkregen. Op 31 Augustus en 1 September volgen de feesten, te organiseeren door de Ko ningin Wilhelmina-Vereenlging die dit maal op DuinrHi gehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6