H. LANDSTICHTING Koreaansche grensplaats wederom' gebombardeerd. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 4 Augustus 1938 De strijd in het Verre Oosten De strijd in Spanje Groote Russische versterkingen onderweg. ELTAX 666 Tan buitenlandsche zaken, de kabinets- chefs van den minister-president en den minister van buitenlandsche zaken, ver tegenwoordigers van den Praagschen bur gemeester, alsmede de afgevaardigden I Kundt en Sebekowsky van de Sudeten Duitsche partij. Runciman ontving hierop in zijn hotel de journalisten. Hij zeide hun o.a „Allereerst ben ik een rechtzetting ver schuldigd. Ik heb niet zelf gevraagd de taak, die mij hier wacht, te mogen vervul len. Ik heb daartoe nooit den wensch uit gesproken. Maar voor mijn vertrek uit Londen zijn de Sudeten-Duitschers en de Tsjechoslowaaksche regesring het er over eens geworden, dat ik hierheen zou komen Ik moet hun beiden dank zeggen voor de goede, mij bereide ontvangst Ik ben veertig jaar in de politiek werkzaam geweest. In den loop van die lange periode heb ik begrepen, dat een permanente vrede slechts verze kerd kan worden door wederzijdsche concessies. Ik ben een vriend voor allen en een vijand van niemand. Vervolgens deed Runciman een beroep op de pers om hem haar steun te verlee- nen bij de zware taak, die hem wacht. De zending van Lord Runciman intus- schen wordt te Berlijn steeds meer be schouwd als een onderneming, welke tot mislukking is gedoemd. Onder het op schrift: „Runciman tusschen twee werel den" schrijft de „Allgemeine Zeitung", dat de Sudeten-Duitschers pas voldaan zullen zijn. wanneer zij de erkenning van hun volksgroep zuilen hebben verkregen. De erkenning, dat deze groep in staat is zich zelf te besturen, laat geen plaats meer voor de ideologie van een Tsjechischen nationalen staat. Doch alleen die veran dering zal den vrede en de orde kunnen verzekeren, welke men van de zending van Runciman verwacht. Dat karakteriseert er ook de moeilijkheden van. In Engeland denkt men, dat Runciman een compromis zal moeten vinden. Dat de algemeene stemming cok overi gens lang niet rustig is. en men zich inzake het Tsjecho-Slowaaksche vraagstuk nog op van alles kan voorbereiden blijkt wel uit het commentaar van de „Berliner Lokalanzeiger", die in verband met het opnieuw vliegen van Tsjechische vliegtui gen boven Duitsch gebied o.a. schrijft: Tsjechoslowakije toont met zijn nieuwe provocatie, dat het aan alle verzoenings pogingen „lak" heeft en voornemens is de rol van agent-provocateur tegenover den Europeesohen vrede voort te spelen. Duitschiand protesteert in den scherpsten vorm tegen de brutale manier der Tsje chen om het Duitsche geduld steeds weer op de proef te stellen. De bladen wijzen er verder op. dat dit gebeurd is juist op den dag, waarop Run ciman in Praag is aangekomen, zoodat hij een indrukwekkend aanschouwelijk onder richt heeft kunnen krijgen van de werke lijkheid. die hij wil zoeken. Hoop op vrede blijft bestaan. Van officieele Japansehe zijde wordt medegedeeld, dat de Sovjet-Russische artillerie, welke opgesteld staat onge veer 30 K.M. van de monding van de Tumenrivier vanmorgen om 10 uur de dorpen Kojo en Sozan aan de grehs van Noord-Korea wederom heeft ge bombardeerd. Voorts hebben Japansehe waarne mers gezien, dat groote hoeveelheden vechtwagens en zware artillerie van de Russen op weg zijh naar de eerste linies uit Novokiefsk. Verscheidene Sovjet-Russische vlieg tuigen hebben op groote hoogte boven lret grensgebied gevlogen, zonder even wel over te gaan tot het werpen van bommen. Het stafkwartier van het Japansehe leger in Korea publiceerde gister avond een comurüqué. waarin wordt gezegd dat in het gebied van Tsjangkoe- feng gisteravond alles rustig was. De aan val van de Sovjet-Russen van gisteroch tend is geëindigd Nadat de vijand was opgedrongen tot 150 K.M. van de Japan sehe linies bij Shat Sao Ping, moest hij j grensmoeilijkheden iedere poging om de Het Japansehe bureau meldt, dat de Russen van een dichten mist gebruik ge maakt hebben om versterkingen aan te voeren. Het bombardement op Kojo door de Russische artillerie heeft gisteren den geheelen dag voortgeduurd. De te Moskou verschijnende dagbladen publiceeren fotografische reproducties van de landkaart van het deel der grenzen, die gevoegd was bij de overeenkomst van 26 Juni 1886. Tevens worden fotografische reproducties gepubliceerd van de handteekeningen en zegels der Russische en Chineesche ver tegenwoordigers, die de kaart van de staatsgrens hebben onderteekend. Uit deze reproductie blijkt, dat de Russische grens niet ten oosten van het Khassanmeer en niet langs de westkust van het meer loopt, zooals door de Japansehe regeering werd beweerd, maar- aanzienlijk verder naar het Westen, langs de heuvels. De heuvel, die voor de eerste maal op 15 Juli van dit Jaar door de Japansehe regeering is opgeëlscht, en die de Japansehe troepen hebben trachten te bezetten, ligt aldus Moskou, zonder twijfel op Russisch gebied. Diverse commentaren. In een commentaar stelt de „Kokoemin Sjimboen" aldus meldt Domei, vast, dat de toestand tusschen Japan en de Sovjet unie in zijn geheel gezien, nog rustig blijft. Het blad verklaart echter, dat de nieuwe ongeveer een kilometer terugtrekken, waar hij zich verschanste. Het schijnt, dat de Russen, die een heu vel op twee kilometer ten Zuidwesten van Tsjangkoefeng bezet hielden, zich terug getrokken hebben. HET TSJANGKOEFENG INCIDENT Nu Runciman zich aan zijn moeilijke taak gaat wijden, zet minister-president Hodza zijn besprekingen met de diverse volksgroepen voort. Hij heeft thans o.a. geconfereerd met vertegenwoordigers van de Tsjechische minderheden in het Su- detengebied en economische en sociale kwesties met hen besproken. De Slowaaksche Volkspartij heeft even als de Sudetenduitsche partij een brochu re uitgegeven over de eischen der Slowaak sche autonomisten. Deze brochure zal aan Runciman worden gezonden. Voorts zal Runciman een memorandum der Ver. Hongaarsche partijen ter hand worden gesteld. jre: a ggKASJOEH"" Bovenstaanó kaartje geeft de situatie weer van de beide heuvels „Tsjangkoe feng" en „Sjautsjauplng". waarvan Japan en Sovjet-Rusland elkander het bezit be twisten. De Russische luchtmacht bestookte, ge lijk gemeld, een dezer dagen Kelko en eenige dorpen gelegen aan de Koreaan sche grens izie de kaart). Verder brengt het kaartje de Toemen Korea en Mand- grens-rivier tusschen sjoekwo in beeld en eenige plaatsen van Sovjet-Rusland aan de Fossetbaal, waar Lord Perth, de Eiigelsche^ gezant ^te govjet-troepen zouden zijn samengetrok ken. Rome heeft gisteren een bezoek gebracht van Halifax, vermoedelijk om den minis ter van buitenlandsche zaken op de hoog te te brengen van de laatste bijzonder heden omtrent de Britsch-Italiaansche be trekkingen. De Londensche vluchtelingenconferentie benoemde den Amerikaanschen advocaat m m George Rubber tot permanent directeur. Jje'nieuwe "wet nietig zijn. toekomstige ontwikkeling daarvan te voor spellen tarten. Het blad steunt de politiek der Japansehe regeering. die streeft naar niet uitbreiden en niet verergeren van het grensgeschil, doch spreekt de meening uit, dat de verdere ontwikkeling afhangt van de houding der Sovjetunie, die naar men zoowel in Japan als in het buitenland meent, een nieuw grens-tneident van Ja pan tracht uit te lokken, om de Japansehe actie in China te belemmeren. Het blad verwacht, dat de regeering er naar zal streven een diplomatieke regeling van de nieuwe incidenten tot stand te brengen, doch het dringt er terzelfdertijd bij regeering en natie op aan, zich voor te bereiden op iedere gebeurlijkheid. De Nitsji Nitsji Sjimboen schrijft, dat jhet nieuwe grensgeschil door de Sovjet- unie zeker niet voor de grap ontketend is. Het is derhalve voor Japan dringend nood zakelijk de werkelijke motieven van Rus land vast te stellen. Het blad schrijft: „Denkt U eens in wat er gebeuren zou. wanneer wij onzen buurman zich lieten gedragen, zooais hij dat wil" De „Tsjoegai Sjogyo" vergelijkt Rusland met een slechtopgevoeden jongen, die aan de grens met vuur speelt. De „Hotsji Sjimboen" vreest, dat de ge- heele aangelegenheid aan een regeling van de gewapende macht zou kunnen worden overgelaten. Ondanks de over het algemeen in Mos kou nog heerschende kalmte, geeft men er zich daar toch rekenschap van. dat een toeneming der op het spel gezette krachten groote gevaren biedt. Een reden tot de hoop tenslotte langs diplomatleken weg een regeling van de af faire te vinden, berust op de gedachte dat de Japansehe regeering geen oorlog met Sovlet-Rusland wenscht. Men zegt te Moskou, dat de loop. welken deze zaak heeft genomen vooral komt door het oorlogsdelirium der leiders van het Kwantoeng-leger. In een hoofdartikel gewijd aan het Ja- pansch-Russisch conflict schrijft de „Miya ko Sjimboen", dat het uitbreken van alge meene vijandelijkheden tusschen Japan en Sovjet-Rusland allertreurigst zou zijn en tot lederen prijs voorkomen moet worden. Londen stelt Japan verantwoordelijk. De „Daily Express" schrijft in ver band met de incidenten, dat in diplo matieke kringen in Londen de theorie geloof vindt, dat het plaatselijke Ja pansehe commando weloverwogen den aanval heeft georganiseerd, teneinde zijn aanvragen om versterkingen te kunnen rechtvaardigen. Volgens te Londen ontvangen inlichtingen waren de Russen in de verdediging. Dit is dus in tegenspraak met de veronderstelling dat de Russen zouden hebben aange vallen. Reeds eenigen tijd vragen de militaire autoriteiten in Mandsjoekwo om verster king, cm het hoofd te kunnen bieden aan het Sovjetgevaar en men is geneigd om aan te nemen, dat zij de incidenten heb ben uitgelokt om dit verzoek te rechtvaar digen. Wat er ook van zij, men gelooft op Whitehall niet, dat dit zal leiden tot een oorlog. De ontwikkeling van den toestand wordt evenwel nauwkeurig gadegeslagen. De „Times" zegt. dat men op kan mer ken. dat verscheidene instanties gaarne dc zaak willen localiseeren en zoo spoedig mogelijk uit de wereld willen helpen. Het is evenwel zaak te weten, of de plaatse lijke militaire autoriteiten hun gevoel voor verhoudingen zullen weten te bewaren. Wat betreft de verantwoordelijkheid voor het incident is men te Londen geneigd aan te nemen, dat de Japan sehe troepen het initiatief tot den aanval hebben genomen. Reserve in Duitschiand. Duitsche politieke kringen betoonen zich zeer gereserveerd in hun oordeel over het conflict. Men wijst er te Berlijn op, dat de berichten vaak te zeer gewijzigd cn te wei nig betrouwbaar zijn om een behoorlijk oordeel te vormen over den toestand aan de Sovjet Russische Mandsjoerijsche grens. Men hoopt, dat de vrede zal kunnen worden gehandhaafd en dat de diplo matieke betrekkingen niet zullen wor den onderbroken. Zware luchtaanval op Hankau. Bijna 70 Japansehe toestellen in actie. OE SECTOR KIOEKIANG 1 v5iensjan N WEI HOETTl TAIHOE 1$ ^WANGAfct» VP*»® SOESOEekV KIOEKIANÖ»;K*M0D<AU KOELING TEIAN HiAR MNTSJAHG (nu) i De Duitsche pers stelt zich tevreden met het betoog, dat niemand ter wereld belang kan hebben bij een openlijk conflict tus schen twee groote mogendheden. De Duit sche bladen, trouw aan de DuDitschJa pansehe overeenkomst, schuiven natuurlijk alle verantwoordelijkheid voor de tegen woordige verwikkelingen op Sovjet-Rus- land. Zij wenschen echter geen conflict, dat een bondgenoot te zeer zou verzwakken. Het feit, dat Duitschiand naar het Oosten meer vrijheid zou hebben, indien Rusland dc handen in het Verre Oosten vol zou heb ben, wordt voor Berlijn gecompenseerd door de vrees de westersche democratieën minder bezorgd te zien door de Japansehe penetratie in China. Dit kaartje geeft de opmarschrlchtlmten der Japanners weer ten Noorden en Zuiden van Kloekiang. Talhoe, Socsoeng en Hwangmei zyn reeds ln Japansehe handen. De belangrijke opmarsch gaat nu over de Jangtse en langs den oever van deze ri vier naar Loengjlng. In het Zuiden van Kloekiang liggen Koeling. Telan en Nakang, plaatsen welke het eerste doel zijn der Japanners, alvorens deze naar Nantsjang zullen oprukken. De Nlppontroepen zijn het Pojangmeer reeds overgestoken. Vele machines neergehaald. Volgens door Domei ontvangen be. richten van een niet genoemde Japan- sche luchtbasis hebben Japansehe ma* rinevliegtuigen gistermorgen om 10 u. .,ecn bezoek gebracht" aan Hankau, waarbij zij 37 Chineesche militaire vliegtuigen hebben neergeschoten tij. dens een groot luchtgevecht boven Hankau. Volgens nadere berichten hebben de Japansehe marinevliegtuigen ook zwaar de Chineesche luchtbasis, het arsenaal en de Iuchtafweerbaiterijen, benevens andere militaire inrichtingen, bestookt cn hun groote schade toegebracht. Deze luchtaanval was de zwaarste sedert 29 April, toen de Japansehe marine-toe stellen op den verjaardag van den keizer een raid op Hankau hadden ondernomen en 51 Chineesche vliegtuigen tijdens een luchtgevecht neerhaalden. een legaat ten gunste van hun na staande inrichtingen te verkrijgen. Een zoodanig optreden kan niet goedgekeurd worden". Een bepaling in een testament, die op deze wijze tot stand is gekomen zal volgens Deze zal zoo spoedig mogelijk naar Enge land komen. De Fransche vertegenwoordiger Beren- ger, herinnerde er aan. dat Frankrijk zijn grondgebied sedert 1933 voor de vluchte lingen heeft opengesteld, doch dat het thans geen vluchtelingen meer kan op nemen. Hij ttftoogde voorts, dat de uit wijzende volken jegens de uitgewezen massa's meer plichten hebben dan de ontvangende volken. De „Times" schrijft, dat het noodzake lijk is te komen tot een overeenstemming niet Duitschiand. opdat de vluchtelingen een belangrijk deel van hun bezittingen zullen kunnen meenemen en opdat de emigratie georganiseerd zal worden. DUITSCHLAND. Wet op de testamenten De verhouding tusschen kerk en staat Firmanten van Rothschild veroordeeld. De rijksregeering heeft een wet op het opstellen van testamenten en erfcontracten uitgevaardigd. Bij deze nieuwe wet wordt de opstelling van testamenten vergemak kelijkt. tevens wordt er zorg voor gedragen dat deze vergemakkelijking niet door een kwaadwilligen erflater wordt misbruikt Volgens de wet ls een testamentaire be paling nietig waneer zij in grove tegen spraak is met een gezond volksgevoel en inbreuk maakt op de overwegingen, die een Gouwleider dr. Rainer heeft op een par- tijbetooging verklaard in verband met het probleem kerk en staat: de nationaal-soci- alistische staat is een staat, bij wie het volk in de eerste plaats komt. Wij denken er niet aan, de kerk te ontnemen wat aan de kerk behoort. Wij hebben echter de verant woordelijkheid voor ons volk te dragen, dat blij en gelukkig wil zijn. Het speciale gerechtshof te Brunswijk heeft vier firmanten van de firma Roth schild Loehm in Oldendorf wegens vergrij pen tegen de deviezenbepaltngen en wegens misdrijf tegen de wet op volksverraad Wt tuchthuisstraffen van een jaar en vijf maanden tot vier jaren, benevens geldboe ten van 75.000 rm. tot 300 000 rm. veroor deeld. Een beklaagde werd vrij gesproken. Hedenochtend ls Wilhelm Kaschel. die door den krijgsraad ter dood was veroor deeld wegens het verraden van militaire geheimen aan het buitenland, te Berlijn terechtgesteld. Duff Cooper naar Kiel. De eerste lord der Engelsche admiraliteit Duff Cooper, zal Vrijdagmiddag voor een bezoek in Kiel aankomen. Waarschijn lijk blijft hij hier tot Zondag. Duff Cooper zal aan boord van het admiralitettsjacht .Enchantress" van Kiel naar Gdinzen gaan FRANKRIJK. Maatregelen tegen aanvallen uit de lucht. Tengevolge van het bombardement op Aix les Thermes op 5 Juni J.l. door negen onbekende vliegtuigen en het daarop vol gende bezoek van Daladier, heeft het mi nisterie van oorlog een wijziging gebracht in de groepeering van de luchtdoelartiPerie aan de grens en deze in het gebied van Cerbere versterkt. De stukken van 7 5 cM. zijn vervangen door batterijen van 10.5 cM.; een detachement van de basis Toulcuse ls te Cerbere gestatiormeerd. BIJ Cerbere zal een ballonversperring worden gereedge maakt, welke tot 5000 meter zal kunnen stijgen. Verder is aan de burgerluefhtvaart ver zocht niet boven Cerbere te vliegen, daar de luchtdoelartillerie opdracht heeft het vuur te openen op ieder vliegtuig, dat wordt ge zien. op WOENSDAG 10 Augustus met onze nieuwe touringcar. Volw. f. 2.75; kinderen tot 15 jaar f.2.- Vertrek o. 8 uur Beestenmarkt. PLAATSBESPREKEN NOODZAKELIJK 5362 (Ingez. Med.) maant up uc uvciwcguiBtii, „cdiuuni v. - zijn verantwoordelijkheid bewuste erf- en voorts tijdensi zijn^rels. die van mof fier later in acht moet nemen jegens familie en volksgemeenschap. Hieronder vallen bijv. de volgende gevallen: toewijzing van een erfenis, op een wijze waardoor de fami lie benadeeld wordt, aan een persoon, waar mede de erflater in onzedelijke betrekkin gen heeft gestaan, zakelijk niet gerecht vaardigde toewijzing van familie-herinne ringen, familiesieraden e.d. aan vreemden, toewijzing van stukken van waarde aan een staatsvijandige organisatie, aanstelling van een jood tot erfgenaam van een erf later van Duitschen bloede met passeeren van naaste Arische verwanten. Nietig is voorts een testament, voor zoover een an der den erflater door gebruikmaking van zijn doodsnood daarop invloed heeft uit geoefend. In de motiveering van de wet wordt in verband met dit laatste gezegd: ,.Het is voorgekomen, dat godsdienstbe dienaars met miskenning van hun ware plichten invloed hebben uitgeoefend op een erflater aan het sterfbed, met gebruikma eelen aard is, Dantzig, Helsinki, Stockholm en Kopenhagen aandoen. ITALIË. Het Rassenvraagstuk. Te beginnen met het schooljaar 1938/ 1939 zullen oo de Italiaansche scholen geen buitenlandsche Joden meer worden toege laten, ook niet zij, die in Italië wonen. De Italiaansche dagbladen bespreken wederom de beteekenis van een consequent uitgevoerde raspolttiek voor alle gebieden van het nationale leven De „Tribuna" wijst daarbij op de ervaringen die Frank rijk od dit gebied heeft ongedaan Het blad schrijft: „De aanmatiging en de het Fransche HONGARIJE. Nazileider niet in vrijheid. Het Hof van Cassatie te Boedapest heeft geweigerd majoor Szalassy. den leider der Hongaarsche nationaal-sociaiisten tegen een borgtocht van 50.000 pengoe in voor- loopige vrijheid te stellen. In alle Hongaarsche kringen bestaat zeer groote belangstelling voor het vonnis, dat het Hof van Cassatie op 17 dezer in de zaak tegen Szalassy zal wijzen. Reeds kan geconstateerd worden, dat het prestige der nationaal-sociaiisten door de gevangen neming van hun chef is verminderd, doch door goed georganiseerde publiciteit winnen i de nazi's aan populariteit, wat zii aan prestige verliezen. VEREENIGDE STATEN. VERKLARING VAN PRESIDENT CARDENAS. Geen schadeloosstelling voor onteigend landbezit. De president van Mexico, Cardenas, heeft in een mededeeling aan de Ver. Staten verklaard, dat Mexico zich niet gebonden gevoelt door het internatio nale recht om een schadeloosstelling te betalen voor het onteigende landbezit. Ambtenaren van het departement van onrust van de volken van imperium bewijst, hoe gevaarlijk het is staat te Washington ontveinzen niet. dat tegenstander van de rassenleer te zijn deze mededeeling van zeer groot belang is wanneer men er tegelijkertijd aanspraak met het oog op de situatie in de petro- king van den angst van den stervende, om op maakt andere volken te beheerschen". leumindustrie. Operaties der Rcgeeringstroepen. De operaties van de regeeringstroepen in de Sierra Albarracin worden, zoo meldt Madrid, met succes voortgezet. De afdee- lingen welke ln het Westen oprukken be zetten het dorp Devlllar Delcobo. In den sector Frias bereikten de regeeringstroepen den weg van Albarracin naar Royuela. de rechtschen boden hier hardnekkigen tegenstand. In het centrum van het front is een aantal versterkingen genomen. Het offensief van de regeeringstroepen heeft de troepen van Franco genoodzaakt een groote hoeveelheid vliegtuigen aan andere deelen van het front te onttrekken In een officieel communiqué van de regeering wordt uit Barcelona medegedeeld dat de aanvallen van de rechtschen aan den Ebro zijn teruggeslagen. De vijand leed zware verliezen zonder een duim te win nen. Het leger van de regeering is in den Een zware Japansehe bommenwerper en elf Japansehe jachttoestellen zijn neerge haald. aldus meldt hierover het Chineescli» Telegraaf Agentschap, tijdens een lucht gevecht, dat een half uur duurde, op 90 K.M ten Zuid-Oosten van Hankau. Het luchtgevecht was ontstaan, toen Chinee sche gevechtstoestellen aanvallende Japan sehe machines tegemoet wapen gevlogen. Voorts werd een luchtgevecht geleverd door Chineesche jachttoestellen boven de Zui delijke buitenwijken van Woetsjang, tegen over Hankau. De Japansehe machines vluchtten en de Chineesche toestellen schoten er tenslotte twaalf neer. De aan vallende Japansehe luchtstrijdkrachten vormden een geweldige luchtvloot, be staande uit vijftig Jachttoestellen en acht tien bommenwerpers. Slechts twee-en- twintig dezer machines slaagden er echter in door te dringen tot de luchtafweerzone van Hankau, s.l. negen bommenwerpers cn dertien jachttoestellen. Deze machines deden een aanval op het vliegveld van Hankau. Bij het luchtgevecht op 90 KM ten Zuid-Oosten van Hankau werden twee Chineesche machines licht beschadigd, terwijl vier Chineesche toestellen vermist worden. Geslaagde Chineesche aanval. De Japansehe troepen, die de Chineesche stellingen aanvielen ten Zuiden van Kloe kiang, trekken terug naar Kloekiang ten gevolge van met succes ondernomen tegen aanvallen van Chineesche eenheden. alduS melden volgens het Chineesche Telegraaf Agentschap heden van het oorlogsterrein ontvangen berichten. Verder wordt zwaar gevochten aan den Noordelijken oever van de Jangtse, waarbij de Japanneezen ruim vijfduizend man hebben verloren. Het officiieele Chineesche communiqué meldt: ..De Japansehe troepen zijn gisteren opgerukt van Soesoeng naar Hoeangmei, op 11 K.M. ten Zuid-Westen van Soesoeng. Felle gevechten zijn geleverd, toen de Chi neesche stellingen aangevallen werden. De Chineesche stellingen te Hoeangmei zijn verlaten door de hoofdmacht der Chinee sche troepen, die thans verschanst ligt ln het heuvelland ten Noord-Westen van Hoeangmei. Troepen naar Mandsjoerije. Naar het Chineesche Telegraaf Agent schap mededeelt ls ongeveer een divisie Japansehe troepen uit Zuid-Sjantoeng teruggetrokken naar Tsjingtau. Deze troe pen zijn bestemd voor Mandsjoerije Ook zijn troepen uit Peiplng teruggetrokken en per trein naar Mandsjoerije vervoerd. Het Japansehe garnizoen in Peiping bedraagt thans tweeduizend man. De Chineesche bladen te Tientsin mogen sedert 27 Juli niets publiceeren omtrent de grensincidenten, met uitzondering van wat door de Japansehe militairen wordt vrijgegeven. De scheepvaart op de Jangtse. Van Japansehe zijde wordt uit Sjanghai '.•meld, dat in gelijkluidende nota's de sector Guadalaviar opgerukt en heeft Alto aandacht der buitenlandsche mogend- de Las Hoees. La Esquilada, Vertice Ca- heden gevestigd is op misbruik van bui- nada. Alto Delmoro en Cerro Norte bezet tenlandsche vlaggen o.a. Fransche, En gelsche en Duitsche vlaggen door Chi neesche rivierschepen op de Jangtse boven Kloekiang. Goud voor de regeering. De Japansehe keizer heeft de leiding genomen in de campagne, welke beoogt den verkoop van goud aan de regeering. Z.M. heeft zeventig zwaar gouden voor werpen aam de bank van Japan verkocht. 2—1 Barcelona gebombardeerd. Gisteravond omstreeks elf uur hebben vijf vliegtuigen van de luchtma-ht van Franco Barcelona wederom gebombardeerd. Eenige huizen in een volkswijk werden vernield.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2