Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 3 Augustus 1938 VISSCHERIJ-BERICHTEN DAGBLADRECLAME WEERBERICHT. AGENDA WEER VISSCHERS NAAR DUITSCHLAND. Hedenmorgen is opnieuw een ploeg IJmui- densche visschers, n.l. 40 man naar Duitsch- land vertrokken. In totaal zijn thans ongeveer 150 man voor de Duitsche vloot aangenomen. DE OMZET IN DEN RIJKSVISCIIAFSLAG TE IJMUIDEN. De omzet in den Rijksvischafslag te IJmui- den gedurende Juli 193S bedroeg f. 440.932 tegen f454,464 in dezelfde maand van het vorige jaar. De omzet in de eerste 7 maanden "van 1938 bedroeg f. 3.750.281 tegen f. 3 467.276 in de eerste 7 maanden van 1937. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt „Gerberdina Johanna", IJm. 38, vangst 400 m. makreel, 100 m. kabeljauw en gul; 30 m. schelvisch; 60 m. braadschelvisch; 30 m. plat- visch; 30 m. wijting. Totaal 650 m. en 80 st. stijve kabeljauw DE HARINGVANGSTEN VAN HEDENMORGEN. De vangsten van onderstaande schepen waren hedenochtend als volgt: IJM. 268: 5 kantjes; K w.47: 4 kantjes; KW. 4 4 kantjes; KW. 15 6 kantjes; KW. 3 4 kantjes. PRAAIRAPPORT HR. MS. „NAUTILUS". 2 Augustus tussschcn 55.355.11 N.B. en 0.35 WA. en 0.3 O.L. SCH. 260: 240 kantjes;; SCH. 133: 270 kantjes: SCH. 285: 545 kantjes. SCH. 169: 200 kantjes; SCH. 302 225 kantjes; SCH. 243: 345 kantjes; SCH. 106: 120 kantjes; SCH. 47. 290 kantjes; SCH. 186: 140 kantjes. SCH. 104: 20 kantjes: SCH. 16: 119 kantjes; SCH. 223: 245 kantjes; SCH. 225: 350 kantjes; SCH. 181: 100 kantjes; SCH. 297: 320 kantjes; SCH. 66 65 kantjes; SCH. 37: 300 kantjes: KW. 144: 164 kantjes; KW. 121: 216 kantjes; KW. 151: 286 kantjes: KW. 44: 238 kantjes: KW. 50: 187 kantjes; KW. 123: 210 kantjes: KW. 122: 25 kantjes; KW. 34: 30 kantjes; KW. 16: 170 kantjes: KW. 70 289 kantjes: KW .79: 6 kantjes: KW. 110: 124 kantjes; KW. 68: 8 kantjes; GDY 126 400 kantjes; KW. 49: 490 kanties: KW. 7: 289 kantjes; KW. 132: 323 k. VL. 86: 280 kantjes. ruggegraat van elk goed reclame-plan Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 770. BINNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773,3 te Ona. Laagste barometerstand 752,5 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige N.O. tot O. wind. Helder tot licht be wolkt. Droog weer. Warm in het Noorden; in het Zuiden zeer warm. BUTTENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt Het gebied van hoogenluchtdruk heeft zich ln den nacht sterk naar het Noorden en Noord oosten uitgebreid. In Noordscandinavië stygt de luchtdruk en het gebied met de hoogste baro meterstanden zal spoedig boven Midden- en Noord-Scandinavië komen te liggen. In het Noordwesten nam de luchtdruk iets af. In Noordscandinavië en in IJsland brachten krachtige winden uit Noordwesten zware regens en afkoeling. In Oost-Europa herstellen zich de hooge temperaturen na een tijdelijke af koeling. na onweders gisterenmiddag ln Oost- Duitschland. (Te Dresden viel gister overdag 7 m.m. regen). Een vlakke depressie over de Golf van Biscaje beïnvloedt het weer voor den ingang van Het Kanaal en brengt warmte in Bretagne en in het Zuiden van Ierland. Valen- tla meldde hedenmorgen 7 m.m. regen, welke in den nacht gevallen is. Op IJsland is het zomersch warm en ook op de Oostkust van Groenland werden gisteren zomertemperaturen gemeld. De hitte in Frankrijk was gisteren iets minder groot. In de Alpen bleef de temperatuur even hoog (Jungfraujoch 0 graden Celsius), doch de bewolking nam iets toe. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.O., 22 gr. C., fraai. Londen: N.O.. 16 gr. C.. betrokken. Berlijn: Windst,. 22 gr. C.. mooi. Nice: Windst,. 24 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C., (61 gr. F.). 12 uur 's midd.: 22 gr. C.. (72 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm te 9 u. 36 min.; nam. te 22 u. 09 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zjjl". 's Middags 12 uur: 21% gr. C. LICH1 OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.20 n.m. tot 4.53 v.m. MAANS- OP EN ONDERGANG. 3 Aug. op: 14 u. 44; onder 23 uur 43. AALSMEER. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester J. Kaste lein. Afwezig de heeren G Buskermolcn en Joh. Hofman De voorzitter deelde mede, dat de heer Buskermolen. in verband met zijn ziekte, ontslag als lid van den raad heeft genomen en sprak in dit verband waardeerende woorden aan het adres van het scheidende raadslid, hem dankende voor alles wat hij voor de gemeente heefi ge daan. De voorzitter deelde mede, dat de heer A. Kragtwijk (R.K.) als zijn opvolger in den raad is aangewezen. Deze wenschte echter de benoeming nog even ln beraad te houden. De notulen der vergadering van 14 Juni 1938 werden vastgesteld. Om ver schillende redenen achtten B. en W. het wenschelijk, weer plaatselijke arbeiders bij centrale werkverschaffingskampen te werk ie stellen en reeds werden er twee uit gezonden. De voorzitter deelde mede, van 622 Aug. met verlof bulten de gemeente te zul len vertoeven. Een wijziging in de politie verordening werd goedgekeurd, in verband met verkoop van alcoholhoudende dranken gedurende mobilisatie. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. naar aanlei ding van een adres der caféhouders om het sluitingsuur hunner inrichtingen ge durende den zomertijd op 11.30 uur des avonds voor alle dagen te stellen. (Thans is het 11 uur. met uitzondering van Zater dags 11.30 uur). De caféhouders vroegen het sluitingsuur op 12 uur te stellen Een verzoek van J. Keizer, om uitstel voor een jaar te krijgen tot ontruiming eener onbewoonbaar verklaarde woning, werd afgewezen; op 21 Oct. a.s. moet dc woning, Kudelstaartscheweg 171, ontruimd worden. Als 6e ambtenaar van den burgerlijken stand (vacature-J. v. d. Zwaard i werd be noemd de heer G. Pannekoek; tot opzich ter-teekenaar in vasten dienst de heer H. de Rijk. Aan den heer H. Broeders werd, op diens verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de middelbare handels avondschool. De raad verleende zijn goed keuring aan het voorstel van B en W, tot verbouw van 2 lokalen der voormalige u.l.o-school aan de Rozenstraat tot gym nastieklokaal, ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aldaar (inclu sief inrichting). Raming kosten totaal f. 1325 Als leeraren aan de gem. middelbare handelsavondschool werden voor den cur sus 19381939 herbenoemd de heeren L. Statema. E. Haltes, C. D. de Jong, N. Naaktgeboren en benoemd M. Frenkel tva- cature-H. Broeders). Een aanvrage van G. Drost, om vergoe ding overeenkomstig art. 13 der l.o.-wet 1920, werd ingewilligd. Vastgesteld werden de vergoedingen, ingevolge art. 101 der l.o.-wet 1920 en een bijdrage over 1935, in gevolge art. 104 der l.o.-wet 1920, ten be hoeve der gemeente Haarlem, groot f. 9.44. Besloten werd tot herziening der school geldverordeningen (vereenvoudiging der administratie, welke vele mutaties onder vangt.) Vastgesteld werd een verordening voor de plaatselijke commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs en op nieuw werd vastgesteld een verordening op de heffing van veergelden. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot wijziging der gemeente-begrooting 1938, waarbij gelden tot een bedrag van f. 550 worden gevoteerd voor de feestelijke herdenking van het 40- jarlg regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin; idem, ten behoeve van weg- en brugaanleg, verbinding Oostelnderweg met Aalsmeerderweg (via land De Gooyer). Ge raamd bedrag f.16 418 (werkfondscrediet) De heeren M. Alderden en D Jongkind stemden tegen voorn, aanleg. Na ampele besprekingen werd een nader voorstel, in zake aanleg weg, parallel met den Machl- neweg, traject Aalsmeerderweg tot gemaal (land Ravestein) aangehouden. In bespre king kwam een borgstelling ten behoeve gezin van Jac. v. d. Laarse alhier, dat naar Zuid-Afrika wil emlgreeren (Petrusburg, Oranje Vrijstaat). De gemeente moest in dezen voor 275 pond sterling borg staan Meerdere leden voelden er weinig voor, de borgstelling te verleenen; de consequenties waren te groot. De heer Harting zag hierin meer een rljks- öan gemeentebelang. Met 74 stemmen besloot de raad, op voorstel van het col lege. de borgstelling te aanvaarden. Goed gunstig werd beschikt op de adressen van C. de Visser, alhier, houdende verzoek hem. ten behoeve van het gebouw „De Oude Velling", dispensatie te verleenen van enkele bepalingen der "verordening, be helzende nadere eischen voor vergunDings- lokaliteiten. en van de N.V. „De Oude Vei ling", betreffende aanvulling der verorde ning, regelende de wijkmaxtma voor ver gunningen. De heer M. Alderden stemde bij beide adressen tegen inwilliging. Nadat door den voorzitter nog een schriftelijke vraag van den heer Harting, betreffende steun aan kleine tuniders. was beant woord, volgde sluiting. Zwemdiploma's. Voor het examen als geoefend zwem mer (ster) slaagden in „Het Oosterbak leermeester de heer H. Geurts: A. Dekker, N v Itterzon. 8. Dulnker, R. Walree, D. v. Tol. G v d Staak. A. Krak, J. Nieuwkoop, J. Vermeulen. H. Tuppe. W. Hofman. C. v. Tol, M. Brands. L Trommel. A, Varen- brink. M. Man. Jb. de Grauw, Th. Meekel, J v. d Wie, A. Harting—v. d. Heuvel en J. van Tol. Slang gevangen. 'Op de kweekerij van Gebrs. Jongkind al hier werd een ringslang van plm 70 c.M. gevangen. Deze reptielen komen hier heel zelden voor. Herdenkingsfeesten. Voor de herdenkingsfeesten, ter gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, op 8 en 9 Septem ber a.s. werd ingezameld f. 1600. van ver- eenigingen f. 600 en gemeente-subsidie f500, totaal f 2700. Een mooi bedrag, doch er moet heel wat gebeuren: kinderfeesten, volksfeesten, versleringen, bloemencorso, etalagewedstrijd, vuurwerk enz. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het hier onder ressorteerend hulpkantoor te Oost- clnde werd gedurende de maand Juli in gelegd f. 30894.75 en terugbetaald f. 20656.54 Het laatst uitgegeven boekje draagt nr. 5017 Met ingang van 5 Sept. a.s. Is door den kerkeraad der Doopsgezinde Kerk al hier tot koster benoemd de heer J. Lan- ser Pz. De heer S. Nieuwbeesta alhier slaagde voor het examen handelskennis L. O. BENTHUIZEN. Door een koe aangevallen. De graanhandelaar v. D. uit Nieuwerbrug begaf zich bij den landbouwer O. in de koe bocht om den boer, die zat te melken te spreken, toen hij werd aangevallen door een koe, die hem een stoot tegen den schou der gaf, waardoor hij kwam te vallen. Net zou hij den tweeden stoot ontvangen, toen personeel van den boer hem te hulp kwam en een ernstiger onheil wist te voorkomen. De man was echter deerlijk gewond en moest per auto naar huis worden gebracht. De dokter constateerde een geblesseerden schouder en twee gekneusde ribben. HAARLEMMERMEER. Oranjefeest te Vijfhuizen. Het comité „Koninginnedag" te Vijfhui zen, heeft het Kaninginnefeest voorloopig bepaald op 31 Augustus a.s. en besloten zoowel voor de kinderen als voor de groo teren een uitgebreid programma samen te stellen. Aanrijding. Maandag werd op den Sloterweg een wielrijder, de 30-jarige magazijnbediende J. K. uit Amsterdam, die links van den weg reed en bij het naderen van een auto zioh nog gauw naar den anderen kant wilde begeven, door een spatbord van de bus ge grepen en in den gTasberm geslingerd. De chauffeur stopte direct, hielp den man, die moeilijk meer overeind kon komen, ln zijn wagen en bracht hem naar een ziekenhuis, alwaar om. een beenbreuk geconstateerd werd. Zijn toestond is naar omstandig heden bevredigend. Mej. D. Y. Koopmans te Badhoevedorp slaagde voor het examen Engelsch M.O.-A. Voor het MULO-examen A. slaagden W. J. Buyze te Vijfhuizen en J. v. d Maa- rel te Hoofddorp. HILLEGOM. 55 jaar getrouwd. Het echtpaar L. Kokkelkoren en S. van der Wiel heeft gisteren zijn 55-jarige echt- vereeniging mogen herdenken onder vele blijken van belangstelling, 's Avonds bracht dc Hlllegomsche Harmonie Kapel een serenade voor de woning in de Weerestein- staat bij de Pastoorslaan. Van de zijde van het publiek was de belangstelling groot. De werkloosheid blijft afnemen. Het aantal ingeschreven werkloozen is in de vorige week verminderd van 131 tot 124. De afname der werkloosheid blijft dus aanhouden. Gevonden: Op werkdagen lusschen 7 en 8 uur aam het bureau van politie te bevragen; blauwe damessok, dektcnslngel. KATWIJK AAN DEN RIJN. De R.K. Studiedagen Na afloop der R.K. Studiedagen van de Derde Orde kwam een telegram binnen van den paus. waarin hij zijn gelukwen- schen uitsprak met het welslagen dezer dagen en aan leiders en deelnemers zijn zegen schonk. Door het bestuur van K. en O. is ln de plaats van den heer J. Korpelshoek tot schrijver naast het afmijntoestel der vel ling voorloopig benoemd de heéT J. van Polanen. De speldjesdag ten bate der T.B.C.- bestrijdlng bracht in Katwijk f. 195 op. KATWIJK AAN ZEE. Zomeravondconcert O.V.O. Gisteravond gaf O.VjO., een orkest van oud-leerlingen der Chr Muloschool. een goed geslaagde uitvoering onder leiding van den jeugdigen dirigent, den heer L. Haas noot ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis. De heer J. W Barnard, voorzitter, sprak een kort openingswoord, waarna het orkest als openingsnummer speelde Ps 138 1. De orkestmuziek werd afgewisseld door zang van een klein dameskoor onder be kwame leiding van den heer J. W. Barnard, welke tevens begeleidde op het orgel. Voor de pauze wérden de toehoorders nog vergast od vioolspel van den heer J. J. Roelofs Bestond het programma voor de pauze uit klassieke numers, na de pauze werd lichtere muziek ten gehoore gebracht. Aan het einde van den avond sprak de heer Barnard een slotwoord. Aan mej. A. Roelofs werden bloemen aangeboden. Orgelconcert. Vrijdagavond a.s. zal om 8.15 een orgel bespeling plaats vinden door den heer Feike Asma. organist te Lelden ln de Nieuwe Kerk. De opbrengst Is ten bate van het verwaxmingafonds. De opbrengst van de collecte van de TB.C.-vereeniglng Draagt Elkanders Las ten" van het C.N.V. was voor Katwijk f. 194.38, Rijnsburg f. 28.93 en Valkenburg f. 28.32 In totaal f.25153. Gistermiddag werden door de politie 3 Schiedamsche jongens alhier zwervende aangetroffen. Ze waren met een auto meegereden De zwervertjes zijn door de politie aan hun ouders teruggebracht. De heer J J Roelofs, hoofd der Chr. opleidingsschool alhier, slaagde voor de akte Engelsch LO. De heer J. M. Mulders alhier slaagde voor het examen handelskennis L. O, LEIDSCHENDAM. Dc werkloosheid neemt af. Het aantal werkloozen is wederom ge daald en bedraagt thans 98 (v. m. 124) waarvan 33 (v. m. 44) geplaatst in de werkverschaffingen. Inbraak in consumptietent. Ongenoode gasten hebben zich toegang verschaft tot een consumptietent staande aan den Westvlietweg nabij den rijksweg Den HaagUtrecht. Verschillende versnaperingen zijn ont vreemd. waarvan een deel op den weg werd gevonden, wat oorzaak was van de ontdekking van de inbraak. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. Kruyt. geb, Langendam. 2 zoons; C. J. van Eyk, geb. v. d. Meulen, d.; W. A. Schrader, geb. van Santen, d.; M. J. den Elzen, geb Jansen, d. en z.; Th. W. Nuy. geb Hofs. z.; M. M. E. van Baren. geb. van Vliet. d. Bij het gisteren te Leusden gehouden zangconcours, uitgeschreven door de zang- vereeniging „Liseduna", behaalde de Chr. gem. zangvereeniging „Zanglust", directeur de heer J. Egberts, een lsten prijs met 347. zijnde het hoogste aantal punten, en een 2der. prijs in de afaeeling uitmuntendheid. LISSE. ERNSTIG ONGELUK. Vrachtrijder van wagen gevallen. Den in ons dorp zoo bekende vrachtrijder H. Eigenbrood is gisteren een ernstig onge luk overkomen. Hij was met paard en wa gen naar de Haarlemmermeer gegaan om een lading gras te halen. Zijn paard schijnt geschrokken te zijn en sprong op zij. waar door de wagen over een paaltje reed. E. viel en kwam onder den wagen terecht. De wielen gingen over zijn lichaam. Zwaar ge wond werd hij, nadat dr. Haase de eerste hulp had verleend, per ziekenauto naar het Ziekenhuis vervoerd. Na onderzoek bleek, dat hij een tweetal rlbbep en een sleutelbeen gebroken had, terwijl hij tevens een schouderfractuur en eenige diepe hoofdwonden had opgeloopen Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor alhier werd in Juli ingelegd f. 11.763,33 en uitbetaald f. 10.359,29 De werkloosheid. Bij den Gem. Agent der Arbeidsbemidde ling staan heden ingeschreven 92 werkloo zen. tegen 105 ln dezelfde week van 1937. Loop der Bevolking. Gevestigd; A. J. Kraak, Achterweg 20a W. M. J. v. Dongen geb. Van Kampen, Kanaalstr. 183 H. van Koeverden. Wagendwarsstraat 17 Mej. J. C. Hoogenboom. Heereweg 275 A. de Graaf, Heereweg 143. Vertrokken: M. de Graaf, naar Noordwijk Mej. S. M. Sluijter naar Hilversum M. P. Both naar Groningen A. J. M. van Ooster- wyck, naar Vught. Burgerlijke Stand- Geboren: Cornells Gerrit, Z. van H. v. Luinen en D. Kersten Maria Johanna. D. van H. W. van der Hulst en H. M. Pouw Willem, Z. van J. Vledder en N. de Kooker Lambertus Johannes. Z. van Chr. H. Steenwinkel en G. Veenstra Maria, D. van P. Schalk en A. de Vries Anthonius, Z. van C. A. Duinhoven en H. C. Bakker AGatlia Maria Theodora. D. van J. W. M. van Stein en B. M. Jorna. Overleden: Hendrika Troost, weduwe van P. Schalk 68 J. Petrus de Vries, weduwnaar van C. Huisman 48 j. Gehuwd: H. M. A. A. Bos en M. P. Bakker A. M. Schrama en G. Ch. van der Heijden G. Langbroek en E. van Vliet. Gevonden: padvindersmes, schildpad, bruine portemonnaie. zwarte vulpen, pet, bruine portemonnaie, damesportemonnaie, sleutel met blokje. Inlichtingen op het politiebureau. De heer J. Prljkel alhier slaagde voor het examen hoofdakte. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken van 30 Juli directie van den Landbouw is, voor het tijdvak van 1 Augustus 1938 tot 1 Augustus 1939 wederom benoemd tot assistent aan de landbouwhoogeschool te Wageningen en werkzaam gesteld aan het daaronder res- sorteerende laboratorium voor bloembol- lenonderzoek alhier, dr. L. Algera. De heer P. G. Balkenende, welke werkzaam was als knecht bij het Labora torium voor Bloembollenonderzoek alhier, is, naar wij vernemen benoemd tot assis tent van den Rijkstulnbouwconsulent, den heer ir. K. Volkersz, alhier. NOORDWIJK. Tijdelijke strandagenten. De burgemeester heeft tot tijdelijk# strandagenten van politie benoemd de hee ren J. J. Elenbaas, W. van Soestbergen. K. J. J. S Schoots en C. Joffer. WERKLOOZEN NAAR DUITSCHLAND. Zaterdagmorgen j.l. is wederom een tweetal visschers uit deze gcr.ieente naar Duitschland vertrokken om aldaar via den Rijksdienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering bij de trawler- visschery te werk te worden gesteld, terwijl gistermorgen een ploeg van zeven werklie den, nJ. 5 timmerlieden en 2 metselaars naar Duitschland is gegaan. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. M. Kemp, naar Langeveld 29 E. E. van de Weyer, Beeklaan 2 E. Chr. Uitendaal. Wilhelminastraat 15 M. Bloch. Hoofdstraat 61 W. P. M. Neuhaus Lange veld 29 C. van der Kwaakgeb. Chaudron, Boerenburgerweg 100 G. van Veldhuizen. Gooweg 16 L. U. Hlrschfeldt, Prins Hendrik straat 18 M. de Graaf, Q. van Uffordstraat No. 26. Vertrokken: H. Caspers en fam., naar Leiden, Heerengracht 29 C. J. Hermeling, n. Arn hem, Koningsweg 14 C. Hegeman, naar Hui zen, N.-H., Oranjeweeshuis 31 C. Verplancke, naar Lelden, Munnikenstraat 77 K. J. Be- zemer, naar Rynsburgerweg. Lelden (Acad. Ziekenhuis). Burgeriykc Stand. Geboren: Anna Johanna Maria. D. van N. de Wolf en A. M. Schulte Willem, Z. van Q. van Os en N. Onderwater Margaretha Maria Elisabeth. D. van W. P. van Schie en C. J. Vink Cornells Simon, Z. van C. J. Alders en A. P. Alkemade Jan, Z. van J. Vlieland en G. van der Meij Leendert Cornells, Z. van J. Vlieland en G. van der Mey Jacobus Jo hannes, Z. van J. Th. van Ruiten en C. H. Heemskerk. Ondertrouwd- G. A. van Rijn en G. C. den Haan. Getrouwd: L. Steenvoorden en E. Rossmann J. de Vos en J. Zuidhoek. Overleden: Wllhelmina Aleida Weyers oud 31 J., geh. met Th. Jansen. HEDEN. Oud-Poelgeest: Kinderzendingsfeest, 2 u. nm. Schuttersveld: Circus Bouglione. 21/4 en 8 1/4 uur nam. Donderdag. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam, DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN :9 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De Gentleman-Vagebond". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling cn 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Een avontuur in Hotel Excelsior". Zondag van 27 uur doorL voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Ali Baba gaat naar Filmstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De gemaskerde Adelaar". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- er. Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Shall we dance?" Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur. Nova-Theater, (Katwyk-aan-Zee), «nam. 8 uur: „De gevangene van het Haaien-elland". De avond-, nacht -en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Juli t.m. Vrijdag 5 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, Tel. 406; E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, Tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot uur: „Champagnewals"; nam. half drie „Pe tertje". Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand Juli ingelegd f. 17.246.64, terugbetaald f. 7856.68. De collecte ten bate van „Zonneglo ren" heeft f. 77 opgebracht. Gevonden: eenige strandschoentjes, een bal, een kam in etui, een bril met hoorn-montuur, een gebedenboek, een strandschop, een blikken doos met sigaren, een schepnet, een blauwe autoped en een sokje, een portemonnaie m. inh., een zwart wollen vestje, een portiersleutel v. e. auto, een schoen m. sportkous, een manchet knoop, een grijs m. wit poesje, een roode werpring, een handwerktaschje. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags van 18 tot 19 uur. ten polltle- bureele te Noordwijk-Binnen. De speldjesdag ten bate van de lig- hal van de vereeniging „Het Groene Kruis", alhier, heeft f. 184,70 opgebracht. De ten bate van Herwonnen Levens kracht gehouden speldjesdag heeft f. 99.87 opgebracht B. en W. hebben aan de vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" alhier, vergun ning verleend tot het houden van een collecte op Zaterdag a.s. NOORDWIJKERHOUT. Gouden echtpaar. Ter eere van het gouden echtpaar v. d. BergHoogenboom was het Zondagmiddag groot feest ln De Zllk. waaraan de geheele bevolking deelnam. Eerepoorten waren opgericht en de Har monie „St. Jeanne d'Arc" bracht feestliede ren ten gehoore. Maandag brachten vele ingezetenen een bezoek aan de nieuwe KRO.-studlo's t< Hilversum. Over Amsterdam ging de rele naar Hilversum en over Amersfoort, Apel doorn. Arnhem, Utrecht werd huiswaarts gereden. In de St. Victor Kerk bracht een col lecte voor de uitbreiding van het Retraite huis ruim f. 136 op. In de Ned. Herv. Kerk werd alsnog ontvangen, een nagekomen gift van f. 39 voor de zending. OEGSTGEEST. DIEFSTAL VAN RABARBER EN BLOEMEN Twee personen aangehouden. Door D. v. d. K. alhier en P. P. te Kat wijk werd bij de politie alhier aangifte ge- daan dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag J.l. resp. 100 bossen rabarber en 1000 gladiolussen werden ontvreemd. Door de politie werd een onderzoek inge steld, doch de daders werden niet ontdekt omdat niemand iets van den diefstal had gezien. Op Vrijdag werd door den Hoofd commissaris van politie te 's-Gravenhage per radio verzocht de herkomst op te geven van genoemde rabarber en bloemen, aan gezien aldaar een tweetal personen, ge naamd A. C. V. en H. S. uit 's-Gravenhage in den bewusten nacht met een auto waren aangehouden die de herkomst van rabarber en bloemen niet konden opgeven. Toen de politie alhier dit radio-bericht vernam, stelde zij zich met de politie in Den Haag ln verbinding en de Burgemeester van Oegstgeest verzocht aan genoemden Hoofd-Commlssarls de voorgeleiding van de aangehouden personen. Bij de politie alhier hebben de daders een volledige bekentenis afgelegd en bekenden zij bovendien reeds twee nachten te voren eveneens alhier zich schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van bloemen bij den zelfden P. P. Ook bekenden zij zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van bloemen van den heer W te Wassenaar. De verdachten SU" ter beschikking van den officier van politie te 's-Gravenhage gesteld. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6