BINNENLAND Een halve eeuw getrouwd LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 2 Augustus 1938 AKKERTJES GEMENGD NIEUWS 0pfgis LUCHTVAART De prijzen van bloem en meel. Commissie-Gerbrandy bijeen. De commissie-Gerbrandy, bedoeld in de algemeene verkoopvoorwaarden voor tar webloem en tarwemeel, c.q. roggebloem en roggemeel, van de fabrikanten van deze producten, is gisteren bijeengekomen naar aanleiding van de afkondiging van regee- ringswege van de verhooging met Ingang van 31 Juli jl van de monopolieprijsver schillen van tarwe met 50 cent per 100 KG., van rogge met 1.50 gulden per 100 KG. en van de restitutiebedragen van tarwe- en rogge-afvallen met 50 cent per 100 KG. Op grond van deze verhooging heeft de commissie beslist, dat de prijzen van alle tarwebloem en tarwemeel c.q. roggebloem en roggemeel, welke na 31 Juli 1938 nog te leveren is op grond van voorverkoopcon tracten. afgesloten voor dezen datum, ver hoogd worden: a. voor zoover betreft tarwebloem a. in clusief Zeeuwsche bloem a., met 27 cent per 100 KG.; b. voor zoover betreft tarwebloem b. in clusief Zeeuwsche bloem b, met 27 cent per 100 KG.: c. voor zoover betreft tarwemeel a. met 32' cent per 100 KG.: d. voor zoover betreft tarwemeel d. met 50 cent per 100 KG.; e. voor zoover betreft roggebloem met 2 gulden per 100 KG.; f. voor zoover betreft roggemeel met 1.50 gulden per 100 KG. De commissie voegt hieraan toe. dat be oordeeling van den invloed, welke op de prijzen der loopende voorverkoop-contrac ten voor tarwebloem b. wordt uitgeoefend door de wijziging van de heffing op tarwe bloem b. bedoeld in artikel 3 sub a van de crisistarwebeschikking 1936 2, buiten haar competentie valt. Daar haar evenwel van regeeringswege is medegedeeld, dat deze heffing met in gang van 31 Juli 1938 verlaagd wordt met 2,77 gulden tot 2.54 gulden, dus met 23 ct. per 100 KG., merkt zij ter vooorkoming van misverstanden op. dat de verhooging van den prijs van tarwebloem b. nog te leveren op voor 31 Juli 1938 afgesloten verkoop contracten, als gevolg hiervan uiteindelijk zal bedragen 27 cent per 100 KG. Van de Nederlandsche Maalindustrie ver nemen wij, dat de prijzen van tarwe en rogge-afvallen, welke na 31 Juli 1938 in het binnenland nog te leveren zijn op grond van contracten, afgesloten voor dezen da tum, tengevolge van de verhooging met 50 cent. per 100 K.G. van het monopolieprijs verschil op tarwe- en rogge-afvallen. even eens verhoogd zullen worden met 50 cent per 100 KG. DE WELDADIGHEIDSPOSTZEGEL VOOR (HET KIND. Meer dan twee ton verdeeld. De centrale propaganda-commissie voor de weldadigheidspostzegels bericht ons, dat dezer dagen aan de deelgerechtigde instellingen voor kinderbescherming het haar toekomende aandeel uit de tweeton- actie van December/Januari j.l. zal worden overgemaakt. Uitgekeerd wordt; aan 22 instellingen voor ach terlijke kinderen samenf. 21.856.03 aan 87 instellingen voor zwak ke en zieke kinderen samen f. 45.773.45 aan 246 instellingen voor ver waarloosde kinderen samen f. 123.349.50 aan 13 instellingen voor ge brekkige, doofstomme, enz. kinderen samen f. 10.35359 voorts ontving het kinder fonds P.T.Tf. 5.188 00 zoodat in totaal voor het kind beschikbaar isf. 206.520.37 zijnde een aanzienlijk bedrag (ruim f. 40.000) meer dan verleden jaar (f. 167 024.05). HET TARIEFVERDRAG MET DENEMARKEN. NEDERLANDSCHE BOND VAN KLEINHANDELAREN IN HET VISCH EN HARINGBEDRIJF. Aan den Minister van Economische Zaken is het volgende adres gezonden. Ofschoon onze Nederlandsche Bond van Kleinhandelaren in het visch- en haring- bedrüf gaarne toejuicht al hetgeen de regeering onderneemt ten behoeve van de gesteunde werkloozen. meent zij toch uw aandacht tc mogen vestigen op een scha duwzijde. die aan één dezer maatregelen verbonden is. Vanwege het bureau levensmiddelen voorziening bij het departement voor Sociale Zaken wordt aan de gemeente besturen gebakken visch beschikbaar ge steld ten behoeve van gesteunde arbei dersgezinnen. Deze moeten daarvoor f. 0.30 per Kg. betalen, hetgeen natuurlijk buiten gewoon goedkoop is Naar wij meenen te weten werkt de afdeeling vischvoorziening van het departement van Sociale Zaken reeds met 35 man. en heeft dit departe ment 2 vischbakkerijen in huur te IJmui- den tegen een huur van 1'/; cent per Kg. af te leveren visch. Verder vernamen wij dat dit departement spoedig een eigen, zeer groote vischbakkerij zal inrichten te IJmuiden. Gezien ook de bakolieprijzen zal bij deze voorziening ten behoeve van de werkloozen vrij veel geld moeten worden toegelegd. Het is uitgesloten, dat men voor f. 0.30 per Kg. zonder verlies distribueeren kan. De leden van onze organisatie, die in een belangrijk aantal gemeenten van ons land zijn gevestigd, ondervinden hiervan de gevolgen dcor een sterk verminderden af zet. Zij zijn voor een groot deel aangewe- zen op den handel in volkswijken. Boven dien is het aantal kleinhandelaren en ven ters onder den invloed der crisisomstan digheden onrustbarend gegroeid. Wij maken uw Excellentie er tevens op attent, dat er nimmer sprake van zal kun nen zijn dat een controle zoo kan worden uitgevoerd, dat de visch uitsluitend bij hen terechtkomt, waarvoor de visch gebakken wordt. Wij zijn er niet van overtuigd, dat bijv. de Afd Visscherijen van uw departement een poging om het vischverbruik te bevor deren als door de Afd. Levensmiddelen van het departement van Sociale Zaken onder nomen, in elk opzicht kan toejuichen. Wij zien ook niet in. dat hetzelfde doel be schikbaarstelling van goedkoope visch aan gesteunde werkloozen ook niet zou kunnen worden bereikt met inschakeling van den kleinhandel, zoodat deze zoo min mogelijk de gevolgen van de maatregelen te dragen heeft. Het is om deze redenen, dat wij u zou den willen verzoeken deze aangelegenheid te willen doen nagaan en in overleg met uw ambtgenoot van Sociale Zaken te be vorderen. dat althans de kleinhandel van de maatregelen van dit departement min der nadeelige gevolgen ondervindt dan thans het geval is. Vrachtauto te water te Lopik. Een der inzittenden verdronken. Mét wenschen van exporteurs zooveel mogelijk rekening gehouden. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer in zake het wetsontwerp tot goedkeuring van het od 29 Juni 1937 te Kopenhagen tusschen Nederland en Dene marken gesloten tariefverdrag, zegt de regeering om. het volgende: Wat betreft de schade, welke gevreesd wordt voor onzen landbouw als gevolg van de verlaging van het invoerrecht op versch en gekoeld rundvleesch. zij aangevoerd, dat de invoer van vleesch door de contin- genteering binnen bepaalde perken gehou den wordt. Wat de waarde en de hoeveelheid van het in Nederland uit Denemarken inge voerde vleesch en van de in Denemarken uit Nederland ingevoerde bloembollen be treft. kan worden opgemerkt, dat deze zich bewegen binnen de grenzen van de contingenten, vastgesteld in de vertrouwe lijke overeenkomst van 29 Juni 1937, welke overeenkomst inmiddels met ingang van 1 Juli J.l. door een nieuwe is vervangen. Met de nog vele wenschen van Neder landsche exporteurs met betrekking tot hun afzet naar Denemarken is in de nieuwe met 1 Juli in werking getreden contingenteeringsovereenkomst zooveel mo gelijk rekening gehouden. MR. J. E. W DUTS NAAR DE N.S.B. Naar de Tel. verneemt, is het oudlid der Tweede Kamer mr. J. E W. Duys, die vele jaren een der voormannen in de S.D.AP. is geweest, thans toegetreden tot de Nat. Soc. Beweging in Nederland, leider ir. A. A. Mussert. DE 65e BEURS VAN DE DAMESKRONIEK. Het weekblad „De Haagsche Dames kroniek" houdt dit jaar zijn 65e tentoon stelling van 9 tot en met 18 September in den Dierentuin te Den Haag. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken zal deze tentoonstel ling zijn een van Staatswege erkende ten toonstelling in den zin van art. 8 der Octrooiwet 1910. BOND VAN ONDEROFFICIEREN OPGERICHT. Te Amsterdam is een vergadering van dienstplichtige onderofficieren (groot-ver lofgangers) gehouden. In deze bijeenkomst werd met algemeene stemmen besloten tot oprichting van den bond van onderoffi cieren. Staande de vergadering traden on geveer honderd milicien-sergeants als lid toe. Het ledental loopt thans reeds in de honderden. De heer M. G. A. G. Regoor Jr. consta teerde in zijn openingswoord, dat de be langstelling voor de Nederlandsche weer macht hand over hand toeneemt. Van die gelegenheid willen de dienstplichtige on derofficieren gebruik maken om mede te werken aan het vergrooten van de weer macht van het leger. De Bond wil in over leg met hiertoe bevoegde autoriteiten wer ken aan de scholing van onder-officieren, die men wel eens de ruggegraat van het leger noemt. Buiten alle politiek om moet wordt opgetreden tegen defaitisten, die de hoedanigheden van ons leger steeds opzet telijk kleineeren. Ook wenscht de Bond zich te weer te stellen tegen economische be nadeeling van dienstplichtigen Het is ten slotte onjuist aldus spreker, dat de Regee ring niets doet voor degenen, die door het vervullen van hun plichten tengenover het Vaderland zonder werk komen, hetzij na eerste oefening, hetzij bij opkomst met her haling. Aan beloften heeft men niets, er moeten daden gesteld worden. Hierna sprak de heer C. J. Hogervorst. die er op wees, dat de Bond er naar kan streven de goede verstandhouding in het leger te bevorderen en de kameraadschap die in het leger wordt gevonden ook in het maatschappelijk leven uit te dragen. De tijden zijn te benauwend dan dat wij wach ten kunnen, dat wij worden opgeroepen. Wij moeten zorgen steeds voor dien tijd, paraat te zijn om ons land te verdedigen. Afdeelingen in verschillende steden van ons land zullen worden opgericht. Ieder dienstplichtig onderofficier, die het eens is met bovenstaande gedachten kan tot den Bond toetreden. Nadere inlichtin gen verstrekt de secretaris M. G. A. G. Re- goor Jr., Paramaribostraat 95, Amsterdam. (HET STUKADOORSBEDRIJF. De minister van sociale zaken maakt bekend, dat door den bedrijfsraad voor het stukadoorsbedrijf is ingediend een verzoek tot verbindendverklaring van bepalingen van de landelijke collectieve arbeidsover eenkomst voor het stukadoorsbedrijf en dat de verbindendverklaring wordt gevraagd voor het gebied der provinciën Gelderland, Groningen. Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland. Utrecht en Zuid-Holland, alsmede voor liet gebied der gemeenten Leeuwarden. Leeuwadderadeel, Assen. Al melo. Enschedé, Hengelo en Zwolle Bezwaren tegen inwilliging van het ver zoek moeten vóór 20 Augustus schriftelijk worden ingebracht bij den minister van sociale zaken, door wiens departement de s'ukken op aanvraag aan belanghebbenden worden toegezonden. Eenige gewonden. Gisteravond is op den weg van Schoon hoven naar Lopik op den smallen Loplker Voordrik een vrachtauto van de firma D. van der Haar uit Lopik. bestuurd door den knecht J G V. in de bocht van den weg in de wetering gereden. Behalve' de bestuurder zaten diens zwager, de heer Koudijs uit Rotterdam en zijn zoontje in den wagen. Zij zou den bij V. logeeren. De chauffeur kon het kind en zichzelf in veiligheid stellen. Het gelukte hem echter niet ook den heer Koudijs te redden, daar dgie tus schen het portier van den ged&ltelijk omgeslagen wagen bekneld zat en met het hoofd omlaag onder water hing. Door omstanders werd direct hulp gebo den. Zij moesten den wagen gedeeltelijk omtrekken voor het slachtoffer kon worden bevrijd Een geneesheer uit Lopik en leden van het Roode Kruis uit Schoonhoven, die spoedig met een zuurstof-apparaat op de plaats van het ongeluk waren, hebben ge durende drie uren getracht de levensgees ten op te wekken, hetgeen helaas zonder resultaat is gebleven. Een der omwonenden, de heer D. Kra mer. heeft bij het reddingswerk zijn lin kerarm ernstig aan de portierruit verwond. Hii is naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Het stoffelijk overschot is even eens naar de rijksklinieken overgebracht. De chauffeur en nog twee andere personen kregen lichte verwondingen. Zij konden evenwel naar hun woningen terugkeeren. Het zoontje van den om het leven gekomen heer Koudüs kreeg geen verwondingen De gemeentë. en rijkspolitie s'ellen, onder leiding van burgemeester L. Schu- man, een onderzoek in Een aap brak uit. Een vrouw naar den zolder gevlucht. Een per spoor verzonden aapje heeft gisteren het station Gouda en nabij gele gen straten in opschudding gebracht Het diertje was in een allesbehalve solied hou ten kistje van Rotterdam naar Schoonho ven verzonden en moest daarvoor op het station Gouda worden overgeladen in den tramtrein voor Schoonhoven. Bij zijn transport naar deze tram heeft de kleine aap kans gezien uit zijn houten etui te breken en er van door to gaan, eerst de spoorbaan over Toen kwam hij in een spoorsloot terecht, maar in een oogwenk was hij eruit en was hij in een op eenigen afstand in een der tuinen aan De Ridder van Catsweg in een boom geklommen. Door het geroep van de hem vervolgende trein- beambten angstig geworden, kwam het dier weer op den grond en vluchtte verder weg. De aap zocht een toevlucht in een open staande deur in een woning, waar het dier de alleen thuiszijnde bewoonster hevig ver schrikt naar een boven gelegen zolderka mer deed stuiven, welke zij met een luik waarop zij ging zitten afsloot. Het beest zocht toen zijn toevlucht in de huiskamer, waar het onder een fauteuil wegkroop. Zijn belagers hebben hem daar gevonden en meegenomen. De gevluchte bewoonster kon loon haar schuilplaats verlaten. De aap is door den treinbeambte weer in zijn krat gestopt en zekerheidshalve werd er ijzer- draad omgewikkeld en werd hij in de af gesloten postruimte van den wagen ge plaatst. Die voorzorg bleek niet overbodig, want bij aankomst in Schoonhoven bleek de aap als een boeienkoning weer te zijn uitgebroken Het dier zat parmantig voor het raam op den uitkijk. In Schoonhoven gelukte het hem niet de beenen te nemen want de treinbeambte was hem voor. Daar werd hij opnieuw in zijn koffer gepakt en zoo kwam hij eindelijk aan zijn adres. Foto van vliet. VERSPREIDE BERICHTEN. Bii Kon. Besluit is aan S. da Silva op zijn verzoek met ingang van Zondag j.l. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Oostvoorne. Vandaag zijn voor het echtpaar G. ChaudronMarseille, wonende Lombok- straat 27 alhier, voor de 51ste maal de bruidsdagen ingegaan, terwijl het op 15 Augustas as. precies een halve eeuw ge leden zal zijn, dat hun huwelijk werd vol trokken. De bruidegom was in vroeger Ja ren gedurende bijna een kwart eeuw werk zaam bij de Sigarenfabriek der firma Wij- tenburg. Hun huwelijk werd gezegend met de ge boorte van niet minder dan 18 kinderen, waarvan er 8 het echtpaar door den dooi zijn ontvallen; voorts zijn er 25 ktoinkin- deren. Beider gezondheidstoestand Is uitste kend, zoodat wij het krasse echtpaar o; dezeu dag geen beteren wensch kunnen toedenken dan het uitspreken van de hoop, dat hun lichamelijke en geestelijke con ditie nog vele Jaren dezelfde moge blijver.. AUTOBOTSING IN DEN IJ-POLDER. Drie personen gewond. Gistermorgen omstreeks half twaalf zijn in den IJpolder te Amsterdam op den hoek van den Velserweg en den Noorderwee een vrachtauto en een personenauto met eikaar in botsing gekomen. De drie inzittenden van de personenauto een Amsterdamsche familie, bestaande ujt moeder, dochter en zoon werden allen gewond en door den Geneesk. Dienst naar het Wilhelmtna Gasthuis vervoerd. De dochter had een polsfractuur en kon, na geholpen te zijn, weer naar huis terug keeren Haar broer werd bewusteloos opge nomen Hij had een hersenschudding en verschillende bloedende wonden aan hoofd, armen en handen, terwijl zijn moeder een rlbfractuur en een groote wonde aan haar rechterhand opliep. De auto kwam na de botsing in een sloot terecht cn is geheel vernield. De bestuur der van de vrachtauto kwam er geheel zonder letsel af. hetgeen als een wonder kan Vorden beschouwd, daar de vrachtauto na de botsing tegen een boom reed en ook grootendeels werd vernield. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Gistermorgen omstreeks tien uur is te Blokker een ernstig ongeluk gebeurd, waar van de 66-jarige heer P. Schoenmaker het slachtoffer is geworden. Genoemde heer werd door een hem ach terop rijdende personenauto, bestuurd door een der firmananten van den brandstof- fenhandel gebrs. Groot te Grootebroek aangereden met het gevolg dat hij tegen den grond werd geworpen en ernstig ge wond. Nadat ter plaatse dokter Barnhoorn de eerste hulp had verleend, is de man in be- wusteloozen toestand naar het R.K. zieken huis te Hoorn overgebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Geregelde dagblad reclame brengt baat. Door een advertentie-campagne, in acht dagbladen, heeft de Switzerland Cheese Association in de New-York- sche markt, een uiterst moeilijk te bewerken afzetgebied, den verkoop van haar kaas 30 'U kunnen opvoeren. De kleine advertenties werden twee maal per maand geplaatst. Thans besloot de firma tot een nieuwe en, gezien het prachtige resultaat, groo- tere campagne in dagbladen; iedere week gaat men nu een advertentie van 50 regels plaatsen. 5294 SULTAN VAN DELI IN ONS LAND. De Sultan van Deli, ZH. Toeankoe Ama- toedin Sani Perkasa Alamsjah. die met zijn beide zonen Tengkoe Otteman (de aangewezen troonopvolger) en Tengkoe Amiroedin naar ons land is gekomen om het regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin mede te vieren, is gistermiddag met den Etoile du Nord om 17.34 aan het Hol- landsche Spoorstation te Den Haag aan gekomen. Ter begroeting waren in de gereserveerde wachtkamer aanwezig de kapitein J. Roms- winckel, adjudant van HM. de Koningin, als vertegenwoordiger van H.M.. voorts de heeren J. Th. Petrus Blumberger. chef van het kabinet van het departement van Koloniën. Onmiddellijk na aankomst aan het sta tion stapten de Sultan en zijn beide zoons op het Stationsplein in een gereedstaande auto. bestuurd door den heer De Goeyen, die hen naar Amsterdam bracht, waar de Sultan in het Amstelhotel logeert. TWEE WONINGEN TE HENGELO AFGEBRAND. Gisteren werd brand ontdekt in de woning van den agent van politie, den heer H van den Berg. wonende aan den Wooldersche- wes nr. 96 te Hengelo. Het vuur werd ont dekt in een slaapkamer aan de achterzijde van het huis. Spoedig sloeg de brand over naar het aangrenzende perceel, de woning van het oud-raadslid, den heer K. Drent Daar hier niemand thuis was. forceerde de politie een deur. Uit beide woningen werden zooveel mogelijk meubelen en stuk. ken huisraad in veiligheid gebracht. Uit de woning van den heer Drent wist men ook nog eeni» geld te redden De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet veel uitrichten, daar de brand put ter plaatse slechts een geringen druk gaf. Beide woningen brandden geheel uit. Alleen de muren bleven overeind staan. Zekere S„ die zich door het inslaan van een ruit toegang tot de woning van Drent wilde verschaffen, werd zoo ernstig aan den polsader gewond, dat hij zich onder dokters behandeling moest steilen. Met een doosje "AKKERTJES" bij U loopt Ge geen kans Uw reis te be* derven doon hoofdpijn, kiespijn, spier* of zenuwpijnen, vrouwen* pijnen, „wagenziekte", 'n kou, enx. 5205 AKKER-CACHETS Doos 2 stuks - 2 stuivers. Koker 13 stuks - 12 stuivers. (Ingez. Med) CAFE, WINKEL EN BAKKERIJ UIT GEBRAND BIJ BORNE. In de buurtschap Hertme, gemeenti Borne, is gistermiddag omstreeks vier uur| brand uitgebroken in het café, annex krui denierswinkel en bakkerij van den heerG, Pisano. De brandweer uit Borne was s| dig ter plaatse, doch kon niet verhindert dat het geheele pand uitbrandde. Van den inboedel kon niets worden gered. De brand is in de bakkerij ontstaan. Verzekering dekt de schade. KAPITALE BOERDERIJ OP TEXEL AFGEBRAND. Gisterochtend is te De Cocksdorp brar.dl ontstaan in de kapitale boerderij van dei familie Evers, bewoond door gebroeueisl van Andel. Het vuur. dat vermoedelijk ter-J gevolge van hooibroei is ontstaan, vo^ gretig voedsel in de groote voorraden hc-d Aan blusschen viel niet meer te denken hoewel de brandweer uit De Cocksdorp f die van Den Burg het vuur krachtig I streden. De boerderij en de aangrenzer.zl woning brandden geheel af. De schafcl wordt op 25.000 tot 30.000 gulden gescki'-l BU1TENLANDSCH GEMENGD. DRIESTE OVERVAL MET ROOF. Gistermiddag hebben vier gemaske.-c.' bandieten een overval met roof gepleegd nl liet filiaal van de Banco di Napoli te York. Zij hebben met hun revolvers bankbedlenden en 14 cliënten in bedwü gehouden. Na zich meester te hebben gejl maakt van een bedrag van 50.000 dods-| verdwenen de roovers per auto. BRAND TE DENEKAMP. In den afgeloopen nacht is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in het woon- en winkelhuis van den heer G Snijders aan de Nordhornschestraat tc De nekamp. De bewoners wisten zich in vei ligheid te stellen. De motorbrandspuit was spoedig ter plaatse, doch kon, wegens ge brek aan water, niets uitrichten. Het woon- en winkelhuis, waarin een kleermakerij was gevestigd, brandde ge heel uit. Een klein gedeelte van den in ventaris werd gered. De achterbouw, waar in een bakkerij was gevestigd, bleef ge spaard. Verzekering dekt de schade. VERDRONKEN. Gistermiddag waren eenige jongens tus schen Oppenhuizen en Sneek aan het zwemmen in een put, waaruit zand wordt gegraven voor den aanleg van den rijks weg afsluitdijkHeerenveen. Een van de Jongens, de 16-jarige L. de H. uit Sneek, die niet kon zwemmen, kwam in een gedeelte, waar tien meter water stond. De jongen verdween in de diepte en kon niet meer worden gered. Het lijk is in den loop van den avond opgehaald. Gisteravond om 8 uur ls in een door de kanalisatie afgestaan gedeelte van dc Maas onder Reek de 18-jarige A. L die met enkele vrienden aan het baden was. in een kuil geraakt en verdronken. Pogingen om door kunstmatige adem haling de levensgeesten op te wekken, had den geen succes. TREINBOTSING IN NEW YORK. Op een plaats, in New York, waar de Bjl dertig meter boven den beganen grond 4';i zijn twee treinen tegen elkaar gebotst,val» door een brand ontstond, welke even*J snel werd gebluscht. Tien personen wenwf gekwetst, waarvan drie ernstig. BRAND BIJ DUPONT NEMOURS. Ten gevolge van blikseminslag ls ontstaan in de springstoffenfabriek Dupont Nemours te Moosic in Pennsylvu Zeven personen werden gewond. OP ZOEK NAAR DEN „HAWAÏ CLIPPEB". De plaatselijke marine en leger-autoriteitfli te Manilla hebben gisteren de oorlogsDO^ns en bombardementsvliegtuigen aan?eHflCe3l welke moeten zoeken naar den sedert5 vermisten „Hawai Clipper". Het gebied. doorzocht moet worden, is uitgebreid, aan* zien men veronderstelt, dat na de laatste - richten van de vliegboot, zij sterk uit II koers is gedreven. Aangezien geen wraKs^T ken zijn gevonden, hoopt men, dat de vliegw" i nog "drijvende is, of een van de diuzeno kleine eilandjes, welke hier verspreid US* heeft bereikt. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur vertrok van Sch^.'| het Indië-vliegtuig ..Ibis" met gezagvoer Abspoel. „;ch| Aan boord van dit vliegtuig bevond I 106.781 K.G. vracht. 322.235 K.G. briefpost-a- I K.G. pakketpost en passagiers met de wigr bestemming: 2 Amsterdam—Alexandria, i sterdam—Calcutta, 1 Amsterdam—Singapo j l AmsterdamBatavia. 1 Leipzig-Karacw. BoedapestKarachi, 1 Basrah—Singapore- 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10