De T.T.-races te Assen Bartali wint de Ronde van Frankrijk LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 1 Augustus 1938 Derde Blad No. 24032 79sie Jaargang Meier op B.M.W. wint in de zware klasse België eerste in het landenklassement Groote verrassingen vielen er Zaterdagmiddag tijdens de T.T.-races te Assen niet te noteeren. Dat D.K.W. in de 250 c.c.-klasse zou winnen met haar crack Ewald Kluge als rijder kon men met vrij groote zekerheid voorspellen. Ted MeUors werd met Vclocette eerste in de 350 c.c.-klasse en ook dit behoefde weinig verwondering te wekken, daar deze renner alge meen als favoriet was aangemerkt. De groote strijd tusschen B. M. W. en Gilera, voor het eerst op het circuit van Drenthe gestreden, is beslist ten gunste van het Duitsche merk. Zijn „opperstalmeester" Meier, die dit jaar wel buitengewoon op dreef is, won met grooten voorsprong, nadat Serafini met Gilera door een val uitgeschakeld was voor de eerste plaats. Fraaie rit van Van Hamersveld. Wat de Nederlandsche deelnemers betreft. Van Dlnter werd kampioen in de lichte klasse na een uitstekenden wedstrijd, terwijl Willy van Gent met Velocette heeft moeten vechten voor de tweede plaats in de middenklasse. Hij behaalde het kampioenschap op zeer eervolle wijze. Om in dit veld ais twee de te eindigen achter Mellors wijst toch wel op het feit. dat onze renners qua capaciteiten heusch niet voor de bui tenland»- behoeven onder te doen. Maar ha* materiaal, waarover zij de beschikking hebben of dat hun ter be schikking wordt gesteld, is nu eenmaal niet zoo fijn afgestemd als de officieele fabrieksmachines. Tenslotte werd Ber- tus van Hamersveld tweede in de zware klasse, achter Meier, maar vóór Sera fini. En ook op dit kampioenschap mag onze landgenoot ongetwijfeld trotsch zijn. Wanneer wij nu een overzicht geven van wat er al zoo te zien is geweest in Assen, dan moeten wij in de eerste plaats con- stateeren. dat D.K.W. in de 250 c.c.-klasse absoluut domineerde. Eigenlijk Is dat niets bijzonders, maar we willen er nog eens in hfl bijzonder den nadruk op leggen. Van 1334 tot en met dit jaar was het steeds D.K.W.. die in de lichte klasse won, waar bij de gemiddelde snelheid werd opgevoerd van 116 K.M. in 1934 tot 128 K.M. in den wedstrijd van Zaterdag. Winkler, de vroe gere kopman van D.K.W., gaf in de 6e ron de op. Hij moest tusschen Hooghalen en Laaghalerveen repareeren en verdween kort daarna van het circuit. Maar zijn medege noot Kluge reed zoo onweerstaanbaar aan oen kop. dat er geen twijfel mee- mogelijk tas. wie winnaar zou zijn. Als men de I uitslagenlijst nader beschouwt constateert acn. dat het steeds D.K.W. Is, die domi neert Het was jammer, dat van Dinter zijn Iraaie derde plaats, welke hij aanvanke lijk had ingenomen, niet heeft kunnen be houden Hij joeg prachtig achter Kluge en diens stalgenoot Petruschke aan, maar na de 8e ronde toen hij getankt had, wilde zijn motor niet direct meer aanslaan, waardoor kostbare seconden verloren gingen. Hij verloor twee plaatsen, maar slaagde er tenslotte nog in de vierde plaats te bezet ten. De kampioen van het vorig jaar, Si mons, moest er met Excelsior na 5 ronden de 250 machines reden 14 ronden en in totaal 231.5 K.M. reeds uitscheiden. Hij stond toen met een defecte ketting aan de oude tol. Wat overigens bij de D. K. W. speciaal opviel was de prachtige organisatie, welke men bij deze wedstrijden overigens in het geheel geen uitzondering in elkaar had gezet. Toen Kluge zoo ver voor was, dat hij niet meer bedreigd kon worden, werd hem duidelijk gemaakt, dat hij niet alles uit zijn machine behoefde te halen. Recordtijden zouden er dan ook niet meer gemaakt worden. Kluge reed op zekerheid, de overwinning moest veilig zijn, daar ging het in de eerste plaats om. Dat hij niette min op zeer gemakkelijke en royale wijze het gemiddelde in deze klasse heeft verbe terd pleit voor rijder, machine en organi satie. Over organisatie gesproken: het tanken van Kluge geschiedde in een lut tel aantal seconden, rustig, met overleg, niets werd over het hoofd gezien en toch gebeurde dat in een recordtempo. Velocette domineert in de 350 c.c.m-klasse. Domineerde D.K.W. in de kleine klasse. Velocette overheerschte bij de 350'ers. De eerste drie plaatsen werden door dit merk bezet, waarbjj Mellors als het ware een de monstratie met zijn machine gaf, hoe men in volle racesnelheid op volkomen betrouw bare wijze over de circuit kan Tijden. De Engelschman liep snel uit en verkreeg weldra een dergelijken voorsprong, dat hij niet meer kon worden ingehaald. Want. de D.K.W.-machine van Wuensche verdween in de zesde ronde en daarna was er van concurrentie geen sprake meer. Wil ly van Gent heeft op prachtige wijze den -trijd met Jokora iNorton), winnaar van 1 vancorchamps, gevoerd en aan het einde moest ook Binder er aan gelooven. De zware klasse. Zooals wii reeds lieten uitkomen ging de strijd in de zware klasse uitsluitend tus schen B.M.W. en Gilera Bij B.M.W. staakte een der officeele fabrieksmachines vrij spoedig den strijd Kraus voelde zich n.l. minder goed en het was begrijpelijk, dat hij tenslotte maar van het circuit verdween. Een renner kan. indien zijn physieke con- tie niet volkomen in orde is geen top prestaties leveren Zoo moest Meier, die overigens na een fel duel met Gilera vrij spoedig de leiding had genomen, het alleen opnemen tegen de overige concurrenten, doch hij wtrd daarbij uitstekend gesteund door onzen landgenoot van Hamersveld, die een trainings-B.M.W. reed en op tactische wijze zijn kansen verdedigde. Serafini kwam in de 6e ronde ten val Bij Hooghalen ging hij. toen hij voortdurend opgejaagd werd door van Hamersveld. uit de bocht Den renner mankeerde niets, msar het stuur van de machine was krom eb zijn voetschakeling vcv'oogen Hli had de pits geruimen ijd noodig om de amade in zooverre te herstellen, dat hij wver met eenige kans op een goede plaats den strijd verder kon voortzetten. Alleen Meier en van Hamersveld lagen na 6 ron den voor hem en Juist toen hij weer zijn machine besteeg vloog de Zwitsersche kam pioen Cardey hem voorbij Ruim vier mi nuten had hij bii de pits staan repareeren en slechts 1 deelnemer was hem in dien tusschen'ijd voorbijgegaan, wel een bewijs, dat het drietal Meier, van Hamersveld en Serafini met enormen voorsprong op de overige rijders in de koefs lag. Dat Serafini gevallen is zal wel gekomen zlin uit hoofde van het feit. dat de Italiaan voor de eerste maal dit circuit reed en dus geenszins met die zekerheid en dat volle vertrouwen door de bochten ging als de routinerijders, die zoovele malen te Assen aan den start zijn geweest. Op de rechte einden ging de machine snel genoeg, maar in de bochten verloor Serafini veel terrein. Ook in deze klasse werd geen record ver beterd. Meier maakte den besten rondetijd van 6 min. 31 sec. Igem. 152 1 KM.i. het geen iets beneden het record van Karl Gall van het vorige iaar ligt. Een minuut verschil. Na het tanken er waren toen tien van de twintig ronden gereden, waarbij de to taal afstand 330.7 K.M. bedroeg had Meier 1 minuut voorsprong op van Hamers veld. een tijdsverschil, dat vrijwel voort durend in het verdere verloop van den strijd gehandhaafd bleef. Meier en van Hamersveld bleven met constante snelheid doordraaien, terwijl Serafini tenslotte pre cies 1 ronde achter geraakte, hetgeen on geveer 6'/i minuut beteekende. De snelste tijd van van Hamersveld werd in de derde ronde gemaakt n.l. 6 min. 36 6 sec. (gem. uursnelheid 150 2 KM.) een snelheid, welke nog nimmer door een Nederlandschen renner in een officieelen wedstrijd werd bereikt. Want dat wil zeg gen. dat van Hamersveld op sommige rechte einden een snelheid van 200 KM. heeft moeten halen, een fantastisch getal, dat men eigenlijk tot de onmogelijkheden had gerekend. Dat deze snelheden bereikt kunnen wor den ts voor een groot deel ook te danken aan den uitstekenden staat, waarin het circuit ook nu verkeerde. Ook de veiligheidsmaatregelen heten niets te wenschen over. Dat in de morgen uren ^en ongeval gebeurde moge minder aangenaam zijn geweest, men heeft echter te bedenken, dat het hier een rijder betrof, die nog niet die onontbeerlijke routine heeft, welke voor dergelijke snelle circuits een eerste vereischte mag worden genoemd. Overigens zijn ook de nationale races, welke in de morgenuren wer den gehouden, een volledig succes geweest, waarvan een herhaling bli voorbaat vast staat. Ziehier de uitslagen der middagraces: 500 c.M.3 klasse: 1. G. Meier, Duitsch- land. B.M.W. 134 min. 34 sec., gem uur snelheid 147'/: K-M 2. A. P van Hamers veld. Nederland, B.M.W.. 135 min. 51 sec., gem. 145 9 KM: 3 D Serafini, Italië, Gilera op 1 ronde: 4. F. Vaasen. Duitsch- land. Norton, op 2 ronden: 5. N B Pope, Engeland. Norton, op 2 ronden; 6. T. Zwolle Nederland. Norton, op 2 ronden. 350 c.M3 klasse: 1. E. Mellors, Engeland, Velocette. 134 min. 40 3/5 sec., gem. 132.7 KM.: 2. Willy van Gent. Nederland, Velo cette. 141 min. 44 sec., gem. 125.9 K.M.; 3. F. J. Binder. Duitschland, Velocette. 143 min. 13 3/5 sec. gem. 124.7 K.M.; 4. Pokora. Duitschland, Norton, 1 ronde: 5 G Haenni. Zwitserland, Norton, 1 ronde: 6. S. Sören- sen, Denemarken. Excelsior,, 1 ronde: 7. P. van Wijngaarden. Nederland. Norton, od 1 ronde De snelste ronde werd gemaakt door E. Mellors i Engeland i op Velocette in de derde ronde.,Tijd 7 min. 111/5 sec., gem. 138.1 K.M. De snelste Hollander was Willy van Gent (Nederland) op Velocette, in de 4e ronde in 7 min. 37 3/5 sec. gem. 130 2 K.M. ROEIEN. Om de kampioenschappen van Nederland. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Op de banen van de Noordwijksche Golfclub werd gisteren de wedstrijd gespeeld om den British Challenge Cup over 36 holes tegen Bogey. De beker werd gewonnen door den heer D. A. Nederlof (20) met 5 up. De ?de prijs werd gev/onnen door den heer N. P. Pel (24) met 4 up: derde werd de heer M. A. v. Roggen met 2 up. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE. Zes ingezetenen van Hillegom hebben met succes deelgenomen aan de Vierdaagsche te Nijmegen. De heeren F. Muller. G. Scholten en M. Holleman liepen voor den eersten keer 40 K.M.. de heer J. Paling ook 40 K.M. maar nu voor de derde maal, de heer Veelenturf 55 K.M. voor de tweede maal cn de heer N. Vis ook 55 K.M. De laatste nam voor den negenden keer aan de Vierdaagsche deel. Velds (Die Leythe) wint het sciffnummer. Onder zeer geringe belangstelling vonden gisteren op de Boschbaan te Amsterdam de wedstrijden plaats om de Nationale roeikam- pioenschappen. In het sciffnummer won Velds (Die Leythe) onbetwist, met Logger als goede tweede, terwijl van Houten er niet veel van terecht bracht. Het roeien van Velds werd door het roeibond bestuur echter niet zoo gunstig beoordeeld, dat hy voor een uitnoo- diging om naar Milaan te gaan, in aan merking kan komen. Technisch zijn zyn prestaties wel voldoende, maar men is van meening. dat hij in een internationaal tournooi kansloos is. De gedetailleerde uitslagen luiden: Skiff: 1. Velds (Die Leythe» 7 min. 31.6 sec.; 2. Logger (Poseidon) 7 min. 35.6 sec.; 3. Meyer (Willem III) 7 min. 43.4 sec.; 4. Ten Houten (Willem III) 7 min. 50.4 sec. Vier met stuurman: 1. Nereus (W. Bloemen dal (bg). H. S. D. Bartlema. J. A. W. C. Smit en S. de Wit (slag), dr. G. Hallie (st.), 7 min. 9.5 sec. Vier zonder stuurman: Laga 6 min. 53.5 sec. <B. van Wijk (bg), H. Herklots, P. H. Godefroy en H. van Nes (slag). Tweerlemsgieken met stuurman: 1. Willem III (G. Schiller (bg), F. Borghols (slag) en A. Kooymans (st.) tijd 8 min. 0.4 sec: 2. de Amstel 8 min. 19.4 sec.; 3. D.T. en R.V. (bui ten mededinging); 4. Triton 8 min. 24.5 sec. Achtriemsgieken: 1. Nereus <J. C. Bernelot Moens, P. G. Hoorweg, W. C. de Boer, C. F. Brenkman. J. A. W. C. Smit, H. S. D. Bartlema. C. Brandt Corstius en S. de Wit <sl.). dr. G. Hallie (st.), tijd 6 min, 24.7 sec.; 2. Laga 6 min, 27.2 sec. Na afloop der wedstrijden is besloten de Stuurmanlooze vier van Laga en de Twee met stuurman van Willem III naai' de Europeesche kampioenschappen te Milaan af te vaardigen. ZEILEN. De Hollandweek. De Holland-week is Zaterdag op schitterende wijze ingezet, dank zij wind en veel zon. De uitslagen waren: Op het Buiten-IJ en IJsselmeer: Noord Nederlandsche 16 kwadraatmeterkl.: A: 1. Unrest, st, D. Flemmlng (Haarl. Jacht club); 2. Jaro 2, st. J. Hulk Loosdrecht)3. Surcouf. st. H. J. Matthieu (Loosdrecht); De Lemmet, st. A. Janssen, die eerste was, werd uitgesloten. Noord Nederlandsche 16 kwadraatmeterkl. B: 1. Jan van Gent, st. J. van Dusschoten (De Koenen); 2. Velox, st. H. ter Laan (Nieuwe Meer). Internationale 12 vierk. M. sharpieklasse A: 1. Wilgenhoek, St. J. H. Louwerse (Loosdrecht); 2. Wielso, st. C. M. H. Nauta 'De Kaag); 3. AU Weather, st. Jac. F. Stap <W. V. Amster dam). Internationale 12 vierk. M. sharpieklasse B: 1. Flevo. st. P. J. Dudok van Heel (Loosdrecht); 2. Hiphaan. st. H. H. J. van Werkhoven (De Kaag); 3. Trinil. st. E. Mooyaart Ji*. (Loos drecht). Op de baan Buiten-IJ: Internationale Olympia-Jollenklasse a: 1. Skim. st. P. Gülcher Loosdrecht)2. Prul, st. C. Gülcher (Loosdrecht); 3. Daphnia, st. H. Nathans (Kon. Ned. Z. en R.V. Internationale Olympia-Jollenklasse B: 1. Mayhorn. st. C. Bredius (Nieuwe Diep). Bergumermeerklasse1. Joop, st. J. C. C. Bol- lemeijer 'Nieuwe Diep); 2. Adri. st. P. Leewis (W. V., Amsterdam); 3. Wetterwille, st. N. de Vreede (W. V. de Koenen). Intern, twaalfvoetsjollenklasse A: 1. De Glip- per, st. J. C. Tims (De Kaag); 2. Marionet, st. R. Venema (Haarlemsche J. C.); 3. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen <De Kaag). Intern, twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Hoera. st. L. W. v. d. Geer (Nieuwe Meer)2. Notedop, st. H. J. A. M. de Jong (De Kaag). Op het IJsselmeer: Voorgiftklasse B: 1. Tromp 2. st. A. E. Dudok \an Heel (Kon. Ned. Z. en R.V. i; 2. Astrea, (De Kaag); 2. Kievit, st. W. de Vries Lentsch. st, C. Moolenburgh (Kon. Marine J. C.). Pampusklasse: 1. Witte Raaf, st. M. Monde Jr. (Het IJ); 3. Kamper Steur, st. P. H. Cramer (Loosdrecht). 45 kwadraatmeter kruiserklasseniet gestart. Internationale starklasse: 1. Bern 2. st. Bob Maas Loosdrecht.)n 2. Ski, st. H. Munning Schmidt (Kon. Ned. Z. en R V.': 3. Bellatrix. st. J. Fr, v. Duim (Kon. Marine J. C Drakenklasse1. Janmaat, st. J. Heinen 'De Kaag»: 2. Cavpi'er. st. jhr. mr. E. G Benthem v. d. Berg (Kon. Ned. Z. en R. V.); 3. st. Ph. Keegstra (Kon. Ned. Z. en R.V.). ZWEMMEN K1E VAN VEEN SLAAT TRUDE MALCORPS. In het gemeentelijk zwembad te Schiedam -.jjn gisteren wedstrijden gehouden. Rie van Veen won in den zeer goeden tijd van 1 min. 3 sec. de 100 meter borstcrawl, terwijl Trude v> cvf's, uit Zwolle tweede werd in 1 min. 10,2 sec. De laatste etappe van de ronde van Frankrijk werd een ware triomph- tocht van de nog; In den wedstrijd lig gende renners naar Parijs. Ditmaal waren het de Franschen Magne en Leducq, die etappewinnaars werden én wel met een dergelijken voorsprong, dat Italië nog juist van de tweede plaats in de landenrangschikking kon wordën gestooten. Bartali werd indi vidueel winnaar. Na 13 jaren is het weer een Italiaan, die den tour wint. België zegevierde in de landenrang schikking. Zaterdag werd de Tour voortgezet met de twintigste etappe van Reims naar Rijssel, totale lengte 199 K.M. Op deze etappe werd tusschen Laon eh St. Quentin, een afstand van 44 K.M., tegen het horloge gereden. Deze tijdrit werd gewonnen door den Belg Vervaecke in 1 uur 4 min. 40 sec., gevolgd door zijn landgenoot Vissers, den Franschman Cosson en den Italiaan Cottur. ook Vervaecke, Cosson en Vissers in het hoofdpeloton. Middelkamp werd in deze étappe 52e met ongeveer 10 minuten ach- Regenboogklasse1. De Bruiser, st. R. A. 1» d. Sluis (Sneek); 2. Tjabbe, st. Tj. Maas (D# Kaag»; 3. Darling, st. J. R. Blickman (Kon. Ned. Z. en R. V.). Gisteren was er een tekort aan wind. 's Mor gens was het een drijfpartij, maar tegen den middag kwam er gelukkig een vleugje doorzet ten. Veel spanning was er echter niet. De kleinere klassen zeilden gisteren allen de baan bij het vuurtoreneiland op het IJsselmeer, nadat op het buiten-Y gestart was. Zelfs tie twaalfvoetsjollen waren met dit lichtje koeltje naar buiten gedirigeerd, hetgeen wel zeer ge makkelijk kan. De uitslagen waren: Baan Buiten-Y en bij Vuurtoreneiland. Noord-Nederlandsche 16 kwadraatmeterklass© A: l. Surcouf. st. H. J, Mathieu (Loosdrecht»; 2. Soekasari, st. J. Ek Jr. (Loosdrecht) 3. Lem met, st. A. Janssen (Haarl. Jachtclub). Noord-Nederlandsche 16 kwadraatmeterklasse B: 1. Meerkoet, st, J. van Leeuwen (De Onder linge»; 2. Velox, st. H. het Lam (Nieuwe meer). Internationale sharpieklasse A: 1. Dinges, st. W. J. H. Nauta (De Kaag); 2. All weather, st. Jac Stap Jr. <W. v. Amsterdam): 3. Wilgen- hoek, st. J. H. Louwerse (Loosdrecht). Sharpieklasse: 1. Flevo. st. P. J. Dudok van Heel (Loosdrecht); 2. Hiphaan. st. H. J. J. van Werkhoven (De Kaag); 3. Mieke 2. st. jhr. W. H. van Swindcen (Loosdrecht). Internationale olympiajollenklasse A: 1. Skim, st. P. Quelcher (Loosdrecht); 2. Prul, st. C. Quelcher (Loosdrecht); 3. Mop, st. H. Bolle- meyer (Het Nieuwe Diep). Olympia jollenklasse B: 1. Windfall, st. S. Bingham (Zaanl. Z. V.); 2. Mayhorn, st. C. Bre dius (Het Nieuwe Diep). Bergumermeerklasse: 1. Joop, st. J. C. C. Bol- lemeyer «Het Nieuwe Diep); 2. Adri. st. P. Leewis (W. v. Amsterdam). Intern, twaalfvoetsjollenklasse A: 1. De Glip- per. st. J. C. Tims (De Kaag);'2. Marionet, st. R. Venema (Haarl. Jachtclub); 3. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen (De Kaag). Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Hoera, st, L. W. v. d. Geer (Nieuwe Meer); 2. Repl, st. J. Vol- lebregt (De Kaag); 3. Notedop. st. H. J. A. M. de Jong (De Kaag). Op het IJsselmeer werden de resultaten: Internationale starklasse: 1. Mueggel, st. dr. P. Hansohm (jachtclub von Deutschland)2. Bern 2. st. Bob Maas (Loosdrecht); 3. Dahme, st. Hans v. Reclam (Jachtcl. v. Deutschl.). Drakenklasse: 1. Cavalier, st. jhr. mr. E. G. Benthem v. d. Berg (Kon. Ned. Z. en R.V.); 2. Toch, st. Ernst Moltzer (Kon. Ned. Z. en R.V.); 3. Janmaat, st, J. Heinen (De Kaag». Regenboogklasse: 1. Pieterke. st. G. de Vries Lentsch Jr. (Kon. Ned. Z. en R.V.); 2. Hol- landia. st. C. van Staveren (Braassemermeer) 3. Holland 3. st. F. P. Bos (Braassemermeer1. Pampusklasse 'met bijzeilen): 1. Witte Raaf. st. M. Monde (De Kaag); 2. Kievit, st. W. de Vries Lentsch Jr. (Het Y); 3. Norremeer, st. W, D. Th. van Werkhoven (De Kaag). ZEEAREND WINT OOSTZEE-REGATTA. Men meldt uit Kiel aan „De Crt." Bij de feestelijke prijsuitreiking voor de Oostzee Regatta waren de vertegenwoordigers van de acht deelnemende landen op kameraad schappelijke wijze bijeen. De burgemeester van Kiel begroette de deelnemers met hartelijke woorden in de oude zeilstad. Er waren ver scheidene waardevolle prijzen ter beschikking gesteld, o.a. door den Reichssportführer van Duitschland. Uit handen van den burgemeester van Rostock ontving de heer Bru.vnzeel. eigenaar van het jacht ..Zeearend den eersten prijs van groep 7 «groote jachten volgens de Royal Ocean Racing Club-formule). Met een gezeil- den tijd van 72 uur 52 min. 11 sec. en een gerekenden tijd van 62 uur 01 min. 25 sec. werd de ..Zeearend'' als eerste geklasseerd voor het Fransche jacht ..Aulenoere". dat in 78 uur 00 min. 18 sec. op de tweede plaats lag. De prijs bestond uit een waardevol scheepsuurwerk. Bovendien ontving de bemanning der „Zee arend" nog een specialen prijs uit handen van den burgemeester der zeestad Rostock, name lijk een fraai olieverfschilderij, een grooten zeekruiser voorstellende. Heden vertrekken de meeste jachten weer uit de Olympiahaven te Kiel naar hun resp. landen. CRICKET. NED. CRICKETBOND. Onze landgenoot Hellemons eindigde op de 32ste plaats in den tijd van 1 utir 8 min. 29 sec., terwijl Middelkamp 48ste werd in 1 uur 10 min. 41 sec. Van Schen- del tenslotte belandde op de 55ste plaats In 1 uur 13 min. 49 sec De geheele etappe werd gewonnen door den Belg Neuville in den tijd van 4 uur 10 min. 29 sec., voor Fréchaut (Frankrijk) .in 4 uur 11 min. 49 sec., Lauwers iBelgië), Majerus iLuxemburg) en Bini (Italië). Van de Nederlanders arriveerde Helle mons het eerst als negende in den tijd van 4 uur 17 min. 54 sec., daarop volgde Van Schendel als dertiende in denzelfden tijd, terwijl Middelkamp als 49ste eindigde in 4 uur 24 min. 58 sec. De laatste etappe van Ryssel naar Pa rijs over 175 K.M. werd aanvankelijk in rustig tempo gereden. Eerst 70 K.M. voor Parijs, waar de aankomst op de Pare des Princes-baan plaats had, in aanwezigheid van 50.000 toeschouwers, werd er fel ge demarreerd Magne en Leu'iicq zagen ten slotte kans weg tc komen en met vijf mi nuten voorsprong kwamen zij de baan te Parijs op. Zij weiden beiden op de eerste plaat., gezet. De drager van de gele trui Bartali. werd bij zijn aankomst, hartelijk toegejuicht. Behalve Bartali bevonden zich De winnaar Bartali. terstand op de winnaars. Van Schendel en Hellemons kwamen tegelijk aan, zij werden resp. 50e en 51e. In de algemeene rangschikking deden zich weinig wijzigingen voor. De uitslag van de laatste etappe luidt: l. A. Magne en Leducq beiijen 8 uur 54 irin. 50 sec. 3. Louviot 8 uur 59 min. 45 sec. 4. Gala- teau, 5. Kaminet, 6. Yvon Marie, allen denzelfden tijd, 7. Vicini 7 uur 5 sec,, 8. Kint. 9. Oubron, 10. Canardo, allen den zelfden tijd als Vicini. 25e Middelkamp 9 uur 4 min. 27 sec., 5Ge Van Schendel 9 uur 5 min. 7 sec., 51e Hellemons denzelfden tijd. Eindstand algemeene rangschikking: 1. Bartali (Italië) totaaltijd 148 uur 24 min. 50 sec. 2. Vervaecke (België) 148 uur 43 min. 17 sec. 3. Cosson (Frankrijkl 148 u. 54 m. 16 sec. 4. Vissers (België i 148 uur 59 min 16 sec. 5. M Clemens 'Luxemburg) 149 uur 9 min. 59 sec. 43e Middelkamp 151 uur 31 min. 57 sec. 50e Van Schendel 152 uur 1 min. 36 sec. 55ë. Hellemons 155 uur 33 min. 14 sec. Landenrangschikking eindstand: 1. België 447 uur 10 min. 7 sec 2. Frankrijk 447 uur 53 min. 36 sec. 3. Italië 447 uur 54 min. 13 sec. 4. Luxemburg-Zwitserland 450 uur 13 min. 6 sec. 5. Frankrijk b. 450 uur 18 min. 38 sec. 6. Spanje/Nederland 450 uur 25 min. 36 sec. 7. Frankrijk c. 451 uur 14 min. 56 sec. 8. Duitschland 454 uur 16 min. 3 sec. De Fransche wielrenner Sjpeichier, die tijdens de Tour de France werd gediskwa lificeerd. omdat hij zich in de Pyreneeën door een auto zou hebben laten sleepen. heeft bij de justitie een eisch tot schade vergoeding ingediend wegen.* het onrecht, dat hem. volgens zijn meening, is aange daan. Speicher verklaart, dat hij door zijn uitsluiting van den wedstrijd, in zijn be staan geruïneerd is. Uitslagen van gisteren. lste klasse: Rood en WitHaarlem: gew. door R. en W. met 104 runs op de lste innings. Haarlem 108, R. en W. 212 voor 4 (gest.)Haar lem ?de innings 30 voor 6 (gest.). V.V.V.—V.O C., gew. door V.t).C. met 5 runs en 4 v/iskets. V.V.V. 84. V.O.C. 89 toor 6 'ge staakt). Overgangsklasse: Excelsior—H.B.S.. gew. door H.B.S. mét 45 runs en 3 wickets. C.V.H.A.C.C.: gew. door C.V.H. met 70 runs. P.W.Quick; gew. door PW met Innings en 61 runs 2de klasse B.: AjaxV.O.C.gew. door V.O.C. met 6 runs; H.C.C. IVQuick (H.): gew. door Quick met 7 runs en 3 wickets; H.D.V.S. II Excelsior II: gew. door HJD.V.S. II met 126 runs. AJAX—V.O.C. II. De gastheeren falen. Nadat de toss door de gastheeren gewonnen was, begon V.O.C. te batten. Hoewel eenigszins gelukkig liep de score snel omhoog, totdat bij een stand van 565 de bowlerij van Ajax dc overhand kreeg, zoodat de volgende V.O.C.- wickets vielen op de totalen 65. 71, 75. 76 en 77. Van de bowlers had van Goor met 4 voor 6 de beste cijfers, terwijl Versteeg met 3 voor 26. Wenting met 1 voor 4 en van Oudsgaarden met 2 voor 35 verdienstelijk werk verrichtten. Oogenschijnlijk leek dit totaal voor Ajax, ge zien de batting-prestaties van de laatste wed strijden. gemakkelijk passeerbaar. Eilacie toen de kopstukken faalden: Lambers een bal van mr. J. Ovaa verkeerd beoordeelde en voor 5 gecleaned werd en Janssen in dezelfde over over een te langen bal heenspeelde. werd de toestand hachelijk. Alleen het batten van Versteeg (25). hoewel zeer door Vrouwe Fortuna begunstigd en van Goor (11) gaf den Leidschen burger moed. De overige batsmen verdwenen zeer spoedig van de mat. waarbij gememoreerd moet worden de zeer fraaie wijze, waarop Baezeman op mid-off door Konert werd ge vangen. Nog even herleefde de hoop m de Ajax-harten toen Langhout met twee kordate vieren op mr. J. Ovaa het V.O.C.-totaai oe- denkelijk naderde, doch op een Ajax totaal van 71 voor 8 gevangen werd. Inclusief 9 extra's werd het totaal 71. De poging van Ajax om op de tweede innings een beter resultaat tc bereiken strandde op het zeer goede batten van Kornert (62 n.o.» en van Herwaarden (28). die in het verre veld op fraaie wijze door Lambers werd gevangen. Bij een stand van 115 voor 3 zag Ajax van verderen strfjd af. H.C.C.—FREE FORESTERS. Te 's-Gravenhage begon gisteren de wed strijd H.C.C.Free Foresters. H.C.C.lste in nings 210 runs; Free Foresters, lste innings 121 voor twee. WIELRENNEN. DE RONDE VAN ALPHEN. Van de zijde van Swift" deelt men ons, als tegenspraak op een vorig bericht mede, dat door Swift geen enkele aanvrage voor het houden van een Rond" van Alphen is inge diend SWIFT. Morgenavond tc kwart over zeven is er recordrijden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9