Ik BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 1 Augustus 1938 Diamanten huwelijksfeest te Alphen Ook iets voor UI F Prijzen van gloeilampen. GEMENGD NIEUWS Van het echtpaar Buner-Halley Brand in de machinefabriek „Jaffa" te Utrecht. REISBUREAU LINDEMAN Uiteenzetting van den minister. De minister van Economische Zaken, heeft op het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs over het ont werp van wet tot bekrachtiging van het K. B. van 13 April 1938 tot regeling van den invoer van metaaldraadgloeilampen aan de Eerste Kamer geantwoord, dat het verschil tusschen de prijzen van gloei lampen hier te lande en in vele andere landen hem niet ontgaan is. Bij een ver gelijking der Nederlandsche prijzen met die. welke in het buitenland gelden, moet de noodige voorzichtigheid worden betracht. De lampenprijzen in het buiten land kunnen immers worden beïnvloed door bepaalde, aan zekere landen eigene factoren, b.v. afwijkende productie- en distributiekosten, abnormale marktverhou dingen, welke noodzaken tot het verkoopen van lampen beneden eigen kostprijs enz. Derhalve is de minister van meening, dat de prijzen welke in het buitenland gel den, niet zonder meer kunnen worden be schouwd als een richtlijn voor het bepa len van het prijsniveau hier te lande. Hij acht het juister, te streven naar een rede lijke aanpassing der gloemlampenprijzen aan de productiekosten der Nederlandsche industrie. De minister zal ook in de toe komst het toezicht op de gloeilampenprij- zen voortzetten. De minister kan de meening der leden niet deelen. die een verlaging der gloei- lampenprijzen met 20"sinds het instellen der contingenteering blijkbaar slechts van geringe beteekenis achtten. Hij handhaaft zijn meening. dat een geleidelijke prijs aanpassing de voorkeur verdient boven het vaststellen van een prijsverlaging in eens, waarbij met deze belangen geen re kening zou worden gehouden. Verhooging monopolie heffing op granen. Compensatie van de prijsdaling op de wereldmarkt. De periode 1936'1937 kenmerkte zich door een betere conjunctuur in den land bouw. Doordat de wereldprijzen der gra nen stegen, was het mogelijk de toeslagen voor den landbouwer te verminderen. Eerst werd de denaturatietoeslag respectievelijk dorschtoeslag ad f. 3.50 per 100 K.G. op rogge en gerst opgeheven. Toen de prijzen op de wereldmarkt zich in stijgende lijn bleven bewegen, konden ook de monopolie heffingen op de granen aan de grens van f. 2 per 100 K.G. tot f. 1 worden terugge bracht. Het jaar 1937/1933 heeft een belangrij ken ommekeer in deze ontwikkeling ge bracht. De prijsstijging van de granen op de wereldmarkt maakte plaats voor een prijsdaling, Aangenomen mag worden, dat de prijzen van rogge, gerst en tarwe met 30"a Wo zijn teruggeloopen. Voor den akkerbouwer hier te lande begon groot nadeel te dreigen. Eenige maanden gele den werd de monopolieheffing aan de grens daarom met 50 ct. per 100 K.G. ver hoogd, De hoop, dat het daarbij zou kun nen blijven, is niet vervuld. Met handha ving van de richtprijzen voor rogge en gerst op een bedrag, wisselend tusschen 1.7.25 en f. 8.25, zijn nieuwe maatregelen noodig om de uitkomsten van den akker bouw te verbeteren. De minister van economische zaken heeft daarom de volgende beslissing genomen. Met het oog op een zoo eenvoudig mo gelijke uitvoering zal worden volstaan met verhooging der monopolieheffingen op granen en graanderivaten. De prijsverhou ding tusschen de granen onderling maakt het noodzakelijk verschil te maken tus schen de heffingen op rogge en gerst eenerzijds en op de andere granen ander zijds. De heffing op rogge en gerst zal van af 31 Juli 1938 bedragen f.3 per 100 K.G., ithans f.150), die op de overige granen f.2 (thans f.1.'0)) per 100 K.G. De mono polieheffingen op de van die granen af komstige derivaten zijn daarbij aangepast, evenals de bij den export te verleenen restituties. Het is, gezien de sterke prljsschomme- lingen, die op de graanmarkt kunnen op treden. niet met zekerheid te zeggen, of deze maatregelen het gewenschte doel zul len doen bereiken, dan wel blijvend doen behouden Mocht dit blijken niet het ge val te zijn, dan zullen nadere maatrege len worden getroffen. De aard dezer maat regelen brengt mede. dat daaromtrent op het oogenblik niets naders kan worden medegedeeld, doch wel kan worden aan genomen. dat deze een zoo sterke daling van de prijzen der geïmporteerde granen als in het verleden het geval is geweest, zullen voorkomen. Beteekenis voor den consument. Ter beoordeeling van de beteekenis van deze verhooging voor den consument wordt het volgende medegedeeld. Zooals de monopolieheffingen destijds zijn verlaagd toen de graanprijzen op de wereldmarkt stegen, zoo moeten zij wor den verhoogd, nu de graanprijzen op de wereldmarkt dalen. Vergeleken met het prijspeil van eeni- gen tijd geleden beteekent deze verhoo ging der monopolieheffingen dus geen verzwaring van lasten. De heffingen wor den slechts in overeenstemming gebracht met de sterk gedaalde graanprijzen op de wereldmarkt, ten einde het akkerbouw- bedrijf hier te lande in stand te kunnen houden. De restitutie van de graanheffing op de geëxporteerde eieren zal volgens het gel dende systeem worden verhoogd. Voor den zuivel moet rekening worden gehouden met het feit, dat de heffing op veekoeken niet wordt gewijzigd. REGEERINGS VERTEGENWOORDIGERS NAAR CONGRES. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot gede- l?geerden van de Nederlandsche regeering bij het 2e internationaal congres voor anthropologische en ethnologische weten schappen. dat van heden tot 6 Augustus to Kopenhagen wordt gehouden: prof. dr. J. de Vries, hoogleeraar aan de rijksuni versiteit te Leiden, prof. dr. A. J. P. van den Broek, hoogleeraar aan de rijksuni versiteit te Utrecht en prof. dr. B. J. Schrieke, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam en Ls aangewe zen als hoofd van deze delegatie prof. dr. J. de Vries, voornoemd. HULDE AAN MEVR. COLIJN. Van de reünisten te Kampen. Op voorstel van den heer Joh. G. L. Berlott besloten de reünisten van het in structie-bataljon in hun laatste bijeen komst in de buiten-sociëteit te Kampen, aan mevrouw Colijn, de echtgenoote van den minister-president, bloemen aan te bieden als waardeering voor het feit, dat zij de reunistenfeesten van de volontairs van het instructie-bataljon in Kampen heeft willen medemaken. Eergistermiddag werd de heer Berlott ten huize van mevr. Colijn ontvangen en overhandigde hij haar een corbeille witte en lila orchideeën en rozen, waarbij dc heer Berlott mevr. Colijn er op wees, dat dit bloemgesehenk gegeven was uit bij dragen van alle reünisten van hoog tot laag zonder eenige uitzondering; de bur gemeester als vertegenwoordiger van de ge meente Kampen was de eenige niet-reu- nist, die ook had mogen meedoen aan Bij het baden verdronken. Weer tal van slachtoffer». Gisteravond tegen zeven uur was een viertal jongens te Berg aan de Maas. ge meente Urmond. in de rivier gaan. baden. Od een gegeven oogenblik verdwenen twee van hen in de diepte. Een van hen kwam nog boven en werd toen door een makker die hem in veiligheid wilde brengen, ge grepen. De redder moest hem echter scoe- dig loslaten, daar de grootere iongen hem te zwaar was. Deze verdween weer in de diepte. Vermoed wordt dat de Jongens in een kuil zlin geraakt. De slachtoffers zijn de 14-jarige W. Sterns en de 13-jarige J. Wolters. beiden wonende te Berg aan de Maas. Hun lijken ztin nog niet gevonden. Zaterdag is de 21-jarige korporaal der militaire politie Souren bii het baden in de Maas te Geysteren verdronken. Souren was gedetacheerd bij de groep Wanssum Twee andere leden der militaire politie, die hem in de diepte zagen ver dwijnen sprongen hem onmiddellijk na Zij wisten den drenkeling te grijpen, doch moes'en hem loslaten, aangezien hij zich zoo krampachtig aan hen vastklemde, dat gevaar bestond, dat alle drie zouden ver drinken Het stoffelijk overschot is na een uur dreggen opgehaald Souren was afkomstig uit Kerkrade. Gistermiddag is bij het baden in de Krabbe te Angeren verdronken de 23-jarige A. Ingendaa.' Een predikant uit Angeren, ds. van Selms die in de nabijheid zwom. zag het ongeluk gebeuren en trachtte den jongeman te bereiken Deze dreef echter af. Nadat men drie uur gedregd had werd het lijk op dezelfde plaats gevonden waar het slachtoffer was verdronken. Vermoed wordt, dat hij in een draaikolk is terechtgekomen. Als tragische bijzonderheid zü nog ver meld. dat drie jaar geleden, eveneens op een Zondag, een broer van het slachtoffer bij het zwemmen om het leven is gekomen. Gistermiddag omstreeks zes uur ging de 19-jarige Herman van de Glind uit Ede. die niet zwemmen kon. in den Rijn baden. Hij raakte in een kuil. werd door den stroom meegevoerd en verdronk. Hoewel de politie geruimen tijd heeft gedregd, is zij er niet in geslaagd het lijk van den jongeman te vinden. NEDERLANDER IN BELGIË DOOD. GESCHOTEN. Hierboven het echtpaar L. BunerHalleij, wonende Van Reedestraat te Alphen, dat 15 Augustus as. zijn 60-j. echtvereeniging hoopt te vieren. Dit te Alphen zeer be-1 kende bruidspaar, in het bijzonder de 90- jarige bruidegom die tal van jaren agent van politie in de voormalige gemeente Oudshoorn is geweest, geniet nog een vrij goede gezondheid. Velen oud-Oudshoorna ren en Alphenaren zullen zich zeker den tijd herinneren, dat de bruidegom in Oudshoorn ..den staf van Hermandad" hanteerde. Het was in die dagen natuur lijk veel gemoedelijker en vele zaken wer den door de politie met een berisping of een pak ransel beslist. Dat gebeurde zoo dikwijls, dat Buner het soms niet af kon cn dan hielp het publiek hem een handje, als het eens spande. De bruidegom, die tijdens zijn dinest o.a. als burgemeesters van Oudshoorn heeft medegemaakt jhr. Serong, v. Eeghen, Bloem, de Lange, en Harmsen van Beek. was alom bekend en populair. Ongeveer in Augustus 1878 heeft hij zich te Ouds hoorn gevestigd. Sinds ongeveer 30 jaar geniet hij van zijn pensioen. In de dagen dat zijn pensioen nog niet zoo groot was. Is hij nog werkzaam geweest in het ma gazijn van de fa. Jac. v. Vliet en de leer looierij afd. zadelmakerij van wijlen den heer Dekker. Het echtpaar, dat 5 kinderen heeft gehad, heeft nu nog 3 kinderen in leven, 6 klein- en 5 achterkleinkinderen. Dat het echtpaar veler harten heeft ver overd in de omgeving, blijkt wel uit het feit, dat hedenmorgen bij het ingaan der bruidsdagen, toen het echtpaar wakker werd, reeds door buren en vrienden voor oe woning een eerepoort in de vroegte en alle stilte was opgericht, die bij avond zal worden verlicht. Hedenavond zal het muziekcorps „Crescendo" het echtpaar een serenade brengen. Ook wij wenschen het echtpaar nog prettige dagen toe! Hierboven het glunder lachende echt paar, dat nog wèl van het leven schijnt te genieten! Door schot van grenskommies getroffen. Twee Belgische douanebeambten uit De Clinge (Oost-Vlaanderen), die dienst deden te Meerdonck. zagen van de Nederlandsche grens twee personenauto's naderen. Zij gelastten den bestuurders stil te houden. De eerste auto stopte terstond, maar de inzittenden ontvluchtten Toen de beamb ten zagen, dat de tweede auto trachtte door te rijden, loste een hunner een schot met ztin karabijn op het voertuig. De kogel raakte den bestuurder den heer A. R„ uit Terneuzen in de linker long. waardoor hij od slag gedood werd. D? auto's, die in beslag genomen zijn, bleken twintig kalveren te bevatten. De voertuigen stonden ten name van den heer S uit Hulst. deze bloemenhulde. In zijn toespraak ver klaarde de heer Berlott nog, dat de reu- nisten er trotsch op waren, dat de vrouw van den oud-volontair, dr. H. A. Colijn, ridder in de Militaire Willemsorde 3e klasse en drager van de eeresabel, met haar echtgenoot de reunistenfeesten te Kampen had meegemaakt. Aan het bloem stuk zijn linten bevestigd met het op schrift: ..Aan mevrouw Colijn 29-7-'38, de oud-volontairs van het instructie-batal jon". BELGISCH MONUMENT TE VENLO ONTHULD. Gistermiddag is op het R.K. kerkhof te Venlo een monument onthuld, te nage dachtenis aan de Belgische geïnterneerden die tijdens den oorlog te Venlo zijn over leden. Ter opluistering van deze plechtigheid was het militaire muziekkorps van het twaalfde linieregiment uit Luik met een deputatie oud-strijders en verschillende militaire autoriteiten naar Venlo gekomen. Onder deze bevonden zich o.a. kolonel Die- penrijckx, adjudant des Konings en kolonel Nolet. directeur van het ministerie van financiën. Ook elders tal van branden. Gistermiddag omstreeks half vier is brand uitgebroken in de bekende machine fabriek ..Jaffa", gelegen aan den Vleuten- scheweg te Utrecht. Het vuur, dat. naar men vermoedt, door broeiing ls ontstaan, in het verbandstoffen- huls van de E.H.B O., dat midden op h2t fabrieksterrein is gelegen, vond gretig voedsel in de aanwezige brandbare stoffen. Van het verbandstoffenhuisje sloeg het vuur over op de aangrenzende houtopslag plaats. de metaalzagerü en de daaropgestel- de houten modellen. De brand werd eerst door omwonenden ontdekt, die de brandweer waarschuwden cn zich toegang tot het fabrieksterrein ver schaften om een aanvang met de blus- sching te maken. Daar evenwel de bluschmiddelen ter plaatse ontbraken, was men gedwongen te wachten tot de brandweer verscheen. Met tien stralen wist deze uitbreiding van het vuur te voorkomen, zoodat het overige gedeelte van de fabriek gespaard bleef. Het verbandstoffenhuisje. de houtopslagplaats en de metaalzagerij brandden geheel uit. De directeur prof. Dresden verklaarde, dat de schade zeer belangrijk is. Zij wordt evenwel door verzekering gedekt. Een gelukkige factor is, dat het fabrieks- personeel heden met vacantie zou gaan. Het bedrijf zal door dezen brand weinig stagnatie ondervinden. Verscheidene brandwachts werden ten gevolge van hitte en inspanning onwel. Hun moest geneeskundige hulp worden verleend Verschillende van hen konden het werk niet hervatten en moesten naar huis terugkeeren. Boerde rij brand onder Hoogkerk. Gisteravond te half twaalf is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer H. de Groot te Laagkerk. gemeente Hoogkerk. De familie te Groot, die zich juist te ruste had begeven, werd volkomen door het vuur verrast. In nachtgewaad moest men het huis verlaten. De Groninger brandweer, die te hulp snelde, tastte het vuur met viif stralen aan. De groote hoeveelheid hooi. die eenigen tijd geleden was binnengebracht, bood den vlammen gretig voedsel en deed het vuur hoog oplaaien. De brandweer trachtte met inspanning van alle krachten het voorhuis te behou den. maar ook dat ging goeddeels verloren. Van den inboedel kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade Boerderij afgebrand te Zeddam. Gisteravond om 9 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de groote boerderij van J. Ferme man te Zeddam. De familie, die zich buiten de woning bewond, zag plotseling de vlammen uit het achter huis slaan. Gevoed door den oogst hooi en koren, welke grootendeels was binnenge bracht. greep het vuur met groote snelheid om zich heen en in korten tijd stond alles in lichterlaaie. De boerderij brandde tot den grond toe af. De geheele inboedel ging daarbij ver loren. De brandweer, die uitgerukt was, stond machteloos wegens gebrek aan water. Verzekering dekt de schade. Bosch- en heidebrand te Wychen. Door nog onbekende oorzaak is gister middag omstreeks twaalf uur brand ont staan in de bosschen onder de gemeente Wychen, op de grens van Overasselt. Het vuur woedde nabil het bekende „Uivers- nest". Onmiddellijk na het uitbreken van den brand kwamen padvindersverkenners, die hun kamp in de nabijheid hadden opge slagen, toesnellen om het vuur te dooven, doch zij slaagden hierin niet. De brand weercorpsen van Nijmegen, Wychen en Hatert werden te hulp geroepen en na eenigen tijd slaagde men er in den brand te beperken. Om vier uur was de brandweer het vuur meester. Enkele H.A. bosch en heide, eigen dom van ..de beide weeshuizen" te Wychen werden door de vlammen verteerd. De uitgestrekte bosschen van Overasselt konden gespaard blijven. De volgende gezelschapsrelzen gaan definitief doorl Italië. 15 dagen, vertrek 6 Augustus van 139.— af; Itallaanscha Meren, 9 dagen, vertrek 13 Augustus, ƒ102. Het hart van Zwitserland, 9 dagen, vertrek '13 Augustus, ƒ85.- BREESTRAAT 151 TELEFOON 604 Ij REISBU llNDEMAM 5263 (Ingez. Med.) VAN DE TRAP GEVALLEN EN GEDOOD. Zaterdagavond ls de zesjarige Marie»je Lenders bij het afgaan van de trap van haar ouderlijke woning komen te vallen. Het kind kwam zoo ongelukkig terecht, dat het op slag werd gedood. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE „QUEEN MARY" LOOPT AVERIJ OP. Terwijl tien sleepbooten de „Queen Mary" in de haven van Southampton ver haalden, kwam het enorme mailschip In botsing met de landingssteiger, die nage noeg in tweeën ge6roken werd. De „Queen Mary" liep averij op. ELF MIJNWERKERS OMGEKOMEN. In potaschmijn in Thüringen. In de potaschmijn Kaiser Roda" te Merkersin Thüringen iDuitsehlandi zijn tengevolge van ontsnappend gas elf mijn werkers om het leven gekomen. BOTSING TUSSCHEN TWEE METRO- TREINEN. Zaterdagavond zijn ln het station van den ondergrondschen spoorweg „Combat" te Parijs twee treinen op elkaar ingereden. Deze botsing geschiedde juist op een tijdstip, dat de treinen in verband met het uitgaan der kantoren en werkplaatsen stampvol waren. De botsing was zeer hevig en overal sloegen dc glasscherven ln het rond terwijl uit de wagons kreten van schrik en pijn opstegen. Drie gewonden, die aanzienlijk gekwetst waren, werden direct naar een ziekenhuis vervoerd Bo vendien werden nog 42 personen met lichte verwondingen ln hetzelfde ziekenhuis be handeld, waarna zij huiswaarts konden keeren. EEN 80-JARIG JUBILEUM. Te Eindhoven werd Zaterdag, het 80- Jarig bestaansfeest van de N. V. Veree- nigde Tabaksindustrieën Mignot en De Block op feestelijke wijze herdacht, 's Mor gens bood het personeel verschillende ca- deaux aan, terwijl 's middags een druk bezochte receptie werd gehouden. DRIE NIEUWE REGIMENTS COMMANDANTEN. Naar wij vernemen zijn. met bevorde ring tot luitenant-kolonel, benoemd, tot commandant van het 20e regiment infan terie te Harderwijk, de majoor J, de Vries van het 5e regiment Infanterie te Amers foort: tot commandant van het 15e regi ment infanterie te Nijmegen, de majoor L. A. C. de Bock van het 19e regiment in fanterie te Arnhem, en tot commandant van het 7e regiment infanterie te Harder wijk. de majoor H. Voorwalt, thans van den staf van de 7e infanterle-brlgade. De Crt. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minis ter van Sociale Zaken zal op Woensdag 3 Augustus en die van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ge durende de maand Augustus niet plaats hebben, DE BRAND IN HET SEMINARIE RIJSENBURG. 49 kamers uitgebrand. De brandweer ls in het gebouw van het seminarie Rijsenburg te Driebergen nog steeds met het nablusschen bezig. De bibliotheek is, zooals wij reeds meld den. geheel behouden gebleven. Wel zijn de particuliere verzamelingen van de hoog leeraren voor een belangrijk deel in vlam men opgegaan. In totaal zijn 49 van de ruim 300 ka mers uitgebrand. De lessen zullen na de vacantie ln het gebouw worden hervat. De twee laagste klassen gymnasium, zullen echter voorloopig in het klein seminarie te Apeldoorn worden ondergebracht. AUTOBUS MET MIJNWERKERS IN BELGIË VERONGELUKT. Zaterdag ochtend is een autobus die mt'. mijnwerkers van een mijn te Montegnee naar Limburg terugkeerde, ter hoogte van het bosch van Heers, op de grens tu:- schen de provincies Luik en Limburg, tegen een boom gereden doordat de stuur inrichting defect raakte. In totaal werden 28 mijnwerkers gewond, welke echter op twee na in den namiddag huiswaarts kon den keeren, nadat hun ter plaatse de eerst» hulp was verleend. EEN OLIELEIDING VAN 450 K.M, IN FRANKRIJK. MOTOR TEGEN AUTO GEREDEN. Op de Laan van Meerdervoort bil de Zonnebloemstraat te Den Haag heeft Za terdagavond tegen 11 uur een ernstig ver keersongeval plaats gehad. De heer J, G. N. uit de Weissenbruchstraat aldaar kwam met zijn motorrijwiel zoodanig in botsing met een bestelauto, dat hij ln zorgwekken- den toestand naar het Roode Kruis zie kenhuis moest worden overgebracht, waar hti is overleden. OVERREDEN EN GEDOOD. Oo den Bredasche weg nabil de Krabbe- bosschen onder Rijsbergen is Zaterdag een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een 15-jarig meisje uit Girmeken, dat per flets naar Breda reed. ontmoette een viertal van de tegenovergestelde richting komende wlelrijdsters. Tijdens het uitwijken passeerde een autobus, terwijl van de an der zijde een personenauto naderde. Het meisje kon niet ver genoeg uitwijken en kwam met een der dames in botsing Zij viel van haar fiets en werd door de auto bus aangereden. Het een gapende hoofd wonde is het slachtoffer naar een zieken huis te Breda vervoerd, waar het kort na aankomst ls overleden. Van de Atlantische kust naar het centrum. De „Figaro" meldt: De leden van het comité voor brandstoffen, het beperkt» comité, dat 10 leden omvat, dat op 30 Juni aangesteld ls en ressorteert onder de landsverdediging, die voor het eerst enkele dagen geleden bijeengekomen zijn, hebben besloten tot den aanleg van een olieleiding van 450 K.M. lengte, voor het vervoer van benzine van de Atlantische kust naar net midden van Frankrijk. Men raamt de kos ten op 150 mlllioen. Deze olieleiding zal voorzien in de on middellijke behoeften bij mobilisatie en zonder vertraging of onderbreking de ravi- tailleerlng van het leger en de luchtmacht verzekeren. De olieleiding zal onder den grond aan gelegd worden, teneinde haar niet bloot te stellen aan vernieling. Zij zal loopen van Donges, op 15 K.M. van St. Nazairc naar de omgeving van Montargids. De leiding zat vertakkingen krijgen en nog verlengd worden. FRANSCH VISSCHERSVAARTUIG VERGAAN. In de wateren van New Foundland (Nieuw Schotland) ls een Fransch vis- schersvaartuig na een ontploffing in brand geraakt en gezonken. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. De uit achttien personen bestaande bemanning is door een Noorsch schip gered. TREINONGELUK EISCHT 60 DOODEN. Een personentrein rijdende van Montego naar Kingston is gistermiddag nabij Ba laclava op Jamaica ontspoord. De machinist en de stoker, benevens de treinconducteur, werden gedood. In totaal heeft dit ongeluk aan 60 personen het leven gekost. Tachtig passagiers werden gewond. Nader wondt gemeld, dat de locomou van een dichtbezetten personentrein even na het verlaten van een tunnel ontspoorde, waardoor alle wagons omvielen. De t weede locomotief, welke in de bergachtige streken achter den trein rijdt, reed in volle vaart op de omgevallen wagens in, waardoor deze geheel werdén vernield. ERNSTIGE BRAND TE OOSTENDE. Een zeer ernstige brand, die een schade van ruim 2 millioen francs veroorzaakte, heeft gedeeltelij,k een opslagplaats te Oost ende vernield, waar 600 ton hennep e® olie lagen opgeslagen. 4-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12