URMAC LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 1 Augustus 1938 De tenniswedstrijd Nederland-Cambridge. Om de nationale wielerkampioenschappen Onze landgenooten winnen met 13—8. Van Vliet algemeen kampioen Timmer nog sieeds onze sterkste speler. (Van onzen redacteur). Het is geen gróót tournooi geworden: deze ontmoeting te Noordwyk tusschen de ploe gen der Internationale Club van Nederland en Cambridge. Voor betrekkelijk weinig toe schouwers (die men bovendien eenige malen veel te lang waehten liet!) zjjn er gedurende twee achtereenvolgende dagen 21 wedstrijd-partijen gespeeld (benevens een vriendschappelijke kamp tusschen de beide presidenten, welke in twee long sets door mr. Punt gewonnen werd), maar veel be langrijk tennis is daarbij niet geweest. Be langrijk was wèl voor ons het feit dat gedu rende dezen Zaterdag en Zondag het bewijs is geleverd dat Timmer die overigens heelema&l niet van plan is weer regelmatig in wedstrijden uit te komen nog altijd onze sterkste speler is. Natuurlijk haperde er iets aan zijn uithoudingsvermogen, maar zoowel tegen Austin als tegen Gandar Dower, nummer twee van de Cambridge- ploeg. was er bij hem nog steeds een vast heid en aanval in zijn drives en een zuiver aanvoelen van de tactiek der tegenpartij, zooals noch Hughan. noch Van Swol, noch iemand anders der Hollandsche spelers te demonstreeren weet Duit-schland thans do Europeesche zone ge wonnen. Op 5 Augustus vertrekken de spelers naar Boston, waar van 18—20 Augustus de interzone finale wordt gespeeld. De wedstrijd JapanCanada is met 50 fioor Japan gewonnen. Een zege van Timmer. Zaterag ging de publieke interesse voorna melijk uit naar Timmer's match tegen Gandar Dower. die in Wimbledon een long set gefor ceerd heeft tegen Budge. Maar terwijl men in het spel van onzen landgenoot heel veel aan trof dat men zich herinnerde van vroeger, was er toch iets nieuws: „Timmer was in shorts!, welke kleedij hij overigens gisteren weer voor de lange pantalon verwisseld had Het is een dikwijls boeiende kamp geworden, waarin van weerszijden een groote vastheid aan den dag werd gelegd. Bij Timmer was natuurlijk de drive weer het voornaamste wapen, terwijl de Engelschman. wiens slagen bijkans alle gesne den zijn, veelvuldig bij de dropshot zijn toe vlucht zocht, waarschijnlijk wetende dat Tim mer gaarne op de baseline blijft en bovendien over niet zoo heel veel uithoudingsvermogen be schikken zou door het nauwelijks meer deel nemen aan wedstrijd-tennis Die opzet is bijnna geslaagd! Timmer won tenslotte in twee sets: 75. 64. maar alleen een uiterste krachtsinspanning bracht hem tot dit resultaat Bij de groote hitte van den Zater dagmiddag zou hij onherroepelijk in een derde set de vlag hebben moeten strijken! In de eerste set heeft Gandar. die over een harde drive be schikte. doch meestal door hooge slagen de vaart uit het spel poogde te halen, met 54 de leiding gehad en in de tweede met 4—2. Beide malen herstelde Timmer zich echter keurig. Zijn backhand manoeuvreerde soms als in zijn beste dagen en toen hij zich op 5—4 in de tweede set onder bijna ..hoorbare" stilte drie winning stro kes verworven had en daarvan de tweede be nutte. kreeg de "dood-vermoeide Hollander een applaus alsof hij een wereldschokkende presta tie geleverd had....! Austin niet in vorm. Hughan speelde hierna tegen Austin, doch het spel van den Wimbledon-fmalist werd een de ceptie. Hij speelde zonder voldoende concentratie (door de zekerheid der overwinning?», had mis schien eenigen hinder van den overgang van gras op gravel, en miste opvallend veel. Na de eer ste set met 64 gewonnen te hebben, kwam pas in de tweede een enkele maal de befaamde backhand in actie, maar het bleef tot enkele excepties beperkt en dat kon de teleurstelling niet goedmaken. Te weinig zag men die vlakke, snelle drives tot in de uiterste hoeken en dat prachtige rhvthme dat 2 j. geleden het Noord- wijksche publiek tot zülk n uitbundige geestdnl t heeft weten te brengen! Door dat gedeeltelijk falen werd het nu wel een somtijds gelyk-op- gaande kamp. maar hij stonds geenszins op hoog peil. temeer niet waar van beide zijden buiten gewoon slecht werd gesmasht. Met 64, 6—2 voor Austin kwam het slot. Die zege van den Engelschman was de eenige overwinning, welke Cambridge op den Zaterdag in de singles te boeken kreeg. Van de dubbels was precies de helft voor de gasten, zoodat de eerste dag eindigde met een 84 voorsprong voor Nederland. Ziehier de uitslagen: Enkelspelen: HeynenKnott 26. 63, 6 Leembruggen—Dhamya 60, 62; Boon- Mackenzie 63. 46. 63; Hughan Austin 46, 26: TimmerGandar Dower 75, 64; Van SwolNicolaides 62. 62. Dubbelspelen: Hevnen en Timmer—Austin en Gandar Dower 1—6. 3—6; Hughan en Van Swol —Knott en Nicolaides 6—4. 6-4; Leembruggen en BoonMackenzie en Dhamya 46. 6—3, 06 Hevnen en Timmer—Knott en Nicolaides 6—2, 6—1' Hughan en Van SwolMackenzie en Dhamya 6—1. 6—2; Leembruggen en Boon- Austin en Gandar Dower 46, 26. TimmerAustin. Was de Zaterdag met een 8-^4 voorsprong geëindigd, ook de Zondag bracht voor ons land zeer bevredigende resultaten, zoodat Holland met 13—8 winnaar werd. Waaruit men nu overigens allerminst behoeft te con- cludeeren dat ons nationale tennis plotse ling weer danig verbeterd is, sinds de sma delijke nederlaag tegen België. Want in de eerste plaats was Cambridge beduidend zwakker dan de Belgische ploeg en boven dien had men aan onze zijde thans den steun van Timmer, die te zamen in singles en doubles voor drie wedstrijd- punten gezorgd heeft en daarenboven de belangrijkste en aantrekkelijkste partijen van dit tournooi heeft gespeeld. De partij van Timmer tegen Austin stond gis teren terecht in het middenpunt der belang stelling en men trof het dat de Engelschman ditmaal heel wat beter op dreef was dan den vorigen dag. hoewel hij nog steeds beneden de verwachtingen gebleven is. Daarbij was ook Timmer in uitstekenden vorm. Zóó goed begon hij zelfs dat hij dadelijk de leiding nam. na zijn als steeds zwakke service verloren te hebben. En tot verbazing der toeschouwers voerde hij in vrij vlot tempo de score op tegen den Engelschman, I die nog onvaster startte dan Zaterdag, vele double faults sloeg op zijn service en geen leng te had in zijn drives. Een gansch anderen Austin zag men echter in de tweede set! Timmer bleef goed party geven en er kwamen vele lange rallies, maar de Engelschman was thans supe rieur. Al harmonischer werd zijn spel en &1 zwaarder werd de taak van onzen landgenoot, die met dezelfde cijfers de tweede set verloor als waarmede hij de eerste gewonnen had. Austin's zege voltrok zich daarna niet zoo vlug als me nigeen heeft vermoed! Wel werd het 31 voor den Engelschen speler toen Timmer duidelijk teekenen van vermoeidheid gaf. maar kranig herstelde hij zich en er ontwikkelde zich toen een fraai duel, waarin de Hollander tegen het sterker wordende netspel van Austin, gepaard aan diens voortdurend goede drives, niet alleen stand hield maar zelfs In de meerderheid bleef! Moeilijke situaties ontstonden aan beide zijden: de lob kwam in het geding, en bijgevolg ook de smash en er waren nu zooveel boeiende momen ten dat het publiek in groote spanning mee leefde en zich warempel opwinden kon over het simpele feit of een door Timmer geslagen bal al dan niet ten onrechte door den umpire ,,uit" gegeven was! Intusschen: de twee games, waarmede hij zijn achterstand inliep, hadden zooveel gevergd, dat dc Hollander opnieuw afzakte. Heel duidelijk was nu wel dat Austin's spel, al was het ditmaal lang niet op zijn sterkst, meer facetten heeft dan dat van onzen landgenoot en het mocht daarom geen teleurstelling wekken toen Austin zich verder geen game meer ontglippen liet en met 63 de baas bleef. Hughan in vorm. De wedstrijd-leiding heeft de match Hughan —Gandar Dower tegelijk met de party van Tim mer doen plaatsvinden. Dat was jammer omdat men in de eerste plaats Timmer tegen Austin in actie zien wilde en dus niet naar de derde baan kyken kon. en dat was tevens minder prettig voor onzen natlonalen kampioen, Hughan. die juist thans zoo voortreffehjk in vorjn is ge weest! Weer kwam Gandar met de" dropshot, maar Hughan wist ze niet enkel te halen en er fraaie returns op te geven, doch hy hanteerde hetzelfde wapen zelfs met veel meer talent en succes. Misschien nog niet in de eerste set. toen Gandar op 76 een setpoint heeft gehad, en onze landgenoot pas met 9—7 winnen kon. maar ongetwijfeld in de tweede, waarin hij een 4 voorsprong nam. Jammer dat aan Hollandsche zijde daarna de gebruikehjke depressie volgde! Van 41 werd het 51,'maar drie games voor Gandar maakten toen de situatie toch weer hoogst onzeker. In een lange tiende game wist Hughan zijn spel echter weer zoover op te voe ren dat hy deze won en daarmede de zege in deze uitstekende party boeken kon. De lob en de smash. Als waardig slot van den tweedaagschen wed strijd kreeg het publiek een aantrekkelijk dub belspel te zien tusschen HughanVan Swol en AustinGandar Dower, dat met 64 in de der de set de zege aan de Engelschen bracht. Zoo fel werd er gestreden dat Austin tegen .het slot even moest gaan zitten om weer bij te komen, terwijl ook Van Swol een groot deel van zijn krachten verbruikt had. En dat laatste was geen wonder. Want feitelyk was deze kamp een stryd van tactiek tegen geweld. De Engelschen bleven meestal in het defensief en de lob was hun wapen, de lob naar Hughan, die niet „kil len" kan. Ver achter op de baan stonden de Engelschen de smashes op te vangen en weer met een lob te antwoorden! Totdat Van Swol indien Hughan tevoren niet faalde eindelijk zyn kans kreeg en met al het geweld van zijn machtig lichaam den bal hoog in de toeschouwersrijen verdwynen deed! Een merk waardig, haast zonderling duel voor een heeren- dubbel. maar ongemeen belangwekkend. Dat de tactiek en het rustige plaatsen (speciaal van Austin) het tenslotte won. behoeft geen verba zing te wekken, vooral niet omdat Hughan vry zwak was Ziehier de uitslagen van gisteren: Enkelspelen: HeynenNicolaides 16, 36; Leembruggen—Mackenzie 6—3, 6—1; Van Swol Knott 61, 62; TimmerAustin 61, 16, 36; HughanGandar Dower 91, 64; Boon Dhamya 36. 64, 75. Dubelspelen: Hughan en Van SwolAustin en Gandar Dower 36, 61, 46; Heynen en Tim merMackenzie en Dhamya 62. 64; Leem bruggen en BoonKnott en Nicolaides 26 26 Totaal: 138 voor Nederland. Om den Davis-beker. Duitschland slaat Zuid-Slavië. Ten aanschouwe van een zeer talryk publiek is Zaterdag op het tenniscomplex van Rot- Weiss te Berlyn het dubbelspel gespeeld in den wedstrijd DuitschlandZuid-Slavië voor den eindstrijd van de Europeesche zone om den Davis-beker. De Duitschers Henkei en Von Metaxa zyn er in geslaagd na spannenden stryd de Zuid- Slavische dubbel PuncecKukuijevic in vijf sets, met 16. 7—9, 7—5, 64. 64 te slaan, waarmede Duitschland een kostbaren 21 voor sprong heeft veroverd. De Zuid-Slaviërs speelden in het begin over donderend. In een minimum van tyd was de eerste set beslist ten gunste van de combinatie PuncecKukulpevic, waarvan vooral de laatste het publiek verraste door zijn prachtig spel. Henkei was geheel uit vorm. Von Metaxa daar entegen zwoegde voor twee en dank zy hem, onderging het spelbeeld in de tweede set een belangrijke wijziging. Mede doordat Henkei er ook iets beter in kwam, wisten de Duitschers, na de catastrofale 61 in de eerste set. de leiding te veroveren, doch bij een 52 voor sprong waren het weer de Zuid-Slaviërs. die alle aanvallen richtten op den zwaksten tegen stander. Henkei, om ook de tweede set met 97 te winnen. Doch opnieuw namen de Duitschers de lei ding en voerden den voorsprong zelfs op tot 40. Doordat Henkei zijn service moest prys- geven. werd het van 5—2. 55, doch vol ener gie streden de Duitschers en veroverden met 75 de derde set. In de vierde hetzelfde beeld, thans echter ten gunste van Zuid-Slavië. In een minimum van tijd is het 40 voor Puncec en Kukuijevic en reeds heeft het Duitsche publiek een neder laag voor oogen als Von Metaxa het teeken geeft tot den aanval. De ex-Oostenrijker weet door zijn krachtig spel zijn medespeler mee te sleepen dank zij zijn voortreffelyk spel. sla gen de Duitschers er in 6 games achtereen te winnen en zoodoende den stand op 2 sets gelijk te brengen. De laatste set. begon ten gunste van de Zuid- Slaviërs De voorsprong van 42 kon echter niet gehandhaafd bhjven. Henkei en Von Me taxa stelden nu alles in het werk om den ach terstand op te halen. Van 24 werd het 54, en nadat Kukul.ievic een matchpoint wist te vernietiger werd tenslotte de strUd gewonnen on r\r- service van Kukuijevic, die op het laatst duidelijk teekenen van vermoeidheid gaf. Gisteren won Henkei in anderhalf uur met fi—3, 7—5. 6—1 van Palada, waardoor Duitsch land definitief winnaar was. Von Metaxa gaf toen zijn partij cadeau. Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft OPENING VAN DE TENNISBAAN TE HOOFDDORP. Zaterdagmiddag werd in tegenwoordigheid van vele genoodigden en andere belangstel lenden, de by het wandelbosch te Hoofddorp aangelegde tennisbaan geopend. De heer mr. J. F. Jansonius heette als voorzitter van het voorloopig bestuur van de stichting „Tennis park Hoofddorp", allen hartelijk welkom, in het byzonder het comité, den burgemeester en andere leden van het gemeentebestuur. Spreker zelde dat Hoofddorp zich in den laatsten tyd in vele opzichten gunstig ontplooit en ten aanzien van de sportoefening vele aanhangers heeft. Spr. bracht dank aan den gemeenteraad, die bij de aanvaarding van het boschplan den benoodigden grond beschikbaar stelde; notaris Heinsius. ten overstaan van wien op 22 Juli 1938 de stichting formeel werd opgericht; de obligatiehouders voor de beschikbaarstelling van de noodige gelden: den gemeente-opzich ter Gevers voor zyn hulp en goede aanwyzln- gen en de aannemers voor het door hen ge leverde prachtige werk en den spoed daarmede betracht. Hiermede verklaarde hy de baan voor geopend, waarna het dochtertje van wet houder de Zeeuw het lint doorknipte. Verder werd nog het woord gevoerd door de leden van het comité, de heeren dr. D. W. Zuijdam en W. Aarts, die ook biyk gaven van hun enthousiasme over de hier in zoo kort tydsbestek verkregen prachtige resultaten. Na afloop van dit officieele gedeelte, werd door een 4-tal spelers, de heeren Constandse, Rogman. Dickman en van Huyssteden uit Haarlem een demonstratieparty gespeeld. WATERPOLO. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA. Nederlandsch zevental gekozen. Door de waterpolocommissie van den K.N.Z.B. is het volgende zevental gekozen, dat aan het tournooi om het Europeesch kampioen schap te Wembley zal deelnemen: Doel: Pearl <Y); achter: R. den Hamer, Stam (H.Z. en P.C.) en Van Overtuigen (U.Z.C.); voor: Rootselaar, Van Aelst en Mayer, (allen Y). Als reserve zal Molenaar <Y) fungeeren. die aan de baankampioenschappen tevens deel neemt. terwyl de gebr. Kollerie als reserve in Holland achterblyven, doch op eersten telegra- fischen oproep naar Londen zullen overkomen. L.Z.C.ZWIP. Morgenavond om halfnegen worden ir. de Zweminrichting De Zyi gespeeld: L.Z.C. I—Zwip I en L.Z.C. II—A.Z.C. n. NEDERLAAG WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Hedenavond wordt de Nederlaagwedstrijd Boskoop I—De Gouwe n gespeeld in het Zuiderbad te Boskoop. Morgenavond te 8 uur wordt voor den Goudschen Zwemkring ge speeld Boskoop IIElfhoeven II. TOURNOOI TE OUDEWETERING. Gisteren heeft te Oudewetering het polotour- nooi van „De Brasem" plaats gevonden. In de eerste ronde luidden de uitslagen: H.p.c.V.Z.V. 4-1; PoelmeerWaterratten 0-6. In de verliezersronde kwamen vervolgens Poelmeer en V.Z.V.. welke wedstryd door V.Z.V. met. 3—0 werd gewonnen. De fraaiste en span nendste ontmoeting om den wisselbeker ging nu tusschen de Waterratten en H.P.C. Dit werd een vinnige party, welke ten slotte met een tam schot in het voordeel van H.P.C. werd be slist. Laatstgenoemde vereeniglng kwam dus ln het bezit van den beker, welke door den voor zitter der uitschryvende vereeniglng. dr. A. v. d Byl onder een toepasseiyk woord werd uit gereikt, In de pauze vertoonde de heer Engel- bert uit Den Haag eenige zeer geslaagde spron gen. VOETBAL. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „QUICK BOYS" Quick Boys IID.V.S. I 33. Het zag er in de eerste drie kwartier van bo- vengenoemden wedstryd naar uit, dat de groen- witten een stevige overwinning zouden behalen. De gasten waren sneller en actiever dan de gastheeren en toen na een serie vergeefsche aanvallen van D.V.S. na 25 minuten het eerste doelpunt kwam en zy er voor de rust nog voor zorgden, dat de score op 30 in hun voordeel stond, was de verwachting gewettigd dat zy tenslotte wel met een overwinning huistoe zou den keeren. Ook na de rust hadden zij aanvan kelijk het beste van het spel. Eenige malen kopte de uitstekende mldvoor juist naast. Hoe wel Quick Boys ook herhaaldeiyk ten aanval trok; het wilde in de voorhoede niet erg vlotten Doch toen v. d. Plas na een kwartier in de twee de helft tegen scoorde, veranderde het spelbeeld Daar sommige spelers het met de beslissing van den scheidsrechter niet eens waren, kreeg de verhouding ln het veld een onvriendelijk ka rakter en toen een speler van D.V.S. van het veld gezonden werd, gaven de gasten er de brui aan Zoodoende kon Quick Boys nog tweemaal scoren, zoodat met 33 het einde kwam. Quick Boys IVA.S.C. 02. In dit zeer gemoedeiyk partytje wist rood zwart een 20 overwinning te behalen. Voor de rust was het Koopmans die scoorde, en na de pauze was het v. d. Stoel die daaraan nog een doelpunt toevoegde. De gastheeren daaren tegen konden den roodzwart-en doelman niet passeren, hoewel er aan toegevoegd dient te worden dat zy er niet ernstig naar streefden om dit te probeeren en er maar wat van maakten. Quick Boys adsp.D.Y.S. adsp. 06. De stuk voor stuk veel kleinere adspiranten van Quick Boys konden het tegen de veel groo- tere dito's van D.V.S. niet bolwerken en verlo ren met 60, rust 04. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Bosk. Boys II won van Waddinxveen II met 5—2; Bosk. Boys I verloor van Waddinxveen I met 21. BEKERWEDSTRIJD „NIC. BOYS" (Leidschendam). De finale om den beker, uitgeloofd door de Nic. Boys. tusschen Nic. Boys I en V.D.O. I van Uithoorn bracht een ruststand van 21. V.D.O. won tenslotte met 3—2. Zoo'n Nleuwe-Oogst TURMaC. verdoriel Dat Is pas mijn lust en mijn glorie En "ft Juich met de rest,, Dat's Turmac op haar best.. Zoo kraalt ze. terecht. fier Victorie I NIEUWE OOGST! 6245 (ingez. Med.) ALPHEN—LUGDUNUM 5—4. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub en deze had dadeiyk succes, door J. Windhor-t 10. Toen er twintig minuten gespeeld was. maakten de gasten door van Berkel geiyk 1—1. Kort daarop bracht rechtsbuiten v. Leeuwen den stand op 2—1 en even later was hy den Lugd. keeper even te vlug af en was het 3—1, Uit een penalty maakte Bronmeyer 2—3. Na de hervatting nam Alphen het eerst wat lauw op. doch Lugdunum dacht er anders over en werd sterker, waaruit al spoedig de gelijkmaker ont stond door Bronmeyer 33. Lugdunum wist zelfs de leiding te nemen door Koolloos, doch een kwartier voor het einde bracht van Leeu wen de partyen weer op geiyken voet 4—4, Verscheidene malen wist de Lugdununi- voorhoede nog in de Alphen-verdediging te dringen, doch Britsemmer c.s. wisten stand te houden en aan den anderen kant gelukte het beter, toen van Leeuwen, weer met een mooi diagonaal schot in den uitersten hoek. den Leidschen doelman passeerde 54. In dezen stand kwam geen verandering meer. Belde partyen telden enkele invallers, terwijl de leiding berustte by den heer Cassier. L.D.W.S.—HALFWEG. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed- stryden tusschen elftallen van L.D.W.S. en Half weg luidden: L.D.W.S. I—Halfweg I 6—3; L.D.W.S. III—Halfweg III 7—0. LEIDSCHE BOYS I—TONA I. Heden te kwart over zeven spelen op het Ons Clubje terrein Leidsche Boys en Tona om den Ramakerwisselbeker. By de Zaterdag en gisteren te Amsterdam gehouden nationale wielerkampioenschap pen vielen bij de sprinters resultaten te no- tecren, welke volkomen in de lijn der ver wachtingen lagen. Ooms prolongeerde zyn kampioenschap bij de amateurs. Peperkamp kwam zag en overwon by de onafhanke lijken, terwijl Van Vliet zonder eenigen strijd den proftitel wop. Dat Van Vliet ten slotte tegen Ooms en Peperkamp ook het alge meen kampioenschap van Nederland be haalde, zonder noemenswaardigen tegen stand te ondervinden, was ook al een nor maal resultaat. Hoe geheel anders verliepen de achtervolgingen. De beide favorieten, Schulte en Groenewegen verloren. Pijnen burg en Klink kwamen in de finale en eerst genoemde behaalde de overwinning. De belangrykste uitslagen van Zaterdag waren: De sprint. Kampioenschap sprint amateurs over 500 M.: Winnaars der seriesOoms, Derksen. De Heus, Kropman, Van der Vyver en B. Leene. Finale herkansingsritten1. Smits, 2. Groot. Kwart finales: le serie: 1. Ooms, 2. De Heus; 2e serie: 1. Derksen, 2. Groot; 3e serie; Ï.Smits, 2.Kropman; 4e serie: 1. v. d. vyver. 2. B. Leene; Halve finales: le serie: 1. v. d. Vyver,2.Smits 2e serie: 1. Ooms, 2. Derksen. Kampioenschap sprint onafhankelijken over 500 meter: Winnaars der series: Van Rossum, Te Loo, Peperkamp. Van Rijn. Herbershoff en Kuipers. Herkansingsritten: le serie: 1. Roes; 2eserie: 1. Kramer. Kwart finales: le serie: 1. Van Rossum; 2. Roes; 2e serie: 1. Te Loo, 2. Kuipers; 3e serie: 1. Peperkamp, 2 Kramer; 4e serie: 1. Herbers hoff. 2. Van Ryn. Halve finales: le serie: 1. Van Rossum. 2. Herbershoff; 2e serie; 1. Peperkamp, 2. Te Loo. Kampioenschap sprint professionals over 500 meter Winnaars der series: Van Vliet, Van der Lin den, Kremers. Herkansingsritten: le serie: 1. Bakker; 2e serie: 1. Pynenburg. Finale herkansingsritten: 1. Pijnenburg, 2 Bakker. Halve finales: le serie: 1. Van Vliet. 2. Pij nenburg; 2e serie: 1. Kremers, 2. Van der Lin den. Achtervolging. Kampioenschappen achtervolging professio nals over maximum 5 K.M.: le serie: 1. Pellenaars, 6 min. 35 sec.; 2. Van Hout, 6 min. 36 1/5 sec. 2e serie: 1. Groenev/egen. 6 min. 29 1/5 sec.; 2. Van Nek. 6 min. 38 sec. 3e serie: 1. Klink. 6 min. 30 sec.; 2. Kremers 6 min. 37 3/5 sec. 4e serie: 1. Savelsberg. 6 min. 35 3/5 sec.; 2. Van Schyndel, 6 min. 35 4/5 sec. 5e serie: 1. Pijnenburg, 6 min. 41 sec.; 2. De Boer, 6 min. 43 1/5 sec. 6e serie: 1. Slaats, 6 min. 37 2/5 sec.; 2. v. d. Broek. 6 min. 50 sec. 7e serie; 1. Schulte. 6 min. 53 4/5 sec.; 2. Bak ker opgegeven. Kwart finales: le serie: 1. Klink. 6 min. 391/5 sec.; 2. Van Schyndel, 6 min. 50 sec. 2e serie: 1. Groenewegen, 6 min. 27 3/5 sec.; 2. Slaats. 6 min. 28 4/5 sec. 3e serie: 1. Pynenburg. 6 min. 36 3/5 sec.; 2. Savelsberg, 6 min. 45 sec. 4e serie: 1. Schulte, 6 min. 31 1/5 sec.; 2. Pel lenaars. 6 min. 31 2/5 sec. Clubkampioenschap van Nederland op de baan 1938: Sprintwedstryden over 2 ronden: le serie: 1. De Germaan, 2. Excelsior; 2e serie: 1. Le Cham pion, 2. Adelaar; 3e serie: 1. Olympia, 2. Ger- mania. Achtervolgingswedstrijden, maximum afstand 8 ronden (4 K.Mj le serie 1. Olymia, 2. Ger- mania; 2e serie: 1. Le Champion, 2. Excelsior; 3e serie: 1. Germaan. 2. Adelaar. Excelsior werd snelste tweede. Ooms de tacticus. Ooms won Zondag in twee ritten van Van der Vyver. In den eersten rit. welke ongeldig was verklaard, week Ooms in de laatste bocht eenigszins van zyn rijlyn af, waarna van der Vijver, die toen al kansloos lag, de hand opstak ten teeken, dat hy gehinderd was. De jury besliste, dat de rit inderdaad zou worden overgereden. Van der Vijver nam in den eersten rit den kop. Voor de Marathontribune schoot Ooms binnendoor, maar ging niet op volle kracht door. Hy ving van der vyver in de bocht op en de marreerde toen zelf. Ooms ontwikkelde op het laatste rechte eind voldoende snelheid om te verhinderen, dat de wereldkampioen nog zou passeeren. In den tweeden rit had van der Vijver den kop. Deze behield hij tot in de laatste bocht, doch zette niet door. Ooms daarentegen zag hier zijn kans, demarreerde zoo fel. dat hy gemak kelijk langs van der Vyver kwam en won. Van der Vyver paste een volkomen ver keerde tactiek toe in deze ritten, beter ge zegd, de wereldkampioen hield er in het ge-* heel geen tactiek op na. Zyn kracht ligt in een langen sprint van kop af en hy pro beerde geen van beide malen op deze wijze. Niet hy nam het initiatief, maar Ooms. Ooms, sterk geconcentreerd, is de grootste tacticus, die een zeer sterk moreel heeft, doch juist weer een tikje in snelheid te kort komt om een sprinter van wereldnaam te kunnen worden. Peperkamp had drie ritten noodig om van Rossum te slaan. Onlangs heeft Peperkamp de ryen der amateurs verlaten om zyn kans in de categorie der onafhankeiyken te probeeren. Veel moeite heeft hy niet gehad om de finale te winnen, al bood van Rossum hem kranigen te genstand. Van Vliet behoefde slechts te „wandelen" om den titel by de beroepsrenners te behalen. Eerst in de matches tegen Ooms en Peper kamp voor het algemeen kampioenschap be hoefde van Vliet er een werkelijk sprintje van te maken. Van Peperkamp won hy gemakkelijk en aan Ooms liet hy zien, wat snelheid eigen- lyk is. Zoo kon Jhr. van den Berch van Heem stede als voorzitter der N.W.U. aan van Vliet de kampioenstrui overhandigen, terwyl de oud- voorzitter van den A.N.W.B. Edo Bergsma. zijn gelukwenschen vergezeld liet gaan van dekam- pioens krans. Een verkeerde versnelling De jury had de halve eindstryden der ach tervolging zoo Ingedeeld, dat Schulte tegen Klink reed en Pynenburg tegen Groenewegen. Algemeen werd verwacht, dat Groenewegen, die Zaterdag van Slaats had gewonnen, ooi: Pijnenburg zou slaan. Maar Groenewegen had j een verkeerde, n.l. te groote versnelling opge zet. waarmede hij niet vooruit kon komen. In de voorlaatste ronde stapte hy, volkomen uitgereden, af. Op dat moment lag hij trou wens zeker 20 meter achter. Tweemaal moest de rit tusschen Schulte en Klink worden afgebeld, wegens een lekken band van Klink. In de derde poging nam Klink de leiding. Langzaam maar zeker liep de Noord-Hollander uit en won tenslotte met 15 meter. In de finale bleef Pynenburg de baas over Klink zonder veel stryd. Merkwaardig, dat Groenewegen opnieuw den besten tijd van den dag maakte. Hy sloeg voor de derde plaats Schulte op fraaie wyze. waarby hy in de laatste ronde er nog een prachtige sprint uit haalde, in 6 min. 28 4/5 sec. Finale kampioenschap sprint amateurs over 500 Meter: Eerste rit: 1. Ooms, tyd laatste 200 Meter 13 sec.; 2. Van den Vyver. Tweede rit: 1. Ooms, tyd 13 sec.; 2. Van den Vyver. Om den derden prys: Eerste rit: 1. Derksen, tyd 13 sec.; 2. Smits. Tweede rit: 1. Derksen, tyd 131/5 sec.; 2, Smits. Einduitslag; 1. Ooms (kampioen van Neder land): 2. Van der Vver; 3. Derksen. Finale kampioenschap sprint onafhankelijken over 500 Meter: Eerste rit: 1. Van Rossum, tyd laatste 200 meter 13 sec.; 2. Peperkamp. Tweede rit: 1. Peperkamp, tijd 13 2/5 sec.; 2. Van Rossum. Derde rit: 1. Peperkamp tijd 13 sec.; 2. Van Rossum. Om den derden prys: 1ste rit: 1. Te Loo, tijd 131/5 sec.; 2. Herbershoff. Tweede rit: 1. Herbershoff tijd 13 sec. 2, Te Loo. Derde rit: 1. Te Loo, tyd 131/5 sec.; 2. Her bershoff. Einduitslag; 1. Peperkamp (kampioen van Nederland); 2. Van Rossum; 3. Te Loo. Finale kampioenschap sprint professionals over 500 Meter: Eerste rit: 1. Van Vliet, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec.; 2. Kremers. Tweede rit: 1. Van Vliet, tijd 13 1/5 sec.; 2. Kremers. Om den derden prijs: 1ste rit: 1. Van der Linden, tyd 14 sec.; 2. Pynenburg. Tweede rit: 1. Van der Linden. 131/5 sec.; 2. Pynenburg. Einduitslag: 1. Van Vliet 'kampioen van Ne derland); 2. Kremers; 3. Van der Linden. Finale om het kampioenschap van Nederland sprint 1938 over 500 M.: Eerste rit: 1. Ooms tijd 13 sec.; 2. Peper kamp. Tweede rit: 1. Van Vliet, tijd 14 2/5 sec.; 2. Peperkamp. Derde rit: 1. Van Vliet, tyd 12 3/5 sec.; 2. Ooms. Vierde rit: 1. Van Vliet; 2. Peperkamp. Vyfde rit: 1. Van Vliet; 2. Peperkamp. Zesde rit: 1. Van Vliet; 2. Ooms. Einduitslag: 1. Van Vliet 4 pnt. kampioen sprint van Nederland); 2. Ooms 6 pnt.; 3. Pe perkamp 8 pnt. Kampioenschap achtervolging professionals over maximum 5 K.M. Halve finales: Eerste serie: 1. Pynenburg, tija G min. 29 3/5 sec.; 2. Groenewegen (opgegeven'. Tweede serie: 1. Klink, tyd 6 min. 32 3 5 sec.: 2. Schulte. Om den derden prijs: 1. Groenewegen, tua 6 min. 28 4/5 sec.; 2. Schulte. Finale; 1. Pijnenburg (kampioen van Neder- land i tiid fi min. 30 4/5 sec 2. Klink tijd 6 min. 35 4/5 sec. Kamninensehap van Nederland op de baan over 100 K.M.' Voorwedstryd1 Buis. tyd 1 uur 27 min. 35 2/5 sec 2. v. d. Wildt, Opgegeven: Van Amsterdam. Domhof, an der Ruit. Niet gestart; Gramser en Matena. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10