De Vierdaagsche is volbracht LEIDSCH DAGBLAD, Zalerdag 30 Juli 1938 Vierde Blad No 24031 79sfe Jaargang Slechts één Leidenaar is uitgevallen Totaal aantal uitvallers bedroeg 91. (Van een byzonderen medewerker). NIJMEGEN. Vrijdagavond. Donderdagavond was het in de cantine for meel bal. Er was nu eenmaal muziek en er waren vele jongelui, zoodat op de aanwezig heid op het voorhof van vrouwelijke dans- lustigen niet zoo stipt werd gelet. Amper kwamen de eerste tonen van „Violetta" uit de instrumenten of de beenen gingen van Veteranen der Leidsche Wandelsport- Vereenigingen. de hoeren C. de Ruyter (links) en W. C. de Wekker. oen vloer. Telkens als een smartelijke uithaal daartoe aanleiding gaf. gingen de hakken met een knal op den grond, om zoodoende het laatste restje blaar tot het verleden te doen behooren. Het was er, door het gezang en een van danslust geladen atmosfeer, een echte Joviale vroolijkheid. Maar ook aan zooiets komt een einde. Dat einde hebben wij maar niet afge wacht. Te 4 uur reveille. Alles volgens het oude recept en dan op marsch. Velen slachtoffers an de wandelsport. Hinkel-de-pinkel, de poort uit. Zelfde gedoe natuurlijk als anders. Aange zien de 55-ers op hetzelfde uur plachten te vertrekken, ontmoet je in den vroegen morgen rteeds dezelfde uitgeslapen gezichten. Maar op- pwekt hoor. Den wandelaar hindert een '/.jntje niet. De belangstelling langs den weg vis in het vroege uur met den dag stijgende. Tcr'n speelde de vermoeidheid parten en wer- I «n de eerste 10—15 K.M. meer zwijgend vol- I éracht dan anders. Het was op den weg ook direct drukker, aan gezien er al heel vroeg velen in detachements- verband werden losgelaten. Vandaag was het traject zwaarder en er moest ook al weer met het oog op het vertrek van vele deelnemers, opgeschoten worden. Een andere zaak was ook het weer. Na 3 dagen regenverschijnselen, heden een lucht, welke warm weer voorspelde. Bij het optrekken der bruggen en dijken zag men het vruchtbare land zich baden in den morgendamp, welke, door de warme zon be roerd. weldra optrok. Het poldergebied waar door wij trokken, lag ver beneden ons, zoodat dit verschijnsel prachtig kon worden waarge nomen. Tegelijkertijd daverde een van achter op komende trein over de met den weg gelijk lig gende spoorlijn, een dikke streep witte stoom uitbrakende. Langzaam stierf het ratelen der wielen ln de verte weg.... Grave, eerste plaats van beteekenis, niet zoo zeer door haar grootte, maar wegens haar his torisch verleden. Zeldzaam en steeds mooi is de meer dan een kilometer lange 9 bogen brug. waaronder het *ater van de Maas vla de kunstwerken zgn. stuwen, met donderend geweld een weg naar lager zoekt. Hier maakten wij voor het eerst kennis met de gemotoriseerde afdeellng van ons leger, met auto's en een groot aantal motorrijwielen. In het zwart gestoken motorduivels raasden op hun machines met snelle vaart voorbij. Ook een moderne vechtwagen passeerde. Onze weg leidde verder naar Eschharen. Wat «n pracht van een omgeving! Aan het grond werk voor de nieuwe garnizoensgebouwen, wordt ter plaatse danig gearbeid. De zon was himiddels al hoog aan den hemel en haar warme stralen brandden er duchtig op los. Maar geen nood; een wandelaar is voor geen kleintje vervaard. Het is met hém al net als wet de lucifers: ..Verbrande kop valt niet af". En nu werden wij. arme mannen der schep ping, er maar weer aan gewaagd. De heide van Mill slokte ons op; zeldzaam mooie natuur trouwens. Wij hebben er al eens meer van verteld. Toen arriveerden wij aan het 1ste controle- Punt. waar de kaarten werden geknipt en de Poterhammen een verhuizing naar een anderen duisteren hoek ondergingen. Vervolgens naar Cuyk, een lastig, boomloos eind. waar met het oog op de zuinigheid wat njn kiezel was neergelegd. Om een wals uit te sparen moest het door zooveel door medailles zwaarwichtig geworden personen worden inge- Walst. Daar klagen wij nu niet over. maar wij hopen toch in het vervolg van dergelijke grapjes ver schoond te blijven. De Burgemeester van Haps maakte weer alles Boed. Want daar werd door lieftallige jongc- oanies ieder deelnemer een geurige roos op de pst gespeld, hetgeen later door jaloersche longe dames met een neusophalen, als voor ons niet van noode werd geoordeeld. Enfin eindelijk bereikten wij Kuik. Door ons \erzorgerspaar waren wij intusschen voor zoo ver dit kon steeds op de hoogte gehouden, «aar al de verspreid wandelende Leidenaars nch ophielden. Bijzondere doch oprechte bc- ^ngstclling genoot mr. Goudsmit. die als nieu- *ellng. en geheel met de toestanden onbekend, «as aangewezen op goeden steun, doch zijn wandelaarsplicht volbracht. JjKuik was het weer hetzelfde beweeg. Een criQi van uniformen. vereenigings- tul'Uums en vlaggen aan beide oevers daar- lev f0n een Pontonbrug, waarover deze heele dek. ^rok' Paarden, auto's, zoetelaars. Voor en iUg. ve^e schepen, de vlag in top. kano's dame rvaart"igen. waarop lieftallige jonge- eeHr. ln vaar_ en zwemcostuum het drukke lofiiïfnJad,e-sloegen- En al dit gekrioel van him Eggende en fietsende menschen met soten°5eewektlleid en llun beweeg werd over- den v,- 1 de gouden zon. Vele deelnemers had één «ier,nog eens hulp noodig. Hier werd er jodiiirn^ daar viel er een flauw. Schaar, duw p gaas' pu^s water. rusten in de scha- teliii- v?" enz llct was so"15 een legerkamp u van meerdere zijden klonk muziek, ge blazen met. een uithoudingsvermogen, welke versteld deed staan. Geen wonder dat door het geweldige bezoek de v/andelaar lichtelijk in de knel kwam. Wij trokken intusschen naar Mook, langs een polderachtigen dijk. vanwaar door vermoeide voeten opgejaagd stof den transpirecrenden deelnemer in een ommezien van tijd in een Moriaan deed verworden. Na Mook de zegetocht naar Nijmegen. Va ders. moeders, echtgenooten van deelnemers brachten bloemen. En op een dag als deze kwam er aan de toejuichingen van den weg schier geen einde. De vreemdeling werd niet vergeten. Ook hij burgert in en wordt op den duur deelgenoot van het groote gezin. Ook de Leidenaars kwamen er geweldig goed af. De heeren De Ruyter en De Wekker (L.W.S.V.) kwamen binnen met prachtige bloe men. De Leidsche politic was van alle kanten ruim schoots bedeeld. De brandwacht. De Geus ujt Leiden bracht door zyn dochtertje een bloe men hulde. De inspecteur wyk ontving van familie en kennissen bloemen. De heeren Voorham en v. d. Burg huldigden als Leide naars de politicdeelnemers, alsmede mej. M. Dubbelaar, die in hun gezelschap den terug tocht volbracht. De heer Wilschut en diens echtgenoote hul digden de sportmakkers ieder door middel van een tuil wit-roode anjers. Niet minder belangrijk was weder de reeds traditioneel geworden mand met vruchten, die steeds de heftige jaloezie van de aan <J?n weg 2ich bevindende dames opwekt. Dat een dergelijk medeleven zeer wordt ge apprecieerd spreekt vanzelf. De traditie getrouw, was ook den heer Com missaris van Politie uit Leiden op het terrein aan de kazerne aanwezig, om zijn mannen geluk te wenschen met de door ieder behaalde onderscheiding. Zonder dat zou de dag van de Politie niet ..af" zijn. Voor zoover ons bekend, hebben met uitzon dering van één man. alle Leidsche deelneem sters en deelnemers, den tocht volbracht. Wij gaan weer naar huis met een voldaan gevoel en denken ..tot den volgenden keer". Aan het eind van dit verslag rest ons nog onzen dank te betuigen aan de heeren van de Nijmeegsche P.T.T., die zoo welwillend waren deze verslagen in voor anderen gesloten tijd te expedieeren. Uitstekende resultaten. Van andere zijde meldt men nog het vol gende: Vrydag bleven er slechts zes deelnemers thuis, zoodat er 4481 ingeschrevenen hun laatstcn wandellochttaak gingen verrichten. Het aantal uitvallers bedraagt 91. Als men weet, dat in de vorige drie da gen het aantal uitvallers ternauwernood 2% bedroeg, dan mag men daaruit afleiden, dat de Vierdaagsche moreel en sporttech- nisch tot een der best geslaagde sport evenementen van de laatste jaren behoort. De minister-president, dr. H. Colijn, be geleid door kapt. J. L. Breunese, reed gis teren per auto langs vrijwel het gcheele parcours en sloeg in Cuyk den tocht der duizenden over de pontonbrug gade. Hier verschenen ook de commandant van het veldleger, luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, de vice-admiraal J. T. Fuerstner, generaal-majoor H. de long, inspec teur van den vrijwilligen landstorm, mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, voor zitter van het N.O.C. en verder de commis saris der Koningin in de provincie Noord-Bra bant. jhr. mr. dr. A. B. G. M. van Rijcke- vorsel. Dr. Colyn aan het woord. Bij de prijsuitreiking heeft dr. Colyn. die zelf ook eenige kruisen uitreikte, hartelijke woorden tot de buitenlandsche en de Neder landsche deelnemérs gericht. Hij wijdde een woord van hulde aan de manschappen van de Koloniale Reserve, die zich bij dezen marsch op bijzondere wyzc onderscheiden hadden. Bij zondere waardeering sprak de minister ook uit over de kranige houding van vele jongere sol daten. die hoewel nog slechts eenige maanden onder dienst, reeds op zulk een uitstekende wfjze de marschen volbracht hadden. Verder huldigde minister Colijn de Duitsche deelnemers en hoopte, dat zij de beste her inneringen aan de Hollandsche gastvrijheid zullen bewaren en richtte hij zich tot de Engel- schen. die hij complimenteerde, in het bijzon der den heer Martin, die de eerste buitenlan der is. aan wien het kruis voor tienjarige deel neming kon worden uitgereikt. De heer van der Kaay, die reeds voor de twintigste maal aan de Vierdaagsche had deel genomen. werd eveneens door den minister president gehuldigd, terwijl kapt. Breunese persoonlijk het kruis voor twintigjarige deel neming overreikte aan jhr. van der Goes, rit meester van de huzaren, wien hij schetste als de man met het sterke Hollandsche karakter, die zyn manschappen weet aan te vuren tot uiterste krachtsinspanning. De prijzen. De volgende korpsprijzen werden toegekend: Rijksveldwacht; Burgerwacht Arnhem. Maas tricht. Heerlen. Schiedam: RJC. Transp.colonne afd. Rotterdam; id. Amsterdam; Pro Patria, Leiden; Politie Amsterdam en Rotterdam; Haagsche Politie-Sportvereeniging; Breüasche Politie-sportvereen.; Eerste Tilburgsche Politie- sportvereen.; Maastrichtsche Politie-sportver.; Generaal Karei v. d. Heyden. Haarlem; Ned. Handel-Mij.. Amsterdam; Unilever (Heeren), Rotterdam; Wandelsport-ver. P.T.T., Amster dam; Sportver. R.V.S., Rotterdam; id. T.H.B., Rotterdam; Neptunus. Rotterdam; Haagsche W.S.V. De Vierdaagsche; De Princevlag. Den Haag; De Nieuwe Haagsche Vierdaagsche; Post, Telegraaf. Giro, Den Haag; Landsdrukke rij S.V.L.. Den Haag; N.J.V. Wacht Nat. Jon geren-Verbond. Den Haag: K.L.M. Vereeniging. Den Haag; De Jutter. Den Helder; V.I.V.O., Hilversum; Elias Sportvereeniging E.S.V.. Til burg; Willen is Kunnen. Utrecht; Ready. Zeist; De Zilvermeeuw. Den Helder; Burgerwacht. Nijmegen; idem Damesvendel. Rotterdam; Uni lever Sportver. (Damesgioep). Rotterdam; Ex celsior. Utrecht; Wandelver. Weesinrichting Neerbosch; Vroeg op Stap. V.O.SNijmegen; Robinson. Nijmegen; Al Zingende Voorwaarts. Amsterdam. Militaire korpsen: Regiment Grenadiers; ld. Jagers; Regimenten Infanterie: het le. 2e. 3e. 5e. 6e. 7e, 8e. 10e (rcs. 2e lult. J. F. Schmidt); 10c (res. le luit. J. G. de Bruin); 11e <res. le luit. H. J. P. Oude Groeneger); lie (res. 2e luit. R. Heemskerk); 11e «res. 2e luit. A. G. A. Vermeulen); 12e (detach. 1); 13e. 14e. 15e. 16e, 17e. 18e. 19e. 20e (sergeant W. Moedt); 20e (res. 2e luit. G. Peetsold); 21e, 22e (res. le luit. W. F. van der Steen); 22e (res. le luit. N. A. Westdilk)Bataljon Geneeskundige Troepen: Regiment Genietroepen het le. 2e en 3e ba taljon; Koninklijke Militaire Academie: Alg. Ver. van Ned. Res.-Off.; School voor Res.- Off. Inf.. Kampen: Landstormcorps Rotterdam; id. West-Brabant, afd. Breda; id. Zuid-Holl. West; Regiment KustartillerieReg Motor- artillerie; Korps Pontonniers en Torpeaisten; het le, 3c en 4e half-reg. Huzaren; het le. 2e. 4e. 5e en 8e reg. Veldartillerie; Luchtvaart- afd. detach. Schiphol; id. Soesterberg; Reg. Wielrijders: le cscadron Pantserwagens; Korps Motordienst; 2e divisie Kon. Marechaussee; Korps Politietroepen; id. Adelborsten; Hr. Ms. Schorpioen. Den Helder; id. Van Speyk. Den Helder; id. Wachtschip. Vlissingen; Marine- Kazerne, Amsterdam; Hr. Ms. Vliegkamp De Kooy; Korps Mariniers (le luit. d. Mar. G. H. v. d. Spek); idem (serg. d. Mar. H. P. van Etteger); Kol. Reserve; Road Walking Associa tion. groep 1 en 2; Deutsche Relchsjugend. Het Gouden Kruis voor 10 maal deelneming ontvingen: H. H. Winters, adj. ondcroff. 18e R.I.; C. v. d. Mark. serg.-tamb. Reg. Genie troepen; C. Takkebos, Rotterdam; G. H. v. d. Spek. Korps Mariniers; H. G. Anemaet. serg. kol. res.; A. C. de Willigen, Politie Den Haag; L. Apon, id.; A. L. v. d. Bos, id.; J. van Dijk. Zeist; J. G. Michorius. Amersfoort; H. Schoon- hagen. Amsterdam; G. W van Kooten, Den Haag; Th. A. Groothuizen. Nijmegen; A. J. F. Roeleven, Nijmegen; D. de Leeuw. maj. artil lerie. Den Haag; mevr. E. Huurman-Kuyper, Nijmegen; R. J. Martin (Engeland); H. J. En- nen. le luit. Veldart.. Utrecht. De Gouden Kroon voor 11 maal deelneming ontvingen H. J. Kronig. kapt. 15e reg. Inf.; J. van I Rooyen, wachtrn. lie reg.; H. I. Beek. opperw. i Kon. Mar.; J Willemse. Haarlem; A. H. M. Wap. Rotterdam: C. H. Bennink, Vrijw. Burgerwacht Amsterdam; H. J. van Diepenbeek. Amsterdam; S. H. J. Schlpperheyn. Nijmegen; Mevr. D. H. Jansen-de Waal. Nijmegen. Het gouden cijfer 12 voor 12 maal deelneming kregen N. I. Epkema. res. kapt. Jagers; C. Brey, serg. Luchtvaart. Het gouden cijfer 13 voor 13 maal deelneming: W. J. Korte. serg. L. S.. Haarlem. Het gouden cijfer 14: B. Tichelaar, serg. 7e reg. Inf.; mevr. M. J. van der Klcy-Vrcyenhoek. Rotterdam; K. Vis. Den Haag; W. de Haas. Den Haag; J. Vos, Am sterdam; W. I. A. v. d. Kley. Rotterdam. Het gouden cijfer 16: A. A. Schwing, kapt. Jagers; O. van 't Zet. serg. Genietroepen; J. H. Theunissen van Maanen, opperwachtm. Instr. 8e Reg. V.H.; O. F. J. Brandwijk, wachtm. Kon. Mar.; jhr. G. H. H. van Kinschot, le luit. Huzaren. Het gouden cijfer 17: A. A. M. Göbel, opperw. 2e Halfreg. Huzaren. Het gouden cijfer 20: Jhr. A. van der Goes. Ritm. 2e Reg. Huz. A. C. G. Dinkhuyzen. den Haag. P. J. van der Kaay, Elden (bij Arnhem). TENNIS. Het tournooi om den Davis-beker. Finale der Europeesche zone. CRICKET. Nederlandsche Cricketbond. Programma voor Morgen. le klasse: VW-VOC; R. en W.—Haarlem. 2e klasse B: Ajax—VOC II; HDVS II— Excelsior H; HCC IV—Quick; ASV—VUC. DuitschlandZuid-Slavië 11. Gistermiddag is de finale van de Europee sche zone van het tournooi om den Davisbeker tusschen Duitschland en Zuid-Slavië te Ber lijn met de beide enkelspelen begonnen. Puncec. die schitterend op dreef was, won van Henkei, terwijl van Metaxa Pallada versloeg, zoodat de stand na den eersten dag 11 ls. Op de banen van Rot-Weisz volgden 4500 toe schouwers de wedstrijden. De Zuid-Slavische kampioen versloeg zijn tegenstander op overtui gende wijze in drie sets met 61, 75, 61. Puncec had den bal prachtig onder controle; hij speelde met harde, vlakke slagen, terwijl ook zijn voetenwerk feilloos was. Henkei daarente gen was niet al te goed ln vorm. Zijn groote fout was. dat hij zich herhaaldelijk naar het net liet lokken. De tweede set. tijdens welke een lichte regen viel. was buitengewoon spannend. De derde game werd zeer scherp omstreden. Henkei nam met 2—1 de leiding, hield Puncec vast op de base line en voerde zijn voorsprong tot 5—1 op. zoo dat iedereen er op rekende, dat hij de set win nen zou. Henkei kon zijn zenuwen evenwel niet beheerschcn, zoodat Puncec, die zich schitte rend herstelde, snel ophaalde en met 75 be slag op de set legde. Men verwacht dat Puncec na deze mooie zege zeker een plaats op de wereldranglijst zal krij gen. temeer daar hij ook reeds te Parijs en Wimbledon heeft getoond wat hij waard is. Von Metaxa behaalde in vijf sets 16, 64. 61. 36. 1210 de overwinning op Pallada. Het slot kwam onder enorme spanning. JapanCanada 20. Gisteren is te Montreal voor de eerste ronde der Amerikaansche zone van het tournooi om den Davisbeker de ontmoeting tusschen Canada en Japan begonnen. De Japanners wonnen beide enkelspelen in drie straight sets. Nakano sL Wilson met 6—2. 63. 62 en Yamaglshi klopte Murray met 6—1, 6—3, 63. POELMEER I—L.Z.C. I 4—1. Gisteravond werd de wedstrijd Poelmeer-® L.Z.C. in de zweminrichting „Poelmeer" ge speeld. Belde ploegen verschenen met invallers. LZ.C. miste Elzinga terwijl Poelmeer invallers telde voor Westen en v. Bergen. Het is een zeer vlotte party geworden, waarin Poelmeer de overwinning volkomen verdiend heeft, zoowel door grootere snelheid, als betere baltechniek. L.Z.C. heeft echter haar best gedaan de neder laag zoo gering mogelijk te houden. Af en toe zetten Tegelaar en Lut goede aanvallen op. Direct na het beginsignaal nam Poelmeer het initiatief en ging tot den aanval over. De L.Z.C. achterhoede wist echter het gevaar te bezweren, maar Poelmeer bleef druk uitoefenen. J. IJdens plaatste den bal op Vink. die onhoudbaar scoorde L.Z.C. antwoordde met een uiterst ge vaarlijken aanval en spoedig had Tegelaar suc ces en maakte geiyk. Kort voor de rust scoorde J. IJdens (21). Na de rust was Poelmeer een tydlang over wegend sterker. Witte en Liezenberg zetten zeer goede aanvallen op. Spoedig wist Vink de score te verhoogen en te brengen op 3-1 en na eenige goede aanvallen van L.Z.C., die echter geen succes opleverden, bracht J. IJdens den stand op 41. Hiermee eindigde de interessante wed strijd. Scheidsrechter H. G. de Kok leidde den wedstrijd uitmuntend. VOETBAL. L.D.W.S.—HALFWEG. Voor den wedstryd tegen Halfweg is het L.D.W.S.-elftal als volgt samengesteld: Doel: Mes; achter: v. Houten en v. d. Steen; midden: v. d. Steen. Flippo en Logeman: voor: Siera, Starre. Mieremet Siera en Rysbergen. TILDEN C.S. NIET TE AMSTERDAM. Overzicht. In de eerste klasse morgen weer opnieuw een klein programma. Wij naderen trou wens het einde van een totdusver zeer voorspoedig cricketseizoen, want er is nage noeg geen wedstrijd verregend. Haarlem zal wel als nummer laatst eindigen, maar theoretisch is R. en W. nog niet veilig en derhalve zal het morgen spannen aan de Spanjaardslaan. De prestaties van de oudste Haarlemsche club waren overtui gender dan die der roodbroeken, om te ver vallen in voetbalterminologie, want de pantalons der Haarlem-spelers plegen even smetteloos to zijn als die van de Rood en Witters. R. en W. zal winnen. Gezien de resultaten van den la$tsten tijd zal VW het met VOC moeten klaarspelen. Beide ploegen behaalden evenveel punten uit een zelfde aantal wedstrijden. Een herstel der Rotterdammers zou ons intusschen niet verwonderen. In 2 B. is de spanning met de week ge stegen. In afwijking met hetgeen wij Maandag j.l. in ons overzicht schreven, luidt de stand aan den kop: Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. mr. mi. mr. mi. Ajax 10 4 3 0 3 0 17 HBS Ü924030 16 Quick 10 8 0 0 2 0 16 Wij zouden eigenlijk daarbij ook ASV moeten noemen, omdat deze Schiedam mers wel is waar maar 11 punten hebben, maar tegenover de leiders achter zijn. Wij laten hieronder nu eerst volgen de nog te spelen wedstrijden: Ajax: thuis VOC II, uit HBS n. HBS H: thuis Ajax, uit ASV en HCC IV. Quick: uit HCC IV; thuis LCC. Men ziet er kan nog van alles gebeuren en de strijd om het kampioenschap is voor alsnog niet beslist. Quick zou morgen kun nen worden uitgeschakeld indien HCC IV zou zegevieren. Een dergelijke uitslag ligt echter niet in de lij.n der verwachtingen. Daarvoor waren de prestaties van de Haag sche to matig en wij mogen evenmin ver wachten. dat HBS II van HCC IV zal ver liezen. Een moeilijke opgave voor de Hout- rustbewoners zal de uitwedstrijd tegen ASV zijn, maar Ajax dient geen risico to nemen. De rood-zwarten kunnen alleen zeker zijn van het kampioenschap in 2 B. door de beide resteerende matches te win nen. Morgen tegen VOC n zouden wij een overwinning willen voorspellen, maar.... ons bereiken sombere geruchten over on volledigheid van Ajax in verband met vacanties. Het is zuur om vacantiedagen te moeten offeren, maar een dergelijk offer zijn de rood-zwarten verplicht te brengen met een kans op een kampioenschap, dat in geen jaren in de Ajax-analen staat ver meld. ondanks de groote historie van het Leidsche Ajax. Het feit, dar, in Rotterdam met een vrij groot verschil van VOC II werd verloren zegt niet zoo heel veel. Immers, deze Schiebroeksche overwinning was grootendeels te danken aan het batten van Beyers en Nieuwenburg, die sindsdien niet meer voor VOC II hebben gespeeld of zich althans niet meer deden gelden. En daarenboven heeft het Ajax-elftal sedert het begin van het seizoen in alle opzichten belangrijk aan kracht en vooral aan zelf vertrouwen gewonnen. Die eerste neder lagen wreken zich nu terdege en daaruit blijkt hoe funest het is de competitie on geoefend te beginnen. Zonder het zwakke begin zou het kampioenschap van Ajax nu niet twijfelachtig zijn. Wij hopen, dat onze stadgenooten morgen aan de De Kempe- naerstraat niet zullen sneuvelen, zoodat de beslissing zal vallen volgenden Zondag op Houtrust tegen HBS II. hoewel de Hage naars bij een nederlaag theoretisch nog niet volkomen uitgeschakeld zullen zijn. Twee inningsoverwinningen respectievelijk tegen ASV en HCC IV zouden immers dan nog HBS II tegen Ajax kunnen doen ein digen. Maar al komt er dan ook geen Leidsch kampioenschap, wij zijn dubbel en dwars tevreden over de prestaties van het Leidsche cricket in dit seizoen. Er zit toe komst, zoowel ln Ajax als in LCC. ASV zal haar kleine kansen morgen handhave.n tegen VUC en van HDVS II— Excelsior II hangt niet veel meer af. Twee dagen te Noordwyk. De wedstryden welke Tilden. Ramillon. Nüss- lein en Cochet in verschillende plaatsen van ons land komen spelen <5. 6 en 7 Augustus) zullen zich bepalen tot Scheveningen en Noord- wijk. Het was aanvankelijk de bedoeling op een der drie dagen te Amsterdam te spelen, doch de eerste week van de vacantiemaand Augustus beoordeelt men niet als een geschikt tydstip om belangstelling te ondervinden. Til den en zyn ploeg spelen nu Vrydag 5 Augus tus te Scheveningen (o.a. Tilden—Ramillon) en Zaterdag en Zondag daaropvolgende te Noordwyk. INTERNATIONALE CLUB TEGEN CAMBRIDGE. Wegens verhindering van Avory is de tweede plaats ln de Engelsche ploeg Ingenomen door Gandar Dower. Hij is de speler, die het Wim bledon van dit jaar tegen Budge op het centre- court opende en den Amerikaan tot een long set forceerde. Een uitermate vasthoudende spe ler. die alles haalt wat te halen is en onver moeibaar vecht. Voorts is op de zesde plaats een andere speler gekomen, nJ. Dhamaya in plaats van Eeman. Voor heden staan 12 party en en voor morgen (te kwart over twee) 9 partyen op het pro gramma. ALPHEN I—LUGDUNUM I. Alphen I komt morgen in den wedstryd tegen Lugdunum uit met een proefopstelling, die er als onderstaand uitziet: Doel: Britsemmer; achter: Veltman en De Graaf; midden: Goedhart. Broer en De Witte; voor: v. Leeuwen. Windhorst. Schellingerhout, Bezemer en Mulder. Scheidsrechter is de heer Cassier. Het tweede elftal van Alphen dat om half een tegen Lugdunum II ln het veld komt is als volgt samengesteld: Doel: v.'Vliet; achter: Ketel en v. Veen; mid den: Oosterom, v. Leeuwen en Broer; voor: Oosterman, v. Geen. Baltus, IJkema en Beze mer. TOURNOOI FABRIEKSARBEIDERS. Morgen om 2 uur zal de finale gespeeld wor den om den Vooruit-Beker en wel tusschen Jeanneboys en E.L.K.R.G. K.S.V.—WERNINK 5—1. Gisteravond speelden bovengenoemde elftal len een medaille-wedstryd op het terrein aan de Pesthuislaan. De ruststand ging in met 21 voor K.S.V. Na de rust scoorde K.S.V. nog driemaal. UIT LEIDSCHENDAM. Morgen speelt om 12 uur A.V.V. b te Leid- schendam tegen Blauw-Zwart b om 1.15 uur A.V.V. a tegen Blauw-Zwart a en om 3 uur A.V.V. III tegen Quick Steps Hl. Maandagavond speelt om half negen op het A.V.V.-terrein het K.J.M.V.-elftal tegen het elftal van K.J.M.V. uit Wassenaar. ZWEMMEN OVER DE OOSTZEE GEZWOMMEN. Jenny Kammersgaard bereikt haar doel ln 40 uur en 2 minuten. De Deensche zwemster Jenny Kammersgaard is er in geslaagd de Duitsche Oostzeekust zwemmende te bereiken, nadat zy Woensdag om 18.51 uur te Gjedser in Denemarken te water was gegaan. Zij arriveerde gisteren om streeks kwart over elf ten Westen van Warnc- n tinde tusschen Elmenhorst en de Stolteraa. Zij heeft den afstand, welke 42 K.M. be draagt. afgelegd in 40 uur en 2 min. Hierbij heeft men te bedenken, dat het genoemde aartal kilometers de hemelsbreedte tusschen beide kustplaatsen weergeeft. In verband met de vele zeestroomingen heeft de zwemster in werkelykheid evenwel ongeveer zestig kilo meter afgelegd. Eenige duizenden personen verwelkomden op geestchiftige vryze het kranige meisje, dat in het geheel geen blyken van vermoeidheid gaf. Nadat zy haar doel had bereikt, werd zij on middellijk aan boord van de politicoooc ge nomen, welke haar met andere motorbooten was tegemoet gevaren. Tijdens den zwemtocht hield een dokter, die zich in een der begeleidende vaartuigen be vond. een oogje in het zeil en liet haar do<r middel van een zwemmer levensmiddelen aan reiken. Radiomuziek zorgde voor de noodige afleiding. Het grootste deel van het traject heeft Jenny met een mooien rustigen slag gezwommen, dcch gisterochtend had zy tegen een sterken kouden stroom op te tornen. Het was prachtig, tc zien met welk een vinnigheid zij ïw; laatste stuk v»n het geweldige traject zwom. ATHLETIEK. BRUNHILDE NAAR AMSTERDAM. Door dc K.N.A.U. worden morgen athletiek- wedstryden gehouden op de sintelbaan van net Olympiaplein te Amsterdam. Hieraan wordt een internationaal tintje gegeven doordat de Engelsche dameskampioensclub „Mitcham A.C." zal uitkomen, terwyl o.m. ook wordt aeeigeno- men door het Leidsche Brunhilde met een tiental dames en meisjes. Peet Dieben komt uit in het nummer speer werpen. De Leidsche meisjes nemen deel aan de volgende nummers: 80 M. Kampioenschap van Nederland, verspringen Kampioenschap van Nederland en met twee ploegen 4x80 M. estafette eveneens Kampioenschap van Ne derland. In aanmerking nemende de pres taties van vorige wedstrijden is de veron derstelling niet gewaagd, dat een van de titels behaald zal worden door een van de Brunhilde meiskes. NIEUW WERELDRECORD VAN MALMOTT. De 500 M. In 1 min. 1.5 sec. Tydens de gisteren te Gothenburg gehouden wedstryden verbeterde de Amerikaansche hard- looper Malmott het wereldrecord 500 meter, door dezen afstand af te legegn in 1 min. 1/5 sec. Het oude record stond met 1 min. 2/8 sec. op naam van den Amerikaan Eastman, op 6 Aug. 1934 te Oslo gevestigd. ALPHIA SERIEWEDSTRIJDEN. De door Alphia georganiseerde seriewedstry- den voor veteranen worden morgen besloten. In den eersten wedstryd ontmoeten Alphia en Alphen elkaar om den derden prijs, waarna de finale volgt tusschen L.F.C.Leidsche Sch. Ver. De wedstryden beginnen om 2 uur. De finale om 4 uur. RECTIFICATIE. Abusieveiyk is vermeld dat de wedstryd R.B.F.—V.V.Z. is geëindigd in een gelyk spel 11. Dit moet zyn: verloren door RJF. met 1—2. ruststand 0—1. WIELRENNEN. SWIFT. Voor morgen is door de sportcommissie vast gesteld een 80 K.M. wegwedstrijd voor de A-kl. Voor de B-klasse 60 K.M.. de C-klasse 30. ter wyl de Jun. 15 K.M. zullen ryden. Samenkomst 8.30 uur in het clublokaal. „NIEUW SWIFT". Morgen zal voor alle categorieën een tyd- race worden gereden, waarvan de start om 9 uur plaats vindt. De leden M. Segaar en W. van Rooyen ne men deel aan de Ronde van Etten, terwyl A. van Amsterdam des avonds uitkomt in de voor- wedstryden achter groote motoren op de Sta- dionbaan te Amsterdam, voor het Kampioen schap van Nederland. A.s. Maandag starten A. Lodewyks, M. Se gaar, W. van Rooyen en A. van Amsterdam in de Ronde van Apeldoorn. SCHAKEN. L.S.C. (Lisse). In den wedstrijd om het Zilveren Paard 1a de stand na de 7e ronde: Groep I: C. v. d. Lip, 6 gesp.. 54 pnt.; C. Markusse 7. 5: J. Brauckman 7, 44: F. van Dyn 5, 3; H. T. Lamers 6, 3; J. G. Snel 7. 3; J. Th. Koppen 7. 1; P Boogerd 7, 1. Groep II: J. Boogerd. 7 gesp. 7 pnt.; G. Zeestraten 7. 54; H. v. Diemen 5. 3; P. G. Meyland 6, 3; N. Kuipers 6. 2; H. van Wamel 6. 14; M. de Blieck 7, 14 H. Giliams 4, 4. WATERPOLO. BOSKOOP—ELFHOVEN. De in het Zuiderbad te Boskoop gespeelde vriendschappelyke wedstryd tusschen Boskoop I en een Elfhoeven-combinatie eindigde in een overwinning voor Elfhoeven 62. Wegens het niet opkomen van de Reeuwyk- sche dames, kon de dameswedstryd geen door gang hebben. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De toestand op de zuivelmarkten kan in het algemeen niet onbevredigend worden genoemd. De pryzen zijn wel is waar niet hoog. doch de stemming is regelmatig vast en de exportvraag vooral voor de goede kaassoorten is vry goed. Zooals we echter reeds eerder schreven is de productie dezen zomer aan den zeer matigen kant. zoodat overvoerde markten niet voor komen. Om deze redenen is dan ook belang stelling voor hoogdrachtig en versch gekalfd vee. Men kan zyn producten plaatsen, al is de winst niet groot. De veehandel zelve wordt eenigszins bemoeilijkt door te hooge pryzen. Dit viel vooral op de eindmarkten van deze week weer te constateeren. De handel verliep vrijwel over de geheele linie „lui duur". Zeer langzaam werd toch alles verkocht. Ook in guste vee was de handel lui duur. Er komt nog te weinig aanbod en wan neer de pryzen wat naar beneden gingen dan zou de omzet zeer zeker belangryk toenemen, want ieder kan nog wel wat vee hebben, er is voldoende gras in de weiden. Hierdoor blyven de aanvoeren op de slachtveeafdeelingen ook beperkt: doch hier is de vraag verre beneden het normale en thans met den vacantietijd is de vleeschconsumptie zelfs nog dalende. Vooral de groote steden geven nu nog teruggang in het aantal slachtingen te zien. Het gevolg is dan ook een saaie handel ln de vette koelen. Maai- ook het kleinvee, n.l. nuchtere en vette kalveren, evenals schapen en lammeren voor de slachtbank, ging langzaam van de hand. De varkensmarkt had by wat minder aanbod gister te Leeuwarden een kalm pryshoudend slot. Magere varkens en biggen idem.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13