Sensatie om het Lutine-goud LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 29 Juli 1938 Eerste vondst heeft een waarde van f. 7000 De strijd in Spanje Een onderhoud met den vinder Terugkomst van H.M. de Koningin BEURSOVERZICHT Laatste Berichten Binnenland VEREEN IGDE -V/A55CHERIJ EN VITTE -SINGEL-13- LEIDEN. MARKI k EtftlCIITKN ITALIË. Mussolini 55 jaar. Een telegram van Hitier. Mussolini is heden 55 jaar. In verband hiermede heeft Hitier hem een telegram gezonden van den volgenden inhoud: „Duee, op uw verjaardag op heden ge denk ik uwer op de hartelijkste wijze, met mijn oprechte wenschen voor uw persoon lek welzijn, zoowel als voor uw werk. dat tegelijkertijd de grootheid van Italië en den vrede van Europa dient. In het trotsche bewustzijn van het door u tot stand gebrachte fascistische impe rium kunt gij dezen dag vieren, waarop miin gedachten bij u vertoeven. Het beteekent voor mij een voldoening, dat wij in uw zoo even afgesloten en voor u zoo succesvolle levensjaar de spil Rome —Berlijn en onze vriendschap door onze bijeenkomst op den grond van uw rijk noe meer verstevigd hebben. Heil Duce! üw Adolf Hitler". De verjaardag van de Duce wordt vol gens gewoonte gevierd in den familiekring te Rocca delle Caminata. ENGELAND. De ïccrutecring voor het leger. Minister Hore Belisha heeft in het La gerhuis de nieuwe voorstellen bekend ge maakt voor de recruteering en de promo tie van officieren, met inbegrip van een systeem tot benoeming van officieren, voortkomende uit lagere rangen en op leiding tot officier, geheel op staatskosten, te Sandhurst of Woolwich. In het vervolg zal iedere subaltern, die daartoe de noodige capaciteiten heeft, in een tijdsverloop van acht jaar kapitein kunnen worden. Ieder kapitein zal ln we derom negen Jaar majoor worden en dan in dienst blijven tot zijn zeven-en-veertig- ste laar, wanneer hij geen verdere oro- motie maakt. Boven den rang van majoor zal de pro motie bij keuze geschieden. De leeftijden voor de verschillende ran gen zullen verlaagd worden: voor gene raals van 97 tot 60. voor majoors van 50 tot 47. Voorts worden nog verschillende voor stellen gedaan, die de promotie belangrijk versnellen en die het mogelijk maken om zonder particulier inkomen een militaire carrière te kiezen. Hore Belisha deelde 'ter illustratie van deze voorstellen nog mede, dat op 1 Au gustus ruim 2000 officieren promotie zul len maken. GRIEKENLAND. Opstand op Kreta. Op het eiland Kreta is een opstand uitgebroken onder leiding van een zekeren Mitsotakis, een neef van den overleden Venizelos. Mitsotakis heeft met 500 man Kaneaen het radiostation bezet en den gouverneur ie zamen met de andere autoriteiten van het eiland gevangen genomen. De regee- ïing heeft onmiddellijk twee regimenten naar Kreta gezonden om den opstand te dempen. De regeering verwacht, dat de orde voor het einde van den dag zal zijn hersteld. RUSLAND. Geheime anti-Russische zender heeft weer gewerkt. Naar de „Rigasche Rundschau" meldt, is in den afgeloopen nacht de geheime anti-Russische zender weer begonnen te trtrken. Volgens dit blad werkte de zender thans cp andere golflengte dan vroeger. De sto- ilngszenders waren na den aanvang der uitzending met volle kracht aan het werk om ontvangst onmogelijk te maken. Het zou hun echter niet gelukt zijn, ln de eer ste minuten precies af te stemmen op de golllengte van den nieuwen zender, zoo- flat men eenige zinnen van de spreekster 'leeft kunnen verstaan. Zij wendde zich tot de soldaten en de officieren van het roode leger én riep ze op zich te verzetten 'egen de huidige machthebbers en zich jioch naar Spanje, noch naar China te iaten zenden. Voorts zou de spreekster er op gewezen hebben, dat de „organisatie der bevrijders" voortdurenden toeloop trekt. Zelfs eenvoudige soldaten zouden ijverige aanhangers der organisatie zijn. Na ongeveer twintig minuten is de uit- zending plotseling afgebroken, zonder dat oen slotwoord te hooren is geweest. (Van onzen sp-eclalen verslaggever). Terschelling 29 Juli (per telefoon). Het goud van de „Lutine" is gevonden; de eerste goudstaaf is vannacht in de zeef trommel van de „Karimata" aan getroffen en door een juichenden werk man tusschen roest en kogels te voor schijn gehaald. Het was tegen half drie vannacht toen Eelke de Beers, een Terschellinger van middelbaren leef tijd, de goudstaaf vond. Eerst te om streeks kwart over zeven vanochtend toen de boot met dc aflossing van de wacht in de haven van Terschelling arriveerde, is het nieuws aan wal be kend geworden. De sleepboot Storte melk II, welke om vijf uur van Ter schelling met de aflossing van de ~*irimata" was vertrokken keerde toen \7. Bij den ingang van de haven de Stortemelk gedurende zoo lan gen tijd de sirenen loeien dat de aan dacht van velen werd getrokken. Men snelde naar de haven en toen zag men de kleine sleepboot gepavoiseerd bin nen varen. Nadat de loopplank was uitgelegd stapte lr. van de Capelle aan wal. In zijn tasch had hll de goudstaaf, waarmee hij zich onmiddellijk naar hotel Nap begaf. Daar vond hij den leider yan het werk. den heer J. L. Bol. die rustig zat te ontbijten Vrijwel onbewogen hoorde de heer Bol het groote nieuws aan. Van spanning zijnerzijds was vrijwel niets te bespeuren; hij bleef kalm zooals altijd Door middel van de radio telefonie had men vannacht van de .Kari mata" een telegram naar den heer Bol gezonden, maar dit bereikte hem eerst vanochtend om negen uur De heer Bol heeft wel een profetischen blik gehad. Hij had, toen men hem deze week vroeg, „wanneer komt. het goud van dc „Lutine". geantwoord ..ik geloof dat er kans is dat wij a.s. Vrijdag iets zullen vinden". Wij werden onmiddellijk in de gele genheid gesteld de gevonden staaf te be zichtigen. Wij namen de staaf, welke den vorm heeft van een platten koek, in de handen. Het was goud, echt goud. met een zeer zwaar soortelijk gewicht. De vrees dat het goud door de kleilaag zou zijn ge zakt. is dus hoogstwaarschijnlijk niet be waarheid. Aanvankelijk dacht, men dat het ge wicht omstreeks 5 k.g. zou bedragen, doch bij nawegen bleek de staaf 3V« k.g. zwaar te zijn. Het vertegenwoor digt 1 k.g. is dus ongeveer 2000 gul den een waarde van omstreeks f. 7000.De staaf draagt aaa een der platte zijden een cijfer 2. welk cijfer echter van geen belang is. De onder zijde draagt de letters F.B.B. 57. Vol gens de ons ter beschikking staande gegevens vermoedt men dat er van het merk F.B.B. 100 staven aanwezig zijn. Daarvan zijn er in totaal 11 geborgen en we! in de jaren 1801, 1858 en 1859. F.B.B. is een der merken, waarvan er de meeste zijn gevonden. Het is van de grootste beteckenis tc vermelden dat in den loop der jaren gevonden zijn de nummers 56, 58 en 60. Nr. 57 is dus een der tusschenliggende ontbre kende nummers. Nummer 56 werd gevonden op 23 Septem ber 1858, nr. 58 en 60 op 14 Nov. 1801. nr. 76 werd geborgen eveneens op 14 Nov. 1801. nr. 84 op 4 Sept. 1800, nr. 85 op 4 Juni 1858. de nummers 97 en 98 werden opgehaald op 18 Juli 1858, nr. 99 op 13 Aug. 1859 en nr. 100 op 12 Juni 1858. Naar Ir. van de Capelle ons mededeelde werd het goud opgebaggerd ongeveer 18 meter uit de stuurboordsgrens. Van of ficieele zijde meldt men ons, dat H. M. dc Koningin Dinsdag 2 Augustus a.s. in den voormiddag van Haar verblijf in het buitenland in de Residentie zal terugkec- ren. Zij zal Haar intrek ne men in den Ruigenhock. Terschelling worden gebracht. Naar een der heeren Doeksen ons mededeelde is de kans groot, dat deze staven direct naar Londen zullen worden gezonden. Men heeft vannacht tevergeefs getracht contact met Terschelling te krijgen. Van daar. dat de leider van het werk. de heer Bol eerst omstreeks kwart over zeven, na de aankomst van de Stortemelk. op de hoogte werd gebracht Men heeft vannacht omstreeks 3.50 uur via de sleepboot „Hol land", welke vlak bij de „Karimata" ligt en welke een radiotelefonie- en telegrafle-ln- stallatie met een marconist aan boord heeft, een telegram verzonden aan den heer Bol. Dat telegram, hetwelk via Scheveningerha- ven naar Terschelling werd verzonden, luidde: „Goudstaaf geborgen. Van Caoelle." Dit telegram ls, daar het post- en tele graafkantoor op Terschelling eerst laat ge opend wordt pas om kwart voor negen bij den heer Bol bezorgd. Aan de Ebro. In berichten uit Barcelona wijst men er op, dat de door de regeeringstroepen ten uitvoer gelegde operatie aan het front van den Ebro de resultaten heeft gehad, die men er van verwachtte. De betrekkelijke kalmte, die zich Woensdag reeds deed gevoelen aan de fronten van den Levant en Estremadu- ra, is gisteren nog duidelijker geworden. Hiermede wordt feitelijk erkend, dat het Ebro-offensief slechts een afleidir.gs-offcn- slef is geweest en meer niets! Van verdere successen verneemt men dan ook niet. Van rechts wordt bericht, dat de natlona- 'cin de zuivering van den rechteroever der Et,ro gistermorgen voortgezet hebben. In de zone der monding is de operatie ten Ginde, maar zij wordt voortgezet in de sectoren van Fayon en Mora de Ebro. Weer Britsche schepen getroffen. Een waarnemer der controle ter zee. A. Moyell, van Deensche nationaliteit, ls gisteren gedood tijdens een door 12 rechtsche vliegtuigen op de haven van Valencia gericht bombardement. Moyell b:vond zich aan boord van het Engel- sche schip „Dellwyn", dat levensmidde len gelost had. 115 bommen zijn geworpen, OP hot oogenblik van den aanval was dc lfi]eele bemanning aan boord. De bommen 'leien op het schip neer, terwijl de beman- 5103 (Ingez. Med.) ning een goed heenkomen zocht. De eerste personen, die van boord gingen, waren de waarnemer der controle, de Deen Moyell, en een kok van Chlneesche nationaliteit. Terwijl zij de brug passeerden, werden zij door een bom gedood. Voorts werden ae tweede stuurman en drie zeelieden gewond. De „Kellwyn" kwam uit Marseille en zou pulp laden voor Londen. De in de havenwijk neergekomen bommen hebben zestien dooden geëischt. De meeste gewonden verkeeren in ernstigen toestand. In Valencia zelf werden omstreeks twin tig personen gedood en twintig andere ge wond. Voort zijn een kerk en vijftien andere gebouwen vernield. Behalve het Britsche s.s. „Kellwyn" is nog een tweede Engelsch schip de „Stanleigh", tijdens het bombardement door een gra naatkartets getroffen. Hier bleef de beman ning echter ongedeerd. Een vonnis. De militaire autoriteiten te Burgos be vestigen, dat de krijgsraad te San Sebastian José Rosado Gil tot twintig jaar gevange nisstraf veroordeeld heeft. Gil was afge vaardigde en vice-president van de Cortes en behoorde tot een politieke groepeering. die in 1936 gevormd was onder de regee ring Manuel Portela Valladares. Een Britsche commissie. Nu ook de Barcelona-regeering het voor stel aanvaard heeft, is definitief besloten, een Britsche commissie uit te zenden voor het Instellen van een onderzoek naar de bombardementen op oo:n steden in Spanje. Er zal waarschijnlijk een week verloopen voor de commissie van twee personen naar haar hoofdkwartier, vermoedelijk Toulouse, vertrekt. Eelke de Beers vertelt. Wij hebben vanmorgen vroeg den vinder van het goud Eelke de Beers, in zijn be scheiden woning, welke uitziet op zee. op gezocht. Wij moesten de Beers, die reeds ter kooi was, laten wekken, maar de vrouw des huizes had hiertegen geen enkel be zwaar. Haar man stond immers plotseling in het middelpunt van alle belangstelling! Op sokken vertoonde De Beers zich in de deuropening. De vreugde over zijn vondst was nog duidelijk op zijn gelaat te lezen. „Ja," zei hij met voldoening, „ik was de eerste, mijnheer. Ik heb voor het eerst na bijna honderd jaar, echt goud van de „Lutine" opgehaald." Ongetwij feld ging het De Beers toen door de gedachte dat hij tot in lengte van jaren een beroemd man op Terschelling zou blijven. De man, die voor het eerst het „Lutine"-goud te voorschijn had ge haald. „Niemand had er iets van ge merkt," vertelde E«e Beers verder. „In de baggeremmers had men niets gezien, Ik was met 2 maats druk aan het scheppen in de cribeur; toen zag ik plotseling tusschen kogels, ijzer en bal- lastbrooden iets blinken. Het schoot me toen door den kop: „daar zit misschien goud!" Ik vloog er op af en haalde het eruit. Een zware staaf, blinkend, zuiver goud, mijnheer." „Ik gaf hem aan den opzichter", ging De Beers voort, „en die heeft hem toen on middellijk Ir. Van de Capelle ter hand gesteld. Ik kan u niet vertellen hoe blij iedereen was aan boord. De vlaggen gin gen op de „Karimata" in top en ook op iedere sleepboot werd de vlag geheschen. Het was feest aan boord en wij hebben I allemaal ter eere van het feit een oorlam gekregen. De „Karimata" ls nog even te ruggegaan en heeft weer op dezelfde plek gebaggerd, maar er Ls nadien niets gevon den." Terschelling in opwinding. Inmiddels hadden velen zich naar Hotel Nap begeven, waar de heer Bol, de staaf aan velen toonde. Daarna is het goud veilig opgeborgen in de brandkast op het kantoor van de reederij Doeksen. De heer Bol deelde ons nog mede, dat er vandaag zeer weinig kans is dat er op nieuw staven worden gevonden. Intusschen is er feest op Terschelling. Overal hangen de vlaggen uit. Het eiland verkeert in opwinding. Van andere zijde meldt inen ons nog: De gouden staaf, die in 1858 is opgehaald, woog 4V* Nederlandsche ponden en de zwaarste gouden staaf, welke in den loop der jaren naar boven is gebracht, was er een van 6,25 Nederlandsche ponden. Een Nederlandsch pond kan ongeveer ge lijk gesteld worden met 1 kg. Uit deze gegevens blijkt dus, dat de staaf welke vannacht is opgehaald en 3'/2 kg. woog, tot de lichtere staven behoort. „Hier is dc eerste". Onze speciale verslaggever seinde heden- middag nog: De morgenstond heeft goud in den mond. Dit spreekwoord kon vanmorgen in de let terlijke beteekenis van het woord worden opgevat. Een stralende zomerzon scheen over het eiland, toen de feestelijk bevlagde booot de haven binnenvoer. Velen in hotel1 Nap waren nog in diepe rust, toen de huis- i knecht aan vele deuren klopte om bekend te maken: „Men zegt, dat er goud gevon den is." Men snelde naar beneden en daar zag men den heer Bol. die een goudstaaf op het biljart wierp: „Hier is de eerste!" zei hij.1 De staaf blijft voorloopig in de brandkast van de firma Doeksen Dc volgende sta- ven, welke men hoopt te vinden, zullen ech- ter volgens een wensch van Lloyds niet naar I DE NIEUWE STRAATVERLICHTING TE VOORSCHOTEN. Enkele minuten over 10 uur is gister avond op den Leidschev/eg, de School straat en Veurscheweg onder Voorschoten de nieuwe straatverlichting ontstoken door ourgemeester M. F. Berkhout, die zich, in tegenwoordigheid van de beide wethouders, den secretaris der gemeente en den chef der bedrijven, in het transformatorhuisje bevond in de Schoolstraat. Er was voor deze nieuwe verlichting zeer veel belangstelling en men toonde zich over deze verbetering zeer voldaan. Het was ook een buitengewoon effect, toen alle lampen branden. Er zijn 15 masten geplaatst, geleverd door de fa. Rijnstaat te Arnhem. De ver lichting. de lichtbron, bestaat uit Super- hoogedruk Kwiklampen met kleur correc tie „Philora" lampen H.P.L. 300. De armaturen zijn z.g. „diepstralers". De ontsteking heeft plaats door een voor schakelapparaat, waardoor men de lampen ziet branden en van lieverlede meer licht verspreiden Deze verbetering is één mijlpaal in het werk van de gemeentebedrijven te Voor schoten. GEEN „RONDE VAN ALPHEN". De burgemeester weigert toestemming. In de onlangs gehouden vergadering van het hoofdcomité voor de organisatie van de feestelijkheden bij het a-s. Regeerings- jubileum te Alphen, is besloten in te gaan op het aanbod van de Leidsche Wielerclub „Swift" om op een der dagen tusschen 1 en 6 September een „Ronde door Alphen" te laten verrijden. Een en ander behoudens nadere goedkeuring der overheid I-Iet lag in de bedoeling deze ronde door Alphen te verrijden langs dr. Lovinklaan. St. Jorisplein en de Stevinstraat, zoodat het parcours door touwen zou kunnen worden afgezet en het verkeer in dat stille gedeelte der gemeente van den wedstrijd weinig hinder zou ondervinden. Naar ons van de zijde van het hoofd comité wordt medegedeeld, heeft de bur gemeester op aesthetische gronden zijn goedkeuring aan dezen wedstrijd onthou den. zoodat de wielersport van het feest programma moet worden geschrapt. HET DROEVIG VERDRINKINGSONGEVAL TE KATWIJK AAN ZEE. Ook het tweede lijk te Noordwijk aangespoeld. Naar wi.1 vernemen is het lijk van de dienstbode C. G uit Appingedam, die gis termiddag te Katwijk aan Zee verdronken is, hedenmorgen te half vijf od het strand te Noordwijk aan Zee aangespoeld. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het. Tweede Blad. WATERPOLO. DE ZIJL III—H.G.A. Gisteravond speelde in de Zweminrichting De Zyl alhier De Zijl III tegen H.GA. (den Haag). Rust 10. aindstavid 20. Vervolgens *werd gespeeld De Zijl II tegen Poelmeer II. Rust 10. eindstand 12. AMSTERDAM. 29 Juli. Het vooruitzicht op twee vrije dagen werkt den onderneminglust in de zomermaanden tegen het teneinde loopen van de week niet in de hand en ook heden werd ten opzichte van de fondsenmarkt een gereserveerde houding aan genomen. zoodat de affaire van geringe af metingen was. De stemming was evenwel prijs houdend en hoewel geen groote koersverschil len voorkwamen, bewogen verscheidene aan deelensoorten zich op een lichtelijk verhoogd peil. De aandacht werd in de eerste plaats ge trokken door de aandeelen Ver. Vorstenland- sche Cultuur Mij. die vooral tijdens de eerste hl'.ft van den beurstfjd een geanimeerde affaire te zien gaven, hetgeen gepaard ging met een koersverheffing van enkele procenten. Later op den middag echter verflauwde de belang stelling en tegelijkertijd kon een kleine inzin king worden waargenomen. H.V.A.'s werden Iets hooger genoteerd. De meeste minder cou rante suikeraandeelen waren prijshoudend. Wederom zijn transacties door de Nivas ge meld. doch deze hadden betrekking op oude afdoeningen. In Industrieelen ging weinig om. De belang stelling voor de Philips-aandeelen was geheel verdwenen. De koers kwam Iets hooger te lig gen. doch van handel was niets te bemerken en gedurende verscheidene tapes kwam geen noteering tot stand. Aku's trokken een kleinig heid aan. Unilevers blijven gemakkelijk op peil. Tabakken waren verwaarloosd. De Sumatra- aandeelen konden desniettemin een klein avance boeken. In Rubberaandeelen ging wei nig om. Amsterdam Rubbers konden een lichte verbetering aantoonen. De incourante soorten waren onregelmatig, maar niet veel veranderd. Scheepvaartaandeelen lagen volkomen buiten de aandacht. Op de Petroleumafdeeling vonden bescheiden omzetten plaats in Koninklijken, die zich eenigszins boven het vorige peil kon den verheffen. De Amerikaansche markt had een kalm verloop. De verbeterde stemming in Wall- street bleef echter niet zonder uitwerking op den noteeringen en algemeen werd op een verhoogd niveau afgedaan, dat echter niet veel verschilde van de New-Yorksche pariteits- prijzen. In beleggingsfondsen ging weinig om. In de koersen van de Nederlandsche staatspapieren kwamen niet veel veranderingen voor. Een uit zondering werd echter gevormd voor de Oude Schuld. Vooral voor integralen openbaarde zich vraag hetgeen tot uitdrukking kwam in een verhou dingsgewijze flinke verbetering. De 3obliga- tiën konden zich handhaven terwijl de 3% cer tificaten een fractie aantrokken. Voor Fran- sche fondsen bestond bij geringe affaire een goede, prijshoudende stemming. WISSELKOERSEN. Londen 8.95 3/4 (8.95 5/8). Berlijn 73.17 1/2 (73.08). Parijs 5.023/4 (5.023/4). 30.80 (30.78). Zwitserland 41.75 41.681. Ko penhagen 40.(40.Stockholm 46.17 1/2 (46 171/2) Oslo 45.02 1/2 (45.—). N.-York 1.823/16 (1.81 15/16). Praag 6.29 1/2 (6.29). Lire 8— (8.—). Prolongatie 1/2 pCt. Part. disc. 1/8. Dag geld 1/4. Registermarken 35 5/8. Crediet Sperr- marken 9. Effectensperrmarken 7 1/2. Reis marken 48 1/2. Bankpapier 25 1/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. TOURNOOI TE OUDEWETERING. Zondagmiddag vindt in de zweminrichting „De Brasem" te Oudewetering een polo-tour- nooi plaats. Uitgenoodigd zijn 4 teams. n.l. D.W.R. (Haarlem). H.P.C. (Heemstede), V.Z.v (Velsen) en Poelmeer (Oegstgeest). Tevens zal er een demonstratie schoonsprin- gen plaats hebben door den heer Engelbert uit Den Haag. Het bestuur heeft voor dit tournooi een wisselbeker met eenige plaquettes beschikbaar gesteld. Op 28 Aug. hebben in dezelfde zweminrich- j ting nationale zwemwedstrijden plaats. De Inschrijving hiervoor sluit op 20 Aug. MOTORSPORT. HET RONDE-RECORD TIJDENS DE TRAINING TE ASSEN GEBROKEN. Tijdens de hedenochtend gehouden training op het TT-parcours heeft Gearfini (Italië) op zijn Gllera een zeer snelle ronde gedraald, namelijk in den tijd van 6 min. 26 4 5 sec., het geen een gemiddelde is van 154 K.M. Het ronde-record van^het vorige jaar in den j-.istrüd van Gall, die een tijd maakte van 6 min. 29.4 sec., is hiermede gebroken. LEIDEN. 29 Juli. Ter Veemarkt aangevoerd: totaal aantal runderen 411, kalveren 207. scha pen 828 en varkens 1066. Stieren 10 stuks, prijs per stuk f240280. per kilo schoon gewicht 54 58 ct„ handel stroef; kalf- en melkkoeien 138 stuks, f.230—325. handel tam. vlot; varekoe^en e.a 125 stuks. f. 150215. handel tam; vette koeien 108 stuks. f. 180—310. per Kilo schoon gew. 5276 ets., handel iets vlugger; vette Kal veren 39 stuks, f.50110, per kilo schoon gew. 60—92 ct.. handel mat; nuchtere kalveren 168 stuks, f.511. handel mat; vette schapen 150 stuks, f.1924, handel z. m.; zuiglammeren. f.1317. handel z. m.; weideschapen 243 stuks, f. 1721. handel z. m.; lammeren 435 stuks. f. 7 f.11, handel z m.; mestvarkens 516. f.2343. handel z. m.; biggen 512 stuks, f.1318, handel z. m.; paarden 3; veulens 1; bokken en geiten 23 stuks, f.26. handel m.; zeugen 38, f.6585, handel z. m. LEIDEN. 29 Juli. Kaasmarkt. Goudsche kaas le soort f. 22.5024. 86 partijen; 2e soort f.21 f.22 per 50 kilo. handel matig: Leidsche kaaa le soort f. 2123, 2e soort f. 1920. 18 partijen, handel matig. AARLANDERVEEN. 28 Juli. Eierenveillng. Kippeneieren f. 2.903,20; Eendeieren f. 2,40 2,70 per 100 stuks; Kaas 2325 ct. per pond. BODEGRAVEN. 28 Juli. Eierenveiling. Aan voer 12171 stuks kipeieren, prijs f. 33,40 voor witte; f. 3,203,60 voor bruine: eendeleren f. 2.80—3.20. KATWIJK a. d. RIJN. 28 Juli. Per 25 K.G* Vroege aardappelen: Bonken 6575 ct; Groote 7095 ct; Drielingen 4560 ct; Eigenheimers groote 6585 ct; idem drielingen 20—70 ct; per 100 st.- Sla f. 1.40—2.40; Bospeen f. 4.90—6.65; Peen per kisty5070 ct. LEEUWARDEN. 29 Juli. Zuivel: Sleutelkaas 1820; Nagelkaas 533; Goudakaas 2124; Edammerkaas 1238. Aanvoer 2375 KG. Mijn- boter f. 1.27, f. 1.17. f: 1.16 per KG. Aanvoer: 3 6. 0 12 vaten. Commissie f. 0.78. Ver. van Zuivelmaatschappljen: Edammer kaas 20 plus f.99.50. 40 plus f. 151416; Vol vette 40 plus f.2121.50; Broodkaas 40 plus f. 15.5016; Leidsche kaas 20 plus f. 9—9.50, alles per 100 KG. Stemming goed. LEIDSCHENDAM. 28 Juli. Engelsche kom kommers le soort f. 3,404: idem 2e soort f. 2 2,90; Gele komkommers le soort f. 2.103; idem 2e soort f. 2; Kropsla le soort f. 1.40 3.10; Bloemkool le soort f. 4,806.90; Andijvie per 100 f. 0.70—1.10: Spinazie 4 K.G. 8—14 ct; Postelein f. 2.602,80; Snijboonen f. 2224: Tuinboonen f. 34.60; Meloenen f. 619: Drui ven f. 21—23. LEIDSCHENDAM. Blesse Paard. 28 Juli 4020 Kipeieren f. 3.554,25; Eendeieren f. 3.753.85 per 100 stuks. NIEUWKOOP. 28 Juli. Aangevoerd werden 4349 kipeieren. Prijs f. 3,103.65 per 100 stuks. NIEUWVEEN. 28 Juli. Kipeieren: Aanvoer 1290 stuks. Prijs per 100 st f. 3.15—3.75; Eend eleren: Aanvoer 35 stuks. Prijs per 100 st. 1.2.40. ROELOFARENDSVEEN. 28 Juli. Aardbeien 8—9 ct. per pond; bloemkool 4—5 ct. per stuk; sla f. 0.503.10 per 100 krop; snijboonen 70 73 ct.; idem stek 50 ct.: prinsesseboonen f. 1.25: idem z. dr. f. 1,35—1.40; dubb. stamboonen f. 1,00—1,10; witte pronkboonen 49 ct.; capu- cijners 75 ct.; tuinboonen 26 ct. per 10 K.G.; augurken: grof f. 0.901.40. aanvoer 58500 K.G., bommen 6075 ct.; stippel 3542 ct. per 25 K.G. TER AAR 28 Juli. Per 10 KG.: Tuinboonen 2333 ct; Snijboonen f. 0.53—1; Princesseb. f. 1.30—1.45; Dubb. Stampr. f. 0.75—1: Wit to Pronkb. 1530 ct; Per 25 K.G.: Augurken fijn f. 2; idem f.bast f. 1; idem Bast. f. 1,30; idem Grof f. 1,501,70; idem Stlpp. 3545 ct; idem komk. 7595 ct. VOORHOUT, 28 Juli. Slacht konijnen van f. 0.751 20, Jonge konijnen van f0.150.30. duiven tot f. 0.12. alles per stuk. WOUBRUGGE 28 Juli Aanvoer 1250 üeren. Prijs kipeleren f. 3.65—4 op eendel-ren f. 3 30, ganzeneieren f. 5.10 per 100 stuks. ZOETERMEER. 28 Juli. Eierenveiling. Aan voer 10.000 stuks. Prijs kippeneieren f. 3,25— 4.15; Eendeneieren f. 2.90--3.15: Kalkoeneierea f. 4.50 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3