Grootsche wegenplannen te Katwijk Rijn Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 Juli 1938 YI5SCHERIJ-BERICHTEN De nieuwe Wassenaarsche- en Noordwijkerweg WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 27 Juli 1938. Tarbot 82—76 ct.; Tong 1.50112 et. per kg.; Groote schol f.2221; Middel schol f.2017; Zetschol f.18—13; Kleinschol f 145; Bot f.12 6.50; Schar f. 7.403.10; Middel schelvisch f.25; Kleinmiddel f.15—7.60; Kleine schelvisch f. 7.30—4.70; Groot* gul f.8—4.30; Kleine gul f.3.10—1.10; Wijting f. 3.10—2.10; Makreel f. 6.504.10; Versche haring f. 3.202.70 per 50 kg.; Kabeljauw f42—13 per 125 kg.; Koolvisch f.0.180.07 per stuk. Aangevoerd aan den afslag 1300 kisten ver- cche haring. Steurharing 50 kantjes f. 87.50 per kantje. Besomming van de trawlers: Erin IJm. 12 1725 manden f.4130; Caroline IJm. 26 690 manden f.2900; Condor IJm. 72 250 manden f.1070; Neptunus IJm. 87 365 manden f.1420; de Hoop IJm. 46 315 manden f.1660; Norma Maria IJm. 6 670 manden f.3290; Antje RO. 15 275 manden f. 1630. Besomming van de loggers: KW. 24 met f.460 Besomming van de kotters: E. 92 met f.740; E. 436 met f. 1430. VLAARDINGEN. 27 Juli. Maatjesharing f. 13.8016.70; volle haring Noord f13.4014.50 per ton. De optimist. (Humoristicke Listyl. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door Let Kon. Ned. MeteoroL ftistltuut te De Bilt. Hóógste Stahd 766.5 te Avord. Laïgste Stand 751.8 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot zwakke Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind. Aanvankelijk licht tot half bewolkt. Later weer toenemende bewolking. Aanvankelijk droog. Later toenemende kans op onweer. Iets warmer. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het zwakke gebied van lagen luchtdruk in het Noorden houdt stand. Aan de Zuidzijde vormt zich een nieuwe secundaire, die bezig is, zich uit te diepen voor het kanaal en in het Zuiden van Ierland den wind weer doet krimpen. De onweersdepressie, die gisteren over ons land trok en plaatselijk zwaren regen gaf, trok naar het Oostzeeg^bied en veroorzaakte in den nacht zware regens in West-Duitschland. Denemarken en Zuid-Noorwegen. In onze omgeving en in Frankrijk werd het veel koeler en de luchtdruk steeg vrij veel. Ih Midden- en Oost-Duitschland en in de Oost-Alpen ls het nog zeer warm. In Zwitser land is het weer bewolkt en iets koeler dan gisteren. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N. O., zwak, 14 gr. C., goed weer nevelig. Callshot (Zd. Eng.), z. matig, 16 gr. C., goed weer, veel bewolking. Berlijn: W., matig, 21 gr. C„ mooi weer, ge deeltelijk bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 's middags: 18 gr. C. (66 gr. F.). De plannen voor den nieuwen Wasse naarsche- en Noordwijkerweg hebben thans op het gemeentehuis te Katwijk ter inzage gelegen en zooaLs gebruikelijk, maakten maar betrekkelijk weinigen van de gelegenheid om van een en ander ken nis te nemen, gebruik. Het zal velen interesseeren iets van deze plannen te vernemen. Daarom het volgende: De nieuwe weg begint in de Pan, bij „de Luwte" en eindigt (vóór Katwijk) bij de viersprong Katwijk-Noordwijk- Rijnsburg-Woonwagenkamp. In „de Mient" volgt de nieuwe weg den be- staanden Provincialen weg en komt ten westen van dien weg voornamelijk over gronden van de Leidsche Duin watermij. Van ongeveer het viaduct af komt de nieuwe weg ten Oosten van den bestaanden weg over particuliere gronden; bij den Molenweg wordt de oude weg verlaten en gaat de nieuwe weg over „De Hooge wei" en komt door een te maken brug over de zan derijvaart door de teelgronden van Baron v. Wassenaer van Calwijck. Ten slotte komt men daar weer vóór ge noemde zanderijva&rt, doch deze wordt daar, bijna aan het einde, gedempt. Voor den toegang naar deze landerijen wordt daar een viaduct gemaakt met een doorrijwijdte van 5 M. en een hoogte van 2.75 M. Dit viaduct geeft de verbinding van de landerijen de „Bovenkant" eenerzijds en den Wasse naarsche weg en N. Commandeurslaan anderzijds. Daar is, ten Westen van den nieuwen weg, een parallelweg ontworpen met aansluiting op den hoofdweg bij den Molenweg en den Ouden Zeeweg. De twee verbindingswegen tusschen Katwijk-Rijn en Katwijk-Zee, den O. Zeeweg en N. Duinweg, zullen met de trambaan door middel van een ge meenschappelijk viaduct over den ont worpen nieuwen weg worden heenge voerd. Dit viaduct komt in den Zeeweg te liggen. De Nieuwe Duinuweg zal ter weerszijden van den nieuwen weg met een uitlooper op den Ouden Zeeweg worden aangesloten, dus naast Pen sion St. Joseph en ten westen even vóór het z.g. „Waterloopje". Ook zijn wegen ontworpen, die het mo gelijk maken den hoofdweg te verlaten of te bereiken, zonder het groote verkeer dwars te kruisen. B.v. van de richting Noordwijk af komt een afrij van den groo- ten weg naar den Ouden Zeeweg ongeveer uitkomende bij „Het Waterloopje". Hier door is Katwijk aan Zee uit de richting Noordwijk gemakkelijk te bereiken. Idem HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 3 u. 57 min.; nam. te 16 u. 32 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 19% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. Woensdag: 9.31 nam. tot 4.42 voorm. van uit de richting Wassenaar. Vervolgens komt de nieuwe weg in de Nieuwe Zan derij uit en gaat door vele particuliere gronden voornamelijk van tuinders. De huizen, staande tusschen de woning van Notaris Matthijs en Gebr. v. Duyvenbode, eigendom van de heeren v. Mil en P. v. Duyvenbode, zullen moeten worden afge broken. Ook een gedeelte van de woning van mevr. de wed. E. Ook van de Gebr. v. D. zal een stukje aangekocht worden. Ten westen van den Oude Zeeweg moet de woning van den heer H. Minnee ver dwijnen en is 2.30 A., van het R.-K. Kerk bestuur en 0.65 A. van Pension „St. Jo seph" noodig. Over de zanderijvaart in de Nieuwe Zanderij zal een vaste brug worden ge bouwd met een doorvaarthoogte van 2.10 M. en een doorvaartwijdte van 4 M. De vuilnisstaai, sinds jaren een ergernis voor de bewoners van den Zeeweg, zal daar niet meer kunnen blijven. Over Rijnland's Kanaal zal een brug worden gelegd met beweegbare overspanning met een door vaartwijdte van 8.50 M. en een hoogte van 5 M. boven Rijnlandsch peil. De twee uit einden dezer brug zullen tegelijk dienst doen als viaduct voor twee wegen, n.l. langs den Kanaaldijk ten Westen, en langs den Kanaaldijk ten Noorden van Rijn lands Kanaal. De Noordelijke weg is de bestaande weg over den kanaaldijk naar Katwijk aan Zee. Ook hier zijn aanslui tingen, ten Zuiden en ten Noorden, op den hoofdweg ontworpen. De Biltlaan zal gelijkvloers worden gekruist en aanslui ting op den hoofdwee verkrijgen. Dit wordt dus een „onbewaakte overweg". De totale lengte van den nieuwen weg, die dus dan buiten de kom van Katwijk aan den Rijn zal liggen, bedraagt 5 KM. De hoofdweg zal voorloopig een breedte heb ben van 9 M., welke echter kan worden uitgebreid tot 12 M. Tevens zullen er z.g. „slipstrooken" van 50 cM. worden ge maakt Waar geen parallelwegen voorko men, is een vrijliggend rijwielpad ontwor pen met een breedte van 3.50 M. Op plaat sen waar bebouwing aanwezig is of waar uitwegen op den bestaanden weg uitmon den, zijn parallelwegen ontworpen of zal de oude bestaande weg als parallelweg dienst doen. Voor de uit te voeren plannen zullen in de gemeente Katwijk 162 perceelen of perceeltjes onteigend moeten worden. Het geheel zal een buitengewoon groote ver andering te zien geven. Vooral in de om geving van den Callaoweg krijgt Katwijk a. d. Rijn een geheel ander aspect en zal een verfraaiing ten gevolge hebben. Een mooie nieuwe weg langs Pension St. Jo seph, die van de N. Commandeurslaan uit weg geeft op den Ouden Zeeweg zal den huidigen toestand veel veranderen. Ook het woonwagenkamp, naar de verdwijning waarvan al jaren reikhalzend wordt uit gezien, zal plaats moeten maken voor het moderne verkeer. Dit najaar zal een begin worden ge maakt met het uitvoeren dezer grootsche plappen. De voornaamste eigenaren der te onteigenen perceelen zijn wel Baron v. Wassenaer van Catwijck te Den Haag en de N V. Leidsche Duinwatermaatschappij ALPHEN. Voor het Mulo-diploma slaagden nog de volgende leerlingen van de Mulo-school met den Bijbel hoofd de heer J. P. Ver- heule. Voor B.: Max Breedijk. voor A.: Hennie van Laar en Klaas van Egmond. Van de 13 candldaten der school legden er 12 met goed gevolg examen af, te weten 5 voor diploma B en 7 voor A. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren. Johannes, z. van L. van Hameren en van S. M. A. Turk: Helena Cornelia, d. van P. Duivenvoorden en van J. M. Olsthoorn. Overleden: Anna Wilhelmlna Pouw. oud 14 1. Ondertrouwd: Cornelis Mattheus Olljerhoek jm. oud 24 j. en Cornelia Hendrika Maria Ver haar jd.. oud 25 J. GehuwdJohannes Adrianus van Rijn jm. oud 31 j. en Wilhelmina Johanna Maria Loos Jd. oud 29 j. Geslaagd voor het diploma M.U.L.O. onze plaatsgenoot, de heer W. Bijen. den. Tremplin hoog- en bokspringen be wezen, dat onder beide vereenlgingen zeer goede krachten zijn. Tremplin paardsprin- gen kwam minder tot zijn recht. Klassi- kaalbrug voor meisjes werd keurig ten uit voer gebracht. Het nummer les jongens oogstte veel applaus! Tot slot werden algemeene vrije oefe ningen gegeven. De heer Jansen dankte den leider voor het vele werk en de moeite, die hij voor de vereeniglng had verricht, terwijl hij in het bijzonder dank bracht burgemeester A. Warnaar voor zijn belangstelling. Het was een goed geslaagde avond, dank zij ook de belanglooze medewerking van de Alphensche vereeniging „D.O.S.". de collectebus de verschillende boerderijen bezochten om de bewoners ln de gelegen heid te stellen het corps financieel te steunen. Aan den Bilderdam gaf het corps een extra-nummertje, hetgeen de bewoners op grooten prijs stelden. Ook zij lieten zich niet onbetuigd en offerden blijmoedig hun gaven. Ook aan het Tolhuis werden eenige muzieknummers ten gehoore gebracht. Het was reeds schemer geworden, toen de terugtocht aanvaard werd. De totale op brengst der collecte is ruim f. 40. Donderdag. Pieterskerk: Bach-concert door Leo Mens. 8 1q4 uur nam. MAANS- OP EN ONDERGANG. 27 Juli: op 20 u. 41; onder 5 u. 45. HAZERSWOUDE. Een fraaie gymnastiek-demonstratie. De gymnastiek-vereeniglng „Hou Vast" gaf in samenwerking met de sportvereeni- ging D.OS. uit Alphen a. d. Rijn een gym- nastiek-demonstratie in het gymnastiek lokaal der Chr. school op het Dorp, onder leiding van den heer De Jong van Alphen Na den opmarsch met vendelzwaaisters van D.O.S. en Hou Vast, opende de voor zitter van Hou Vast, de heer Jansen, en memoreerde het tienjarig bestaan -van D.O.S., waarmede hij de Alphensche zuster vereniging feliciteerde. Spr. betreurde het, dat wegens de weersomstandigheden de demonstratie in het gebouw moest plaats vinden. Hierna nam de heer De Jong de leiding over en werden algemeene vrije oefenin gen ten uitvoer gebracht, die door de be perkte ruimte minder tot haar recht kwamen. Het nummer hoogrek voor hee ren werd zeer goed uitgevoerd. Diverse knotsoefeningen voor meisjes en dames lieten zien, dat er goed geoefend was Het nummer brugoefeningen dames werd keu rig uitgevoerd, terwijl deze oefen'ngen voor heeren perfect gedemonstreerd wer- KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Bij den heer T. v. N. alhier hebben on- gewenschte gasten acht hanen gestolen. Van de dader (s) is nog niets bekend. De leden der Apostolische zangvereeni- ging maakten per autobus een uitstapje over Utrecht naar Apeldoorn. Hier werd de Julianatoren bezocht en genoten van den speeltuin. Na wandelingen ln de mooie om streken ging de tocht weer huiswaarts. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Adrianus z. van J. J. Straathof en E. P. Straathof; Gerarda d. van C. van Wieringen en J. E. Plenenman. Loop der Bevolking. Vertrokken: naar Nieuwer-Amstel J. M. Koomen en gezin. Pastoor Meijnemalaan 33; naar Amsterdam Th. M. v. d. Heiligenberg, Johannes Verhulstlaan 71; naar Haarlemmer- liede en c.a. T. Kooij en gezin, Rijksstraatweg Halfweg. Gevestigd: M. Turk, schipper. Oude Wetering No. 18; B. Staphorst, landbouwersknecht, Dorpsstraat 343. Het muziekcorps „Symphonie" heeft met de motorboot van K. van Heijningen een propagandatocht gehouden naar den Bilderdam en het Tolhuis. Begunstigd door een mooien zomeravond, vertrok men om 8 uur van hier onder de tonen van het mu ziekcorps. Gedurende den tocht langs het vaarwater de Drecht werd marschmuziek gegeven, terwijl enkele jonge dames met NIEUWKOOP. Jaarverslag Electrisch Bedrijf. Verschenen is het Jaarverslag van het electrisch bedrijf dezer gemeente over 1937. Bedroeg de vooruitgang ln 1936 2'/: pet., ln 1937 was deze 3 pet. Deze vooruitgang komt ln hoofdzaak voor rekening van het krachtverbruik, welke vooruitgang in 1936 4 pet., doch ln 1937 23 pet. bedroeg. De meerdere bedrijvigheid ter plaatse gedu rende het afgeloopen jaar speciaal ln de smedenbedrijven weerspiegelt zich hierin. Het verbruik voor licht- en huishoudelijke doeleinden liep ten opzichte van 1936 een weinig terug, hetgeen wel daarin gelegen is, dat verschillende verbruikers als ge volg van den economischen toestand op hun verbruik sterk blijven bezuinigen. De gemeenschapijelijke kosten van de vier samenwerkende gemeenten worden verdeeld naar verhouding tot het verbruik, welke verhouding ls voor Ter Aar 72, voor Nieuwkoop 60. voor Nleuwveen 30 en voor Zevenhoven 14. Wegens een verbouwing te Noorden ls de lengte van het net een weinig gewijzigd. Zij is thans ondergronds 3865 K.M. en boven gronds 7165 K.M. Het aantal straatlantaarns is 102 avond en 5 nachtbranders. Aan Leiden moet voor de levering van stroom betaald worden voor de eerste 100.000 k.w.u. 4 ets., vervolgens 3 ets. en voor de verlies k.w.u. 2 ets. In totaal is af genomen 136.068 k.w.u. voor f. 4965.88. Wegens maximale belasting moet betaald worden voor de 50 k.w.u. f. 90, voor de vol gende f. 80 is voor 70 k.w. f. 6100. Op 31 Dec waren ln het bedrijf 601 me ters; het aantal aansluitingen voor licht- docleinden 553 en voor krachtdoelelnden 48 Het aantal verbruikers volgens vast recht is 365 en volgens enkel tarief 188. Onder de vastgestelde minimum van 35 k.w.u. per jaar bleven 43 afnemers. Voor het bedrijf is ln 1921 geleend f. 60.200 en in 1922 f. 50.000 of te zamen f. 110.200. Telkenjare ls hiervan afgelost f. 4000. zoodat thans de schuld nog be draagt f. 58.400. Sedert 9 Augustus 1937 bedraagt de rente 4 3/4 procent. Het reserve-fonds bedroeg op 31 Decem ber f 1677 44. De rekening over 1937 sloot zonder saldo. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender- maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13; Medisch Opvoedkundig Bureau. 8V4—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lstr Blnnenvestgr_ 22). Inenting tegen diphterle 3'4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. OUDE-WETERING. Middenstands vereeniging „Oude-Wetering Vooruit". Bovengenoemde vereeniging kwam in het Hotel v. d. Bosch bijeen. De voorzitter, de heer Meyer opende met een welkomst woord en besprak het zware verlies dat de vereeniging heeft geleden door het over lijden van aller vriend, het bestuurslid, de heer L. Beuk. De penningmeester bracht verslag uit. Het nadeelig saldo bedroeg verleden jaar f. 71.05 en ls thans geslonken tot f. 35. Er waren 142.000 zegels uitgegeven ter waarde van f. 213.000. Van deze 142.000 zegels wa ren er 37.000 niet teruggekomen, hetgeen een voordeel voor de vereeniging beteekent. Voorts werd besproken of in de week der Oranjefeesten wederom een winkelweek georganiseerd zal worden. Na een uitvoe rige discussie bleek slechts een kleine meerderheid voor een winkelweek te zijn. waarom de voorzitter geen vrijmoedigheid kon vinden deze te laten doorgaan. Er zal nog een vergadering belegd worden. Hierop sluiting. TER AAR. De voormalige spoorlijn aan de provincie. Nu de spoorlijn naar Nleuwveen ééns de glorie van het dorp. waardoor het uit zijn Isolement werd verlost! ln handen van de provincie ls overgegaan, ls bereids een begin gemaakt met eenige voorberei dende werkzaamheden. Alvorens aan de bestemming als verkeersweg te kunnen voldoen zal er evenwel, gezien den tragen voortgang bij het klaarmaken van het weggedeelte Boskoop-Aardam, nog wel heel wat water door den Rijn vloeien! Het feest der Wilhelminavereeniging. Aan de Wilhelminavereeniging, welke verzocht had op 30 en 31 Augustus een feest te mogen organiseeren, is door den Bur gemeester met het oog op het door het Oranje-Comité op 5 en 6 September voor bereidde feestprogramma geen toestem ming hiertoe verleend. Na overleg met deze vereeniging heeft de burgemeester toege staan, dat op 2i Augstus feestelijkheden door de W.V. worden gehouden waardoor tusschen de data van feestviering een be hoorlijke tuaschenruimte is gekomen. Arti geeft openlucht-concerten. Het ls een goede gedachte van ons mu ziekcorps om, dezen zomer voor het eerst zonder daaraan een geldinzameling te ver binden, een aantal openluchtcoincerten te geven. Van de zijde van het publiek wordt deze geste ten zeerste gewaardeerd en bij de thans te Korteraar en Aardam gehou den openlucht uitvoeringen ontbrak het dan ook niet aan belangstelling. De collecte, gehouden voor de boot tocht der ouden van dagen heeft de mooie som van ruim f. 200.opgeleverd. WADDINXVEEN Binnenkort zal in hotel Kwaak de verkooping van dit pand plaats hebben. Een lange reeks van jaren was hier de aanlegsteiger van de passagiersbooten, welke toen iederen dag naar Gouda voeren. Met deze zaak verdwijnt een stukje histo rie van Waddinxveen. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12% en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantie ls het Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 912 en 2—5 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt f.025 Inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—I Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3 Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 6 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralofi# (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge- f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Verjaagde menschen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „I'll take romance". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Tarzan's Wraak". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Modern Times". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraau: Iederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Prins en Bedel- knaap". Zondag doorl. voorstelling van 27 uur. Nova-Theater, (Katwijk-aan-Zee), nam. uur: „Manege". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 23 Juli t/m Vrijdag 29 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel, 1313. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apoth. Wllhelminapark 8. tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. In de meubelfabriek van M. en D. had de werkman D. J. het ongeluk met zijn linkerhand in de cirkelzaag te geraken. Duim en wijsvinger werden zeer ernstig verwond en dr. Hemminga verleende hulp. De man kan voorloopig zijn werkzaamhe den niet verrichten. De Ohr. zangver. „De Lof stem", direc teur de heer H. C. J. de Man, van Gouda, behaalde op het te 's-Gravenhage gehou den concours den eersten prijs in de 1ste afd. met het hoogste aantal punten. ZWAMMERDAM. Een nieuwe bewaarschool? Alhier worden pogingen in het werk ge steld om weder een bewaarschool te stich ten. Vele Jaren was er een bewaarschool, uitgaande van het plaatselijk Nutsdepar- tement, welke echter eenige Jaren geleden, wegens financieele moeilijkheden, ls opge heven. Een commissie, welke zich met geen anderen naam noemt dan „De Bewaar school-Commissie", heeft zich dezer dagen voor dit doel met een circulaire tot de In gezetenen gewend. De heer K. Beunder alhier slaagde voor het examen Boekhouden, afgenomen door de Ver. van Leeraren ln de Handels wetenschappen. Aan het Burgerlijk Armbestuur alhier ls afgedragen een bedrag van f. 111.20. zijnde de netto-opbrengst van de onlangs door de voetbalver. „Bodegraven" te Bode graven gehouden llefdartigheidsvoetbal- wedstrljden op het terrein dier vereeniging, gelegen onder de gemeente Zwammerdam. 22

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6