STADSNIEUWS DINSDAG 26 JULI 1938 No. 24027 De inzet van de „Vierdaagsche" De Bilt HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN 79sie Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN verwacht Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 "cis. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarlet. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Ineasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 - Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.33 per week f. 0.18 franco - per post f. 2:35 per maanden portokosten.' (voor binnenland f. 0.88 per S mnd.^ Het kroonprinselijk paar heeft in het vacantieverblijf te Heiligendam op de meest bereidwillige wijze voor onzen fotograaf geposeerd. - Hierboven H. K. H. Prinses Juliana, Z. K. H. Prins Bernhard en H. K. H. Prinses Beatrix. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Behaalde diploma's. Voor het 2e gedeelte ipraktijk! van het staatsexamen Leerares Huishoudkunde en Wascbbehandeling (akte N Vil") slaagde mej. N. Pfeifle Zwolle. Voor het 2e gedeelte .'(praktijk) van het Staatsexamen Leerares Koken en Voe dingsleer (akte N VUI) slaagden de da mes.' D. van den Berg, Alphen a. d. Rijn; G. C. Filippo. Eindhoven; B. C. M. van dei List. 's-Gravenhage. Het diploma „Huishoudkundige" werd behaald door de dames: A. Filbry, A. Hok- keling, A. de Jong, Th. Maaskant, W. Rot teveel, A. Sanders. L. van der Veen, allen te Leiden; C. Boot, G. Booy en J. Gesman Alphen a. d. Rijn; A. van Dooren, Roc- lofarendsveen; M. Fokke. Den Haag; G. Matthijs, Lisse; M. Schouten, Zoeterwou- deM. van der Ven, Rotterdam; H. Wou ters, Wassenaar. Herexamen: 1. Niet geslaagd; 2. Het getuigschrift .Hulp In de Huishou ding" werd uitgereikt aan de dames: I. Taverne. Leiden; A. Berg, Sassenheim; W. van Dijken en G. Kraan. Oegstgeest; C. Ouwerling, Katwijk a. d. Rijn; A. Waas dorp, Noordwijk b.; H. Wetter. Llsse. Niet geslaagd: 2. Het diploma „Coupeuse" werd behaald «oor de dames: W. Jurgens, A. Laman. S. tan Leeuwen. E. de Vos, J. van der Werf sn A. Woudenberg, allen te Leiden; H. Kuiper, Wassenaar; C. Molenkamp, Oegstgeest; M. van Rijn en M. Schipper, Katwijk Zee; C. van Went, Noordwijk en G. van Vliet Alphen a.d. Rijn. Herexamen: 2. Geslaagd voor het examen „Costuum- naaien" de dames: G. van den Berg. N. van den Bos, J. Kreffer, J. Suizle te Lei den; A. Fles. Oegstgeest; A. Hulsebosch, Voorhout; C. Parlevliet, Katwijk Zee; M. van der Post. Zoeterwouöe; S. de Roode. Leiderdorp; N. van Steyn, Noordwijk; M. Touw Alphen a. d. Rijn; G. Versiuis, War mond en A. Warmerdam, Noordwij kerhout Geslaagd voor het examen van den 4-ja- rigen middagcursus de dames: E. v. den Berg, A. Holl, J. Hoogeveen, M. Rijsdam. M. Schaft en W. van Vierzen, allen te Leiden: W Slootweg, Hazerswoude; M. van Rijn, Zoeterwoude. Het diploma van de 2-jarige Avondop leiding „Costuumnaaien" werd behaald door de dames: W. Berbee, A. v. Haarlem, L. Hueting, J. Linschoten, G. Massaar de Wit, D Teunissenvan de Kreke, A. Bouwmeester, A. Gijsman, W. Keereweer, D. Klein, J. Klinkenberg, W Omtzigt, J. Snijders, E. Stol. M. de Wit. W. de Wit, al len te Leiden; A. v. d. Kwaak, C. Borst, Oegstgeest; C. de Jong. J. van Rooyen en Jcz. van Rooyen. Voorschoten; C. van Schie, Katwijk a. d. Rijn; E. Vink, Voor hout en J. Zwaan, Rijnsburg. Geslaagd voor het examen van den 3-ja- rigen Volledigen Avondcursus de damesC. Beekman. A. Bemelman, C. Brouwer, M. Brouwer, M. Pijnnaken. J. Starre, M. Voor bij en A. de Wit. Leiden; J. Blok, Voor schoten. Niet geslaagd: 2. Opleiding „Huishoudkundige". Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: A. v. Cittert, J. Fles, Joh. v. d. Hoeve. Fred. v. d. Hoe ven, D. van der Kloes, J. Vinju. allen te Leiden; W. van Bockel en A. Dekker, Ha zerswoude; M. van Dooren en J. Van Har- teveld Roelof arendsveenP. Nieman, War mond; E. van den Oord. Loosduinen; C. Persoon, M. van Rijn en M. de Vroomen, Lisse; C. Sprey, Bodegraven; A. van Zon neveld, Alphen a. d. Rijn. Bevorderd 17, niet bevorderd 1. Opleiding „Hulp in de Huishouding". Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: N. Bauer, M. Beenker, J. Braakman. J. Crama. C. van Driel. B. van der Heijden. W. Krol. M. Middelkamp, W. Vinju en F. van Zwieten de Blom, allen te Leiden: M. Barentsen, F. Kröschell en J. Zuiderduin. Voorscho- ten; G. Dijkman. A. Parlevliet, J. Schouten Katwijk aan Zee: E van den Eijkel, Rijnsburg; L. Eymer, Koudekerk a. d.Rijn J. Goedhart, Leiderdorp: L. Lommerse. Kiiiegom: E. Rodenburg. Abbenes; A. Ruig ick. Voorhout; W. Schouten, Lisse: C. Warmerdam. Noordwijkerhout; N. van Zwieten, Langeraar. Bevorderd 25 leerlingen, waarvan 3 voor waardelijk. Dagvoorbereidende cursus. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: L. van Albada, S. Ba- velaar. H. Bey, J v Groeningen, E. van Heemst, C. v. Kalkhoven. J. Kooien, J. Mooten J. de Neef. J. Planjer. C. v. d.Pot, S. Regeer, H. Uljee, E. v. Venetië, S. Vlaar- dingerbroek, A. de Groot, A. v. Haasteren, E. Kerstens, E. Ouwerkerk. J. Post, J. Pre- nen, H. Prins, E. Verheuvel, C. v. d. Meel, J. Beekman,, C. Bruininks, J. Vos, J. Wil- schit en W. v. d. Zeeuw, allen te Leiden; J de Haas. Noordwijk: M. Damen, Voor hout: J. Driessen. A Strijk. C. Stuifzand, Oegstgeest; A Hekker, M. Juffermans, Warmond; H. Hillenaar. Hoogmade; W. Kok, Hillegom; J. v. Akker, M. v. d. Eykel, Voorschoten; J. Mosseveld, Sassenheim; A. v. Osnabrugge. J. Snel, Leiderdorp; J. Planje, B. v. Schie. Katwijk aan Zee; J. V. d. Poel, Hazerswoude; A. v. d. Post. C. v.d. Veen, C. Velzeboer, Zoeterwoude; Th. Ro- zestraten, Alphen a. d. Rijn; N. v. Tilburg, Rijnsburg; J. Warmerdam, Stompwijk. Bevorderd 52 leerlingen, waarvan 1 voor waardelijk. Niet bevorderd: 3. Het getuigschrift van den 2-jarigen Dag- voorbereidenden Cursus werd uitgereikt aan- J. Meiman. R. Middendorp. J. Nagte- gaal A van Noord. T. Schaafstra, R. Speel C van Teylingen, G. Tuinman, R. Verhoe ven L v. d. Vooren, A. de Bruin. J. Han- naa'rt, M. Kop. B. Landwaart, J. van Leeu wen. R. v. d. Putten, A. Swanenburg, A. Trouwee, en A. Zijlstra, Leiden: C. Haver kort J van Kempen. Th. Kerkvliet, War mond; A. Kapteyn. Hazerswoude; A. v. Slingerland B. van Velsen, N. Rijnsbur ger Zoeterwoude: J. Spierenburg, Groe- nen'dijk-H.: D. Boendermaker, Voorscho ten; J. van Delft, Katwijk a. d. Rijn; N. van Dijk. A. Nijgh, Katwijk aan Zee; B. van Egmond, Leiderdorp; M. van Hoorn, Noordwijk aan Zee; B. de Wit, Valkenbuig Niet geslaagd: 1. Opleiding Costuumnaaien: Van de eerste naar de tweede klasse be vorderd: A. Middelkoop, S. Minderman.B. Rietbergen. B. de Vos, R. Wagemaker, Lei den: V. Driebergen. Rijnsburg: L. Guit, M Parlevliet. Katwijk aan Zee; M. Kra nenburg, Leiderdorp: M. Legeer, Voorscho- H. K. H. Prinses Juliana met H. K. H. Prin ses Beatrix: een echt huiselijk tafereeltje! Hedenmorgen is het vierdaagsche „wandelfestijn" te Nijmegen aangevangen. In lle vroegte werd gestart voor het af te leggen parcours. - Een groep deelnemers en deelneemsters, alsmede de Koloniale Reserve verlaten de kazerne. R. van der Vlugt, Sassenheim; L. Volwater, Woubrugge. Niet bevorderd1. Van den Middagvoorbereidenden Cursus I naar Middagvoorbereidenden Cursus H werden bevorderd: J. v. Groeneveld, C. Hol, B. Jansen. J. Rasink. M. v. Riet, W. van Rijn. S. Tegelaar, A. Versney, allen Leiden: H. Akerboom. Oegstgeest; J. v. d. Beig E. Hol Zoeterwoude; A Bouw, Voor schoten; G. Hockx. A. Kwakernaak. Lei derdorp; A. v. d. Hulst. W. Kortekaas, Voorhout; W. Schrama en M. Warmenho- ven, Katwijk Zee. Het getuigschrift van den Middagvoor bereidenden Cursus werd behaald door: N. van Berge Henegouwen. C. den Dubbelden, C. van Kempen. S. Kuif, A. Miedema, N. Mulder. J. van Polanen. F. Veldhuizen, al len Leiden; C. Braun. Noordwijk; R. Cas- stenmiller en G. van Schie. Katwijk a. d. Rijn; A. Hellenberg, Katwijk aan Zee; N. Filippo, N. Ramaker. Leiderdorp; E. Rotte veel. Oegstgeest; R. v. d. Kley en C. Schol- les, Voorschoten; C. Doedens, Alphen a. Rijn; A. Grimbergen, Rijnsburg. Van Middagcuirsus IH naar Middagcursus TV werden bevorderd: J. Anneeze, J Ha- goort. M. Hoornweg. M Ruhrwieme N Se- gaar, C. Treur. L. ten Wolde en G Zirkzee allen Leiden; K. Haasnoot en T. Maagde- lijn Katwijk aan Zee: A den Hertog. Zoe terwoude; A. van der Schalk. Noordwijk. Van den 3-jarigen Volledige Avondcursus werden bevorderd: van de eerste naar de tweede klasse: M. van Berge Henegouwen, G. van Berkel. A. v. d Blom. R. Bouwman, R. van Brit-sum. A. Crama. M. van Es. C Groeneweg. J. Gu'demond C. Kuivenhoven, M. Lems. G. Lit, M. Martijn, J Prenen, G. de Ru. T. de Ru. J. Zaal. allen Leiden; M Hogervorst, A. Neuteboom, Voorschoten; A. Siera, Oegstgeest. Bevorderd 20 leerlingen, waarvan 1 voor waardelijk. Niet bevorderd: 7. Van de tweede naar de derde klasse werden bevorderd: M Bemelman. A. van Dam. W. de Does, D. Franken, C. Groene weg, D. Klinkhamer, L. Kop, E. Meiman, Voor ons land mag koeler weer verwacht worden, met regen of onweersbuien. J. Neuteboom, J. Rekelhof, N. Schipper, D. Treur. J. van der Tuin. J. van Velzen, C. v. d. Wijngaard. M. Wegman en C. Massaar. allen Leiden; N. van Heusden. D. v. d. Pol Voorschoten; A de Langen, Katwijk a. d. Rijn; M. Molenkamp. Oegstgeest. Bevorderd 21 leerlingen, waarvan 2 voor waardelijk. Niet bevorderd: 2. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Vijf leden der L.R.B. hebben deelgeno- mne aan het examen van den Nederland- schen Bond tot het Redden van Drenke lingen te Schiedam, met het prachtige resultaat, dat zij allen geslaagd zijn voor het diploma A reddend zwemmen. De ge slaagden zijn: de dames G. Rozier en M. Eikeleboom en de heeren C. Lafeber, H. Tegelaar en H. Rol. HET CIRCUS KOMT Naar wij vernemen krijgt onze stad bin nenkort bezoek van het circus „De 4 ge broeders Bouglione", de directeuren van het Wintercircus te Parijs en het Koninklijk Circus te Brussel. D? circusstoet bestaat uit 100 transport- auto's, terwijl de levende have n!°t minder dan 500 wilde dieren omvat. Voor het Mercurius-examen Duitsche Handelscorrespondentie slaagde onze stadgenoot Th. B. M. Winkelman, leerling van de Middelbare Handelsavondschool „Kennis is Macht". De wethouder van financiën, de heer M. G. Verweij, is verhinderd spreekuur te houden op Woensdag 27 Juli en 3, 10 en 17 Augustus a.s. BINNENLAND. De verhooging: van het crediet voor werk verruiming;. (3e Blad). Werkzaamheden der Karimata in beslissend stadium. (Binnenland. 3e Blad). De Vierdaagsche afstandsmarschen te Nij megen. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. Een Engelsch adviseur naar Praag. Aange wezen is oud-minister Runciman. (Ie Blad). De Japanners bezetten Kioekiang. (Ie Blad) Vragen in het Britsche Lagerhuis over de buitenl. politiek (Buitenl., Ie Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Gistermiddag te kwart voor een is op den Lage Morschweg onder de ge meente Oegstgeest de wielrijder W. van Z. uit de Jacob Catslaan, doordat hij schrok van een uit de tegenovergestelde richting komende auto. waarvan een klein gedeelte der lading op de straat viel, in een langs dien weg gelegen sloot eere den. De man was spoedig weer op het droge, doch de E.H.D. nam hem zekerheidshalve ter observatie mede naar het Academisch Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1