Het Britsche Koningspaar in Parijs - Concours hippique te Hoofddorp 79sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Het nichtje van buiten FEUILLETON door LADY TROUBRXDGE. 40) •Ik weet wel, dat het leelijk van me was zei Linet zacht, „maar als je de din gen gehoord had, die tante Beatrice tegen me gezegd heeft, dan zou je begrijpen, dat ik onmogelijk heb kunnen blijven". waarom was tante Beatrice zoo boos?" vroeg mis. Seton bezorgd. Zij had voor-10o'd gefronst. Dat was dus de reden waarom het kind er, ondanks haar vroolijke begroeting zoo anders had uitge zien zoo droevig, alsof de glimlach niet ecnt was en waarom er zulke kringen onder ha^ blauwe oogen waren. Maar om van haar tante weg te loopen. T,w^,een heel enistige kwestie. ..Vertel me eens schat," herhaalde zij onngend, wat is er gebeurd, dat je zoo bent opgetreden?" •o-ilJj31 voor Llnet haar kon antwoorden, wera er aan de deur geklopt. Deze werd xf^P^e",rorI>en en een kleine piccolo kon digde aan: „Een dame om u te spreken". tr werd onmiddellijk gevolgd door de Siïfïv1®' keurige figuur van tante Bea- ln ^steigen persoon, oer J e kamer binnen en zonder Li- trae>itSev verbaasd was opgestaan, en ntte haar zenuwen weer in bedwang te houden, met een blik te verwaardigen, om helsde zij haar schoonzuster en liet zich, ongevraagd, in den gemakkelijken stoel glijden. Tante Beatrice ging regelrecht' op haar dofil 3,f Nu Helen", begon zij zoodra zij gezeten was ik hoop niet. dat Linet je al te veel onzin verteld heeft over die malligheid om zoo maar bij me weg te loopen. Ik ben ge komen om je te vertellen, hoe de vork in den steel zit en ik hoop, dat je naar me wilt luisteren". Het was duidelijk, dat zij zich, ondanks haar autoritaire optreden, veirc van zeker gevoelde. Mrs. Winsley vroeg zich ongerust af wat Linet gezegd had en zij wilde, voor alles, de eerste zijn om allerlei dingen op te kiaren, die als Linet ze vertelde, mis schien niet zoo heel aangenaam zouden "jESt heeft me nog niets verteld Bea- trice" De stem van mrs. Seton klonk heel katoi' Behalve, dat zij niet meer bij jou w«£'t./lk zou graag weten, hoe dat ge- b<Twi>S Beatrice stak met trillende hand een ei^arft deed een of twee haaltjes Cr zij haar eigen verslag deed van Linet s VlU,Marcus Standish.inderdaadeen d- "i tot T inet aangetrokken en heeft haar ïn^oweliik gevraagd. Het is waar, dat hij feen geld had maar zij scheen dol ophem te zijl en aangezien ik jouw onwereldsche iVleeën kende, heb ik hem aangemoedigd en was volkomen bereid hem als mijn toe- tomstigen neef te beschouwen. Doch tot mijn spijt moet ik je vertellen dat Linet zich onmogelijk gedragen heeft en zich tenslotte in een schandaal verwikkeld heeft, dat voor mij uiterst pijnlijk was. Ik geef toe, dat ik haar flink onder handen genomen heb en haar gewezen heb, op al de praatjes die er zouden ontstaan als de geschiedenis van dien tocht uitlekte en Helen, ik heb haar inderdaad geadviseerd, dat zij verstandig zou doen met hem te trouwen, maar zij heeft zich tegen mij verzet en verkoos weg te loopen op het moment, dat ik bezig was het geval met hem te bespreken en alles voor haar in het reine te brengen". Beatrice Winsley vond, dat zij haar zienswijze handig naar voren gebracht had en keek mrs. Seton aan met een blik van iemand, wiens bedoelingen ten eenenmale verkeerd zijn uitgelegd. „Mammie, we kregen pech met den wa gen. Het was zijn schuld niet en de mijne ook niet Ik heb niets gedaan dat niet goed was." Linet keek haar moeder smeekend aan. Doch mrs. Seton hief haar hand op om Linet te doen zwijgen. „Wacht even, lieverd", zei zij voor zij zich tot haar schoonzuster wendde. „Waarom zou Linet niet van gedachten mogen ver anderen, Beatrice?" vroeg zij vriendelijk. Onder den directen blik van die grijze oogen bloosde mrs. Winsley even. „Maar het schandaal, Helen Daar ben ik niet bang voor, Beatrice. Als het een ongeluk geweest is, kun je daar niemand verantwoordelijk voor stellen. Om op grond daarvan met iemand te trouwen, zou belachelijk zijn en dat zou den indruk wekken, alsof er iets was, waar zij bang voor zou moeten zijn." Mrs. Winsley was eenigszins onthutst toen zij deze opvatting vernam en begon een uitvoerig verhaal over Linet's ondank baarheid en haar eigen onveranderlijke goedheid en edelmoedigheid tegenover het meisje. Doch mrs. Seton was uitermate sensitief, waar het haar kind betrof en zij meende achter al deze beschuldigingen iets te ontdekken, dat tante Beatrice niet onder woorden bracht. „Waarom was je er zoo op gesteld, dat Lmet getrouwd zou zijn, voor ik terug kwam?" vroeg zij zonder omwegen. „Is er soms nog een reden, die je me niet hebt verteld?" „Zij plaatste zich tusschen mijn kind en haar geluk, als je het dan wilt weten." Het was niet mrs. Winsley's bedoeling geweest, dat te zeggen, doch de grijze oogen van mrs. Seton schenen haar ertoe te dwingen. „Ik wil daar verder niets meer over zeggen. Linet kan het Je wel vertellen, als zij dat wil, maar zij zal de waarheid van mijn woorden niet kunnen ontkennen." Beide vrouwen keken Linet aan. Toen stond mrs. Seton op. „Natuurlijk zal Linet het me vertellen", zei zij ernstig. „Intusschen Beatrice, dank ik je zeer voor alles, wat Je gedaan hebt. Daar zal ik je altijd dankbaar voor blij ven." Er was iets in den toon van mrs. Seton, dat duidelijk te kennen gaf, dat zij dit onderhoud als geëindigd beschouwde en mrs. Winsley, die zich had voorgenomen veel langer te blijven, voelde zich gedron gen op te staan en te vertrekken Als zij dit wenschte kon Linet's moeder een uiterst waardige houding aannemen. Dat gebeurde nu ook. Mrs. Seton stak haar hand uit ten afscheid en zei: „Zie Je, ik ken Linet, zooals jij haar niet zult kennen en daarom weet ik ook, dat zij niet in staat Is Tanis op eenigerlei wijze te kwetsen. Want dat bedoelde Je toch, is het niet? Maar zij is nog heel jong.te jong waarschijnlijk voor jouw wereld. Zij is beter op haar plaats bij mij thuis." „Dat ben ik met je eens, Helen", zei mrs. Winsley hatelijk. Zij was er niet in geslaagd Helen haar zienswijze bij te brengen, zooals zij zich had voorgesteld, doch zij was vast besloten het laatste woord te hebben. Ei- net past heelemaal niet in de uitgaande wereld van Londen en wat dat idee van haar betreft, een rijk huwelijk te doen. ze doet verstandig als zij dat maar heele maal uit haar hoofd zet. Geen man", ver volgde tante Beatrice, die in de deur bleef staan en haar laatste woorden hatelijk en duidelijk besprak, „wil een meisje, dat niet knap is, geen geld heeft en er bovendien door een avontuur een twijfelachtige repu tatie op na houdt. Meer heb ik niet te zeg gen, Helen." Mrs. Seton trok Linet naar zich toe. „Dat hoop ik, Beatrice", zei zij snel. „Je hebt al veel te veel gezegd." En hoewel mrs. Winsley de deur zoo luid zij kon achter zich dichtsloeg, moest zij zichzelf bekennen, dat zij met die laatste beschuldiging er niet ln geslaagd was, Linet te kwetsen. Toen zij weg was, knielde Linet bij haar moeders stoel neer en keek haar met haar blauwe oogen openhartig aan. „Ik heb Tanis nooit iets bewust in den weg gelegd, maar er zat wel wat waars in, wat tante Beatrice zei." (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) TOT BESLUIT VAN DEN LEGERDAG TE AMSTERDAM werd in het Stadion een demon stratie gehouden, welke o.a. door Z.K.H. Prins Bernhard werd bijgewoond. Tijdens het spelen van het Wilhelmus, na aankomst van den Prins. V.l.n.r.burgemeester de Vlugt, generaal Snijders, Prins Bernhard en luit.-gen. baron van Voorst tot Voorst. 100 MENSCHENREDDERS bezochten Marken. Janus Kuiper die 400 mensohcn redde, toont zijn medailles LE1BSCHE ROEIERS NAAR PORTUGAL. - Met het m.s. „Dempo" zijn een zestal studenten van „Njord" naar Portugal vertrokken, om aan de internatio nale regatta's deel te nemen. Tevens moeten zij hun in 1937 gewonnen beker verdedigen. TER EERE van den koning en do koningin van Enge land werd gisteren in den Jardin Bagatelle te Parijs een tuin-partij gegeven. Koningin Elizabeth en president Lebrun tijdens het feest gefotografeerd. in Hoofddorp werd 't jaarlijiksche concours hippiqüe gehouden. A. Stenhouwer uit Dubbeldam in actie tijdens het tandemi-rijden, met tuagpaaTden. KONING GEORGE'S - bezoek aan Parijs. Bij het graf van den Onbekenden Soldaat werd 'n krans gelegd NA DE KRANSLEGGINIi bij 't graf v. d. Onbeken den Soldaat teekent koning George het Gouden Boek HET BEZOEK VAN HET ENGELSCHE KONINKLIJKE PAAR AAN HET STADHUIS TE PARIJS. De Koninklijke gasteii arriveoren per boot, welke geëscorteerd werd door marine-booten, bij het stadhuis.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7