Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Wsensdeg 29 Juii 1933 Instantine THIJS IJS EX DE VREEMDE VULKAXEX PAARDENSPORT. Het 28e concours-hippique te Hoofddorp. De voorkeuringen. Het 28ste concours hlppique te Hoofd dorp is hedenmorgen op het keurig ver zorgde en in uitstekende conditie verkee- rende gemeentelijk sportterrein aange vangen. Reeds vooraf waren de voorkeu ringen gehouden voor de indivldueele dres- Buurproef van de Landelijke Rljvereenigin- gen en M.C.-merriën, waarvoor de echte paardenliefhebbers ook present waren. Het ruime gebouw van de Hoofddorpsche rijschool „Prinses Juliana" deed weder goe de diensten, terwijl in de nabijheid daar van een groote tent was opgeslagen voor de bezoekers en een Roode Kruis-tent oni hulp te verleenen ingeval dat noodzakelijk mocht zijn. Toen onder de vroolijke muziek van Hoofddorp's fanfaregezelschap „Excelsior" met de afwerking van het programma werd begonnen, waren de overdekte tribune en de verhoogde staanplaatsen reeds flink bezet; een toeloop van belangstellenden, die tegen den middag belangrijk steeg. Onder de aanwezigen werden verschil lende vooraanstaande personen en mili taire autoriteiten opgemerkt. Aan de lunch, die tijdens de pauze in de Landbouw werd gehouden, bracht de voor zitter, de heer Noordam, een woord van dank voor de van het Koninklijk Huis door het schenken van medailles ondervonden belangstelling. Hij wijdde verder waardee- rende woorden aan de nagedachtenis van wijlen het oudste Jury-lid, den heer H. de Bruin Tengbergen, sprak er zijn blijdschap over uit, dat de eere-voorzitter der vereenl- glng, de heer mr. A. Slob, die eenige maan den ongesteld is geweest, weder in staat v/as het concours bij te wonen en uitte woorden van dank en waardeering voor de van het gemeentebestuur ondervonden steun en medewerking. De heer Noordam besloot zijn rede met de beste wenschen voor het welslagen van het concours. In het dorp zijn eenige parkeerplaatsen Ingericht, zoodat een goede regeling van het verkeer verzekerd is. Morgen komen we op een en ander terug. De uitslagen van hedenmorgen luiden: Hengsten aangespannen, goedgekeurd (type landbouw-tuigpaard)1ste prijs „Tebertus" van W. C. v. d. Grift te Baarn (gereden door P. Veltstra te Marsum»; 2de pr. „Protector", eig. dezelfde; 3de pr. ..Paul" van C. Dekker te Ba- rendrecht; eervolle vermelding ..Suldovo" van H. F. Bultman. Heemstede. „Waldeck" van H. A. v. Wijk te Vechten. Voorbrengen en prijsuitreiking van M. C. Merrlën. waarvan de voorkeuring hedenmorgen plaats had: 1ste prijs (gr. zilveren medaille van H. M. de Koningin» „Tekla" van J. M. Knoop: 2de pr. „Sidelda" van J. Parlevliet, N. Vennep: „Thalia" van J. C. Gehrels. Groote IJpolder; „Veternella" van M. W. v. d. Schans, te Bovenkerk; „Ovia" van gebr. Bruynis, Nieuw Vennep: 6de prijs „Kwiria" van W. Raay- makers, Steenbergen; 7de prijs „Troosje" van A Monster. Haarlemmermeer; „Ultra" van J. Parlevliet. Nieuw-Vennep; 9de „Jetta" van ge broeders Bruynis, Nieuw-Vennep. VOETBAL. L.W.V.L.D. 5—3. L.D. was goed op dreef en nam spoedig door haar midvoor de leiding. Ouwerkerk maakte gelijk. Door goed spel van Kuiper nam L.D. weer de leiding maar nog voor de rust maak te Zwanenburg gelijk. Na de pauze was L.W.V. sterker en de stand werd opgevoerd tot 5—3 waarmee het einde kwam. De heer Klink leidde goed. VEREENIGING L.W.S. OPGERICHT. Opgericht is de voetbalvereenlging L.W.S. (Leidsche Wolspinnerij). Secretaris is de heer J. van Es, Heerenstraat 5B; Voorzitter G. Stammers; Penningmeester H. Broers. OLYMPISCH NIEUWS. Finland aanvaardt de opdracht. Een beperking van het programma overwogen Het gemeentebestuur van Helsingfors heeft in een speciale bijeenkomst de opdracht van het I.O.C. om dc Olympische Spelen in 1940 in de Finschc hoofdstad te organisceren, in dank aan vaard. De vertegenwoordiger van Finland in het I.O.C.Ernst Krogius. zal het Internationaal Olympisch Comité van dit besluit op de hoogte brengen. In aansluiting op deze voor Finland zoo be langrijke bijeenkomst werden onmiddellijk twee commissies samengesteld, die zich met den bouw van het stadion en van het Olympisch dorp en verder met de financieele zijde der spelen zullen bezig houden. Ofschoon niet duidelijk omschreven, mag men aannemen, dat het hier alleen de zomerspelen van 1940 betreft. De winterspelen zullen in een der eerstvolgende dagen wel aan Oslo worden gegeven. Beperking van het programma. Ernst Krogius heeft zich gisteren nog tele grafisch tot Graaf de Baillet Latour gewend, waarin hij den I.O.C.-president mededeelt, dat Helsingfors de organisatie der spelen in 1940 aanvaardt. Het ligt in de bedoeling deze spelen te beperken tot dc traditloneele takken van sport, zooals die ook in het oude Grieken land plaats vonden, dus met uitsluiting van dc moderne spelen. Graaf de Baillet Latour zal verder tele grafisch met de leden van het I.O.C. overleg plegen inzake dc nog te nemen maatregelen. Mcening van baron Schimmelpenninck. Aan den president van het Ned. Olympisch Comité, mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, hebben wij gevraagd, wat precies de bedoeling van Finland Inzake het in 1940 te verwerken programma zou kunnen zijn. Hij deelde ons mede, dat men zich slechts kan ver heugen op het feit. dat de spelen, vooral nu zij in een klein land worden gehouden, een eenvoudiger opzet zullen krijgen, dan de laat ste malen het geval ls geweest. Dat zal de sport ten goede komen. Maar wat Finland precies met de beperking van het aantal takken van sport bedoeld, is mij niet duidelijk. Zouden in derdaad de moderne takken te Helsingfors uit vallen, dan zouden b.v. voetbal en hockey niet in het programma worden opgenomen, even min bijv. kano, handbal of polo, takken van sport, welke er de laatste tien jaren bij zijn gekomen. Indien voetbal en hockey zouden ver dwijnen. zou ongetwijfeld een belangrijke at tractie voor het publiek vervallen en het is de vraag, of dat wel wenschelijk mag worden ge acht. Finland zal zich zoo spoedig mogelijk om trent zijn bedoelingen dienen uit te spreken, want klaarheid op dit punt is gewenscht. Als lid van het I.O.C. zal ik binnenkort, aldus baron Schimmelpenninck, wel gelegenheid vinden met den president van het I.O.C. over deze aange legenheid van gedachten te wisselen. Aan den anderen kant is het begrijpelijk, dat Finland zijn programma wil beperken. Men heeft nog slechts twee jaar tijd en alles moet opnieuw worden georganiseerd. Zooals bekend worden de technische aangelegenheden van eiken tak van sport door de internationale sportbonden behandeld. Deze laten het gewoon lijk wel aan de nationale bonden over, maar men heeft er geen begrip van, wat hier allemaal bij komt kijken. En hoe minder takken van sport, des te sneller zal dit in zijn werk kun nen gaan. Athletiek zal natuurlijk wel een voor name plaats innemen, maar ook zwemmen, boksen, worstelen en de ruitersport zullen op de spelen van 1940 te Helsingfors domineeren. .•en juist nil l Hoe moeilijkis het soms zich goed te houden en niemand iets te la ten merken. Het lukt nauwelijks. Maar Instantine doet de pijn on middellijk verdwijnen Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 4693 ct. (Ingez Med.) R.B.F. WINT VAN WIJTENBURG. Bovengenoemde elftallen ontmoetten elkander op het terrein van den N.A.S.B. Met de rust was de stand 40. Na de thee voerde de R.B.F. regelmatig de score op tot 7—0. Daarna wisten de gasten de eer te redden met een prachtig doelpunt. R.B.F. liet dit niet onbeantwoord en scoorde nog even voor het einde. Uitslag 81. DUIVENSPORT. DE UI VER. Wedvlucht van Bordeaux. Losgelaten Zater dag te 5.40 uur. Eerste aankomende duif te 10.46.12 op Zondag, laatste te 7.46.45 eveneens Zondag. A. Fasel 1; M. Pet 2; J. v. d. Steen 1: N. de Me IJ 4; M. Stikkelorum 5, 9; J. J. Piilllppo 6; D. v. d. Nieuwendijk 7. 8; J. v. d. Wijngaarden 10; J. Bennlng 11; A. Zirkzee 12. Ook werd een wedvlucht van Duffel gehou den. Zondag losgelaten te halfnegen. 1ste aan komende duif te 10.21.20. laatste te 11.02.02 u. Th. v. Alphen 1, 5; H. Wassenburg 2, 3; A. Fasel 4. 13, J. J. Philippo 6, 27; C. Oppelaar 7. H. Seller 8. 9, 18. 28; A. Dubbelaer 10; M. Pet U; j. Fakkel 12, 16; J. Benning 14. 27; H. Vijlbrief 15. 24. 26; H. v. Alphen 17. 22; H. Sterk 19; A. Lancel 20; J. v. d. Steen 21; J. v. Leeuwen 23; J. v. d. Wijngaarden 25, 30. DE REISDUIF. Wedvlucht van Roosendaal plm. 70 K.M. In- gekorfd 156 jonge duiven, waarvan 97 in con cours. De uitslag is als volgt: 1, 14, 19 J. Lichtvoet; 2, 9, 23 Adr. v. Eg- mond; 3. 20, 21 W. Mieremet; 4. 5, 10 J. J.Kee- reweer; 6. 16 J. Mlnke; 7, 18 H. V. de Haas; 8. 22. 24 D. Kramp; 11, 12 C. W. F. Onvlee; 13. 15. 17 Adr. v. d. Hulst; 25 S. Koster. De duiven werden om 9.30 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif arriveerde te 10.45 uur, de 25ste duif te 11.9 uur. A.s. Vrijdag inkorven voor Eindhoven. De eereprijs werd gewonnen door W. Mieremet met no. 3. DAMMEN. SIMULTAAN SÉANCE VAN WIM HUISMAN. Voor de damvereenlging „Wij Willen Dam den" gaf de kampioen van Leiden, de 15-Ja- hge Wim Huisman een simultaan-voorstelling aan 18 borden. Onze jonge matador wist met zuiverheid en veel doorzicht spelend 13 partijen ln winst om te zetten, verloor er drie n.l. tegen A. Singe ing, m Oosterhout en A. B. v. d. Hoek. en maakte twee remise n.l. tegen J. Waasdorp en J- v. d. Hout. Zijn eerste simultaan-wedstrijd heeft hij met zelfvertrouwen gespeeld. In vele partijen haal de hij op verrassende wijze, de soms diep ver borgen slagzetten te voorschijn. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. De Nieuw Swift leden B. Lodewijks en W. van Rooyen namen deel aan de Ronde van Edam. Bij de Nieuwelingen bezette B. Lode wijks de tiende plaats, terwijl bij de Amateurs en onafhankelijken W. van Rooyen twaalfde werd. Bij de grasbaanwedstrijden op de motorbaan te Hilversum boekten Jac. de Groot en M. C. Segaar wederom fraaie resultaten. In den wed strijd voor eigen kracht bezette M. Segaar de tweede en J. de Groot de derde plaats. A. van Amsterdam bezette op de wielerbaan te Deventer in den afvalwedstrijd de eerste plaats, in de sprint werd hij tweede, terwijl hij in den koppel wedstrijd met Gerritse vierde werd. Gisteravond werd wederom team gereden, doch er kon door het slechte overnemen der renners geen sprake van wezen een snellen tijd te ma ken. Het team bestond uit J. Schüller, W. van Rooyen, M. Segaar, J. Laven, F. v. d. Berg en J. Hintzbergen. De afstand van 56 KM. werd afgelegd in 1 uur 34 min. 13 2/5 seconden. Een vijftal C-klassers reed een peletonrit over 21 K.M. waarbij het nieuwe lid J. Verwer de fout beging om direct hard naar den kop te trek ken. waarvan de overige renners dankbaar ge bruik maakten. De geheele heenweg bleef Ver wer aan den kop. doch na het keerpunt gingen de renners om beurten demareeren en kon Ver wer het vanzelfsprekend niet houden. Hij kan echter op een zeer goeden wedstrijd terugzien, hoewel hij nog moet leeren zijn krachten te verdeelen. H. Noest, die voor training in deze categorie meereed, won in 39 min. 49 sec., ge volgd door C. Kapaan in 40 min. 6 sec. Aardig was hier de strijd tusschen Fr. Blom en het nieuwe lid W. Rombaut, die te zamen fel de sprint beslisten. Eerstgenoemde wist met een kwart wiel te winnen. A.s. Zondag zal een clubontmoeting plaats vinden op de wielerbaan te Heemstede, waar aan ook Nieuw Swift zal deelnemen, o.a. tegen de Spartaan, den Haag; Achilles, Haarlem; Gazelle, Amsterdam; Rotterd. Leeuw, R'dam; In de tijdrace zal J. Schüller uitkomen; in de ploegachtervolging rijden J. Schüller—J. de Groot en J. Hintzbergen. In de eigen kracht wedstrijd rijden Schüller, de Groot en Hintz bergen, terwijl bij de Nieuwelingen J. Laven in den voorwedstrijd uitkomt. In de Ronde van Tilburg a.6. Zondag zullen A. van Amsterdam en W. van Rooyen uit komen. AALSMEER. Teraardebestelling van den heer Knicp. Gistermiddag v/erd alhier op de nieuwe algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer M. F. Knlep, ln leven gedurende een 3f-tal jaren verbonden aan drukkerij ..De Nieuwe Meerbode". Ook buiten zijn werkkring had de overledene zich op verschillend gebied willen geven: o.m. was hij bestuurslid van het Chr. Kinderkoor, lid der Commissie voor de tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. Kerk en lid der Commissie voor de Ned. Herv. Kerkbode. Dat zijn nog betrek kelijk onverwachtsch verscheiden in breeden kring diep betreurd werd, bewees wel de groote belangstelling bij deze droeve plech tigheid. In de aula werd gesproken door ds Y. Alkema. De heer K. A. Wessehus sprak namens directie en personeel van ,De Nieuwe Meerbode". Tenslotte werd het A'oord gevoerd door mr. A. B. Roosjen, uit Amsterdam. Ds. Alkema sloot de droeve plechtigheid met gebed. Nadat de kist ln de groeve was bijgezet, dankte een fami lielid voor de laatste eer aan den overle dene bewezen. poppenkast. Vervolgens werd de reis te vort aangevangen naar Schevenlngen. Aan het strand heeft de jeugd naar hartelust ge noten. Begunstigd door prachtig weer heef* de S.D. Gem. Zangvereentging „Morgen rood" haar jaarlijksch uitstapje gemaakt. Ditmaal ging de tocht naar de Wilgenpias nabij Hillegersberg. Bij het werk aan den Rijksweg Den HaagUtrecht heeft gistermiddag wederom een ongeluk plaats gehad. De bouwvak arbeider H Kracht, wonende aan den Broekweg alhier, had het ongeluk met zijn duim tusschen een autocrick bekneld te ra ken, waardoor dit lichaamsdeel in de lengte werd gespleten en bijna geheel van de hand werd gerukt. Voor het R.K. Mulo-examen slaagden onze plaatsgenooten D. Tas en J. Snelder- waard. BENTHUIZEN. Herdenkingsdienst in de Geref. Kerk. Vrijdagavond a.s. zal er in het kerkge bouw der Geref. Gemeente een gedachte nisavond gehouden worden, ter gelegen heid van het feit, dat het dien dag 100 jaar geleden zal zijn, dat ds. Ledeboer al hier zijn intrede deed in de Ned. Kerv. Kerk Ds. A v. Stuyvenberg zal dezen dienst leiden, waarbij spreker in het bij zonder stil zal staan bij oorsprong en ont wikkeling der gemeente. Verschillende oud-voorgangers zullen herdacht worden. De dienst vangt aan om 20 uur (N. T.l. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekemen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een teddy-beer, een blauwe regenjas, een rijwielbelastingmerk, een ze gelring, een hondenpenning, een kinder schoentje, een belastingmerk in houder, een bruin heexenrijwiel. een bruine porte- monnaie, een postduif, 2 eiken stoelen met lederen zitting, een bonte kanarie, een blazer, een rijwielbelastingmerk in étui, 2 lipssleutels 7332 en 8570, een reserve auto band. een wit kinderjasje, een actetasch met 2 boeken, een electrische haarsnijma- chine. Beentje gebroken. W. v. d. H. uit de Ten Brittenstraat deed bij de politie aangifte, dat zijn 4-jarig zoontje Dirk op den Boulevard ls aangere den door een zoontje van den heer L. G. uit de E. A. Borgerstraat, waardoor het kind een zijner beentjes heeft gebroken. Concert. De Ohr. Katwljksche muziekvereenlging ..W.N.I."" zal Donderdag a.s. om 8 uur des avonds een concert geven in de muziektent op den Boulevard. Door P. L. wonende te Schevenlngen is alhier op het strand gevonden een rook bom van een vliegmachine, welke hij op het politiebureau alhier gedeponeerd heeft Alhier ls een wlnkellersvereeniglng „Altijd paraat" opgericht. Een 30-tal leden ls toegetreden. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. HILLEGOM. Tulpenveiling. De Coöp. Velllngvereeniging Hillegom heeft Dinsdag haar eerste veiling van leverbare bloembollen gehouden. De be langstelling was graqfe -De aanvoer muntte, wat tulpen en crocussen betreft, uit door een zeer goede kwaliteit. De verkoop was vrij goed; behoudens enkele kleine par tijtjes, is alles verkocht. SWIFT. Gisteren werd er een record-rit gereden, waar de volgende tijden werden genoteerd: C. de Vink 24.06; N. de Rom^n 26; J. de Boer 26; F. Heereur 27.45; L. v. d. Meer 28.63; J. Nieuwenburg 28.16; F, Holswilder 32.59; A. Brui ninse 34.59. Morgenavond wordt er een pelctonwedstryd gereden over 40 K.M. HENGELSPORT. „DOOR VRIENDSCHAP VEREENIGD". De hengelaarsvereeniging „Door Vriendschap Vereenigd" hield een wedstrijd, waartoe men met de bus vertrok naar Aardam. Al was het weer niet aangenaam de stemming was er niet minder om. Er werd 2 x 1H uur gevischt voor het zwaarste in gewicht. De uitslag was: le pr. P. v. Egmond, en tevens een wissel- beker, aangeboden door het lid Stormer; 2e pr. A. v. Duuren; 3e pr. P. Neuteboom; 4e pr. Noordervliet5e pr. T. Massaar; 6e pr. Joh. Landwaart; 7e pr. W. Hamerling; 8e pr. P. Westrum; 9c pr. J. Filippo; 10e pr. J. Voskuil. KATWIJK AAN ZEE. De Oudheidskamer heropend. Verschillende nieuwe aanwinsten. Steeds meer wordt het gemis van een permanent gebouw voor de Katwljksche Oudheidkamer gevoeld. Hoeveel eigenlijk overbodig werk wordt er telkens verricht om. als het badseizoen is afgeloopen, het gebouw van de Ambachts-Teekensehool te ontruimen en de eigendommen van de Stichting op te bergen tot het volgende seizoen. Gelukkig, dat er elk jaar een vier tal heeren, n.l. Nlc. van Beelen. W. Groen, A. Haasnoot Nzn. en C. Varkevisser, bereid is om de zalen in te richten en alles te rangschikken. Met veel zorg en beleid is dat de laatste dagen weer geschiedt, zoo dat dc deuren vanmorgen weer heropend konden worden. Verleden jaar zijn er ruim 4000 betalende bezoekers geweest. Wel een bewijs, dat de Oudheidkamer zioh mag verheugen in de belangstelling van inwo ners en vreemdelingen. Die belangstelling zal zeker ook dit jaar wel groot zijn. Dé collectie van allerlei oudheden en merk waardigheden is sterk uitgebreid. Vele vooraanstaande ingezetenen hebben dit maal opnieuw van hun medewerking laten blijken, oa. de familie Hettinga-Tromp door inzending van schilderijen, de heer R. Trousselot door de inzending van een tegeltableau uit de villa 'tWaerle. Dit jaar is door schenkingen, o.a. van den heer A. Parlevliet van een oud ladekastje en door het afstaan van wassen poppen door de firma's Kreymborg en Waals uit Leiden, het oud-Katwijksch binnenhuisje weer meer tot zijn recht gekomen; ook staat nu hierin een tafeltje, dat meer dan 100 Jaar geleden in een Katwijksch huisje stond. De heer Herm. Parlevliet stond tijdelijk af een officieel gedenkboek van de feestelijke ontvangst en inhuldiging van Koningin Wilhelmina in Amsterdam ln 1898. De por- trettenserle is met de portretten van enkele oud-Katwijkers verrijkt, o.a. een portret van den vroegeren gemeente-secretaris J. Varkevisser, id. van den heer K Boorsma, die tot zijn 85ste jaar hoofd van de O. L. School alhier was en die tal van Katwijkers heeft opgeleid voor stuurman ter gToote vaart en ter visscherlj en naar wie straten hier genoemd zijn. Een ouderwetsche schel - penkar, die eerst geheel uit elkaar genomen moest worden, heeft een plaats gevonden in de achterste zaal. En zoo zou veel meer opgenoemd kunnen worden, waarmede de stichting dit jaar verrijkt is. Een bezoek aan de Katwijksche oudheden in het ge bouw ln de Voorstraat zal zeker de moeite loonen. LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raad komt Dinsdag 26 Juli a.s.. des avonds om zeven uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Ingekomen stukken; Voorstel tot instelling van een commissie tot wering van schoolverzuim en benoeming leden; Voorstel tot vast stelling van een capltulantenverordenlng; Voorstel tot in gebruik geven van ge meentegrond aan P. Onderwater; Voorstel tot verbetering van de Leidsche kade en een gedeelte van den Oostvlietweg; Voor stel tot instelling van een commissie van voorbereiding uit den raad voor de bedrij ven en benoeming leden; Voorstel tot vaststelling van een reglement van orde voor den raad; Wijziging gemeentebegroo- tlng 1938 en 1937; Voorstel tot het ver leenen van subsidie in de vervoerkosten van een kind naar de school voor open baar buitengewoon lager onderwijs; Voor stel tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling voor den schoolartsendienst en tot verlenging der regeling; Voorstel tot wijziging van de grondregelen van de drinkwaterleiding de Vlietstreek; Voorstel len in verband met berging van straat- en huisvuil; Voorstel tot verkoop van het raadhuis der voormalige gemeente Veur en reclames hondenbelasting. Schoolreisje. Gisteren hebben de leerlingen van de laagste klassen der openbare lagere school Prinses Jullanaweg, onder leiding van het onderwijzend personeel hun Jaarlijksch uit stapje gemaakt naar Den Haag en Scheve- ningen. Per Blauwe Tram ging het van de Damlaan naar de Scheveningsche Boschjes, vanwaar gewandeld werd naar de Bataaf. Hier werden allen onthaald. Ook de oude bekende van het St. Nicolaasfeest was weer aanwezig, n.l. de heer van Gennen met zijn Een korte agenda. Gistermiddag kwam de raad onzer ge meente bijeen. Afwezig de heer van Eeden. Bij de mededeelingen verzocht de voorzit ter de leden hun vragen bij de rondvraag zooveel mogelijk te beperken. Niet belangrijke vragen kunnen in den vervolge direct aan de hoofden der betref fende diensten gesteld worden. De notulen werden aangehouden. Ver slag en rekening van den schoolartsen- dienst over 1937 werden goedgekeurd, als mede een voorstel tot pachtverlaging van een stukje teelland aan den Heerenweg in huur door Th. van Oosten. Verzocht werd om medewerking te ver leenen aan den verbouw van de Christe lijke School Hoofd de heer Kok en daar voor een crediet toe te staan Ingevolge de wet van f. 6835—, terwijl aan deze ver bouwing nog f. 1115.zal worden besteed door het Schoolbestuur zelf te dekken uit de postonderhoud De heer Llefferink vroeg aan B. en W. of zij de betreffende uitgaven als werkelijk ten goede aan het onderwijs komende, beschouwden. De heer Van der Wiel sprak er zijn teleurstelling over uit. dat ook de f. 1115.niet door de gemeente zouden worden gedragen. De heer de Wet als wethouder van onderwijs wees er op dat de regeling volkomen in overleg met het schoolbestuur en tot diens volledige tevredenheid was tot stand ge komen, zoodat hij de opmerking van den heer Van der Wiel niet begrijpen kon. Deze handhaafde niettemin zijn uiting van te leurstelling. Punt 9 en 10 behelsde een sa- laris-verhooglng van de schrijfster-typiste aan het politiebureau tot maximum f. 1400 na 6 dienstjaren en van den ambtenaar v. d. Put bij de administratie der steun- verleening tot maximum f. 25 per week een en ander in overleg met de commissie van personeelsaangelegenheden. Eenige le den waren van meening dat deze verhoo gingen beter bij de begrooting hadden kun nen worden behandeld, terwijl de heer Wassenaar vroeg, waarom hij bij de laatste verhooging van het advies dezer commissie was afgeweken. Op voorstel van den heer Van der Wiel werd de datum van ingang der verhooging van den heer v, d. Put eenigszins gewijzigd. Het gewijzigde voor stel van B. en W. werd aangenomen. Daarna werd een nieuwe verordening vastgesteld voor verhaal van kosten ln ver band met besmettelijke ziekten. Eenig re clames hondenbelasting werden afgehan deld, waarbij de heer Vogelaar op het hem onrechtvaardig voorkomende feit wees dat wanneer iemands hondje in het begin van heft jaar dood gaat hij toch over het geheele jaar belasting moet betalen. Hoewel het bezwaarlijk is voor honden een burgerlijken stand in te voeren, bleek de voorzitter niet ongevoelig voor dergelijke omstandigheden; hij wenschte de geheele verordening eerlang toch op de helling te zetten en zal een en ander ln gedachte houden. Ter gelegenheid van het 40-jarlg regeerlngsjubileum van H.M de Koningin zullen natuurlijk feestelijkheden plaats vinden, waarvoor een crediet van 25 cent per kind werd aangevraagd plus f. 200. voor de gemeente, hetgeen neerkomt op een totaal van f900.—. Aldus besloten. Gekomen aan het punt rondvraag maak ten de leden in verband met de opmerking van den voorzitter aan het begin der ver gadering geuit, hiervan geen gebruik, hoe wel de heer Vogelaar beweerde een geheel I lijstje voor dit agendapunt te hebben. WATERPOLO. L.Z.C. II—ZIJL II 0—0. Gisteravond speelde L.Z.C. II voor de com petitie tegen De ZijTI. Het was een gelijk op- i gaande en zeer matig gespeelde wedstrijd, waarin de keepers geen enkel schot te verwer ken hebben gekregen. Het einde kwam met 00. De wedstrijd L.Z.C. I—Zivlp I ging niet door wegens niet opkomen van de Hagenaars. 30. Oom Brom, scherp luist'rend in zijn kuil, vernam zacht kloppen bij de wanden; hij trok zijn broek omhoog en spuwde ln zijn handen want, dacht hij, kom kom, nu komt het er op aan; hun grapje komt die boeven duur te staan Maar oom Brom ziet onverwacht, dat de wand der kuil bezwijkt; degeen', die daar beneden groef, heeft Brom-oom's kuil bereikt er komt een hand en nog een hand en dan een neus, te voorschijn uit het zand. Oom Brom kijkt met veel spanning toe en denkt: „Ach kom. ach komen ik weet nog niet eens wat ik nu met dien boef wel doe!" Maar dan valt heel de wand op zij enSim's gezicht komt vrij 1 Simmie groef onder den grond een gang die was nu al heel lang; hU dacht, dat hij op die manier misschien bij Thijs kon komen. Hij maakte dus 't geluid, dat Brom-oom had vernomenMaar nu zij thans elkaar ontmoeten, zijn zU te verbaasd zelfs om te groeten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7