Bouwkunstig Schoon LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 18 Juli 1938 Rapenburg 35. Geitenkeuring te Alphen. Redactie 1507 Directie en Administratie 2500 VACANTIE-ADRES LUCHTVAART Onze telefoonnummers LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Aanbieding rekening over 1937 - Verkoop van twee perceelen bouwterrein - Aankoop van 16.75 H.A. grond van mevr. Wed. P. de Graaf. De raad kwam in spoedvergadering bij een. Aanwezig alle leden. De rekening over 1937 werd aangeboden met een bedrag van f. 121.245.57 aan inkomsten en f. 113.249.67 aan uitgaven Batig slot f.7995 90. De kapi_ taalsdienst sloot met een batig saldo van X. 9300 Vervolgens kwam aan de orde een voor stel tot verkoop van een perceel bouwter rein. gelegen aan de Acacialaan, aan den heer A. Mol alhier voor den prijs van f. 4033. Op dit terrein kunnen vier wonin gen worden gebouwd. Het voorstel werd zonder bespreking aangenomen. Eveneens werd zonder bespreking aangenomen den verkoop van een perceel bouwgrond aan de Hoofdstraat, tusschen Dijk en Rijn aan den heer N. Mol alhier. Hierna bracht de voorzitter in bespreking het voorstel tot aankoop van grond van mevr. wed. P de Graaf. n.l. alle landerijen behoorende tot de boerderij bewoond door den heer H. Braat, gelegen in de kom dezer gemeente en grenzende aan de ter reinen waar momenteel wordt gebouwd. De voorzitter lichtte dit punt uitvoerig toe en wees op het groote belang voor de ge meente deze gronden in eigendom te krij gen voor de volkshuisvesting De koopprijs van f. 55.000 kwam volgens hem ongeveer overeen met een bedrag van plm. f. 3000 per H A. hierbij in aanmerking nemende, dat de grond waarop de boerenwoning staat als bouwterrein een waarde heeft van plm. f. 6090. Ook in verband met den geprojec- teerden rijksweg 4a (den rijksweg beoosten Leiden 1 is het van belang, dat de gemeente deze gronden aankoopt. Eventueele verlen In met- nrcl>n//i'<d.(tti<Loei/n(^ ft f cfyyi ci i ir ftr 11/ -fcut/tU Het lag aanvankelijk niet in mijn be doeling. Rapenburg 35. het huis vroeger bewoond door de familie Gerlings. te be- spreken. Deze vlakke 18e eeuwsche gevel, ging volgens het uitbreidingsplan van de schoon bekleed met zandsteen, van boven Ericalaan zal over deze gronden moeten geschieden. De Ericalaan zal hier den nieuwen rijksweg kruisen. De heer Rijnsburger merkte op. dat een groot gedeelte van den grond niet f 3000 per H-A. waard was. Daarentegen was vol gens hem de waarde van boerenwoning en erf hooger dan door den voorzitter geschat. Hij was echter niet tegen den aankoop De voorzitter merkte naar aanleiding hiervan op. dat het er niet om te doen was van gemeentewege een boerderij te exploiteeren. De nieuwe rijksweg is echter zoo geprojecteerd, dat deze de gemeente in twee stukken snijdt, zonder dat er aan dezen kant van den Rijn een oprit of viaduct komt. De Ericalaan moet er onder door en daarom ook juist moet de ge meente de beschikking over den grond hebben. De heer Snel voerde aan. dat aankoop voor de gemeente de eerste jaren een schadepost zou zijn. omdat de boerderij slechts een huur opbrengt van f 1750. Voorts gaf hij te kennen, dat over belang rijke voorstellen als het onderhavige de raadsleden toch wel iets vroegtijdiger had. den kunnen worden ingelicht, desnoods in een geheime vergadering. De voorzitter antwoordde hierop, dat in het onderhavige geval de raadsleden niet eerder op de hoogte konden worden ge bracht. Het voorstel werd hierna zonder stem ming aangenomen, waarna de voorzitter den wensch uitsprak, dat dit besluit in de toekomst zou mogen strekken tot zegen en bloei van de gemeente. Bii de hierop volgende rondvraag infor meerde de heer v. d. Wal naar de in de vorige vergadering aangenomen uitbreiding van de tennisbanen. De voorzitter deelde mede dat de tennisclub op de voorgenomen uitbreiding geen prijs stelde en er dus niets van kon komen. Wellicht zou in de naaste toekomst een ander voorstel tot vermeer dering van het aantal banen in behande ling komen Hierna sluiting. De heer B. van Wijk alhier behaalde aan de M. T. S. te Haarlem het eind diploma in de afd. electronechniek. afgesloten door een zware kroonlijst met consoles in Lodewijk XVI-trant en met een deur uit de eerste helft der 19de eeuw, dat alles leek weinig belangrijk. Evenwel, dit huis behoorde in de eerste helft der 17de eeuw aan de familie Knotter en daar heb ben zich de gebeurtenissen afgespeeld, waarvan ik in een vorig opstel melding maakte. Thans staat het leeg en doordat ik vriendelijk in staat ben gesteld, het oude heerenhuis en tevens voormalig bankge bouw ook eens van binnen te bekijken, ben ik tot andere gedachten gekomen. Tegelijkertijd kon ik mij van de binnen zijde overtuigen of mijn vermoedens om trent een voormaligen topgevel juist wa ren. Belangstellenden geef ik in overweging zich even op te stellen aan de overzijde van het Rapenburg, doch schuin voor het betrokken huis. zoodat men iets van het dak kan zien. U ontdekt dan achter de kroonlijst een tentdak. Het is gedekt met blauwe pan- NIEUWKOOP. In de Herv. Kerk werd voor de kerk gecollecteerd een extra gift van f. 20. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. WADDINXVEEN. Over den kop geslagen. De chauffeur A. H. die gistermorgen met zijn auto op den zeer smallen zesden tocht- weg reed. verloor de macht over het stuur, met het gevolg dat de auto in een breede greppel kwam en over den kop sloeg. De auto werd zeer zwaar gehavend doch H. kwam er met eenige ontvellingen af. Het hoofd van den luchtbeschermings dienst alhier heeft de beschikking gekre gen over eenige gasmaskers, waarmede met de vrijwilligers geoefend zal worden in de eerstvolgende weken Deze oefeningen worden gehouden in het gymnastieklokaal van school B. De heer F. van der Klauw, zal Don derdag a.s. 25 jaar in dienst zijn bij de Ned. Spoorwegen als ploegbaas. De brievenbesteller Biellet. is in ge- Geboren: Mathilde. d. van P. Grasmeper en lijk fnnrti. v,n Dubbeldam overgeplaatst M Offringa Albert, z. van G. van Dam er. 11JKe van tmooeiaam overgeplaatst - naar Waddinxveen. In de Ned Herv. Kerk werd in de eerste helft van Juli gecollecteerd voor de diaconie f. 139.65. voor de kerk f. 132.27. terwijl de collecte voor de G. Z. B. f. 74.64 opbracht. A. Groenewoud Meinsje. d. van J. Roos en M. Schalk. Gehuwd: P. Zekveld met A. Vis. Loop der Bevolking. Ingekomen van Haarlemmermeer: C. Cardol chauffeur. Nieuweweg no. 197. Vertrokken naar Aalsmeer: A. Vis. Ophelia- laan 13. TER AAR. Boottocht Ouden van Dagen. Het comité van ouden van dagen is voor nemens op een nader te bepalen datum voor de ouden van dagen van 65 jaren en daarboven een boottocht te organiseeren en ter bestrijding van de kosten een col lecte te houden in den loop van de vol gende .week. Het ligt in de bedoeling om degenen die vorige jaren zoo bereidwillig zijn geweest hun auto's af te staan in de gelegenheid te stellen den tocht mee te maken. ZOETERMEER. Donderdag aa. zal alhier ten behoeve van het Nederl. Bijbelgenootschap een bloempjesdag gehouden worden. Onze dorpsgenoote. mej M. Baylé, slaagde te Delft voor het eindexamen H. B. S., 5-j. cursus. Gisteravond hield de Oranje-Garde een propagada-marsch met diverse Ven dels uit de omgeving door het dorp. Op het schoolplein der OX. School werd de tap toe-geblazen, terwijl op het terrein achter ,49e Jonge Prins" demonstraties werden gegeven. Vergeet iriet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden Onder gelukt nd-e tconende week i rnTrnmnr kwartaal abtmnt .(straat) No., wenscht het „LEIDSCH DAGBLAD" vanaf tlopgezonden ie hebben aan onderstaand adres: tegen vergoeding van benoodigde portokosten. nen. Doch achter dit tentdak ziet u een met oude warmroode pannen gedekt za deldak. Dit zadeldak is origineel: het tentdak is van lateren tijd. Soms ziet men ook een wolfsdak toegepast. De zaak zit nu zóó. Oorspronkelijk was dit huls voorzien van een topgevel, waarschijnlijk een trapgevel, waarvan de top diende als afsluiting van het zadeldak. Die trapgevel is gedeeltelijk, doch vermoedelijk geheel weggebroken. Men bouwde een nieuwen met zandsteen bekleeden gevel, rechthoekig van vorm naar klasslcistischen eisch. Daardoor won men aan de voorzijde een verdieping aan kamerruimte, met een diepte van enkele meters. Boven dit gedeelte moest een tent dak worden geplaatst. Daartoe werd de oorspronkelijke nokbalk verkort en werd van de gordingen een eind afgezaagd, en werd dus een deel van het oude zadeldak verwijderd. De daksparren en panlatten moesten plaatselijk worden verwijderd en daarna kon men het voors'te gedeelte voor zien van het tentdak, waartegen het over gebleven deel van het oude zadeldak aan sloot. Ik hoop, dat bijgaand schematisch tee- keningetje mijn bedoeling voldoende toe licht. Bij goed toekijken zult u te leiden meerdere oude heerenhuizen vinden waar op men dezelfde handelwijze heeft toege past, met tentdak of wolfsdak. En toen ik mij op de vliering verdieping van Rapenburg 35 begaf, zag ik onmid dellijk, dat de daksparren van het oude zadeldak nog vrijwel ruw en weinig be werkt waren, zooals dat in den ouden tijd te doen gebruikelijk was, terwijl die van het tentdak geschaafd waren. Ook de wijze waarop de gordingen zijn afgezaagd, wijst er op, dat deze vroeger verder door liepen. Er zijn trouwens meerdere kleine kenteekenen die op een vroegeren toe stand wijzen. We merkten reeds op. dat aan het uit wendige van den gevel weinig bijzonders valt. op te merken. Natuurlijk heeft deze in vroegeren tijd vóór de verbouwing vensters met kruis kozijnen bezeten. Reeds meerdere malen hebben we opgemerkt, dat deze vensters die gewoonlijk ook kleiner waren dan de latere, sterk de geslotenheid van den gevel ten goede kwamen. We legden daarbij steeds den nadruk op het aesthetisch wel behagen dat zoo'n gesloten gevelfront, waarin tusschen geheel en onderdeelen een uitnemende schaalverhouding heerscht, aan den beschouwer schenkt. We konden steeds het gevoel voor fijn afgewogen pro porties waardeeren en de werking welke deze oude huizen uitoefenden in het straat beeld. Er is evenwel nog iets, waarop we tot dusverre nog nimmer de aandacht vestig den. nJ. de practische bedoeling waarmede oude zoo sterk gesloten 17de eeuwsche woningen werden opgericht. Het algemee- ne beginsel om zich in een woning tegen ongunstige invloeden van buiten te be schermen, gold thans evengoed als nu en zal altijd blijven gelden. Doch die practische eisch was onder ze ker opzicht toen dringender dan thans. Betrekkelijk zware muren, betrekkelijk kleine vensters, in een zwaar kozijn, met zwaren middenbalk en niet minder zwaar kalf, voorzien van kleine ruitjes in lood gevat, vensters, die des avonds konden worden afgesloten met stevige luikjes wa ren een noodzakelijk middel om dieven en ander gespuis te kunnen weren. Wij ver geten niet, dat in den ouden tijd, toen de straatverlichting erbarmelijk was en toen het politietoezicht nog alles te wenschen overliet, de bewoners der hulzen in de eerste plaats zelf voor hun veiligheid moes ten zorgen. U hebt natuurlijk op oude deuren en luiken wel eens die lange en zware schar- nierbanden gezien, die voor elk luik af zonderlijk uit de hand moesten worden ge smeed. de stevige duimen waarop zij draai den en de niet minder dikke grendels waarmee een en ander kon worden afge sloten. Alles moest beantwoorden aan de eischen van stevigheid en soliditeit. Dat de oude bouwmeesters met het streven naar doelmatigheid tegelijkertijd aestheti- sche zuiverheid konden bereiken, is wel een hunner grootste verdiensten Zoo was het meer in het groot met de ridderhofsteden, die, al verloren zij hun Middeleeuwsche barschheid, toch nog zwaar genoeg van bouw waren en ten overvloede omgeven van een diepe gracht met poort en ophaalbrug. Zoo was het ook met de omwalling, de toegangsbruggen en poorten der steden. Men maakte dus de vensters met kruis kozijnen niet alleen In den gevel om dezen een beeld van beslotenheid te geven, dat evenwel toch een verbinding met de bui tenwereld vormde. Het aesthetisch aanzicht was een lo gisch gevolg der constructie, die op haar beurt weer door de eischen van den tijd werd voorgeschreven. En tegelijkertijd waren de vensters met kruiskozijnen eeen spigelbeeld van de er achter liggende het vierkant benaderende ruimten, een beeld ook van de zoldering met zijn forsche moerbalken en lichtere kinderbinten. Dit alles behoorde logisch bijeen. Op den duur evenwel kwam men tot de ontdekking, dat de oude bouwwijze toch ook een nadeel had. Het kon ln de 17de eeuwsche vertrekken met hun kleine ven steropeningen donker zijn, vooral op som bere dagen. En onze voorvaderen moesten zich met primitieve verlichtingsmethodes behelpen. Het was vooral ln de tweede helft der 18de eeuw, dat men zich daarvan goed rekenschap ging geven en nu de zaak naar een andere zijde overdreef, een gewoon reactieverschijnsel. We herinneren ons, dat de tweede helft der 18de eeuw in geestelijk opzicht de tijd der „Aufklarung" was, de tijd van Ency clopedisten en rationalisme, de tijd van verstandsverlichting. Men veroordeelde de „duistere Middel eeuwen", men waande uitsluitend voor de faculteiten der menschelijke rede een ver klaring te kunnen geven van de natuur, het leven, de historie, kortom van alles, van den Cosmos. Wij kunnen dit rationa lisme verder buiten beschouwing laten, Uitgaande van de Alphensche Geiten- fokvereeniglng, werd Zaterdagmiddag op het terrein van den heer K. v. d. Stouwe aan den Bloemweg te Alphen, voor de gei teneigenaren uit de Rijnstreek gelegenheid geboden voor keuring van hun geiten Dat deze vereeniging vruchtbaar werkt, bleek wel uit het feit, dat niet minder dan ruim 160 gelten werden aangevoerd w.o. volgens kenners bijzonder mooie exemplaren. Steeds meer en meer blijkt deze dikwijls genoem de .werkmanskoe" in onze omgeving popu lair te worden wat begrijpelijk is. daar de verzorging eenerzijds voor menig werkloos» een aardig tijdverdrijf ls, terwijl de melk- opbrengst een niet te versmaden voordeel geeft. Door het groot aantal Inzendingen is de uitslag der keuring nog niet bekend, daar de keurmeesters komende uit Den Haag niet minder dan 160 rapporten kregen te verwerken. Vermoedelijk komt men heden klaar, zoodat wli dan morgen de uitslagen en bekroningen zullen vermelden. Hierboven een foto van de kampioen, afdeeling. De Nederlandsch-Belgische rondvlucht. Een prachtig geslaagd vliegfestijn. Vier prachtige dagen van kameraadschap pelijk samenzijn van sportvliegers van ver schillende nationaliteit zijn weer achter den rug, nu de Nederlandsch-Belgische rondvlucht 1938 ten einde is. En het mag een prachtige sportieve presta tie genoemd worden, dat de 70 deelnemende vliegtuigen zonder eenige stoornis of moei lijkheid, vrijwel alle binnen het vastgestelde tijdsverloop op elk der drie vliegvelden binnen kwamen en vertrokken. Dit geldt in het bijzonder voor het kleine vliegveld St. Hubert, schilderachtig gelegen op den top van een der fraaie Ardennenheuvels nabij Houyet. maar buitengewoon moeilijk om er binnen te komen en ook om te starten, aan gezien een gedeelte van het terrein practisch gesproken tegen de helling van den berg op ligt en omzoomd is door bosschen. De militaire deelnemers en ook verscheidene sportvliegers vereenvoudigden de landing dan ook door hoog boven het veld te slippen om op deze wijze „uit de lucht te vallen", welk landingssysteem de Douglas DC2 der K.L.M., die met een aantal passagiers eveneens aan de rondvlucht deel nam, natuurlijk niet kon volgen, wat evenwel niet belette, dat gezagvoerder Brinkhuis de machine keurig aan den grond bracht, evenals de anderen dwars tegen de helling op. Het weer heeft buitengewoon medegewerkt om den tocht te doen slagen en vooral de vlucht, die Zaterdagmiddag van St. Hubert over de prachtige Ardennenwouden en langs het Maasdal via Brussel naar Le Zoute werd ge maakt, was een vreugde, zoowel voor vliegers als voor passagiers. Toen gistermiddag te Le Zoute het gezelschap uiteenging, was menige vriendschapsband geknoopt en velen kwamen nog eens extra afscheid nemen van de beide mannen, die in Nederland en in België zich de grootste inspanning hebben getroost om het feest te doen slagen, den heer J. Montauban van Swijndregt. administrateur van de N.L.S.. en den Belgischen Nederlander P. Schellekens. vice-voorzitter van de Belgische federatie. Alleen de Nederlandsche officieren hebben langer van het kameraadschappelijk samenzijn met hun Belgische collega's kunnen profiteeren. want aangezien de minister van Defensie niet wenscht, dat Nederlandsche militairen op Zon dag vliegen, zouden zij pas heden uit Zoute naar Soesterberg terugkeeren. De overige Nederlandsche deelnemers zijn gistermiddag tusschen 4 en 5 uur allen behou den op Ypenburg teruggekeerd. DE POSTYTUCHTEN. De „Oehoe" is gisteren van Indië komend, om 3 uur op Schiphol geland. (op 2 lijnen) doch zeker is, dat men met de „verstands verlichting" ook in letterlijke zin „meer licht" wensch te. Het is dan ook in dezen tijd geweest, dat men in zoovele huizen de oude kruiskozijnen met heel hun hebben en houden wegbrak, de vensteropeningen vergrootte en de oude topgevels met hun levendig en vibreerend aspect deed ver vangen door gladde klassicistLsche gevels met een kroonlijst, die ofschoon in de nieuwe formatie nog wel een zeker schaal- gevoel zat, toch worden gekenmerkt door een zekere nuchtere deftigheid en zelfge noegzaamheid geheel overeenkomend met de zelfgenoegzaamheid van het rationa lisme, dat heilig overtuigd was alle levens- en wereldvragen logisch te kunnen op lossen. Ik meende deze opmerkingen even te moeten maken ter verklaring van de om standigheid, dat bij name in oude deftige stadsbuurten alle kruiskozijnen vrijwel ra dicaal zijn opgeruimd. In het volgende opstel volgen eenige no tities over het inwendige van het huis. N. T. S. (Nadruk verboden). VOOR DINSDAG 19 JULL Hilversum I. 1875 en 415.5 M. AVRO-Uit- zending 8.00 Gramofoonmuz. (Om 8.30 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gra mofoonmuz. 10.30 Omroeporkest 11.00 Huishoudelijke wenken 11.30 Omroeporkest en soliste <Om ca, 12.15 Berichten) 12.30 Gramofoonmuz. 1.00 Ensemble Jetty Cantor. In de pauze: Orgelspel 2.40 Declamatie 3.00 Het Kovacs Lajos-orkest, accordeon-trio en gramofoonmuz. 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Het Aeolian-orkest en solist 6.30 Arpad Karolyi's Zigeunerorkest 7.00 AVRO-Dansorkest 7.40 Koorconcert met pianobegeleiding 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 De „Twilight Serenaders" 9.00 Reportage 10.00 Solistenconcert 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Zigeuner- en dansmuziek (gramofoonplaten). Hilversum II 301.5 M. K.R.O.-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoon muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest. 1.00—1.20 Gra mofoonplaten) 2.00 Vrouwenuur 3.00 Gra mofoonmuziek. hierna: Berichten 4.00 Gra mofoonmuziek 4.05 Causerie over de voorbe reiding van meisjes en vrouwen voor de tropen 4.30 Gramofoonmuziek 435 Berichten 4.40 Gramofoonmuziek 4,45 Theosofische causerie 5.10 KRO-Melodisten en solist (5.45—6.04 Felicitatiebezoek) 7.00 Berichten 7.15 „De emancipatie van Brabant", cause rie 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht 9.15 KRO-orkest 9.45 KRO- Melodisten en solist 10.10 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest 10.30 Berichten ANP 10.40 KRO-Boys en solist 11.10—12.00 Gramofoonmuziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 Gramofoonmu ziek 12.05 het Norris Stanley Sextet 1235 Radiotooneel 1.15 Gramofoonmuziek 2.00 Declamatie 2.20 het BBC-Schotsche orkest 3.20 Het Carlton Hotel orkest 4.00 Mili tair orkest 5.00 Reportage 5.20 Zang 5.40 Charles Brill's orkest 6.20 Berichten 6.50 Het Bernard Crook kwintet 7.20 Het versterkt BBC-Variété-orkest en solisten 8.05 Sportpraatje 8.35 Fluitvoordracht 8.50 Amusements-reportage 9.50 Gramofoon muziek 10.20 Berichten 11.35 Grosvenor House Dance Band 11.501230 Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris. 1648 M. 8.10, 9.05, 11.20 en 12.40 Gramofoonmuziek 1.50 Zang 2.05 Gramofoonplaten 3.05 Pianovoordracht 3.20 Concert uit Fontainebleau 5.35 Roger Ellis en zjjn orkest 6.40 Gramofoonmuziek 7.20 Viool en plano 8.50 Fransch-En- gelsch programma 10.05 Radiotooneel (tot 11.50). Keulen. 456 M. 630 Gramofoonplaten 7.30 Omroep-Amusementsorkest 1230 Om roeporkest en solisten 2.30 Populair concert 4.20 Robert Gaden's orkest 6.55 Gramo foonplaten 7.20 Italiaansche volksliederen 8.05 Gramofoonmuziek 8.30 Filmuitzending 8.50 Fritz Weber's dansorkest 12.20330 Weensch Kamerorkest en volksmuziek. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra mofoonplaten 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroep orkest en gramofoonmuziek 6.50, 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Omroepsymphonie- orkest en solist 10.3011.20 Gramofoonpla ten. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het Omroepdansorkest 1.502.20. 5.20 en 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Fluitvoor dracht 7.00 Orgelspel 7.35 Litterair-muzi- kaal programma 8.20 Geo Bogaert-orkest 9.35 Voordracht, over Wagner 10.301130 Gramofoonmuziek. Deutschlandscnder. 1571 M. 730 Italiaan sche volksliederen (gr. opn.) 8.05 Gramo foonmuziek 8.20 Kernspreuk, berichten 8.30 Omroeporkest 9.20 Politiek dagblad- overzicht 9.35 Vervolg concert 10.20 Be richten 1050 Piano-voordracht 11.05 Be richten 11.20 Fritz Weber's dansorkest 12.20—2.20 Gramofoonmuziek (1.15—1.26 Tijd sein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. I VOOR DINSDAG 19 JULL lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 1030 Parijs Radio 10.50 Keulen 1130 Parijs Radio - 12.05 Radio P.T.T. Nord 1230 Parijs Radio 13.20 Brussel VI. 14.20 London Reg. -r 15.20 Parijs Radio 16.50 London Reg. 1730 Brussel VI. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen 20.20 Brussel Fr. 21.35 Keulen 22.20 Brussel VI. 23.20 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diver sen 10.35 London Reg. 14.05 Parijs Radio 14.20 Droitwich 20.05 Deutschl.s. of div. 20.20 Radio P.T.T. Nord of div. 20.35 Droit wich. Wijzigingen voorbehouden. 4—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8