BINNENLAND Parijs in afwachting van het Engelsche Koningspaar LEID5CH DAGBLAD - Vierde Biad Maandag 18 Juli 1938 Er zal met animo feest gevierd worden RECHTZAKEN Geen „dagpassen" meer voor Duitschland. Autobusreizen door de Nederl. Spoorwegen stopgezet. Onze spoorwegmedewerker schrijft: Sedert eenige jaren organiseerde dc Ned. Spoorwegen in samenwerking met de ,,Ato" verschillende autoreizen naar verschillende Duitsche grensplaatsen als Kleef. Bentheim. Aken. Wezel enz. Ook de reizigers van de goedkoope treinen LeidenArnhem konden van deze autoritten gebruik maken. Bij het oasseeren der grens, werden nooit moeilijkheden ondervonden en werd mee dagpassen genoegen genomen, tot dezer dagen de Ned. Spoorwegen van de Dui'- sche autoriteiten de SDoedmededeeling ont vingen dat geen der autobussen de grens meer mocht passeeren of iedere reiziger moest in het bezit van een bewijs van Ne- derlanderschaD ziin. Door deze bepalingen van de Duitsche autoriteiten moesten de autorit'en. door de Ned. Spoorwegen naar Wesel. Kleef. Bentheim en Aken stop gezet worden. Hoewel de Ned Spoorwegen zich onmiddellijk tot de Duitsche consulaten gewend hebben, bleven de nieuwe bepa lingen gehandhaafd. Door deze bepaling hebben verschillende autobusondernemers te Nijmegen en Val kenburg hun diensten moeten staken, ter wijl bii doorvoering van deze bepaling aan het personeel ontslag is aangezegd. Daar iederen dag honderden bezoekers per au'obus in Kleef en andere Duitsche plaatsen kwamen, beteekent dit ook een beduidende schade voor deze plaatsen. Geen schuilkelderbouw op groote schaal. Nadere uiteenzetting aangaande de luchtbescherming. In een nota naar aanleiding van het eindverslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging en ver hooging van het vijfde hoofdstuk der Kijksbegrooting voor het dienstjaar 1937, zegt de minister, dat men naar zijn mee ning bij het uitspreken van de meening, dat hetgeen tot dusverre van overheidswege ter zake van de luchtbescherming is ge daan, onvoldoende is en dat niet zal kun nen worden volstaan met een bedrag van 500.000 gld. per jaar. drieërlei uit het oog verliest. Vooreerst, dat hetgeen de regee ring op het stuk van de luchtbescherming verricht, moet worden gezien als aanvul ling van wat particulieren, ondernemingen en gemeenten tot stand brengen, waarbij in aanmerking worde genomen, dat tot dusverre het particuliere initiatief in zijn organisatie nog niet tot volle ontplooiing is kunnen komen. In de tweede plaats dient het bedrag van 500.000 gld. te worden gezien in het licht van dc bedragen, welke tot dusverre van rijkswege voor de luchtbescherming wer den beschikbaar gesteld, zoomede in het licht van de bedragen, welke voor andere doeleinden van algemeen belang van re- geeringswege worden gevoteerd. En ten slotte worde niet uit het oog verloren, dat de passieve luchtbescherming als comple ment moet worden beschouwd van de ac tieve luchtverdediging. Bij de beoordeeling van hetgeen door de regeering wordt ver richt, dienen de bedragen, voor de pas sieve luchtverdediging beschikbaar gesteld, mitsdien niet te worden beschouwd los van die. beschikbaar voor de actieve luchtver dediging. Ten aanzien van het standpunt door de regeering ingenomen op het punt van den bouw van openbare schuilplaatsen, wordt er allereerst op gewezen, dat aanleg daar van op groote schaal, nimmer in de bedoe ling heeft gelegen, ook al is bij den aan- vankelijken opzet der te treffen voorzie ningen aan dezen bouw een voorname plaats toegedacht. Dat de regeering te dien aanzien haar standpunt heeft gewijzigd, vindt zijn grond allereerst in de practische ervaringen, met gebruik van strijdgassen in het buitenland opgedaan, en voorts in de overweging, dat de beschikbare gelden voor het geheele land zooveel mogelijk ef fect dienen af te werpen. En. het behoeft geen betoog, de gelden, noodig voor den aanleg van schuilplaatsen werpen slechts beperkt plaatselijk nut af. terwijl dezelfde bedragen, voor outillage van diensten aan gewend, in het bijzonder in het huidige stadium, in veel ruimeren kring effect kunnen hebben. De steun aan de Nederlandsche Vereeni- ging voor Luchtbescherming heeft in hoofdzaak ten doel de bemoeiingen van de vereeniging te stimuleeren en op gang te brengen. De regeering koestert de verwach ting. dat de vereeniging uiteindelijk nage noeg zonder overheidssteun haar belang rijke taak, waarvan men den grondslag niet in eenige regeeringsopdracht moet zoeken, doch in de spontane levenskracht van het particuliere initiatief, zal volvoe ren. De factoren, noodig voor het vervaar digen van een deugdelijk volksgasmasker zijn thans aanwezig: met de productie is een aanvang gemaakt. Er zij overigens op gewezen, dat de vraag naar gasmaskers van de bevolking zelf zal moeten uitgaan en dat de landsoverheid in beginsel ten op zichte van particulieren niet verder zal kunnen gaan dan te waken voor deugde lijke vervaardiging en doelmatige versprei ding. „De Princevlag" en het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Tienduizend leden on 31 Augustus naar Den Haag. Het 40-jaris regeeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina zal ook door „De Princevlag" op grootschc wijze worden her dacht. In overleg met de firma Corn. Begeer te Utrecht wordt een bijzondere herinne ringspenning geslagen, waarvan exempla ren aan de Koningin en de Koninklijke familie zullen worden aangeboden en wel ke voorts in Nederland en Nederlandsch Oost- en West-Indië zullen worden ver spreid. Voorts wordt in een oplaag van ca. hon derdduizend exemplaren een boek ver spreid hetwelk niet in den handel komt getiteld ,,H. M Koningin Wilhelmina en het Nederlandsche volk". Waar het 5-jarig bestaan van de vereeniging samenvalt met het 40-ja- rig regeeringsjubileum van de Konin gin zal „De Princevlag" met naar schatting 10.000 leden naar de residen tie komen en aldaar op 31 Augustus, den eersten jubileumfeestdag, met een deel der leden en 250 tamboers, trom petters en pijpers medewerken aan de in dc residentie te organisecren op tocht met huldigingsdefilé voor H. M. de Koningin en de Koninklijke familie. In den optocht zullen de geünifor meerde leden van „De Princevlag" uit komen met de wapens van het Huis van Oranje, vanaf Prins Willem I tot en met Prinses Beatrix. Deze wapens worden telkeoxile gedragen door een ruiter cn eenige pages in kleedij van het overeenkomstige tijdperk, regelma tig afgewisseld door een cohorte van geüniformeerde Princevlaggers. Het wapen van Prinses Beatrix zal boven dien worden omringd door een aantal Princevlagjongens en -meisjes met kran sen en bloemen versierd. Ook de tal rijke vlaggen van alle Princevlag-leden in het défilé en bij den optocht wor den van versche bloemkransen voor zien. Ter eere van het 5-jarig bestaan der ver eeniging en als inzet der feestelijkheden zal op den avond van denzelfden dag in een der grootste zalen van de residentie een massa-uitvoering worden gegeven. waaraan verschillende afdeelingen zullen medewerken en iets eigens ten beste zul len geven. ZILVEREN EEREMEDAILLE VAN AMSTERDAM VOOR PROF. DR. H. BRUGMANS. B, en W. van Amsterdam hebben aan den historicus van Amsterdam, prof. dr. H. Brugmans. bij zijn aftreden als presi dent van het college van curatoren der openbare gymnasia te Amsterdam, de zil veren eeremedaille der gemeente toege kend. UIT NED. OOST-INDIK. Sportvliegtuig verongelukt. De bestuurder, mr. C. Laan, zwaar gewond. SOERABAJA. 16 Juli. lAnetai. Heden middag om tien voor vijf is het nieuwe sportvliegtuig van mr. C. Laan, van de firma Anemaet en Co.. bij het vliegveld Darmo, nabij Soerabaja, afgegleden. Het toestel brak in tweeën, de heer Laan. die het vliegtuig bestuurde, werd zwaar gewond. Golfspelers. die in de nabijheid waren, boden de eerste hulp. waarna spoedig de havenarts en een gamizoensarts ter plaatse waren. De heer Laan werd naar het hospitaal overgebracht. Militair vliegtuig zoekgeraakt. 21 vliegtuigen zochten tevergeefs. BANDOENG, 17 Juli. (Aneta/A.N.P.) Sedert gisteren is een Koolhoven-vlieg tuig. met als bestuurder een leerling vlieger, die binnenkort zijn militair brevet zou halen, vermist. Het vlieg tuig is gegaan in de richting van een afgelegen streek in Zuid-Pengalengan (Prcanger-Java). Een en twintig vliegtuigen van de militaire luchtvaartafdceling hebben dit terrein afgezocht, tot nog toe zon der resultaat. (Van onzen Parijschen correspondent). Parijs steekt in feestgewaad en Parijs is in feeststemming. Morgen immers zal het Engelsche koningspaar zijn triomfalen in tocht houden in Frankrijk's hoofdstad en waar men hier zeer innig meegeleefd heeft met den rouw. die de koninklijke familie enkele weken geleden getroffen heeft en die een uitstel van het bezoek tengevolge had. daar zal die ontvangst misschien min der uitbundig en meer ingetogen, doch in ieder geval nog hartelijker zijn dan men oorspronkelijk gedacht had. Dat. bezoek is meer dan een gewone vriendelijkheid, het is de offioieele en voor ieder zichtbare bekroning van een politiek, die als tegenwicht moet gelden voor de dynamische machten van Rome en Berlijn. Het is de bekrachtiging der beiofte, dat Engeland met zijn geweldige wereldmacht achter Frankrijk zal staan, wanneer dit onrechtmatig aangevallen zou worden. Het is een eclatante bevestiging van het feit, dat vooral sinds enkele maanden de Fran- schc politiek een meer positieven weg is ingeslagen en de twee groote machten in West-Europa hand in hand gaan ter oplos sing der tallooze moeilijke en gevaarlijke kwesties, die den wereldvrede en daarmede de wereld zelf bedreigen. Parijs bereidt zich dus voor op de ont vangst van het Britsche koningspaar en Parijs doet het goed. Nog nooit hebben wij in den loop der twaalf jaren, die wit reeds Frankrijk's hoofdstad bewonen, een derge lijke animo bii de gewone bevolking gezien om haar hulzen te versieren. Dank zti het feit. dat de Fransche nationale feestdag, de 14de Juli. zoo kort het koninklijk bezoek voorafgaat en men van dien dag af de sl ad in een soort permanente feestpsychose wilde brengen, ziet men overal reeds tot in de eenvoudigste straten der meest afgelegen wijken, die de koninklijke stoet, bii geen enkele harey rondritten zelfs maar in de verte zal benaderen, Fransche en Engelsche vlaggen uitwaaien of de huizen versierd met emblemen, die op min of meer geluk kige wijze de vriendschap tusschen Frankrijk en Engeland moeten uitbeelden. In bijna alle vitrines van groote of kieine winkels ziet men tusschen linten in de nationale kleuren der beide landen de portretten der vorstelijke bezoekers of die der beide prin sesjes, die de Parijsche bevolking toch o, zoo gaarne in het gezelschap Harer ouders had gezien, zoo zelfs, dat duizenden en tienduizenden kinderen van Frankrijk een naar het Engelsche hof gezonden uitnoodi, ging hebben onderteekend om hun toch met een bezoek te vereeren. Waarop diezelfde kinderen, toen geen gunstig gevolg aan hun ultnoodlging gegeven kon worden, gelden inzamelden om twee mooie poppen te koo- pen. France en Marianne en kleeren voor die poppen, voor eiken dag een ander toi letje zelfs, samengesteld door de beste modehuizen van Parijs. En die twee poppen en al die kleertjes zullen zij opsturen naar Buckingham Palace als een bewijs van vriendschap van Fransche kindertjes voor twee Engelsche kindertjes. De particulieren werken dus mee om Pa rijs in fees*ooi te zetten, doch het spreekt van zelf, dat de „groote" versieringen door de overheid aangebracht moesten worden. En och arm. wat is daar veel over geschre ven, veel over gesproken en vooral veel over gescholden! Het valt niet te ontken nen. dat een deel dier crltiek gegrond is geweest en we mogen in zekeren zin blij zijn, dat het koninklijk bezoek uitgesteld is omdat nu vele onvergeeflijke fouten her steld zijn. Een stad als Parijs immers, zoo uniek mooi op zich zelf reeds, behoeft niet veel versiering en nu bleek, dat de moderne decoratiekunst al dat blijvend architecto nisch schoon wilde verstoppen achter ver guld bordpapier en wanstaltige guirlandes, zoodat schitterende perspectieven hopeloos gebroken en verknoeid werden. Gelukkig heeft de onbarmhartig-scherpe, maar zeer juiste critiek tengevolge gehad, dat die al te moderne producten van decoratiekunst weer afgebroken zijn en gisteravond bij de algemeene repetitie ter eere van den natio- nalen feestdag al die gebouwen slechts getooid met een enkel sober ornament prijkten in een zee van indirect licht. GROOTE MARINE-INSPECTIE. SOERABAJA, 16 Juli. (Aneta/A.N.P.) De commandant der zeemacht inspecteerde hedenochtend op het marineterrein aan den Oedjong te Soerabaja, 4000 officieren, onderofficieren en manschappen, welke daar stonden opgesteld. Vele militaire en burgerlijke autoriteiten waren mede aan wezig. De inspectie langs 12 linies van 150 me ter lengte, duurde een half uur. Zij werd besloten met een toespraak door den com mandant der zeemacht, waarin hij de ver richtingen van de Nederlandsche marine schetste en de hoop uitsprak dat de geest van Michiel Adriaansz. de Ruyter mocht herleven. De ochtend werd besloten met het spe len van het Wilhelmus. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kooten (toez.). H. F. C. de Boer te Marssum: te Meppel, H. W. Waarden- j burg te Streel kerk. Aangenomen: Naar Coevorden 'Evang.l S. W. I dc Vries. cand. en hulppred. te Nijcha.k: I Heerenveen. waardoor de un.eke scheppingen van den grooten Gabriël op de Place de la Concorde, aan de eene zijde afgesloten door de Made. leine in de diepte van de rue Royale, aan de andere zijde door het Palals Bourbon aan de overzijde van de Seine, in al haar nobele lijnen sprookjesachtig omhoog rezen Elders heeft men de versiering gehand haafd en het moet erkend worden, dat het resultaat gelukkiger is dan de voorbereidin gen lieten vermoeden. Het kleine en sinds lang niet meer gebruikte en daarom in een café veranderde s'ationnetje van het Bois de Boulogne, alleen in gebruik bij de komst van de vorstelijke gasten, omdat deze dan langs den triomfalen weg der Champs Elysées Parijs kunnen binnenrijden, is zeer smaakvol met een groote hall vergroot, die op den dag van aankomst in een bloemen- tu'n herschapen zal worden. Zwaar don- ker-blauw fluweel hangt er reeds langs de muren en het wapenschild van het Ver- eenigd Koninkrijk met de bekende inscriptie Honni soit qui mal Y pense", gedragen door leeuw en éénhoorn, prijkt fier boven den Ingang Op de Place de la Concorde, op de Rond Point des Champs Elysées. op de Champs Elysées zelf heeft men hooge pylonen opgericht, de eenen omwikkeld met de Fransche en Engelsche kleuren, de an deren met vrij-uit wapperende vlaggen achter bakken met levende bloemen. Op den Boulevard de la Madeleine wandelt men onder een dak van vlaggen, in de Avenue de l'Opéra is een wonder-fraai effect be reikt door strak afhangende, meters-lange, maar smalle vlaggen, terwijl de Place Vendóme en de rue de la Paix, waar helaas de koninklijke stoet geen enkele maal langs zal rijden, met hun sta'ige, deftige huizen herinneringen in je oproepen aan die Middeleeuwsche steden, waar uit elk raam kostbare tapijten hinzen. Een wonderlijk gezicht is het, het moo'ste, het meest ge- distingueerde van al wat we in Parijs za gen. die prachtige huizen met uit elk raam een donkerrood met goud afgezet tapijt. Het Engelsche koningspaar zal dus een Parijs in feeststemming betreden en we meenden reeds gisteravond tijdens de vie ring van den nationalen feestdag, wanneer overal op straat gedanst wordt, den heelcn nacht door tot in het allervroegste morgen uur toe. zóó. dat het verkeer er voor wordt omgelegd en autobussen en taxis en parti culiere wagens langs smalle zijstraatjes moeten wijken voor de danslustigen, dat de stemming er is. want zelden was de laatste jaren de animo zoo groot., de stem ming zoo opgewekt en vroolijk. We vreezen echter, dat slechts zeer weinigen een glimp van Koning Georges en Koningin Elisabeth zullen kunnen opvangen, want er zijn orde. maatregelen genomen, die in strengheid alles overtreffen, wat we ooit op dit gebied hebben meegemaakt. Niet minder dan 50 000 man zullen aan weerszijden van den weg. dien de koninkijke stoet zal volgen, drie rijen dik worden opgesteld, terwijl in de huizen langs het parcours geen vreemd» bezoekers geduld zullen worden, tenzij zü een speciale kaart van de polit.ieprefectuur hebben ontvangen. Bovendien zullen nog 20.000 reserve-officieren met de controle der diverse huizen en appartementen belast worden, zoodat elke bewoner van een ap partement langs den koninklijken rijweg gedurende de drie feestdagen op een on- genooden gast zal moeten rekenen. Ook de koninklijke stoet van 40 automobielen, groote zwarte Renaults. waarvan die, welke voor de voornaamste persoonlijkheden be stemd zijn. van stalen platen en twee centimeter-dikke ruiten worden voorzien, zal volkomen ingesloten worden door mili tairen, ruiters van deRepublikeinsche Garde in hun schilderachtige Napoleontische uni formen en donkere motorrijders der politie- prtfectuur. Arme Parijzenaars. die zich zoo geestdriftig voorbereiden op het ko ninklijk bezoek, doch die waarschijnlijk meer uit de kranten, dan door eigen aan schouwing iets er over te weten zullen komen! Maar och, op slot van zaken is dit van minder belang; de echte Parijzenaar zai er wat over mopperen, maar al ziet hij niets, hij zal toch juichen en wuiven, wanneer hij het hoefgetrappel en het geronk dei- mo toren daar ergens op den rijweg zal hooren en eiken keer opnieuw zal hij uren te voren even tevergeefs een plaatsje zoeken langs den te volgen weg. En opnieuw zal hij juichen, wanneer morgenavond de koning en de koningin uitryden naar het Elysées- palels om er het galadiner door president Lebrun aangeboden bii te wonen ofwel Woensdagmorgen, wanneer de koning alleen hulde zal brengen aan den Onbekenden Soldaat onder den Are de Trlomphe of later, wanneer hij met de Koningin in een motorboot, geëscorteerd door marinevaar tuigen over de Seine naar het stadhuis zal varen om er de hulde van het hoofdstede lijk bestuur in ontvangst te nemen. En het zelfde zal geschieden, wanneer 's avonds de vorstelijke gasten langs de hei-verlichte straten en boulevards naar de gala-voor stelling in de Opera zullen rijden en onge twijfeld zullen tienduizenden den volgen den morgen naar Versailles trekken om er de groote parade over 50.000 man. de groot ste, die sinds den wapenstilstand te Parijs gehouden is, bij te wonen. Parijs is nu eenmaal in feeststemming en die stemming zal zich niet laten beder ven, er zal gedanst worden in de straten, er zal geïllumineerd worden tot in dc meest-afgelegen wijken en muziek zal over. al schallen tot laat in den nacht. Eén zorg slechts: het weer! Nu reeds hebben de aanhoudende regens schade toegebracht aan de versiering, heeft hier en daar het uitgeloopen rood der vlaggen het wit Ucht- rose getint. Het zou jammer zijn, wanneer de zon zich verbergen zou achter grijze regenwolken. Parijs is wel mooi op een somberen dag. wanneer de grijze steenen zoo merkwaardig getint worden, maar op een koningsdag hoort zon. die vrooliJkheid brengt in de natuur En als die zon er is, dan wordt het bezoek van Koning Georges en Koningin Elisabeth een triomf zonder weerga, het jubelende welkom van een heel volk aan de vertegenwoordigers van een land. dat beschouwd wordt als de grootste steun, de zekerste hulp in dc tegenwoordige moeilijke omstandigheden. (Nadruk verboden). PARIJS IN FEESTTOOI. KANTONGERECHT ALPHEN. Schandelijk optreden. H. had zich te verantwoorden voor het feit dat hij B. uit Alphen a. d. Rijn langs den Ziendeweg had aangereden, waardoor deze in 't water was gevallen terwijl H. zich verder niet om zijn slachtoffer had bekom merd,.doch zelfs zijn optreden zeer verma kelijk had gevonden daar hij hierbij „reuze lol had gehad" volgens de dagvaarding. De getuige J. die eerst had verklaard aan de politie dat verdachte er om had gelachen, trok nu zijn woorden in. doch deelde wel mede dat zekere S. die naast den verdachte in de auto had gezeten wel had gelachen. Ook een niet versohenen getuige had aan de politie verklaard dat beiden hadden ge lachen. De ambtenaar vond dergelijk op treden „schandelijk" en was van meening dat zulke menschen niet langs den weg thuis behooren, waarom hij dan ook vroeg intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar en een geldboete van f. 40. subs. 20 dagen. Ook de waarnemend kan tonrechter was van de zelfde gevoelens als de ambtenaar en veroordeelde verdachte tot f. 40.subs. 20 dagen en een '/s jaar intrekking van het rijbewijs. Stoplicht voor Bruggestraat? De ijshandelaar A. v. d. M. alhier had zich laten verbaliseeren omdat hij het er niet mede eens was dat het verkeer uit de van Boetzeiaerstraat alhier moest wachten voor het roode stoplicht wanneer het ver keer over de brug was verbroken. Hij was toch door het stoplicht heengereden om te weten te komen of hij daarvoor nu wel moest wachten. In zijn verweer bracht hij naar voren, dat in beide aangrenzende straten van Mandersloostraat en Raad- hulsstraat eenrichting verkeer is. zoodat uit die straat geen verkeer te wachten is. Hij was de meening toegedaan dat het niet noodig is dat ook het verkeer voor die stra ten moet wachten als de brug op is. Er werd echter medegedeeld dat een zelfde geval in cassatie is behandeld en verwor pen is. zoodat verder hierop In te gaan noodeloos was. A. v. d. M. kreeg f. 1.subs. 1 dag boete, terwijl hij nu zeker is dat hij een volgende maal de gewone boete zal krijgen als hij het weer eens wil probeeren. Een Teer-Bad. B. uit Alphen aan den Rijn was bezig met werkzaamheden aan een weg. Door hem waren posten uitgezet om het verkeer voor de teer waarmede hij werkte te waar schuwen, doch ondanks deze maatregel was de heer F. A. v. Zw. uit Schiebroek met teer besproeid en stelde zich nu civiele partij voor de door hem geleden schade ad f. 16.50. Verdachte lichtte nader toe en deelde mede dat F. A. v. Zw. had staan kijken, geleund op zijn rijwiel, doch plot seling was doorgereden en hij toch niet verantwoordelijk was als iemand in de teer wilde rijden. De ambtenaar was dit niet met hem eens en vond dat hij hem niet behoorlijk had gewaarschuwd. Weshalve hij de civiele vordering toezegde met een boetp van f. 2.subs. 2 dagen. Verdachte vond het bedrag echter hoog voor het uit- stoomen van een costuum. waarop de ge dupeerde toestond dat verdachte hem f.6.50 betaalde, welk bedrag ook door hem was betaald voor het uitstoomen. terwijl hij dan afzag van het bedrag van f. 10.—, dat hij had gerekend voor mindere waarde van zijn costuum. De kantonrechter veroor deeld verdachte dan voor f. 2.— boete subs, 2 dg. met toewijzing van de civiele vorde ring ad. f. 6.50. Verstoorde doopplechtigheid, R. uit Bodegraven had een ongeval ver oorzaakt dat gelukkig zonder persoonlijke ongevallen was afgeloopen. In den namid dag had hij zich met zijn zwager naar Woerden willen begeven voor de bijwoning van een doopplechtigheid. Voordien had hij echter eèn flink aantal vier of vijf glaasjes volgens verdachte sterken drank gebruikt en was niet bij machte geweest te chauffeuren. De ambtenaar eischte een hechtenis van acht dagen, een geldboete van f. 50 en een jaar intrekking van zijn rijbewijs voorwaardelijk. De kantonrechter veroordeelde hem tot vier dagen principaal hechtenis, een geldboete van f. 50 en een jaar intrekking van zijn rijbewijs voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dierenmishandeling. A. H. uit Alphen a. d. Rijn had zich te verantwoorden wegens overtreding van de Vogelwet. Door hem, althans in zijn op dracht, waren enkele beschermde vogels spreeuwen gedood. Dit feit was gezien door een buurman G„ die dit zeer onbe hoorlijk vond. althans zich de methode van dooden aantrok Hij was dan ook naai H. toegegaan en had deze gezegd daar mede niet door te gaan, daar hij anders proces-verbaal zou laten opmaken. Verd. had hierop geantwoord dat hij dit genist kon laten doen. waar"-> G. dan ook de po litie had gewaarsch ,vd. De ambtenaar eischte voor dit feit een geldboete van f. 20 subs. 10 dagen. Uitspraak conform den eisch. i 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14