LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 18 Juli 1938 Duitsche beschuldigingen tegen Tsjecho Slowakije De strijd in Spanje De strijd in het Verre Oosten ij VISSCHERIJ-BERKHTEN Besliste ontkenning uit Praag. VRAGENRUBRIEK THIJS IJS ENDE VREEMDE VULKANEN 'Ij VOETBAL. Quick Boys wint den Zaterdagmiddag-beker. Na een achterstand van 41 tegen A.S.C. te hebben ingehaald. Het is een kranig staaltje van spel en uit houdingsvermogen van Quick Boys geweest, wat zij Zaterdag in den wedstrijd om den Zaterdag middagbeker tegen A.S.C. heeft gepresteerd. Ongetwijfeld heeft A.S.C. ook een goede partij gespeeld, zoo zelfs dat zij met een stevigen 41 voorsprong ongeveer een kwartier na de rust vrij zeker van een zege was. Het Q.B. elftal dacht er echter anders over. Er waren nog on geveer 25 minuten te spelen toen het 42 werd. 25 minuten, die met keurig spel, een pracht enthousiasme en een wil om te winnen, ten volle werden benut, zoodat de beker, die door Quick Boys zelf indertijd beschikbaar werd ge steld. voorloopig voor een jaartje te Katwijk in de prijzenkast mag prijken. Aanvankelijk ging de strijd in snel tempo gelijk op. met Quick Boys wat gevaarlijker. Toen er ongeveer tien minuten gespeeld was. opende J. van Rijn met een keurig schot voor Quick Boys de score 01. Lang hadden de Katwijkers daar echter geen plezier van. daar bij den daaropvolgenden A.S.C.-aanval de stand met een fraaien kopbal van Verboog uit een voorzet van de la Bije gelijk werd. Snel en met goed veldspel ging de kamp verder en beide keepers moesten af en toe hun talenten toonen. Een fout in de verdediging van Quick Boys werd door de la Bije afgestraft en met een 21 voorsprong voor A.S.C. werd gedraaid. Even werd A.S.C. in het begin van de twee de helft ingesloten. Toen zij zich wat had los gewerkt gingen de Rood-Zwarten ten aan val en spoedig wist Mooten den bal. uit een voorzet van Verboog, in den bovenhoek te plaatsen. 31. en toen Mooten kort daarop op schitterende wijze, na een solo-ren. den bal voor de vierde maal in de Quick Boys-touwen joeg. scheen de strijd met een 41 voorsprong als het ware gewonnen. De Boys gaven echter den moed niet op. De uitstekend spelende half linie dwong de voor hoede herhaaldelijk tot felle aanvallen. Het zwoegen, doch vporal het goede spel. werd be loond met een onhoudbaar doelpunt van Quick Boys' rechtsbinnen. Pluymgraaf. 42. Nu waren de Boys niet meer te houden. Het derde Q.B -doelpunt zat in de lucht en kwam weldra van den voet van J. van Rijn. A.S.C. wijzigde het elftal, het hielp niet. De zee kant ers voelden de overwinning naderen. Zon der dat er sprake was van slecht spel van A.S.Cbleef Q. Boys domineeren. en onder vreugde van spelers en supporters zorgde J. v. Rijn ook voor den gelijkmaker. De Barnhoorns of beter gezegd heel de half- linie. was onvermoeibaar en aan deze linie was het voornamelijk te danken dat de links buiten H. Vis er waarlijk in slaagde het vijfde en winnende doelpunt te scoren. Nu kwam A.S.C. nog even opzetten. Haast maakte Mooten nog gelijk, doch het bleef bij 45. Om de L.V.B.-sleutels. Lugdunum IIIZuiderkwartier I 11. GESLAAGDE SPORTDAG VAN „ONS CLUBJE Zaterdagmiddag hield Ons Clubje (Leider dorp) een Sportdag en wel met medewerking van de gymnastiekvereniging Sparta' Na eenige gymnastieknummers en een slin- gerbalwedstrijd werd er een voetbalwedstrijd gespeeld om den Ramaker wisselbeker tusschen Ons Clubje I en Leidsche Boys I. welke ein digde met een 21 overwinning voor Leidsche Boys (rust 1—0 voor genoemde club). Voor de estafette 4 x 100 meter tusschen Ons Clubje en Sparta kwamen de volgende loopers uit: Ons Clubje: S. Braat, H. v. Alphen Lz.. J. Gordijn. L. Robbers; Sparta: D. v. Teylingen, A. Winkel. A. v. Duin. Ca. v. Teylingen. Dit werd een fraaie strijd, welke tenslotte door Sparta gewonnen werd. Hardloopen 400 meter: 1ste prijs A. Verduin; 2de prijs C. v. Teylingen; 3de prijs A. Winkel, allen uit Sparta. Hardloopen 200 meter: 1ste prijs J. v dei- Zwaan; 2de prijs Vervarks. allen uit Sparta. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Bosk. Boys II verloor van Voorwaarts I met 23 en Bosk. Boys I van Haastrecht I met 24. L.P.S.V.—WERNINK. Zuiderkwartier wint door strafschoppen. Gistermiddag werd voor de tweede maal de finale om de L.V.B.-sleutels gespeeld tusschen Zuiderkwartier en Lugdunum. Dit was noodig geworden omdat de vorige week, ook na de ver lenging de stand gelijk bleef. Voor een talrijk publiek stelden de elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter Kop- penschaar. De eerste aanvallen zijn voor Zui derkwartier. Na 10 minuten geeft L. .Bredeveld met een laag schot Z.K. de leiding. Fel komt Lugd. opzetten doch de verdediging van Z.K. blijkt in goede conditie. 2 minuten voor het verstrijken der eerste helft, weet Bekkering met een ver schot, hetwelk v. Staden verrastte, de partijen op gelijken voet te brengen. Na de thee wordt hard gewerkt om het win nende doelpunt. De verdedigingen blijven echter baas en hoewel Zuiderkwartier vooral door het goede werk der halflinle, eenig overwicht heeft ziet de voorhoede geen kans te doelpunten. Zoo komt het einde van deze sportief gespeelden wedstrijd met gelijken stand. Na de 4 maal 7% minuut verlenging wordt door het nemen van strafschoppen beslist. De eerste maal is ook hier de stand weer gelijk, doch na overnemen weet Zuiderkwartier te win nen. Zoodat zij voor een jaar in het bezit der Sleutels komt. ALPHEN-COMB.BODEGRAVEN I 5—4. Het was een vlugge en prettige wedstrijd, die gistermiddag op het Alphen-terrein plaats vond tusschen een Alphen-comb.. hoofdzakelijk bestaande uit spelers van het tweede en derde elftal, en Bodegraven I. dat enkele invallers telde. Het was een vrijwel gelijk opgaande strijd, waarbij in de eerste helft de voorhoede van Alphen, in de tweede speelhelft die der gasten gevaarlijker was. Na tien minuten on geveer opende J. Windhorst de score met een mooien kopbal. Het samenspel van de beide binnenspelers IJkema en Windhorst, benevens de goede voorzetten van linksbuiten P. Beze- mer vielen op. Het was weer Windhorst, die scoorde 2—0. De Alphen-aanvallen bleven ge vaarlijker en de gevolgen bleven dan ook niet uit IJkema stelde Windhorst in staat 3—0 te maken en kort daarop werd het zelfs 4—0 voor Alphen. toen de toesnellende Windhorst uit een voorzet van Bezemer opnieuw den keeper der gasten deed visschen. Bodegraven gaf zich echter geenszins gewonnen en een goeden aan val werd met een even goede goal van den midvoor, die den heelen middag veel goeds deed. besloten. 4—1. Nog voor de rust ver kleinden de gasten him achterstand weer door den midvoor. 4—2. In de tweede helft werden aan weerszijden verschillende kansen niet be nut. Toen keeper Van Vliet te veel passen met don bal deed. kreeg Bodegraven een vrijen schop toegewezen. Deze werd echter ineens in geschoten en telde niet als goal. Na een goe den aanval over rechts maakte Baltus voor Alphen 5—2. doch Bodegraven gooide er een schepje op en inderdaad verkleinde de mid voor den achterstand tot 54. Dat prikkelde Bodegraven tot den gelijkmaker en men zette een fel offensief in. doch dit baatte niet. meer, daar het spoedig tijd was. Scheidsrechter Cas- sier floot naar genoegen. D.S.O. I—DE MUSSCHEN I 6—1. D.S.O. probeerde een gewijzigde opstelling met den debutant van Rijs. op de mldvoorplaats en deze bracht het er niet slecht af. Het binnen- trio bestond nu uit Dantje, van Rijs en Wind- meijer. terwijl G. de Hertog linksbuiten speelde en N. Frigge rechtsbuiten. Deze voorhoede maakte 6 doelpunten. Over den wedstrijd het voWnde: Eij een DSO-aanval belandt de bal bij van Rijs die handig doorgeeft naar Wlnd- meijer en deze, geeft DSO de leiding. 1.0. Nog voor de rust maakt van Rijs er 20 van. Na de pauze komen de gasten goed opzetten, maar door goed werk van Leliveldt en Vermeulen krij gen zij geen kans. Als DSO weer een aanval opzet is het Dontje. die er 3—0 van maakt. Hierna krijgen de gasten een kans en het is 3-1. me ar nu neemt DSO het spel weer over en zij see rt nog 3 doelpunten. Ende 61. Scheids rechter Kapteijn leidde goed. DSO III verloor van de Musschen IV met 3—5. UIT AALSMEER. De uitslagen van gisteren uit Aalsmeer zijn: Aalsmeer-veteranen—D.V.C. Olympus-veteranen 4—1; Aalsmeer-Veiling—Rijnsburg-Veiling 4—1. Morgen te 7 uur speelt Wernink een medaille wedstrijd tegen L.P.S.V. op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. R.B.F.—WIJTENBURG. Morgen te kwart over zeven spelen boven genoemde elftallen een vriendschappelijken wedstrijd op het N.A.S.B.-terrein aan het Zwarte Pad. UIT NIEUWVEEN. De uitslagen van Nieuwveen zijn: Kieuwveen II—Alphia II 0—2; Nieuwveen III—Alphia III werd bij een stand van 21 gestaakt wegens oneenigheid onder de spelers. Nic. Boys speelde haar tweeden bekerwedstrijd tegen DES I (Kudelstaart). De gasten namen met 2—0 de leiding, doch weldra was het 1—2 terwijl het dadelijk na de hervatting 22 werd. Wegens een handgemeen tusschen spelers en publiek moest het spel gerulmen tijd onderbro ken worden. Nic. Boys nam vervolgens een 42 voorsprong, waarna DES eenige minuten voor hèt einde het veld verliet. WEDSTRIJDEN VAN C.G.W. De wedstrijd tusschen RH.F. en een C.G.W.- combinatie eindigde in een 43 overwinning van C.G.W.. nadat de rust was ingegaan met een 10 voorsprong. Woensdag a.s. te 3 uur heeft op het gemeen teterrein aan het Zwarte Pad de wedstrijd C.G.W. IIA.S.V. II plaats, terwijl om half acht een revanchewedstrijd plaats heeft tus schen een elftal bestaande uit leden en dona teurs der wielrennersclub „Nieuw-Swift" en een C.G.W.-combinatie. Door het bestuur van N. Swift is een medaille voor den winnaar uitge loofd. NOMATEG—D.W.S. 2—4. Na een aanvankelijk gelijk opgaanden strijd neemt D.W.S. door een fout van Nomateg's achterhoede de leiding, welke zij tot aan de rust behoudt. Na de hervatting neemt D.W.S. het spel geheel in handen en het is dan ook volkomen verdiend als de D.W.S.'ers den stand op 40 brengen. Met nog tien minuten spelen weten dan de kleine Nomateggers zich los te maken en reeds de eerste aanval brengt een tegenpunt op. Aanval op aanval volgt thans en geheel D.W.S. is aan het verdedigen. Toch kan de keeper niet voorkomen, dat de midvoor van Nomateg den stand op 42 brengt. Hiermede komt het einde. Morgen te kwart over zeven heeft op het terrein van „Tona" aan den Zijldijk de wed strijd NomategRehobóth plaats. Door de Ver. Rehobóth is voor dezen wedstrijd een medaille beschikbaar gesteld. HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE „ONDER ONS". Onder voortdurenden regen heeft het visch- college ..Onder Ons" zt)n 2den onderhngen wedstrijd gehouden te Oude-Wetering in bootjes. De vangst was zeer bevredigend, on danks het slechte weer. Twaalf pond visch werd aan de schaal gebracht. De uitslag luidt: 1. W. Nieuwendijk en wis selbeker: 2. A. Offenberg en extra prijs voor grootste voorn; 3. H. C. Vernet; 4. L. J. Vernet; 5. F Robbers; 6 B. Schalker: 7. G. Herreur; 8. A. Robbers; 9. N. Zaalberg; 10. D. v. Putten: 11. A. Habraken: 12. Chr. Groenendijk: 13. D. J. Verhoeven; 14. P. v. Vliet Jr.; 15. R. Smit; 16. J. Velthuizen 17. P. v. d. Visch. Was de vorige week in de Duitsche pers weer een felle toon merkbaar, Zaterdag is het nog erger geworden, toen plotse ling van Duitsche zijde gewag werd ge maakt van mobilisatie en troepenverplaat singen in Tsjecho-Slowakije, langs de Duit sche grens. Dit is van de zijde der regee ring te Praag op de meest categorische wijze gedementeerd De gezanten te Ber lijn, Londen en Parijs hebben zich gehaast ook officieel daarvan mededeeling te doen te bevoegder plaatse. Maar wie denkt, dat het daarmede uit zou zijn, vergist zich geducht. Gisteren nog herhaalde men van Duitsche zijde de beschuldigingen Weer ia daarop prompt de ontkenning gevolgd, maar hedenmor gen blijft de Duitsche pers toch nog vol houden. De „Voelkische Beobachter" stelt vast, dat Zaterdag aanzienlijke troepenbewegin gen zijn waargenomen. Praag geeft dit toe. aldus het blad, doch zegt. dat hier sprake was van aflossingen. De ,,V. B." merkt ten aanzien hiervan op, dat het nergens gebruik is, dat men plotseling in vredestijd de garnizoenen in een land ver wisselt, evenmin is het gebruik reservisten voor een oefeningstijd van twee maanden binnen zes uur onder de .wapenen te roe pen, zooais Woensdag en Donderdag te Braunau is geschied. Ook is het niet nor maal, wanneer men de pantserkoepels van de zware artillerie opent en de geschut- en mitrailleuropstellingen gereed maakt. De bijzondere correspondent van het ..12 Dhr Blatt" in het Reuzengebergte bericht, dat men sedert Donderdag j.l. van het 1050 meter hoog gelegen grensgebouw bij Schie- deberg kan zien, dat vier Tsjechische offi cieren, soldaten en burgers bij de grens opmetingen doen. Op de opgemeten plaat sen worden witte palen met rooden kop in den grond geslagen. Men veronderstelt.dat hier vechtwagenvallen gebouwd zullen worden. Verder kan men zien, dat aan den boschrand mitrailleurnesten zijn aange legd en in de grensplaatsen zijn veel mili tairen aangekomen. Ook aan andere deeler. van de grens, o.a. bij Oberwueste-Giersdorf zijn troepen versterkingen zichtbaar Aan den weg naar Braunau kan men met het bloote oog ml- trallleurnesten en posten voor artillerie waarneming zien. Wat bedoelt men hiermede? Is dit alles niet even laakbaar als hetgeen men Za terdag van Duitsche zijde de „News Chro nicle" verweet, welk blad overigens rustig voortgaat met anti-Duitsche berichtgeving I en Juist thans komt met berichten over I Duitsche troepenverplaatsingen naar de Tsjechische grens Zit de bedoeling voor op deze,wijze pres sie te oefenen ten gunste der Sudeten- Duitschers? Deze gaan zich toch weer roe ren De perschef der Sudeten-Duitsche partij, dr. Sebekovski, heeft te Karlsbad tegenover vertegenwoordigers der partij verklaard, dat halfnegen en schijnoplos singen voor de toekomst niet aanvaard baar zijn. De eisch van verandering van het huidige systeem is geen Sudeten-Duit sche dictaatseisch, doch het program van alle niet-Tsjechische volken in Tsjecho- Slowakije. De Sudeten-Duitsche partij heeft geen wet verlangd, dat zij als tota litaire partij yan de Sudeten-Duitschers moet worden erkend. Het Sudeten-Duit sche voorstel voor de verwezenlijking van de autonomie tast de eenheid van den Tsjecho-Slowaakschen staat niet aan en eerbiedigt de op de staatseenheid berus tende functie der hoogste wetgevende or ganen. van de regeering en van die poli tieke domeinen, zooals b.v. het leger of de buitenlandsche politiek, die het eigenlijke criterium van die staatseenheid vormen. De „Lokalanzeiger" gaat zoo ver, om de Tsjechen te betitelen met „hyena's van het slagveld" en zegt, dat het Duitsche rijk in hun oogen slechts een lijk is, dat de gieren zouden willen verscheuren. De „Natlonalzeitung" van Essen uit zich op dreigenden toon. Men zal goed doen, aldus dit orgaan, de lankmoedigheid van Duitschland niet te overschatten. Het zou b.v. wel eens kunnen gebeuren, dat Duitsch land zijn vreedzame werken, welke het overal onderneemt, onderbreekt, indien het de versterking van zijn grenzen belangrij ker acht. Het zou ook kunnen gebeuren, dat het vraagt, of Tsjecho-Slowakije, „dat vliegtuigmoederschip van de Sovjets", op den duur in het hart van Europa wei te dulden is. Te Kupferberg In het Ertsgebergte heb ben gisteren de „vaderlandgetrouwe zonen uit den wereldoorlog" oud-strijders uit de gouw Noordwest Bohemen, besloten zich aan te sluiten bij de Sudeten-Duitsche eenheidsbeweging. Mej. H. te L. Voor het instellen van een vordering tot echtscheiding moet u zich wen den tot een advocaat en procureur. J. S. te V. Als eék en ander het gevolg is van nalatigheid van den gedaagde en even- tueele overeenkomsten niet het tegendeel be palen. zouden kosten op hem verhaald kunnen worden. Abonné te L. Als indertijd bij indienst neming omtrent vacantie niets is afgesproken heeft zij geen recht op vacantie. C. L. te L. Schiphol. Amstelveen. Ouder kerk. Ankeveen, Bussum, Blaricum. A. J. v. d. B. te L. Leiden. Utrecht. Maar tensdijk, Hilversum. 60 fc.M. I. T. te K. Dergelijke adressen in htt bui tenland kunnen wij niet verstrekken. F. J. S. Wij raden U aan inlichtingen te vragen bij uw liuisarts. A. R. te W. Warmond. Leiden. Alphen, Oudenrijn (bij Utrecht), Vianen, Zaltbommel, Den Bosch, Eindhoven, Weert. Roermond, Sus- teren. Sittard, Heerlen, Kerkrade, Treebeek. 248 K M. 1279 (fngez. Med.) Van het front. Terwijl van het front de toestand ln wezen onveranderd ls gebleven, hebben de Japanners weer eenige lucihtralds uitge voerd. o.a. op Hankau. Berichten uit Ohineesche bron spreken van muiterij onder de Japansche troepen, doch voorzichtigheid is hier geboden. Het Russische grensincident. Op de herhaalde Japansche protesten tegen het binnendringen van Russische troepen in Mandsjoekwo heeft de sovjet- regeering geantwoord, dat daarvan geen sprake is. De bezette grensstrook wordt Russisch gebied genoemd. In het verloop van de discussie tusschen den Japanschen gezant en de pl.v. volks commissaris voor bultenl. zaken, welke vier uren duurde, kon geenerlei overeenstem ming ln deze kwestie worden bereikt. Aan het slot van het onderhoud wees de Ja pansche zaakgelastigde er op, dat alle ver antwoordelijkheid voor de gevolgen, die uit de bezetting van de Sjen-Fengstreek door Sovjet-troepen zouden kunnen voort vloeien. op de regeering van de Sovjet- Unie zou komen te drukken. Naar aanleiding van de verklaringen, die de naar Mandsjoekwo gevluchte Rus sische generaal Loetsjlkof, tegenover Ja pansche Journalisten heeft afgelegd, schrijft Corrolo Zoli, oud-gouverneur van Eritrea, in de „Trlbuna". dat het Itall- aansch-Duitsch-Japansche pact al zijn ge wicht zou doen gevoelen, indien Rusland Japan zou willen aanvallen. Het moet, aldus Zoli, de Sovjet-Unie dui delijk gezegd worden, dat het driezijdige pact niet alleen negatieve waarde heeft, maar ook de positieve beteekenis. dat de wereldcultuur op wettige wijze verdedigd zal worden tegen de bolsjewistische epi demie. Rusland moet weten, dat men het niet zal toestaan, Japan aan te vallen, wanneer dit door den oorlog met China verzwakt zou zijn. evenmin als het Rusland vrij staat, het nationale Spanje te wurgen. Het gevaar is hetzelfde ln Oost en West. Het is goed. dat ieder weet, dat Italië nooit zijn belangstelling voor het Verre Oosten zal verliezen, zooals het ook zijn belangstelling voor de organisatie van Spanje niet verliest. 28. Het plan, dat Brom-oom juist had uitgelegd, was zeker lang niet slecht; niemand wist, waar wel de ingang van de onder- aardsche werkplaats zat, dus men kon Thijs alleen maar vinden door het graven van een gat. Sim begon heel dicht bij Thijs' ver woesten tuin te graven. Dickie, die ook helpen wilde, kwam met een lepel naar het midden van het weiland draven en groef een kuil, inet Okkie samen maar 't duurde lang. voordat zij dieper dan een centimeter kwamen! Doch Brom-Oom, die wel wist wat werken was. ris 't moest, groef en spitte snel en woest hij hield den schep heel stevig in zijn hand en zwoegde als een olifant. Hij zuchtte soms: „Kom kom, ach ach haalde ik Thijs nu zoo maar voor den dag!" maar dat belette hem het graven niet, zooals Je ook wel op het plaatje ziet. Van het front. In het legerberioht van het groote hoofd kwartier van de troepen van Franco wordt medegedeeld, dat aan het front van Castellon de rechtsche troepen de dorpen Zucaina en Lubiente hebben ingenomen en andere stellingen ten Noorden en ten Zui den van deze plaatsen hebben bezet. Aan het front van Teruel werden de dorpen Nogueruelas en Fuente de Rubielos Ingenomen en de geheele bovenvallei van de Linares en Mijares werd bezet Meer naar het Zuiden, bij Barracas, werd de opmarsch van de troepen van Franco eveneens voortgezet. Langzaam vordert Franco dus gestaag ln de richting van Sagunto. Vijf driemotorige vliegtuigen hebben gisteren tegen den middag Alicante ge bombardeerd met bommen van groote kracht en een honderdtal brandbommen. Vele projectielen vielen-in zee. Door bom men, die in de voorstad Roig terecht kwa men ontstond brand, die echter spoedig overmeesterd konden worden. Er zijn twee personen gedood en vijf gewond. De 2de verjaardag. Heden, op den tweeden verjaardag van den opstand tegen de roode regeering, wordt feest gevierd in het rechtsche Spanje. Onder voorzitterschap van generaal Franco is een ministerraad gehouden, waarbij aan Goering den titel van groot- ridder en de keten der rijksorde van de roode pijl wordt verleend. Ciano, den Ita- llaanscben minister van buitenlandsche zaken, werd den titel van ridder en de ke ten der orde van Isabella de Katholieke verleend. Naar de minister van onderwijs, Rodri guez, aan de pers mededeelde, werd verder toesloten aan den landbouw in de kort ge leden bezette gebieden en crediet van 20 millioen peseta's te verleenen. Tot steun aan groote gezinnen werd een crediet van vijf millioen peseta's goedgekeurd. Te Barcelona verklaarde Del Vayo, dat Barcelona het 3de Jaar van den burgeroor log ingaat met vertrouwen op de eind overwinning en den wil tot den laatsten man te strijden Tijdens een congres van de Engelsche vakvereeniglngen ter herdenking van den 2den verjaardag van den strijd in Spanje, hebben de parlementaire arbeiderspartij en de labour party een manifest gepubliceerd, waarin het Britsche volk wordt verzocht, bij te dragen in het fonds voor de interna tionale solidariteit. Na te hebben gewezen op den helden moed van de regeeringstroepen tegenover de fascistische coalitie, wordt in het ma nifest verzocht een einde te maken aan de ..klucht van de niet-lnmenging". Eenige duizenden betoogers hebben zich gisteren van Trafalgar Square naar de Spaansche ambassade begeven, teneinde uiting te geven aan hun misnoegen over de politiek der Britsche regeering ten aanzien van Spanje. Zij riepen in koor: „Wapens voor Spanje zijn wapens voor den vrede". Een delegatie bracht den ambas sadeur een resolutie die in een tevoren op Trafalgar Square gehouden bijeenkomst was aangenomen, en waarin de regeering werd uitgenoodigdniet langer de fascisti sche mogendheden te steunen en de Brit sche zeelieden, die op Spanje varen, te be schermen. Zeg eens, is dat een manier om tegen een dame te spreken? (Judge) DE HARINGVANGSTEN VAN HEDENMORGEN. Volgens radiografische berichten uit zee wa ren de vangsten van onderstaande schepen he denochtend als volgt: KW. 43 met 25 kantjes uit de halve vleet; IJM. 266: 55 k.; IJM. 268: 50 k. uit 29 netten; KW. 176: 50 k. uit 65 netten: SCH. 135: 3 k.; SCH. 97: 8 k.; SCH. 180: 3 k SCH. 73: 3 k.; SCH. 95: 10 k.; SCH. 16: 2 k SCH. 332: 30 k. uit 55 netten; SCH. 87: 2 k.: SCH. 342: 30 k. uit de halve vleet; SCH. 79: 4 k.; SCH. 361: 25 k.; KW. 33: met 30 k. PRAAIRAPPORT VAN Hr. Ms. „NAUTILUS". 17 Juli. tusschen 55.4456.1 gr. N.B. en 0.22— 0.38 gr. W.L.: KW. 45 met niets: KW. 14 met 5 k.; KW. 172 met 76 k.; KW. 2 met niets: KW. 37 met 20 k.; VL. 89 met 80 k.: VL. 14 met 85 k.; SCH. 106 met 6 k.; SCH. 239 met 17 k. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt Maria van Hattem LJM. 1, vangst 635 m. en 40 stuks stijve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 18 Juni. Tarbot 106—94 ct.; Tong 210—120 ct.; Heil bot 128100 ct. per kg,; Griet f.3515; Groote schol f. 22.50—21; Middel schol f.21—18: Zet- schol f.2014.50; Kleinschol f.155.60; Schai f.9—3.70; Tongschar f.4520; Poontjes f. 3.60 0.70; Groote schelvisch f. 19.5015; Middel schelvlsch f.1513; Kleinmiddel schelvisch f.148; Kleine schelvisch f.7.603; Groote gul f.8 50—4; KI. gul f. 6.70—2.20; Wijting f. 3.7u— 2.80; Makreel 1.62.20; Versche haring f.12— 11; Kleinmiddel hake f.27—20; Pieterman f. 17.50; Kleine hake f.117 per 50 kg.; Kabel jauw f.4014 per 125 kg.; Vleet f. 2.500.40; Leng f. 0.800.60; Koolvisch f0.300.09 p. st. Steurharing f. 7 p. kantje. Er werden aangevoerd 76 kisten versche haring. Aan den afslag 8 trawlers; RO. 15 met f 2650; RO. 46 met f.3100; IJM. 85 met f.1800; IJM. 77 met f.2160; IJM. 384 met f.1970; IJM. 26 met f.3500; IJM. 12 met f.3690; IJM 59 met f.2020; en 30 loggers: IJM. 201 met f.450; IJM. 204 met f.610; SCH. 66 met f.900; SCH. 19 met f.1420; KW. 175 met f.410, KW. 75 met f.650; KW. 89 met f.410; KW. 155 met f.470; KW. 169 met f.400; KW. 166 met f.370; KW. 60 met f.340; KW. 105 met f.410; KW. 47 met f.410; KW. 52 met f.300 KW. 104 met f 640. KW. 178 met f.510; KW. 177 met f.450; KW 21 met f.350; KW. 108 met f.490; KW. 154 n et f.370. KW. 91 met f.360; KW. 107 met 1 60; KW. 59 met f.510; KW. 62 met f 480; KW. 28 met f.420: KW. 35 met f.490; KW. 24 met f 390. K W.51 met f.590; KW. 132 met f.430. VLAARDINGEN, 18 Juli. Binnen van de haringvisscherijVL. 84 met i0 last eigen vangst; KW. 49 met 20 last van 5 schepen; KW. 4 met 22 last van 4 schepen; KW. 47 F. Kuyt met 14 last van 5 schepen; VL. 27 binnenkomende. Prijzen maatjesharing (groen) f. 23.30—31.90; maatjes f. 18—22.90; Volle f. 19.60—20.10; Steur haring f. 20.60—21.20. 43

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12