Van Schendel winnaar der 10e etappe nteuiee Bokswedstrijd v. Klaveren-Tenet onbeslist. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 18 Juli 1938 De Ronde van Frankrijk Tenet behoudt den Europeeschen titel. Een protest van onzen landgenoot. Ons internationaal voetbal-programma lange ronde FERIK is uitstekend! In de 9e etappe was Van Schendel zesde. Zoowel in de 9e als in de 10e etappe van de Ronde van Frankrijk heeft onze landgenoot Anton van Schendel zich onderscheiden. Zaterdag eindigde hij op de zesde plaats, terwijl hij gisteren winnaar werd, zoodat Nederland nu, evenals België, drie etappe-overwinnin gen op zijn naam heeft staant Het negende traject. Met het parcours van Zaterdag was het begmassief der Pyreneeën achter den rug. Deze etappe liep van Luchon naar Perpig- nan, over een afstand van 260 KM. De hoogste top. welke genomen moest worden, was de .Col du Portet" met een hoogte van 1074 M. Hierna volgden nog eenige kleinere bergen, zooals de Col d'el Bouich en de Col d'el Tel, resp. 740 en 700 meter hoog. Ook nu weer toonde de Italiaan Bar tali zich de beste klimmer, doch ook thans won hij niet. Eerste werd de Franschman Frechant. Na ongeveer 10 K.M. begon het te rege nen, hetgeen een groot nadeel was, want het dalen zou nu nog meer dan anders een levensgevaarlijk karwei worden. Voorloopig echter ging het nog naar boven. Talrijke renners kregen lekke banden, zooals Sylver Maes. en Vissers, die in de vorige etappe tweede was geworden. Op 5 K.M. van den top hing er een dichte mist. zoodat de om standigheden, in welke de renners moesten rijden, allesbehalve aangenaam mochten worden genoemd. Op 3 KM. van den top nam een groep van vier renners. nJ. de Italianen Bartali en Mollo. de Spanjaard Berrendero en de leider in het algemeen klassement Vervaecke. de leiding. Geza menlijk vergrootten zij hun yoorsprong, totdat Bartali op 1 K.M. van den top plot seling onweerstaanbaar omhoog trok. De drie andere repners kondep hem niet hou den en met 25 sec. vooTsprong kwam de Italiaan als eerste op de pashoogte van den berg. Maar evenals in de voorgaande etappe was Bartali uiterst voorzichtig bij het afdalen, waarvoor hij nu door de glad de wegen des te meer aanleiding had. Hij werd ingeloopen door verschillende ren- res, onder wie zich ook Frechaut. Ver vaecke en Magne bevonden. Na korten tijd namen Mollo en Frechaut een voorsprong van eenige honderden meters. Zij werden Ingehaald door Jaminet en gedrieën liepen de vluchtelingen uit, terwijl uit het peleton slechts enkele renners wegliepen om de achtervolging in te zetten. Onder deze be vond zich ook Anton van Schendel, die uitstekend reed. De vluchtelingen hadden echter al eenige minuten voorsprong ge nomen en hoewel Magne, Berrendero en Lowie een deel van den achterstand in haalden en ook van Schendel te zamen met den Franschman Yvon Marle op de vluch telingen inliepen, wisten deze drie zich toch aan den kop te handhaven. Jaminet moest tenslotte wegens een lekken band afstap pen en zoo kwamen Mollo en Frechaut al leen op de baan te Perpignan. Frechaut won in de sprint. Bijna een minuut later kwa men Magne, Berrendero en Lowie bmnen, terwijl nog ruim een minuut later onze landgenoot van Schendel als zesde de eind streep passeerde, direct gevolgd door Marie. Middelkamp kwam zeven minuten na Fre chaut de baan op en eindigde als 53ste, ter wijl Hellemons een half uur na Middel kamp als zeventigste binnenkwam. Van Schendel's zege. De tiende etappe leverde dan gisteren de derde Nederlandsche zege op. An ton van Schendel heeft cenigen tijd noodig gehad om op volle toeren te komen, maar nu hij dat dan bereikt heeft, heeft hij getoond met de beste te kunnen wedijveren! Het was de eer ste maal in zijn leven dat hij een etappe won. - Van Schendel was de eenige renner, die een beetje voor leven zorgde op deze tien de etappe, want veel bijzonders was er niet te zien. Er moesten drie stukken gereden worden, nJ. van Perpignan naar Narbonne, van Narbonne naar Beziers en van' daar naar Montpellier. Op het eerste gedeelte, dat 63 K.M lang was. bleven de renners voortdurend bijeen. In een flink tempo ging het over goede wegen, totdat plotseling een rood-wit-blauwe trui naar voren schoot: Anton van Schendel. In een snellen wip had hij eenige meters voorsprong genomen en het duurde niet lang. of deze voorsprong bedroeg eenige honderden meters. Tot het einde toe hield onze landgenoot het tempo vol en als eerste kwam hij te Narbonne over de eindstreep met tien seconden voor sprong op zijn achtervolgers. Het tweede gedeelte, naar Beziers, ging over een afstand van 27 K.M. en was een rit tegen het horloge De drager van de gele trui, Vervaecke. bleek hier de snelste. Hij reed zeer snel en maakte een tijd van 36 min. 31 sec. De Nederlandsche renners deden het kalmer aan. Van Schendel spaarde zich kennelijk voor het nog vol gende derde gedeelte en werd met een tijd van 43 min. 1 sec. op de 46ste plaats ge klasseerd. Middelkamp deed het heel wat sneller Met een tijd van 41 min. 11 sec. werd hij zestiende. Ook Hellemons deed het sneller d^n van Schendel. Hij werd 36ste met 42 min. 34 sec. Tenslotte moesten nog de 78 kilometers naar Montpellier afgelegd worden. En weer was van Schendel hier voortdurend in de voorste gelederen te vinden. Vlak voor aan komst zette hij nog een felle spurt in en kwam als eerste over de eindstreep. Over de drie gedeelten te zamen werd één klas sement opgemaakt en hierin bezette van Schendel de eerste plaats. Middelkamp werd met anderhalve minuut achterstand vijf tiende. terwijl Hellemons met bijna vijf minuten achterstand op de 63ste plaats terechtkwam. In het algemeen klassement heeft ver vaecke nog steeds de leiding. Maar Bar tali heeft weer acht seconden van zijn ach terstand kunnen afknabbelen en staat thans nog slechts 45 seconden op den Belg ten achter Hellemons behield zijn 70ste plaats, maar van Schendel en Middelkamp schoven weer eenige plaatsen naar voren. Van Schendel ging van de 45ste naar de 42ste plaats, terwijl Middelkamp twee plaatsen vooruitging en nu de 45ste plaats van Van Schendel heeft overgenomen. Het landenklassement luidt: 1. België, 186 uur 54 min. 55 sec.; 2 Frankrijk, 187 uur 15 min. 6 sec.; 3. Italië, 187 uur 31 min. 51 sec.; 4. Frankrijk B, 187 uur 40 min. 15 sec.; 5. Luxemburg-Zwitserland. 188 uur 5 min. 24 sec.; 6. Frankrijk B, 188 uur 18 min 15 sec.; 7 Nederland-Spanje, 188 uur 32 min. 59 sec.; 8. Dultschland, 189 uur 37 min. 52 sec. Na een uiterst hard en spannend ge vecht heeft Tenet, de Europeesche kam pioen in het middengewicht, gisteren zijn titel met succes tegen onzen landgenoot Beb van Klaveren verdedigd. De party, welke over vijftien ronden van drie minuten ging, eindigde, volgens den arbiter onbeslist, hoe wel onze landgenoot één punt méér had dan de kampioen. Ondanks het dreigende weer waren er nog ongeveer 15.000 toeschouwers naar het Feyenoord-stadion gekomen en zy hebben van goede bokssport kunnen genieten. Tegen het tydstip, dat het hoofdgevecht zou beginnen, kwam de zon door, zoodat men niet bang behoefde te zijn voor onder breking door den regen. De Franschman woog 72,3 en van Klaveren 70,4 kg. Als touwrechters fungeerden de hee ren E. Gremaux (Frankrijk) en E. Westbroek (Nederland). Het was doodstil, toen de Belgi sche scheidsrechter Borré het teeken tot be ginnen gaf. In de eerste ronde gingen beide boksers lou ter verkennend te werk. Tenet bleek over een uitstekende dekking te beschikken, terwyi ook zijn counteren van links opviel. In de tweede ronde wist de bewegelijke van Klaveren door zeer snelle stooten door de hechte verdediging van den Franschman te komen, waarby vooral zyn uitstekend voetenwerk hem van grooten dienst was. Ook in de derde ronde bleef de Franschman meestal in het defensief. In de volgende ronde echter veranderde Tenet van houding. HIJ viel nu meer aan, maar van Klaveren ontweek goed. Een linksche op de kaak veroorzaakte hem blijkbaar geen last. Integendeel, het scheen een stimulans voor hem te zyn, want hij kwam daarna met hoekstoo- ten naar het lichaam sterk opzetten, hetgeen evenwel weinig indruk op den titelhouder -G3 maakte. In de vyfde ronde leken even een paar korte rlbhoeken van Van Klaveren den Franschman tot voorzichtigheid te manen, maar Tenet slaagde er in van Klaveren eenige malen tot ïyf aan ïyf werk te dwingen en dat was niet onvoordeellg voor den Franschman. Het gevecht bleef in de volgende ronde snel en boeiend. Tenet zat er fel op en gaf Van Klave ren weinig of geen gelegenheid tot zyn vlug spel op afstand. Dit beeld wijzigde zich in de zevende ronde niet. Ook in deze ronde werd er op korten afstand gebokst en hierin leek Tenet ons sterker dan van Klaveren. In de achtste ronde behaalde Tenet even eens meer punten dan onze landgenoot en in deze ronde kreeg van Klaveren heel wat te lncasseeren. hetgeen hem niet al te best af ging. Fel begon Tenet de negende ronde, steeds zoekende om het gevecht op korten afstand te houden en wat van Klaveren ook probeerde, het gelukte hem niet op afstand te komen. Tenet dwong hem steeds het lijf aan lijf werk op, hetgeen zeer veel van het uithoudingsvermo gen van onzen landgenoot scheen te vorderen. Zelfs verhoogde Tenet het tempo in de tiende ronde, doch met series op het lichaam van den Franschman bracht van Klaveren deze ronde stellig op zyn naam. In de elfde ronde dreef Tenet den Rotterdammer door den ring, maar een rechtsche counter van van Klaveren deed den kampioen even verminderen. Van Klaveren kwam toen iets in het voordeel, terwyi Tenet eenigen hinder van een wonde had boven het rechteroog. De kleine kans voor een beslissing ten gunste van onzen landgenoot ging door in vechten van den Franschman verloren. Tenet i wilde door sterk aanvallen in de twaalfde ronde het nadeel van de vorige ronde weer te niet doen, maar van Klaveren slaagde er in, hem eenige keeren op afstand te houden en dan was hij de meest nauwkeurige bokser. Dit herhaalde zich ook in de dertiende ronde. De in het begin verkregen puntenachterstand had ae i Rotterdammer inmiddels weer aardig ingeloo- pen, zoodat de laatste twee ronden met groote spanning tegemoet werden gezien. De veer tiende bracht een strijd, welke volkomen op korten afstand gevoerd werd. Fel en hard stoot- i ten de beide boksers en beiden moesten heel l wat nemen. Een uiterst harde slotronde volgde toen. Tegen het einde kreeg van Klaveren nog een kleine kans op de beslissing, toen Tenet zyn uitstekende dekking even kwyt was. maar de Franschman bleef op de beenen en het on- beslist, waartoe de Jury besloot, leek ons vol- komen juist, i Naar wy vernemen is echter door van Kla veren een protest ingediend bij de International i Boxing Union tegen de beslissing van den scheidsrechter. Dit protest berust op de volgende gronden: De Nederlandsche touwrechter, de heer Westbroek, voorzitter van de N.B.U.. verklaarde van Klaveren en de Fransche touwrechter. Tenet winnaar, zoodat de Belgische ringrechter Borré de beslissing moest brengen. Hy had 1 punt ten gunste van Van Klaveren opgeschre ven. Volgens den scheidsrechter en de Fran- schen bestaat er nu een zeer recent reglements artikel. volgens hetwelk by een officieel titelge vecht diegene winnaar is. die tenminste drie punten, door den ringrechter aangeteekend. verschil heeft met zyn tegenstander. Daar van Klaveren van den ringrechter slechts één punt had gekregen, was de heer Borsé de meening toegedaan, dat Henet in het bezit van zijn titel kon biyven. De Nederlandsche officials, althans de secre taris van de NB.U. de heer van Klaveren, scheen van dit nieuw artikel niets te weten. Bovendien en dit is het kardinale punt beschouwde men dezen wedstrijd niet als een oficieel titelgevecht. Volgens den promotor, den heer Huizenaar. is een officieel gevecht een wedstrijd, waarby den kampioen door de I.B.U. is aangezegd om zyn titel tegen een of anderen uitdager te boksen. Dit nu was hier niet het geval, daar Tenet geheel vrywilllg zyn titel op het spel had gezet. Niet-officieele gevechten hebben volgens den heer Huizenaar niets te maken met het reglement voor offlcieele. In tegendeel. voor nlet-officleele gevechten be staat er een gewoon reglement, hetwelk be paalt, dat die bokser winnaar is, die ook maar het kleinste voordeel, in punten uitge drukt, op zyn naam heeft. Dus is volgens de Nederlandsche officials van Klaveren winnaar. De I.B.U. zal nu moeten uitmaken, welke lezing de Juiste is. Een minder aangename zyde heeft deze kwestie ook nog gehad. Toen de Franschen gistermiddag, na afloop van het gevecht, ver namen, dat er een protest zou worden inge diend. wilden zy op hun beurt nameten, of de ring wel de vereischte afmetingen had, ten einde te trachten, ook een protest, maar dan tegen de Nederlanders, in te kunnen dienen. De heer Hulzenaar weigerde echter aan een der- geUjk verzoek te voldoen. De Franschen bleven echter volharden in hun elsch, zoodat de heer Huizenaar zich genoodzaakt, zag de hulp van de politie in te roepen, teneinde de Franschen te bewegen, het Feyenoord-stadion te verlaten. De andere wedstrijden. De uitslagen van de by party en, luiden: Robert Dlsch (Nederland) wint op punten van Boyo Rees (Engeland) na acht ronden van drie minuten. De Groot (Nederland) wint op punten van Candel (Frankrijk) na acht ronden van drie minuten. Lapere (België) wint door technische k.o. in de vierde ronde van Hem- mers (Nederland). Wittevrongel (België) wint door technische k.o. in de zesde ronde van de Pauw (Nederland). Van Es (Nederland) wint door k.o. in de tweede ronde van Norman Rees (Engeland). Staal (Nederland) wint op punten van Rutz 'Frankryk) na acht ronden van drie minuten. Pieterman «Dordrecht) wint op pun ten van Erkeleyns (den Haag) na vyf ronden 2—3 KORFBAL. Jaarvergadering Kon. Ned. Korfbalbond. Zooals ook in de voorgaande Jaren steeds het geval was, is de openingsrede, welke de heer S A Wilson gistermorgen op de jaarvergade ring van den K.N.K.B. uitsprak, een der voor naamste gebeurtenissen geweest, welke op deze vergadering plaats vonden De druk be zochte bijeenkomst 70 vereenigingen waren in Krasnapolsky vertegenwoordigd heeft anderhalf uur "naar deze voortreffelyke rede an den voorzitter kunnen luisteren. De heer Wilson noemde het afgeloopen jaar een periode van scherpe tegenstellingen. Ge varen dreigden de beruchte ..strafzaak Mercedes— Z.K.C. o.a. maar aan den ande ren kant was er reden tot groote voldoening. Immers het praedicaat „Koninklijke"' werd verworven, waarop men trotsch kan zyn. Het scheidsrechtersvraagstuk blijft moeilijk en zal de volle aandacht van het bestuur vragen. De heer Wilson roemde de clubgeest, welke even wel niet in chauvinisme mag ontaarden. On danks het terugloopen van het ledental ging men in algemeenen zin vooruit door de groote verbreiding van korfbal in Zeeland, Noord- Brabant en Indië. Ook de adspiranten-kwestie zal terdege behandeld moeten worden. Vervolgens kregen de ecre-voorzitter, de heer Broekhuysen en de voorzitter van den A.K.B.. de heer De Wilde, het woord. De laatste wekte op tot deelneming aan het groote tournooi, hetwelk in September a s. zal worden georganiseerd en waaraan alle veree nigingen uit den lande kunnen deelnemen. Blauw Wit. dat de unieke prestatie heeft verricht, om driemaal achtereen het kampioen schap van Nederland te behalen, kreeg den kampioensbeker: Deetos. Z.K.C., Rigtersbleek. P.S.V. en WW.M.D. een kampioensmedaille en Luto den K.N.K.B.-wisselbeker. Er werd critiek uitgeoefend op de protest commissie, doch er werd een modus gevonden, waardoor ook deze wel in den vervolge ach terwege zal blijven. In de kascommlssle wer den benoemd de heeren Kuiper, Tjepkema en Van Zoest met als plaatsvervanger Klomp. In het bondsbestuur werden de heeren Ham- mink, Mazure en Vorst herkozen, terwijl de heer Galjaard. die zich niet herkiesbaar stelde, door den heer Rogge zal worden vervangen. De commissie K.N.K.B.:erkende bonden" werd in haar geheel herkozen. Ook de reglementscommissie bleef gehand haafd. De begrooting werd goedgekeurd en aangenomen. Op voorstel van het bestuur en na langdurige bespreking werd er een commis sie van beroep ingesteld, bestaande uit de heeren dr Bakker, mr, Smeets en Kryn, met als plaatsvervangers mr. Boekei. Steenis en Aikc^ De commissie zal een zelfstandig karakter dragen en dus geen advieslichaam voor de straf commissie worden. De 25 gulden, welke bij het inroepen van deze commissie van beroep gestort moeten worden, zullen alleen bij ver mindering van de door de strafcommissie op gelegde strafmaat worden teruggegeven. Een voorstel tenslotte, om het Jaarverslag vroeger uit te brengen, werd tot de volgende vergade ring aangehouden. TENNIS. DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. De internationale tenniskampioenschappen van Duitschland te Hamburg zijn geëindigd. De uitslagen van de eindstrijden luiden: Heerenenkelspel: Szigeti (Hongarye) slaat Destremeau (Frankryk) 86, 68, 63, 63. Damesenkelspel: Mevr. Sperling (Denemar ken) sl. mej. Lumb (Engeland) 61. 60. Heerendubbelspel: Petra en Lesueur (Frank ryk) sl. Henkei en Von Metaxa (Duitschland) 6—1. 6—4. 3—6, 6—0. Gemengd dubbelspel: Mej. Wynne en Le sueur (Australië-Frankrijk) sl. mej. Jedrze- jowska en Bawarowski (Polen) 75, 75. Damesdubbelspel: Mej. Wynne en mej. Coyne (Australië» sl. mevr. Hopman en mej. Steven son (Australië) 62, 63. ROEIEN. Velds wint den Hollandbeker Fraaie prestatie van den „Die Leythe"-sciffeur. Op de Boschbaan te Amsterdam zyn gister middag internation. rociwcdstryden gehou den, waarby als belangrykstc nummer op het programma stond dc strijd om den Hol land-beker. Hierby is de sciffeur Velds. van „Dio Leythe" erin geslaagd den beker voor een jaar in zijn bezit te krygen. Het nummer werd geroeid tusschen den hou der van den beker, den sciffeur Broockmann van de Akademische R.C. „Rhenus" uit Bonn. Ten Houten van Willem III en Velds. Direct na den start werd een hoog tempo ingezet. Het aan tal slagen per minuut van Broockmann en Ten Houten bedroeg hierbij respectieveiyk 37 en 33. Op 500 meter lagen Ten Houten en Velds na genoeg gelyk, terwijl de bekerhouder een ach terstand had van anderhalve lengte. Op 750 me ter had Ten Houten een kwartlengte voorsprong verworven, doordat Velds een snoek ving. De Duitscher had intusschen zijn achterstand weten op te halen en op de helft van de baan lagen de drie roeiers precies gelijk. In een prachtige sprint schoot Ten Houten toen naar voren, ter wijl Velds eenigszins achter geraakte. Laatstge noemde hield echter flink vol en wist de lengte achterstand, die hy op 1500 meter op den Wil lem IH-sciffeur nog had, keurig op te halen, zoo dat hy op 1750 meter weer vrijwel gelijk lag met zijn landgenoot. Het pleit leek beslist ten gun ste van Ten Houten, doch deze ving plotseling, enkele meters voor dc finish, een snoek en kwam geheel stil te liggen. Velds maakte hiervan een dankbaar gebruik om als eerste door de finish te gaan. Zijn tijd bedroeg 7 min. 38.9 sec. De weersomstandigheden, waaronder deze wedstrijden gehouden werden, waren niet al te gunstig. Het was dan ook niet te verwonderen, dat slechts een zeer gering aantal toeschouwers naar de Boschbaan was getogen. Bovendien maakte de sterke wind, die de roeiers mee had den. het zeer moeilijk een feilloos roeien moge lijk te maken. Een verheugend verschijnsel was. dat van een Duitsche superioriteit tydens deze wedstryden in het geheel geen sprake is geweest. Van de zeven nummers, waarvoor de Duitschers hadden ingeschreven, werden slechts twee door hen ge wonnen, waaronder een walk-over. In de overnaadsche sciff kwamen tegen elkaar uit een tactisch roeier en een onrustig sciffeur, die echter de noodige vechtlust bleek te bezit ten De tactiek overwon tenslotte. Coster van Die Leythe sloeg den roeier van De Hoop Sellies met een halve lengte. De jonge acht werd verroeid door Triton. Njord en de Amstel. De spannende strijd tusschen Tri ton en Njord is tenslotte geëindigd in een over winning voor Triton, dat eindigde met een voor sprong op de Leidsche studentenroeivereeniging. Voor de rest zie men de uitslagen. Jong skiff B: 1. S.R.N. „Antwerpen" 'Pies- sens) 7 min. 33.4 sec.: 2. „Willem III" (Meyer) 7 min. 34.3 sec.; 3. „Sturmvogel" (Rambaum) 7 min. 47.1 sec. Jonge vier met stuurman: 1. Triton 7 min. 16.4 sec.; 2. Njord 7 min. 21.4 sec.; 3. Antwerpen 7 min. 23.7 sec. Oude vier met stuurman: 1. Nereus 6 min. 51.5 sec.; 2. Muenster 6 min. 55.3 sec. Jonge vier met stuurman (nationaal) om den Willem Hultzer-beker: 1. De Hoop in 7 min. 13.4 sec.; 2. De Amstel 7 min. 20.3 sec.; 3. Het Spaarne 7 min. 32.5 sec. Lichte skiff: 1. De Amstel (Wisringa) 8 min. 9.7 sec.; 2. De Hoop (Zeegers) 8 min. 10.8 sec. Jonge twee met stuurman: 1. Willem III 8 m. 10 sec.; 2. Poseidon 8 min. 15.2 sec. Overnaadsche skiff: 1. Die Leythe (Coster) 8 min 8.9 sec.; 2. De Hoop (Sellies) 8 m. 10.2 s. Double scull: 1. „Sturmvogel" (Fischer-Ram- baum7 min. 0.3 sec.; 2. Antwerpen (Piessens- Andersen) 7 min. 7.2 sec. Jonge skiff A: 1. Willem III (Meyer) 7 min. 45.8 sec.; 2. Poseidon (Logger) 7 m. 49.9 sec.; 3. „Rhenus" (Brast) 7 min. 52.4 sec. 1. Triton 6 min. 29.3 sec.; 2. Njord 6 min. 33.2 sec.: 3 De Amstel 6 min. 38.1 sec. Oude acht: 1. Nereus 6 min. 14.8 sec. (nieuw baanrecord: 2. Muenster 6 min. 23.3 sec. Twee zonder stuurman- 1. Triton (.van der Leeuw-de Langen) 7 min. 35.2 sec.; 2. Antwerpen (van Herck-Thissen) 7 min. 46 sec.: 3. Dc Am stel opgegeven. Double scull Juniores- 1. Sturmvogel (Fischer - Rambaum) 7 min. 30.3 sec., alleen over de baan. Skiff om den Holland-beker: 1. Die Leythe (Velds) 7 min. 38.9 sec.: 2. Willem III (Ten Hou ten) 7 min. 40.5 sec. 3. A.R.C. „Rhenus" (Broock mann) 7 min. 54.1 sec. CRICKET. Nederlandsche Cricketbond. Uitslagen van gisteren. lstc klasse: V.V.V.H.C.C. I gewonnen door H.C.C. I met 3 runs op de eerste innings, nog 5 wickets in handen; V.O.C.H.D.V.S.: ge- fonnen door H.D.V.S. met 86 runs op de eerste innings; HaarlemV.R.A.: draw; H.C.C. II—R. en W.: gewonnen door H.C.C. II met drie runs op de eerste innings, nog 3 wickets in handen. 2de klasse B: Ajax—L.C.C.: gewonnen door Ajax met 47 runs op de eerste innings; N.L.C.C V.U.C.- gewonnen door N.L.C.C. met innings en 28 runs; H.B.S. IIQuick; gewonnen door Quick met 70 runs op de eerste innings; H.D.V.S. IIA.S.V. II: gewonnen door H.D.V.S. II met 23 runs op de eerste innings. Het programma der voetballandenwed- stryden van Nederland voor het seizoen 1938/1939 ziet er als volgt uit: 23 October: Kopenhagen: Denemarken Nederland. 11 December: Amsterdam of Rotterdam: NederlandDuitschland. 19 Maart: Antwerpen: BelgiëNederland. 23 April: Amsterdam of Rotterdam: NederlandBelgië. 7 Mei: ZwitserlandNederland. Officieel zyn deze data nog niet goed gekeurd, maar er bestaat goede kans, dat deze wedstryden op genoemde dagen zul len plaats vinden. Overzicht. De wedstrijden ln de eerste klasse zyn nor maal verloopen, want zelfs de nederlaag van V.O.C. (69) tegen H.D.V.S. (155) was min of meer verwacht. H.D.V.S. staat nu op de derde plaats zonder de Haagsche elftallen ernstig te bedreigen. H.C.C. I (117 voor 5) won van V.V.V. (114) en H.C.C. II (102 voor 7) had het met R. en W. (99) niet al te moeilijk. In Haarlem kwam men tyd te kort. zoodat V.R.A. (165 voor 9 en Haarlem (178 voor 4) ieder een punt ryker zijn geworden, waardoor de situatie aan de staart niet is veranderd. De wedstrijd Ajax—L.C.C. schijnt niet in de juiste cricketsfeer te zyn gespeeld. Zelfs meen den eenige toeschouwers vanaf de tribune opmerkingen te mogen maken. Een dergeiyke mentaliteit past niet by cricket en men zal er goed aan doen deze uitingen onmiddellijk den kop in te drukken. Ajax bleek ook nu ster ker te zijn dan L.C.C. De rood-zwarten zijn nu ernstige kampioenscandidaten. want H.B.S. II verloor van Quick. Men zie verder de uit slagen. AJAX-JEUGD GESLAGEN. Met innings door H.C.C. Tegen H.C.C. hebben de Ajax-jongeren, die maar met z'n zevenen verschenen, het leelljk laten liggen. Met innings werd verloren, want tegenover 113 van H.C.C. werden 51 en 45 runs gescoord. Langhout. De Jong en Goudswaard kwamen in de eerste innings in de dubbele cijfers. In de tweede scoorde ook De Jong en voorts Van Oudgaarden 22. KTRIAZI 4508 (Ingez Med.) Ajax wint van L.C.C. Ajax won den toss en ging eerst batten. In een vrij langzaam tempo werd er gescoord. Pas na de lunch was Ajax uit voor 112 met Ver steeg 14. Lambers 17, Janssen 32, Dozy 16 en Van Oudgaarden een vlug gescoorde 13. T. Kantebeen ruimde drie staartwickets op voor 6 runs. F. van Es 332. J. Hop 121 en A. van Es 250. L.C.C.. hierop Ingaande, bracht het niet ver der dan tot 62. P. Hagenaar 12. A. van Es 11, waren de eenigen, die in de dubbele cijfers kwamen. Wenting was onbespeelbaar en nam G wickets voor 24 runs. Van Oudgaarden 323. Van Goor bolwde één bal en nam daarna een wicket.voor geen run. Te vermelden valt een keurige vang van den jeugdigen Langhout, die op cover ;y>ir.t den L.C.C.-captain inrekende. L.C.C. JUN. WINNEN MET INNINGS VAN QUICK. Dietz 5 voor 7. T. Kantebeen 416 en P. Hagenaar 10 werkten Quick voor het magere totaal van 24 runs aan den kant. Van Noora met 10 was de eenige speler, die ln de dubbele cyfers kwam. Daarna klapte L.C.C. 97 runs bijeen waarvan T. Kantebeen 23, A. Rietbergen 25 en Jonger- held 33. Van Noort 2—42. Mabelis 7—49. Zooals gewooniyk bracht een tweede Innings een grooter aantal runs op doch nog niet ge noeg om een innings nederlaag te ontgaan. Voor 34 was de zaak bekeken en zat Quick weer aan den kant. Een vijftal bowlers hadden suc ces met den bal, T. Kantebeen 1—15, Dietz 1—6, Hagenaar 3—4, Harmsen 25, v. d. Reyden 1—0. WATERPOLO. L.Z.C. I—ZWIP I. Morgenavond om halfnegen speelt in de zwem inrichting De Zyi L.Z.C. I tegen Zwip I en L.Z.C. H tegen De zyi II. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Woensdagavond te 8 uur worden ln het Al- phensch zwembad de volgende wedstryden ge speeld: A.Z.C. I—W.Z.C. I (Woerden); A Z.C. II W.Z.C. II en A.Z.C. (dames)-W.Z.C (dames). POELMEER II—A.Z.C. II. Hedenavond te kwart over acht wordt ln de zweminrichting Poelmeer een wedstrijd ge speeld tusschen Poelmeer II en A.Z.C. II uit Alphen. BOSKOOP I—DE GOUWE II. Morgenavond te 8 uur zal er voor de compe titie van den Goudschen Zwemkrlng in het Zui- derbad te Boskoop een wedstryd plaats hebben tusschen Boskoop I en De Gouwe II (Waddlnx- veen).

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10