De Kaagweek LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Zaterdag 16 Juli 1938 engeland. Sneek heeft de leiding in den team-wedstrijd der Olympiajollenklasse belgië. frankrijk. denemarken. zweden. duitschland. tsjechoslowakije. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN IJN/T IN IITIIREN^j Laatste Berichten Binnenland VRAGENRUBRIEK Buitenland MARKT palestina. Uit de Omstreken lisse. RECHTZAKEN Order voor 1000 bombarde mentsvliegtuigen. De minister van luchtvaart, Sir Kingsley Wood heeft medegedeeld, dat het mi nisterie bij de nieuwe fabriek die lord Nuffield te Birmingham zal bouwen, een eeste order voor den bouw van duizend gevechtsvliegtuigen van groote snelheid heeft geplaatst. Hoewel natuurlijk eenlge tijd zal verloopen, alvorens met deze be stelling een begin gemaakt kan worden, heeft de aankondiging allerwegen groote voldoening gewekt. Havas meldt nader, dat na een plechtig heid te Birmingham, op de plaats waar de luchtvaartfabriek van lord Nuffield ge bouwd zal worden, de minister van lucht vaart, sir Kingsley Wood, gezegd heeft, dat deze nieuwe onderneming de grootste ln Engeland zal zijn en een duurzame aan winst voor de luchtverdediging zal betee- Ikencn. Nuffield zelde: „Wij werken aan den bouw van een der geduchtste luchtmach ten ter wereld, een luchtmacht, die met onze vloot en ons leger op veilige wijze ons land zal beschermen en die niet voor den aanval zal worden gebruikt, maar voor de zaak van veiligheid en wereldvrede." De zaak Grammens. Zooals aangekondigd heeft een delegatie van de Vlaamsohe Katholieke parlements- fractie een onderhoud gehad met minister president Spaak over den voorgenomen gerechtelijken verkoop van meubelen van Grammens. De heer Spaak deelde de dele gatie mede, dat de stad Edingen het vonnis althans voorloopig niet ten uitvoer zal leg gen. Minister-president Spaak, de ministers van economische zaken en van arbeid en de directeur-generaal vam het mijnbedrijf, hebben opnieuw onderhandeld met de ge delegeerden der werkgevers ln de steen kolenmijnen over de loonkwestle. De werkgevers hebben zich accoord ver klaard met het voorstel der regeering, dat de loonen tot 1 October gehandhaafd zul len blijven. Daartegenover zullen de in voerrechten hersteld worden. De hoogte van die rechten zal later vastgesteld worden. De verdecllng van de opbrengst der rechten zal door het steenkolenbureau vastgesteld worden. De regcering heeft toegezegd, dat naar een regeling vóór 1 October gestreefd zal worden Een voorstel der werkgevers, volgens het welk de loonen verlaagd zouden worden en de regeering de pensioensbijdragen voor haar rekening zou nemen, is door de re geering afgewezen. Stakingsrelletjes. Een staking in het bouwbedrijf, die sedert vier weken in het departement Isère heerscht, heeft aanleiding gegeven tot een incident. Bij een bouwwerk in de omgeving van Voiron, waar een veertigtal niet bij d« C.G.T. aangesloten arbeiders werkzaam was, heeft de afgevaardigde dezer arbei ders, die zich bedreigd achtte door een honderdtal tot de C.G.T. behoorende sta ke-,. die het ontslag der nlet-leden van de C.G.T, trachtten te verkrijgen, een aan tal schoten gelost, tengevolge waarvan twee stakers in de beenen werden getrof fen. Hun toestand is evenwel niet ernstig. De dader is garrsterd. De gezondheidstoestand van Stauning. De gezondheidstoestand van Stauning gaat goed vooruit. De premier is herstel lende. Een fascistische beweging. De „Zweedsche Nationale Bond", een nieuwe politieke beweging, heeft zijn pro gram bekend gemaakt. De bond stelt zich ten doel weerbaarheid en een autoritair regime, wering van Joodschen Invloed, cor poratieve opbouw der maatschappij enz. Het z.g. Oostenrjjksche legioen Uittocht van Joden. Havas meldt uit Weenen: Van de 8000 man van het Oostenrijksche legioen, die na den Anschluss naar Oosten rijk teruggebracht zijn, hebben tot dus verre nog slechts 700 werk gevonden. Seyss Inquart, de rijksstadhouder, heeft een hulpfonds opgericht ,dat ten doel heeft behoeftigen legionarissen steun te verstrekken en tevens de stichting van nederzettingen voor de gezinnen van legioen-manschappen mogelijk te maken. Zooals men weet, aldus Havas, heerscht op het oogenblik een zekere ontevreden heid in de gelederen van het legioen, aan gezien een zeer groot aantal leden tot dus verre niet den post of het baantje gekre- £eh heeft, waarop zij meenden recht te hebben op grond van hun illegaal optre den onder het oude regime. De uittocht der Joden uit Weenen ge schiedt ln een vrij snel tempo. Het blad „N.S. Rheinfront" verklaart, dat ongeveer 700 aanvragen van paspoor ten dagelijks worden ingediend door Joden otj de Weensche politie Vijf tot zeshon- „5™, worden dagelijks uitgereikt „met de grootste bereidvaardigheid" In sommige (pallen, kan een pas niet uitgereikt wcr- ™h. omdat de aanvrager den fiscus aan- zienlijke bedragen achterstallige belasting schuldig is" „volgens hetzelfde blad begeven zich tal rijke emigranten naar Zuid-Amerlka en Canada. Kleine incidenten. V'oderom worden eenige incidenten met buaeten-Duitschers gemeld. Enkele Duit- wouden mishandeld zijn en een ïfiS u'5P vliegtuig zou boven Dultsch ge wed hebben gevlogen. De Kaag leidt in beide andere teamwedstrijden. (Van een onzer redacteuren). De stortregens van den afgeloopen nacht hebben een aanmerkelijke opfrissching ih de natuur teweeg gebracht; daarenboven is de wind weer naar het Westen omgeloo- pen en belangrijk in kracht toegenomen, zoodat wij vanmorgen met een flinke tops- koelte uit het Zuid-Westen begonnen. De hemel zag er aanvankelijk onheil spellend dreigend uit, doch tegen elven klaarde de lucht, verscheen er voldoende blauw aan het uitspansel om er vele ma- trozenbroeken van te maken en kort daar na kwam de zon de zeilersvreugde vol tooien. De vlaggenparade, welke om 9 uur plaats vond, was geen doorslaand succes. Klaar blijkelijk hadden .Hofenk's Melody Ma kers" gisteravond de dansminnenden ln de feesttent weinig rust gegund, zoodat de vermoeidheid zich nog deed gelden en er slechts aan boord van heel weinig schepen in de onmiddellijke nabijheid van het feest terrein iemand aan dek verscheen om na het alarmeerende sirenegeloei de vlag ln den top van den mast te hljschen. Wie natuurlijk niet op het ochtendappèl ontbraken, dat waren de deelnemers aai, den teamwedstrijd voor de Olympiajollen klasse, waarin uitkwamen de zeilers Barzi- lay en v. Brummelen voor de Rotterdam- sche Zeilvereen., Lemstra en Klaassen voor Amsterdam, Coops en Gülcher voor Loos- drecht, Ritman en Key voor De Kaag en mej. van Gooi en De Vries voor Sneek. Na een nagenoeg gelijktijdige voor-de- windsche start, slaagde Lemstra er in van het overige veld los te komen en het eerst de boel op het Zweiland te ronden, ter wijl de overige negen op een kluitje volg den. Het tweede rak naar het Noremeer bleek bijna geheel bezeild; de meeste schepen hadden aan één slag genoeg om daarna de boei te kunnen beleggen, welke achtereen volgens werd gerond door Lemstra, mej. van Gooi, Ritman, Barzilay, Coops, de Vries Key, van Brummelen, Klaassen en Gülcher. Ritman lag vlak voor de boei nog op de tweede plaats, doch kwam er juist iets be neden, zoodat hij nog een slagje moest ma ken en de tweede plaats aan mej. van Gooi moest laten. Lemsfra vergrootte daarna zijn voor sprong gedurig en was onbereikbaar voor de overige deelnemers. Zijn clubgenoot Klaassen kwam evenwel heelemaal achter aan, zoodat het voordeel van de overwin ning in het klassement volgens de punten telling rilet tot uiting kwam De volgorde bij de finish was Lemstra, mej. van Gooi, Barzilay, Key, Ritman, de Vries, Coops, Gülcher, van Brummelen en Klaassen. Bij het passeeren van de lijn van aan komst voerde Ritman een protestvlag ln het want. Het protest van Ritman werd onmiddel lijk na afloop van den wedstrijd toe gewezen, zoodat de Sneeker zeiler de Vries wegens het raken van een boel werd uitge sloten. De stand werd dus: De Kaag 13 p.; Am sterdam 12.1 p.; Rotterdam 11 p.; Loos- drecht en Sneek elk 9 p. In den teamwedstrijd der 12-voetsjollen- klasse kwamen 12 scheepjes aan de start, t.w. E. de Visser en Evers voor de Haarlem- sche Jachtvereeriiglng, Slmonsz en Lands man voor de Zaanlandsche, Kok en Benja mins voor de Nieuwe Meer, van der Valk en R. Kagchelland voor de Rotterdamsche. Tims en Key voor de Kaag en Heslenfeld en Verloop voor Loosdrecht. Tims van de Kaag had zich al spoedig naar den kop gewerkt, gevolgd door Lands man (Zaanlandsche) en Kagchelland (Rot terdam). Na het opkruisen van Dieperpoel naar het Norremeer noteerden wij in de volg orde Tims. Landsman. Kagchelland, Van der Valk, Key, Kok, Simonsz, Verloop, de Visser, Benjamins, Heslenfeld en Evers. Daarna kwam de hekkensluiter Evers prachtig opzetten en wist zich op te werken tot de vierde plaats, zoodat de volgorde bij aankomst als volgt was: Tims, Landsman, Kagchelland, Evers, Key, v. d. Valk, Verloop, de Visser, Kok, Simonsz, Benjamins en Heslenfeld. De Kaag leidt in het algemeen klasse ment met 20.1 pnt.; 2. Rotterdam 17; 3 en 4. Haarlemsche Jachtclub en de Zaanland sche, elk 14 pnt.; 5. Loosdrecht 7 pnt.; 6. Nieuwe Meer 6 pnt. Aan den teamwedstrijd in de 12 M2 sharpieklasse namen deel Louwerse en Cor. peleyn voor Loosdrecht, Mohr en Vorsi voor de Onderlinge, de Gebrs. Nauta voor de Kaag, de Gebrs. Overmans van Aegir en O H en Stap voor A'dam. Louwerse (oonde zich ook nu weer in deze klasse onbetwist de sterkste, doch ondervond weinig steun van zijn team genoot Corpeleyn, die op de 7e plaats ein digde. De beide Kaagvertegenwoordigers, de gebroeders Nauta legden beslag op de derde en vierde plaats en bezorgden daar door hun vereeniging de leiding in het al gemeen klassement. De uitslag van deze eerste race was: Louwerse, stap, C. M. H. Nauta. W. J H. Nauta, F. Overmans, O H„ Corpeleyn, Mohr, Vorst en C. Overmans. Algemeen klassement: 1 de Kaag 15 pnt.; 2. Loosdrecht 14.1 pnt 3. A'dam 14 pnt.; 4 Aegir 7 pnt.; 5. de Onderlinge 5 pnt. In de 45 M2. kruiserklasse nam Vermaat met de Walta onm'ddellijk na het start schot de leiding om deze gedurig te ver- grooten en met een rakvoorspronz te win nen, Sieverts, Fenenga en Molenaar voerden een hardnekkigen strijd om de tweede plaats; de positie wisselde voortdurend, doch bil de finish was de volgorde als hierboven aangegeven, terwijl Warners met de 3oekanier de rij sloot. Op de overige wedstrijden komen wij Maandag terug. GEBOREN: Antonius Maria, z. v. J. H. J. Bik en A. A. Rijkenberg Agatha Klasina, d. v. K. R. Dub beling en A. Baardse Johannes Cornells Caspar, z. v. I. J. de Groot en K. M. Houdijk Antonius Johannes, z. v. J. Jacobs en M. M. Schneiders Theodora Johanna Christina, d. v. E. W. A. Hartogs en P. J. Th. v. Galen Katrientje, d. v. A. Ginjaar en M. Goedraad Bastiaantje, d. v. Th. J. A. Roest en A. J. v. d. Linden Mar tien. z. v. J. Ober en J. du Prie Hermanus, z. v. H. Korver en M. M. Arnoldus Cornells, z. van A. Verhart en A. Ruwaard Jacoba d. v. J. v. Rijn en J. C. v. Duijn Jacoba, d. v. A. Plug en M. v. Maanen Catha- rina Johanna, d. v. J. v. Butselaar en J. M. van Ginkel Wilhelmina Johanna, dr. v. I. Ouds- hoorn en G. W. Baars Mijndcrt, z. van J. van Reenen en J. v. d. Graaf. ONDERTROUWD: W. H. Plat jm. 37 j. en W. Ziegelaar jd. 34 j. - J. J. v. Hasendonk jm. 27 j. en M. Koekebakker jd. 23 J. B, Verbeek jm. 25 j. en M. C. van Ronnen jd. 2 1J. P. G. Maas 25 j. en J. E. de Water jd. 24 j. J. Langerak jm. 21 j. en A. Feitsma Jd. 18 j. OVERLEDEN: A. v. d. Woensel vr. 34 J. H. Breuker m. 75 j. NIEUWE UITGAVEN. DE „PELIKAAN" NAAR INDIE. Vanochtend zes uur is de „Pelikaan", gezagvoerder Scholte, met acht passagiers: één voor Boedapest, drie voor Athene, twee voor Calcutta, één voor Rangoon en één voor Sydney, van Schiphol vertrokken. Voor de tusschentrajecten hebben vier passagiers plaats besproken. Het toestel heeft 157 kg. vracht, 410 kg briefpost en 27 kg. pakketpost meegenomen. VERPLAATSING DIRECTIE ARTILLERIE-INRICHTINGEN. Wij vernemen van welingelichte zijde, dat de voorgenomen overbrenging van de directie der artillerie-Inrichtingen met secretariaat en hoofdadministratie naar Den Haag, ongeveer 1 October a s. haar beslag zal krijgen. Het fabriekscomplex, dat aan de Hem- brug gevestigd blijft, komt onder de di recte leiding van een adjunct-directeur met standplaats Hembrug. Voor de z.g. vestiging te Delft (voorma lige constructie-winkel) zal een bedrijfs leider worden aangewezen L. K. te L. Op een vacantletocht mag men een rijwiel vrij in België Invoeren. Lidmaat schap A.N.W.B. is niet noodzakelijk. WISSELKOERSEN. Londen 8.95 3/4, Berlijn 73. Parijs 5.02'/j, Brussel 30.76, Zwitserland 41.60, Kopen hagen 40, Stockholm 46.20, Oslo 45.02'/*. New York 1.81 3/4. Praag 6.29'/*. Part. disc. 1/8. Daggeld 1/4. BEZOEK VAN BRITSCHEN GEZANT AAN WILIIELMSTRASSE. BOSKOOP. 15 Juli „Coöp. Vereeniging, De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Glo ria Mundi 4258 et.. Else Poulsen 4665 ct.. Ellen Poulsen 32—42 ct.. Florex 22—36 ct., Ro- salaudia 1825 ct., Butterfey 1825 ct., Au gust Noach 19—21 ct.. Hadley 21—38 ct., Bri- arclif 2435 ct., Rosa Mundi 5470 ct., Juli ana 36 ct.. Pech told 25—44 ct.. Duisburg 32—43 ct., Wendland 3540 ct., Chas P. Kilham 17 ct., Pauls Scarlet 1012 ct., Weth. Kordes 15 —21 ct., Edith Helen 28—36 ct., Vierlanden 24 —34 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 1736 ct.. Vuurpijlen 1116 ct., Perziken per stuk 2, —3 ct. HOOFDDORP. 14 Juli Per 100 Kg.: Rogge f. 7—7.50; Chevalier Gerst f. 7.25—7.75; Winter- gerst f. 7,25—7.60; Haver f. 6—6,25; Duiveboo- nen f. 9.5011,50; Bruine boonen f. 14—16; Gele Mosterd f. 14—15; Kanariezaad f. 8.25— 8.75: Karwijzaad f. 20.50—21.50; Blauwmaan- zaad f. 3031. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 Juli Fer 100 K.G. vroege aardappelen: Bonken f. 4.50—5.70; Groote f.5.—7.—; Drielingen f. 2.803.40; Eigenheimers groote f. 4.205.20; Doppers f. 810.per 100 st. sla f. 1.2.10; Bospeen f.4.6.50; Bloemkool I f.10.14. idem II f.2.—7.— kroten f. 1.70—2,10; Peen per kist f. 1.70—1.90. Omstr. groene kool f. 1.303.10, De terreur. Volgens officieele opgave zijn bij den bom aanslag in de oude stad van Jeruzalem 10 Arabieren, w.o. 3 vrouwen, gedood en 20 gewond. Andere berichten geven grootere getallen, doch zijn blijkbaar overdreven. De bom zou geworpen zijn op het oogen blik, waarop een politie-detachement pas seerde. dat zich naar de Omarmoskee be gaf voor een onderzoek naar wapens. Na zes uur des avonds mag niemand in Jeruzalem zich meer op straat begeven. In de stad heerscht groote opgewondenheid, welke zich uitbreidt naar het Noorden van Palestina De ontploffing was in de geheele stad hoorbaar Opgewonden groepen schoolden samen langs den voornaamsten verkeers weg. Politie en troepen zijn opgesteld op alle belangrijke centra in de stad. teneinde reacties in de Joodsche wijken te verhoe den. Verscheidene slachtoffers zijn onherken baar verminkt. Afgerukte lichaamsdeelen werden verscheidene meters van de plaats der ontploffing af gevonden. Nog langen tijd, nadat de slachtoffers van den bomaanslag naar het lijkenhuis waren gebracht, bleven gesluierde Moham- medaansche vrouwen aan de deuren weeklagen. Met Arabische boeren waren zij naar Jeruzalem gekomen voor de Vrij- dagsche gebeden in de moskee. Ook voor het ziekenhuis, waarin de gewonden wa ren opgenomen, hebben zich hartverscheu rende tooneelen afgespeeld. De vreeselijke aanslag heeft alle bevolkingsgroepen diep geschokt. Regeerinsgjubileum. Bij de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" te Haarlem is verschenen een herinneringsalbum naar aanleiding van het a.s. regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. In dit album is een tweetal artikelen opge nomen van by uitstek deskundige publicisten als prof. dr. H. Brugmans te Amsterdam en dr. J. C. H. de Pater te 's Gravenhage, welke artikelen zijn verlucht met niet minder dan 120 foto's, het leven onzer Koningin in beeld brengende vanaf de eerste dagen na Hare ge boorte tot op den huldigen dag. waaronder er zich verscheidene bevinden, die zelden of nooit zyn gepubliceerd. Bovendien bevat dit gedenk schrift een portret van onze Koningin in kleu rendruk. speciaal hiervoor vervaardigd door den bekenden pastel-teekenaar W. van Duyl, alsmede een kleurenreproductie in groot for maat van Otto Eerelman's schilderij: ..De In tocht van Koningin Wilhelmina te Amsterdam in den jare 1898", zich bevindend in het ge bouw der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Burgerlijke Stand. Bevallen: Th. Duivenvoorden-Grimbergen, z.; P. Kroon-Berkhout, d. Ondertrouwd: H. M. Bos en M. P. Bakker; G. Langbroek en E. van Vliet. Overleden: Hugo van Biezen. 68 jaar; Geertje Blokhuis. 47 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: mej. E. H. v. Oosten, v. Heem stede; mej. L. S. M. L. de Jong, v. Dordrecht; mej. J. D. de Haan. v. Bergen; J. v. Harten, v. Amsterdam; P. J. v. d. Veek, v. Haarlemmer meer; mej. M. C. v. cL Zwet, v. Haarlem; J. H. v. Gessel. v. Leiden. Vertrokken: mej. C. Snelderwaard, n. Haar lem; mej. M. de Vries, n. Haarlem; A. v. d. Spruit, n. Amsterdam; B. Streng, n. Amster dam; mej. M. v. d. Linden, n. Bloemendaal; mej. S. W. wynhout. n. Hillegom; J. J. A. Koot, n. Hillegom; mej. G. J. v. Steyn, n. Eg- mond-Binnen; J. Duivenvoorden, n. Noord- wykerhout. De Berlijnsche correspondent van de .Times" in Berlijn meldt: „Neville Henderson heeft gisteravond ec, bezoek gebracht aan de Wilhelmstiassse I LEIDEN. 15 Juli. Veilingsver .Leiden en waar hij baron Weizacker gesproken heeft I Roode kool f. 2.80—4.10. groene kool f. 1.3 Wat de Spaansche kwestie betreft, het 1: 1 ?e0en '•2r8V ®«2aPPelfn f' I'ISÜJ0, .JSSJSS Weiger toespelingen heeff; SASSS gemaakt oo óe moeilijkheden voor een En- stamboonen f.19—30, tuinboonen f. 1.50—4.00. gelsch-Duitsche samenwerking op hech ten grondslag, zoolang de Spaansche toe stand onzeker blijft en dat hij er, voor zoover men hier kan nagaan, aan heeft toegevoegd, dat men helaas niet verwach ten kan, dat de oorlog voor het volgende voorjaar zal zijn geëindigd. Als voorbeeld van misverstanden, waaraan de Soaan-«ebe oorlog het aanschiin kan geven heeft Wei zacker waarschijnlijk een publicatie van de „News Chronicle" aangehaald. Men gelooft, dat de Duitsche ambassa deur te Londen instructie heeft ontvangen Halifax de verzekering te geven, dat een in de publicatie van de „News Chronicle" vermelde verklaring van generaal Reiche- nau niet door dien officier is afgelegd. Wat de Tsjecho-Slowaaksche kwestie be treft. geeft men hier bewijs van een zekere nervositeit in officieele kringen, waar men zich ongerust toont over de gevolgen, die zouden kunnen voortvloeien uit de publi catie door de regeering van Praag van een statuut, dat de Duitschers als onvoldoen de beschouwen. Zeker heeft Weizacker, terwijl hij op nieuw de verzekeringe gaf dat Duitsch- land een vreedzame regeling wenscht. een uiteenzetting gegeven van de moeilijkhe den, die van Duitsch standpunt de houding der Praagsche regeering baart. Ten aanzien van deze kwesties is het te Berlijn niet bekend, welke plannen Hitier heeft kunnen opstellen. Het is mogelijk, dat er voor het oogenblik geen ander plan bestaat dan op gang houden van de on- eenigheid tot zich een gunstige gelegen heid voordoet om door een of ander mid del een regeling te forceeren van het pro bleem. die in overeenstemming geacht wordt met de rechten der Sudeten-Duit schers en de belangen van Duitschland". WATER DRINGT MIJN BINNEN. Acht mijnwerkers verdronken. Acht mijnwerkers zijn vanmorgen ver dronken, toen plotseling een overstrooming ontstond in een gang van de steenkool mijn Bousquet d'Or in het Fransche depar tement Herault. ENGELAND BESTELT VLIEGTUIG MOTOREN IN AMERIKA. doperwten f615. peulen f. 67, postelein f35 spinazie f. 1.0010. tomaten A f. 8.8015.60. B f. 12.40—16.80. C f. 11.60—12.80. CC f. 8—9 p. 100 kilo; andijvie f. 0.502.30, komkommers f. 2.00 4.80, bloemkool f. 2.0015.40, meloenen f. 2024. salade f. 0.702.70. perziken f. 0.5010.00 per 100 stuks; kroten f. 1.802.70, pieterselie f. 1.401.80, radijs f. 1.101.50. selderie f. 1.002.50, uien f. 0.801.70. peen f. 3.309.70. rabarber f. 0.30 per 100 bos. LEIDEN. Botermarkt 16 Juli. Prima fabrieks- boter f. 135 per kilo. boerenboter f. 1.271.32 per kilo, aanvoer 790 kilo; handel goed. LEIDEN. Turfmarkt van 11 tot en met 16 Juli Geen aanvoer van lange turf. Pryzen f. 79 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 15 Juli Kipeieren f. 3.80 4.40 p. 100 stuks; Eendeieren f. 2.80; Boter f. 0.67—0.75 p. pond; Kaas f. 0.17—0.29; Kip pen f. 0.25 per stuk; Hanen f. 0.50; Konijnen f. 0.11—0.28; Eenden f. 0.35—0.45. RIJNSBURG. 15 Juli Aardappelen f.1.— 1.25; Drielingen f.0.701.per kist; Peen f. 5.507.Kroten i. 1.702.per 100 bos; Bloemkool I f.6.7.50; idem II f.2.4.per 100; Kropsla f. 1.202.per 100; Tuinboonen f. 3.203.80; Doperwten f.9.11.per 100 kg. Gladiolen Halley 651.05; Brillant 1.1.60; Cerise 90—1.10; Polyst 1.20—2.30; Fleming Zwart 1.40—1.60; Witte lelies 2.—2.30: Begale 5080; Convilli 4070; Anjers Grenadine 8 16; Gepelde Gadetia 3565; Galardia 1525; Centauria 1025; Margrieten 20—30; Astei's Meria 1540; Scabiosa 1530; Statice 15—25; Kopgodetia 2.203.50; Goudsbloemen 501.60. ROELOFARENDSVEEN. 15 Juli Aard beien 6—15 ct. p. p.; Sla 1.90 p. 100 st.: Bloem kool 25 ct. p. st.; Grof: aanvoer 17150 K.G. 1.051.25; Bommen 0.851.05; Stippel 0.40— 0.45; Fijn 1.60: Fijnbaster 1.10; Baster 0.70; per 25 K.G.; Snybóonen-kas 2.203.05; Snij- boonen-vollegrond 2.50—2.75; Stek 1.201.80; Princeboonen 2.85—3.00; Dubb. stamboonen 2.20; Peulen 0:602.25; Doppers 0.600.63; Ca- pucijners 0.710.73; Witte Capuc. 0.61; Blauwe Capuc. 0.75; Tuinb. 0.19—0.27 per 10 K.G. TER AAR -- Andijvie f. 0.15—0.23; Slavellen f. 0.11 per kist 4 kg.; Peulen f. 0.601.10; Dop erwten f. 0.601.03; Capucijners f. 0.600.75; Tuinboonen f. 0.200.28; Snyboonen f. 2.20 3.10: Princesseb. f. 3.103.30; Dubb. Stampr. f. 2.30—2.70; per 10 kg.; Postelein f. 2 7.20 p. kg.; Breekpeen f.3.5.60; Uien f. 2.60 per 100 kg.; Kroten f. 2.203.20 per 100 bos; Rabarber f.2 4.40; Peen f.3 6.30; Prey f. 0.90—1.30; Sla f. 0.901.90 per 100 stuks; Bloemkool f.2.— 12.Komkommers f.2.4.40 per stuk; Aard beien f0.600.70; Tomaten A f.2.8.— per pond; Augurken Bast f. 2.70; grof f. 0.800.90; Stipp. f. 0.15; Komk. f. 1.05. UTRECHT. 16 Juli. Totaal aangevoerd 2495 stuks vee. Stieren f. 0.270.31 per pond, handel kalm. onevranderde pryzen; slachtkoeien 2e srt. 3135 ct.. slachtkoeien 3e soort 2831 ct.. han del kalm. vrywel geiyke pryzen; vaarzen f. 150 De directeur van de vliegtuig-maat schappij ..Curtis Wright" heeft medege-^^M deeld, dat het Britsche ministerie van .£-240 per stuk, pinken f.105160, melkkoeien luchtvaart vierhonderd vliegtuigmotoren SK' kalf!co,eie^ f. 1,80—30°: varekoeien van het type Wright Cyclone, die 1100 P K. nucMer! kalveren' f.<SÏ wr^t'uk^an- opleveren, besteld heeft. Deze motoren zijn jel stug, prijzen lager; magere varkens f.3049. gelijk aan die, welke gemonteerd waren in het toestel, waarmede Hughes zijn wereld vlucht heeft gemaakt. De motoren zijn be- schrammen f.21—30, biggen f. 15—20. handel flauw: magere schapen f. 1627. weidelammeren f. 7—11 per stuk, zuiglammeren f. 11—15 p. stuk. stemd voor tweehonderd verkenningsvlieg- Handel gedrukt, prijzen lager. Kleinhandel: bo- tuigen, die gelijk zullen zijn aan het door f 1"ww' Hughes gebruikte toestel. ter f 1.56. kaas f. 0.50—0.70, eieren f. 3.50—4.50 per 100 stuks. VEUR. 15 Juli Eng. Komkommers le srt. 2.10—4.60. 2e srt. 2.00—2.80, wankleurige 2.58-3; Gele Komkommers le srt. 2.50—3, 2e srt. 2 2.10; Kropsla le srt. 0.50—1.90: Peen 7.20—9.60; Bloemkool le srt. 7.50—11.10, 2e srt. 3.20—5.60, uitschot 2—3.50; Tomaten: midd. 5.80—6.60. gr. ronde 6—6.80. 2e srt 5.20—6.10. 3e srt. 3—3.80, bonken 4.105.10; Andyvie 0.701.80; Spinazie (4 Kg.) 16—34; Postelein 4.20—5.50; Rabarber 23; Snijboonen 2834; Spercieboonen 29 Als eerste zaak werd behandeld een 36; Radys 1.10—1.50; Seldery 1.20—1.50; Peulen crisis-overtreding van een singer die gever. 1 22—24; Tuinboonen 24.80; Doperwten 10—14; - - - 1 o*. Druiven 22—23; Aardbeien Witte bessen 1013. WESTLAND, 15 Juli Aalbessen 1620; KANTONGERECHT TE ALPHEN. Vet-knoeierij. baliseerd was wegens het in een gebouw JJeI^re" 1?"~36; in wvirraarl h«hhAri iwri nriooooor o Ver i *3 ROOde en in voorraad hebben van ongeveer 8 Kg. gesmolten rund vet hetwelk niet be- of ver- NED. HERV. KERK. Beroepen: te Drimmelen (toez.) J. A. v, d. Meiden, cand. te Den Haag. EVANG. LUTH. KERK. Drietal te Wildervank-Veendam: H. A. ten Bruggencate, prop. te Den Haag, P. Kasteiyn. prop. te Utrecht en J. H. Smit Duyzentkunst. prop. te Amsterdam. GIFTEN EN LEGATEN. Voor de nieuw te bouwen Herv. Kerk te Ber- gentheim (Ov.) werden drie giften van f. 1000 en twee van f. 100 ontvangen. werkt was. De verdacht* was niet^versche- nen. De ambtenaar hield een kort requisi toir, waarin hij naar voren bracht, dat W. geen goeden naam heeft, daar hij al tien I 26^32; frambozen 29—38; vic't, pruimen"' 90— malen voor dergelijke feiten is veroordeeld. 1.05: morellen 32—34 per kilo; gr. aardappelen Hij was dan ook van plan een maand prin- 70—1.15; poters 70—1 00 per 25 kg.: kroten200 cipaal hechtenis te vragen doch in verband JJ'eu 90/ri„40„sja peterselie 1.50, re met het feit dat de zaak was overgedaan. -igj wilde htj zich thans beperken tot een geld boete van f. 100, subs. 50 dagen De raads man ven verdachte betoogde, dat verd. het vet had gesmolten in opdracht van den keurmeester, van Keulen, die het vet heeft afgekeurd wegens T.B.C., doch wanneer hij het smolt werd het zeer waarschijnlijk mengd 1.50—3.30: topsy 1.30—2.80; voorwaardelijk goedgekeurd. Hierdoor was "75:?0 3.1;3.—: aurors alicante 39—45: roal 39; frankenthaler 38—45; champion 54; marce 54: musceat 65; doperw ten _5_8: dubb. boonen 2226; enkele 34; eny barber 2.80—3.80; seldery 1.20—1.60; eieren 3.40—4.— komkommers 2.10—3.20 per 100 to maten 1.10—150: B 1.15—125; C 1.—1.30; CC 5575; B 751.05 per bak; fabrieks bessen rood 17.3517.40; wit 17.40; roode kool 3 30 3.90 per 100 kg Centr. Bloemenveiling. Spectrum 1.—2.60; salmon l._l70; gelden wonder 2.202.70: ge- regal 2.60 1.20—1.60; verdachte dus volgens den raadsman niet 3"0—L20. zonaleri strafbaar, omdat hij zti. een ambtelijk be vel had opgevolgd De ambtenaar was dit niet geheel met den raadsman eens. Uit spraak over twaalf dagen. 70—150: zinnia 2.80—4.10: jap. lelie 2 10—2.E0; auratum 3.60—4 10; rosalandia 1.10—1.40; Edith Helen 3.103.40 per 100; plumosa 1537- sprengerle 5—7; gladiolen 10—46; dahlia 12— 22; lathyrus 2—11 per bos. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3