IfIDJtH DAGBLAD - Derde Died Donderdag 14 Juli 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Uit de Omstreken DE NIE Nova-Theater, Katwijk aan Zee FAILLISSEMENTEN HEEMAF VRAGENRUBRIEK TRIJS IJS I V DE VREEMDE VULKANEN PREDIKFEURT. Sassenheim Gemeente Gods: Vrij dat; nam S uur, paster v. d. Woude van Rotterdam. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te Papendrecht, ds. Laman te Mid- delharnis. DS. H. v. d. ZANDEN OVERLEDEN. Ds. H. v. d. Zanden. Geref. predikant te Wapenveld is na een korte ernstige onge steldheid in den ouderdom van 54 jaar overleden. Ds. v. d. Zanden werd 26 Dec. 1883 te Bolnes, waar zijn vader predikant was. geboren Hij studeerde aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1910 can- didaat werd. 23 April van het volgende jaar bevestigde zijn vader, wijlen ds. A. v. d Zanden, hem te Andel iFr. i in zijn eer ste gemeente. Deze gemeente verwisselde hij in 1915 met Harmeien om zich 14 Nov. 1920 aan zijn laatste gemeente te verbin den. Vanwege de classis Apeldoorn was de overleden correspondent van de Theol. School te Kampen, deputaat voor de col lecten voor de zending onder de Joden, idem voor den arbeid te Rijn-Pruisen en voor de geestelijke verzorging der militai ren. alsook secundus kerkvisitator. De overledene was in zijn gemeente zeer ge zien! Vrijdag 15 Juli vindt na een rouw dienst om 1 u. de begrafenis plaats. AALSMEER. Besproken werd hoe de verschillende prijzen onder de scholen verdeeld zullen worden. Voorts werd een 20-tal spelen opgenoemd, die zouden kunnen gedaan worden. Veel instemming vond het voor stel om uit de leerlingen der scholen voet bal-elftallen samen te stellen, die tegen elkaar zullen spelen Met het oog op de vacanties der scholen, werd besloten de kinderfeesten te houden In het begin van September. Bij B. en W. zal nog geïnfor meerd worden of het in de bedoeling van het gemeentebestuur ligt om de een of an dere herinnering aan het Jubileumjaar aan de schoolkinderen te schenken. j. I Om de verdere plannen nader uit te wer- afdeehng Reddingsbri ,ade een croote de- j_en werd besloten dat een commissie zal Chr. Geref. Kerk. Ds. N. Brandsma uit Wildervank en J. Tamminga te Harderwijk komen voor op het tweetal opgemaakt door de Ohr. Geref. Kerk alhier. H1LLEGOM. Demonstratie van E. H. B. O. en Reddingsbrigade. Gisteravond is door de Vereeniging Eer- pte hulp bij Ongelukken en haar herleefde monstratie aan de Haven gehouden. Het publiek kreeg gelegenheid de oefeningen te zien en heeft daarvan een ruim gebruik gemaakt. Er waren vijf patiënten te ver binden waarvan er een te water vervoerd moest worden terwijl de vier anderen op de kade verbonden moesten worden. Daar na zijn ze op een brancard naar een „hulp- ziekenhuis" gedragen. Voor het zoover was kreeg het publiek nog te genieten, dat twee nersoner te water vielen en door le den der reddingsbrigade prompt gered werden. Ook is kunstmatige ademhaling toegepast Drie doktoren waren aanwezig om de gelegde verbanden te beoordeelen; een examen werd afgenomen. Na een toe spraak van wethouder Klaver, die den bur gemeester verving, werden hernieuwde di ploma's uitgereikt aan de leden van E. H. B. O. de heeren D. Borger. W. Borger. P. P. v. d Beek. J. de Haan. mej. C. N. Schoen. gevormd worden bestaande uit het hoofd van elke school met een lid van het per soneel en het bestuur van de Oranjevere niging. ONGELUK AAN BOORD VAN DE KW 77. Bij pogingen om twee Duitschers te redden. De KW 77 van den schipper-eigenaar Jacob Zwaan, nam Vrijdagochtend j.l., teen men vischte op 30 mijl van IJmui- den een Duitsch jachtje op sleeptouw, dat veel averij had opgeloopen. Aan boord be vonden zich twee Duitsche geneesheeren. Bij de pogingen om de Duitschers aan boord van den logger te krijgen brak de matroos Jacobus van Duyn uit de Noord straat alhier, een pols. Bovendien kreeg hij een ernstige verwonding aan de hand. die tusschen logger en jachtje beklemd VEREEN. VOOR HOOGER ONDERWIJS OP GEREF. GRONDSLAG. De Vrije Universiteitsdag te Assen. Heden werd in het Concerthuis te As sen onder leiding van Prof. dr. G. J. Sizoo. hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, de 58e algemeene vergadering van de Veree niging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag gehouden. Aan dezen Vrijen Universiteitsdag ging gistermiddag in den Foyer van het Con certhuis te Assen onder leiding van mevr. S. VerdamOkma van Amsterdam een bijeenkomst van het comité „Vrouwen V. U.-hulp" vooraf, waarin als spreekster op trad mevr. S. C. C. FaberMeijnen van Hoogeveen. met het onderwerp: ..De Cal vinistische vrouw en de Vrije Universiteit". Gisteravond vond in de Zuidersingelkerk de traditioneele bidstond plaats. Voorgan ger was ds. B. A Bos. Geref predikant te Assen, die als inleiding tot het gebed een toespraak hield over Matth. 28 18b: ..Mij is gegeven, alle macht in hemel en op aarde" en sprak over „Christus, in Zijn opvaart proclameerend Zijn Koninklijke macht". Met het zingen van Ps. 75 1 werd de dienst besloten. Na afloop vond in het Concerthuis een i begroetingsbijeenkomst plaats die stond on der leiding van den voorzitter van de re gelingscommissie. ds. Y. K. Vellenga, Geref. predikant te Meppel. die een woord van welkom sprak. De Chr. Oratoriumvereeni- glng te Assen luisterde deze bijeenkomst op met enkele zangnummers. Hedenmorgen ving de jaarvergadering aan. Prof. dr. Sizoo opende haar op ge bruikelijke wijze en hield hierna de ope ningsrede. waarin hij allen een welkom toeriep. Verschillende huishoudelijke zaken werden vervolgens afgedaan. De vergade ring verzond een telegram van hulde en trouw aan H. M. de koningin. Het jaar verslag over 1937, dat bereids in druk ver scheen. werd goedgekeurd, evenals het rapport van de commissie van toezicht in zake de rekening over 1937. Na afdoening der huishoudelijke zaken hield ds. Y. K. Vellenga van Meppel een toespraak over: „Volharding", waarna de morgenvergadering werd gesloten. Voor de middagvergadering stonden re feraten op het programma van de heeren prof. dr. D. Nauta, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, over: „Een Gereformeer de Hoogeschool, 400 jaar geleden": Prof. dr. V. H. Rutgers, oud-min. van Onderwijs en eveneens hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, over: „De rangorde onzer be hoeften" en ds. J. Overduin, Geref. predi kant te Kampen, die sprak over: „Tus schen voorhoede en achterhoede". Besloten werd de bepaling van plaats voor de 59e jaarvergadering aan directeu ren over te laten. Na vaststelling der korte notulen werd de vergadering op gebruikelijke wijze ge sloten. H. C. Verkuil N J. C. Schoen, mej. A. Jf'ieeskund^e'hulp. Z~- Klinkenberg. A. Zure. H J. de Winter, mej. TJmujden binnengevallen was. G. Heemskerk, mei M. Lommerse. W. Hu- semeyer en H. Kikkers. De voorzitter dankte voor de belangstel ling van het gemeentebestuur, de mede werking van de heeren doktoren en van de N.V. W. van der Linden, die haar schuiten en localiteit beschikbaar had gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het woonwagenkamp wordt uitgebreid. Allesbehalve ten genoegen der bewoners van de Commandeurslaan gaat het woonwagenkamp zich uitbreiden tot vlak langs de Commandeurslaan. dat men in IJmuiden binnengevallen was. ging de verwonde voor verdere geneeskun dige behandeling naar het Acad. Zieken huis te Leiden. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat ten nadeele van J. S. uit de De Waal Malefijtstraat 5 kisten aardappelen zijn ontvreemd, die stonden op de Zanderij bij het stoomgemaal. Onze plaatsgenooten N. Sibie en Cor- rie Kuipers, zijn geslaagd voor het Mulo diploma B; en H. Lugthart en G. Doets voor het Mulo-diploma A; allen zijn leer lingen van de Chr. Ulo-school alhier. KATWIJK AAN ZEE. KINDERFEESTEN IN BEGIN SEPTEMBER. De plannen besproken. Het bestuur van de Oranjevereeniging had gisteravond in Casa Cara een samen komst met het onderwijzend personeel om de kinderfeesten te bespreken die op Ko ninginnedag zullen worden gehouden. De voorzitter de heer Herm. Parlevliet zette het doel van de bijeenkomst nader uiteen, waarvoor de medewerking van het onderwijzend personeel noodig is. Hij gaf een overzicht van de. begrooting, die door het bestuur opgemaakt was en waaruit bleek, dat er voor de kinderfeesten een te kort is van f. 76.50. In enkele plaatsen had men gerekend op financieele medewerking eer ouders door de schoolkinderen een feestzakje mee te geven, waarin zij hun gaven zouden kunnen storten. Na rijpe- lijke besprekingen was de vergadering daar niet voor. Met nagenoeg algemeene stem men besloot men kinderspelen te houden. Evenals 7 jaar geleden zullen die speelen in schoolverband gehouden worden. Aan de reederijvereeniging zal men vragen het Wantveld te mogen gebruiken. De subsidie van de gemeente van 14 cent per kind werd algemeen voor dit Jubileumjaar te gering gevonden. Het bestuur zal alle mo gelijke pogingen aanwenden om dit bedrag verhoogd te krijgen. Het bestuur vertrouwt dat ditmaal de ingezetenen de huis-aan- huis-collecte, die met een muziekwagen en harmoniegezelschap gehouden zal worden, zeer rijkelijk zullen bedenken. Vrijdag 15, Zaterdag 16 en Maandag 18 Juli. Aanvang 2.30 en 8 uur. Prijzen vanaf 30 ct. Plaatsbespreking dagel. a. d. cassa, 6—7 uur of Telefoon 400. Wij presenteeren O PETER LORRE in zijn onovertrefbare vertolking: De Raadselachtige Mr. Moto. Ontmoet den knapsten levenden de tective! De film die U moet zien Vóór de pauze het bijzondere filmwerk Pitha, de Grijze Wolf. Eindeloos zijn de sneeuwvelden en ondoordringbaar de geheimzinnige wouden en nog eheimzinniger hun bewoners. Dinsdag 19, Woensdag 20 en Donder dag 21 Juli: On2fe meest gevierde Hollandsche komiek LÖU BANDY in een film vol vrooi;,*kheid en met vele bekend? liedjes: Het leven is niet zoo kwaad. Lou Bandy is onweerstaanbaar en zijn kwinkslagen zijn snediger dan ooit! Vóór de pauze de spannende sensatie-film: Het verminkte gezicht. Een film die boeit door de stijgende spanning van het verhaal, om te eindigen in een adembenemende achtervolgjrjg. 4406 LEIDSCHENDAM. Overreden. De landbouwer van der Zalm aan den Oostvlietweg had het ongeluk van zijn drie- wiel! ge kar te vallen De oude man kreeg den wagen over het lichaam In ernstigen toestand is hij naar St. Antonius Hove vervoerd. Heistelling in de sloot. Een auto van de helersfirma Rehm en Zoon uit Gouda sleepte gisterochtend een mallejan waarop geladen een heistelling. Aan den Vlietweg brak echter de verbinding zoodat de mallejan losraakte, het talud af. reed en in een moddersloot terecht kwam Na veel moeite heeft men alles weer op den weg gekregen De heer Kool overleden. In den ouderdom van 78 Jaar is te Leidschendam overleden de heer F. Kool. gepenslonneerd hoofd der openbare lagere school alhier. Onze plaatsgenoot M. Schouten slaag de te Schiedam voor het R.K. Mulo diploma. Gedurende de maand Juni werden bij de ge» zamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 167 credileurenlUsten met een totaal passief van f. 2.292.949.30. waarvan prefer, f. 590.257.53. Vanaf 1 Jan. 1938 werden in totaal gedepo neerd 732 crediteurenlijsten. met een totaal pas sief van f. 14.266.848.434, waarvan preferent f. 2.874.285.04. 't Onverwoestbare hart van een STOFZUIGER waar niets aan verslij ten kan, de S. K. A. Roior. Vraag eens aan Uw electricien wat dat isl LISSE. Gratis rijwielplaatjes. 4378 K. RAPENBURG 10 TELEF. 25. (Ingez. Med.) Concert. Op Donderdag 21 Juli a.s. zal er een openlucht concert worden gegeven op het Door de dienstgeleiders der belastingen terrein „De Princèhaven" waaraan zullen zal °p 19. 20 en 21 Juli des avonds van medewerken het Wassenaarsch Mannen- 7—9 uur in het gebouw der Gem. Arbeids beurs zitting worden gehouden voor be handeling van de aanvragen van een gratis rij wlelbelastingplaat j e. NOORDWIJKERHOUT. Weinig werkloozen. Het aantal werkloozen. te werk gesteld bij het bollenpellen, is thans gestegen tot 67, terwijl velen aan het bollen-rooien zijn, waardoor de werkloosheid hier thans zeer gering ls. Concert. Het uitgestelde concert, ter eere van den verjaardag van Prins Bernhard, had he den plaats onder gunstige weersomstan digheden De R.K. Harmonie St. Jeanne d'Arc gaf verschillende nummers ten beste w.o. twee concours-nummers. Er was veel belangstelling. Voor het M.U.L.O.-diploma A slaagden onze dorpsgenooten C. van Steyn en Fr. Backes. OEGSTGEEST. Bevorderd naar het 2e studiejaar van de M. T. S. (afd. Bouwkundei te 's-Gra- venhage onze plaatsgenooten J. H. Borger en B. J. Proper. RIJNSBURG. Uitstapje. De Geref. Jongedochters Vereen. .Dient eikander door de liefde" maakte, begun stigd door prachtig weer met autocars een uitstapje naar de omstreken van Utrecht en het Gooiland. Aan Soesterberg, de Py- ramlde enz., werd een bezoek gebracht. SASSENHEIM. Aan de Mlddelb. Tech School te Haarlem is onze plaatsgenoot H. J Dreef, in de afdeeling vliegtuigbouwkunde bevor derd van het 2e naar practtsche studiejaar. Voor het Mulo-diploma slaagden de leerlingen der De VisserschoolAll Berg man, Adri Hoorn en Hans v. Nieuwkoop. MINISTER VAN DIJK EERE-DOCTOR DER VRIJE UNIVERSITEIT. De senaat van de vrije universiteit te Amsterdam heeft aan HM. de Koningin machtiging verzocht tot he. verleenen van den graad van dor'or in de rechtsgeleerd heid honoris causa aan minister J. J C. van Dijk. op grond van zijn langdurlgen en gewichtiaen arbeid in dienst van het recht en met name wegens zijn verdienste ten aanzien van het militair recht. Het ligt in de bedoeling, dat deze promo tie zal plaats hebben od de eerstvolgende dies der vrije universi'e't od 20 Oc'ober a s. Wjj vestigen er de aandacht op. dat vra gen. waarin de vrag%r zijn volledigen naam en zpn adres niet he^ft vermeld door ons niet worden beantwoord. Bij de beantwoording worden door ons slechts de initialen vermeid. J. K. te Ter A. Ter Aar. Alphen. Bode graven. Ouden Rijn. Vianen, Zaltbommel. Den Bosch. Heisch O ive. 120 K.M. J. van R. te L. Leiden, Ouden Rijn <-veu,,f voor Utrecht'. Vianen. Zad.bommel. Den Bosch. Vucht, Boxtel, Best. Eindhoven. 135 K.M. W. P. s. te L. Lelden, Ouden Rijn (even voor Utrecht), Vianen, Lexmond, Gorinchem. 83 K.M. Leiden. Alphen. Nieuwveen. Uithoorn. Mij drecht, Vinkeveen, Vreeland. Hilversum, Naai den. 72 K.M P. S te I,. Gezant van Frankrijk is baron d'ArneuV de Vitrolles (Den Haag). P. S. te O Dergelijke adressen kunnen wij niet verstrekken. 25. Brom-oom wilde allen voor zijn plannen winnen en hij riep: ..Kom kom. kom kom ik ben hier heusch niet zoo maar een verhaaltje aan 't verzinnen; ga dan zelf maar kijken naar dien vulkaan en laat ons niet hulpeloos hier staan! De dorpelingen schudden zachtjes met hun hoofden, ten teeken dat zij hem nog altijd niet geloofden; maar toen gebeurde er iets, zoo vreemd en onverwacht, dat er niemand meer te vinden was die dacht, dat Brom-oom maar wat gekheid maakte! Want plots'ling hoorde iedereen, dat de grond van 't dorpsplein kraakte hij begon te schudden en te dreunen, te bewegen, terwijl er dreigende geluiden uit de aarde stegen. Want je begrijpt wel, dat de boeven die met Thijsje en professor Atomijn in de ondergrondsche werkplaats zaten, niet hun tijd verdeden met sigaartjes rooken en met praten; zij wilden veel vulkanen maken met veel kostbare metalen, die zij stil letjes konden gaan halen zij lieten den professor werken, daar diep onder dsn grond, met het gevolg dat er nu op het dorpsplein een vulkaan ontstond. De dorpsbewoners zagen plots den grond om hoog gaan voor hun oogen, en nu geloofden zij ook wel, dat oom Brom hen niet had voorgelogen; de bodem rees daar als een heuvel opmaar de arme Brom-oom 6tond juist boven op den top VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt Maandag a.s. des namiddags om 8 uur in openbare vergade ring bijeen. Het aantal werkloozen. Het aantal werkzoekenden ingeschreven bij het agentschap der arbeidsbemiddeling bedraagt deze week 73. Onze oud-plaatsgenoot, de heer B. J. v. d. Peet, oud-onderwijzer aan de R K Par. jongensschool alhier, is benoemd tot direc teur van de R K. kweekschool voor onder wijzers te Eindhoven. WARMOND. De collecte ten bate van de Naülo- nale Commissie voor Jeugdwerkloozenzorg heeft f. 108.20 opgebracht; die voor de Chr. Jeugdwerkloozenzorg f. 71.65 en die ten bate van de stichting „Het Hoogeland" f. 25.25 Door een vlsscher alhier is een edel- karper gevangen van 17 pond. Het beest ls gevangen met een hengel. WASSENAAR. Zang- en muziekuitvoering op „Duinrell". Begunstigd door fraai weer werd op het landgoed ..Duinrell" door de mondaccor- deonclub D.V.S., dir. G. Borremans en het Chr. Jeugdkoor ..Euphonia" dir. H. D. Baank een gecombineerde uitvoering ge geven. De frissche kinderzang kwam in de mooie omgeving goed tot zijn recht en ook D.V.S. liet zich niet onbetuigd zoodat belde vereenlgingen op een geslaagden avond kunnen terugzien. De voorzitter van D.V.S. de heer D. v. Rheenen sprak eenige woorden van dank aan het adres van Graaf van Zuylen van Nijevelt voor zijn bereidwilligheid om „Duinrell" voor deze uitvoering af te staan. Aanbesteding. Door architect P. N. de Bruyn, alhier, werd aanbesteed het bouwen van een huis houdschool Niet minder dan 53 biljetten werden ingeleverd. De hoogste inschrijver was de firma N.V. Polpoort te Voorburg voor f. 80.850.en de laagste M. van der Bent te Wassenaar voor f. 34.868. Marschconcert. Maandag 25 Juli as. zal door Excelsior het jaarlijksche Marschconcert worden ge houden voor de Buurtvereeniging Deijler- oord en omgeving. Aan dezen optccht kun nen de kinderen boven 6 jaar deelnemen. koor, het H.T.M. Mannenkoor, beide on der leiding van den dirigent Piet Zwager en de Muziekver. „Excelsior", dirigent de heer H. van Vessem. Bij ongunstig weer wordt het concert gehouden in het booten- huis van de „Princehaven". Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Land naar Den Haag, Popu lierstraat 70; Bandoro Raden Mas Ilaoel Kl- rama naar Leiden. Nieuwe RUn 35; L. J. Ko- reneef en gezin naar Heemstede. Spaarnzlcht- laan 6; A. Hochmeyer. onbekend waarheen; B. Müsseler naar Rijswijk Z.H., Laan Hofrust 17; H. Spruytenburg naar Manchester. Carl- tourroad 92; R. Spruytenburg naar idem; J. J. H. van Dilst naar Bandoen N.O.I.; W. Moe- zebos naar Zoetermeer, Dorpsstraat 66; K. Glosser naar München, Tattenbachstr. 91; M. Noppe naar Noordwijk. P. Heinstraat 54; M. Wegener naar Niedermarsberg Did.; J. A. C. Evans geb. Veth naar Utrecht, Boothstraat 6; E. Grondel naar Amsterdam. Weesperzfjde 1; H. Bootsma naar Apeldoorn. Loolaan 47; I. Stam naar Rotterdam. Statenweg 43 L; J. van der Horst en gezin naar 's-Gravenhage. Laan van Meerdervoort 92; J. W. Koole naar IJssel- monde. Koninginneweg 101; J. C. Jansen naar Den Haag, van Meerkerkenstraat 6; M. W. Rietveld naar Den Haag. Jac. Mosselstraat 87; L. Kik naar Rotterdam. Mar. Kazerne. Oost plein 14; R. de Vrij naar Rotterdam, Hoek van Holland, stationsrestauratie; J. A. H. Remmers waal naar Voorburg, van Naaldwijkstraat 96; S. Schinki naar Krimbach (O.); D. F. van Schutterhoef naar Voorburg, van Naaldwijk- straat 96; C. de Greef naar Zoeterwoude. H. Rijndijk F 231; A. Noordermeer naar Den Haag. Merkusstraat 25; H. G. de Cock naar Heerde, Wapenveld F 442; S. Ieenhouds naar Voorburg. Wykerlaan 10; L van der Quast naar Leidschendam. Westvlietweg 29; L. C. Schaffers naar Den Haag, Waalsdorperweg 149; J. van der Veen naar Ooststellingwerf. Appelscha 91. Ingekomen: A. van Balen en gezin, hoofd boekhouder, uit Niewer-Amstel, Storm van 's-Gravesandeweg 31; H. Baas en gezin, Dir. N.V. Ned. Huistel. Mij., uit Den Haag, Brem- horstlaan 20; A. M. Betz. Vreemd, dienstbode, uit Perleberfe (Did.), Buurtweg 109; M. G. Brok ken. dienstbode, uit Leiden. Pr. von Wiedlaan 10; M. Dompeling. kruidenier, uit Voorschoten, Langstraat 36; G. O. Douma, dienstbode, uit Leens. van Zuylen van Nijevelt straat 18g; A. Dudzik, verpleegster, uit Den Haag. Hoogeweg 15; Wed. T. Duit geb. Sterrenberg. zonder be roep. uit Voorburg. Hoogeweg 20; H. van En gelenburg, dienstbode, uit Den Haag. Brem- horstlaan 20; K. Fromm. koopman, uit Den Haag. Zijdeweg 33: A. M. Gunning, kinder juffrouw. uit Versoix (Zwitserland), Stoeplaan 17; E, de Haas. zonder beroep, uit Franeker. Schouwweg 72; A. de Haas, zonder beroep, uit Franeker, Schouwweg 72; F. P. Hermanides, leerares, kinderverz.. uit Apeldoorn. KI. Hoef ijzerlaan 1; Chr H. Hilken. dienstbode, uit Den Haag. Pr. Marielaan 18; A. M. Hooge veen, zonder beroep, uit Den Haag. Langstraat 29; H. F. C. de Hosson. gouvernante, uit Heem stede. Prins van Wiedlaan 12; R. Hovius. zon der beroep, uit Dordrecht, Backershagenlaan 34: M. Husken. kok, uit Den Haag. Park Oud Wassenaar 1; D. de Jong, dienstbode, uit Den Haag. Teiilingerlaan 1; J. K. Kalkman en ge zin. hoofdambtenaar Wilton Feyenoord. uit Rotterdam. Duinweg 7; E. A. Kaufmann. ver pleegster. uit Weixdorf (Did), v. Bronckhorst- laan 13; E. A. B. van Keulen, dienstbode, uit Wychen. van Calcarlaan 27; C. Klee, dienst bode. uit Voorburg. Bremhorstlaan 16; K. Le- onhardt. R.K. dienstbode, uit Den Haag. Wit- tenburg 12; E. C. A. Linse. kunstschilderes, uit Vlaardingen, Windlustweg 11; A. H. E. Otto. verkoopster, uit Den Haag. Bloemcamplaan 28; J. Rasinger. dienstbode, uit Den Haag. Rijksstraatweg 462: E. Rohde. dienstbode, uit Den Haag. Laan van Meerdervoort 1 c; L. Seul dienstbode. R.K.. uit Sinzig. Bronckhorstlaan 14; J. E. Stolk. dienstbode, uit Zoetermeer. van Zuylen van Nfjeveltstraot 96; H. M. C. Tutlt- Jens, hulshoudster, uit Tholen. Rijksstraatweg 494; M. E. Vogelgesang. dienstbode, uit Am sterdam. Santhorstlaan 52: C. M. van Wissen, uit Leiden. Schulpstrnat 28 (zonder beroep); C. P. Orie geb. van Wissen, zonder beroep, uit Voorschoten. Schulpstr. 28: A. C. Zonnenberg. dienstbode, uit Voorburg, Laan van Koot 27. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Antonia. d v.L.J.Ouds hoorn en C. M. W. Brakel Nicolaas Cornells Hendricus. z. v. N. J. Winnubst en M. Kntfnen- burg Aloysius Hendrikus Jacobus, z. van A. J. Hilhorst en E. M. Janssen. Overleden: Maria Catharlna Boekestein, 45 .1.. pchtgenoote van P. G. Melsert Pleunis Jacobus de Koekkoek. 69 J.. echtgenoot van B. J. de Groot Anna Frederika Hulshof, 36 j., echtgenoote van J. B. Vos. Ondertrouwd: A. G. Fortuin en M. J. Ver hagen J. H. I.ujinenburg en A. M. Putker J. N Beuk en L. A. van der Hulst. Getrouwd: J. A. H. Remmerswaal en D. F. van Schutterhoef C. Ooyendiik en C. de Greef PA. Catiin en A. Noordermeer V/ Vpldhuisen en M. H. Kroe^-hergen. Door den heer v. d. O p. alhier werd pnnpifte oedaan dat vgr»Uit een vertrek van zijn woning een handtasch met Inhoud was ontvreemd. ZEVENHOVEN Rijwielbelasting 1938/39. de inwoners van onze gemeente en voer die van Nieuwveen wordt Maaniaz 18 Juli ven 6—8 uur en Donderdag 21 Juli a-s. van 24 uur ten gemeentehuize te Nieuwveen gelegenheid gegeven voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelasting- merken. Op 15 Juli a.s. zal er gelegenheid zijn lot lcostelooze inenting bij dr, A. Lucardld des voorm. tusschen 8 en 9 uur. De Geref. Kerk droeg voor de zending f.25— af. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10