LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Dinsdag 12 Juli 1938 6 FINANCIEN De A.K.U. in 1937. Uit de Rijnstreek LAND- EN TUINBOUW Buslichtingen aan het station te Leiden Hoe laat wordt de hoofdbus gelicht MARKT 4—2 Verschenen is het jaarverslag van de A.K.U. over 1937. Voor het verslagjaar kan wederom een groote toeneming van de wereld-kunstzijdeproductie vermeld worden en wel van ca. 12 procent tegenover 1936. Ofschoon het vooral de V.S. en Japan zijn. die bij deze uitbreiding betrokken waren, heeft toch ook ons concern daarvan zijn aandeel ge had. aldus het verslag. In tegenstelling met het jaar 1936 toen het verbruik de productie overtrof, is in 1937 het verbruik ten achter gebleven en wel voorname lijk en in toenemende mate in de laatste vier maanden. Ofschoon het aanvankelijk geen moeite kostte BODEGRAVEN. Boottocht Ouden van Dagen. De boottocht voor Ouden van Dagen gaat thans definitiel door op Woensdag 27 Juli a.s. Het is de bedoeling reeds 's morgens om 9 uur af te varen Gehuurd is de sa lonboot ..Prinses Beatrix" van de reeaerij Harland te Leiden, die voldoende plaats biedt om het geheele gezelschap in be schutte salons te vervoeren, wanneer de weersomstandigheden dit noodig maken. Het is de bedoeling een paar uur rond te varen in de Rotterdamsche havens. Bij de aanbesteding voor het vernieu wen van verschillende straten werd het laagst ingeschreven door: W. v. d. Helm te Alphen a. d. Rijn voor f. 5977. - I De heer J. Gronloh. proponent te ^T£'epr&«^ Amsterdam, heeft een teoepnnde forceeren. bleek tenslotte toch de neiging te Evane. Luth. Kerk alhier aangenomen, sterk om voor den eigen verkoop door lagere prijzen een voorsprong te verkrijgen en van de concurrenten klanten af te nemen. Een voldoende afzet van kunstzijde in Neder land zou voor onze Nederlandsche fabrieken een vasten grondslag kunnen vormen en ons sterk maken in den concurrentiestrijd op de betrekkelijk weinige vrye markten. Helaas ontbreekt voor ons deze grondslag in Nederland, terwijl onze concurrenten deze daar entegen wel hebben. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Antonia d. van G. C. Appel en L. A. Oosterwijk; Wilhelmina Willempje. d. van J. Z. Lapair en M. v. Leeuwen; Fonger, z. van H. Wiersma en E. Varga. Ondertrouwd: N. O. Olsson en N. Bakhuijzen; R1JNZATERWOUDE. Kostelooze rijwielbelastingmerken. De dienstgeleider der dir. bel. te Wou- brugge. zal Vrijdag a.s. alhier ten ge meentehuize van 7—9 uur 's avonds zitting houden tot het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken. WADDINXVEEN De maandelijksche collecte in de Gerei. Kerk van de nieuwe kerk heeft op gebracht f98.95. De politie heeft gearresteerd wegens zedenmisdrijf den zwerver C. E. De man is naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. De prijs van de zoetemelk is ge bracht van 10 op 11 cent per liter terwijl de prijs van het goomat en de karnemelk van 5 tot 6 cent werd vertioogd. Ten eerste is het verbruik van kunstzijden J. Duiker en M. v. Dommelen; C. H. v. Veen goederen ln Nederland geringer dan elders. en C. Burggraeve. Verder wordt een zeer belangrijk deel ervan Getrouwd A. Kouwenhoven 32 j. en M. de niet in Nederland vervaardigd, in het bijzonder niet alle soorten die in den handel voorkomen. Ook betrekken de Nederlandsche industrieën, die uit kunstzijde goederen vervaardigen, een deel van haar garens uit het buitenland. Onze concurrenten aanvaarden binnen de ramen der contingenteering hier op de markt iederen prijs, teneinde hun contingent vol af te zetten. Tenslotte ware het gewenscht, dat de Neder landsche textiel-industrie meer dan nu het geval is. de uit kunstzijde vervaardigde goede ren niet alleen binnenslands plaatste maar ook op de wereldmarkt exporteerde, zoo zegt het verslag. A 1 De belangrijkste wijzigingen in de balanscijfers ingereden door een auto van den heer ten opzichte van 1936 staan nog in verband met G. Boomkweeker te Boskoop. Het ventje Kooter, 31 jaar. Overleden: Dirk Cornells v. d. Willik, 58 jaar. De alhier gehouden schildjesverkoop ten bate van „Zonnestraal" heeft f. 110.78 opgebracht. Dit is ruim f. 20.hooger dan het vorig jaar. HAZERSWOUDE. ERNSTIGE AANRIJDING. De 9-jarige A. H. is in de Hoogeveen ZOETERMEER. Kostelooze Rijwielbelastingmerken. Ter verkrijging van een kosteloos rijwiel- merk zullen de ambtenaren der dir. belas tingen op de Vrijdagen 15 en 22 Juli a.s. en cp de Dinsdagen 26 Juli en 2 Aug. aa. des avonds tusschen 8 en 9 uur zitting houden in het stempellokaal aan het Raadhuis al hier. De collecte ten behoeve van „Zonne gloren" heeft in onze gemeente opgebracht f. 54.25. de liquidatie van de Associated rayon corpo ration ln December 1936. werd in zeer emstigen toestand opgeno men en naar het Acad. Ziekenhuis in Lei- Per uit. Februari 1937 rijn al de toen nog den overgebracht, waar bleek dat hij een itstaande schulden dezer vennootschap be- a™. en beenbreuk had opgeloopen uitstaande schulden dezer vennootschap taald. in verband waarmee de schuld, die in de balans per 1 Januari 1937 voorkwam met f. 7.657.831.50. thans verdwenen is. Tevens was het ons mogelijk, het tijdelijk bankcrediet van f. 4.191.500. dat door ons in 1936 was opgenomen, om de financiering van de Assorayon-transactie te vergemakkelijken, terug te betalen. De liquidatie is thans geheel voltooid. Van de optie om hun Assorayon-aandeelen aan ons Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Michael Maria. Z. van Th. P. C. Pont en J. C. van Veen Helena. D. van C. Kraan en N. van Veen. Ondertrouwd: A. Dorsman. 26 jaar en K. van Elswijk. 22 jaar. Gehuwd: B A. Boevé. 26 jaar en G. de Bruin 23 jaar N. v. d. Zwaan. 24 jaar en P. J te verkoopen. hebben in 1937 houders van ca. j s> v* Molen. 27 Jaar 100.000 aandeelen gebruik gemaakt, waardoor wij in het afgeloopen jaar nog in het bezit kwamen van ca. 51- procent van de portefeuille van de Assorayon. In totaal is uit de liquidatie ca. 98 procent van de investments van deze vennootschap in ons directe bezit overgegaan. De bedrijfswinst bedroeg over 1937 f. 4.339.619.19. Uit andere winstbronnen komt hierbij nog f. 3.733.350.29. zoodat het totale be drag der winsten f. 8.122.969.48 bedroeg. Na aftrek van de rente op de obligatieleningen en van de concem-onkosten tot een bedrag van resp. f. 577.215 en f. 120.047.39 blijft een bruto winstsaldo voor 1937 over van f. 7.425.707.09. Rekening houdende met het onverdeeld saldo ao.po. van f. 2.453.696.93 is dus f. 9.879 404.02 als winst ter beschikking. Daar wij in de vorige jaren door reorganisa ties en vereenvoudiging van den opbouw onzer vennootschap onze inwendige positie zeer ver sterkt hebben en wij ons tevens hebben kunnen ontslaan van verplichtingen aan derden, is de toestand van onze vennootschap zoodanig ver beterd. dat wy ons gerechtigd achten, nadat wy uit de winst van 1937 een bedrag van ruim f. 2.400.000 naar de algemeene reserve hebben overgebracht, een dividend van 2*6 procent op de gewone aandeelen uit te keeren. ondanks het feit dat zoowel in Nederland als in de Ver. Staten de gang van zaken zich in het loopende jaar tot nu toe minder gunstig ontwikkelt dan in 1937. en W. Hagen. 24 jaar. Bij de administratie voor arbeids bemiddeling staan thans 57 werkloozen ingeschreven, waarvan 29 steuntrekkenden. Met ingang van heden is alhier de zoete melk met 1 cent per liter verhoogd en dus van 10 op 11 ct. gebracht. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Arm gebroken. Bij het naar school gaan reed het zoon tje van den heer J. Verbree. bij het uit wijken voor een autobus met de fiets tegen een hek aan en brak zijn arm. De jongen moest voor behandeling naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Henrietta Reinara Johanna Christi na d. van Chr. Tabbers en J. Tabbers: Bep d. van Joh. de Lange en A. den Oude. Ondertrouwd: J. Nievaart j.m. 25 Jaar en W. E. Blok j.d. 25 jaar. Overleden: Lijntje van Rooijen 91 Jaar. we duwe van D. Samson: A. Bos. 91 laar, weduwe van J. Moraal. Taxi, meneer? O, is dat het! Ik heb me den heelen tijd al staan afvragen, wat het toch voor een ding kon zijn. (Smith's Weeklyi. AARLANDERVEEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de Theol. Fac. van de Vrije Universiteit te Amsterdam bracht f9.73'/» op. ALPHEN. Jacht op kanaries. Gistermiddag ontstond onder de jeugd een opwindende jacht in de Raadhuisstraat toen uit een kooi van Broers dierenhuis een 20-tal kanaries waren ontvlucht. Ge wapend met schepnetten zag men dc jeugd o\eral in de achter de huizen gelegen tui nen en erven en zelfs op het dak bezig om de diertjes te vangen. Gelukkig voor den eigenaar, had men succes. Op 2 of 3 na •verden alle vogeltjes weer gevangen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, zoon van Jan Gysbert Zondag en Berendina Derkiena Langejan: Ja cobus. zoon van Jan de Graaf en Dirkje Kloos terziel; Grietje Huizerina, dochter van Adri- anus Kapteyn en Hendrika Angenent; Hen drik. zoon van Willem Tromp en Hendrika Jacoba Kroon. Ondertrouwd: Pieter Deelstra, oud 51 jaren jaren en Neeltje de Groot oud 40 Jaren. Loop der Bevolking. Ingekomen: Van Hazerswoude B 12. Gysber- tus Th. D. van Niekerk en gezin, winkelier Raadhuisstraat 152; Amsterdam v. Eeghenstr. 15 V/i1'. -elv. J. Zwcardenburg hulp i. d. huishcv-iv-T. I-Icoftstreat 108 Vertrokken: Naar Leiden. Magd Moonsstraat 15, Geertrui van Gog. dienstbode, van Eeghen- straat 15. Nieuwkoop A 194. Willemyntje Bruij- nis. dienstbode, Oudshoomscheweg 84. LEIMUIDEN. Oranjefeesten. De Oranjefeesten alhier, zullen gehou den worden op Woensdag 24 en Donderdag 25 Augustus a.s. De kinderfeesten zullen echter plaats vinden op den Nationalen feestdag. 6 September. Het programma de zer feestdagen zal nader worden bekend gemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonia Johanna d. van J. J. van Leeuwen en A. M. van der Geest; Cornelia Maria Catharina d. van M. Straathof en M. J. C. RjjkelykhuizenGerardus Adrianus Johan nes z van J. C. Markwat en C. H. v. d. Voorn. Overleden: M. van der Meulen. 80 j„ weduwe van J. van der Zee; P. M. Loogman. 50 Jaar. weduwe van G. van Leeuwen. Gehuwd: W. P. J. Hilverstyn en Th. M. Verheugd. Ondertrouwd: P. Zekveld, 30 jaar won. te Aalsmeer en A. Vis, 23 Jaar; H. van Staveren, 26 jaar en A. van Straalen, 22 jaar won. te Woubrugge. Loop der Bevolking. Ingekomen: van Wassenaar M. E. Mollers, gehuwd met R. Turk. Vertrokken: naar Uithoorn. Jaagpad 15, A. M. van Diemen; naar Sassenheim, Platanen- laan 6, C. G. v. d. Heiligenberg, gehuwd met Th. van Kesteren; naar Woubrugge, W. M Boere, gehuwd met J. van Ryn; naar Hillegom, Stationsplein, G. J. Dompeling; naar Hazers woude, Rietveld, Jac. van Velzen; naar A'dam, 3e Helmerstraat 69, Th. van der Voort. De collecte in de Geref. Kerk voor de Theol. Fac. der Vrije Universiteit te Am sterdam bracht op f. 14.78. ZVVAMMERDAM. DE B-STEUN. De resultaten van 1937. In de laatst gehouden vergadering van het plaatselijk Comité voor B-steun, werd de rekening over 1937 vastgesteld. De ont vangsten en uitgaven beliepen in totaal f. 263.99. Op 36 aanvragen werd gunstig beschikt. Verstrekt werden o.m 88 el fla nel. 35 paar schoenen, 21 werkbroeken, 14 dekens en 12 paar klompen. Tevens werd opgemaakt de rekening van de .spaarregeling over 1937. De inkomsten daarvan bedroegen f. 202.67 en de uitgaven f. 120.96, alzoo blijft een batig saldo van f. 81.71. Het aantal inlagen over het afgeloopen jaar bedroeg 249. Ingeschreven waren 14 spaarders met een toeslag van 25 cent en 12 spaarders met een toeslag van 40 cent. Er werden 12 aanvragen gedaan om te be schikken over het spaartegoed. Dit aantal is betrekkelijk gering, doch daarbij moet in het oog worden gehouden dat de reke ning slechts loopt over het tijdvak 13 Octo ber 1937—5 Jan. 1938. Dat van de spaar regeling een druk gebruik wordt gemaakt kan wel hieruit blijken, dat over het eerste halfjaar 1938, 72 aanvragen werden ge daan. waarop in totaal tot een bedrag van f. 278.30 aan goederen werd verstrekt. In verband met verleend ziekteverlof, aan de onderwijzeres der O. L. School, mej. E. Hausel. is tot tijdelijk onderwijzer aan genoemde school aangesteld de heer P. Sluijter, alhier. Een alhier langs de huizen gehouden speldjesverkoop ten bate van de Vereer/,- ging „Het Hooge Land" heeft f. 13.45 op gebracht. BUS STATIONSPLEIN EN PERRON. Werkdagen Rotterdam Amsterdam Utrecht 3.— 1) 3.— 1) 3.— 6.20 10.30 16.40 13.30 13.30 20.40 14.30 15.20 16.15 16.15 16.50 17.40 19.15 22 21.— 22 45 24.— 1) 's Maandags niet. Zon- en Feestdagen. Rotterdam Amsterdam Utrecht 3.— 3.— 3.— 22.— 22.55 Laatste buslichting ten Postkantore voor de eerstvolgende postverbinding in de richting van: Amsterdam 2.40a 1) 15.05 2) Rotterdam 2.40a 1) 15.40 NIEUWKOOP. Bakfiets te water. De knecht van den broodbakker Z. alhier had het ongeluk, dat toen hij zijn bakfiets volgeladen met brood aan den kant van de Voorwetering had neergezet en zich naar een klant begaf, het rijwiel ging rijden en in de wetering terecht kwam. Met ver eende krachten werd het rijwiel weer op den wal getrokken, doch de brooden waren alle doorweekt van het water, zoodat ze niet meer bruikbaar waren. Kostelooze Rijwielbelastingmerken. Op 25 27 en 30 Juli a.s. telkens van des namiddags 7—9 uur (nieuwe tijd) wordt ten kantore van den assistent dienstgelei- der der Belastingen aan den Hoogt, gele genheid gegeven voor de aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken. Onze pie.alsgcncote mej. A. M. van der Weijden slaagde te Utrecht voor het M.U.L.O diploma. Zij was leerlinge van de R.K. M.U.L.O. school te Alphen aan den Rijn. 8.15 9.05 10.20 11.20 12.05 13.15 2) 16.00 2) 17.20 1835 20.25 20.50 2) 22.20b 22.35 2) 23.45 7.10 9.45 10.20 11.20 13.15 14.15 2) 16.00 2) 19.10 2) 19.40 21.30 22.20b 23.45 22.35 2) aansluiting nachttreinen. 23.45 Luchtpost N.O.I. alleen op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Utrecht Leiden-Stad 2.40 1) 12.05 6.30 le bestelling 5.00 16.00 2) 13.40 2e bestelling 5 45b 20.25 2) 17.35 3e bestelling De met a aangegeven tijdstippen gelden mede voor Zon- en feestdagen. De met b aangegeven tijdstippen gelden alleen voor Zon- en feestdagen. 1). Niet op Maandag en daags na een feestdag. 2). Na dit tijdstip kan nog gepost wor den in den postwagen van den aan- sluitenden trein 3). Alleen op Maandag. 4). Niet op Maandag. Katwijk Noordwijk Leiderdorp Werkd.: 4.55 Werkd.: 4.55 Werkd.: 6.15 13.15 11.20 16.10 13.15 17.00 16.10 Z.-enF. 4.10 Z.-enF. 4.10 Oegstgecst. Werkd.: 4.10 12.05 16.10 17.20 Zon-, en feestd.: 4.10 12.15 17.30 Z.-enF. 5.40 Vooral op de lichtere gronden, maar waarschijnlijk ook elders heeft de regen uitkomst gebracht. Als bij tooverslag ver andert het aanzien van den tuin: alles gaat groeien, niet het minst het onkruid. Hierop wordt regelmatig jacht gemaakt en moet vaak door het tijdroovende wieden worden verwijderd. Zoo mogelijk make men daarna de oppervlakte van den grond los. waardoor de ondergrond beter vochtig blijft. Dit laatste wordt vooral bereikt, wanneer door middel van schoffelen en hakken het onkruid wordt bestreden. We kunnen nu langzamerhand de reke ning opmaken wat betreft den oogst van peren en appels. Eerstgenoemde troffen het al bijzonder slecht tijdens den bloei: bijna eiken nacht daalde de temperatuur beneden het vriespunt, 's Morgens was het veld wit van hagel en sneeuw: het leek wel Kerstmis! Hieraan moet wel voor een groot deel de schrale opbrengst worden toegeschreven: de meeste hoornen dragen beneden het gemiddelde. De appels trof fen het beter. De boomen zijn rijk gezet en daar de insecten jaarlijks worden bestre den is het aantal aanzittende vruchten buitengewoon groot. Dagelijks zijn we be zig met het dunnen van de vruchten, wat bij flinke struiken heel wat tijd vordert. Maar men late het niet achterwege, waa neer het noodig ls, want het Is beter éénl flink ontwikkelden appel te plukken, dan drie of vier kleine. Hetzelfde geldt voor pruimen, waarbij ook dunnen meestal noodig is, evenals bij de perziken en drui ven in de kas. Met behulp van een schaar tje worden de overtollige weggeknipt om de blijvende niet te beschadigen. Waar van zulke boomen heel wat wordt gevergd, wijzen we hier nog eens op het belang van een zomerbemesting. Ook ln den bloemen tuin. bijv. bij rozen en andere heesterge wassen, in den moestuin bij koolsoorten, enz. Aan goed geladen vruchtboomen geve men 3 a 4 kilo kunstmest per aTe, en is het voldoende deze mest uit te strooien onder de takken en ln te schoffelen. Ook ln den moestuin kan zoo te werk worden gegaan, terwijl bij de rozen de mest ln wa ter wordt opgelost en aldus aangewend tusschen of bij de planten. Vooral dit re genweer doet de resultaten van de bedoel de bemesting niet weinig verhoogen. Een der voornaamste vijanden van het fruit is de schurftziekte, waarover we meer malen schreven. De bladeren en vruchten krijgen bruine plekken en de eerste gaan zelfs geheel dood. Vooral dit warme, voch tige weer werkt de verspreiding van de zwam sterk in de hand. Men bestrijdt dit kwaad bij appels en peren het meest doel matig door de boomen te bespuiten met l",o Callfornlsche pap. Men koopt deze als een bruine, doorzichtige vloeistof, in den tuinbouwhandel en voegt aan 10 liter water 1 ons van deze stof toe. Vóór het spulten alles goed roeren. Voegt men per 10 liter 10 gram uitvloeler toe. dan verspreidt de pap zich .beter over de bladeren en werkt nog meer doelmatig. Ook deze uitvloeier is ln den tuinbouwhandel te koop. Wij spulten met een en ander onze boomen om de drie a vier weken tot eind Augustus. Veel hangt van het weer af. Leiboomen. welke tegen muur of hek werk staan, dienen nu te worden gesnoeid. Bij deze boomen dient een bepaalde vorm in het oog gehouden: dit wordt bereikt door van de hoofdtakken de verlengingen in de gewenschte richting te Leiden en aan te binden. Alle andere houttakken worden ingekort od 6 bladeren. Aan de dunne takjes wordt in den zomer niets "cdaan. dit is gewoonlijk het vruchthout. Meestal zal bij een nauwkeurige beschou wing blijken, dat meerdere stevige scheu ten kunnen worden Ingekort. In deze maand is het gewenscht om boompjes welke door zaaien werden ver kregen te oculeeren. Hiervoor wordt een oogje met bladsteeltje van een jonge loot genomen en in een T-vormige wonde ln de bast op den zaailing geplaatst. Dit werk is niet erg gemakkelijk voor liefhebbers, reden waarom men goed doet een boom kweeker of bloemist te raadplegen. In den moestuin zijn de peulen en dop pers in volle opbrengst. Vooral de maan den Juni en Juli zijn hierdoor bekend. Zoo dra de vroege doppers zijn afgedragen, trekken we het gewas op en laten het en kele dagen aan de stokken drogen. We zaaien zoo spoedig mogelijk stokprincessen langs het hout. waarvan we in September er, October vaak nog heel mooi kunnen plukken. De spercieboontjes voldoen voor zoon laten oogst beter dan de snijboonen. De kool ls flink aan den groei. Boerenkool kan nog tot begin Augustus worden ge plant; later geplant krijgt men gewoonlijk te kleine ontwikkeling. Zooals we boven reeds opmerkten is het nu goed weer om bij te mesten. Heel goed kan hiervoor ook gebruikt stalmest, met water verdund. De regen doet de vruchten van de aard beien flink zwellen. De oogst is goed te noemen. Door het vochtige weer maken de planten nu vele ranken met jonge plantjes. Wanneer deze laatste niet voor een nieu wen aanplant noodig zijn, doet men goed alle ranken af te snijden en te verwijde ren. Men kan dan ook veel beter den grond tusschen de planten onkruldvrij houden. Van vrijkomende gronden kan nog wm- terandijvie worden gezaaid. Ook kropsla kan nog gezaaid, liefst op rijen en wordt aan op de rij uitgedund. Waar dit nog niet werd gedaan wordt nu gedund, zooals de op rijen gezaaide Brusselsch lof. keuken biet schorseneer en winterrammenas. Een afstand van 10 c.M. op de rij is meestal voldoende maar tevens noodzakelijk tot het verkrijgen van goed ontwikkelde wor tels. Van laatstgenoemde gewassen laten de schorseneeren en de rammenas zich moeilijk verplanten en Inboeten. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". LEIDEN. 12 Juli. Vette Varkensmarkt 181 zware 54; 14 lichte 55. Handel goed. LEIDEN. 11 Juli. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereen. „Leiden en Omstreken" Groene Kool f.3.30 —3.40; Rabarber f.2.50; Uien f.4.—9.—; Peen f.2.—9.Aardappelen f.2.806.30; Andy vie f.2,-6.—Druiven 82; Aardbeien 18—36; Sny- boonen 2141; Stamboonen 2940; Tuinbot» nen 2—6; Doperwten 6—14; Peulen 6—21; Postelein 36; Spinazie 410; Tomaten a 9.4016.40; Tomaten B 12.8019; Tomaten C 9.60—12.60; Tomaten CC 48.40; Andyvie 70 2.70; Komkommers 24.30; Bloemkool 2 11.90; Meloenen 13—22; Salade 50—1.70; Per ziken 5012.40; Kroten 1.80—3; Pieterselie 2.30—2.90; Radys 1.40; Selderie 1.80—2.40; Uien 1.10—2.20; Peen 3.60—8.40; Rabarber 1.60 —2.80. ALPHEN AAN DEN RIJN „N V. Tuin bouwveiling" Tuinboonen f. 2.604.10; Hee- renboonen f.24.—26.—Postelein f. 4.206.20; Seldery f. 1.101.60; Peen f. 4.209.40; Kroten f. 4.20; Uien f 3.90—4.20; Andyvie f. 1.20—3.10; per 100 kg.; Kropsla I f. 0.802.Komkom mers f.3.5.20; Bloemkool I f.4.7.10; id. II f.2.3.50; Meloenen f.14.26.per 100 stuks; Aardbeien f. 1014.Bessen f. 12.16.per 100 pond. BODEGRAVEN. 12 Juli. Aanvoer 388 partyen Goudsche kaas. alle met R.M.. totaal 17.716 st.. wegende 169.740 Kg. le srt. met RM. 23—25; 2e srt. 21—22.50. BOSKOOP, 11 Juli Coöp. vereeniging „De Boskoopsche Veiling". Rozen ber bos: Rosa- landia 21—30 ct., Butterfey 17—33 ct., Pauls- Scarlet 1428 ct., Claudius Peruct 2440 ct., Hadley 50—56 ct., Edith-Helen 37—46 ct.. Bri- archif 23—38 ct., Wendland 4050 ct., Florcx 5065 ct.. Else Poulsen 3555 ct., Juliana 18 —33 ct., August Noach 1726 ct., Ellen Poul sen 44 ct., Wilh. Kordes 1927 ct., Pechtold 43—57 ct.. Gloria Mundi 44—70 ct.. Vierlan- den 3652 ct., Polyautharozen 5266 ct.. Mac. Keiler 22 ct. Diversen per bos. Lelie's 1520 ct., Clematis. Durandi 3250 ct.. Idem Prins Hendrik 110 ct.; idem mevr. le Coultre 117 ct., Perziken per stuk 24 ct. HAZERSWOUDE, 11 Juli Aangevoerd werden 7361 eieren. Prys kipeieren f. 3.55 3.80 per 100 stuks; Prys eendeieren f2.65 2.95 idem; Prys kippen f.0.25 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 Juli Vroe ge aardappelen: Bonken f.6—7.—; Groote f. 5.408.40; Drielingen f. 4.80—6.40; Doppers f.12.—15.— per 100 K.G.; Sla f. 0.80—2.20; Bos- peen f. 7.75—10.50; Bloemkool I f.6.50—10.— idem II f. 2.50—3.75; Kroten f. 2.25—2.75 per 100 stuks; Peen per kist f. 1.501.85. LEIDSCHENDAM, 11 Juli Engelschekom kommers le soort f. 7.606.10; idem 2e soort f 2.80—3.90; idem 3e soort f. 2 2.30; Gele komkommers, le soort 2.60—3.10; idem 2e soort f.2.—2.50; idem 3e soort f.2.— Kropsla, le soort f. 0.80—1.80; Peen f. 4.20—8.10; Bloem kool, le soort f. 4.608.50; idem 2e soort f. 2.50 4.— idem uitschot f.2.—; Tomaten, midd. f.6.—7.20; idem groote ronde f. 6.50—7.50; idem 2e soort f. 5.90—6.50; idem 3e soort f. 3.50— 4.20; idem bonken f. 5.606.—; Andyvie per 100 f. 1.10—2.90; Spinazie 4 kilo 14—36; Poste lein f. 4.205.50; Rabarber per 100 bos f.2.— 3.Snyboonen 2527; Spercieboonen f.27 28; Radys f. 1.—1.60; Seldery f. 1.10—1.50; Peu len f.9—12; Tuinboonen f.56; Doperwten f.8—16; Meloenen f.15—25; Druiven f.23—25; Aardbeien f1416Roode en Witte Bessen f. 12—14. NOORD WIJKERHOUT. 11 Juli Velling „De Eendracht". Aardbeien f. 0.45—f. 0.65 per slof van 3 kg.; Bloemkool le soort f. 7.60; 2e soort f. 5.30 per 100 stuks; Dubb. stamb. jdr. f.3.30; Stamerwten f. 0.55—0.80; Doppers f.0.70 0.75; Peulen f. 1.902.80; Blauwe schokken f. 1.151.30; Krombekken f. 0.801.25; Tuin- ooonen f. 0.33—0.65 alles per zak van 10 K.G. PURGEREND. 12 Juli Gemeent. Kaas- beurs. ~\-"*handeld 18 partyen. wegende 71.000 K.G. Handel matig. Hoogste prys f. 12.50. Aan- vooer laagste prys Aanvoer hoogste prys. Vol vette 24.50; Boter 1.281.35; Runderen, totaal 53 Ostuks. Vette koeien 60—72; Gelde koeien 110—210; Melk koeien 210—300; Stieren 52 56; Paaiden 90160; Vette kalveren 3050; Nuchtere kalveren voor de slacht 512; Nuch- teere kalveren voor de fok 11—18; Vette var kens 5557Magere varkens 2842Biggen 1524; Schapen 16—25; Bokken 313; Lam meren 811.50; Kipeieren 3.504; Eendeieren 2.80; Oude kippen en hanen 3540; Konijnen 501.65; Eenden 2050; Duiven 40. Coöp. Centrale eierveiling Purmerend G.A. afdeeling eieren. Aanvoer 60.000. Eendeieren 2.85—2.90 85.000 kippeneieren 70/80 K.G. 3.90 —4;- 65/66 K.G. 3.80—3.90; 63 «4 K.G. 3.65— 3.85; 58/59 K.G. 3.65—3.70; 56/57 K.G. 3.60— 3.65; 53/55 K.G. 3.50—3.60. ROELOF ARENDS VEEN. 11 Juli „Een dracht maakt Macht". Aardbeien 79 ct., Bloemkool 45 ct.. Augurken grof 2.202.50, Bommen 1.802.00, Stippel 1.30, aanvoer 12300 K.G,, Snyboonen-kas 2.95—3.70. Snyboo- nen-volle grond 2.953.00. Dubbele stamboo nen 2.90, Peulen 0.60—2.60, Capucyners 0.62, Tuinboonen 0.300.34, Doppers 0.620.76, Blau we Capucyners 1.15. ROTTERDAM. 11 Juli Binnenl. granen. Noteering: Haver f.6.6.75: Chev. gerst f7.25 ■7.60; KI. gr. erwten f.9.11.50; Schokker- erwten f. 12.—15.—Br. Boonen f. 15.—21.— Kogelboonen f. 12.—16.50; Kogelboonen (Jarige» f7.509.Veldboonen a f.7.50; Karwyzijd f.20.21.50 inclusief.; BI. Maanzaad f.26.29.- inclusief. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM, 12 Juli Aanvoer. 197 Paar den; 610 Magere runderen; 782 Vette runderen 40 Vette kalveren; 187 Graskalveren; 507 Nuchtere kalveren; 299 Schapen en lammeren; 62 Bokken en geiten. Pryzen per K.G.: 74, 64. 4652; Vette ossen 69. 63, 5053; Stieren 64, 59. 55; Vette kalveren 105, 85. 60—70; Schapen 50, 40. 35; Lammeren 55, 45. 40; Graskalveren 64. 54; Nuchtere kalveren 52, 47. 42; Slacht- paarden 53. 45. 35; Zeugen 28; Schapen 26, 22, 16; Lammeren 16, 13, 8; Zeugen 130, 100, 50; Nuchtere slachtkalveren 14. 11, 7; Nuchtere fokkalveren 26. 22 .18; Slachtpaarden 215, 180, 110; Werkpaarden 315, 305, 200^ Hitten 245, 195, 100: Stieren 340, 250. 200; Kalf koeien 310. 260, 190; Melkkoeien 305, 260. 180; Varekoeien 200. 155, 120; Vaarzen 220, 170, 120; Pinken 180, 140, 110; Bokken en geiten 14, 10, 5. TER AAR, 11 Juli Peulen f.0.601.65; Doperwten f.0.60—1.01; Capucijners f.0.70— 0.86; Tuinboonen f0.270.38; Snyboonen f. 2.70 3.80; Princesseb. f. 3.70; Dubb. Stampr. f.3.— 3.30 per 10 K.G.; Postelein f.4.6.— per K.G.; Breekpeen f. 3.50—6.— per 100 K.G.; Kroten f. 3.20—4.—; Peen f. 4.50—6.20 per 100 bos; Sla f. 0.801.40 per 100 stuks; Bloemkool f.2.7.10 Komkommers f.2.4.30; Aardbeien f. 0.35 0.70; Tomaten A f. 2.—7.—Augurken grof f. 2.55; idem komk. f. 1.60. BOND WESTLAND. 11 Juli Roode bessen 11—20 ct.. aardbeien 20 ct.. alicante 4549 ct., royal 45 ct., frankanthalers 3943 ct., cham pion 62—74 ct., muscaat 70 ct.. doperwten 68 ct„ dubb. boonen 29—35 ct„ pruimen 1.20—1.25 blauwe pruimen 95 ct. alles per kilo, groote boonen 3841 ct. per bak, postelein 5 ct., sny boonen 3440 ct. per kg,, aardappelen 1.75 1.95, poters 1.05—1.40, krielen 0.951.00 per 25 kilo; kroten 2.10—2.30. uien 1.70—2 70. sla 1.40, rabarber 2.202.50, seldery 2.40, eieren 3.70—3.80, komkommers 2.90—3.10 per 100. roode kool 3.40 per 100 kg., tomaten 1.65—1.85, Idem B. 1.50—1.70, C. 1.50—1.65. CC 0.75—1.05, bonken 1.281.45 per bak. perziken 69 ct., 2e soort 4—6 ct.. nctmeloenen 17—30 ct,. sui kermeloenen 42—79 ct.. bloemkool 3—7 ct. per stuk. Cenlr. Westl. Snybloemenveiling Spec trum 1.00—2.10, salmon 1.20—1.90. rozen 1.20 2.60, wit 1—2 g„ geel 1.90. gemengd 1.50—2.60. robert allwood 1.10—1.70, topsy 1.30—3.00. po tentaat 2.203.10, pelargonium 7.1012.30, re gel 2.50—7.60, komome 2.50—3.90. Virginia 2.90 —3.70, gerbera 3.504.30, sinnia 3.104.40. zo- nalen 1.10—1.70, jap. lelie 2.00—2.20. regalis 70 —1.00, aurathum 3.40—3.60, rozen 2.10—3.80 per 100. plumosa 15—37 ct„ sprengerie 6—7 ct., gla diolen 21—63 ct.. dahlia 10—29 ct„ convilles 47 ct. per bos. ZOETERWOUDE. 11 Juli Aangevoerd 2275 eieren. Pryzen per 100 stuks kipeieren 3.904.30; Eendeieren 3; Kaas 19 ct. per pond; Kippen 40—50; Duiven 15; Konynen 22—70 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8