Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 12 Juli 1938 KRUSCHENSALTS VRAGENRUBRIEK SPREEKCEL WEERBERICHT. Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! AGENDA MUSEA. Abonné te L. Het adres van Topy Glerum is mevr. P. DethmersGlerum. Julianalaan 23. Oegstgeest. J. S. te L. Dergelijke adressen kunnen wij niet verstrekken. R. te A. Alphen. Utrecht 39 K.M., Utrecht Harderwijk 51 K.M. HarderwijkKampen 39 K.M.. Kampen—Lemmer 77 K.M.. Kampen- Stavoren 115 K.M. Van Lemmer of Stavoren vaart geen boot op Texel. Wel van Den Helder—Amsterdam en Harlingen. Van Harlingen naar Texel vertrekt de boot Dinsdags. Donderdags en Zaterdags om 16 uur Aankomst Texel 15 uur. J. U. te L. Zondags t/m. Vrijdags ver trekt de boot Amsterdam-Harderwijk om 8.35 vjn. en 6.00 uur nam. en des Zaterdags om 8 uur 35 voorm. en 2 uur 30 nam. Bovendien vertrekt er tusschen 1 Juli en 31 Augustus eon extra-boot om 2 uur 30 uit Amsterdam. Enkele reis eerste klas f 0.50. retour f. 0.75; tweede klas f. 0.40 en f. 0.60; rijwielen f. 0.30. Geldigheidsduur van een retour is ons niet be kend. V. IJ. te O. Oegstgeest. Utrecht. Hilver sum. Bussum. Naarden 79 KM. Amsterdam. Diemen. Muiden. Naarden 22 X_M. L. de J. te V. Voorschoten. Leiden. Utrecht Amersfoort. Apeldoorn. Deventer. Holten, Ras sen. Almelo. Albergen. Ootmarsum, De zenkamp Nordhorn 210 K.M. Th. v. K. Dr. Philips Eindhoven. Sir. Hen ry Deterding woont in Berlin en Henrv Ford in Dearborn, staat Michigan (Ver. Staten! VIERING REGEERINGJUBILEUM. Waar de viering van het regeeringsJubileum in onze stad hoofdzakelijk zal plaats vinden op Zaterdag 3 September dringt een lezer aan op sluiting van alle winkels teneinde ook het per soneel in de gelegenheid te stellen daaraan deel te nemen. RADIOKLACHT. Een bewoner van de Vogelwijk (Merelstraat enz.) klaagt over hevige storing in de radio ontvangst en verzoekt den verwekker daar tegen maatregelen te willen nemen. „O, Hendrik, je bent over dat arme dier heen gereden". (Passing Show). Barometerstand. AALSMEER. De snijbloemenhandel. Aan de veilingen van snijbloemen alhier nad ook gedurende de afgeloopen week de handel over het algemeen een lusteloos karakter; zoowel ln het binnen- ais bui tenland was de vraag zeer beperkt en voor de groote massa der producten moest al- zet gezocht worden langs de straten van steden en dorpen. Dat onder deze omstan digheden de prijzen van de meeste bloem soorten veelal aan den laeen kant waren, ligt voor de hand. Intusschen liep het voor dezen handel zeker niet tegen wat de weersomstandigheden betrof. Het aanbod toch van verschillende bloemsoorten breid de zich door het meestal koele weer wei nig uit. terwijl de kwaliteit, vooral van de kasproducter. verbeterde. Hierdoor werd tenminste bereikt dat. al was de opbrengst zeker niet hoog. de noteeringen toch nicf iager werden dan gedurende de voorgaan de week en ook heel wat minder door draaide. Wat de belangrijkste kasproduc- ten betrof, rozen en Am. anjers, van deze bloemsoorten was steeds flink aanbod; de maand Juli is wel de tijd, waarin gewoon lijk de grootste aanvoeren van deze snij bloemen kunnen verwacht worden, en al moge het weer dan koel zijn, dus ook haar ontwikkeling eenigszins vertragen, de cul tuur is in dit centrum wel van zoon om vang, dat dagelijks desondanks van beide een zeer uitgebreid sortiment aanwezig is. Voor de allerbeste rozen werd tot pl.m. 5 en voor Am. anjers tot 6 cent betaald. Zulke prijzen waren natuurlijk uitzonde ringen: de massa noteerde laag. Jap. le lies, welke aanvankelijk iets beter betaald werden, vielen weer in opbrengst terug; pl.m. 3 cent was wel de hoogste prijs, wel ke per kelk voor deze bloemen gegeven werd. Er was nog al heel wat aanbod van lathyrusbloemen. een product, waarvoor de handel thans blijkbaar heel geringe Inte resse heeft; van 4—10 cent per bosje gin gen ze van de hand. Van grootbloemige chrysanten, rayonanten ln verschillende kleuren, komt langzamerhand wat meer aanbod; het seizoen van deze bloemen staat nu voor de deur. Voor zoover mooie kwaliteit noteerden deze bloemen tot pl-w- 25 cent per stuk, zeker een zeer bevredi gende opbrengst. Van geranium-bloemen kwam eveneens ruimer aanbod, evenals van zinla's en dahlia's. Voor deze bloem soorten, mits van goede kwaliteit, werden eveneens bevredigende prijzen betaald. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was de stemming van den han del al evenmin opgewekt, zoodat over het algemeen voor de meeste producten slech.s matige prijzen betaald werden. Het seizoen der campanula's staat nu voor de deur, reeds wordt heel mooie kwaliteit van deze potten aangeboden en voor de beste witte en blauwe weTd tot pl.m. 50 ct. besteed. D£ gloxinia's noteerden tot 60 ct. per stuk. Perkpotten. geraniums, begonia erf., enz., werden tegen lage prijzen verhandeld. Uitstapjes. De jongeren van de Doopsgezinde Kerk alhier hebben met hun leidsters en leiders per motorboot een uitstapje gemaakt naar Katwijk. De leden en verbruikers van de Coöp. „Samenwerking" hebben met autobussen den Coöperatorendag te Hilversum bezocht. Gistermiddag 2 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur 759. BENNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 765.0 te Touloüse. Laagste barometerstand: 748.9 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Matige tot zwakke wind uit Westelijke rich tingen. Zelfde temperatuur. In het Noorden betrokken tot zwaar of half bewolkt. Weinig of geen regen. In het Zuiden betrokken tot zwaar bewolkt met eenigen regen. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De BUt. De kern van de hoofddepressie ligt thans tusschen de Faroer en IJsland. Het hooge druk- gebied over Frankrijk in de Golf van Biscay© nam nog verder ln beteekenls af. De gisteren over de Britsche eilanden gelegen storing be vindt zich thans boven West-Duitschland. Over de Britsche eilanden, ons land. Noord-Frank rijk en Duitschland bleef het nog koel en eenigszins regenachtig weer. Over Midden- en Zuid-Frankrijk is het nog vrij warm. terwijl het voorts over Finland en Noord-Scandinavië rustig warm weer blijft. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W. wind. 17 gr. C., lichte regen. Londen: W.Z.W. wind. 14 gr. C.. zw. bewolkt. Berlijn: Z.Z.W wind. 18 gr C.. mooi. Nice: Windstilte, 21 gr. C.. fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 13 gr. C. (56 gr. F.). 12 uur 's middags: 15 gr. C. (59 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 4.04 uur; nam. te 16.32 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer". 's Middags 12 uur: 16*4 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl", 's Middags 12 uur 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSER8 eu*. Dinsdag van 9.49 uur n.m. tot 4.22 uur v.m. MAANS OP EN ONDERGANG 12 Juli: op 20.49 uur; onder 4.54 uur. BENTHUIZEN. Schietwedstrijd B. V. L. De uitslag van den pl. schietwedstrijd van den B. V. L. luidt; le pr. G. C. Diephout, 100 punten; 2e pr. W. Mets, 94 p.; 3e pr. C. D. H. Timmerman, 93 p.; 4e pr. P Spruitenburg, 93 p.; 5e pr. M. Havenaar. 92 p.; 6e pr. P. FTancken, 92 p.; 7e pr. J. Pos. 92 p.; 8e pr. W. M. Snoep, 89 p.; 9e pr. D. Havenaar, 88 p.; 10e pr. P. de Vrij, 88 p.; lie pr. P. Bregman. 87 p.; 12e pr J. Korbljn. 87 p.; 13e pr. F Groe nendijk, 66 p.; 14e pr. J. v. d. Knijff 65 punten. Het maximum aantal punten bedroeg 100. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells Hendrik van Veen. 29 jaar en Catharina Burggraeve. 21 jaar te Boskoop. HAARLEMMERMEER. DE KONIJNEN- EN KIPPENDIEFSTALLEN Verdachte aangehouden. Gisteren werd door de politie in Haar lemmermeer aangehouden en naar Hoofd dorp overgebracht zekere K., een van de vermoedelijke daders van de in deze ge meente gepleegde konijnen- en kippen dief stallen. Motorongeluk. Op den Sloterweg raakte gisteren de bestuurder van een motorrijwiel, de heer H. uit Amsterdam, bij het passeeren van een met een paard bespannen wagen, de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat hij den grasberm inreed en de motor onderstboven sloeg. H die gedeeltelijk onder den motor lag. werd met een gebro ken been opgenomen en na door een dok ter voorloopig verbonden te zijn, per auto naar een ziekenhuis gebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Studiedagen. Telkenjare worden vanwege de Derde Orde ln een bepaalde plaats z.g. studie dagen gehouden waarvoor steeds veel be langstelling bestond. Het Is thans voor hc-t eerst dat deze studie-dagen te Katwijk aan den Rijn zullen worden gehouden in het Missie-college der Paters Franciscanen aan de Overrijn. Deze studie-dagen zullen wor den gehouden van Zaterdag 31 Juli tot en inet Maandag 1 Augustus. Voor de functie van keurmeester aan de Katwijkscho Groentenveiling hebben 7.1ch 155 sollicitanten aangemeld. Tot vellingleider aan de veiling van K. en O. is benoemd de heer J. v. d. Perk. LEIDSCHENDAM. Goed afgeloopen. Zondagmorgen omstreeks half tien reed op den Broekweg met zijn auto het raads lid de heer Willemse. toen plotseling uit een der poorten welke naast de huizen gelegen zijn, het 4-Jarig zoontje van het aldaar wonende gezin L. met een autoped den weg overstak. De kleine kwam in bot sing met de auto en werd tegen de straat geslingerd. De heer W. remde met alle kracht, waardoor de kleine niet onder de auto geraakte. De aldaar wonende Roode Kruisman J. Romijn snelde direct toe en heeft de knaap welke schaafwonden aan beide beenen had bekomen de eerste hulp verleend, waarna doktershulp is ingeroepen. Burgerlijke Stand- Bevallen: G. E. Aalders geb. van der Horst z.; C. Thierry geb. van Vliet d.; N. Ligthelm geb. Koelman d. Ondertrouwd: G. Vermeulen en A. M. E. Grimmon. GetrouwdP. L. van Hameren en M. H. Weiss. Gevonden: Meisjesmutsje Jongenspe* en rozenkrans. Adres bur. van politie. Gedurende de maand Juni is in de Geref. Kerk gecollecteerd ten bate van de kerk f. 72.07, aanvullingscollecte f. 10.08, bij drage classis f. 11.90, Zending f. 7.97, Pink- otercollecte zending f. 29.42, diaconie f 49.12 Beker H. A. F. f. 41.66. Kerk tekort f.10. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, d. van M. Ringelbegg en M. H. Katsburg. Ondertrouwd: S. BUvoet en P. C. M. v. Grie ken; W. Ligtenberg en C. H. Mohlman: D. H. Heyns en A. van 't Wout; A. W. Schrama en G Ch. v. d. Heiden; Th. Jansen en A. v. d. Linden: J. W. Jaeger en M Alders. Gehuwd: A. v. d Aart en A v. d. Laan; J. Woudstra en L. J. Wittenaar. Overleden: Marinus Johannes de Vries. 10 dagen; M. Korbee, 68 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. v. Dijk—Mense van Heem stede: Mej. C. N. v. Haaster van Zoeterwoude; Mej. A. v. d. Linden van Bloemendaal. Vertrokken: Mej. M. Verdoorn naar Sassen- helm: Mej. A. J. Koomen naar Hlllegom: A. J. Reyenga naar Zwijndrecht: Mw. T. Alwtn- Heeres naar Naarden. Gevonden voorwerpen. Blauwe regenjas, beige beenpijnen, auto- crlck. zijden dameskousen, psalmboekje, dekzeil, nummerplaat, reservewiel. Inlichtingen bij de politie. Schoolreisje Geref. School. De kinderen der Geref. School maakten Zaterdag een schoolreisje naar Ouwe- hand's Dierenpark te Rihenen. De heenreis geschiedde over Utrecht. Amerongen en Rhenen. terwijl terug de reis gemaakt via Amsterdam. Hoewel het weer niet bijster meewerkte was de jeugd toch in een vroolijke opge wekte stemming. De werkloosheid. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan ingeschreven 111 werkloozen tmet inbegrip van degenen die met toeslag bol- lenpellenlIn dezelfde week van 1937 ston den 105 werkloozen Ingeschreven. Gebakken visch voor werkloozen. Naar wij vernemen zal as. Woensdag een tweede proef worden genomen met de verstrekking van gebakken visch aan werkloozen. De eerste proef is uitstekend ln den smaak gevallen. Gering aantal steuntrekkers. Door de toeslagregeling op het bollen- pellen zijn er momenteel ln onze gemeen te slechts twaalf steuntrekkende werkloo zen. Er zijn ongeveer 80 werkloozen met toeslag op het loon aan het bollen pellen. De vereenlging .Herwonnen Levens kracht" heeft vergunning gekregen tot het houden van een speldjesdag op a.s. Zater dag. Voor het diploma costumière slaagden onze plaatsgenootenM. v. Diemen. M. v. d. Vlugt, M. van Beek. terwijl het diploma lingerienaaister werd behaald door S Ro mijn. C. v. Leeuwen. C. Stokman. C. Schra ma. B. den Ouden. M. v. d. Broek. De heer L. Haase slaagde voor het einddiploma H. B. S. B. Tot diaken der Geref. Kerk Is geko zen de heer G. Horsman. NOORDWIJK. 131 sollicitanten. t Voor de per 1 October a.s. vacante be trekking van hoofd der openbare lagere school alhier, hebben zich 131 sollicitanten aangemeld. Twee collecten. B. en W. hebben aan de stichting „Door gangshuis Hoenderloo" te Hoenderloo toe stemming verleend tot het houden van een collecte ln deze gemeente op morgen en aan de Vereenlging voor Chr. Gezond heids- en vacantiekoloniën in Nederland, genaamd ..Voor het zwakke kind", afd. Noordwijk, tot het houden van een col lecte op a.s. Zaterdag. NOORDWIJK BINNEN. Als gevonden werd bij de politie aan gegeven: pianopoot; dameshandschoen; rijwielbelastingmerk; damestasch met In houd: heerenrijwiel; rolletje briefpapier* huissleutel: damesrijwiel en een porte feuille. Inlichtingen uitsluitend des Woens dags en Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politle-bureele te Noordwij k-Blnnen. OEGSTGEEST. Gevonden voorwerpen over de maand Juni Twee sleutels aan bandje; paar dames handschoenen- voetbal; dameshorloge; portemonnaie; koralen ketting; portemon- j naie met inhouddameshandtasch met in- Als U geen raad meer weet vod de rheuma tische pijnen, alles reeds hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts. Zl) hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAC 3716 (Ingez. Med.) houd; glacé dameshandschoenen; belas- tingmerk: sleuteltjes; paar witte hand schoenen; paar gymschoenen; kaart met speldjes; vulpen: rijksdaalder; portemon naie met vreemde postzegels; zakmesje; regenhoedje; portemonnaie; paar dames handschoenen: bril; zilveren speld; sjaal; jongensjasje en een kano Inlichtingen lederen werkdag van des vm. 8 uur tot des n.m. 10 uur aan het bu reau van politie Wilhelminapark 17. De heer R de Zeeuw, proponent al hier. heeft een beroep van de Doopsgez. Sociëteit te Twisk-Abbekerk-Medemblik aangenomen. De collecte voor Maatschappelijk Werk ln Ziekenhuizen heeft in deze gemeente f. 155.opgebracht. RIJNSBURG. Kostelooze inenting. Morgenmiddag te 2 u. 30 n.m. bestaat ten huize van den heer G. J. Rijkmans. arts alhier, gelegenheid tot kostelooze inenting. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie z. van J. H. Kroon en A. W. VerduUn; Jannetje d. van D. Noort en P. v. Egmond. Ondertrouwd: J. P. de Koning j.m. 21 jaar en A. v. d. Mey j.d. 20 Jaar; M. P. de Bruijn J.m. 26 Jaar en A. Kralt J.d. 23 Jaar. Overleden: A. v. d. Stelt 85 Jaar wed .van P. van Klaveren; C. M. v. Klaveren, 69 jaar. echtgenoote van J. Zandbergen; A. Kraan 61 j. Kostelooze rij wi el bel ast ingm erken. De assistent dienstgeleider der dir. be lastingen alhier zal zitting houden tot in diening van aanvragen voor kostelooze lij- wielbelastingmerken 1938/39 en wel op het politiebureau of in het stempellokaal op: Maandag 18 Juli van 7 tot 9 uur nam. op Dinsdag 19 Juli van 7 tot 9 uur nam. en op Woensdag 20 Juli van 3 tot 5 uur nam. De zitting op Woensdag is uitsluitend voor werkloozen. De Inhoud van de zendingsbusjes der Ger. Kerk over Mei en Juni bedroeg f. 141.50. SASSENHEIM. DE GEREF. KERK JUBILEERT. Iets uit de geschiedenis. Dezer dagen bestond de Geref. Kerk al hier 75 jaar. Dit feit zal in October offi cieel herdacht worden, waarbij ds. P. D. Kuiper een gedachtenisrede zal uitspreken. Zonder op deze herdenking vooruit te willen loopen, vermelden we in het kort uit de geschiedenis van de kerk het vol gende. De eerste godsdienstoefening werd gehou den ten huize van den heer Brinkerhoff in de Oude Post. In een achterkamertje van het huis thans bewoond door mevr. de wed. Roosa, kwam men bijeen. Voorganger van den eersten dienst was ds. J. H. Don- ner Sr. uit Leiden. In 1865 kreeg de gemeente haar eersten predikant, n.l. ds. Diemer die ook met het herderlijk v;erk te Noordwijk-Binnen was belast. Hij kwam iederen Zondag na des morgens daar het Evangelie verkondigd te hebben, naar Sassenheim loopen: weer of geen weer en dat langs de betrekkelijk ongebaande wegen van toen. Slechts zel den maakte hij van een rijtuig gebruik of werd hij door de boeren, die toen hier talrijk waren en een gespan hadden, afge haald. Hij diende de kerk van Sassenheim tot 1868. Al spoedig groeide men uit de kamer en werd een kerkje gebouwd, dat eveneens na niet langen tijd te klein bleek. Het werd afgebroken en op dezelfde plaats verrees een groot kerkgebouw, thans is deze kerk verbouwd tot kistenfabriek der firma B^kk^r Met den groei der burgerlijke gemeente groeide ook de kerkelijke gemeente, waar toe ook Voorhout. Warmond en de Kaag behooren. Al spoedig bleek de behoefte aan een grooter kerkgebouw. Dit verrees omstreeks 1912 aan de Julia nalaan en heeft reeds een vergrooting ondergaan. De kerk telt thans 719 belijdende en 979 doopleden. De gemeente heeft behalve ds. Diemer de volgende voorgangers gehad; ds. L. van Dellen van 1868—1871: ds. S. A. v. d. Hoorn van 1872—1874: ds. S. T. Goslinga van 1875—1878; ds. J. Thijs van 1878—1919; ds. A. M. Boeyenga van 19191928 en ds. P. D. Kuiper die zich op 20 October aan de gemeente verbond. DE A.S. TENTOONSTELLINGEN IN „BLOEMENLUST". Al duurt het nog langen tijd alvorens de eerste tentoonstelling zal plaats vinden, de kweekers moeten nu reeds weten wat gevraagd wordt. Zoo heeft het bestuur besloten weder een Kersttentoonstelling te houden op 22. 23 en 24 December. Hiervoor wordt een gouden medaille beschikbaar gesteld voor de beste inzending Hyacinthen, bestaande uit minstens 100 planten in 10 soorten en minstens 10 planten per soort. De tulpententoonstelling wordt gehou den van 1721 Januari 1939. Voor de beste inzending tulpen ln 10 soorten en minstens 24 stuks per soort, wordt een zilveren wisselbeker beschikbaar gesteld. Bij genoegzame deelname wordt van 7 tot 11 Febr. een Triumphtulpententoon- stelllng gehouden De jaarlijksche narcissententoonstelllng van 1418 Febr. besluit de reeks tentoon stellingen. Voor deze shows zijn 4 prijs vragen uitgeschreven, waarvoor 3 wissel bekers en 1 gouden medaille beschikbaar zijn. HEDEN. Hooglandsche Kerkgracht 46: Evangeliepredi king n.m. 8 uur. Huize Feenstra (Rapenburg)Natuurgenot. Lichtbeeldenavond, 8 1/4 uur. Donderdag. Jeruël (le Groenesteeg)B(Jbclbespreking. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12^4 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantle ls het Museum geopend Maandag t.m. Vr(Jdag van 912 en 2—5 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt f.025 inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 103 uur ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of f> ir Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst, v. d. Werf f park. Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- tcekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender- maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 il nam 's DonderdagsInst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tecen diphterie. 316 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Vrouwen en Soldaten". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De Tyran". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De Spion der Lanclers". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Folies Bergère". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De Piloot ver dween". Nova-Theater. (Katwijk-aan-Zee), nam. 8 uur: „Follow the fleet". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 9 t/m. Vrijdag 15 Juli waargenomen door de apothe ken: Boekwyt. Breestr. 74, tel. 552 en te Oegst geest door de Oegstgeestsche Apotheek. Wilhel minapark 8, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Kostelooze rijwielmerken. Voor het ln ontvangst nemen van aan vragen voor kostelooze rijwielbelasting- merken wordt zitting gehouden ln het ge meentehuis op 18 Juli voor hen wier na men beginnen met de letters A—H, op 20 Juli voor de letters J—R en op 22 Juli voor de letters SZ, telkens des avonds van 7—9.30 uur. Goed afgeloopen. Gasteravond slipte in de Hoofdstraat een uit de richting Leiden komende auto en reed via het trottoir, door den ingang van de R.K. Pastorie inden voortuin en kwam tegen een boom tot stilstand. Hoewel er in verband met den kerk dienst veel publiek op straat was, liep alles zonder persoonlijke ongevallen af. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Uitstapje. De meisjesvereen. „Ruth" maakte een uitstapje naar Amsterdam en het Gooi, waar o.a. Valkeveen bezocht werd. Zooals te begrijpen is, hebben de jeugdige reizig sters volop genoten, ondanks het minder gunstige weer. Door B. en W. is aanbesteed het ver richten van verf werken als perc. I de gas houder. H. ambtswoning van den burge meester, III. hekwerk idem, IV. garage Florisschoutenstraat en V. woonhuis park wachter. Laagste inschrijvers: perc. I. G. C. van Goeverden f.490; perc. II. G. Bemelman f.265; perc. IH. J. v. Houten Llsse f.100; perc. IV. J. van Duiker f.59; perc. V. J. de Nobel f. 65 en in massa G. C. van Goever den f. 1000. De Zaterdag alhier gehouden speld jesverkoop ten bate van de vereeniging tot bestrijding van T.B.C. onder alle gezind ten heeft f. 51.35 opgebracht. 2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6