De ronde van Frankrijk LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 12 Juli 1938 Geeft Japan de spelen op? RECHTZAKEN Nederlanders komen in een peleton aan. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 79-Jarigen H. J. E. uit Oegst- geest. die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den kanton rechter te Haarlem, waarbij hi) was ver oordeeld tot een geldboete van f. 300 subs. 30 dagen hechtenis (elsch f. 600 subs. 2 maanden! hechtenis. Verd. had een 33- jarigen landbouwer in Haarlemmerliede, die een gezwel aan het dijbeen had, met „t.b.c."-capsules behandeld, hoewel dokto ren hadden verklaard dat alleen chirur gisch ingrijpen genezing kon brengen. De officier van justitie had bevestiging ge vraagd van het vonnis. De rechtbank sloot zich hierbij aan. Verdachte heeft tegen dit vonnis cassa tie aangeteekend. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Buurvrouwen-ruzie. De officier keek wat vreemd op; de politierechter keek schuin onder zijn bril door, de griffier glimlachte; dót beloofde wat. Drie vrouwen drongen als in strijd de rechtszaal binnen; de voorste ging naar de verdachtenbank, op haar arm.een baby. Dat is ongewoon bezoek in de rechtszaal Het kind zat zoet, al keken haar oogjes wat vreemd naar de heeren in hun statige toga's. Natuurlijk; burenruzie was het. En, even natuurlijk: .scheldwoorden. De beleedlgde buurvrouw uit een Leid- sche straat, beaamde hetgeen de politie rechter uit het verbaal voorlas. „Allemaal leugens, allemaal leugens", galmde de Juffrouw in de verdachtenbank en de baby begon Instemmend mee te kraaien. „Dadelijk krijgt u het woord", kondigde de politierechter aan, hetgeen een bevredi gend „O" door de Juffrouw tot gevolg had. Ei was nog een buurvrouw, die zei de leelijke woorden te hebben gehoord. „Alle maal leugens", benadrukte de verdachte weer eens. Toen mocht ze vertellen. En ze deed het óók In de rechtszaal was ineens een complete burenruzie aan den gang, want de juffrouw op de getuigenbank meende ook nogeens haar hart te mogen luchten en de baby huilde een deuntje Het werd een ruzie waarin veel intimi teiten werden bloot gelegd. De officier vroeg f. 7 50 boete, hetgeen een nieuwe woorden-explosie deed ontstaan. „Kunt u niet gaan verhuizen?" probeerde de politierechter te bemiddelen .maar dat was slechts olie op het vuur. „Voor haar? nooit", decideerde verdachte. „Nou", zei de politierechter berustend, en hij legde f. 5 boete op ..Beneden kunt u hooger beroep aan- teekenen", zei hij er bij. „Dat doe ik", besliste de juffrouw. Rare incasso. Het was een krachtdadige manier van incasseeren geweest, die was toegepast door een debiteur uit Zoetermeer. Toen Z. by familie te Hazerswoude ver toefde, had hij geconstateerd dat een lid der familie op zijn gezicht werd geslagen, omdat hy zijn schuld niet kon betalen. „Het is een rare methode" vond de offi cier, „als iemand je niet kan betalen, moet je hem niet gaan slaan". De verdachte die verstek liet gaan had zich al eerder aan mishandeling schuldig gemaakt en daarmee hield de officier rekening, toen hy f40 boete subs. 40 dagen hechtenis vorderde. Het vonnis werd conform dezen eisch. Verdronken hond. De hond dien J, van R. uit Nleuwveen bezat, scheen nogal bloeddorstig te zyn; hy werd althans verdacht schapen in de weide te vervolgen, maar hU had in ieder geval een konyn van een tulnarbelder ver moord. Erg pret.tig was dit voor den tulnarbeider niet, maar hy nam wraak. De hond werd gegrepen en verdronken. Wegens het dooden van een andermans dier, stond de arbeider terecht. Hy bekende, maar meende zich te mogen beroepen op den moordlust van den hond. De officier wilde dit wel als een ver zachtende omstandigheid laten gelden, maar wat verdachte deed, was in ieder geval niet toegestaan. Daarom elschte hy f. 7,50 boete subs. 5 dagen hechtenis. Verdachte vroeg of het niet wat lager kon, en dat bleek te gaan. De boete werd 1.5 subs. 5 dagen. Prettige passagier. Toen de reserve-conducteur J. Tukker uit Leiden den schildersknecht A. J. B. uit Oegstgeest waarschuwde dat hy in een compartiment van de N.Z.H.T.M. niet mocht rooken, had B. daarover zich nydlg gemaakt. By het verlaten van de tram te Rynsburg, had hy den conducteur met een kist be dreigd. Voor deze bedreiging stond B. terecht. Enkele studenten hadden de bedreigingen gehoord, hoewel zy niet hadden gezien, dat verdachte de kist had opgeheven. De officier wees erop, dat B zich in de tram zeer onbehooriyk heeft gedragen. Hij staat zeer ongunstig bekend, is brutaal, onbeschoft en vaak dronken. Hy is reeds zeven maal veroordeeld wegens diefstal, mishandeling etc., en is het laatst veroor deeld met een proeftijd, die nog niet om is. De officier elschte zes weken gevangenis straf; het vonnis werd een maand gevan genisstraf. De serenade. Een wat ongebruikelijke en ongewenschte serenade had een jongeman uit Zoeterwoude aan een meisje te Nootdorp gebracht. Hy zong in het nachteiyk uur, eerst het meisje toe. maar wat hy zong. scheen niet erg fraai te zyn geweest. Wellicht uit kwaadheid dat zyn Julia niet verscheen, wierp deze Zoeterwoudsche Romeo handen met grind naar de woning waarin het meisje sliep. Vier gebroken ruiten waren er het gevolg van. De nachtelijke vryer moest terecht staan voor deze vernieling, maar liet verstek gaan. De vader van het meisje, de landbouwer P vertelde echter dat hy alles door een raampje in zyn slaapkamer had gezien. Hy had al meer last van den jongeman TENNIS. De Intern. Duitsche kampioenschappen. Mej. Rollin Couquerque wint. Mevr. MillerHeine geslagen. De internationale Duitsche tenniskampioen schappen zijn gisteren te Hamburg voortgezet. De Australische en Zuid-Aïrlkaansche speel sters. die Zondag nog op NoordwijV v/aren, speelden gisteren haar eerste partyen. evenals mej. Rollln Couquerque. Onze landgenoote moest tegen de Duitsche speelsters mej. Schu mann. in de eerste set op dreef komen, maar diarna won zij gemakkelijk. Daarvoor had do Nederlandsfche speelster reeds met 6—4. 6—3 van mej. Klein gewonnen. Een verrassing was de overwinning van mevr. Schneider (Duitschl.) op de nieuwe kampioene van Nederland, mevr. Miller Heine. In betrekkelijk korten tijd werd de Zuid-Afrikaansche speelster uitgeschakeld. Ook haar landgenoote, mej. Morphew, ver loor, evenals mej. Coyne. Mevr. Hopman, mej. Wynne, mej. Scott, mej. Piercey, mej. Stevenson en mej. Craze daarentegen won nen haar partyen. In het heerenenkelspel zijn reeds zes van de laatste acht spelers bekend, n.l. Pelizza (Frank rijk). Bawarowski iPolen». Szigety (Hongarije). Von Metaxa "Dultschland), Redl (Dultschland) en Gabory (Hongarije). Austin zal te Noordwijk spelen. In den wedstrijd Nederland Cambridge. In de ploeg welke voor Cambridge zal spe- len tegen de Internationale Club van Neder land, op Zaterdag 30 en Zondag 31 Juli te Noordwyk, zal de bekende Engelsche speler Austin uitkomen. Een paar plaatsen in de ploeg van 6 spelers 2ijn n.l. bestemd voor ..Old Blues". Austin is een van hen. Avory de an dere. Hetgeen beteekent dat er een sterke ploeg komt. want Austin is nog altijd de eerste speler van Engeland, zooals zyn spel te Wimbledon (immers finalist) bewezen heeft en Avory behoort tot de eerste tien. De andere spelers van de ploeg zijn Knotfc, Nicolaides, Mackenzie en Eeman. In onze ploeg zal. zooals wij reeds gemeld hebben, Timmer uitkomen. Of hy echter tegen Austin zal spelen, staat nog lang niet vast. Waarschyniyk zal Timmer er zelf de voorkeur aan geven, in verband met zijn ge ringe wedstryd-oefening om de eerste plaats aan Hughan of van Swol af te staan. N.R.Crt. Leidsche Zaterdagmiddag- competitie. De algemeene vergadering. In een der bovenzalen van café „In den ver gulden Turk" werd gisteravond onder leiding van den heer J. I. Sloos een algemeene leden vergadering gehouden van de Zaterdagmiddag- competitie voor Leiden en Omstreken. De voor zitter kon in zijn openingswoord tot de talrijke aanwezigen vaststellen dat de eerste competitie uitstekend geslaagd is, al waren er enkele kleine moeilijkheden en dat algemeen de wensch be staat om de competitie in stand te houden. Hy deelde mede dat men het budget sluitend heeft kunnen houden en dat thans 59 werkende leden aangesloten zijn. De Krogt leverde hiervan met 20 het grootste contingent. Nadat, spreker hulde gebracht had aan den heer J. Kooreman. die by afwezigheid der andere bestuursleden de competitie soo goed heeft geleld, werden de heeren Sloos en Koore man. op voorstel van den heer Been, by accla matie herkozen. Als derde bestuurslid, tevens competitie-leider, werd gekozen de heer J Faber die zyn benoeming, naar hy ons heden meoeaeelde, gaarne zal aanvaarden. Waarschyniyk zal het bestuur het volgend voor jaar uitgebreid worden met vertegenwoordigers der verschillende banen, doch dit punt komt pas in de voorjaarsvergadering aan de orde. Na de bestuursverkiezing heeft de voorzitter gisteravond de prijzen der competitie uitgereikt De Munnik I kreeg den wisselbeker voor het kampioenschap der eerste afdeeling en Wasse naar n dien in de tweede afdeeling. De spelers der kampioensploegen ontvingen tevens leder een medaille, terwyi aan belde teams een diploma werd aangeboden als herinnering aan het dit Jaar behaalde succes Eenige extra-prijzen waren beschikbaar ge steld voor twee spelers van de kampioensploegen. die de beste resultaten hebben bereikt Dat waren by De Munnik J, Boot en Elsje Koning, beiden met 7 gewonnen wedstrijden en bil Wassenaar mevr. Rogozlnsky met 5 en de heer Snel met 6 overwinningen. Dank werd betuigd aan de banenexploitanten voor hun medewerking. By de rondvraag werd er op aangedrongen den termyn van 14 dagen, binnen welke nieuwe spelers kunnen worden opgegeven, voor het volgend seizoen te wyzlgen. De redactie van dit artikel van het reglement zal geheel veranderd worden opdat verkeerde toestanden worden voorkomen. De voorzitter deelde tenslotte nog mede dat in den winter eenige lezingen over tennis zullen worden gehouden, vermoedelijk door de heeren Vreedenburgh of Schram de Jong. De zesde etappe van de Ronde van Frank rijk, welke gisteren van Bordeaux naar Bayonne werd verreden, was weer geen geheel, maar in twee stukken verdeeld. Het eerste gedeelte liep van Bordeaux naar Arcachon over een afstand van 52.5 K.M., van hieruit voerde het tweede en laatste stuk naar Bayonne, dat 161 K.M. verder lag. De Italiaan Rossi werd winnaar van het eerste gedeelte, terwijl hy op het twee de stuk achter zyn landgenoot Servadei tweede werd. Er werd over de geheele etappe slechts 1 klassement opgemaakt en hierin bezette Rossi de eerste plaats met bijna 2 min. voorsprong. Reeds om half tien gistermorgen ver trokken de renners voor het eerste ge deelte naar Arcachon. Onmiddeliyk werd er een stevig tempo ingezet, maar het duurde niet lang, of de jonge Franschman Glanello sprong weg uit het peleton en had spoedig een 400 a 500 M. voorsprong genomen. Toen echter kreeg hy gezelschap De Italianen Cottur en Rossi, en spoedig daarna nog drie renners, voegden zich by Glanello en te zamen namen zü hun kans waar Hun voorsprong wisten zij te ver- grooten tot 1 min, 35 sec. en wel deed Sylveer Maes enkele pogingen om de vluch telingen achterna te gaan, of trachtte hy het peloton door zyn voorbeeld tot een achtervolging aan te zetten, maar steeds waren de andere Italianen erbij om deze tactiek te beletten, In het kopgroepje za ten Immers eenige Italianen. Cottur kwam het eerst op de wielerbaan te Arcachon aan, maar Rossi was vlak achter hem en bleek in de eindsprint de sterkste te zyn. De andere renners kwa men in een vrywel geslotenpeloton door. Ook de Nederlandsche renners waren daarby. Na drie kwartier rust vertrokken de renners voor het tweede en grootste ge deelte van de etappe. Vooreerst bleven de renners by elkaar, maar plotseling schoot de Duitscher Wengler weg en nam een voorsprong van ongeveer 45 sceonden, Toen achtten Leducq, Lesueur, Mariano, Servadei en Rossi den tyd gekomen om eens te zien, waar Wengler bleef. Spoedig hadden zy hem te pakken. In een tempo, dat bywyien de 45 K.M. overschreed, ging het voorwaarts en zoo snel reden de zes leiders, dat zy hun voorsprong konden vergrooten, ondanks het feit, dat het pelo ton een felle jacht had Ingezet, Met ge- ruimen voorsprong kwam het kopgroepje te Bayonne aan, en thans was het Servadei, die in de eindsprint de beste was. Rossi werd tweede. Wengler bezette de derde plaats. Het groote peloton, waarin zich ook onze landgenooten bevonden, had een flinken achterstand opgeloopen In dit peloton reed ook Majerus mee, maar hy mocht nog maar voor zeer korten tijd de gele trui dragen. In het algemeen klassement had thans Leducq de eerste plaats ver overd, Majerus werd derde achter Weng ler. In het algemeen klassement bezet Mid delkamp thans de dertigste plaats, met nog geen negen minuten achterstand op den nieuwen drager van de gele trui. Le ducq. Ook Van Schendel schoof een plaats achteruit en staat thans 38ste, Van Nek daarentegen kwam een plaats vooruit en is thans 64ste, Schulte bleef 73ste, Domi- nicus kwam een plaats vooruit en is 79ste, onmiddeliyk gevolgd door Hellemons, die drie plaatsen opschoof en dus als 80ste staat genoteerd. Het landenklassement. Het landenklassement ziet er na de zesde etappe als volgt uit: 1. Frankrijk 120 uur 34 min. 16 sec. 2. Frankryk B 120 uur 37 min. 39 sec. 3. LuxemburgZwitserland 120 uur 37 min. 54 sec. 4. België 120 uur 38 min. 57 sec. 5. Italië 120 uur 40 min. 6 sec, 6. Dultschland 120 uur 42 min. 11 sec. 7. Frankryk C 120 uur 52 min. 55 sec. 8. Spanje—(Nederland 120 uur 55 min. 0 sec. MOTORSPORT. De Zesdaagsche in Wales. NederUndsch A-team nog zonder straf punten. Gisteren is de Internationale zesdaagsche om de internationale trophy en om de zilveren vaas in Wales aangevangen. Tusschen 6 en 8 uur in den morgen vond de start plaats onder vry gunstige omstandigheden. Het traject voerde op dezen eersten dag over 400 K.M. Door den regen van de laatste dagen waren de wegen lang niet gemakkelijk te berijden. Tot aan de lunch ging alles vrij goed, doch daarna zat er op het traject een lastige heuvelklim in. die zeer glad was. Voor vele rijders was het uiterst moeilijk hun voorgeschreven gemiddelde te halen. Van de Nederlandsche deelnemers slaag den alleen Persoon met B.M.W. en de zijspan van Wuis Harley Davidson) er in' zonder hulp den heuvel te halen. Van de Nederlandsche solorijders kwamen er enkelen te laat aan de controle, waardoor zij strafpunten opliepen. De mogelykheid bestaat evenwel, dat net tweede gedeelte van het traject geneutraliseerd wordt, waardoor de strafpunten zouden komen te ver vallen. Het officieele Nederlandsche team. be staande uit van Hamersveld. Roest en Bovee. allen met B.M.W. is nog zonder strafpunten. Van het B-team kreeg Renooy met Eysink 20 strafpunten. doch de mogelijkheid bestaat, dat deze hem niet worden aangerekend. Alle Neder landsche deelnemers zijn by de eindcontrole aangekomen, zoodat er geen uitvallers vielen te noteeren. In den strijd om de internationale trophy, waaraan Nederland niet deelneemt, leidt Dultschland voor Tsjecho-Slowakiie en Enge land. Het Duitsche team is n.l. nog zonder strafpunten, in tegenstelling met de trophy- verdediger Engeland, waarvan de zyspanryder bij den heuvelklim tydachterstand kreeg. gehad; hij sprak zelfs van een moord aanslag. De offlèler voelde niets voor de gedra gingen van het verliefde jongmensch en vorderde f. 25 boete subs. 25 dagen hech tenis, waarmede de politierechter het eens was. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantonge recht alhier terecht staan J. L. alhier wegens overtreding van de Woningwet. Verdachte had op vordering van B. en W. van Voorschoten niet. de noodige verandeling aan een hem toe- behoorend perceel aangebracht. De kantonrechter wees verdachte er op, dat hij op 11 April voor eenzelfde overtreding ver oordeeld was tot f.5.boete of 2 dagen hech tenis. Het O.M. elschte nu f. 10.boete of 5 da gen hechtenis. Na een ernstige waarschuwing van den kan tonrechter, dat aan dezen toestand een einde moest komen, werd verdachte veroordeeld tot f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis. DUIVENSPORT. HET OOSTEN (N.B.V.Z.) Wedvlucht vanaf Eindhoven. In concours 119 vogels, welke om 1 uur met Z.W. wind in vrij heid werden gesteld. Door het zeer slechte weer zijn er groote verliezen geleden. De eerste vo gel werd geconstateerd om 3 uur 16 m. Is. met een gemiddelde snelheid van 780.75 M. p. min. De laatste puntentellende vogel om 3 uur 56 m. 20 s. met 595,71 M. p. min. De uitslag is als volgt: Alting 1, 12; v. Gennip 2. 7. 13. 20. 25; Jonk 3, 17, 23; Boekkooi 4. 8. 19; Breed Ijk 5. 27; RomiJn 6. 9, 11, 18, 24, 26. Geel 10; Singerling 14. 28; v. Duuren 15; Schröder 16; v. d. Berg 21. 22; Houthoff 29. 30. A.s. Vrijdag inkorven voor Weert, tevens klokken zetten. KORFBAL. FRAAI SUCCES VAN „FLUKS" TE EINDHOVEN. Fluks heeft deelgenomen aan de D.E.T.O- seriewedstrijden te Eindhoven, waar zy beslag wist te leggen op den eersten prijs. Dit succes is des te fraaier, wanneer men bedenkt, dat Rood Wit een verre van sterke combinatie in het veld bracht, waarin slechte enkele spelers (sters) van haar eerste team speelden. Niet minder dan acht ploegen kwamen in de eerste afdeeling uit. Bovendien had dit tour- nooi een internationaal tintje, aangezien het Belgische ..Jong-Brussel" van de partij was. Er werd gespeeld in twee groepen, elk van vier twaalftallen. Fluks kwam uit in groep A en had daar de Zuideiyke eerste klassers P.S.V. Volt en Breda te bestryden, terwijl groep B gevormd werd door D.E.T.O., Rood-Wit, O.N.A. en Jong-Brussel. Onze stadgenooten speelden een zeer ent housiast spel en versloegen achtereenvolgens P.S.V.dank zij een doelpunt van Van Nierop, met 10. Breda met 20 (eveneens door doel punten van genoemden speler) en Volt met 21. waardoor zy zich in de finale plaatsten. Deze finale, tegen D.E.T.O.. dat zich in groep B als winnaar had aangemeld, werd een fraaie en spannende party korfbal, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Fluks nam. we derom door Van Nierop. de leiding, doch spoe dig daarop maakten dc Eindhovenaren geiyk. Met twee verre schoten bracht Van der Waals echter den stand op 3—1. De volgende opstel ling bleek echter in het voordeel der gasthee- ren, die dan ook 32 scoorden. Na een span nende periode, vergrootte Fluks echter, dank zy een doelpunt van F. Wysman, haar voor sprong. (4—2). D.E.T O. bleef evenwel krachtig volhouden en doelpuntte eveneens (43). En kele minuten voor net einde bracht Van Nierop Fluks echter in veilige haven, waardoor onze stadgenooten in het bezit kwamen van een fraaien beker. Om den 3den en 4den prüs streden P.S.V. en Jong-Brussel. welke ontmoeting met 21 door de Philipsmenschen gewonnen werd. De uitslagen luiden: Afd. I A: Fluks—P.S.V. 1—0: Volt—Breda 2- 0; Fluks—Breda 2—0: Volt—P.S.V. 0—6: Volt —Fluks 1—2; Breda—P.S.V. 0—2. Afd. IB: Deto—Rood Wit 0—1; O.NA.D.E. T.O. 1—2; Jong Br Rood Wit 4—1; D.E.T.O. Jong Br 3—0; Rood Wit—O.N.A 1—1; O.N.A —Jong Br. 0—2. lste prijs; Fluks. 2de prijs: D.E.T.O.. 3de prys: P.S.V., 4de prijs: Jong-Brussel. Organisatie in een ander land nog zeer goed mogelijk, zegt Baron Schimmelpenninck van der Oye. Het A. N. P. meldt uit Tokio: Japan is ernstig van plan van de or ganisatie der Olympische Spelen in 1940 te Tokio af te zien en het Inter nationaal Olympisch Comité te advi- seeren aan een ander land de organi satie toe te vertrouwen. Tegelijkertijd zou Japan dan zijn candidatuur stellen voor de Olympische Spelen van 1944. Wij hebben ons gewend tot den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, mr. A Baron Schimmelpenninck van der Oye, die ons mededeelde, dat mocht Japan inderdaad afstand van de organisatie der spelen doen, het nog zeer goed mogeiyk is de spelen in een ander land te houden. In het begin van deze eeuw heeft zich een dergeiyk geval voorgedaan met Italië en ook toen zyn de spelen nog in een ander land georganiseerd. Indien Japan de spelen dus teruggeeft, zal het Internatio naal Olympisch Comité op korten termyn een besluit moeten nemen en eventueel een ander land uitnoodigen de organisatie over te nemen. Indien dit land de noodige voorbereidingen in den resteerenden tyd kan treffen, is er volgens het protocol niet het minste bezwaar tegen om in 1940 de Olympische Spelen alsnog in een an dere stad te houden, aldus was de mee ning van den N.O.C.-voorzitter. FLUKS—FIKS. Morgenavond te kwart over zeven speelt een combinatie-twaalftal van Fiks tegen Fluks I op het terrein aan den Hooge Rijndijk. SCHAKEN. DE SCHAAKCLUB DER N.Z.H. LID VAN DEN BOND. Wedvlucht vanaf Limoges. In concours 36 De schaakvereeniging N.Z.H.. die in het afge- vogels, welke in vryheid werden gesteld om Joopen jaar reeds enkele wedstrijden tegen an WATERPOLO. ZWIP I—DE ZIJL I 5—3. In een op zeer laag peil staanden wedstrijd is het „De Zyi" niet moge gelukken de over winning op de laagst geplaatste in haar af deeling te behalen. Door ruw spel en regle mentaire overtredingen werden er herhaaldeiyk spelers het water uitgezonden, zoodat van een zuivere krachtsmeting geen sprake was. Direct na het begin weet de linksachter van Zwip uit een snelle rush te doelpunten 10. De Zijl komt hierna sterk opzetten. Blans- jaar werkt zich door alles heen. doch juist wanneer hij in zal schieten wordt hij door twee Hagenaars ondergeduwd. Uit de hiervoor toe gestane vrye worp plaatst hy bij Amoldus die onhoudbaar inschiet. Daar Blansjaar zich ech ter nog in het tweemetergebied bevindt moet hy het water verlaten en wordt het doelpunt niet toegekend. Tot vlak voor de rust houdt „De Zijl" stand, doch dan weet Zwip haar numerieke meerderheid in een doelpunt om te zetten 20. Direct na de rust moet een Hage naar het water verlaten. Het is echter Zwip dat weet te doelpunten, zij het niet reglemen tair. Wanneer haar midachter n.l. op het middenveld een vrije worp krijgt toegewezen schiet hy deze rechtstreeks in het doel. waar na de scheidsrechter den blunder begaat dit doelpunt toe te kennen 30. Niet ontmoedigd speelt De zyi verder. 6 tegen 6 en 5 tegen 5 spelend weet .zij den stand spoedig op 3—2 te brengen. Tot tweemaal toe weet Zwip echter hierna door numerieke meer derheid te doelpunten 52. Na het uitzwem- men fluit de scheidsrechter voor een overtre ding. doch wanneer de Hagenaars doorzwem men laat hij rustig verder spelen, waardoor by na een zesde doelpunt door hen wordt ge scoord. Na dat de Zijl nog eenmaal verkleind heeft <5—3) komt het einde van dezen on- prettigen wedstryd. A.Z.C. IG.H.A. 1—1. Gisteravond werd in het Alphensche zwem bad bovengenoemde wedstrijd gespeeld. De ont moeting had een zeer spannend verloop. Spoe dig wist A.Z.C. de leiding te nemen door Raap horst. die fraai van uit het midden wist te scoren 10. De aanvallen van de bezoekers waren evenmin van gevaar ontbloot, doch zij waren met het schieten minder gelukkig, zelfs een strafworp leidde niet tot het gewenschte resultaat, zoodat onveranderd de rust kwam. nadat kort daarvoor Bonte van A.Z.C. het water verlaten moest. Na de rust kwamen de Hagenaars nog meer in den aanval, doch de A.Z.C.-keeper liet zich niet gemakkelijk verschalken en eerst kort voor het einde wist de linksvoor van G.H.A. den ge lijkmaker te scoren. H.U.S. I—DE ZIJL IV 0—5. Te 's-Gravenhage werd gespeeld in het Zui- derparkbad voor de competitie van den Kring Den Haag van den K.N.Z3. de wedstrijd H.U.S. I tegen De Zyi IV. De Leidenaren wonnen met 5—0. Rust 20. Scheidsrechter Loeven leidde uitstekend. POELMEER—L.Z.C. UITGESTELD. Wegens de te lage temperatuur van het water is de voor gisteravond vastgestelde wedstrijd Poelmeer IL.Z.C. I niet doorgaan. VOETBAL. ALPHENSCH SLAGERSELFTAL- WINKELBEDIENDEN 8—6. In een spannenden en doelpuntenrijken wed stryd wisten de Alphensche slagers dank zy een productieve tweede helft met den buit te gaan striken. De rust ging in met den stand 21 voor de Winkelbedienden. Ook in de twee de helft wisten de winkelbedienden nog geruft- men tyd in de meerderheid te biyven. doch daarna kwamen de slagers geducht opzetten en volgden de doelpunten elkander regelmatig op. Het eindresultaat werd 86 voor dc slagers. Scheidsrechter De Wissel leidde goed. 6.35 uur 's morgens met Z. wind. Op den zelf den dag bereikten elf vogels hun hok. Afstand 742 K.M. De eerste vogel werd geconstateerd om 3 uur 28 m. 56 s. en bereikte een gemiddel de snelheid van 1387.86 M. p. min. De laatste puntentellende vogel Zaterdagochtend om 5 u. 34 m. 40 s. met 772,54 M. p. min. Het concours stond gesloten van 10 uur 's avonds tot 5 urn 's morgens. Door zeven leden werd deelgenomen aan dit concours. De uitslag was als volgt: Geel 1, 8: Houthoff 2. 3. 11; v. d. Berg 4. 7, 12; v. Duuren 5, 9; v. Gennip 6; Cossee 10. dere clubs speelde, heeft thans besloten zich als lid van den schaakbond voor Leiden en Omstreken aan te melden, waardoor dan tevens de gelegenheid geopend wordt in de a.s. competitie mede te spelen. LEITHEN I-II—DE 2 KON. I EN II. Een vriendschappelijke wedstryd als oefen wedstrijd bedoeld werd gisteravond gespeeld tusschen een 8-tal spelers van Leithen en een 8-tal van de R.K. Schaakclub „De 2 Koningen". De uitslag was: J. Galjaard (L.)—D. v. Gelder (2 K.) 0—1: A. H. de VosL. Tummers ViP. Verstraa- tenH. H. Raaphorst O1; W. F. de Ridder J. Zandvliet 01; H. H. v. KapelP. F. v. d. Steen 01: C. KwaadgrasG. Plasmeyer 01; J. W. v. d. LindenL. Thoolen 01- W. Hamer lingH. Kettenis 01. Totaal Va7%. WASSENAARSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht met jonge duiven vanuit Breda, afstand pl.m. 67 K.M. Aldaar werden de dui ven gelost met Westenwind en bewolkte lucht. Onderweg hebben zij echter nogal met regen buien te kampen gehad waardoor de komst der duiven zeer onregelmatig was. De uitslag was als volgt. 1 J. J. Pennaarts; 2. 5. 10. 14. 15. 18. 22. 28. 29 J. H. M. Brouwer; 3. 27. 30. 31. 32. 32, 34. 36 en 37 K. I. Waasdorp; 4. W. C. van Beekum; 6. 7. 8, 9. 12. .13, 16. 17; Hedenavond is er teamtraining voor de club- en 38 L. H. de Kleine: 11. 23. 26 en 35 P. Bouw-kampioenschappen. Start en samenkomst te mans; 19, 20 21, 24 en 25 C. Versteeg Jr. kwart voor zeven. WIELRENNEN. „NIEUW-SWIFT". ZEILEN. NEDERLAND WEER DERDE. In de internationale marine-zeilwedstrijden te Kiel. Gisteren zyn de internationale marine-zeil- wedstryden te Kiel voortgezet. Ook nu weer eindigde de race in een overwinning van de Duitsche boot, die met flinken voorsprong als eerste door de finish ging. Tweede werd de Ita- liaansche boot, terwyl. evenals in de eerste race, de Nederlandsche boot. ditmaal bemand met luit. ter zee le klasse C. Moolenburgh. als derde eindigce In het klassement staat Nederland op de derde plaats. De uitslag van deze tweede race was: 1. Duit-schland (luit. ter zee Koppenhsgen) 1 uur 58 m. 36 s.: 2. Italië (kap. Del Grande) 2 uur 2 m, 44 s.; 3. Nederland (luit. t-r -e le klasse Moolenburgh) 2 uur 3 ai. 26 s.; 4. Engeland (kap. Ballies Groman) 2 uur 3 r.i. 33 s.: 5. Frankryk (kap. Arten du Jonchay» 2 uur 4 m 10 s.: 6. Estland (kap. Linneberc 'i uur 7 m. 6 s.: 7. Zweden: 8. Roemenië. 9. Turjcye; 10. Denemarken. Polen gaf op. In het klassement is de stand thans: L Dultschland 22 punten; 2. Italië 11 punten: 3. Nederland 7.34 punten. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11