Uit de Rijnstreek De watervoorziening van Rome LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Zaterdag 9 JuCi 1938 Wordt voor 1942 gemoderniseerd RECHTZAKEN THIJS IJS EU DE VREEMDE WEKA XEV 'AARLANDERVEEN. Vergadering feestcomité. Mede in overleg met burgemeester P. A. Colijn en de plaatselijke geestelijken ls het comité voornemens. In verband met het as. regeeringsjubileum, een volksfeest te organïseeren op 5 en 6 September. Het comité heeft gemeend om de wen- sdhen van alle ingezetenen te moeten be spreken. Voor 5 September vermeldt het programma des middags kinderfeesten en een concert en voor 6 September een kerk dienst en feestelijkheden die nog nader vastgesteld moeten worden. voor het comité voor den autotocht van ouoon van dagen. De belangstelling was groot. Vóór den wedstrijd hield de burgemeester een korte toespraak. Met de rust stond Leimulden reeds met 40 voor en in de tweede helft werden i door de Leimuidenaars nog drie doelpunten gemaakt. Na den wedstrijd nam burgemeester Bakhuizen het woord. Hij wenschte Lei- muiden geluk met het behaalde succes en den mooien beker en overhandigde dezen den geestelijk adviseur der vereenlging. Tijdens den wedstrijd bracht „Sympho- nle" vroolijke muziek ten gehoore. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes, z. van Johan nes J. l'Amle en Allda J. VerweiJ. Ondertrouwd: Johannes Marlnus van Nie- kerk, 36 jaar^en Jenneke Maria Petronella Margaretha van Leeuwen, 30 jaar. Gehuwd: Pleter Johannes Vlerbergen, 28 jaar (won. te Haarlem) en Hendrikje van der Kolk, 26 jaar; Jan den Hertog. 36 jaar (won. te Alk maar) en Johanna Adriana van Dam. 33 jaar. Overleden: Gerardus Antonie Vergeer. 2 jaar; Marritje van Dijk, 24 Jaar (te Oegstgeest). Loop der Bevolking. Gevestigd: v. Texel, Den Burg. Westerweg 1. Job Alderlieste, landarbeider. Achtermiddenweg 1; v. Boskoop. Barendstraat 10. Hendrik J. La- moree en eentg., hotelhouder. Steekterweg 120; v. IJsselmonde. Dorpstraat 130. Eliza Taselaar en gez., z.b., v.. Boetzelaerstraat 83; v. Boskoop, Puttekade 93. Ellas A. th. v. d. Born, koopman, Heerenweg 83. Vertrokken: n. Rotterdam. Nic. Beetsstraat 101e. Pleter A. Hes en gez., loodgieter. Oranje straat 46; n. Haarlem. Leidscheplein 42 rood, Hendrikje v. d. Kolk, z.b.. Oranjestraat 36; n. Alkmaar, Jan v. Scorelkade 75; Johanna A. v. Dam, z.b., v. Boetzelaerstraat 34: n. Hellen - doorn, Smidsweg 40, Johannes Hengstman, z.b. Raadhuisstraat 44; n. Arnhem, Alexanderstr. 20. Gertrud E. E. Klinger en kinderen, z.b., v. Mandersloostraat 74. De heer L. P. Wols die vorige week werd benoemd als bestuurslid van de Wil- helmlna-vereenlging heeft wegens drukke werkzaamheden voor deze benoeming be dankt. Woensdag a.s. wordt alhier de beken de „Zonnestraal" collecte gehouden, ten bate van T.B.C.-patiënten van alle ge zindten. Het Jappen-comité alhier ten bate der zending ontving in de afgeloopen week een gift van f. 100. De opbrengst van de jaariijksche col lecte ten bate van ziekenzorg der Ned. Herv. Kerk bedraagt plm. f. 600. Aan de M.T.6. te Haarlem werd onze plaatsgenoot Z. v. d. Putte in de afd. weg en waterbouwkunde bevorderd van het eerste naar het tweede leerjaar, terwijl G. H Zweers een zelfde bevordering maakte Jn de afd. electrotechniek. G Baane werd bevorderd van het. tweede studiejaar naar het practische leerjaar in de afd. werktuigbouwkunde. J. H, H. Weertsema werd in de afd. weg en waterbouwkunde van het tweede naar het vierde studiejaar bevorderd. ALKEMADE. De viering van het regeeringsjubileum. Door de feestcommissie te Oud-Ade werd bij den heer v. d. Hulst een vergadering gehouden ter bespreking van de feestvie ring op 24 Augustus as. Met een woord van welkom werd door den voorzitter de vergadering geopend, waana men overging tot voorlesing der vele ingekomen stukken Besloten werd weer op dezelfde wijze als vorige Jaren het feest te vieren. Den ge- heelen dag worden das weer kinder- en volksspelen gehouden; hiervoor zal op de eerstvolgende vergadering een programma worden samengesteld. Bij gelegenheid van het veertigjarig regeeringsjubileum heeft het bestuur gemeend om ai degenen die in deze veertig jaren van Oud-Ade zijn vertrokken en die dus voor korter of lan- geren tijd te Oud-Ade woonachtig waren op bijzondere wijze in de feestvreugde te laten deelen. Hiertoe zullen aan de huldi ging van HM. de Koningin, waaraan te vens een wedstrijd verbonden is, allen kunnen deelnemen. Fraaie prijzen zullen worden uitgeloofd. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus Anthonlus, z. van H. v. d. Berg en E. Feddema Krijntje. d. van A. Streefland en E. van der Ham Pietje Jantje, d. van H. de Boer en N. Slingerland. Getrouwd: L. J. van Dissel, wedr. van M. van den Bos. 48 j. en D. Uithol, wed. van J. Blok, 42 j- D. Boot. 22 j. en H. J. Stapper. 22 j. Overleden: M. P. Punselie, 6 maanden. Loop der Bevolking. Gevestigd: W, van Sevenhoven, boerenknecht Kerkstraat 105, van Naarden Wed. A. K. Mol. hulshoudster. Wilhelmlnastr. 8 van Willemstad M. Dieleman. dienstbode. Meije 14 van Ter- neuzen J. M. Schinkel, zonder beroep. Weij- land 17. van Berkel en Rodenrijs K. van der Sluis, zonder beroep. Spoorstraat 27. van Zeven hoven A. Domburg, chauffeur-monteur, Spoorstraat 27, van Zwammerdam. Vertrokken: A. Rijlaarsdam geb. Rodenburg, zonder beroep naar Voorschoten, Leidscheweg 48 W. Bergshoeff, schoenmaker naar Ede, Waterlooweg 33. BOSKOOP. De reisvereeniging .Met en voor Elkander" heeft in een tweetal touring cars een reisje gemaakt naar de Hooge Veluwe. O. m. werd een bezoek gebracht aan de Loener waterval en het nationaal park. Tot slot had in hotel Noord-Brabant te Utrecht een gezellig samenzijn plaats in verband met het eerste lustrum der ver eenlging. LEIMUIDEN. Voetbalwedstrijd ten bate van het comité Ouden van Dagen. Donderdagavond speelde Leimulden I op haar terrein de jaariijksche wedstrijd om den zilveren wisselbeker tegen D.W.B. De baten van dezen wedstrijd waren bestemd NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Teunis. z. v. G. Kranen burg en G. J. Verduijn; Petronella Wilhelmina Maria. d. v. M. Kwakkenbos en P A. de Brec; Johannes Lambertus. z. van G. P. van der Weij- den en J. L. van Steijn. Een collecte in de Herv. Kerk voor de Zeemans-zending bracht f. 20.95 op. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonius Cornells. Z. van C. R. de Groot en E. A. Redegeld Maria Geertruida Jacoba, D. van W. W. M. Stokman en A. M. E. Wernekers Johanna Hermana. D. van J. H. v. Leeuwen en A. Noordam Margaretha Maria. D. van J. v. d. Lee en A. P. Vork. Loop der bevolking. Vertrokken: H. Lulofs, naar Noordwijk R. Snier, naar Rotterdam J. Dagevos en gezin, naar Borssclen J. D. Volkers en gezin naar Alkmaar. GevestigdE. Molenaar, uit Zaandijk C. M. v. d. Berg uit Hazerswoude A. Boor uit Huizen P. L. de Jonge uit Ovesande A. C. v. Tol uit Den Haag A. J. Broohm uit Rotterdam A. W. G. Touwen uit Zeist. NIEUW-VENNEP. Geslaagde uitstapjes. Tegen geringe geldelijke vergoeding wer den de collectantjes van de Neerbosch Weesinrichting in de gelegenheid gesteld met gebouwen en weezen kermis te maken. Met graagte werd aan het uitstapje deel genomen. Ook grooteren sloten zich bij hen aan. Onder leiding van haar presidente maakte de Geref dames-naaikrans .Dor cas" een uitstapje naar Marken. Begun stigd door mooi weer werd de reis een vol ledig succes. 1 WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth, d. v. G. Hofman en van T. Schmidt; Johannes, z. v. J. Möhle en van M. van der Knijff; Hendrik, z. v. wijlen H. de Rooij en van J. M. Oskam; Agatha Wilhelmina. d. v. L. A. van Manen en van J. G. Hardijzer. Overleden: A. Luiten. 70 jaar. Ondertrouwd: H. C. P. Geers en G. de Vries; A. Wessendorp en E. la Grand: B. Boofj en M. J. Glasbeek. Gehuwd: A. Heemskerk en H. van Eek. Gevonden. Rijwielbelastingmerk, een zwempak en een jongensjas bevragen op het politie bureau. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Alegonda Wilhelmina Cornelia, d. van H. J. W. de Mol en B. Oosterlaan; Simon z. van J. C. Bax en J. Klein; Teunis. z. van A. J. v. d. Velden en A. Verheul. Autotocht Ouden van Dagen. Begunstigd door mooi zonnig weer maak ten de Ouden van Dagen een autotocht naar Ouwehand's Dierenpark te Rhenen. De stoet, die des morgens om 9 uur uit (Van onzen Romeinschen correspondent!. Rome, 8 Juli 1938. Het is bekend, dat men in Rome, evenals in geheel Italië feest weet te vieren, en dat er een groot aantal wereldlijke en kerke lijke feesten hiertoe de gewenschte gelegen heid geeft. Vooral in het voorjaar en wat de kerkelijke feesten betreft tus- schen Paschen en PinJcsteren volgen deze hoogtij-dagen elkaar op, zoodat het niet slechts voor den vreemdeling, maar ook voor den in de Eeuwige Stad gevestigden buitenlander moeilijk wordt, het overzicht niet te verliezen. Tegen het eind van de maand Juni, wanneer de zomersche hitte zich begint te doen gevoelen, wordt de stroom echter minder. Na de luidruchtige viering van den Sint Jansdag en het zonnekeerpunt vormt de machtige Sint Pieter op 29 Juni nog eens het trefpunt van alle Romeinen, ook van de minder kerksche burgers. In de Pauselijke kathe draal wordt dan immers met groote praal de dag van de apostelen Petrus en Paulus herdacht. Volgens aloude traditie gaat men hulde brengen aan het eeuwenoude bron zen beeld van Sint Petrus, dat op dien dag met de pauselijke gewaden bekleed is en de gouden driekroon draagt. Iedereen wil den voet kussen, die dan ook in den loop der eeuwen reeds danig afgesleten is. Den volgenden dag begint de groote uit tocht uit de stad, want in de brandende zomerhitte, wanneer de thermometer reeds in den vroegen ochtend de 45 graden Celsius heeft overschreden en maanden lang geen druppel regen meer gaat val len, is het verblijf in het zonnegloeiende hulzenmeer nu juist geen genoegen. Een zaam ligt de millioenenstad te midden van de uitgestrekte Campagna, en behalve het traag stroomende geelachtig troebele water van den „blonden" Tiber en een enkel zijriviertje biedt de natuur wijd en zijd geen enkele verfrissching. Tocfi moet men niet deenken, dat Rome daarom een stad zou zijn, waar gebrek aan water heerscht, want reeds het vernuft van de oude Romeinen heeft duizenden Jaren geleden geweldige steenen water leidingen geschapen, die het kostbare nat over een afstand van vele honderd kilo meters aanvoerden en gedeeltelijk nog he den in werking zijn. Andere „aquaducten" zijn in puin gevallen, en hun grootsche ruines wekken nu nog onze stomme be wondering, en niet slechts in Italië, maar ook ln Zuid-Frankrijk, in Spanje en zelfs in Afrika. Toen heerschte in Rome niet slechts geen waterschaarschte, maar de stad was zelfs rijker aan water dan welke stad ook in de destijds bekende wereld. Het oude Rome bezat veertien groote aquaduc ten, die het kostbare nat naar de stad brachten, terwijl meer dan 800 waterlei dingen ln de stad de „Termen" verzorg den. de geweldige publieke en particuliere badinrichtingen. Op eiken inwoner van het antieke Rome kwam de fantastische hoeveelheid van dagelijks duizend liter wa ter. dus meer dan zelfs in onzen tijd in een groote en moderne stad voor eiken bewoner beschikbaar is. Geen wonder, dat dit water op overvloedige wijze in fontei nen en waterkunstwerken dienst kon doen, om de drukkende hitte te bestrijden en de stad te verfraaien door kostelijke en lommerrijke wandeltuinen. In de middeleeuwen is het grootste deel van deze waterleidingen in verval geraakt, zoodat het beschikbare water nog maar ter nauwernood voldoende was voor het zoo geweldig geslonken aantal inwoners, dat de „Eeuwige Stad" trouw was geble ven. Nadat Rome in de vorige eeuw weer de hoofdstad was geworden van het her- eende Italië en dus een nieuwen bloei te gemoet ging, kon de besluiteloosheid van de toenmalige regeerders en de laksheid van het volk voor wat de watervoorzie ning betreft, de ontwikkeling van de stad niet voldoende bijhouden De waterrijk dom van het oude Rome leek een sprookje waaraan de dorstende bewoners van het nieuwe Rome temidden van hun verdorde Campagna maar nauwelijks konden geloo- ven. Het is verwonderlijk, dat ook de fascis tische regeering, die onder het bezielende initiatief van den Duce zulk geweldig werk heeft verzet, om Rome uit haar duizend jarigen slaap te schudden en ten koste van mllliarden lires in een ondanks haar historisch karakter waarlijk moderne stad te veranderen, tot dusver niet in staat was gebleken, de watervoorziening van de ge stadig groeiende millioenenstad op peil te brengen. Het is zelfs nog slechter gewor den, want terwijl nog in 1870 op gemiddeld 400 liter dagelilks per inwoner kon worden gerekend, is dit gemiddelde thans gedaald tot nog maar slechts 285 liter. Rome, dat thans 1.200.000 inwoners telt, welk getal jaarlijks met 100.000 vermeerdert, terwijl het grondgebied van de stad zich in de laatste jaren heeft verdrievoudigd, bezit nog steeds het gelijke systeem van haar watervoorziening ais in het begin van deze eeuw! Een behoorlijk drinkwater leveren slechts twee aquaducten, het aloude „Aqua Pia Antica Marcia", dat de stad via Tivoll bereikt, en het veel kleinere .Acqua Ver- gine", terwijl het water van de „Acqua Paolo" en „Acqua Felice" niet voor de menschelijke consumptie geschikt is. En deze schamele watervoorziening wordt nog meer bemoeilijkt door het abnormale kalk- gehalte van het water, dat telkens weer binnen korten tijd de buizen doet ver nauwen en verstoepen, zoodat geheele stadswijken tengevolge van den schaar- schen aanvoer en de voortdurende her stelwerkzaamheden van het meest nood zakelijke water zijn verstoken. Maar thans zal er dan eindelijk afdoen de verbetering gebracht worden in deze penibele situatie. Den stoot tot deze ver andering heeft in hoofdzaak de komende wereldtentoonstelling van Rome in 1942 gegeven. Tegen dien tijd rekent men op twee millioen Inwoners, terwijl het gebied van de stad zich nog aanmerkelijk tegen de kast van de Tyrrhenische Zee toe zal hebben uitgebreid. Het is de wil van Mus solini, dat het nieuwe Rome ten tijde van de „E. 42". zooals men de „Expositie 1942" reeds heeft gedoopt, ln alle opzichten een volmaakt moderne stad zal zijn, met on berispelijke wegen, ondergrondsche spoor wegen. een ultramoderne luchthaven voor water- en landvliegtuigen tegelijk en last not least een behoorlijk functlonneerende en toereikende waterleiding. In deze dagen wordt door de Consulta het besluit geno men. een begin te maken met de werk zaamheden voor de nieuwe waterleiding van den „Peschiera". die een capaciteit zal hebben van ruim 4000 liter in de seconde en in samenwerking met de inmiddels eveneens te verruimen bestaande water leidingen aan de komende twee-millioenen- stad een watervoorziening zullen waar borgen, die op lange zicht zal gelijk staan met den waterrijkdom van het Rome der oudheid. (Nadruk verboden). onze gemeente vertrok bestond uit 44 auto's en 3 motorrijwielen. Door de schooljeugd werden de oudjes toegejuicht. In Utrecht werd in „Den Hommel" gepauzeerd, waarna men via Amerongen naar Rhenen reed. Om onge veer half een kwam men daar aan. Nadat het diner was gebruikt werd het dierenpark bezichtigd. Om half zes ging men weer huiswaarts. In ..Den Hommei" werd koffie gedronken. Binnengehaald met muziek, werd in onze gemeente nog een rondrit gemaakt. 21. Sim en Rrom-oom. liepen stevig door; oom Brom was steeds één pas bij Simmie voor hij liep zoo vlug als zijn voeten hem maar wilden dragen en hij was intusschen steeds aan 't klagen; „Ach, ach, ach, ach", zei hij, „ik zou er al mijn levertraan voor wil len geven als 'k wist waar Thijsje was gebleven Hij had den heelen nacht nog niet geslapen, maar hij nam zelfs den tijd niet om te gapen; ook Sim dacht niet meer aan zijn warme bed, nu 't noodig was dat Thijsje werd gered maar hij bedacht met schrik, dat hij nog niets verteld had aan den kleinen Dick. Dat heeft hij daad Tijk aan oom Brom gezegd, maar die riep uit: „Kom kom, kom kom dat komt wel terecht; laat hem nog maar een uurtje prettig droomen De wand'ling was niet ver en toen de zon was opgekomen, werden zij van Thtfsjes huis alleen nog maar gescheiden door een groepje boomen. En nu vertoon ik op het volgend plaatje wei misschien wat zij daar thans zullen zien.... KANTONGERECHT DELFT. Het vervolg. Des morgens om vier uur reed J. B. uit Leidschendam in Nootdorp met een auto zonder verlichting, voor welk feit hij nu voor den kantonrechter moest verschijnen. Dit was een vervolg van de straffenlijst, want B. heeft onlangs van de Rechthank zijn deel gehad in verband met diefstal van autobanden in Nootdorp. De ambtenaar van het O. M. merkte op. dat het hier geen gewone overtreding be trof en hij hield er bij zijn eisch rekening mede, want f. 15 boete subs. 15 dagen hech tenis werd geëischt. De verdachte vond dat wel wat veel, doch de waarn. kantonrechter deed dienovereen komstig uitspraak. RAÈIC VOOR ZONDAG 10 JULI. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. 835 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 630 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 835 Grmuz. 9.01 Be richten 9.05 Tuinbouwpraatje 930 Grjnuz. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij" 9.59 Berichten 10.00 Gr.muz. 10.40 De clamatie en Gr.muz. 11.00 VARA.-orkest ..The Four Blue Stars" en grmuz. 12.00 Het woord van de week 12.05 Grmuz. 12.30 Haagsch gemengd koor „Arti vocall" 12.50 Het AVRO. Aeolian-orkest en soliste 1.30 Causerie ..De eerste vlucht van de K.N.IL.M. naar Austra lië" 1.50 Grmuz. 2.00 Boekbespreking 2.30 Piano en viool 3.00 Sportreportage 330 Omroeporkest en solisten 4.30 Sportre portage 5.00 „De Stem des Volks". Weesp en solist. I. d. pauze: Gr.muz. 530 Grmuz. 6.00 Sportuitzending 6.15 Sportnieuws ANP., hierna: Gr.muz. 6.30 Nederduitsch Hervorm de Kerkdienst 7.30 Grmuz. 7.40 Wijdings woord 8.00 Berichten ANP.. Mededeelingen 8.15 Residentie-orkest en solist 9.15 Radio journaal 9.30 Chansons 10.20 Gr.muz. 11.00 Berichten ANP., hierna tot 12.00 Het Kovacs Lajos-orkest. Hilversum II, 301,5 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding 9.30 Grmuz. 10.00 Hoogmis 11.30 Gr.muz. 12.15 KRO.-orkest. d.OO—1.20 Boekbespreking) 2.00 Godsdienst onderricht voor ouderen 2.30 Gr.muz. 3.00 Causerie „Op reis door ons programmaboek" 3.15 Grmuz. 4.30 Voor de zieken 4.55 Gr.- muziek 530 Evangelisch-Luthersche kerk- öTenst Hierna: Gewijde muziek tgr.pl.) 7.45 Sportnieuws 7.50 Causerie „De stichting van de Katholieke Kerk in Nederland" 8.10 Be richten ANP., Mededeelingen 835 Grmuz. 8.30 KRO.-orkest, KRO.-Melodisten en solisten 9.30 Radiotooneel 9.45 Gr.muz. 10.00 Causerie „De stormloop" 10.05 KRO.-orkest 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloof. Droitwich, 1500 M. 12.50 Het Luton orkest en solist 1.40 Gr.muz. 230 Het London Palladium-orkest 3.10 Orgelspel 3.50 De Westminster Players 4.20 Pianovoordracht 4.50 Falkman's Apache-orkest en soliste 5.20 Missiepraatje 5.40 Octet-concert 6.40 Lit terair programma 7.108.10BBC..-Theater orkest, solisten en BBC.-Mannenkoor 8.15 Kerkdienst 9.05 Liefdadigheidsoproep 9.1U Berichten 935 Radiotooneel met muziek 1030—11.20 Epiloog. Radio-Paris, 1648 M. 9.50 Gr.muz. 11.50 Orgelconcert 12.40 Gewijde muziek (gr.pl.) 1230 Gr.muz. 1.50 Zang 2.05 Grmuz. 3.50 W. Pradys' orkest 530 Grmuz. 5.50 Andolfi-orkest 730 Vocaal trio 835 Zang 8.50 Symphonieconcert m. m. v. solist 11.201.20 Ray Ventura en zijn orkest. Keulen. 456 M. 6.20 Havenconcert 9.20 SA.-orkest 9.50 Saksische Staatskapel Dres den 10.50 SA.-koor en -orkest 12.20 H. Bund's orkest. Jungherr's „Akkordeon-Melodi- ker" °n pianoduo 2.20 Populair concert 3.45 nroepkoor. trio en solist 4.20 Amuse- menu :oncert en sportreportages 730 Om roeporkest en solist 9.35 Militair concert 10.50 Hans Kalbes' orkest, soliste, pianoduo en Orgelspel «gr.opn.) 12.20—330 Gevarieerd nachtconcert. Brussel. 322 en 484 M 322 M.: 9.00 en 9.40 Gr.muz. 10.50 Gewijde muziek 11.20 Gr. muz. 12.05 Harmonicavoordracht 1230 Gr.muz. 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.5U en 2.35 Gr.muz. 3.20 Orgelspel 3.50 Gr. muz. 4.05 De Lassalle-kring 4.35 Grmuz. 5.05 Vervolg koorconcert 5.50 Omroepor kest 6.35 Koorconcert 7.20 Zang 830 Grmuz. 830 Cantate-concert 1030 Radio tooneel 10.50 Grmuz. 1130—1230 Popu lair concert 484 M.: 9.00 en 9.20 Gr.muz. 10.20 Sarba-orkest en solist 1030 Pianovoor dracht 11.05 Musette-ensemble 11.35 Gr.- muziek 1130 José Schnijders' orkest 1230 Grmuz. 1.00 Vervolg concert 2.20. 2.50 en 4.20 Grmuz. 5.20 Fud Candrix' orkest 7.35 Gr.muz. 8.20 Cabaretprogramma 830 12.20 „Wilhelm Teil", opera. In de pauzes: Gr.- muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Grmuz 8.20 Gevarieerd programma 1030 Berichten 10.50 A. Robert en H. Munsonius met hun orkesten, soliste en Orgelspel (gr.opn.) (11.05 1.20 Berichten) 1.15 Tijdsein 136230 Omroeporkest en soliste. VOOR MAANDAG 11 JULI. Hilversum I, 1875 en 4153 M. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO 8.00 Gramofoonmuz. (Om 8.30 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuz. 10.30 Omroeporkest (Gr.opn.) 11.00 Orgel en zang 11.45 Gramofoonmuz. 12.00 Kovacs Lajos' orkest 12.45 Gramofoonmuziek 1.15 Ensemble Jetty Cantor 2.00 Declamatie 2.20 Vervolg Jetty Cantor 3.00 Piano voordracht 3.30 Kovacs Lajos' orkest 4.30 Causerie „Music-hall" 530 Stafmuziek van het 5de R.I. 7.00 Gramofoonmuziek 730 Declamatie 8.00 Berichten ANP. Mededeelin gen 8.15 Omroeporkest en solisten 9.00 Interview 9.25 Vervolg concert 10.15 De Twilight Serenaders 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Louis Bannet's dansorkest. Hilversum II, 301.5 M. NCRV-Uitzending 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berich ten. gramofoonmuz. Om 9.30 Gelukwen- schen) 10.30 Morgendienst 11.00 Christe lijke Lectuur 11.30 Gramofoonmuz. 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuz. 12.30 Amsterdamsch Salonorkest en gramofoonmuz. 2.00 Gram. muziek 2.15 Vioolvoordracht met pianobegeleiding en gram. muziek 3.00 Gram. muziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gram. muziek 5.15 Kinderuurtje 6.15: Gram. muziek 6.30 Vragenuurtje 7.00 Berichten 7.15: Vervolg vragenuurtje 7.458.00 Re portage 8.05 Berichten A.N.P., herhaling S.O-S.-berichten 8.15 Chr. Muziekver. „Juli ana" en gram. muziek 9.00 Causerie ..Met open oogen en oor en de natuur in!" 9.30 HolL Kamermuziekvereen. (Om 10.00 Berichten A.N.P.) 10.45 Gymnastiekles 11.00 Gram. muziek ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. Droitwich. 1500 M. 1130 Cello-voordracht 11.50 Zang 12.20 Orgelconcert 12.50 Sportreportage 1.00 Het Tom Jones Octet 1.40 Sportreportage 1.55 Dansmuziek (Gr. platen) 2.35 Sportreportage 6.20 Berich ten 6.45 Sportreportage 7.00 Zang 730 Billy Ternent's „Beachcombers" en solisten 8.05 Orgelspel 8.35 Kamermuziek 930 Het versterkt B.B.C.-Variété-orkest m.m.v. so listen 10.05 Causerie „The past week" 10.20 Berichten 10.45 Frank Walker's Octet 11.20 Earl Carroll en zijn Band 11.50 12.20 Dansmuziek (Gram. platen). Radio Paris. 1648 M 8.10. 8.55—9.05, 10.10 en 12.35 Gram. muziek 130 Zang 2.05 Gram. muziek 3.05, 330 en 4.20 Zang 4.35 Pianovoordracht 5.20 Cantrelle-orkest 6.20 Gram. muziek 8.40 Vocaal ensemble „La Campanile" en orkest 9.15 Relais 10.5011.05 Gram. muziek. Keulen. 456 M. 6.50 en 7.30 Gram. muziek 8.50 Amusementsorkest 12.20 Nedersaksen- orkest en solist 2.30 Populair concert 4.20 Amusementsorkest en Schrammelensemble 7.00 en 7.30 Gram. muziek 8.30 Sted. orkest Gelsenkirchen 10.35 Gram. muziek 10.50 Amusementsorkest, Schrammelensemble en so list 12.20 Vervolg concert. Hierna tot 3.20 Omroeporkest en solist (Gram. opn.). Brusel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.40 2.20 A. Fellei tin's orkest 5.20 Cellovoor- dracht 6.15 Omroep-gemengd koor 6.50 Zang 7.20 Vervolg koorconcert 830 Om- roepsymphonie-orkest 11.0011.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gram. muziek 1.00 en 1.30 Omroeporkest 1302.20 Gram, muziek 1.00 en 1.30 Omroeporkest 1.50 2.20 Gram. muziek 5.20 Musette-ensemble 6.00 Gram. muziek 6.35 Pianovoordracht 7.00 Zang 7.35 Gram. muziek 8.20 Omroep orkest en gram. muziek 10.3011.20 Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.00 Gram. muziek 8.20 Benno Bernhardy's orkest 930 Duitschlandecho 9.35 K. Ristenpart's Kamerorkest en soliste 10.20 Berichten 10.50 Lutz-kwartet 11.05 Berichten 11.20 Gram. muziek 12.202.20 Gevar. nacht concert (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zondag 10 Juli. lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3de Programma: 8.35 Diversen 930 Brus sel Fr. 12.20 Keulen 1330 Brussel VI. 13.30 Keulen 14.20 Brussel Fr. 14.35 Brus sel, vi. 15.20 Brussel Fr. 15.50 Parijs Radio 16.20 Keulen 19.20 Brussel VI. 19.50j Motala of div. 20.50 Parijs Radio 22.55 Keulen (Deutschlands.). 4de Programma: 8.30 Brussel VI. 12.15 Droitwich 17.20 London Reg. 18.20 Parijs Radio 1930 London Reg. 20.15 Droitwich 21.25 London Reg. 22.50 Droitwich 23.00 Boedapest of div. 23.30 Parijs Radio. Maandag 11 Juli. lste Frogramma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 12.05: Radio PTT. Nord 12.20 Brus sel VI. 13.30 Brussel Fr. 14.20 Keulen 15.20 R. Danmark of div. 16.20 Keulen 17.20 Parijs Radio 18.20 London Reg. 19.20 Keulen 19.45 Parijs Radio i Praag 20.25 Brussel Fr. 21.15 Parijs Radio 22.50 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Di versen 10.35 London Reg. 17.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden, 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7