Uit de Omstreken KATWIJKERS LEH55CH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 Juli 1938 LOSSE N(JMMERS WEERBERICHT. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VAN ONS BLAD AGENDA LAA /CUEZP/ TJLINCINi AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Theodora. D. van W. A. KragtwvJk en M. J. Zandvliet Simon Her- manus Maria. Z. van J. Buskermolen en G. M. J. v. d. Züden Willem Dirk, Z. v. M. Alderden en G. Maarse Petrus Nicolaas, Z. van N. A. Stokman en H. C. Granneman Jan. Z. van H. v. d. Beitel en C. Kooij Nicolaas. Z. van N. v. d. Wal en M. A. v. d. Wal. Overleden: L. Pauws 78 j.. weduwe van M. de Boer A. Schuit 50 j.. echtgenoote van C. Maarse Levenloos geboren kind v. h. vrouw, gesl. van J. Koningen en J. v. Vliet. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Franciscus Simon, z. var. C. A. Doeswijk en M. S. de Ruijte; Everharöus. z. van F. W. Nuisker en E. Loeffcn; Theresia Catharina. d. v. J. J. van Haaster en H. G. Suid- geest; Leo Ludovicus. z. van R. A. P. Süter en H. Lijs: Clasina Joanna Maria. d. van P. van Moorten en C. E. Duwel; Arie. z. van P \:.n Dam en H. B. van Donselaar: Johanna, d. van H. de Bruin en H. C. Grimbergen: Wilhelmina Petronella. d. van A. P. van Leeuwen en M. W. Verlaan: Hendrik Robert, z. van J. A. Lourens en H. S. Kikkert: Gijsberta. d. van E. van Veen en H. Betjes: Jan. z. van E. van Veen en H. Betjes; Gerrit Hendrik, z. van M. Veenendaal en D. G. H, Maas. Ondertrouwd: Harmen Hut. 24 J. en Johanna E. van Leeuwen. 25 J.; Johannes Th. Stroet. 25 j en Qerarda Lucke. 21 j. Gehuwd- Wilhelmus Zeinstra. 34 j. en Petro nella M. Kooijmans. 24 j.; Gerrit Schoenmakers 46 J. en Hendrlka Roeland. 34 j.; Adam van der Woüde. 27 j. en Art je M. van der Flier. 27 j.; Cornells Gerrit Hijstek. 24 j. en Maria P. Kempe 24 jaar. Overleden: Pieter Kant. 56 j., geh. met D. Nieuwland: Maria van der Spruit, 80 j.. wed. van G. de Kwaasteniet; Willemina Pieternella van Stappen. 64 j.. geh. m. L. Hocqué. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrik Moes. van Amsterdam. IJweg 52: Hendrik W. I. van Geer. van Amster dam. Iepenlaan 37: Richard H. H. Wehmöller van Amsterdam. Nieuwemeerdijk 245; Cornells P. van der Helm, van Amsterdam. IJweg 128 Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 762. Hedenmiddag 3 uur: 763. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.6 te Toulouse. Laagste barometerstand 751,7 te Wiek (Schot land!. Verwachting tot morgenavond 7 uur: krachtige tot matige meest Westelijke wind. gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen. Iets warmer. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt De depressie, welker kern gisteren over Zuid- Wales lag, trok Noord-Oostwaarts naar de Noordzee. Zü kreeg thans een lang gestrekten vorm en het centrum strekt zich van het mid den der Noordzee tot de Faroer uit. Over de Britsche eilanden waait een krachtige Noord- Westelijke luchtstrooming. Rond Het Kanaal en langs ^,onze kust heerscht nog krachtige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. De over de Britsche eilanden aangevoerde lucht is zeer koud. Over onze omgeving. Frankrijk en Duitschland is de temperatuur bij het aan voeren van deze lucht dan ook belangrijk ge daald. Over Frankrijk wijst de thermometer 3% gr. onder haar normale waarde. Alleen in Centraal Europa. Oost-Polen en de Randstaten is het nog zeer warm. Bij het verdringen der warme lucht over de Alpen kwam het in Zwitserland en Zuid-Duitschland tot zware onweersregen. Voorts was het ook over Midden - en Noord-Duitschland en Denemarken onweers- achtig. terwijl het over onze omgeving en de Britsche eilanden buiig bleef. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.Z.W. wind. 14 gr. C.. zw. bewolkt. Londen: W.Z.W. wind. 13 gr. C.. opklarend. Berlijn: W.ZW. wind. 17 gr. C.. opklarend. Nice: Windstilte, 22 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 60 gr. C. (15 gr. F.). 12 uur 's middags: 61 gr. C. (16% gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 2.11 uur; nam. te 2.27 uur. Voor Maandag. Voorm. te 2.53 uur; nam. te 3.18 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zfcl". 's Middags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.». Zaterdag van 21.52 uur n.m. tot 4.19 u. vjn. Zondag van 21.50 uur n.m. tot 4.20 u. v.m. Johannes J. Cokart. van Aalsmeer. Marktlaan 22: Catharina Hommers, van Aalsmeer. Markt laan 22: jhr. Archibald Graafland, van 's-Gra- venhage. Schipholdijk 47; Pieter Millenaar. van Vinkeveen. Aalsmeerderweg 511: Jannetje Rink. van Beuningen, Burg. Amersfoordtlaan 48; Jan- nigje Pieters. van Amsterdam. Nieuwemeerdijk 502; Karei F. H. Welters, van Amsterdam. Schip holdijk 47; Gerardus J. van Straaten. v. Haar lem, VijfhuizerdiJk 201; Albert van der Walle, van Zandvoort. Friedalaan 31; Johanna G. C. W. Wessels. van Arnhem. Friedalaan 34; Jacoba J. Kloos. van Amsterdam. Berkenlaan 14; Marce- lis van Wieringen. van Sint Pancras. Hoofd weg 1695. Vertrokken: Johan Vos. naar Zeist. Horten sialaan 41; Jacob Toutenhoofd. n. Schiedam. Rotterdamschedijk 220c; Jan Hogenhout, naar Amsterdam. Veerstr. 78 1 hg.; Klaas Buising. n. Amsterdam. Reinier Claeszenstr. 86 hs.; Jo- sina Buurman, n. Soest, Kerkstraat 12; Cornells Stolk, n. Amsterdam. Wouwermanstr. 22 1 hg.; wed. H. H. Kerkhof, n. Amsterdam. Frederiksstr. 34 3 hg.; Dirk van Rijswijk, n. Hillegom. Vossen- öwarsstr. 18: Lconardus de Groot. n. Amster dam. Jb van Lennepkade 170 hs.: Willem Meijer n,. Beverwijk. Nieuwstr. 13; Arend Vaandering. n. Amsterdam. J. M. Kemperstr. 101 3 hg.; Kla- zina W. van Mourik, n. Heemstede. Sportpark- laan 2; Petrus G. Schönhage. n. Amsterdam. Kerkstraat 145 1 hg.; Andries Geel. n. Schagen. Nieuwstraat A 113; Hendrikus M. v. Alphen. n. Amsterdam, Ortellusstr. 234 1 hg. Nationaal Koor voor Openluchtspel. In een te Hoofddorp op Initiatief van de Oranjevereenlging gehouden vergadering, werd in beginsel besloten tot samenstelling van een Nationaal Koor. teneinde mede werking te verleenen aan het op 7 Sep tember a.s. ter gelegenheid v^n het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin op te voeren openluchtspel ..40 jaar onder Oranje". Eindiging Middenstandscursus. In een daartoe in de ..Landbouw" te Hoofddorp gehouden bijeenkomst van de geslaagde deelnemers aan den aldaar ge houden Middenstandscursus, werd dank gebracht aan de organisators van dezen cursus, n.l. de Middenstandsvereeniging Haarlemmermeer en de Chr. Midden standsvereeniging en aan de leeraren de heeren P. de Hoog. A. de Nijs en J. W. Wessels. Den leeraren werd als herinnering een boekwerk aangeboden. Mej. G. van der Ploeg te Hoofddorp is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Dreef school te Haarlem. Ten raadhuize te Hoofddorp is aan gifte gedaan dat een gouden ring is ge vonden. Het Blad voor Katwijk en Omstreken Geeft Uw advertenliën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Ingekomen: Chr. H. Klaassen, Beeklaan 4; G. Reinstra, Hoofdstraat 113; D. H. de Groot, Molenstraat 29. Vertrokken: L. Schrama mét gezin. n. Zand voort. Achterweg 9; B. van de Vaate met gezin, naar Noordwelle, Dorp 16a; L. Buurman, naar Rotterdam. Nieuwe Haven 129a; D. Rovers, n. Rommerskirchen (Did.) p/a. Firma W. Hulse bosch; S. de Jong, naar Bennebroek. Rijks straatweg 91. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertrulda Helena, d. van A. Salier en J. Schaap; Johannes, z. v. C. van Rooden en E. C. J. Lommerse; Adriana Clara, d. v. J. L. Weijers en C. W. Stroombergen; Betsy Johanna, d. v. G. M. Chaudron en B. C. Dam; Jannigje Johanna, d. v. A. Seis en S. C. Potman. Ondertrouwd: H. J. H. Meijer en H. H. van Ruiten: H. van de Water en C. M. van der Laan; J. T. Prins en W. A. S. Zonneveld. Getrouwd: C. H. Weijers en A. M. Warmer dam; S. de Jong en C. M. Boterbloem; W. Ras en M. P. Tromp. Overleden: J. J. Frederiks m. 37 J.; P. Bouckaert m. 5 mnd.; D. Kooij, wede van W. Pors, 69 j. Gebakken visch-distributie. Bij de Arbeidsbeurs is een proef geno men met de distributie van gebakken visch. De eerste 10 kilo was zeer spoedig afge nomen. De vblkende week zal de proef herhaald worden. Burgemeester afwezig. De burgemeester jhr. van Nispen tot Pannerden is met vacantie afwezig. Gevonden voorwerpen Te bevragen aan het Bureau van Politie van 7 tot 8 uur: wieldop van auto; paar dameshandschoenen en grijze ceintuur. Hier zijn op het oogenblik 70 werk- ioozen bezig met het pellen van bollen, Aan de M.T.S. te Haarlem werd onze plaatsgenoot R. L. Schilpzand in de afd weg- en waterbouwkunde bevorderd van het eerste naar het tweede leerjaar en W. v. d. Berg in de afd. weg- en waterbouw kunde voor het tweede studiejaar naar het practische leerjaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theresia, d. van J. W. ter Laak en J. L. Brugman: Wilhelmus Henricus. z. van J. P. van Bohemen en A. H. C. Smulders; Maria Helena, d. van P. J. van Nobelen en A. M. van der Voorn; Cornells Martinus, z. v. M. J. Smit en M. de Best; Huiberta, d. van J. Hooge- veen en C. Wischmeijer. Ondertrouwd: L. Steenvoorden en E. Röss- mann; L. van der Kwaak en C. Chaudron. Getrouwd: M. van der Niet en J. Post. Overleden: Theodorus Jacobus BurgmeUer. 1 Jaar. z. van J. Burgmeijer en A. C. Brewe; Wil helmina Maria Klazlena Schwitters. 60 j.. wed. van G. E. Deelman; Adriana Grimbergen, 55 j geh. met W. H. Heemskerk. Reddingsbrigade. Het bestuur van de Katwijksche Red dingsbrigade heeft de functies als volgt verdeeld: B. Parlevliot. voorzitter; G. J. v. d. Voort, secretaris; B. Vis Sr., penning meester. Katwijksche Schaakclub. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis lrwam de Katwijksche Schaakclub in le denvergadering bijeen. Er werd tijdelijk een nieuw bestuur gekozen bestaande uit de heeren J. M. Gerretsen. voorzitter; Th. Admiraal, secretaris; W. Houwaart. pen ningmeester en Berkheij. Onze plaatsgenoot C. van Oeffelen en A. Verhoog, beiden leerlingen van de Chr. UL.O.-school alhier zijn te Den Haag ge slaagd voor het Mulo-diploma B. Verdacht van diefstal van ijzer van de vuilnisbelt is door de politie aangehou den de woonwagenbewoner P. J. C. V. tegen wien proces-verbaal is opgemaakt. Gisternacht werd door de politie in de publieke telefooncel op den Boulevard aangetroffen mej. A. v. R.. uit Schevenin- gen. die in overspannen toestand verkeer de. Nadat haar onderdak was verschaft is zij gistermorgen naar huis teruggekeerd. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LEIDSCHENDAM. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De arbeider M. Renfert wonende aan den Broekweg alhier die Donderdagavond aan den Rijksweg den Haag-Utrecht tus- schen een tweetal auto's bekneld geraakte waardoor zijn borstkas werd Ingedrukt, is gisteren in het Ziekenhuis St. Antonius Hove aan de gevolgen overleden. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. H. van Dijkhuizen geb. v. Es sen. Bevallen: M. P. Kunr'm&n geb. van der Helm i.\ C. J. Hooydonck geb. van der Krogt, z. Overleden: M. Rensert m. 40 J. Gedurende de rtiaand Juni is in de Ned Herv. Kerk gecollecteerd ten bate van de Kerk M39 16 <vm. f.176 42) en te® bate van de Diaconie f - 58.94 (v.m. f. 67.37). De Vereeniging van Vrouwelijke leden der Ned Herv. Kerk Zusterhuln heeft een autotocht gemaakt met haar leden naar Schiphol Haarlem, Bloemendaal. Zant- voort. Noordwij k aan Zee om ten slotte te eindigen aan den Wassenaarschen Slag. Gisteren werd in onze gemeente, op een terrein aan den Oost-Vlietweg. de eer ste paal geslagen voor de fundeering van de nieuwe fabriek der N.V. Cell, en Lakk. fabriek .(Titanine". Deze gebeurtenis werd o.m. bijgewoond door burgemeester W. J. H. J. Keijzer en den directeur der te 6tichten fabriek den heer H. R. Wright, wonende te Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Gemeentewoning. In de Gemeentewoning vergaderde het Bestuur der Gemeentewoning. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en bracht de heer D. J. Westrik verslag uit. Met genoegen werd geconstateerd dat de Stichting zich in voortdurenden bloei mag verheugen. Na rekening en verantwoording bleek, dat ze kerngezond is en zich zelf geheel kan be druipen. Er was zelfs een batig saldo. De vier aftredende bestuursleden werden her kozen. n.l. de heeren R, van Dijk, W. Zand bergen. A. J. Koudijs en D. J. Westrik. Te Arnhem slaagde voor het M.U.L.O. diploma A mej. Jeanne Reyneveld J.dr. Onze plaatsgenoot, res. tweede luite nant G. J. Hortshuis is aangewezen voor detacheering bij het Kon. Ned. Ind. Leger. HEDEN. Scheveningen: Terrein Petit St. Hubert Openluchtvoorstelling der V.C.J.C.: „Jeremla" van Stefan Zweig, n.m. 10 uur. Zondag. Evang. Gemeenschap (Middelstegr.)10 uur en 6% uur. Jeruël. Ie Groenesteeg: 10 uur en 6% uur. Leger des Heils Hooigracht)10 uur en 8 uur. Scheveningen: Terrein Petit St. Hubert Openluchtvoorstelling der V.C.J.C.: „Jeremla" van Stefan Zweig, n.m. 10 uur. Maandag. Jeruël, (le Groenesteeg): Bidstond. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: OEGSTGEEST. Onze plaatsgenoot H J. Zeelt slaagde te Rotterdam voor het examen werktuig bouwkundig constructeur. Aan de MTS. te Haarlem werd onze plaatsgenoot E. W. Manuel in de afd. elec- trotechnlek bevorderd van het eerste naar het tweede leerjaar. SASSENHEIM. Aan de M.T.S. te Haarlem werd onze plaatsgenoot J. Oostenrijk in de afd elec- trotechnlek bevorderd van het eerste naar het tweede leerjaar. Onze plaatsgenoot L. v. Leeuwen, die het einddiploma voor de Chr H BB. te Leiden behaalde, verwierf het hoogst aan tal cijfers en hierdoor den Johannaprijs. De heer N le Grand is benoemd tot leeraar in de Ned. letteren aan het Car- pentier Alting-Instituut te Batavia (Ned. Indië). VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulus. z. van R. Oudshoorn en F. Noack. MAANS- OP- EN ONDERGANG Zaterdag: op 2.19 uur; onder 6.48 uur Zondag: op 3.04 uur; onder 7.36 uur. KATWIJK AAN MN RIJN. Geen goedkoops aardappelen. Alhoewel de aardappelenprijzen iets da lende zijn, make men zich nog geen illusies over goedkooper aardappelen want de minimumprijs is thans door de Groenten- en Fruftcentrale vastgesteld voor groote en bonken op f4 per 100 KG. Zelfs de af wijkende soort mag hier nog niet beneden dalen. De minimumprijs is dus nog vrij hoog. KATWIJK AAN ZEE. Nova-theater. Herinneringen uit onze jeugd komen in het Nova-theater weer te voorschijn bij het zien van de film van het Circus Buffalo Bill, dat toen ons land doortrok. Schitterend zijn de toeren van rijkunst door cowboys en kozakken vertoond. Op den voorgrond treed virtuositeit in het schieten van de jonge dame Annie Oakley en de scherpschutter Toby Walker. Tref fende staaltjes worden vertoond. Een lief desdrama is natuurlijk hieraan verbonden en ten slotte heeft het een goed einde. Het zien van deze film is wel de moeite waard. Vooraf gaat een spannende cowboyfilm „In de gevaarlijke zone" die het avon tuurlijke leven met de noodige revolver- en geweergevechten van den cowboy in het Verre Westen laat zien. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, d. van M. RIngelberg en van M. H. Katsburg. Overleden Marinus Johannes de Vries. 10 dagen; Maartje Korbee. weduwe van G. Kroes. Ondertrouwd: S. Bijvoet en P. C. M. v. Grie ken; W. Ligtenberg en C. H. Möhlmann; D. H. Heijns en A. van 't Wout; A. M. Schrama en G. Chr. van der Heijden; Th. Jansen en A. van der Linden; J. W. Jaeger en M. Alders. Gehuwd: A. van der Aart en A. van der Laan; J. Woudstra en L. J. Wlttenaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. J. van Dijk—Mense. v. Heem stede. Emmastr. 11; mej. C. J. N. van Haaster. v. Zoeterwoude. Wagenstraat 17; mej. A. van der Linden, van Bloemendaal. Wagendwarsstr. 23; mej. M. A. Bon. van Noordwijkerhout, Cro- cussenstraat 19. Vertrokken: mej. M. Verdoorn, naar Sassen - helm; mej. A. J. Koomen, naar Hillegom; A. J. Reijenga n. Zwijndrecht; mevr. de wed. T. Al- winHeeres, naar Naarden. Onze plaatsgenoot B. J. Nieuwenfruis slaagde te Den Haag voor (het M.U.L:0. examen B. Onze plaatsgenoot Ries Koppenaal slaagde voor het toelatingsexamen 2e klas van het Chr. Lyceum te Haarlem. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool heeft in Juni opge bracht f. 8.60. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. C. Vreugdenhil. IJ.-verpleeg ster, van Delft naar Zwarteweg 20; Ph. H. van de Pol. l.l.-verpleegster, van Heusden naar Langeveld 29; G. BreedUk. echtg. H. van 't Wout, van Warmond naar Voorstraat 1; C. J. Lekten, d.b.. van Oegstgeest naar Oude Zeeweg 2: M. Struijk. l.l.-verpleegster. van Nootdorp naar Zwarteweg 20; J. C. W. Ossewaarde, l.l.-ver pleegster. van den Haag naar Zwarteweg 20; Th. C. Hoogervorst, bloemb.-arb.. van Hillegom naar Kerkhof pad 23; M W. Bedijn. d.b.. van Noordwijkerhout naar Huis ter Duinstraat 8; W. G. van der Horst, van Haarlem naar Kerkstr. 64; J. de Vries en fam., kapit, Ind. Leger, van Ma- lang (N.L) naar Kon. Astrid Boulevard 29a. Vertrokken. Wed. E. Plaatzer en fam.. naar Rijswijk (Z.H.) Lindenlaan 34. VOORSCHOTEN. Eindexamen Instituut Wullings. Voor het eindexamen H.B.S.-afd. slaag den de volgende leerlingen van het „Insti tuut Wullings": A5: W. K. Brouwer. Gro ningen: E. J. da Costa, Paramaribo; R. v. Deiden, Den Haag; O. Erhardt. R'dam: S. E. Huizinga Bruins. Groningen; P. H. Put man Cramer. Velp; F. Ruvs, Den Haag; A. v. Voorst v. Beest. Leiden; H. L. Wins, Was senaar. Afgewezen: Geen. Nadat de uitslag bekend was geworden zijn de geslaagden naar de begraafplaats Rhijnhoff gegaan in Oegstgeest waar, namens de oud-leerlingen op de graftombe van wijlen den heer H. H. Wullings. een bloemstuk is gelegd als een stille hulde aan den oprichter der sohool. Aanrijding. Gisteravond omstreeks tien uur is mevr. D ,M. E. uit Rotterdam, tijdelijk wonende te Scheveningen, toen zij per rijwiel op dc Papelaan reed, aangereden door een zand- auto. Zij werd tegen den grond geworpen en kreeg een hoofdwond. Een lid EH.B.O. verleende de eerste hulp waarna zij naar ds. M. v. d. Stoel ter verdere behandeling ls overgebracht. Later op den avond ls zij per auto naar haar woning vervoerd. Gisteren heeft de politie aangehouden J. W. S. alhier, die nog 30 dagen hech tenis moest ondergaan. S. heeft tijdens zijn insluiting in een cel in het politiebureau alles wat in de cel was vernield. WASSENAAR. Onze plaatsgenoot, res. tweede luite nant W. N. I. M. van Hellenberg Hubar is aangewezen voor detaóheering bij het Kon. Ned. Indisch Leger. Bij beschikking van den minister van economische zaken zijn benoemd tot leden van de vaste commissie van den economi- schen raad ex artikel 8 van de wet op het algemeen verbindend en onverbindend ver klaren van ondernemersovereen komsten 19G5: mr. W. G. F. JojLgejan en mr. G. W. J. Bruins alhier. 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bui eau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Con8ultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr» 22). Inenting tegen diphterie. 3:i uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg; 8 uur nam.; ..Vrouwen en Soldaten". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De Tyran". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: ..De Spion der Lanciers". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 40: 8 uur nam.: „Folies Bergère". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarUtraav: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De Piloot ver dween". Vrijdag, Zaterdag, Maandag. Katwyk-aan- Zee: Nova-Theater, „Circus Buffalo Bill". Nam. 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 9 t/m. Vrijdag 15 Juli waargenomen door de apothe ken: Boekwijt. Breestr. 74. tel. 552 en te Oegst geest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhcl- minapark 8, tel. 274. De Geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren: van Es. Flim^ Niemer. Nleuwzwaag en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. ZEVENHOVEN. Regeeringsjubileum. In wijk Am stel heeft zich een voorloo- pig comité gevormd, in verband met het a.s. regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. Rietveld en J. v. Steijn; H. Ouds hoorn en C. Janmaat: G. Domburg en C. Ver sluis. Overleden: H. H. Ubbink geb. Woltjer, 58 j. te Leiden. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. Verduin naar Nieuwkoop A. •Bader naar Den Haag. ZOETER W OUDE. Kostelooze rijwielbelastingmerken. Ter uitreiking van kostelooze rijwiel belastingmerken zal door den dienst- geleider der directe belastingen alhier zit ting worden gehouden op het dorp in het raadhuis op Dinsdag 19 Juli en Maandag 25 Juli, des avonds van 7—9 uur. Voor de bewoners van den Hooge Rijn dijk en Leiderdorp op Woensdag 13 Juli en Vrijdag 22 Juli des avonds van 7—9 uur en op Zaterdag 30 Juli des namiddags van 3 tot 5 uur te Leiderdorp in het stempel lokaal. MU. Nederland POELAU LAUT. 8 Juli van Java te A'dam SOEMBA, uitreis, 8 Juli van Suez. TARAKAN, thuisreis. 7 Juli van Sabang. Kon. Holl. Lloyd WATERLAND, 8 Juli van B. Aires te A'dam. Kon. Ned. Stoomb. Mij. TITUS, 8 Juli van Hamburg te A'dam AJAX, A'dam naar Kopenhagen, pass. 8 Juli vm. 6 uur Holtenau DEUCALION, 7 Juli n.m. 4 uur van Genua naar Palermo NEREUS. 7 Juli van Bilbao naar Oporto VULCANUS. 7 Juli n.m. 10 uur van A'dam te Hamburg SIMON BOLIVAR, 8 Juli van A'dam naar W. Indië STUYVESANT, 8 Juli van A'dam naar West Indië HELDER, thuisreis, 6 Juli van Callao BENNEKOM. thuisrel.», 6 Juli te Valparaiso BACCHUS. 6 Juli van New York naar W. Indië OBERON, thuisreis, 7 Juli te Londen. Holland-Afrika LQfa BLOEMFONTEIN, 6 Juli n.m. 5 uur van Bremen naar Hamburg. Rotterdam-Z. Amerika Lijn ALCYONE. 7 Juli n.m. van B. Aires te R'dam ALWAKI, thuisreis, 7 Juli te Santos. Kon. Paketv. Mij. HOUTMAN, 8 Juli van Batavia te R'dam RANTAUPANDJANO, 7 Juli van Singapore te Mauritius TEGEL BERG, 7 Juli van Mahe naar Belawan. Java-China-Japan Lijn TINEGARA, 7 Juli van Shanghae naar Amoy TJIBADAK, arr. 6 Juli te Hongkong. Holland-Amerika Lijn DAMSTERDIJK, 7 Juli van Tacoma te Portland (O.) EDAM, 7 Juli van Baltimore te Norfolk DELFT- DIJK, R'dam naar Pacific Kust, 7 Juli te Londen BREEDIJK, uitreis, pass. 7 Juli Dungeness. Rotterdam-Z. Amerika Lijn ALHENA, 7 Juli van R'dam te B. Aires. Holland-Britsch Indië Lijn STREEFKERK. thuisreis, 7 Juli te Hamburg. Holland-O. Azië Lijn ZUIDERKERK. uit reis, 7 Juli te Genua. Holland-Afrika Lijn BOSCHFONTEIN, thuisreis. 7 Juli te Mombassa SPRING FONTEIN, thuisreis. 7 Juli te Kaapstad. Rott. Lloyd KOTA GEDE. thuisreis, 7 Juli van Marseille SITOEBONDO. thuisreis, pass. 8 Juli v.m. Dover SLAMAT, thuis reis, 8 Juli van Singapore. Silver-Java-Pacific Lijn KOTA BAROE, 7 Juli van Lorenzo Marques naar Belra MADOERA, 5 Juli van Vancouver naar Kaapstad. Diverse Stoomvaartberichten BATAVIER II, 8 Juli van R'dam te Gravesend WEST- LAND, 7 Juli van R'dam te Leith WIE- RINGEN, R'dam naar Melilla, pass. 7 Juli Gibraltar MIDSLAND, 7 Juli van Blyth te Bremen NIEUWLAND, 7 Juli van R'dam te Swansea THEANO. 7 Juli van Belfast te Fowey ZAAN, 6 Juli van Borga te Trangsund TUVA, 5 Juli van Santos naar Antwerpen MEGARA. 5 Juli van Santos naar Natal (Braz.) ALDEBARAN, Narvik naar R'dam, pass. 7 Juli Udsire TARA, Victoria (Braz.) naar R'dam. pass. 7 Juli St. Vincent ALCOR, Melilla naar R'dam. pass. 7 Juli Ouessant WESTPLEIN. Narvik n. R'dam, pass. 7 Juli Udsire ALKAID, 7 Juli van R'dam te Houston OOSTPLEIN. R'dam naar Melilla, pass. 7 Juli Finisterre TOWA. 7 Juli van Havre naar Antwerpen WAALHAVEN. 7 Juli van R'dam te Car diff GRUTTO. 7 Juli van R'dam te Lon den HOOGLAND. 7 Juli van Hamburg te Shields VECHTSTROOM, 7 Juli van Amsterdam te HulL 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6