TRIUMPH ROOK De Leidsche Bioscoop-Programma's I CENT VIRGINIA 'N TRIOMF VAN SMAAK 'N TRIOMF IN PRIJS! LID. d DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 9 Juli 1938 De strijd in het Verre Oosten C. F. MEERPOEL's Een prima Naaimachine! De strijd in Spanje BELGIË. De Kamer op recès. De Kamer is op recès gegaan, na o.a. haar goedkeuring te hebben gehecht aan de buitengewone begrooting, het wetsont werp, dat een Juiste heffing der belastin gen moet waarborgen, het wetsontwerp, waarbij de verplichte werkloosheidsverze kering wordt ingesteld en het wetsont werp, waarbij een orde van geneesheeren wordt ingesteld. De Kamer heeft eveneens de behande ling van de interpellaties over de land bouwpolitiek der regeering beëindigd. Ten aanzien van den aanvoer op de Belgische markt van vroege aardappelen uit het buitenland, verklaarde de minister van landbouw, dat zijn departement aan de Nederlandsche regeering had verzocht de noodlge maatregelen te nemen om te ver mijden, dat door ontijdlgen Invoer de prij zen der mlandsche aardappelen in België aanzienlijk dalen. Wat de valorisatie van granen betreft, zijn eveneens onderhandelingen met Ne derland gaande. vervaardigd zijn van aluminium. Naar men verzekert is het geluid hiervan gelijk aan dat van de bronzen klokken en zien de aluminium klokken er ook precies hetzelfde uit. FRANKRIJK. VERLENGING DER MAGINOT-LINIE? Een Czar-arrestatie. Momenteel wordt een onderzoek inge steld naar de wenschelijkheid de Maglnot- linie die loopt tot de Zwitsersche grens, door te trekken met het oog op de moge lijkheid van een aanval via Bazel, door een leger, dat Zwitserland zou zyn door- I getrokken. De politie heeft te Nice een zekere dr. Farraut gearresteerd, die verdacht wordt van het smokkelen van wapenen uit Italië naar Frankrijk in verband met de Czar- affaire. 4130 (Ing-ez. Med.) DUITSCHLAND. Nieuwe wetten Vervanging kerkklokken Met ingang van I Augustus zal een nieuwe huwelijkswetgeving worden inge voerd. waardoor in het bijzonder „de „mis standen", die in het land Oostenrijk uit de starre dogmatisch-kerkelijke bepalin gen van het daar geldend huwelijksrecht waren voortgekomen, tegengegaan worden. Door de bepaling, dat staatsrechtelijk al leen de verbinding in den echt door den burgerlijken stand geldig is, wordt in de Ostmark een einde gemaakt aan den toe stand, dat het meerendeel der huwelijken zonder eenige medewerking van den staat als den vertegenwoordiger van de volks gemeenschap alleen door den priester werd voltrokken en dat al naar het kerkgenoot schap waartoe de echtelieden behoorden, verschillende voorschriften voor de ver bintenis in den echt golden. Onder de huwelijksverboden nemen verschil van bloed en ongeschiktheid voor het huwelijk de eerste plaats in. Voorts wordt een uniform echtschei dingsrecht ingevoerd; waarbij de tot dus ver voor Oostenrijk geldende onontbind baarheid van katholiek-kerkelijke huwe lijken wordt opgeheven. Het nieuwe echt scheidingsrecht gaat uit van het beginsel, dat slechts die huwelijken ontbonden kunnen worden, die voor het volk in zijn geheel waardeloos geworden zijn, en dat gelijktijdig door de praktijk der echtschei ding de achting voor het huwelijk versterkt wordt Een nieuwe grond voor echtschei ding is o.a. hardnekkige weigering der voortplanting. Vandaag is een nieuwe wet op het onder wijs afgekondigd, waarbij het schoolwezen in Dultschland geünificeerd wordt. De eerste vier schooljaren moeten worden doorgebracht op de „Volksschule", waar door practisch de bijzondere scholen voor de eerste vier leerjaren worden uitgescha keld Deze wet heeft ten doel de Duitsche jeugd een grondige nationaal-socialistische opleiding te geven. Het onderwijs op de bijzondere scholen na de eerste vier jaren blijft evenwel mo gelijk. De kerkklokken in het Duitsche Rijk heb ben onder het vierjarenplan nationale waarde verkregen. Het brons is n.l. van groot belang en in de afgeloopen maanden zijn honderden klokken uit de torens ver wijderd en vervangen door nieuwe, welke MEXICO. Het petroleum-conflict. De petroleum-maatschappijen zijn bij het Opperste Gerechtshof in hooger beroep gegaan. Zij verzetten zich tegen het von nis van den rech'er die onlangs hun be roep op de beslissing van den raad van arbitrage en verzoening inzake het ver breken van de contracten der werklieden heeft verworpen. (Ingez. Med.) De Japanners naderen Kioekiang. De Japanners zijn thans nog slechts vijf tig mijlen van Kioekiang verwijderd en de Chineesche troepen richten allerlei verde digingswerken op in de stad, welker bur gerbevolking grootendeels naar het Westen is gevlucht. De buitenlandsche ambassa des en gezantschappen in Hankau maken zich gereed om naar Tsjoenking te ver trekken. In de verwachting van een hevig bom bardement op Kioekiang en Koeling heeft het hoofdkwartier van de Japansche ma rine er bij de buitenlandsche consuls op aangedrongen, dat onmiddellijk alle koop vaardijschepen. oorlogsbodems en alle bui tenlanders uit het .gebied tusschen Hoekau en Wang-sji-kang zullen worden terugge trokken. De Japanneezen beschouwen Koe ling en Kioekiang als militaire doelen, aan gezien hier Chineesche troepen zijn gecon centreerd. Radiorede van minister Wang. De Chineesche minister van buitenland sche zaken. dr. Tsjoeng Hoei Wang, heeft gisteravond voor de radio een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. het volgende I zeide „De zware gevechten van de afgeloopen I twaalf maanden hebben China's vastbeslo- i tenheid weerstand te bieden, niet vernie tigd, noch het weerstandsvermogen van 1 China gebroken". Dr. Wang haalde verschillende feiten aan. om te bewijzen, dat ondanks de oorlogsin spanning China in velerlei opzicht vorde ringen gemaakt heeft. Na vervolgens woorden van waardeering te hebben uitgesproken voor de moreele ver oordeeling van Japan en voor den materiee- len steun aan China van den kant van be- en tóch niet zoo duur! Dan naar KWALITEITS Naaimachinehandel. "J^r- Alléén: BREESTRAAT 171 - TEL. 2657 Levering uit voorraad van ADLER - LADA - PFAFF DÜRKOPP - HTJSQVARNA. 4182 (ingez Med.) ENGELAND. Verzet tegen het as. Godloozencongres. Het Engelsche Lagerhuis heeft met 165 tegen 134 stemmen aan den afgevaardigde Capt. A. H Ramsay toestemming verleend tot het indienen van een wetsvoorstel be treffende de toelating van vreemdelingen, waardoor deze wil bereiken, dat de gede legeerden voor het Godloozenoongres in September as. uit het land geweerd kunnen worden. In zijn toelichting verklaarde de afge vaardigde Ramsay, dat hij door dit wets voorstel wilde trachten te voorkomen, dat de vrijdenkersorganisaties gebruikt zouden worden als een middel voor communistische of revolutkmnalre propaganda. (Ingez. Med.) lijkheden niet te vergrooten door een aan vulling van de Japansche oorlogsfinan- ciën met haar financleele hulpbronnen of door de levering aan Japan van oorlogs materiaal ten behoeve van den massa moord op het Chineesche volk. Een toe stand, waarin men moreel China steunt, doch materieel Japan hulp wordt verleend, mag men niet langer laten bestaan. Het ls in het belang van alle den vrede liefhebbende landen zorg te dragen, dat spoedig een einde komt aan het geweld en de wanorde ln het Verre Oosten, door een internationale actie in onderling overleg. Aan den anderen kant moet een politiek van onverschilligheid en isolatie de po litiek van niets doen ten behoeve van een herstel van vrede en orde eventueel alle groote mogendheden betrekken in een nieuw de wereld omvattend conflict". Bezuiniging in Japan. Het Japansche ministerie van financiën en de nationale plannencommlssle hebben gezamenlijk een besluit genomen, waarbij is uitgegaan van het beginsel, dat de re geering de leiding moet nemen bij den na- tionalen veldtocht tot bezuiniging ln het \erbrulk. Het ministerie en de commissie hebben de richtlijnen aangegeven voor dezen veldtocht bij de opstelling van de begrooting voor 1938-1939. Het kabinet heeft goedkeuring gehecht aan deze beginselen, die om. de volgende punten omvatten: 1. Nieuwe eisohen van de verschillende ministeries moeten tot een minimum wor den beperkt. 2. Wanneer nieuwe elschen worden op gesteld, moeten die gedekt worden door be zuinigingen op uitgaven voor verschlllen- Nules bezet. Het legerberlcht van het groote hoofd kwartier van Franco meldt: Aan het front van Castellon hebben wij het dorp Nules bezet, waar de regeeringstroepen op het laatste oogenblik alle kerken en de voor naamste gebouwen in de lucht hebben la ten vliegen. Vierhonderd man werden ge vangen genomen. In den sector van Artana hebben wij belangrijke stellingen ten N.W. van Jinque bezet. ZUID-AMERIKA. Het Chagocenflict. Huil heeft medegedeeld van de afge vaardigde van de Vereenigde Staten ter vredesconferentie inzake het Chaco-con- flict bericht te hebben ontvangen, dat in beginsel een overeenstemming is bereikt. De onderteekenlng van het verdrag hangt nog slechts af van de regeling van onder geschikte punten alsmede van het defini tief aanvaarden door de beide regeeringen. Bolivia heeft dit laatste voorstel, dat door de vredesconferentie over het Chaco- confllct geformuleerd was, aangenomen. Dit voorstel strekt tot het aan arbitrage onderwerpen van het bepalen der grens lijn tusschen Bolivia en Paraguay. De eindbeslissing hangt nu af van het volk van Paraguay, dat zich binnen twin tig dagen in een volksstemming zal uit spreken over de formule, Washington en alle politieke leiders van Paraguay steunen de formule. vriende mogendheden, zeide Wang: „Nu het Chineesch-Japansche conflict het tweede jaar ingaat, wil ik opnieuw een oproep rich-1 ten tot de 450 millloen Chineezen en tot alle vredelievende naties, om positieve maatre gelen te nemen ter ontmoediging van den Japanschen aanval en ter versterking van den Chineeschen weerstand. Dergelijke maatregelen zijn noodig. om den duur der vijandelijkheden te bekorten en een herstel van den vrede te verhaasten, hetgeen niet alleen ten voordeel zal strekken van China en Japan, maar ook van alles naties, die be lang hebben bij vrede en volledig handels verkeer. Uit naam van de rechtvaardigheid vra gen wij allen bevriende® naties, onze moèl- ROEMENIË. Zal mevrouw Lupescu het land verlaten? Aan mevr. Lupescu wordt wederom het voornemen toegeschreven binnenkort Roe menië voor goed te verlaten. Hierdoor zou een toenadering in de ko ninklijke familie mogelijk worden en de voornaamste hinderpaal uit den weg wor den geruimd, welke tot nu toe een terug keer van koningin Helena heeft belemmerd. Tatarescu, de vroegere premier, zou bij zijn recent bezoek aan Londen reeds in deze aangelegenheid besprekingen hebben ge voerd. Of dit reeds nu al zoovele malen ge melde juist zal blijken? (Inges. Med.) Ten Westen van de Sierra Espadan zijn de rechtsche troepen van generaal Vallno binnen het gezichtsberelk van Segorbe, on geveer 25 k m. ten Noord-Westen van Sa- gunto gelegen aan den straatweg tusschen deze stad en Teruel. De rechtschen hebben daar de hoogten bezet, welke de vlakte be- heerschen en beginnen hun tegenstanders te achtervolgen, die in verscheidene secto ren terrein verliezen. De speciale correspondent van de Times meldt nog dat de opmarsch slechts lang zaam geschiedt. Sagunto Is in de oudheid bekend door zijn hardnekkige verdediging. Zal het nu ook zoo zijn? De vrijwilligers-kwestie. Kagan, de Russische zaakgelastigde te .Londen, heeft lord Plymouth medegedeeld, dal zijn regeering instemt met de bepalin gen inzake het instellen van de controle ter zee, vervat ln het Britsche plan tot terugtrekken der vrijwilligers uit Spanje. Zooals men weet, had Kagan zich ln de commissie reeds accoord verklaard met deze bepalingen, echter onder voorbehoud, dat zijn regeering er haar goedkeuring aan zou hechten. In een commentaar op de overeenstem ming van Londen schrijft Gayda in de de ondernemingen, waartoe reeds toestem ming was verleend. 3. Het personeel %er verschillende mi nisteries zal niét worden uitgebreid. 4. Op de uitgaven voor openbare werken welke reeds waren goedgekeurd, zal wor den bezuinigd. 5. Reiskosten van regeerlngsambtenaren die naar het buitenland gaan en credleten voor het aankoopen van goederen uit het buitenland zullen niet erkend worden, tenzij zij absoluut noodzakelijk zijn. 6. De subsidies, die door de verschillen de ministeries zijn verleend aan onderne mingen of organisaties, zullen vermin derd worden. Naar verluidt, zullen de ramingen der begrootingen van de verschillende minis teries volgens deze richtlijnen worden op gesteld, met het doel de militaire actie ln China met succes voort te kunnen zetten. De ramingen moeten tegen 10 Aug. ingele verd worden bij het departement van fi nanciën. (Ingez. Med.) „Giornale d'Italia": „Zullen wij zeggen dat de nlet-inmengingspoütiek een ernstigen stap vooruit heeft gedaan, zooals Italië dat evenzeer wensoht en bevordert als Enge land? De ervaring en de voorzichtigheid raden tot een gereserveerde verwachting". Gayda verwacht, dat Burgos „gelijk recht vaardig is, ernstige waarborgen zal elschen voor een onpartijdige en authentieke uit voering van het plan door beide partijen en dat Barcelona zijn gebruikelijke tactiek van obstructie en uitstelmanoeuvres zal trachten in het werk te stellen". Rex-Th eater. De Hollandsche film „Amsterdam bij nacht" verdient belang stelling om verschillende redenen. Voor eerst ligt er een aardig verhaal ten grond slag aan dit amusementsproduct en ver volgens wordt er kostelijk gespeeld door den geroutineerden Louis de Bree. den vlotten Plet Kohier en de charmante An nie van Duyn. Bovendien bezit de regie verrassende vondsten en schreef Max Tak een niet onverdienstelijk muziekje. Het scenario ls dikwijls geestig en onze Hol landsche acteurs moeten kennelijk schik gehad hebben in dit grappige verhaal van dien schuchteren boekhouder, die niet ver trouwd wordt door zijn vrouw, vanwege de talrijke overuren, die de brave man toch werkelijk maakt. Om nu eens een avondje vroolijk te kunnen uitgaan met zijn vriend, den kaaskooper, is hij op het idee geko men, te beweren dat hij werkt aan een prijsvraag voor een scenario „Amsterdam bij nacht". Ook zijn kantoorjuffrouw werkt immers aan het geval en zijn uitvlucht is dus wel plausibel. In het verdere verloop van hel humoristisch uitgewerkte verhaal hebben er een reeks magazijndielstallen plaats en de boekhouder wordt dienten gevolge zelfs gearresteerd, hoewel er toen een goede grond was, dat hl) s nachts in het magazijn aangetroffen wfrd. Derge lijke voorvallen hebben er telkens piaats met den braven boekhouder, en het is amusant verteld, of met een grappigen kwinkslag gekruid. Louis de Biee is de boekhouder; zijn humor is goedig en dik wijls van verfijnde allure. Plet Kohier is een vroolijke kaaskooper en Gusta Chris- pijn—Mulder de bazige echtgenoote van den braven boekhouder. De piloot verdween" is een voortreffe lijke sensationeele film, geladen met span- nins' en goed gespeeld door Robert Arm strong als vliegenier en Sally Eilers, die in de hoedanigheid van stewardess een pas- saslersvliegtuig veilig op den beganen grond „zet". Lido-Theater. De spionnage en con tra-spionnage vormt een bij uitstek dank baar terrein voor de bijzonder geslaagde film „De spion der Lanciers", een roman tische episode uit den wereldoorlog, waar in het gordijn van den geheimen dienst door een spleet een kijk geeft achter de schermen, wy worden opnieuw met be wondering vervuld voor den moed en de heldendaden, die de spionnen, met inzet van hun leven, verrichten. In „De spion der Lanciers" wordt het gevaarlyke op treden geschetst van een Engelsch zeeof ficier, die zich als Duitsch luitenant in de hoogste militaire kringen in Beriyn be weegt, belangryke plannen weet te be machtigen en ermee ontsnapt. Dit hache lijk optreden werd mogeiyk gemaakt door het feit, dat er onder de gevangenen een zekere von Rohbach is. die sprekend gelykt op den Engelschen luitenant Michael Bruce Deze laatste krijgt de gelegenheid, den j Duitscher nauwkeurig te observeeren en na bestudeering van den mensch en sol daat von Rohbach. zien wy Bruce zooge naamd ontvluchten, waarna hy als von Rohbach in Beriyn als held binnengehaald en omhelsd wordt door Dolores Daria. een spion van den Dultschen contra-splonna- gedlenst. Bruce houdt men overigens goed in de gaten en de romantiek wordt nog wat sterker gekleurd, wanneer Dolores Bruce redt uit een listig opgestelden val strik. Men doet hem weten, dat In Engel sche kringen een spion voor Duitschland werkt; wordt deze gearresteerd, dan blijkt hieruit dus. dat Rohbach-Bruce het be richt doorgegeven heeft. Nu is Dolores in middels Bruce gaan liefhebben en zy dringt er by hem op aan, het bericht niet door te geven. Na een galaravond, dien de ge neraal ter eere van den ontsnapten held geeft, krygt hij een beroerte en Bruce ontfutselt hem zijn sleutels en daarmee de groote plannen. In een spannende achter volging revolverschoten, voortsnellende auto's enz weet Bruce te ontsnappen en zich in Zwitserland in veiligheid te stel len, terwyl Dolores gefusilleerd wordt. Dit is de spannende spionnage-geschiedenls, die Gregory Ratoff met opmerkelyk vak manschap in scène gezet heeft. George Sanders, de nieuwe ster, is de dubbelgan ger en Dolores del Rio een verleidelyke lokvogel van den Dultschen contra-spion- nagedtenst. Een zeer goed rolletje is in handen van Peter Lorre, een gevaarlijk, sluw, listig adjudant. Voorts vallen de rol len van het tweede plan sterk op. De tweede hoofdfilm is „De gemaskerde vrouw", met een goede rol van Claire Trevor. Casino-Theater. Een fraai program ma, vol afwisseling, wacht den toeschou wer deze week! Daar ls allereerst de laat ste film, welke Maurice Chevalier in Ame rika speelde: „Folies Bergère" ls stellig de best geslaagde film, waarin de beroemde Fransche chansonnier optrad. Men heeft de gelukkige gedachte gehad, hem een dub belrol te geven, en thans komt pas goed het veelzijdige talent van dezen „char meur" tot uiting. Maurice Chevalier is im mers Eugène Charlier, de populaire zanger van de Folies Bergère en ook de een-wei- I nig-geblasseerde baron Cassini, groot-fl- Inancler en tegeiyk dubbelganger van den chansonnier. Deze twee karakter, die her- haaldeiyk met elkander in stryd komen, beeldt Chevalier met veel gevoel voor hu- 1 mor uit en zoo deze voortdurende persoons verwisseling op zichzelf reeds ruim vol doende was, een geestig scenario tot stand te brengen, men is nog verder gegaan, en heeft ook de liefde in dit spel van verwik kelingen geweven, want de barones lswat te veel onder de bekoring van den zanger gekomen en madame Charlier heeft zich in gelijke mate voor den baron geïnteres seerd. En deze prachtige comedie van ver gissingen wordt In een zóó lichte en fyne toon gehouden, dat het gansche verhaal aannemelyk blijft, waarvoor de regie van Roy del Ruth speciale vermelding ver dient. Maurice Chevalier wordt aan het einde van de film in een grootsche finale ge plaatst met fantastisch bewegende stroo- hoeden van gigantische afmetingen bal letten rijzen op uit die stroohoeden en het geheel is een entourage, den Franschen artist volkomen waardig! In dezen triomf vindt Maurice Chevalier een goeden steun bij Merle Oberon, de geraffineerde baro nes en Ann Sothern, het luidruchtige vriendinnetje van den zanger. „Rivalen" heet de tweede hoofdfilm, die zich afspeelt op Broadway in de „tachti ger" jaren, toen er veel drank- en corrup- tiemogeiykheden waren. Wallace Beery, George Raft en de kleine Jackie Cooper, vormen het driemanschap, dat deze film tot een mooie hoogte opvoert. Trianon-Theater. De tyran, de hoofd rolvertolker van de geiyknamlge film ls een voorbeeld van den immigrant, die zich in een uithoek van Amerika vestigde en daar terwyl het overige Amerika zich snel ontwikkelde, ruw en onbeschaafd, doch tegelykertyd fier en vryheidllevend, gene raties lang bleef wonen. De tyran ls Iemand, die op zyn domein dictator is, geen tegenspraak en geen van de zyne af- wykende meening duldt. Hardvochtig treedt hy tegen ieder op die hem tracht te weerstaan, zelfs zyn eigen kinderen spaart hy de zweep niet. Op zeer realis tische wyze schildert de füm het leven van de ergens ln de Amerlkaansche ber gen wonende kolonie, waarvan de tyran een der voormannen ls. Voortdurend ha len de schurkachtige individuen Bijbel teksten aan om hun wangedrag als de hoogste moraal te kunnen uitleggen. En te midden van deze ontaarde bende staat als een engel de figuur van het meisje, dat verpleegster wordt, om haar medemensch te kunnen helpen, doch ondank ontvangt. Ten slotte volgen een sensationeele recht zitting en een spannende ontsnapping met een happy-end. Het is een aangrijpende film, waarin getoond wordt waartoe een volk vervalt indien de laagste instincten den boventoon gaan voeren. In de film „Een liefdesgeschiedenis in de Comédie franjalse" laat men ons zien hoe de Parijsche tooneelspelers ln het jaar 1750 probeerden hun grooten Engelschen collega „The great Garrick" het optreden ln de lichtstad onmogeiyk te maken. Zy spanden uit jaloezie tegen hem samen en bezetten een herberg waar hy moet over nachten. Al het personeel, de stalknecht incluis, wordt door tooneelspelers vervan gen; men zal dien verwaanden Engelsch- man eens laten zien wat acteeren is! Doch de Great Garrick heeft onmiddellyk in de gaten wat er aan de hand is en hy neemt een wys besluiten gaat zelf ook mee spelen. De Franschen stellen het voor alsof de Engelsche gast in een gekkenhuis terecht ls gekomen, waar leder een tak van den molen te pakken heeft, maar tenslotte als Garrick er genoeg van krijgt, toont hy zyn collega's aan hoe slecht zy hebben ge speeld. Doch dan begaat hy zelf een fout. Er komt een meisje de herberg binnen en Garrick, die meent dat zy ook in het com plot is speelt met haar diefde op het eer ste gezicht". Hy speelt, doch by het meisje ls het echt. In vollen ernst verklaart de groote meester, dat de Jongedame zeer slecht gespeeld heeft en dat haar creatie met de realiteit niets uitstaande heeft. La ter ontdekt hij zyn fout en de rest laat zich gemakkelijk bedenken. Een uitstekende film, waarin een amu sante geschiedenis wordt opgedischt en goed spel te genieten valt. Luxor-Thcater. Hoewel Hans Albers tot de sterren behoort, die wy reeds Ja renlang van het witte doek kennen, ls het een onomstootelyk feit. dat de films waarin hy een rol vervult, steeds weer de volle aandacht trekken! En géén wonder: met genoegen en met de grootste belang stelling volgen wy steeds weer de boelende avonturen van dezen veel-begaafden ac teur. Vooral het oorlogs-genre ligt dezen spe ler. Het is daarom, dat hy ook deze week in „Vrouwen en soldaten" een niet te over treffen spel te zien geeft. Hy speelt de rol van den beroemden ritmeester von Prack, die ln de jaren rond 1918 veel van zich deed spreken als vlieger aan het Turksch-Duitsche front. Na afloop van dezen oorlog stelt hy zich beschikbaar om aan het hoofd van een regiment naar de Russische grens te trekken en daar de be langen van Duitschland te verdedigen. Met behulp van een spionne een rol die door Charlotte Susa op eminente wyze wordt vertolkt en die hem met zyn neef von Prack, 't hoofd der Russe in het Dnjeper gebied, verwart, gelukt het hem na veel moeite zyn mannen de overwinning te be zorgen ten koste van zichzelf en na in een duel zyn aarts-vijand, zyn neef von Prack, gedood te hebben. De verfilming van dezen roman, „Eln Manns-bild namens Prack". waarin Albers een dubbelrol speelt, is een zeer geslaagde. Met genoegen hebben wij ook de eerste film „Men spreekt over Jacqueline", ge volgd met Albrecht Schoenhals in de hoofdrol, bygestaan door Wera Engels en Sabine Peters. Deze laatste is hierin de kinderschoenen ontgroeid en speelt de rol van „het Jonge meisje met idealen", dat zich voor haar wereldsche, eenlgszins eigenaardige zuster opoffert. Naar het spel van dit jonge meisje te oordeelen, is het te verwachten, dat zy later nog veel van zich zal doen hooren. Een programma, dat de moeite van een bezoek ten volle loont! 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2