hebben jullie goed gelezen boven de prijs raadsels. hè? En nu. aan het werk! En zorgt, dat de brieven op mij toestroomen deze dagen! Nu de briefjes. Truusje van Weizen Ik bof maar weer door jouw verjaardag, met dit mooie post- papiertje. Nu kan je pop zelfs uit dansen gaan Je leest wel eens van poppenfeesten ln den nacht, als de menschen slapen! Liesje van Driel Mag ik je rapport cijfers hoor en? We hebben nu weer volop regen gehad. Ach. dat is jammer voor je van het schoolreisje. Ankie van Driel Toch is de regen wei noodig. ai vinden we het niet fijn. Nu klinkt er zeker telkens gefluit door het huis van je broertje? Wat een langen af scheidsgroet krijg ik weer Nel van der Bijl Je Tante maakte zoo een aardigen tocht naar Schagen. En is zij met de andere famil'e weer mee terug gekomen? Truusje Sluymer En ik vind je rap port natuurlijk ook mooi. Ik denk. dat die enkele 6 ook nog wel een 8 zal worden een volgenden keer. Men Verstraaten Ik ben blij, van zoo'n mooi rapport te hooren Geertrui de Groot Je album is dan zeker haast vol. Zulke kleedjes staan al tijd aardig. Je houdt zeker veel van ha ken? Jannetje van Kampenhout Je hebt een goeden verjaardag gehad. Wat ls dit mooi oostpapier! Het is ln orde van de pos'zegeis. Zusjes de Vos Jullie ziet: alle 8 op lossingen zijn goed, knap! Wat zal Je Tan te het nu druk krijgen. Ik denk, dat Jullie haar nu wel heel vaak en graag zullen be zoeken! Ik ben ook benieuwd naar jullie rapporten. Ze zullen wel mooi zijn Coba Sleyser Geen wonder, dat je erg naar de vacantie verlangt. Je hebt zooveel fijns in het vooruitzicht. Catrientje v. d Zeeuw Je vraagt een klein, en toch geen klein cadeautje voor je verjaardag! Een raadseltante spreekt wel eens in raadsels, zooals je ziet. Over eenige weken mag je me nog eens om een versje vragen, als ie wat langer meedoet. Jannle Boom Neen, Gerrie treft het niet tot nu toe. Het is te hopen, dat zij in haar tweede weekje beter weer heeft. Bedankt voor je aardige raadsels. Natuurlijk kun je de volgende week je briefje overslaan. Liesje Moerman Je bent knap geweest met de raadsels! Bij Niek was het dan een korte vreugd Hanny Faure Je wordt zeker Hanny genoemd? Dan doe ik het ook, dat is ge zelliger. Ben je weer beter? Leny Moraal Ik heb je lang gemist, maar ben altijd weer blij, een nichtje te rug te zien. We hopen allen op mooi weer voor de vacantie. Martha Rosin Jij mag een versje voor je album Ernst en vrijheid. Geen vrijheid zonder ernst. Geen ernst ook zonder haar. Want zij alleen maakt d'ernst, Oprecht, gezond en waar. Annie Schneider Ik was vroeger net als jij, hoor. En Elsje en Ineke ook. En zij hebben ook een prettige reden, om naar de vacantie te verlangen, ook al net als Jij? Janna Struik Neen, die 6 was niet mooi. Je kunt toch wel zorgen, dat deze in een 7 of 8 verandert? Piet Overduin Wat aardig, dat jullie hond en poes zoo leuk met elkaar spelen. Meestal gaat het niet zoo best tussohen die twee. Ik begrijp, dat Teddy elke week een bad noodig heeft! En hoe vindt hij dat? Jannle van Biezen Natuurlijk popelde je van nieuwsgierigheid en ongeduld de paar laatste dagen voor den 5den. Ik hoop gauw te weten, of je wensohen vervuld zijn. Marietje Laman Dat kan een keertje voorkomen, heel begrijpelijk. Marie en Lientje Weeda Dezen keer weer één stukje voor jullie. Gezellig, dat je Grootmoeder er was Je kunt je aan mij goed oefenen ln brieven schrijven, Lientje. En dat gaat al wat goed. Riekje Leemans Ja, als de meisjes een „tijd" voor zich alleen hebben, moeten de jongens wat anders hebben. Het is een lange vacantie. Hier wachten we ook de rapporten, net als jij. Nu Is het gelukt met de raadsels! Jo Drabbe De correspondentie met Je Afrikaansch „nichtje" is leuk en leerzaam voor jullie beiden. Naar zoo'n warmte als daar zouden wij ook niet verlangen, al mopperen we wel eens over slecht weer. Zusjes Hartevelt Prijna, wat heb je mooi postpapier, met Je naam er op ge drukt. Je schrijft het toch niet allemaal aan mij op? Daar ls het heusch te mooi voor. Het valt mij nog steeds vreemd, Rle over te moeten slaan. Annie en Gerard Zandvliet Als jullie je brief per post verstuurt, moet het afzen ders-adres op de enveloppe. Zoo gauw mo gelijk zal ik een raadsel van Jullie plaat sen. Maar jullie moeten leeren, er een beetje geduld bij te hebben! Weer bedankt voor deze nip uwe raadsels. Jeanne de Geus Dat ls gezellig, samen met je nichtje de raadsels te schrijven. Dus Suze is nu een dubbel nichtje van je. letje Borgmeyer Ik vind het aardig dat je bij het versje ook hartjesbloemen geteekend hebt Ben je nu weer heelemaal beter? Leuntje Koekebakker Stel Je gerust, wat Dirkje betreft; Ik had Je daar heele maal niet vam verdacht. Neen, de bad gasten moeten van regen niets hebben. Wat een groot, mooi raadsel; dank je wel. Huibertje van Duin Ik denk dat Je vroeger niet had kunnen droomen. dat er trappen bestaan, waarop je niet hoeft te loopen Hoeveel keer ben je wel op en neer geweest? Lief van je, voor je zusjes wat mee te brengen. Een nieuwen mantel en tasch zijn naar je zin, hè! Leny Hartwijk Ik vind het heerlijk voor je. dat Je met beide uitstapjes mee mag Nu, je hebt dan ook wel wat verdiend na al je harde werken. En waar was de reis naar toe? Annie Winkelman Het weer heeft niet erg meegewerkt Dinsdag, maar ik ver onderstel, dat het ln de autobus evengoed vroolijk toeging. Vertel het me maar na de prijsraadsels. Beppie Bouter Ik hoop, dat Je er nv weer plezier ln houdt. Je moet het niet tegen je zin doen. Maar Ik reken wel op een berichtje, als Je zin weer eens op den loop gaat. Drietal van Vliet Ik dacht wel, dat er heel wat te lachen zou zijn. Jullie heb ben veel gezien en gekregen. Nettle Biermasz Je briefjes waren na tuurlijk zeer welkom. Ja, zoo ls het haas ten, om de raadsels neg op tijd in te sturen, 's Winters gaat dat beter, denk ik. Pret tige vacantieweken voor jullie allen; ik hoop tot na dien tijd. Anny Bekooy Ik vind het heel naar, dat je zoo teleurgesteld moest worden vorige week. En ik was nogal zoo blij met je kiekje. Het was een zetfout; bij het stukje, voor jou bestemd, stond: Jettie Heyloo. Als je de krant nóg bewaard hebt, kun je het zoo nalezen. De beginzinnen waren verwisseld. Het moest zijn: „Dit raadsel ls uitstekend en krijgt zeker een beurt" enz. Heb je de krant niet meer. dan schrijf ik het stukje nog eens voor Je vol genden keer. Viertal de Neef Het was geen druk fout; ik had het veranderd, het moet „trekke" zijn. Het raadsel, waarnaar J« vraagt, plaats ik liever niet; ik vind den naam daarvoor niet geschikt. Misschien bedenk je daarvoor nog eens een ander. Mien. Hannie de Wekker Ik ben blij met je briefje. Wat een fijn uitje naar Schiphol! Kreeg je ook lust om te vliegen? 21 Juli en 1 Augustus beloven ook heerlijke dagen te wouden. Weer een mooi plaatje. Suusje de Wekker Met pleizier las ik je brief over roeien, koeien, varkens en gebakken nootjes. Ik hoop, na de prijsraad sels, weer op zoo'n gezellig briefje van je. Ook een mooi plaatje! Annie van der Vos Je vindt het toch wel prettig, om zooveel te leeren. en zoo knap te worden? Dan hoor ik over 2 weken van je overgang. Bep Orama Je hebt een goeden ver jaardag gehad. hoor. Daar had je niets op tegen! Jan Orama Gelukkig voor jou en voor mij. dat Beppie nu weer voor de raadsels heeft gezorgd Hennie Legeer Kindlief, wat laat Je me meeleven met je schoolreisje, door zoo'n langen brief. Daar krijg je een apart be dankje voor! Wat een pracht-tocht hebben jullie gemaakt. Rhenen is de moeite waard, hè; in de stad, en het gezicht óp de stad Die brutale aap! Schrok het meisje niet erg? En wat heb je veel gegleden; geluk kig, dat er matjes waren! Van prachtige vergezichten hebben jullie dus meerdere keeren genoten. Mien van Rooyen Wat leuk worden de I>oesjes nu! Hennie heeft genoten, dat heeft ze jullie zeker wel verteld. Ja, voor jullie is het maar goed, dat je niet elke week naar de Wasstraat moet voor je brief Coba Verlind Dus nu Je best gedaan op de prijsraadsels. Natuurlijk hoopt eik kind op een boek. Was „Mevrouw Hippo" een kikvorsch? Lydia Botermans Je Vader hoeft het goed gehad. Maar Jij hebt het ook goed gehad, dat hij zooveel bedeltjes voor je meebracht. Een poppenkast, geeft altijd pret. Nico Smit Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Nu behoor je bij de groote ren. Wat een mooi raadsel, maar moeilijk! Dank je wel. Hoe ls het met Moeder? Jettie Heyloo Lees dezen keer bij Anny Bekooy. Jouw stukje was weggeval len; hier volgt het: ,.Je mag raadsels in sturen Pret gehad Woensdagmiddag? Het spijt mij, dat ik die ballonnen niet gezien heb. En Zaterdag, als je dit leest, zit je weer midden in een feest." En nu het ant woord op dit briefje. Het feest was dus fijn. Wat een heerlijke dag belooft het te worden op 28 Juli! Je moet dan vroeg op. Truida Overduin Naar strandweer wordt door velen verlangd. Ik help mee wenschen. In de duinen is het ook heerlijk spelen. Mientje van Egmond Je bent goed be dacht, en nu heelemaal gekleed voor het strand Nu is al je hoop (en de onze) ge vestigd op mooi weer. Alida van der Holst De juffrouw van jullie club geeft jullie een heerlijken af- scheidsmlddag. Je verheugt je al op de prijsraadsels; geen wonder! AU Verschoor en Trijntje van Schaik Dat is een bof en wanbof tegelijk. Zater dag voor Ali. Maar de bof zal wel de hoofd zaak zijn! Als Ali reeds weg is, breng jij mijn groeten wel over, Trijntje Corrie van Weizen Nee maar, wat een verrassing! Dat heb je knap gedaan. Jan Kenbeek Je korte briefje is ook welkom; het brengt mij toch een groet van je over. Aukje van der Walle Ik wil gelooven, dat Je je beentjes voelde Zondagavond; je zult heel wat duinen op en af gehold heb ben. Ja. de week van de prijsraadsels is altijd spannend Jan Bronsgeest Elke week een stapje verder; op den 18den. Nu zetten we voor- loopig weer een punt. AUda Stikkelorum Wat handwerk jij toch mooie dingen! Je hebt er veel pleizier ln. Doe je het thuis ook nog zoo veel? Koosje Stikkelorum Koos, weer je best giadaan: Je moet de raadsels nu zelf op schrijven. Je mag het nog wel een keertje met potlood doen. Loesje Horstman Gelukkig voor je zusje, dat die Donderdag voorbij is. Ik hoop, dat zij het goed maakt. En nu maar geen briefje en alleen de prijsraadsels, als je het druk hebt. Rie Smlttenaar Op Schiphol verveel je je niet gauw. Wat een mooi gezicht hè, het stijgen en dalen der vliegmachines. Nico Bakker Hartelijk welkom, en noem mij nu maar gauw Tante. Je schrijft al een mooien brief, voor een neefje van 7 jaar. Nu hebben we juist prijsraadsels; doe goed je best. Ik hoop, dat het je lukt Rietje Brandt Over je volle reken- schrift kun je ook al tevreden zijn Is het kiekje van Ellie gelukt? Alles, wat glinstert, vinden kleine kindertjes mooi Bouwe Broers Jullie zijn toch in de bloemen gebleven na de verhuizing. Als Je weer een anekdote weet, stuur Je die maar wefr in, Leo Mekel Je ziet: je vorige brief was te laat. Uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. Ja. mijn naam op de enveloppe. Zorg. dat je op tijd bent met de prijsraadsels Bram Wiggers Je hebt me zóó goed op de hoogte gebracht, dat ik me haast in de hoogte waande. Nu kun je meepraten over vele soorten vliegtuigen. Catrien en Willem Kroesemeyer Wat gezellig voor Grootmoeder, dat jullie haar zoo \aak opzo-.ken. Het was geen prettig weertje Maandag, om door te gaan Ans Nleuwenhuys Je hebt veel genoten en gezien op je schoolreisje. Heb je de foto al gezien? Is deze op het vliegveld ge maakt? Kannle Bregman Je bent hartelijk welkom. Je mag me Tante noemen, nu je een raadselnichtje wordt. Nu hebben wc juist prijsraadsels, en kun je alles over het insturen uitvoerig lezen. (Begin cor respondentie). Punt 1, 2, 3 en 5 gelden ook bij gewone raadsels; dan worden geen boe ken verloot. Dezen eersten keer kun je je geluk beproeven! Je verjaardag is een be kende datum. Nu ben ik weer aan het eind. Werkt nu pleizierlg aan de prijsraadsels, let op alles, en vergeet niets! Laat niemand ontbreken! Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18