De ronde van Frankrijk Marathon-tennis te Noordwijk Zuiderkwartier I - Lugd. Ill LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 9 Juli 1938 Vierde Blad No 24013 De Kathedraal van Reims 79ste Jaargang Partij Geelhand-Weston duurde meer dan 2V2 uur Mej'. Rollin Couquerque in alle nummers uitgeschakeld. Vervaeke wint de vierde etappe (Van onzen redacteur). Met uitzondering van slechts één enkele partij heereir-dubbel tusschen Hughan- Van Swol en NelsonWeston zijn te Noordwijk nu alle deelnemers aan gewezen voor de halve eindstrijden, v/elkeheden zullen plaats vinden. In de dames-single was men Donderdag reeds zóóver, bij de heeren hebben Abdes- selam. Hughan en Geelhand zich gisteren gevoegd bij' den titelhouder Kukuljevic, die Donderdag in drie sets over Leyenaar getriomfeerd had. Deze drie kwart finales hebben intusschen nog eens weer aange toond hoe verhoudingsgewijs de damesbe zetting in dit tournooi zooveel beter is dan die der heeren. Terwijl de Donderdag sen satie bracht met voortreffelijk spel en boeiende matches tusschen de acht dames, die toen nog meedongen naar onzen hoog - sten tennistitel, was de Vrijdagmiddag meerendeels arm aan goede prestaties, ont brak er de spanning slechts één excep tie daargelaten en bleef het spel feite lijk vrij ver beneden de eischen, welke wij meenen te mogen stellen aan een tour nooi om de internationale kampioen schappen van Nederland Die exceptie is de partij geweest tus schen Geelhand en Weston, welke 2 uur en 40 minuten geduurd heeft en onophoudelijk gevoerd is met een ra zend tempo en verwoeden strijdlust. Weston vooral, de Australiër, is de man, die iederen bal met geweld over het net ranselt en daarbij prachtige lengte in zijn slagen heeft, zoodat van zijn eigen, maar ook van het uithoudings vermogen van den tegenstander het uiterste gevergd wordt. Nu schijnt Geelhand, de „tweede" Belgische spe ler, van dit soort marathon-tennis te houden. Donderdag speelde hij vijf sets tegen Feret, gisteren deed hij hetzelfde legen Weston.... Hij verloor de eerste en vierde set (laatstgenoemde zelfs op love, vermoedelijk om zich te sparen voor de beslissing) en heeft driekwart van den wedstrijd gespeeld met zijn rug tegen de omrastering op vier a vijf meter achter de baseline! Een merkwaardig gezicht! Van uit die stelling vermocht hij ech ter de felle drives van den Australiër te weerstaan en hij had in zijn returns bo vendien magnifieke passings, terwijl ook de lob herhaaldelijk goed werk deed. Dat die ver teruggetrokken positie tegen een alzijdig speler keer op keer afgestraft zou zijn geworden, spreekt vanzelf. Jammer genoeg voor een speler met zooveel vaart, zooveel Ausdauer en zooveel vastheid had Weston echter geen andere slagen dan de diepe drive op zijn repertoire om dat groote open veld achter het net bruik baar te maken voor zijn offensief Geelhand heeft in de laatste set O2 achter gestaan. Hij haalde evenwel keu rig op en kreeg op 53 twee winning stro kes die met forsche hand door den alles riskeerenden Weston weggemaaid werden. Weer werd het advantage en op een diepe drive van den Australiër gaf Geelhand een return, die via den netband van richting veranderde. Nog scheen Weston den bal te halen, doch juist op dat moment riep een enthousiast toeschouwer luid „Come on. Weston!".... j Het onderdeel van een seconde dat Wes ton hierdoor afgeleid de oogen op- sloe* naar de tribune was helaas voldoen de om de match te beëindigen. Geelhand verdiende wellicht de overwinning, maar dit slot was niet prettig. Inmiddels heeft de scheidsrechters-wereld een nieuwe kwes tie ter bespreking gekregen, namelijk de vraag of de umpire onder deze omstan digheden een „let" had moeten geven.... De partijen, door onzë landgenooten Hughan en Van Swol gespeeld tegen resp. Teschmacher en Abdesselam, zijn onder de verwachtingen gebleven. Teschmacher, die juist de laatste dagen den indruk ge wekt had zijn goeden vorm terug te heb ben. bracht er weinig van terecht tegen een evenmin sterk spelenden Hughan. In de derde set was Teschmacher's spel be duidend agressiever en Hughan legde toen een dergelijke vrees voor diens sterk ge sneden slagen aan den dag dat ook onze kampioen allen aanval miste. Hughan is ln vier sets winnaar geworden en dat gaf de verhouding behoorlijk weer, maar ln dezen vorm zal hij heden geen revanche kunnen nemen op Geelhand. die hem ook ln den Holland—België-wedstrijd geklopt heeft. Overigens mag de mogelijkheid niet uitgeschakeld worden dat de Belg te gen Hughan de reactie ondervinden zal van de zeer langdurige partijen, welke hu op twee achtereenvolgende middagen ge speeld heeft! Dat Van Swol geklopt werd door Abdes selam was lichtelijk een surprise. Feitelijk heeft hij alleen in de eerste set den klei nen Franschman kunnen overtroeven door zijn geweldig forceeren. Toen Abdesselam daar eenmaal op ingesteld was, had al dat zwoegen van den Hollandschen rcus geen zin meer. Hoe hard en scherp hu ook sloeg, hoe vinnig zijn netaanval door gezet werd. hoe aardig hij de dropshot als verrassings-wapen benutte, de snelvoetige Fransche jongeling was overal op tUa. sloeg alles terug en hij deed dat met zoo- veel talent, vaart en list, dat Van Swol keer op keer gepasseerd werd. Tegen dat magnifieke voetenwerk van Abdesselam had onze landgenoot tenslotte geen strijd- middel meer en kansloos werd hij gesla gen Het zal belangwekkend zijn te zien hoe Abdesselam zich weren zal tegen Ku- kuljevic In het dames-dubbelspel hebben zich uitsluitend Zuid-Afrikaansche en Australi sche speelsters geplaatst. Beide landen vaardigden vier dames af naar het Noord- wijksche tournooi en zij zullen allen uit komen in de halve finales! Mej. Rollin Couquerque en mej. Yorke hebben een kans gehad tegen mej. Craze en mej. Piercey. Zij wonnen met 7—5 de eerste set en stonden 44 in de tweede. De Zuid-Afrikaansche combinatie sloot echter beter en had meer initiatief dan het Engelsch-Hollandsche dubbel, dat op het beslissende moment nooit scoren kon. Mej. Rollin Couquerque werd later, met Kukuljevic als partner, ook in de mixed geslagen (in twee sets door mej. Wynne en Geelhand) zoodat zij dus verder geheel uitgeschakeld is. Als eenige Hollander zit Van Swol nog in het Gemengd dubbelspel, waarin hij gisteravond in den regen met mej. Yorke met 64. 6—8, 6—2 triomfeer de over mej. Craze en Moreau. Mevr. Mil ler Heine en De Borman zullen hun tegen partij zijn. De volledige uitslagen zUn: Heeren-enkelspel, derde ronde (kwart-eind strijd): Hughan sl. Teschmacher 60. 62. 36. 6—1; Abdesselam sl. v. Swol 46. 62, 60. 6—3; Geelhand sl. Weston 46. 64. 6—2. 0-6. 6—3. Heeren-dubbelspel, derde ronde (kwart eind strijd Kukuljevic en Moreau sl. Martensson en Laftmann 6—4. 6—2. 6—4; Heynen en Tesch macher sl. Feret en Abdesselam 60. 64. 63. Dames-dubbelspel, tweede ronde (kwart eind strijd): mej. Craze en mej. Piercey sl. mej. Rollin Couquerque en mej. Yorke 57, 64. 6—3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Wynne en Geelhand sl. mej. Leeksma en Ent hoven 6—1, 60; mevr. Jonquiere en Nicolaides w.o.; mej. De Borman en Abdesselam w.o. Tweede ronde: mej. Wynne en Geelhand sl. mej. Piercey en Weston 61. 62; mej. Coyne en Nelson sl. mej. Stevensson en Landau 63. 64; mej. Morphew en De Brauw sl. mevr. Jonquiere en Nicolaides 86. 108; mej. Rol lin Couquerque en Kukuljevic sl. mevr. Marin- kelle en Merankelle 6—1. 64; mej. Craze en Moreau sl. mej. De Borman en Abdesselam 6—3. 6—3. Derde ronde (kwarteindstrijd): mevr. Miller Heine en De Borman sl. mej. Morphew en De Brauw 63. 64; mevr. Hopman en Hughan sl. mej. Coyne en Nelson 61. 75; mej. Wynne en Geelhand sl. mej. Rollin Couquerqua en Kukuljevic 63. 7—5; mej. Yorke en Van Swol sl. mej. Craze en Moreau 64, 68, 62. De Zaterdagmiddag competitie. De nog te spelen wedstrijd in de 2e klasse De MunnikDe Krogt was de vorige week we gens regen afgebroken. Thans z(jn alle par tijen gespeeld. De volledige uitslag is. Damesenkelspel: mej. J. Schoppen (M.) mevr. Meerburg (K.) 16. 16. Heerenenkelspel: Chr. NoestDe Hondt 16, 0—6. Damesdubbelspel: mej. R. en J. Schoppen— mej. Meerburg en mej. Versleijer 06, 79. Gem. dubbelspel: mej. A. Hoogenboom en J Lamanmej. E. Versleper en W. Bakker 63. 16. 26: mej. J Schoppen en J. de Kort mej. Rietdijk en L. v. Eek 63. 6—3. Heerendubbelspel: J. de Kort en J. Laman W. Keuls en James 46, 46. De Krogt II behaalde dus een sprekende 51 overwinning en bezet in deze afdeeling nu de tweede plaats. Wassenaar II is. gelijk reeds gemeld, nummer één geworden. In een Maandagavond in ..Den Turk" te hou den algemeene ledenvergadering zullen de prij zen worden uitgereikt. Het tournooi te Boskoop. De tweede dag. Op het Boskoopsche tournooi zijn gisteren de volgende resultaten verkregen: Heeren-enkelspel, tweede rondeG. van Leeuwen sL A. N. Ballego 62. 75; J. A. Eisink sl. W. F. van Ingen Schenau 26. 61, 6_4; j. c. Hulst sl. J. Eisink 2—6. 6—3. 6—3; A. Messchaert sl. J. Hope 62. 16. 6—2. Derde Tonde (kwart-eindstrijd): H. v. d. Poel sl. J. W. Bergshoeff 6—2, 6—1. Dames-enkelspel, halve eindstrijd: mej. I. v. d. Helm sl. mej. B. v. d. Boom 1412. 86; mej. W. Osinga sl. mej. B. v. Aalst 63, 61. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mevr. Kraak en mej. A. Kingma bye; mevr. H. Been en mevr. G. van Ingen Schenau sl. mevr. Van Ingen en mevr. Hulst 6—3. 63; mevr. Goekoop en mej. W. Osinga sl. mej. G. Verhoeff en mej. E. Hamburger 86. 86. Tweede ronde (halve eindstrijd): mevr. Kraak en mej. Kingma sl. mevr. Been en mevr. Van Ingen Schenau 62. 60; mevr. Goekoop en mej. Osinga sl. mevr. Gerrits en mevr. Meerburg 64, 16. 61. Gemengd Dubbelspel, eerste ronde: mej. Enen en Hope sl. mevr. Hulst en G. van Leeuwen 6—8. 6—4, 6—1. Tweede ronde: Mevr. Kraak en B. Kocgwerff sl. mevr. G. van Ingen Schenau en W. F. van Ingen Schenau 60. 61. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: C. Corver on J. Hope sl. E. Brewer en Dietzhuizen 64. 6—2; J. Eisink en A. Kamp sl. J. C. Hulst en G. van Leeuwen 60. 86. 63; H. G. Dekens en W. A. Nieuwdorp sl. Jansen en Kremer 62. 6—1. Tweede ronde: Dekens en Nieuwdorp sl. Eisink en Kamp 63. 60. ..DE MUNNIK (Leiderdorp). In de onderlinge wedstrijden werden nog de volgende partijen gespeeld: Damesdubbelspel. 3e ronde: mevr. van Wei zen en mej. E. Koning sl. mej. A. Vellekoop en mej. J. Schoppen 63. 6—0. Heerendubbelspel. 2e ronde: P. Kuiper en P. Boot sl. B. Hageman en J. de Kort 62. 61. Heerenenkelspel. 4e ronde: P. Kuiper sl. Chr Noest 6—1. 6—2. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: mevr. van Deventer en P. Kuiper sl. mej. E. Koning en P. Boot 6—1. 4—6, 6—1. Er zijn nog enkele partijen te spelen, die too de volgende week zijn uitgesteld. HERSTELDE KATHEDRAAL VAN REIMS. ZWEMMEN Intern, wedstrijden te Sassenheim. Engelsche zwemsters stelden weer teleur. Gisteravond hadden in het Gemeentelijk Zwem bad te Sassenheim de aangekondigde internat, zwemwedstrijden plaats. Voor deze wedstrijden bestond groote belangstelling. Ondanks het min der gunstige weer waren velen uit omliggende plaatsen gekomen. Na een kort openingswoord van den voorz. der Sassenheimsche Zwemvereeniging. den heer G. Kuilenburg, werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma. De uitslagen zijn als volgt: 100 m. schoolslag dames: 1. mej. J. Kraayen- brink <ZIAN> 1.33 2/4. 2. mej. R. Jung (ZIAN) 1.34. 100 meter rugslag dames: 1. mej. Verveer (ZIAN) 1.20; 2. mej. Th. de Haan (ZIAN) 1.30 4/10. 100 meter vrije slag dames: 1. mej. R. v. d. Gaag (ZIAN) 1.19 3/10; 2. mej. B. Brinkman (ZIAN) 1.20. Hierna volgde een demonstratie schoonsprin gen door dames-leden van Zian. Het nummer estafette heeren 7 x 50 meter vrije slag had tot uitslag: ZIAN 3.514/10 en HPC 3,516/10. Hierna volgde een water polo wedstrijd tus schen het Engelsche team van de Southern Counties Ladles Waterpolo Association en een Hollandsch team. Deze wedstrijd werd door de Engelsche dames met 53 gewonnen. Tot slot volgde een polo wedstrijd tusschen HPC en ZIAN (heeren) die tot uitslag had 43. Na afloop trokken de deelnemers naar het Gemeentehuis, waar weth. Warnaar in de Burgerzaal de prijzen uitreikte. ATHLETIEK. „NIEUW-BRUNHILDE". Morgen nemen vier dames deel aan de athletiek-wedstrijden van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond op het terrein aan de Klever- laan te Haarlem. Ingeschreven is voor: 100 M., hoog- en ver springen. speerwerpen, discus. Duitsche drie sprong en 4x100 M. estafette. De in den wereldoorlog door het Duitsche geschutvuur zoo zwaar geteisterde kathe draal van Reims is thans hersteld, welk feit met groote feesten zal worden gevierd. Gisteravond zijn deze begonnen. Zesduizend toeschouwers woonden op het kerkplein de opvoering bij van een mysteriespel, de eerste vertooning van dezen aard op dit plein sedert de vijftien de eeuw. Rede van Amerikaansch gezant. William C. Bullitt, de ambassadeur der Vereenigde Staten 'te Parijs, is tot eere burger van Reims benoemd en heeft te dezer gelegenheid gisteren een redevoering gehouden. „Sinds 1918 is de val van de internatio nale moraliteit zóó snel geweest, aldus spreker, dat zekere landen zich op het oogenblik niet schamen voor misdaden als luchtbombardementen, als instrument van hun nationale politiek. Echter, zonder in ternationale moraliteit en cok zonder na tionale moraliteit zou het leven niet waard zijn geleefd te worden. Meer dan vijfhonderd jaren geleden was er ook geen eenheid en slechts weinig na tionale moraliteit in Frankrijk. Door den moed van Jeanne d'Arc is toen een eens gezind Frankrijk ontstaan. Frankrijk en de geheele wereld zullen haar daar eeuwig dankbaar voor zijn. Thans is de behoefte aan moraliteit en internationale eenheid even groot als zij vijfhonderd jaar geleden in Frankrijk was. Niet alleen Frankrijk, Engeland en alle landen van Amerika, doch ook vele andere landen, wenschen als goede buren te leven in een wereld van buren. Niet alleen Frankrijk, doch een groot aantal andere landen, bezield met kalmen moed en zin voor eendracht van het menschelijke ras, zijn der vrijheid en den vrede toegewijd. Beschaafde menschen kennen sinds eeuwen het beginsel, volgens hetwelk de menschen en de naties moeten leven, in dien het menschelijke leven op onze kleine planeet eenige waarde wil hebben. Er is een oud gebod, dat luidt: „doet aan ande ren datgene, wat gij wilt, dat anderen u doen." Hier in deze stad, die den triomf zag van Jeanne d'Arc, in deze zoo talrijke malen verwoeste en telkens moedig weer opgebouwde veste, voel en weet ik, dat gij, evenals ik zelf, de schoone woorden tot de uwe maakt, welke Karei van Orleans uit zijn Engelsche gevangenschap schreef in de sombere dagen, toen Jeanne d'Arc Frankrijk leidde naar het licht: „bidt voor den vrede, de ware bron van alle vreugd". Om die bron weer te doen vloeien, den schat des vredes terug te geven aan de wereld, zal het heden ten dage noodig zijn, het herstel der internationale moraliteit aan te vatten met een zelfde energie, als de bewoners van Reims bezielde bij het herstel hunner stad en kathedraal. In de vervulling van die taak zullen de Fran- schen de Amerikanen aan hun zijde vin den". ZEILEN. DE „ZEEAREND" NEEMT DEEL AAN VERSCHEIDENE WEDSTRIJDEN. Het Nederlandsche jacht de „Zeearend" zal dit seizoen, na zijn succesvollen wedstrijd rond Helgoland, nog aan verscheiden zeeraces deel nemen. Op 14 Juli a.s. start het jacht in den wedstrijd DoverKristiansand, aan welke race ook verschillende Engelsche booten deelnemen Op 19 Juli volgt dan het vertrek voor den wed strijd Kristiansand—Kopenhagen. Behalve En gelsche doen ook enkele Duitsche jachten aan deze race mee. Op 24 Juli wordt gestart voor den derden wedstrijd KopenhagenWarnemuende en op 27 Juli volgt nog een vierde race. n.l. Warne muenderond BornholmViel. De bemanning van de „Zeearend" zal bestaan uit de heeren C. Bruynzeel Jr.. H. C. Looman. A. J. H. Doskum. C. de Visser. F. van de Putte. M. G. Jonkers en E. G. van de Stadt. De Hollanders vallen niet op. WEDSTRIJD TEGEN HET HORLOGE CONTROLE PLAATSEN De vierde etappe van de Ronde van Frank- ryk. welke gisteren werd verreden, heeft wei nig spannende oogenblikken opgeleverd. Deze etappe was in drie stukken verdeeld: van Nan tes naar La Roche sur Yon. een afstand van 62 K.M.. van La Roche sur Yon naar La Ro- chelle over een afstand van 83 KM. en ten slotte van La Rochelle naar Royan. over een afstand van 83 K.M. Alleen op de laatste 83 K.M. viel er iets te beleven, maar de vorige twee etappe-gedeelten waren eentonig, zeer eentonig. De geheele etappe stond in het toe ken der Belgen, d.w.z. zij nestelden zich aan den kop van het peleton en zoodra er ook I maar een renner het waagde een poging te1 doen om te ontvluchten, trokken zU het pele ton bij en dan was het uit met de illusies van den vermetele. Op alle drie gedeelten werd dan ook een Belg winnaar. Op de eerste twee stukken kwam het peleton vrijwel gesloten aan en beide malen wist wereldkampioen Eloi Meu- lenberg in de eindsprint de overwinning te be vechten. Alleen op het laatste gedeelte kon Felicien Vervaecke een voorsprong van een paar honderd meter nemen, waardoor het dit maal geen sprintzege werd. Kort na negen uur vertrokken de renners uit Nantes. Over uitstekende wegen ging het naar La Roche sur Yon in een flink tempo. De Belgen zorgden er echter voor. dat niemand kon ontsnappen. Ducazeaux was de eerste, die het waagde, maar hU was spoedig weer ach terhaald. Op 15 K.M. voor de finish probeerden Meulenberg en Martano het nog eens. maar indien Meulenberg alleen ware geweest, zou men hem wel hebben laten gaan, nu was hU in gezelschap en dus werd hij korten tijd later ingeloopen. De winnaar van de ronde van Italië. Vicini. kwam het eerst de baan op. on middellijk gevolgd door Marcel Kint en Meu lenberg. De wereldkampioen liet een feilen sprint zien en won. Na eenigen tijd rust werd om 11.35 uur voor het tweede gedeelte gestart. Ook nu waren de wegen goed en op de eerste 20 K.M. gebeurde er letterlijk niets. Daarna trachtten enkelen weg te komen. Vijf kilometer vóór La Rochelle b.v. had Jaminet een aanvankelijk succesvolle poging gedaan, maar het geheele peleton ging er achteraan, zoodat het ook thans weer op de eindsprint zou aankomen. En weer bleek Meu lenberg de sterkste. Vlak achter hem ging de Italiaan Servadei als tweede over de streep. Het derde stuk verliep aanvankelijk even eentonig als de voorgaande twee. Ook nu weer vielen er kleine schermutselingen te bespeuren, totdat plotseling Vervaecke uit het peleton wegschoot. HU nam 100. 200 meter voorsprong en kwam alleen te Royan aan. Hellemons. die uitstekend reed. voerde het peleton aan in de achtervolging en ging als tweede over de eind- j streep voor ServadeL Over de drie gedeelten werd een klassement opgemaakt. De eerste plaats in dit klassement bezette de winnaar I van het laatste gedeelte. Vervaecke. die dus ook een minuut tüdvergoeding kreeg. Tweedel was de Italiaan Servadei met 32 sec achter stand en op de derde plaats eerst kwam de winnaar van de eerste twee gedeelten. Meu lenberg. Op de dertiende plaats werd een groep van. 53 renners geplaatst. Middelkamp, die ween voortdurend in de voorste gelederen te vinden was noteerde eenzelfdcn totaaltüd als nuinmtr. twee, Servadei, Anton van Schendel had 40 sec. en Schulte. Hellemons. van Nek en Dominicus allen 3 min. 24 sec. verschil met den tijd van Middelkamp. In het algemeen klassement heeft de Luxem burger Majerus nog de gele trui behouden, maar de tweede plaats is van bezetter veran derd. De Duitscher Weckerling, die op het derde gedeelte een lekke band had gekregen, viel naar de tiende plaats in het algemeen klassement terug. Tweede werd thans Leducq. terwUl vervolgens Goasmat, Magne en Matthias Clemens met denzelfden tijd de volgende plaat sen innemen. Middelkamp bleef op de 33ste plaats, Anton v. Schendel bezette de 39ste plaats. Piet van Nek viel nog iets verder terug en staat thans 67ste. Schulte werd een plaats achteruitgeschoven en is thans 72ste. Hellemons ging van de 68ste naar de 78ste plaats en ook Dominicus moest een plaats opschuiven en staat thans 84ste. De renners kunnen heden in de badplaats Royan een dag uitrusten van de vermoeienissen. Morgen volgt, de vyfde étappe van Royan naar Bordeaux over 205 KM. De uitslag van de vierde etappe (Nantes—Royan. 228 K.M.) luidt: 1. Vervaecke (België) 7 uur 10 min. 22 sec. 2. Servadei (Italië) 7 uur 10 min. 54 sec. 3. Meulenberg (België); 4. Bini (Italië); 5. Neuville (België); 6. Wengler iDuitschland) 7. Rossi (Italië); 3 Frechaut (Frankrijk); 9 Bernardoni (Frankrijk); 10. Martano (Italië); 11 Lowie (België): 12. Carini (Frankrijk); 13. In groep 53 renners, onder wie: Middelkamp (Nederland) 7 uur 10 min. 54 sec.. Anton van Schendel (Nederland» 7 uur 11 min. 34 sec.. Van Nek (Nederland) 7 uur 14 min. 18 sec.; Schulte (Nederland) in denzelfden tijd. Helle mons (Nederland) in denzelfden tyd. Domini cus (Nederland) in denzelfden tijd. Algemeen klassement: 1. Majerus (Luxem burg) 28 uur 29 min. 14 sec. 2. Leducq (Frankrijk» 28 uur 30 min. 6 sec. 3. Goasmat (Frankrijk), 4. Magne (Frank rijk), 5 Matthias Clemens (Luxemburg) allen 28 uur 30 min. 14 sec. 6. Wengler (Duitschland, 7. Speichcr (Frank rijk). 8 Lowie (België) allen 28 u. 30 min. 32 s. 9. Cosson (Frankrijk» 28 uur 30 min. 51 sec. 10. Weckerling (Duitschland) 28 uur 31 min. 0 sec. 33 Middelkamp Nederland28 uur 37 m. 18 s. 39. Anton van Schendel (Nederland» 28 uur 39 min. 16 sec. 67. Van Nek (Nederland) 28 uur 53 min. 50 s. 72. Schulte (Nederland) 29 uur 2 sec. 78 Hellemons (Nederland) 29 uur 7 m. 26 s. 84. Dominicus (Nederland) 29 uur 14 m. 21 s. Landenklassement. 1. Frankrijk 85 uur 31 m. 2. Luxemburg-Zwitserland 85 u. 35 m. 12 s. 3. België 85 uur 36 min. 15 sec. Duitschland 85 uur 38 min. 35 sec. f>. FrankrUk 85 uur 39 min. 13 sec. 6. Italië 85 uur 45 min. 4 sec. 7. FrankrUk C. 85 uur 47 min 18 sec 8. Nederland-Spanie, 85 uur 52 min. 18 sec. Zondag a.s. Voetbalwedstrijd FINALE L.V.B.-SLEUTELS. Aanvang 5 uur. Entree 10 cent. TERREIN: ZOETERWOUDSCHE SINGEL. Verplichte rijwielstalling. 4139 Ongez. Med.) VOETBAL. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.S.O. Morgen om 12 uur speelt DSO IV tegen Moer- capelle II en om 2 uur DSO II tegen Moer- capelle I. BOSK. BOYSG.S.V.. Bosk. Boys I speelt morgen te halfdrie thuis tegen G.S.V. I (Gouda). SFORTVEREENÏGING K.S.V. OPGERICHT. Alhier is opgericht de voetbalvereeniging K.S.V. (Krantz-Sportvereeniging). Het bestuur ts als volgt samengesteld: H. Arends. voorz.; P. Ju, secretaris. Transvaalkade 7a; W. D. van Kampen, penningmeester. WEDSTRIJDEN FABRIEKSARBEIDERS. Morgen om 11 uur zal Vios tegen ELK.E.R.O. spelen voor de halve finale. Maandag om kwart over zeven speelt Wer- nink tegen de Leidsche Bakkersgezellen ook voor de halve finale. Door een 32 overwinning op Fabrieksarbei ders heeft Jeanneboys zich in den eindstrijd geplaatst, zoodat zU morgen en Maandag rustig af zal kijken wie haar tegenpartU wordt. Tusschen de drie winnaars zal een loting plaats vinden. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein van Fabrieksarbeiders. „FOREHOLTE". De morgen voor deze vereeniging te spelen wedstrijden zUn: Foreholte I—Leimuiden I. Foreholte IITellingen III. Foreholte a Jun.Teilingen a Jun. A.V.V. (LEIDSCHENDAM) Morgen om 12 urn* speelt A.V.V. c (Leidschen- dam» tegen Quick Steps c en 1.15 uur A.V.V. IV tegen Quick Steps IV en om 3 uur A.V.V. I tegen Ra va I. SCHAKEN. SCHAAKGENOEGENOEGSTGEEST. De uitslag van dezen wedstrijd is: B. Robbers (S.)—P. C. Segaar (O.) 0—1 A. Momberg—V. v. d. Linden 0—1 L. v. LeeuwenJ. Broeken tn. o.) 10 W. Schouten—A. A. Klinker 0—1 A. SpekLj. Oudegeest M J. ZwaanA. A. Rotteveel l0 J. KanbierG. Franken 01 C. M. Renswou—T. H. P. v. d. Berg0—1 B. SjoukeL. Kantebeen10 J. W. v. ZomerenJ. v. Dükstra 10 4^—5* De Oegstgeester Schaakclub won dus met ge ring verschil.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13