Uit de Omstreken m 4 m LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 Juli 1938 INGEZCMEN /TUKKEN P.W. Officieele Crisispublicafie Een matte of gebruinde tejnt staat altijd charmant FINANCIEN Nova-Theater, Katwijk aan Zee „Circus Buffalo Bill" „IN DE GEVAARLIJKE ZONE" AGENDA (Bulten verantwoorüeiUitneia der Redactie) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Amilda-crême. die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. 4034 (Ingez. Me<5.) OPROEP TOT LEIDEN. Wanneer U aa. Zaterdag het Zonnestraal- bloempje zal worden aangeboden, zegt dan niet by U zelf: Ajakkes alweer zoo'n collecte, maar bedenk dat elke officieel goed gevonden collecte om een algemeen goed doel is engeef. offer Uw dubbeltje voor blinden, voor onbehuisden. voor redders van schipbreukelingen, voor kinde ren. die buitenlucht noodig hebben, voor tuber culose patiënten. Wat U op die wijze per jaar uitgeeft, is zoo weinig in vergelijk van wat U verder uitgeeft, en U doet er zoo n buitengewoon goed werk mee. Bedenk, dat van 1500 dubbeltjes een patiënt een volledige sanatorium-kuur kan genieten. U alleen een paar sigaretten op een dag minder, en een medemensch is geholpen. U geeft, en het nazorg-sanatorium Zonne straal doet al het mogelijke om een patiënt weer valide te maken. Een mensch wordt gezond, een besmettingsbron is weggeruimd Denk U er vooral aan Zaterdag een bloempje te koopen. Bij voorbaat onzen dank, HET ZONNESTRAAL-COMITÉ. Philips keert 11 dividend uit. Naar wij vernemen zal door commissa rissen der N.V. Philips Gloeilampenfabrie ken aan de jaarlijksche algemeene verga dering van aandeelhouders worden voor gesteld over het boekjaar 19371938 uit te keeren een dividend van ll^r op de gewone aandeelen en 1% op de preferente aandce len. (Verleden jaar 184 pet. op gewone aandeelen en 8H pet. op preferente aandee len). WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 762. Hedenmiddag 3 uur: 764. BINNENLAXDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 769.0 te Breslau. Laagste Stand 748.3 te Scilly. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krachtige tot matige Zuidoostelijke tot Zuid westelijke later wellicht verder ruimende wina. Betrokken tot zwaar bewolkt later met opkla ringen. waarschijnlijk regen. Des nachts lets warmer. Iets kouder overdag in het Noorden, in het Zuiden zelfde temperatuur. BUITENLANDSCH WEE ROVER ZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt De nieuwe depressie, welke gisteren nabij Ier land lag, bevindt zich thans voor den Ingang van Het Kanaal. Zi) bracht zware regen in het Zuidwesten van de Britsche eilanden en Bre- tagne (Scilly had 28 m.m.)Voorts veroorzaakt de depressie krachtige tot stormachtige Zuide lijke wind, over Bretagne en Zuid-West Enge land. Over den Oceaan strekt zich thans van Groenland tot de Azoren een rug van hooge drukking uit. Bij Noordelijken wind heerschc derhalve over IJsland en het Noordelijke ge deelte van Groot-Brittannië nog koel weer. Een belangrijke hooge druk ontwikkelde zich over Duitschland, Centraal Europa en Oost-Frank rijk. Het werd hier en ook over Frankrijk be langrijk warmer. Over Scandinavië vult de rest van de aldaar gelegen depressie op. AALSMEER. LUCHTBESCHERMING. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. P»rys: Z„ 17 gr C„ half bewolkt. Londen: Z.Z.O.. 16 gr. C., half bewolkt. Berlijn: Wlndst. 17 gr. C., fraai. Nice: O.. 21 gr. C.. fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 61 gr. C. (16% gr. F.). 12 uur 'smldd.: 64 gr. C. (18 gr, F). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 12 u. 50 min.; nam. te 1 u. 19 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 'sMiddags 12 uur: 1714 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 17% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 21.53 n.m. tot 4.16 v.m. Plaatselijke afdeeling opgericht. Onder voorzitterschap van burgemeester J. Kastelein heeft gistermiddag ten ge meentehuize een samenkomst plaats ge had van genoodigden uit de verschillende wijken van het dorp, teneinde te komen tot oprichting van een afdeeling van de Nederl Vereen, voor Luchtbescherming. Een flink aantal personen was tegenwoor dig. De burgemeester heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder kapitein Neuyen. den regeeringsvertegerewoordiger en zette het doel van de samenkomst uit een. De regeering heeft de tusschenkomst der burgemeesters verzocht, om voorberei dende maatregelen te treffen en de voor- loopige plannen zijn inmiddels door Den Haag goedgekeurd. Thans is de tijd aan gebroken om tot stichting van een afdee ling over te gaan. Kapitein Neuyen. hierna sprekende, zeide. dat de N.V.L. niets met Defensie te maken heeft, zooals wel eens ten on rechte wordt aangenomen; de leiding berust bij Binnenl. Zaken en het beginsel der betreffende wet is gebaseerd op zelf bescherming van de bevolking, in laatste Instantie op de overheid. De taak der af deeling is. de burgerij op te voeden en van voorlichting te dienen, opdat zij bij gevaar uit de lucht paraat zal zijn. Spr. verheugde zich. dat ook Aalsmeer een afdeeling wenschte op te richten. In den breede besprak hij wat de afdeeling tot plicht, heeft, o.m. het organiseeren van cursussen, studiekringen, demonstraties enz De minimum contributie per lid be draagt 25 cent per jaar. De opleiding van inspecteurs en inspectrices berust irij het hoofdbestuur. Vervolgens werd besloten tot oprichting der afdeeling. In het voorloopige bestuur werden benoemd mevr. Ritsema-v. Meurs, voorz.; mr. Roeffen, seer, en H. Bax, pen ningmeester. Besloten werd a.s. Dinsdag weer te ver gaderen ter vaststelling van het huishou delijk reglement en ter verkiezing van een definitief bestuur. Regeeringsjubileum. Op initiatief van den burgemeester zal a.s. Dinsdag ten raadhuize een bespreking met vertegenwoordigers van verschillende organisaties plaats hebben, teneinde te komen tot het samenstellen van een com missie. welke in verband met het 40-jang regeeringsjubileum van H. M. de Koningin feestplannen zal ontwerpen. Ingevolge besluit der vergadering zal de controle aan de Tuinbouwver. K. en O. lnplaats van door den heer v. d. G. vanaf heden geschieden door het Centr. Bureau van de veilingen. KATWIJK AAN ZEE. Actie voor de stichting van een Nijverheidsschool voor Meisjes. BENTHUIZEN. De uitslag van de inschrijving voor het leveren en plaatsen van eikenhouten- banken ln het vergTOote Ned. Herv. kerk gebouw is als volgt: 1 Wijnbergen en Ginhoven te Alphen a d Rijn f.3323—; 2. Modderkolk, te Waddinxveen f.3799.—; 3. Kemkes, te Waddinxveen f.3843—; 4. Tijsing. te Nij- kerk f.3950.—. Het werk is aan de laagste Inschrijvers gegund. BERICHT. PRETTIG WINKELEN Maandag a.s. 11 Juli P.W. zegels inle veren voor den eersten P.W. wedstrijd. De uitslag wordt a.s. Dinsdag 12 Juli om 12 uur, per bulletin in de etalage bekend gemaakt. 4033 ZIE DE PRIJZEN IN DE ETALAGE Hebt U geen prijs, dan ontvangt U Uw zegels terug. - Ook gedurende de zomer maanden zijn onze winkels tot 8 uur geopend, 's Zaterdags tot 10 uur. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 7 Juli op: 16 u. 53; onder: 1 u. 08. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nog dure aardappelen. Het is wel iets abnormaals dat ln de eerste week van Juli de noteering voor Eerstelingen in de groote maat voor de ge wone kwaliteit nog boven 5 ct. per K.G. gaat, terwijl dit naar gelang van kwaliteit zelfs nog boven 7ct. gaat voor beste kwaliteit. Zelfs Drielingen noteeren gemid deld nog boven 6 ct. per K.G. en Bonken brengen nog gemiddeld 6'/, ct. op. Geen wonder, dat aUerwege gevraagd *ordt het rooiverbod voor Eigenheimers op te heffen En ook begrijpelijk dat b.v Sla en bloem kool nog steeds weinig opbrengen. Ver wacht wordt dat spoedig het rooiverbod zal worden opgeheven. De heer de Bruyne overleden. Gisteren is na een langdurige ongesteld heid overleden de heer G de Bruijne, in den ouderdom van ruim 56 jaar. Met den heer de Bruijne is een bekende persoon lijkheid van ons heengegaan. Vooral in het vereeniglngsleven heeft hij een vooraan staande plaats Ingenomen. Jarenlang was hij secretaris van de A. R. Kiesviereeniging „Nederland en Oranje", tevens bestuurslid van de A. R. Prop. Club „Groen van Prin- sterer" Met groote ijver en toewijding heeft hij genoemde vereenigingen gediend. Voor de verbreiding van de A. R. beginse len was geen arbeid en moeite hem te veel. Hoe goed deed het hem. dat hij het 5o- jarig Jubileum der Kiesvereeniging nog kon meemaken, toen er na een ernstige operatie aanvankelijk herstel was ingetre den. Helaas bleef algeheel herstel uit. De Harmonie „Katwijk" gaf gister avond onder veel belangstelling een con cert in de muziektent. Vergadering in du Rhin. Deze verga dering werd gisteravond in hotel ,,Du Rhin" gehouden. Vele vereeni gingen. corporaties enz. hadden de uit- noodiging aangenomen om deze bijeen- j komst bij te wonen. Er waren o.a. vertegen woordigd de kerkeraden van de Herv. Gem. en de Ger. Kerk van Katwijk en Katwijk aan den Rijn; de Chr. Hist, en de A.R. Kies- vereenigingen uit de beide Katwijken; de Chr. Besturenbond, de Chr. Werklieden- vereen. ..De Eendracht". verscheidene raadsleden, de afd. Katwijk van den Alg. Ned. Patroonsbond, de afd Katwijk van de Houtbewerkers- en Metaalbond, de Vis scherijschool. Verder waren aanwezig vele vooraanstaande personen in onze gemeente, het bestuur van de Katwijksche naaischool en ouders der leerlingen, de directrice der school en hoofden van scholen. De voorzitster van de Chr. Katwijksche naaischool mej. A. N. de Voogd sprak na mens het bestuur een hartelijk welkomst woord. Spr. richtte een bijzonder woord van welkom tot de leden van het heeren comité, die het bestuur met raad en daad hadden bijgestaan, n.L de heeren B. J. Thijssen, D. Schoonenberg en H. P. Bloot, de heer A. Ouwehand Rzn. kon niet aan wezig zijn. Spr. richtte zich ook tot mej. K. Kamsteeg, leerares aan de Chr. Nijver heidsschool te Haarlem, die een lezing zou houden. Spr. las adhaestóbetuigingen voor van de heeren C. van Tongeren, inspecteur van politie, mr. R. Warmoltz, den gemeente secretaris, D. C. O. Boekhoven, directeur van de gemeentewerken, ir. J. H. de Bruijn, het raadslid dr. J. Hueting, die allen niet tegenwoordig konden zijn. De voorzitster deelde mede. dat de burgemeester uitste- dig is, maar dat deze anders ook wel te genwoordig geweest zou zijn, waarop de heer Thijssen mededeelde, dat hij van den burgemeester een schrijven had ontvangen, wparin hij zijn instemming met deze actie betuigt. De voorzitster zei. dat de Katw. Naai school reeds 28 jaar bestaat en op persoon lijk initiatief tot stand is gekomen. Altijd heeft de school zich kunnen handhaven. De sociale wetten ten opzichte van het personeel gaan echter de financiën druk ken. Daarbij komt het hooge schoolgeld van 65 cent per week, waardoor vele moe ders hun meisjes naar Leiden sturen om daar onderwijs te ontvangen. Meermalen is geprobeerd om de school in een Nijver heidsschool om te zetten, het laatst nog in 1934, maar om financieele oorzaken van Rijk en Gemeente kwam er niet van. Mis schien dat wij nu de kans hebben om aan de beurt te komen; daarom willen wij een poging bij de Regeering aanwenden. Te meer, daar er in Leiden ook plannen be staan om tot een Christelijke Nijverheids school te komen, waar reeds een R.K en een neutrale bestaan. Als er een Christe lijke Nijvefheidschool in Leiden kwam, dan zou een groot deel van de meisjes van onze school, die reeds 28 jaar bestaat naar Lelden gaan. De gemeente Katwijk zou dan veel moeten bijpassen. Dat moet voorkomen worden. Hier is alle bestaansmogelijkheid voor een eigen Nijverheidsschool. Mej. Kamsteeg hield vervolgens een le zing over ..Practlsch nut en beteekenls van het Nijverheidsonderwijs voor meisjes". Zij beschreef eerst de oude naaischolen van een eeuw geleden, toen de oprichting ln 1865 van de eerste industrieschool, in 1887 kwam het huisharudonderwljs. In 1919 kwam de wet op het N.O., die in 1921 in werking trad. De scholen verrezen uit den grond en in 1924 kwam liet stopwetje. Nu zijn er reeds 57.000 leerlingen in het land. Uitvoerig somde spr. de vakken op, waarin les gegeven wordt. De voorbereidende cur sus duurt twee jaar, waarna de kopklasse komt voor hulp in de huishouding, cos- tuumnaaien en kinderverzorging. In den breede zette zij het doel van het onderwijs uiteen. Het schoolgeld zal geheven worden naar het gezinsinkomen. Spr. sprak ten slotte den wensch uit, dat hier spoedig een groote, bloeiende, nieuwe Nijverheidsschool moge komen. Nfcj. de Voogd gaf een historisch over zicht van de Katw. Naaischool, die in 1910 werd opgericht, in een bollenschuur in de Annastraat. De behuizing werd alras te klein. Voorts beschreef spr. de toestanden in de school in de Burgersdijkstraat met de Visscherijschool onder hetzelfde dak. Onder hilariteit besprak zij de toestanden daar ein bracht een eeresaluut aan mej. H. J. de Weerd, directrice der naaischool en aan den heer C. Varkevisser, directeur der Visscherijschool, die onder zulke omstan digheden nog schitterende resultaten met hun onderwijs wisten te behalen. Maar het kan zoo niet langer blijven. Zeventig meis jes zijn er voortdurend op de dagschool en op de avondschool ongeveer honderd. Meer en meer gaan de leerlingen naar Leiden. De directrice, mej. de Weerd, heeft alle diploma's, die noodig zijn om aan het hoofd van een Nijverheidsschool te staan en zij heeft blijk gegeven een uitstekende bekwame leidster te zijn. De laatst ge houden tentoonstelling heeft een roep van bewondering uitgelokt. Een school, die onder Gods zegen reeds 28 jaar heeft be staan, mogen we en willen wij niet laten gaan. Om tot de opriohting van de school te komen hebben we eerst volgens de wet op het N.O. de goedkeuring van den Raad noodig. KORTING EN MINIMUMPRIJZEN BLOEMBOLLEN. Van bevoegde zijde vernemen wij. dat de Minister van Economische Zaken de korting, welke telers en handelaren bii het in het binnenland verhandelen van bloembollen moeten toestaan op de ver koopnota's. heeft vastgesteld op 24"/. van de in artikel 5, lid 3 van het Bloembollen- saneeringsplan 1937 (Teeltbeschikking) ge noemde prijzen. Tevens vernemen wij. dat deze prijzen, welke in 1937 door de vertegenwoordigers van het bloembollenvak aan genoemden Minister werden voorgesteld, om voor bloembollen uit den oogst 1938 te dienen als basisprijzen, o.a voor het berekenen van kortingen en heffingen, thans voor 1938 krachtens Mlnisterieele Beschikking tevens zullen gelden als minimumprijzen voor het verhandelen van bloembollen ln het binnenland. 4015 Eerstgenoemde maatregel is genomen teneinde, mede in verband met de in ar tikel 8. lid 3. van genoemde teeltbeschik- kink voorziene reserveering voor eventu- eele inlevering voor het Bloembollensur- plusfonds te Haarlem, de mogelijkheid te vergrooten. het in 1938 eventueel te ver wachten surplus aan bloembollen, tegen de, met de basisprijzen correspondeerende uitbetallngsprijzen. aan te koopen. De heer B. J. Thijssen nam nu op ver zoek van de voorzitster de leiding van de vergadering over om de gestelde vragen te beantwoorden. Naar aanleiding daarvan zette de heer Thijssen zeer helder en klaar de financieele gevolgen voor de gemeente uiteen. Hij schatte die in den beginne op ruim f. 2000 De bijdrage aan Leiden zal bij de stichting van een School hier min der worden en misschien geleidelijk ophou den. Nu zijn er reeds zeventien buiten- leerlingen hier, waarvan dan ook bijdragen binnenkomen. Het Rijk draagt 70»/» van de jaarlijksche onkosten bij. Nadat spr. het een en ander duidelijk uiteengezet had, gingen alle aanwezigen er mee accoord om tot den gemeenteraad een adres te rich ten. waarin op de noodzakelijkheid van een Nijverheidsschool voor meisjes alhier gewezen zal worden en verzocht zal worden tot de stichting van zoo'n school over te gaan. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 2 uur had er In Duinoord tegenover de Mich, de Ruyter- straat een ernstige aanrijding plaats tus- schen een auto bestuurd door C. B. uit Hazerswoude en den bejaarden voetgan ger M. Meyvogel uit de de Ruyterstraat. De heer M. stak weifelend den weg over, kwam met de auto in aanraking en werd met het hoofd tegen een boom gesmakt. Dr. J. C. A. Cleveringa verleende de eerste hulp. Hij constateerde een ernstige hoofdverwon ding en een polsbreuk De gewonde werd per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De laatste boottocht van de Prettig Koopen-actie werd gisteren gehouden. Zeer velen maakten dezen tocht mee. die ditmaal ging naar Alphen a. d. Rijn. De P. K - actle heeft dit jaar een groot succes gehad Vrijdag 8, Zaterdag 9 en Maandag 11 Juli, aanv. 2.30 en 8 u. Prijz. v.af 30 c. Plaatsbespr. dag. 67 uur of tel. 400. Wij presenteeren U Barbara Stanwyck in de sensationeele film: De levensware en ontroerende geschie denis van Annie Oakley, de vermaarde scherpschutster van het reizende cir cus Buff. Bill. Een film uit duizenden Vóór de pauze 5 van de meest bekende Cowboys vereenigd in- 4020 Harry Carey, Hoot Gibson. Tom Tyler, Bob Steele, Big Boy Williams. Alleen hedenav. nog vertooning van: „DE TREK NAAR HET WESTEN" HEDEN. „De Overdekte", Haarlemmerstraat: Groote Internationale Zwem- en Polowedstrfjden. 8 uur 30 nam. Zaterdag. Scheveningen: Terrein Petit St. Hubert Openlucht voorstelling der V.C.J.C.: „Jeremia" van Stefan Zweig, n.m. 10 uur. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. s Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags t Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De melodie uit het verleden". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Manja". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam,; „Verborgen hartstochten". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „O moeder, die zeeman". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarlstraat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Charlie Chan op de Olympische Spelen". Dinsdag, Woensdag en Donderdag: Katwijk aan Zee „Nova-Theater": „De trek naar het Westen", n.m. 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt -van Zaterdag 2 t/m. Vrijdag 8 Juli waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9. telefoon 807. Buitenoefening E.H.B.O. Gisteravond vond de uitgestelde buiten oefening van de afd. LLsse van E.H.B.O, plaats, nabij de brug over de Ringvaart te Lisserdijk. Er was groote belangstelling van de zijde van het publiek. Vier minuten na het alarmsignaal was de eerste E.H.B.O.-er op de „plaats des onheils". De oefeningen veronderstelden een luchtgevecht waarbij eenige personen gewond werden door vij andige bommenwerpers. Een brisantbom sloeg in nabij $le brug over de Ringvaart. Dertien personen raakten door de rond vliegende scherven gewond en eenige an deren werden in de Ringvaart geworpen. De getroffenen werden door de E.H.B.O.- lerien verbonden en per schuit vervoerd naar een naastbijgelegen terrein. Bij aan komst werd den leden een examen afge nomen door dr. Duymaer van Twist. De voorzitter, de heer Storm, bracht den leider der oefening dank voor zijn werk, Met deze oefening werd het winterprogram afgesloten. De heer L. J. Landkrom slaagde te Den Haag voor het M.U.L.O.-diploma B. RIJNSBURG. LEIDSCHENDAM. Voor het M.U.L.O -diploma A. slaagde onze plaatsgenoot J. H. Voorhoeve. De leerlingen van de openbare lagere school aan den Westvlietweg hebben Maan dag onder leiding van het onderwijzend oersoneel een bezoek gebracht aan Rhenen en aan Ouwehand's Dierenpark. Gisteren hebben de lagere klassen hun jaarlljksch uitstapje gemaakt en wel naar Meyendel, het Dierenpark te Wassenaar en den speeltuin de Gouden Leeuw te Voorschoten. Tijdens het spelen in den tuin kreeg één der kinderen een schommel tegen het hoofd, waardoor het een hoofdwonde en een hersenschudding bekwam LISSE. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd ln de maand Juni Ingelegd voor f. 15740.91 en uitbetaald f. 10020.37. Zeer goed bollengewas. Nu het bollenroolen allerwege in vollen gang is, bereiken ons mededeefingen waar uit blijkt, dat het bollengewas in alle soor ten zeer goed genoemd kan worden. Er worden in de groote maten veel bollen gerooid. Man van vrachtauto gevallen. Bij het vervoeren van huisraad viel C. S alhier van een vrachtauto. Door dr. Haase werd de eerste hulp verleend, waar na hij naar het St. Jozeph-huls werd ver voerd. Gunning. Het rioleerings- en bestratingswerk ten be hoeve van het 2e bouwplan van de woning bouwvereniging Spinoza", alhier, is on der leiding van architect A. van der Hey- den te Lelden, opgedragen aan Gebrs. A. en J. A. Schouls te Leiderdorp voor f. 10.787. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft f. 18.30 opgebracht. De heer H. den Hoed heeft bedankt als voorzitter van de Ned. Herv. Jonge- llngsvereenlging, afd. Noord. De heer G. Hogewoning, alhier slaag de te Den Haag voor het M.U.L.O.-diplo- ma B. SASSENHEIM. Jubileum A. den Haan. Gisteren werd het feit herdacht dat de heer A. den Haan 12'/i jaar als hoofd der school der Ned. Herv. Kerk ln dienst was. Des morgens werd hij met zijn familie in het feestelijk met bloemen versierde schoollokaal ontvangen en toegesproken door den voorz. v. h. schoolbestuur, ds. Krij- kamp, terwijl de leerlingen hem toezongen. Van de leerlingen ontving hij een fraai bewerkte courantenstandaard. Des avonds had een huldiging plaats door de ouders en oud-leerlingen. Ook hier sprak ds. Krijkamp, die er op wees, dat on der de leiding van den heer den Haan de school gegroeid is. Dit is mede te dan ken aan de liefde die de jubilaris voor de school heeft en vooral voor het kind. Als bliik van waardeering bood hU een couvert met inhoud aan. De heer den Haan dankte voor de hem gebrachte hulde. Het deed hem buitenge woon groot genoegen dat zoovele oud- leerlingen onder de aanwezigen zijn. Hierna was gelegenheid den jubilaris persoonlijk te complimenteeren. waarvan door allen gebruik werd gemaakt. De Zelatrices van de St. Panera tius-klok maakten gisteren per extra tram een uit stapje naar Den Haag en Scheveningen. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena Margaretha, D. van A. Ver schoor en E. J Wlllemse. Ondertrouwd: J. A. Stemioort 25 j. en M. van Leeuwen 27 j. Getrouwd: R. de Nobel 26 J. en J. Zjjerveld 26 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. M. J. Milatz en echtgenoote, van Haarlem. Berkenlaan 4 J. H. van dei Horst van WesUtelllngwerf, Hooldstraat 241. Vertrokken: J. Kuypcr. Postwijkkade 6 naar Nieuw-Vennep P. Th. Bisschops. Charbonlaan 7, naar Den Helder. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6