De Ronde van Frankrijk De „laatste acht" te Noordwijk LEID.:;i DAGBLLD - Derde Blad Donderdag 7 Juli 1938 Slechts één Hollandsche speelster in den kwart eindstrijd De Hollanders hadden pech LUCHTVAART De vierde kwart finale zal gaan tusschen mej. Craze en mej. Wynne .die beiden een Belgische tegenstandster hebben gehad en zonder inspanning triomfeerden. Het tournooi om de intern, tenniskampioenschappen. (Van onzen redacteur). Het is een zeer cosmopolitisch gezel schap, dat zich gisteren in het Noord- wijksche tournooi geplaatst heeft in de kwart eindstrijden der dames. Verte genwoordigsters Tan vier naties rang schikten zich daaronder: Nederland met mej. Rollin Couquerque, Zuid-Afrika met de dames Miller-Heine, Morphew en Craze, Amerika met mej. Wheeler en Australië met de dames Coyne, Hopman en Wynne Eindelijk trof men het eens met het weer te Noordwijk. Veel zon '84 graden wees de thermometer op het terras!) en geen wind: ideaal tennis-weer! Dat er onder deze omstandigheden heel wat afgespeeld Is, spreekt vanzelf, hoewel uit den aard der zaak de heerenpartijen dikwijls uren in beslag nemen omdat zij best of five worden gespeeld. In het dames-enkelspel dan bereikte men de „laatste acht" en de meerderheid hier van is zonder veel strijd in de kwart fi nale gekomen. Mevr. Miller Heine, bijvoor beeld. en mevr. Hopman, hadden met resp. mevr. Boutmy en mej. De Borman niet de geringste moeite. Eerstgenoemde won twee sets op love, de Australische gaf in iedere set één game weg en dat was weinig meer dan een vriendelijk gebaar want deze an ders zoo snelvoetige speelster was aan de Belgische in ieder opzicht superieur. Zij krijgt thans als tegenstandster de Afri- kaansche mej. Morphew en veel gevaar schijnt in die ontmoeting voor mevr. Hop man niet te dreigen. Gisteren tenminste stelde mej. Morphew veelszins teleur. Te gen me). Mechel verloor zij zelfs de eerste set met 61 en de 64 en 7—5 in haar voordeel van de volgende sets demonstreer den zóó weinig krachtsverschil met de overigens vlot spelende mej. Mechel. dat men van haar geen grootsche verwachtin gen koesteren mag. temeer niet waar zij later op den middag met slechts 64. 97 de baa sbleef over mevr. Joncquière Veel meer moeilijkheden kunnen er in het verschiet liggen voor mevr. Miller Heine. Zij. die tegen de wereldkampioene, Heien Wills, een voorspronge van 51 ne men kon te Wimbledon, zal zich tenslotte waarschijnlijk ook door een reserve der Amerikaansche ploeg den voet niet dwars laten zetten, maar mej. Wheeler bleek in haar partij tegen mej. Kerckhoff toch over zooveel goede tennis-eigenschappen te beschikken dat het de moeite loonen kan die ontmoeting te volgen! Onze landgenoote. mej. Kollin Couquer que, komt tegen mej. Coyne. De Australi sche was nu op de droge baan beduidend beter op dreef dan den vorigen dag en mej. Yorke (Engeland) was kansloos te gen haar. Overigens staat wel vast, da» deze Engelsche in dubbelspel veel meer excelleert dan in de single! Mej. Rollin Couquerque won in drie sets van mej. Piercey door een con sequent volgehouden baseline-spel, dat op den duur iets nuttiger bleek te zijn dan het gevarieerde, temperamentvolle, gedurfde, maar lang niet constante spel der Zuid-Afrikaansche, die prachtige slagen had, maar ook de gemakkelijkste ballen ver missen kon. Dat het nog 5—5 geworden is in de derde set be wijst hoezeer de Hollandsche zege aan een zijden draadje gehangen heeft Nog slechts vier van de „laatste acht" werden er in het heeren-enkelspel aange wezen. Allereerst behoorde Kukuljevic daar toe. De Hagenaar Heynen was zijn tegen stander, die als gewoonlijk heel hard pro beerde te slaan, maar de goede lengte I niet vinden kon en bij herhaling vér ge passeerd werd. Ook Kukuljevic's dropshot CIJFERS DER 2DE KLASSE B. De stand van de 2de klasse B van den N.C.B., bijgewerkt tot en met Zondag J.l. luidt: gesp gew. gelijk verl. pnt. TENNIS. CRICKET. BUDGE-MAKO VERSLAGEN TE BOEDAPEST De tweede dag van de demonstratie-partben welke Budge en Mako op het Margaretha- eiland te Boedapest gaven, heeft een groote verrassing gebracht. Het Hongaarsche dubbel Szigeti en Gabroy slaagde er in, Budge en Mako op volkomen verdiende wyze een gevoe lige 6—4, 6—2 nederlaag toe te brengen, een prestatie, welke door het talrijke publiek stormachtig werd toegejuicht. Voor deze partij had Mako reeds tegen Dallos gespeeld. Hij haft de eerste set met 3—6 verloren, de tweede met v r> r tt 6—2 gewonnen en hij gaf in de derde set bij n' VV q Vj2 den stand 7—7 op. ten einde zich niet al te zeer te vermoeien met het oog op het dubbel spel Ook de laatste demonstratie-partij tna het double) scheen nog op een verrassing uit te loopen. Asboth won de eerste set van Budge met niet minder dan 61. doch moest in de tweede met 68 de vlag striken. Hierna even- werkte thans zeer nuttig. De oefening te- gen Fabius schijnt dan toch niet geheel wel weigerde Budge verder te spelen in ver zonder vrucht gebleven te zijn....! Leye- band met de intredende duisternis, naar wordt zijn volgende slachtoffer. Deze Hollander was muurvast tegen Moreau en terwijl de Belg vermoeid raakte kwam Leyenaar er steeds beter in, waardoor hij de vijfde set zelfs won met 60. Ook Van Swol kwam in de derde ronde. Hij klopte eerst Jacobsson en maakte daarna korte metten met den Zweed Laftmann. die in de derde set uitsluitend vier games ver overde omdat Van Swol zich niet moe wilde maken En dan was er Weston, de Australiër, die bijna den ganschen middag op het centre-court tegen De Borman speelde en uiteindelijk in vier sets triomfeerde. Zijn tegenstander in den kwart eindstrijd Is nog niet bekend, zoomin als die van Van Swol. Teschmacher. die er den laatsten tijd lichtelijk uit is geweest, had gisteren weer den juisten touch te pakken en in dezen vorm waren zijn variatie en felle netaan- val te machtig voor Landau, die uit Mo naco gekomen was om in Noordwijk reeds in de eerste ronde te worden gewipt! De volledige uitslagen zyn: Heeren-enkelspel. voor-ronde: Bosschaert sl. Henriquez 63. 75. Eerste ronde: Van Swol sl. Jacobson 86, 62, 6—2: Heynen sl. Enthoven 62. 64, 75; 'Teschmacher sl. Landau «Monaco» 64. 36. 6—1. 60; Abdesselam «Frankrijk) sl. Ma- rinkelle 7—5. 64. 4—6. 6—3; Nicolaides (Grie kenland) sl. Rhodius 9—7. 75. 63; Geelhand «België) sl. Bosschaart 62. 61, 62; Mar- tensson (Zweden) sl. Reidt 75, 75, 64: Feret «Frankrijk) w.o. Tweede ronde: Kukuljevic sl. Heynen 62. 63. 62; Leyenaar sl. Moreau (België) 26. 64. 63. 3—6. 6—0; Van Swol sl. Laftmann «Zweden) 61, 61. 64; Weston «Australië) sl. De Borman «België) 63. 46. 63. 62. Heer en-dubbelspel, eerste ronde: Hughan en Van Swol w.o.; Hocke en Henriquez w.o.; King en Nicolaides w.o.; Kukuljevic en Moreau w.o.; Rhodius en Jacobsson w.o.; Landau en Fabius w.o.; Feret en Abdesselam bye; Leyenaar en Bartelds bve; Reidt en Marinkelle sl. Weegers en Weener 6—3. 2—6. 6—4. 6—2. Tweede ronde: King en Nicolaides sl. Hocke en Henriquez 6—4. 8—6. 6—2; Hughan en Van Swol sl. Landau en Fabius 63. 62. 62; Feret en Abdesselam sl. Leyenaar en Bartelds 46. 64. 62. 06. 64; Geelhand en De Bor man sl. De Brauw en Van der Graaf 64. 11—9. 6—2. Gemengd Dubbelspel, eerste ronde: mej. Ste- vensson en Landau sL mej. Van Lennep en Leeksma 61. 7—5; mej. Sluis en Lyssen sl. mevr. v. d. Haagen en Weegers 6—1. 11—9. Dames-enkelspel, eerste ronde: mej. Piercey (Zuid-Afrika) sl. mevr L. Goossens 63. 60; mej. De Borman (België) w.o.; mej. Morphen (Zuid-Afrika» sl. mej. Mechel 16. 64, 75. Tweede ronde: Mevr. Miller Heine (Z.-A.) sl. mevr. Boutmy 60. 60; mej. Wheeler (Ame rika» sl. mej. Kerckhoff 61, 64; mej. Coyne «Australië) sl. mej. Yorke (Engeland) 62. 62; mej. Crase (Z.-A.) sl. mevr. Isaac (Bel gië) 6—2. 6—2; mej. Wynne (Australië) sl. mej. Solé België) 62. 61; mevr. Hopman (Australië) sl. mej. De Borman (België) 61. 61; mej. Rollin Couquerque sl. mej. Piercey (Z.-A.) 6—3. 9—11. 6—3: mej. Morphew (Z.-A.) sl. mevr. Joncquière 64. 97. Damesdubbelspel, eerste ronde: mevr. Isaac en mej Cootes sl. mevr. Marinkelle en mevr. Goossens 61. 62; mej. Wynne en mej. Coyne w.o.; mevr. Miller Heine en mej. Morphew sl. mej. Meckel en mevr. Boutmy 61, 61; mej. Craze en mej. Piercey sl. mevr. Joncquière en mej. Solé 62. 86; mej. Wheeler en mej. De Borman sl. mevr. Van Berkel en mej. Kerck hoff 7—5. 9—7; mevr. Van der Haagen en mej. Sluis sl. mej. Leeksma en mej. Van Lennep 7—5, 6—1. SUZANNE LENGLEN TER AARDE BESTELD. Onder zeer groote belangstelling is gistermor gen het stoffelijk overschot van Suzanne Leng- len. de groote Fransche tennisspeelster te Parijs ter aarde besteld. Na een plechtigen dienst in de Notre Dame de l'Assomption ging de rouwstoet naar het kerkhof van Saint Ouen, waar zij in het fami liegraf werd bijgezet. Talrijke vooraanstaande figuren gaven blijk van hun deelneming. Voor het gemeentebestuur van Parijs was de vice- voorzitter, de heer Massard aanwezig. Talrijke vrienden en vriendinnen en familieleden volg den de baar. o.a. Borotra. Brugnon. Destremau. e.a. Aan de groeve voerden de heer Gillou na mens den Franschen tennisbond en Jean Boro tra namens de tallooze vrienden het woord. ZWEMMEN DE INTERN. DAMESWEDSTRIJDEN VAN DE „OVERDEKTE". Oo de internationale zwemwedstrijden, die he denavond in de „Overdekte" aan de Haarlem merstraat alhier plaats vinden, zal een demon stratie schoonspringen worden gegeven door de dames Loovaard van de ztfemvereenlgmg „Rot terdam", J. Mlddelhoek en L. Benda. eveneens van Rotterdam" en mevr. De Winter—Van Oort, die Dinsdagavond tijdens het zwemfeest van „Zian" Den Haag. het nummer schoonspringen heeft gewonnen. Mevrouw De Winter versloeg in dezen wedstrtfd de Nederlandsche kampioene G. de Hooge van de R.D.Z. Voorts zal H Z. en P.C. I uitkomen tegen Poel meer I. welk laatstgenoemd zevental zal worden versterkt met de H Z. en P.C.- spelers J. Swart en F van Helsdingen. Het eerste dameszevental van H.Z. en P.C. speelt geheel compleet tegen het zevental van de Southern Counties Ladies Waterpolo Association. WATERPOLO. A.Z.C. II—DE ZIJL II 3—4. In dezen wedstrijd mocht het den Sleutelstad bewoners gelukken beide puntjes mee huis toe te nemen. Spoedig was het A.Z.C.dat door een fraalen worp van Baane de leiding nam. 10. De vreugde was van korten duur, want de rechtsvoor der bezoekers zorgde spoedig voor gelijken stand, 1—1. Laros van Alphen moest wegens een over treding het water verlaten; een straf worp voor de Zyi leverde niets op. De linksvoor der be zoekers wist daarop de leiding te nemen. 12. welke voorsprong met een schot uit het midden werd vergroot tot 13. A.C.Z., dat toen meer kwam opzetten, weet den achterstand in te halen door een mooi doelpunt van Kemp 23, terwijl de vrij liggende Van Zwieten er 3—3 van maakt. Kort voor het einde scoorde de midvoor van De Zijl de winnende goal, 43, met welken stand het einde kwam. L.Z.C.—POELMEER. Morgenavond om halfnegen speelt L.Z.C. I in de zweminrichting De Zyl tegen Poelmeer I en L.Z.C. II tegen Poelmeer II. UIT BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde polo wedstrijd tusschen Boskoop I en Boskoop II eindigde in een over winning voor Boskoop I 5—1. A.Z.C. (DAMES)—BOSKOOP (DAMES) 1—0. Door het niet-opkomen der Hagenaars kon de wedstrijd van de heeren van A.Z.C. I niet door gaan; deze wedstrijd is thans op Maandagavond bepaald. Onder groote hilariteit werd daarna de da meswedstrijd A.Z.C.—Boskoop gespeeld. Mej. van Dijk van A.Z.C. mocht het genoegen smaken te doelpunten en hiermede voor haar club de lei ding te nemen. Verder bleven doelpunten uit. ROEIEN. Triton wint den Telegraaf- beker. Een voorsprong van vijf lengten. Gisteravond tegen half acht waren bij het Kalfje te Amsterdam verscheidene officials van den Nederlandschen en den Amsterdamschen Roei Bond bijeen gekomen om getuige te zijn van den start voor den jaarlijkschen wedstrijd om den Telegraafbeker, welke ditmaal ging tus schen de achten der Utrechtsche studenten- vereeniging Triton, de winnaar van het vorige jaar, en de Koninklijke Roei- en zeilvereenl- ging ,,De Hoop". Triton startte met een tempo van 11, 21 en 40 slagen in de eerste kwart, halve en heele minuut, waartegenover De Hoop een tempo stelde van respectievelijk 11, 20 en 38. De felle start van Triton en de krachtige slagen die de roeiers gaven, misten hun uitwerking niet en reeds na de eerste minuut, toen werd overge gaan tot een lager tempo, was er licht tusschen de booten. De Trltonploeg sloeg het geheele traject tusschen het Kalfje en De Hooi) nim mer minder dan 33 slagen per minuut, het geen den roeiers zeer gemakkelijk afging. Gelei delijk wisten zij hun voorsprong te vergroot en. Bij Zorgvliet bedroeg het verschil ongeveer drie lengten, doch toen legde De Hoop er een schepje op en wisten de Amsterdammers hun achterstand tot een kleine twee lengten terug te brengen. BIJ den Omval bedroeg het verschil eevnwel reeds weer een kleine drie lengten en van toen af vergrootten de Utrechtenaren hun voorsprong tot vijf lengten. Met dit verschil gingen zij als eersten door de finish in den tijd van 15 min. 21,2 sec De ploes van Triton bestond uit de heeren; J. I. v. d. Leeuw (boeg). G. C. Kooyker, Th. O. Ray. L. A. Honig. R. Nicolai. H. H. W. Hoger- zeii. H. B Struivig de Groot, H. de Langen (slag) en D. Willebrand (sfc.). „DE MUNNIK" (Leiderdorp). De verdere uitslagen van de onderlinge wed strijden zijn: Damesenkelspel. 4e ronde: mej. E. Koning sl. mej. A. Vellekoop 75, 64; mevr. van Deven ter sl. mevr. v. Weizen 63. 64. Damesdubbelspel. 3e ronde: mevr. v. Weizen en mej. E. Koning sl. mej. A. Bremmer en mej. I. Webber 60, 62; mej. A. Vellekoop en mej. J. Schoppen sl. mej. C. Boot en mej. T. van Ronnen 6—2. 64. Heerenenkelspel. 2e ronde: J. de Kort sl. H. Boot 75. 62; J. Laman sl. F. van Dijk 64. 86. 3e ronde: P. Kuiper sl. J. Laman 60. 62: P. Boot sl. J. de Kort 60. 63: Chr. Noest sl. P. Koning 6—1. 6—1. Heerendubbelspel, le ronde: B. Hagerhan en J. de Kort sl. O. Schumacher en Bob Hage- man 26. 64. 61. Gem. dubbelspel. 4e ronde: mevr. v. Deven ter en P. Kuiper sl. J. Kooreman en mevr. van Weizen 6—3, 6—3. H. B. S. II Ajax A. S. V Quick Excelsior n L. C. C H. C. C. IV N. L. C. C. V. U. C. m.r. m.i. 1 4 2 3 5 - 5 - 3 1 3 - 3 - 2 - 3 - m.r. m.i. 2 2 2 2 4 2 3 3 2 4 2 innings 9 10 In de clubbcrichten van A.S.C vinden wij de onderstaande batting- en bowlinggemiddelden van Ajax. Batten runs E. Versteeg 152 G. Lambers 151 L. Janssen136 J. Zwanenburg 144 H. van Breen 91 I. Dozy 72 Bowlen overs malden wickets runs gem. C. Wenting 77 25 23 155 6 17/23 E. Versteeg 112 5/6 32 40 273 C. van Goor .118 39 23 208 A. v.Oudgaarden 157 42 29 380 NO. 1 2 1 1 gem. 19 18.87 17.— 16.29 11.37 10.29 6 33/40 9 1/23 13 3 '29 DUIVENSPORT. „DE LUCHTBODE" (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf St. Etlenne, afst. 740 K M. De duiven werden gelost om 5.45 uur en kwa men op hun hokken terug als volgt G. Lamorée 1, 3; J. Kamerbeek 2 en A. van Pruisen 4. Aankomst 1ste duif 21.15 uur; laatste duif. de volgende morgen 8.20 uur. In concours 12 duiven. Wedvlucht vanaf Schoonhoven met jonge duiven, afst. 25 K.M. De duiven werden gelost om half 10 en kwamen op hun hokken terug als volgt: A v. Prulssen 1, 3; G. Lamorêe 2. 6, 10, 12. 14. 20. 21. 22, 23; A. Sijtzema 4. 5. 9, 11. 16; J. Kamerbeek 7. 8. 24; C F. Middelkoop 13. 15. 19; G. C. van Kleef 17. 18. Aankomst 1ste duif 9.48.51 uur; laatste duif 9.53.33. In concours 70 duiven. STEEDS SNELLER (NOORDWIJK). Wedvlucht van St. Etiënne (Fr.) ongeveer 756 K.M. In concours 86 duiven. Gelost Zater dag te 5.45 uur met Z.W. wind en helder weer. De eerste vier vogels werden Zaterdag gecon stateerd. de rest 's Zondagsmorgens. De duiven bereikten als volgt hun hokken: J. Passchier 1; Joh. Rakhorst 2. 7. 8. 10. 15; P. Barnhoorn 3; Gebr. Passchier 4; D. Ulthove 5; Gebr. Cramer 6; W. Hoek 9: J. v. d. Niet 11. 17; Eygenstijn 12; Q. v. d. Meulen 13; Kleiman 14; Oomse 16. De eerste duif werd 's Zaterdags te 7 u. 34 m. 31 sec. geconstateerd met een gemaakte snel heid van 912.46 M. per minuut. De laatste duif Zondag te 10 u. 39 m. 57 sec. met een snelheid van 584.47 M. per mluut. Majerus winnaar der tweede etappe. De Duitscher Oberbeek heeft na de tweede etappe zijn gele leiderstrui moe ten uittrekken en aan den Luxembur ger Majerus moeten afstaan. Want het was Majerus, die deze tweede étappe van de ronde van Frankrijk, welke over een afstand van 237 K.M. van Caen naar St. Brieuc voerde in de eindsprint heeft gewonnen terwijl Oberbeck als achttiende geklasseerd werd met een achterstand van ruim drie minuten op Majeru6. Voor deze etappe startten gistermorgen drie renners minder dan eergisteren. Van de zes Spanjaarden, die te zamen met onze landgenooten een gemengde ploeg vormen, had er een, Prior, opgegeven. Ver der kwam ook de Franschman Bouvet niet meer aan den start, terwijl de Fransche wegkampioen Paul Maye niet meer kon meerijden tn verband met de schouderbles sure, welke hij voor den aanvang van de ronde bij een botsing met een motorrijwiel te Parijs opliep. Dadelijk na het vertrek werd er een stevig tempo ingezet. De Duit- schers gingen voorop, Oberbeck, de leider in het algemeen klassement, omgeven door de andere Duitschers, waakte er aanvanke lijk nauwlettend voor dat niemand kon ont snappen. Maar reeds na 40 K.M. maakte een groep van vijf renners, w.o. de Franschman Fontenay, en de Duitschers Heide en Langhof, zich uit het peleton los en namen een voorsprong. Ruim achttien kilometer verder evenwel, nabij Vire, wer den zij weer ingehaald. De Italiaansche fa voriet, Bartali, kreeg toen een lekke band en de andere Italianen bleven op hem wachten. Na 100 K.M. volgde er wederom een geslaagde ontvluchting. De Franschen Deforge, Fontenay, de Duitscher Langhof en nog enkele andere renners gingen er tusschenult en hadden na een tiental kilo meters reeds een voorsprong van 40 secon den. Lang plezier beleefden zij er echter niet van. Spoedig werden zij weer bijgetrokken. Toen sprongen de drager van de gele trui, Oberbeck, en de Franschman, Le Guevel weg. De anderen volgden niet en spoedig groeide hun voorsprong van een minuut tot ruim twee minuten. Maar bij Dinan, toen 177 K.M. waren afgelegd, werden ook zij weer ingehaald door een groep achtervolgers en daarna kreeg Oberbeck een defect aan zijn machine, waardoor hij gerulmen tijd achterkwam. Een dertig K.M. voor het einde sloeg een groep van tien renners op de vlucht en dank zij vooral het prachtige werk van Goasmat namen ztj een minuut voorsprong op de achtervolgers. Gezamenlijk kwamen zij te St. Brieuc aan en het was de Luxem burger Majerus, die ten slotte in de eind sprint de overwinning behaalde, waarvoor hij een minuut tijdvergoedlng als belooning kreeg. Een minuut later kwam Bourlon binnen, anderhalve minuut later gevolgd door zijn landgenoot Goutorbe, terwijl weer bijna een halve minuut later onder aanvoering van den Belg Felicien Vervaecke. een groep renners binnenkwam, In welke zich ook onze landgenoot Piet van Nek bevond, die op deze etappe weer een zeer goeden Indruk heeft achtergelaten. De volgende Nederlander, die binnen kwam, was Anton van Schendel. Hij lag ruim vijf minuten op den winnaar achter en eindigde als 28ste Zeven seconden later kwam als 38ste Hellemons over de eind streep Middelkamp kwam ruim twee minu ten later dan Hellemons binnen, terwijl Schulte en Dominlcus op enkele minuten na een half uur later dan Majerus de wie lerbaan te St. Brieuc bereikten. In bet algemeen klassement bevindt zich onder de eerste tien slechts één Belg, geen enkele Italiaan, daarentegen vijf Franschen, twee Luxemburgers en twee Duitschers. Middelkamp en Schul te hebben na hun gunstige posities van eergisteren een enormen val naar bene den gemaakt in het algemeen klasse ment. Ook Dominicus is flink achter uitgegaan, maar van Schendel, Helle mons en van Nek zijn naar voren geko men. De uitslag luidt: Tweede etappe: CaenSt. Brieuc (237 K.M. 1. Majerus (Luxemburg) 7 uur 7 sec. (1 minuut tijdvergoedlng inbegrepen) 2. Goasmat (Frankrijk); 3. Weckerling (Dultschland)4. Le Guevel (Frankrijk!5. Magne iFrankrijki; 6. Wengler (Duitsch- land); 7. Leducq (Frankrijk); 8. Cossin (Frankrijk); 9. Lowie (Belgié); 10. Mathlas Clemens (Luxemburg) .allen in 7 uur 1 min. 7 sec.; 11. Bourlon (Frankrijk). 7 uur 2 min. 7 sec.; 12. Goutorbe (Frankrijki, 7 uur 3 min. 40 sec.; 13. Vervaecke (België) 7 uur 4 min. 14 sec.; 14. Plet van Nek (Ne derland); 15 Tanneveau (Frankrijk); 16. Marcalllou (Frankrijk); 17. Galateau (Frankrijk); 18. Oberbeck (Dultschland); 19. Heide (Dultschland). allen In denzelf den tijd; 28. Van Schendel (Nederland) 7 uur 6 min. 12 sec.; 38.. Hellemons (Neder land) 7 uur 6 min 19 sec.; 68. Middelkamp (Nederland) 7 uur 8 min. 30 sec.; 87. Schul te (Nederland) 7 uur 28 min. 40 sec.; 89. Dominlcus (Nederland), 7 uur 29 min. 28 s. Algemeen klassement; 1. Majerus (Luxemburg) 13 uur 39 min. 10 sec.; 2. Weckerling (Dultschland) 13 uur 39 min. 42 sec.; 3. Leducq (Frankrijki. 13 u. 40 min. 2 sec.; 4 Magne (Frankrijk); 6. Matthias Clemens (Luxemburg) beiden met denzelfden tijd; 7. Lowie (België) 13 uur 40 min. 28 sec.; 8. Wangier (Dultschland); 9. Speicher (Frankrijk) beiden met denzelf den tijd. 15. Van Nek (Nederland) 13 uur 43 min. 35 sec.; 48. Middelkamp (Neder land) 13 uur 47 min. 14 sec.; 55. Anton van Schendel (Nederland) 13 uur 48 min. 32 sec.; 76. Hellemons (Nederland) 14 uur 3 min. 4 sec.; 79. Schulte (Neder land) 14 uur 7 min. 43 sec.; 84. Domi nicus (Nederland) 14 uur 11 min. 48 sec. VOETBAL. OM DEN DAGBLADENBEKER. Gisteravond speelde op het Morschkwartier- terrein Leidsch Dagblad tegen de Haagsche Courant. Beide elftallen hadden eenlge inval lers en dit was aan het vertoonde spel goed merkbaar. De eerste aanvallen zijn voor onze stadgenooteni doch het beslissende schot ont breekt. Langzamerhand worden de gastheeren teruggedrongen en kort voor de rust als een der Hagenaars op doel schiet verandert een L. D.-back den bal van richting en het ls 01. In de tweede helft zyn de Hagenaars een tikje sterker, doch goed verdedigen van L. D. voor komt doelpunten, terwijl aan de andere zyde de L.D.-voorhoede onmachtig blijkt te scoren. Uit een penalty brengt Zlerikzee de partijen op gelijken voet. Reeds denkt men dat 1—1 de eindstand zal zijn, als vlak voor het eindsignaal Goddijn een hard schot uitstekend keert, doch den bal niet in zijn macht kan krijgen, zoodat de Haagsche linksbinnen een gemakkelijke sco ringskans krijgt, die deze dankbaar benut (1—2). De Hagenaars hebben hiermee hun punten totaal op 6 gebracht, hetgeen voor de beide an dere deelnemende elftallen niet meer te berei ken is, zoodat de Haagsche Courant dit Jaar den beker in haar bezit krijgt. LEIDSCH K.N.V.B. XI—R.C.H. Het elftal, dat as. Zaterdag op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel (ten bate van den Speeltuin „Groenoord") tegen R.C.H. uit Haarlem zal spelen ziet er als volgt uit «links naar rechts) Doel: Freyser A.S.C.achter: W. Steen (L.D. W.S.) en H. v. Houten (L.D.W.S.); midden: j. Barnhoorn (Quick Boys), H. Gans (Lugdunum) en W. Barnhoorn «Quick Boys); voor: P. Ver mond (Lugdunum), Llnsen «Feyenoord), A. v. d. Heyden «Lugdunum), P. Kantebeen (Feyen- ord) en J. Starre (L.D.W.S.). NOMATEG—C.K.O. 2—2. De wedstrijd tusschen de elftallen van Noma- teg en die der Chr. Knapenvereenlging Oegst- geest eindigde, nadat de rust was ingegaan met 0—0. in een gelijk spel 2—2, hetgeen de verhou ding zeer goed weergaf. C.G.W. II—NIEUW SWIFT 6—3. Onder groote belangstelling had gisteravond de wedstrijd C.G.W. tegen N. Swift plaats met als uitslag 30 voor Nieuw Swift. D.W.S.—NOMATEG. Dinsdag te 7 uur heeft op het Tonaterrein aan den ZiJldiJk de wedstrijd D.W.S.Nomateg plaats. U.V.V.-COMB.—A.P. Hedenavond te kwart over zeven speelt een U.V.V.-combinatie tegen AP. op het terrein aan het Zwarte Pad. WEDSTRIJDEN VAN TONA. Zaterdag te 5 uur zal de finale gespeeld wor den van de verschillende afdeelingen van het tournooi van Tona. De directie van de Touw- fabriek heeft voor deze wedstrijden een fraalen beker beschikbaar gesteld. Deze wedstrijden zullen gespeeld worden op het Tona-terrein. Zondag a.s. worden op het Tona-terrein de volgende wedstrijden gespeeld: Tona-comb.Sportman comb. 11 uur; Tona- vet.Sportman Vet. 1 uur; Tona 1—Sport man 1, 3 uur. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN QUICK BOYS. Het voorlooplg programma dezer wedstrijden luidt: Zaterdag: afd. 1: Quick B. 2Roodenburg 1, 4 uur, hoofdterr. Afd. 4: Quick B. 5—Roodenburg 4, 4 u. byterr. Adsp. Quick—Roodenburg, 5V4 uur byterr. 13 Juli: afd. 2: Quick B. 3—L.D.W.S. 3, 7^4 uur. hoofdterr. Afd. 3: Quick B. 4—L.D.W.S. 4, 7% u. byterr. 16 Juli: afd. 1: Quick B. 2—Katwyk 1. 7>A u. hoofdterr. Afd. 3: Quick B. 4—D.V.S. 3. 3'4 uur byterr. Afd. 2: Quick B. 3—D.V.S. 2. 31* uur. hoofdt. Afd. 4: Quick B. 5—A.S.C. 4, 7^4 uur, byterr. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Een fraaie partij van B. Teegelaar. Bij de wedstryden om het kampioenschap van Leiden en Omstreken won B. de Roo van A. Ver- straaten, na al spoedig de leiding met eenige series te hebben genomen, Verstraaten op 98 latend. De volgende party, gespeeld tusschen B. Tee gelaar en J. Duivenvoorden werd een zeer groote overwinning voor Teegelaar. daar deze zyn partij van 200 car. cadre in 4 beurten wist uit te maken met series van 130, 18, 13. 39, alzoo met het fraaie gemiddelde spelende van 50. Duiven voorden haalde nog wat hij kon. waardoor hU een voor hem nog goede gemiddelde speelde van 5.50. De party J. BeukE. Bakker ging aanvan- keiyk geUjk op. De stand met de 5de beurt was 2827 en met de 10de beurt 4849. Hierna maakte Beuk evenwel series van 35 en 59, terwyi Bakker enkele slechte beurten maakte, waardoor Beuk een grooten voorsprong kreeg en zyn party ln 22 brt. uitmaakte. Bakker op 89 latend. De laatste party A. Verstraaten—B. Teegelaar werd wederom door Teegelaar gewonnen, terwyi Verstraaten er. evenals ln zijn eerste party, ho peloos uit was. De volledige uitslagen luiden: B. de Roo A. Verstraaten B. Teegelaar J. Duivenvoorden J. Th. Beuk E. Bakker A. Verstraaten B. Teegelaar 200 24 36 8.33 98 24 19 4.03 200 4 130 50.00 22 4 17 5.50 200 22 59 9.09 89 22 17 4.04 31 12 7 2.58 200 12 64 16.66 SCHAKEN. L.S.C. (LISSE). De uitslag van de 3e ronde der zomer wedstry den om het zilveren paard is: Groep I: J. BrauckmanC. v. d. Lip 0—1; C. Markusse—J. Th. Koppen 1—0; J. G. Snel—H. T. Lamers 0—1; P. Boogerd—F. v. Dyk 0—1. Groep II: J. Boogerd—G. Zeestraten 1—0; P. G. MijlandH. v. Dlemen 01; H. v. Wamel H. Giliams uitgesteld; M. de BlieckN. Kui pers 10. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur Ls de „Valk", gezagvoerder Tepas. van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevindt zich 239.876 kg. vracht, 373.308 kg. briefpost en 6.600 kg. pakketpost. Negen passagiers hebben geboekt. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10