IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 6 Juli f930 De „Ronde van Frankrijk is begonnen SPORT Middelkamp 3e en Schulte 8ste TENNIS. De int. kampioenschappen van Nederland. Onverwachte nederlaag van mej. Stevensson (Australië). Veel regen en weinig tennis. (Van onzen redacteur) Het vlot niet met het Noordwijksche tournooi om de internationale kam pioenschappen van Nederland! Na een verloren Maandag heeft men gisteren kunnen spelen, maar er was bijna geen partij of zij moest één of meerdere malen (en soms zeer langdurig) wegens regen onderbroken worden Direct op den eersten dag zijn tal van fcekende tennis-sterren in actie geweest en niet één uitzondering hebben zij het niet moeilijk gehad. Die exceptie was de Austra lische mej. Stevensson, lid van het natio nale team en winnares van de Plate, den hoofdprijs van het troosttournool, dat te Wimbledon gehouden wordt voor hen, die in de eerste of tweede ronde afgevallen zijn! Zij was in haar match tegen onze landgenoote, mej. A. Kerckhoff, allerminst op dreef en toen zij in den aanvang reeds ten val kwam op de uiterst gladde baan. durfde zij zich verder niet ten volle meer geven en werd een even onverwachte als verdiende twee-sets-nederlaag tegen onze „derde" speelster haar deel. Niet alleen bij wedstrijdleiding en publiek, maar veel meer I nog in den Australischen kring gaf dat sensatie en teleurstelling Merkwaardig dat een andere Australische, mej. Coyne, gevaar geloopen heeft een zelfde lot te ondergaan als mej. Stevens son! Op 63, 40 gleed ook zij uit. be zeerde haar knie en zag haar spelpeil dus danig dalen, dat die tweede set tegen de goed op dreef zijnde mevr. Van Berkel nog verloren ging. Hier echter herstelde de Australische zich te juister tijd, wellicht ook doordat de baan inmiddels veel droger geworden was, en zóó scherp werden weer haar drives en zoo „afmakend" haar net- aanval, dat de beslissing viel met 63 in haar voordeel. Miss Coine komt in de vol gende ronde tegen de bekende Engelsche dubbelspeelster, mej Yorke, die haar single tegen mevr Van der Haagen ver moedelijk te licht opnam en daardoor de tweede set verloor. Het beste dames-spel op dezen eer sten dag kwam van de zijde van dc Afrikaansche mevT. MillerHeine, die aan freule Van Lenncp slechts één game afstond, en mevr. Hopman, dc Australische, die eenzelfde score be reikte tegen mej. Wellink. Zien wij het goed dan zijn dit twee ernstige candidaten voor de finale op aanstaanden Zondag, waarbij natuur lijk ook de Australische kampioene, mej. Wynne, moet worden gevoegd. De bekerhouder Kukuljevic (Yougo Sla- vië) scheen zijn partij tegen Fabius voor namelijk te bezigen als een oefening van de dropshot, en die training was inderdaad niet zonder grond, want heel veel lukte er niet. Overigens had hij te juister tijd vol doende andere scorende slagen in reserve om in drie sets (alle heerenpartijen zijn best of five) te zegevieren. Andere bui tenlanders. die wonnen, waren de Belg Moreau, de Amerikaan Nelson, de Austra lische journalist Weston (die de geheele tour der dames-ploeg meemaakt), de Zweed Laftmann en de Belg De Borman, maai' hun spel heeft nergens den indruk kunnen wekken, dat zij de favorieten Ku kuljevic en Feret (Frankrijk) uiteindelijk ernstig bedreigen zullen. Heel weinig vreugde van zijn uitstapje naar Noordwijk beleefde de in Engeland studeerende Australiër King, die regelma tig in drie sets de vlag strijken moest tegen den zeer vast spelenden Leyenaar! m De volledige uitslagen waren" Heeren-enkelspe! voor-ronde: C. P. Fa bius sl. mr. Van der Feen 61. 64; Wie- gers sl. Leeksma 62. 61- Wiener' sl F v. d. Graaf 13—11,6—2; Kocke sl. Blaisse 6—0. 7—5; A. J. Feith sl. Bartelas 6—3, 0—3: L. Ent/hoven w.o.; J. Jacobson w.o. Eerste ronde: Kukuljevic (Yougo Slavlë) sl. Fabius 62, 62, 6—4; Laftmann (Zwe den i sl. De Brauw 64. 3—6. 6—4. 64; Leyenaar sl. King (Engeland i 64. 62, 7—5; Weston (Australië) s] Lyssen 75 «O r~?' Morea" 'België) sl. Wiegers ,86; Nels°n 'Amerika I sl. 64' Hughan sl Kocke F^hti', 7-5; 6D!3Borman sl x/roS?ö~!nkeIspeI" eerste ronde: mevr. MUler-Heme (Zuid-Afrika) sl. mej. Van rv£tewa~~°' ?~1: mevr" Boutniy sl mej. hoff sl 64' 64: me'- KeI"Ck- V°1. si ™ei- Stevensson (Australië) 6—2, (Ber'ke?\f?yn/ („Au«traliël sl. mevr. Van (Australië* 1 3mevr Hopman (Australië) sl. mej. Wellink 6—1. 6-0" Haaem ïld ^"g«la?d) Sl mevr Van der Haagen 6—4 46, 6—2; mevr. Isaac (Bel- r? ,r"ei Sluis 6—3. 6—2: mej O l^, oA,frika 1 sl mej. Leeksma 6—0. 6—1 6—4) 'België) sl. mej. Thonus 1 Wedstrijd in den regen. De 32e ronde van Frankrijk is gisteren begonnen met de étappe La Vcsinet Caen. Onder enorme belarfgstelling trokken dc renners gistermorgen uit P2rijs naar de voorstad Le Vesinet, waar het ver treksein zou worden gegeven. Duizen den hadden zich langs den weg ge schaard om de wielergrootheden toe tc juichen. Een karavaan van honderden voertuigen volgde. Er hing weer de typische sfeer welke ait evenement altijd zoo een geheel apart cachet ver leent. Nog voor den start had de Fransche équipe reeds pech. De wegkampioen van dit jaar, Paul Maye, kwam met een motorrijwiel in botsing en liep een schoudcrblessure op. Niettemin besteeg hij zijn rijwiel weer. Voor een groote menigte werd om kwart over elf het startschot gelost. Onmiddellijk namen de Italianen den kop maar ont vluchtingspogingen werden er vooralsnog niet ondernomen. Maar even voor Mantes werd het tempo steeds straffer en toen probeerden verschillende renners de lei ding te nemen. Zoo trachtte bijv. de win naar van de ronde van Italië. Vicini, tot twee maal boe een voorsprong te verkrijgen, maar beide malen was hij al spoedig weer ingehaald. De Nederlandsche rijders, Anton van Sohendel, Middelkamp, Schulte, Hellemons, van Nek en Dominicus hielden zich voor alsnog rustig, maar toch zorgden zij wel, niet in de achterste gelederen te geraken. Helaas kreeg Schulte vrij spoedig een lekke band. maar Middelkamp en Dominicus wachtten tot hun ploeggenoot weer kon opstappen en toen was het peleton spoedig weer bereikt. Na ongeveer 80 K.M. vlak bij Evrex begon het te regenen en toen reeds kregen de deelnemers een proefje van de moeilijke omstandigheden, waaronder soms gereden moet worden. De Franschman Laurent en Neuville ondernamen samen een ontsnap pingspoging. Zij kregen 55 .seconden voor sprong, maar na eenigen tijd werden ook zij weer bijgetrokken. Van de Nederland sche renners bleven Middelkamp, Schulte en van Nek voortdurend in de voorhoede, maar Anton van Schendel. Dominicus en Hellemons hadden met pech te kampen. Thans konden hun kameraden niet op hen wachten en deze drie Nederlandsche ren ners geraakten hierdoor achter. In den stroomenden regen zwoegden de renners verder, via Conches en Lisieux, over goede wegen. De Franschman Leducq slaagde er in te ontvluchten. Zijn voorsprong bedroeg reeds twee minuten, maar een groep ren ners, waarin ook Middelkamp zat, haalden hem kort voor Caen in. In de straten van de stad ontspon zich toen nog een felle strijd. Uit de kopgroep, bestaande uit Mid delkamp. den Italiaan Bini. den Belg Mar cel Kint en de beide Duitsohers Oberbeck en Weckerling schoot plotseling Oberbeck onweerstaanbaar naar voren en toen hij de wielerbaan te Caen. waar de eindstreep was getrokken, op kwam had hij een tiental seconden voorsprong welke hij, ondanks verwoede pogingen voor anderen, kon be houden. Bini werd in de eindsprint tweede. Middelkamp liet Kint en Weckerling ach-, ter zich. Hoezeer het slechte weer van in vloed is geweest blijkt wel hieruit, dat de winnaar een half uur later binnen kwam dan men had verwacht. Met een halve minuut achterstand kwam 8chulte aan het hoofd van een groep van een negental renners de baan opstormen en plaatste zich achtste in het klassement. Weer 18 seconden later kwam een groote gToep van ongeveer 30 renners binnen, o.w. ook Piet van Nek. Dominicus en Anton van Schendel kwa men tegelijk binnen met bijna vier minuten achterstand op den winnaar, terwijl Helle mons zelfs ruim achttien minuten later dan Oberbeck als 88ste over de eindstreep ging. Morgen wordt de tweede étappe verreden van Caen naar St. Brieuc over een afstand van 237 K.M. Oterbeck, die door zijn over winning een minuut tijdsvergoeding heeft gekregen, zal dan zijn gele leiderstrui heb ben te verdedigen. De uitslag luidt: Eerste étappe: ParijsCaen (215 K.M.) 1. Oberbeck (Duitschland. 6 uur 38 min. 25 sec.; 2. Bini (Italië), 6 uur 38 min. 35 sec.; 3. Middelkamp (Nederl., zelfde tijd; 4. Kint (België), zelfde tijd; 5. Wecker ling (Duitschl.). zelfde tijd; 6. Neuville (België), 6 uur 38 min. 55 sec.; 7. Leducq (Frankrijk), zelfde tijd; 8. Schulte (Ned.), 6 uur 39 min. 3 sec.; 9. Magne (Frankrijk) zelfde tijd; 10. Martano (Italië), zelfde tijd; 11, Bartali (Italië», zelfde tijd; 12. Majerus (Luxemburg), zelfde tijd; 13. Clemens (Luxemburg) zelfde tijd; 14. Walschot (België) zelfde tijd; 15. Vervaecke (België) zelfde tijd; 16 Goasmat (Frankrijk) zelfde tijd; 18. Van Nek iNederl.) 6 uur 39 min. 21 sec.; 68. Dominicus (Ned.), 6 uur 42 min. 20 sec.; 69. Anton van Schendel (Ned.) zelf de tijd; 88 Hellemons (Ned.) 6 uur 56 min. 45 sec. ZWEMMEN Jubileum-zwemieest der Leidsche Reddingsbrigade. Een geslaagde herdenking. Gisteravond hield de Leidsche Reddingsbrl gade ln de Zweminrichting De Zijl haar jubi leumfeest ter herdenking van het 20-jarig be- I staan der Brigade. Daar de voorzitter de heer F. van der Mark, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, sprak de heer van Ingen Schenau, de 2e voorzitter, een kort openingswoord. Hij gaf uiting aan zijn leedwezen, dat de heer v. d. Mark, die in het Diaconessenhuis vertoeft voor het ondergaan van een operatie, niet aanwezig kon zijn, maar zeide. dat diens hart den geheelen dag bij de L.RJB. was. Tevens complimenteerde spr. den heer van Lieshout met zijn prompte verzorging van het reddlngsmateriaal en bood hem het in signe der L.R.B. aan, zijn vrouw kreeg een bloemstuk. Vervolgens memoreerde spr. de pio niers der L.R.B.de heeren Meierink, Planjer. dr. Boonacker en anderen, en heette de brigades uit Katwijk, Noordwijk en Oude-Wetering. ge- noodigden en alle aanwezigen hartelijk welkom. Na het openingswoord werd er door de feest commissie namens de leden een vaandel aange boden en aan leder bestuurslid persoonlijk een insigne. Hierna trad een der leden naar voren, die aan den instructeur den heer H. Rol een chronometer aanbood namens de leden der L.R.B. Vervolgens werd een komische demon stratie gegeven. Twee persfotografen wilden het bestuur met het nieuwe vaandel even op de ge voelige plaat vastleggen. Zij verdrongen elkan der. met het gevolg dat zij in het water vielen en door eenige personen uit. het publiek werden gered. Een geslaagd nummertje. Hierna ging men over tot het afwerken van het programma. De uitslagen zijn als volgt: 4 x 25 M. dames-estafette: 1. Leiden met de dames Janssen, R. Eikerbout. Rozier en Monta- nus; 2. Oude-Wetering; 3. Noordwijk; 4. Kat wijk. 4 x 25 M. estafette heeren: 1. Oude-Wetering met de heeren F. F. Beilschmidt. J. Boer, A. Zegers en Starrenburg; 2. Leiden: 3 .Noordwijk; 4. Katwijk. Onderwater zwemmen dames: 1. Eikelenboom. Leiden. 21% M.; 2. Kukler, Leiden, 20% M.; 3. Jo v. Duyn, Katwijk, 16 M. Onderwater zwemmen heeren; 1. C. v. d. Berg. Noordwijk 40 M.; 2. Jo v. d. Bent. idem, 29 M.; 3. Kuypers, Katwijk, 23% M, Popduiken dames: 1 G .Roeier. Leiden: 2. R. Eikerbout. Leiden; 3. M. Eikelenboom. Leiden. Geen deehnme van ae andere brigades). Popduiken heeren: 1. A. Zegers, Oude-Wetering 30.2 sec.; 2 „B. Storm. Leiden. 38.4 sec.; 3. N. Huigsloot, Oude-Wetering. 39.8 sec. Tusschen de wedstrijdnummers werden de monstraties gehouden die bij het zeer talrijke publiek geweldig in den smaak vielen. Na een slotdemonstratie in het reddend zwemmen door al de leden der L.RJB., sloot de heer van Ingen Schenau met dank dit zeer goed geslaagde ju bileum-zwemfeest. Spr. dankte tevens het be stuur der zwem- en polo-ver. „De Zijl", de 3 brigades, de feestcommissie, het muziekgezel schap der N.Z.H.T.M.. dat zich belangloos be schikbaar had gesteld en allen die verder hun medewerking hebben verleend voor het verloop van dezen goed geslaagden avond, waarop met voldoening kan worden teruggezien. Door L.Z.C. was een bloemenmand aangeboden. In den loop van den dag was door de feestcommissie aan haar voorzitter, den heer F. v. d. Mark in het Diaconessenhuis een insigne der LR.B. aange boden. Onder de aanwezigen werd o.a. opgemerkt wet houder M G. Verwefj. SCHAKEN. Het kampioenschap van Leiden en Omstreken. Om den wisseiprijs van het Leidsch Dagblad E. Remouchampi kampioen, winnaar van den zilveren koning. Gisteravond werd in „In den Vergulden Turk" de 4de partij tusschen Johs. Veen te Hazerswoude en E. Remouchamps alhier uitge speeld. De uitslag hiervan kon bij goed spel niet twijfelachtig zijn. Met een pion achter en de slechtere stelling, waren de kansen op remise voor Van Veen zeer gering. De torens en ko ninginnen werden spoedig door Remouchamps geruild en deze hield daarna een gewonnen eindspel over. Van Veen zag dan ook weldra het nuttelooze van verderen tegenstand in en gaf de partij op, waardoor Remouchamps den match met 2%—1% had gewonnen. Hiermede behaalde hij tevens na langduri- gen strijd het kampioenschap 1938 van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Een mooi resultaat, dat bij den aanvang zeker nie mand der deelnemers, ook de kampioen zelf niet. had verwacht. Reeds bij de voorwedstrij den werd hij door het geluk begunstigd en kwam aldus met 9 andere spelers in den eind strijd. Het geluk is met den stoutmoedige en zoo ging het ook nu. Tegen de sterkste tegen standers weerde hij zich dapper en speelde ge durfd op winst. Ook hierbij werd hij wel door de fortuin begunstigd, doch zijn partijen waren levendig en het aanzien ten volle waard. In de voor wedstrijden won hij 3 partijen van Th. de Bruyn, Posthuma en Teleng, maakte remise met Teleng en verloor van Kanbier. In den eindstrijd verloor hij wederom van Kan bier, ook van Barkema, speelde remise met Van der Nat, doch won 6 partijen, n.l. van Bosscha, Demmendal, Van Schayck. Schilss. Van Veen en Zitman. Hij behaalde dus hierin 6punt. evenals Van Veen, die 5 partijen won, 3 remise maakte en 1 verloor. Ook de kampioen van het vorige jaar. Van der Nat, sloeg een goed figuur door ongeslagen als 3de te eindigen met 6 p.. dus slechts een half punt beneden de beide prijswinnaars, evenals Barkema en Zitman, die beiden 5 punt verwierven. BUDGE EN MAKO TE BOEDAPEST. he?'«kir hak^nh^dec, en Mak° in eiland te ,5pel op het Maraaretoa- sche spelers dpnSfn t de beste Hon*aar- MovS wJn demonatraaepar! yen Bespeeld. Budre' met van Gaborv terwijl de eerste "TV moelt' had Hlj moest zonder veel mnelti ?(stann maar won daarna fi-4 In hetnT,ltÊ.,De,Cllft'rR WPran 4-6. 6-4. Mako met 6_a 6-on? TAlT™ "n o u, e3 Da Pos en Asbéth. TOURNOOI te boskoop drSgsch\eïlteUrnoeB°fk00p het Jaarljksche uït Leiden? ZU" er tal van deelnemers „DE MUNNIK" (LEIDERDORP). De uitslagen van de voortgezette onderlinge wedstrijden zijn: Damesdubbelspel 2e ronde: Mej. A. Bremmer en mej. I. Webber sl. mej. D. v. d. Reijden en B. Jagerman 61, 63; Mevr. v. Deventer en mevr. Koning sl. mej E. Dompeling en mevr. v. Weizen 6—0, 6—2. Damesenkelspel. 2e ronde: Mej. E. Dompe ling sl. mej. A. Bremmer 75. 63; mej. J. Schoppen sl. mej. I. Webber 63. 6—1; mej. E. Koning sl. mej. T. van Ronnen 6—0. 61. 3e ronde: mej. E. Koning sl. mej. J. Schop pen 6—1, 7—5; mevr. van Weizen sl. mej. C. Boot 60, 60. Heerendubbelspel. 2e ronde: Chr. Noest en J. Sepers sl. J. Laman en H. Boot 63. 36, 61. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: Mej. J. Schoppen en J. de Kort sl. mej. T. van Leeuwen en Chr. Noest 108. 6—2; mej. E. Koning en P. Boot sl. mej. T. van Ronnen en Fr. van Dijk 6—4. 6—0. 3e ronde mej. E. Koning en P. Boot sl. mej. J. Schoppen en J. de Kort 60, 75. ATHLETIEK. Goede resultaten van „Holland". Wedstrijden van het Delftsch Studenten Corps. In het kader der feestelijkheden ter viering van het 18de lustrum van het Delftsch Studen ten Corps vonden gisteravond op het D.H.C.- terrein te Delft atletiekwedstrijden plaats. De resultaten warén ondanks het minder goede weer en de vele regenbuien, waaronder het ter rein te lijden had gehad, toch heel goed. Zoo won Nota van ..Holland" op overtuigende wijze de 100 Meter in precies elf seconden. Had hij ook de laatste meters, toen zijn overwinning al zeker was, doorgezet, dan had zhn tijd bene den de 11 sec. gelegen. Op de 2e plaats eindigde in de 100 meter Noordhoek van Animo, terwijl Knuttel, eveneens een Holland-athleet, met 11.3 sec. de 3de plaats bezette. Een spannende race was de 1500 meter, waarbij Visser van „Holland" na van meet af aan den kop te heb ben gelegen op 30 meter voor de finish werd verrast door van Houtert van V. en L. Interes sant was het dat de eerste 4 ronden in deze 1500 in een matig tempo werd geloopen, ter wijl in de volle laatste ronde het tempo werd verscherpt. De 2000 meter koppelrace werd een succes voor het Holland-team van Bakel-Deijn. Door tactisch loopen had de Hollandd ploeg in de laatste 2 ronden voldoende reserve over en schudde zij gemakkelijk de ploeg van D.O.S.1 R'dam. die aanvankelijk zeer goed had gevolgd, gemakkelijk van zich af. Met ruim 8 sec. ver schil gingen zij als eerste over de finish. Het hoogspringen was voor D. Nieboer, weer een I Holland-athleet. In een goeden strijd haalde hij de 1.70 meter, gelijk met Eijsden van Sparta (Dordrecht). Doordat het veld doorweekt was. was de afzet niet veerkrachtig. De 1.75 meter had anders wel gesprongen geworden. Door j overspringen legde Nieboer beslag op de le plaats. Het kogelstooten was voor Hes van S.V.V., terwijl Kronig van „Holland", die on- I langs in de internationale wedstrijden te j Munster 13.39 stootte, nu slechts tot 11.63 kwam. De 4 x 100 estafette werd gewonnen door I V. en L., met Holland op de 2e plaats. De I tijden in deze estafette waren niet fraai, het- 1 geen echter te wijten was aan de te scherpen bochten, waardoor de loopers alle moeite had den om in de bean te blijven Hierbij kwam nog dat een tweetal wissels juist in den bocht lag. Bij Holland mislukte het wisselen totaal, terwijl V. en L. wat meer geluk had en den besten tijd kon maken. Wij verwijzen voorts naar de onderstaande uitslagen 1500 M. hardloopen: 1. L. van Houtert, Vlug en Lenig. 4 min. 23.2 sec; 2. Visser. Holland, 4 min. 24.2 sec; 3. J. de Roo. Rijswijk. 4 min. 26.4 sec; 4. J. de Jong, Achilles, 4 min. 33 sec. 5. A. Bakker. Hercules, geen tijd. 1500 M. hardl. Delftenaren: 1. M. de Roo, Rijswijk. 4 min. 42.8 sec; 2. Lemair. DHC. 4 min. 50 sec. B. de Rek buiten mededinging 4 min. 42.6 sec. 400 M. hardloopen: 1. K. Kamp, V. en L., 54.4 sec; 2. Ascherman. Feijen., 55.1 sec; 3. Westermeijer. V. en L., 55.2 sec; 4. A. Adam, Animo. 55.2 sec; 5. Arlman. V. en L., 56.1 sec. 2000 M. koppelrace: 1. Holland, 5 min. 14.1 sec; 2. D.O.S. I, 5 min. 22.6 sec; 3. Rijswijk, 5 min. 26.3 sec; 4. D.O.S II. 6 min. 25 sec; 5. Minerva. 100 M. hardloopen: 1. W. Nota. Holland. 11 sec: 2. Noordhoek. Animo, 11.1 sec; 3. Knuttel, Holland. 11.3 sec; 4. M. van Es, V. en L., 11.6 sec; 5. Borstelaar, S.C. R'dam; N. Jansen, V. en L. Hoogspringen met aanloop: 1. Nieboer. Hol land. 1.70 M.; 2. Eijsden. Sparta, 1.70 M.; 3. Hes. S.V.V.. 1.65 M.; 4. Krijgsman, V. en L., 1.65 M.; 5. Smit. Feijenoord. 1.60 M. 2000 M koppelrace. Delftenaren: 1. DHC II. 5 min. 33.4 sec; 2. DHC I, 5 min. 48.8 sec; 3. DHC III, 5 min. 56 sec; 4. Concordia I 6 min. 4 x 100 M. estafette: 1. V. en L. I 47.1 sec; 2. Holland 47.9 sec; 3. S.V.V. 48.2 sec; 4. SC R'dam 48.8 sec. Kogelstooten: 1. C. L. Hes. SVV. 12025 M 2. Enklaar. V. en L„ 11.84 M.; 3. O. Kronig, Holland. 11.63 M.; 4. J. de Bruijn. Sparta, 11.41 M.; 5 A. v. Dijk. SW. 11.285 M. WEDSTRIJDEN TE HILLEGOM. De onderlinge volks- en schoolwedstrijden, die door de Hillegomsche Sportvereeniging H.Z.V. Zaterdagmiddag in de Zweminrichting aldaar worden gehouden, bestaan uit de volgende nummers: Schoolslag voor leden en adsDiranten. Rugslag en vrfje slag voor idem. 5 maal 43 M. estafette vrije slag voor plaatse lijke sportvereenigingen en voor niet-leden 5 maal 43 M. estafette vrije slag voor Hille gomsche scholen. De baan is 43 nieter lang. Besloten wordt met- polo-wedstrijden. WIELRENNEN. WIELRENNEN „SWIFT". Gisteren werd de aangekondigde wedstrijd ver reden voor de prijzen, die door een sportvriend geschonken waren. Het traject ging over een af stand van 7 K.M. met 2 keerpunten, hetwelk 6 maal door de A- en 5 maal door de B-klassers gereden moest worden. Er was een vrij talrijk publiek, waarvan echter vrij veel last werd on dervonden, vooral van de aanwezige renners, die dezen strijd bijwoonden. Er verschenen slechts drie A-klassers aan den start, maar de strijd was daarom niet minder spannend. Het was een lust hen in actie te zien. Zij gaven elkaar geen meter toe! J. de Boer wist op kranige wijze te winnen, gevolgd door N. de Romijn, die C. Paats in de sprint klopte. Jam mer dat deze renner te vroeg voor de sprint aanviel. De B-klasse was met 5 renners vertegenwoor digd. Bij de eerste ronde probeerde Herreur er direct tusschen uit te trekken, doch deze poging werd in de kiem gesmoord. Nieuwenburg. die in de tweede ronde een achterstand had van van plmi. 500 M.. wist deze in de derde geheel te niet te doen en om te zetten in een voor sprong van 1 K.M. Geleidelijk aan wist hy deze op te voeren en bij het einde bleek hij een voor sprong van niet minder dan 7 minuten op zijn concurrenten te hebben; 2de werd N.N.; L. v. d. Meer. die op de derde plaats eindigde, overtrof de verwachtingen, terwijl Herrem- eenigszins te genviel, hoewel een val. welke hij in de laatste ronde maakte, ter verontschuldiging had kun nen dienen; W. den Ridder bezette de vijfde plaats. De tijd van de A-klasse bedroeg 1.24.6 over 42 K.M. De tijd van de B-klasse bedroeg 1.05.56 over 35 K.M. Tenslotte reden de Juniores dit traject 2 maal. Joop Veltman toonde zich wederom de sterkste. I VOETBAL. LEIDSCH XI—R.C.H. De buurtver. „Groenoord" heeft de 2e klasser RCH uit Haarlem, tevens kampioen van Haar- I lem en het Leidsch KNVB-elftal. versterkt met Kantebeen en Llnsen van Feyenoord en de gebr. Barnhoorn uit Quick Boys. bereid gevonden om ten bate van de inrichting van haar speeltuin, een wedstrijd tegen elkander te spelen, welke zal gehouden worden op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel op a.s. Zaterdag te half- zes. Het muziekgezelschap „P. C. en L." zal voor dit goede doel den wedstrijd opluisteren. Voor het voetballievend publiek belooft dit een mooie wedstrijd te worden. EEN MOOIE PRESTATIE VAN C.G.W. I Gisteren nam .C.G.W. I in Den Haag deel aan serie-wedstrijden van Werkloozen. De deelne mers waren vereenigingen uit Den Haag. Rot terdam. Leiden. Amsterdam. C.G.W. I moest driemaal spelen. De eerste wedstrijd was heel zwaar maar C.G.W. won met 3—1 tegen V.V.C. Den tweeden wedstrijd won zij met 40. Daar na kwam de finale tusschen C.G.W. I en E.M.M. uit Amsterdam. Beide vereenigingen waren vermoeid en daar C.G.W. maar 11 spelers had kon niemand Invallen. De rust ging in met 10 voor E.M.M. Na de pauze gooide C.G.W. er een schepje op maar E.M.M. verdedigde uitstekend. Zoodoende kwam het einde met 10 voor E.M.M. C.G.W. I had den 2en prijs, een zilve ren Lauwerkrans. De belangstelling was enorm en C.G.W. kreeg een pluimpje voor haar spor tieve spel. Medegedeeld wordt dat het secreta riaat van C.G.W. voorloopig wordt waargeno men door C. Biesbroek 3e Haverstraat 87. DUIVENSPORT. „DE VRIENDENCLUB". Van St. Etienne één der nieuwe Zuidelijke stations, welke de N.A.B. v. P. dit jaar op het program heeft staan werd deze wedvlucht ge houden. In concours 78 duiven welke met Zuid-Oosten wind in vrijheid werden gesteld op Zaterdag morgen 5.45. De afstand bedroeg 748 K.M. Deze afstand kan een postduif gemakkelijk op denzelfden dag afleggen en zoo was dus menig liefhebber in actie, doch slechts drie van hen smaakten het genoegen denzelfden dag duiven te zien thuiskomen en wel No. 1 en 2, de oud kampioen der „Vriendenclub" G. A. L. v. d. Reijden gevolgd door den oud kampioen der Bonte duif A. v. d. Made Daarna volgde de kampioen van 1937 A. P. v. d. Voort. Door de depressie is dit slechte verloop ont staan en er worden heden nog vele duiven vermist. De uitslag is als volgt: G. A. L. v. d. Refjden 1, 2, 9 en 19; A. v. d. Made 3 en 22; A. P. v. d. Voort 4. 12. 14. 18; J. Sinteur 5; Chr. v. d. Pluym 6, 7, 8. 13 en 20; W. le Moir 10; N. v. d. Linden 11 en 16; W. Them- men 15 en 21; W. Abrahams 17; W. Prins 23; A. v. Rijsbergen 24; G. F. v. Dorp 25 en C. Vlaardingenbroek 26. De le duif werd ge constateerd op Zaterdag te halfacht en maakte een snelheid van 904.94 meter per minuut. De eere-prijzen werden behaald door G. A. L. v. d. Reijden. A. v. d. Made. A. P. v. d. Voort, J. Sinteur. Chr. v. d. Pluijm. A.s. Zaterdag inkor- ven voor Dordrecht, afstand 45 K.M. met jonge duiven en op 12 Juli voor Orange, afstand 893 K.M. Dit is dan het eindstation voor het kam pioenschap oude duiven 1938. „DE BONTE DUIF". Wedvlucht vanaf St. Etienne (Frankrijk). In concours 73 duiven, welke om 5.45 uur met Z. wind in vrijheid gesteld werden. Voor het natio naal concours van afd. A werden 35 duiven in geschreven, voor afd. C 50 stuks. De uitslag is als volgt: P. J. Fasel le; Th. J. Ruigrok v. d. Werve (Lisse) 2e en 3e; P. C. van Zijp 4e; M. J. Noordervliet 5e; H .J. v. d. Steen 6e; R. de Graaf 7e; H. v. Riet 8e; J. S. A. Bailey 9e en 12e; H. S. Bos 10e; R. Smit He; C. v. d. Zaal (Lisse) 13. 14e en 18e; G. Paardekooper (Lisse) 15e; J .J. Vliegenthart 17e. De eerste duif werd geconstateerd op den dag der loslating om 19 u. 49 min. en 28 sec. en be reikte een gemiddelde snelheid van 885,80 Meter per minuut. <2e vogel 20 u. 37 m. 21 sec.». Laat ste puntenteller om 9 u. 40 m. 3 sec. (2e dag) met een snelheid van 610,73 M./min. DE BLAUW KRAS. Wedvlucht, van uit St. Etiene (Frankrijk), afstand 797 K.M. In concours 43 vogels. Deze werden te 5 uur 45 min. met Zuidwesten wind in vrijheid gesteld en bereikten hun hokken I als volgt: le dag: J. Schreuder 1. 4; P. v. d. Leek 2. 5: J. Vogelenzang 3. 2e dag: G. Grebel 6; J. Schreuder 7. 13. 14; i H. Moenen 8. 11; J. Vogelenzang 9; J. Marijt 10. 12. Eerste duif Zaterdag 19 uur 46 min. 31 sec., snelheid 888.36 meter per minuut. Laatste prijswinnende duif Zondag te 9 uur 7 min. of 583.27 meter per minuut. 2 eerst aangewezen vogels P. v. d. Leek. Morgen inkorven voor Laroche Migennes 473 K.M. FINALE L.V.B.-SLEUTELS. Zondag te 5 uur zullen Zuiterkwartler I en Lugdunum III de finale der L.V.B.-Sleutels spelen. Deze wedstrijd zal plaats vinden op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel. L.W.V.A.S.V. 6—0. De ruststand was 40 door doelpunten van Ouwerkerk en Boot, Na de pauze werden nog 2 doelpunten gemaakt door goed spel van J. Duffels. Einde 60. Scheidsrechter Wassen- burg leidde goed. „DE REISDUIF". VETERANENWEDSTRIJD UITGESTELD. Wegens een sterfgeval is de voor hedenavond vastgestelde wedstrijd tusschen de slagerspa troons en de A.S.C.-veteranen uitgesteld. Wedvlucht vanaf St. Etienne. pl.m. 748 K.M. De duiven werden Zaterdagochtend om 5 uur 45 min. in vrijheid gesteld. In concours 52 dui ven. De uitslag is als volgt: 1. 2, 5, 11. 12, 14, 15 D. Kramp (deze liefhebber had 9 duiven mede. welke Zondagmiddag om 15 uur alle thuis waren); 3. 6, 16 H. V. de Haas; 4. 10 A. Flippo; 7. 8. 9 P. Gijsman; 13. J. J. Keereweer; 17. Adr. van Egmond. De eerste duif werd geconstateerd Zaterdag 19 uur 19 min. 41 sec.; gem. snelheid 918,20 meter p. min.: de 17de duif Zondagochtend 9 uur 39 min. 31 sec.; gem. snelheid 595.99 meter per minuut. Zaterdagavond waren er 3 duiven thuis De eereprijzen werden gewonnen door D. Kramp. P Gijsman en Adr. v. Egmond. A.s. Zaterdag inkorven voor Dordrecht jonge duiven. WEDSTRIJDEN FABRIEKSARBEIDERS Morgen om halfacht speelt Fabrieksarbeiders thuis tegen L.O.V. en Vrijdag om kwart over zeven Fabrieksarbeiders tegen V.O.G. WEDSTRIJDEN R.K.W. Mo (genavond om 7.15 uur speelt R.K. tegen S.B. I in den Haag. Vrijdagmiddag te 3 uur spelen de R.K.W.- Veteranen tegen A.A.S.V.-Veteranen op het terrein Zwarte Pad. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht vanaf St. Etienne (Fr.) Afstand tot het hok van den eersten prijswinnaar 744.83 K.M. In concours 44 duiven, die Zaterdagmor gen om 5 uur 45 min. met Z.W. wind in vrijheid werden gesteld. De eerste duif bereikte Zaterdag avond om 6 uur 58 min. 45 sec. het hok. en had met een gemiddelde snelheid van 938.37 Meter per minuut gevlogen. De laatste prijswinnende duif werd Zondagmorgen om 7 uur 17 min. 49 s. geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: J. Ver hoeven 1 2. 4. 6 7 11. 13 14. 15: B. Versteegen 3. 10; G. A v. Adrichem 5; J. Caspers. Stomp- wijk 8. 9, 12. Zaterdagavond waren 11 duiven aanwezig. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7