Concours voor koetswerken - Roeiwedstrijden van „De Hoop 79ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Het nichtje van kuiten FEUILLETON „S.O.S. SCHIPHOL'*. Zaterdag werd op Schiphol een groote demonstratie gehouden tegen de opheffing van dit vliegveld als burger lijke luchthaven. Een overzicht van de drukte. EEN BRANDEND VRAAGSTUK voor de Utrechtse he verkeerspolitie. Een bran dende auto op den drukken Leidscheweg. INTERNATIONALE ROEIWEDSTRIJDEN op de Boschbaan te Amsterdam, ter gelegenheid van het 90-ja- rig bestaan van de Koninklijke Roei- en zeilvereeniging ,,De Hoop". Achtriemsgieken veteranen. Amstel won. TE SCHEVENINGEN werd het jaarlijksche Concours voor koetswerken van de K.N.A.C. ge houden, welke wedstrijd dit jaar samen viel met 't 40-jarig jubileum van de Club. Tijdens 't concours CONCOURS-HIPPIQUE op het landgoed Duinrell te Wassenaar. Luitenant Egter van Wissekerke op Shuggi. DB ZUIVELFABRIEK „DB GOEDE VERWACHTING" TE SCHOORL geheel door brand verwoest. De uitgebrande zolder met de door het vuur vernielde kaasstellingem en verbrande kaasjes. HILLEGERSBERGSCHE ZEILWEEK op de Bergsche Voorpias. Kiel en middenzwaardjachten 6-7 m. in actie. Voorop „Loki" eigenaar N. Boelaerts DE TENNISWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIE Double mixed. Mej. Rollin Couquerque en Karsten (links) mevr. Meulem»!"iV<-Lacroix. door LADY TROUBRIDGE. 25) „Dat zal lk meteen doen, vanmorgen," beloofde zij. „Linet is tenslotte nog maar een kind en heeft alles aan mij te danken. Zij zal zich ongetwijfeld in dezen wel door mij laten leiden." En voor de tweede maal ontmoetten de oogen van moeder en dochter elkaar in een veelzeggenden blik. „Zoo, je moeder is dus een bootreis aan het maken, Linet?" De stem van tante Beatrice was buitengewoon lief vanmorgen en Linet gevoelde zich aanmerkelijk opge lucht. Toen zij den koelen salon binnentrad en mrs. Winsley om elf uur niet aan haar bureau vond, doch verdiept in de krant, was zij bang geweest, dat haar een leelijk standje van haar tante te wachten stond over haar escapade van den vorigen avond. Tanls had natuurlijk verteld, dat zij er met Marcus tusschen uit geknepen was en een bezoek had gebracht aan de Dilly Daily en Linet had zich voorgenomen ne derig vergeving te vragen voor deze esca pade, want zij gevoelde zich wel een beetje schuldig en dan meteen uit te leggen, hoe het gekomen was, dat zij toevallig lord Ro- want ontmoet had. Doch tante Beatrice praatte alleen maar over Mammie's boottocht en was het eens met Linet, dat het heel goed voor haar was er eens een poosje uit te zijn en dat het ontzettend aardig was van nicht Kltty om mrs. Seton mee te vragen. „Zij zou nooit gegaan zijn", merkte Linet op, „als zij niet geweten had, dat lk bij u was en het is dus eigenlijk uw werk, tante Beatrice, dat Mammie nu eens zoo'n zalige vacantie heeft." En de blauwe oogen, die mrs. Winsley zoo zeer aan Arthur herinnerden, waren vol dankbaarheid op haar gericht. Toen kwam tante Beatrice terug op den vorigen avond, maar geheel anders dan Linet verwacht had. „Het was wel een beetje ondeugend van je om er zoo met Marcus vandoor te gaan", zei zij, doch zij glimlachte en er klonk geen hardheid In haar stem. „Ik vind het eigen lijk niet goed. als meisjes in een nachtclub komen, zooals je weet. maar men moet waarschijnlijk niet al te hard oordeelen, als het een verliefden jongeman betreft." Linet wendde verlegen het hoofd af. Wat kon zij zeggen op zoo'n opmerking? Ze vond het alleen heel vreemd, dat deze op merking uit den mond kwam van tante Beatrice, die haar nor maar heel kort ge leden zoo ernstig tegen dezen zelfden Mar cus Standlsh gewaarschuwd had. „Ik heb nog eens nagedacht over al de attenties, die de jonge Standlsh jou bewijst, kindje", zei zij en klopte met een uitnoodi- gend gebaar op de sofa. Linet kwam dicht bij haar zitten. „En ik ben tot de conclusie gekomen, dat het verkeerd van me was, om al die dingen te zeggen. Ten slotte is hij een alleraardigste Jongen en ik heb gehoord, dat hij nog wel iets van zijn oom te wachten heeft. Als jullie dus allebei zoo heel erg op elkaar gesteld bent. dan zal ik van idee veranderen en de rol van pete moei spelen, zooals dat in sprookjes ge beurt en zal ik jullie, jonge menschen, hel pen om alles in het reine te brengen en jullie, voor het seizoen ten einde is, laten trouwen." Door deze plotselinge verandering in de zienswijze van tante Beatrice was Linet totaal in de war gebracht. „Maar tante Beatrice", stamelde zij, „ik ben niet zeker, datlk bedoel, Marcus heeft me nooit ten huwelijk gevraagd." „Natuurlijk heeft hij dat nog niet ge daan." Tante Beatrice glimlachte nog steeds. „Het is heel gewoon, dat hij eerst mijn goedkeuring wenscht, omdat jij nog zoo jong bent en ik tenslotte op het oogen- bllk de plaats van je moeder Inneem. Maar als hij weet, dat hij op mijn instemming kan rekenen, dan kun je er zeker van zijn. dat hij niet lang meer zal wachten voor hij je vraagt zijn vrouw te worden." „Tante Beatrice", zei Linet radeloos, „doet u alsjeblieft niets van dien aard. Ik ben nog niet zeker van mijn eigen gevoe lens. Zelfs al zou hij me vragen. Het Is veel te snel." Er lag nog iets anders achter de gesta melde zinnen en die vuurroode kleur iets, wat niet onder woorden te brengen was, zeker niet tegenover tante Beatrice. Het beeld, dat zij zich van Marcus gevormd had en het idee, dat zij ooit met hem zou trouwen, was den avond te voren op ruwe wijze verstoord geworden. Zonderling genoeg, was het Torqull Ro- want geweest, naar wien haar gedachten dien morgen bij het wakker worden, on middellijk waren uitgegaan. Zij had liggen denken aan zijn grijs-groene oogen, die haar glimlachend over dien kop koffie hadden aangekeken en zij had zelfs ook weer aan die opmerking gedacht, die hij haar, als een ouderen broer, had toege voegd: hopelooze, kleine Idioot. En nu praatte tante Beatrice plotseling, alsof zij verloofd was met Marcus Standish. Linet begreep er niets van. Het kwam haar voor, alsof tante Beatrice, met elk vriendelijk woord, dat zij uitte, haar lot sterker bezegelde. Het was waar. Linet was nog niet zeker van zichzelf. Zij kende haar eigen hart nog niet en zat min of meer gevangen in een geheimzinnig netwerk van gevoelens. Doch zij wist wel. dat haar protest bij mrs. Winsley niet in goede aarde viel. De stem onderging een kleine verandering, toen tante Beatrice vervolgde: „Kom Linet, nu moet je consequent zijn. Vanaf het eerste oogenblik, dat je hier ge komen bent heb je niets anders gedaan dan Marcus Standlsh aanmoedigen. Het Is werkelijk te dwaas, om dan nu plotseling te doen, alsof je niet zeke/ bent van je gevoe lens. Zoo Iets brengt een man er toe een meisje te verachten." „Maar ik weet echt niet, of ik wel met Marcus zou willen trouwen", zei Linet met trillende lippen. .Laat mij het dan maar voor je weten. Je boft, dat je in je eerste seizoen al een man veroverd hebt en ik weet zeker, dat je moeder het met me eens zal zijn, dat Je Je geluk niet te grabbel moet gooien. Een meisie zonder een cent, zooals jij, is niet dikwijls in de gelegenheid een man als Marcus te leeren kennen, die haar ten huwelijk vraagt. Kom, komdaar hoef je niet om te huilenwant er rolden twee dikke tranen over Linet's wangen. „Ik weet wel, dat je een verstandig meisje bent en naar je tante zult luisteren, die veel meer van de wereld afweet, dan jy." Linet had maar één wensch: een eind maken aan dit gesprekAls antwoord glimlachte zij een beetje zielig en was dakbaar, toen haar tante, na een zoen, van onderwerp veranderde en over de trouwparty begon te praten, die den vol genden dag zou plaats hebben en waarby Linet bruidsmeisje zou zyn van Pamela St. Keyne. „Ik ben biy, dat dat japonnetje zoo goed zit", zei zy bemoedigend „Denk er om, dat je je haar behoorhjk laat watergolven. Ga maar naar den kapper van Tanls, als je dat graag wilt. Ik wil dat allebei mün meisjes er op haar voordeeligst uitzien." Linet werd ojjnieuw getroffen door deze ongewone beminneiykheid en begreep nfet, waar zy dit aan te danken had. Die kostbare lichtblauwe tulen avond- jurkjes, die zy en Tanis zouden dragen, waren schattig, de kleine, zilveren haar tooi met de kristallen bloemen deed haar hartje sneller kloppen. Linet had nog nooit zoo'n dure japon gehad en hoewel zy er zich niet van bewust was, had Lady Pamela, die dit jurkje voor het vorige bruidsmeisje had uitgezocht, niets beters voor Linet kunnen bedenken. zy keek verlangend uit naar dien avond en vond het heeriyk, dat zy nu zelf deel mocht nemen aan een voorname trouw partij, waar zy tot dusverre alleen maar over gelezen had. Tanis mocht dan al sma len en het vervelend vinden en zich bekla gen, dat zy die jurk later toch nergens voor zou kunnen gebruiken, Linet vond het zalig en voor zichzelf mompelde zy „Ik ben dol op bruiloften." (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5