CEBUTO LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 4 Juli 1938 Om den LeidschDagblad-Dambeker -GEMENGD- NIEUWS KERK- EN SCHOOLNEEUWS De 15-jarige W. Huisman behaalt den titel Na in 1936 als eerste te zijn geëindigd in het jeugdtournooi heeft de 15-jarige W. Hutsman nu kans gezien in den strijd om het kampioen schap van Leiden de sterksten der Leidsche P. v. d. Stel, de dammer die bijna iedere tegenpartij door zijn gewaagd spel tot wanhoop brengt, kon het niet verder brengen dan de 4de plaats. Zeer mooi waren enkele van zijn partijen. In het middenspel ontstaat haast door iederen zet van hem een probleem. Een wed strijd zonder v. d. Stel zou veel levendigheid missen. ONGELUKKEN OP DEN NIEUWEN RIJKSWEG. Twee ernstige botsingen met verschillende gewonden. Oo den pas opengestelden nieuwen Rijks weg voor auto-snelverkeer Amsterdam— Sassenheim, hebben weder twee autobot singen plaats gehad, waarbij een 8-tal Der- sonen ernstig werd verwond. Terwijl Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur t,?oc wef. in den Haarlemmermeer tusschen den Lisserweg en Abbenes een J. Kleer was niet in zijn besten vorm. Wij zijn Hnricnn Bi,ü" 5,° cu nwucucs een R*end. Niet één partij heeft .SA ult Beigië, h« («'wl.LTVunne.fbreien.'war?unareionon;e I ™ar.in de familie" D. S.'TvkTer eTm^dêr,' het ongeluk vermoedelijk" niets" heeft" be- anders niet is. Van veel belang was het voor i dochtei, een schoonzoon en een neef uit mpr hem om in dezen wedstrijd als één aan re ko- Amerika, de heer H. C. waren gezeten) men aangezien de L. D. wisselbeker reeds 2 maal werd deze wagen bij het passeeren achtereen door hem gewonnen was en de prijs van een autobus, nog juist gegre- pen. De heer S. verloor de macht over zijn stuur, zoodat de inzittenden van °e Belgische auto in de langs de autobaan ge.egen sloot terecht kwamen. De dochter bleek er vrijwel ongedeerd te zijn afgeko men. doch de anderen werden zoodanig gewond, dat zij na door een dokter voor- loopig verbonden te zijn per ziekenauto naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam moesten worden overgebracht. Daar wer den been- en armfracturen geconstateerd alsmede eenige hoofdwonden. Ook een mo torrijder, die door de Belgische auto was geraakt, n.l. de heer E. uit Den Haag. be kwam een polsfractuur. Leden der E.H B.O. uit Nieuw-Vennep verleenden de eerste hulp. De auto's en het motorrijwiel werden slechts licht be schadigd. De Belgische wagen is later door een kraanwagen gelicht. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de heer D. S na het passeeren van de auto bus. plotseling te snel naar rechts is uit geweken. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half een vloog op den nieuwen Rijksw eg nabij den Schipholweg een perso nenauto. waarin de heer en mevr. R. uit Amsterdam en een meisje uit Schevenin- gen, dat bij hen logeerde, zaten, in volle vaart tegen eer. aldaar stilstaande auto bus op, die te laat werd opgemerkt en vermoedelijk niet van een rood achterlicht voorzien was. Het meisje bekwam een ernstige knie schijffractuur en werd per gemeentelijke ziekenauto overgebracht naar het Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam. De heer R. en zijn echtgenoote, die door den hevl- gen schok en de glasscherven van de ge broken ruiten in het gelaat en de handen werden verwond en door dr. H. voorloopig werden verbonden, konden zich daarna ook naar Amsterdam begeven. Hun auto werd ook ernstig beschadigd Beide ongelukken bewijzen, dat het zeer noodzakelijk is, op den nieuwen Rijksweg op bepaalde afstanden telefooncellen te plaatsen, opidat spoedige hulpverleening kan worden ingeroepen. DROEVIG EINDE VAN EEN UITSTAPJE. Meisje gedood. Gisteravond omstreeks negen uur keer den vijf meisjes uit Zevenbergschenhoek, die een bezoek aan Breda hadden gebracht Der fiets huiswaarts. Op den weg Breda- Terheyde. nabij het gebouw van de P.N. E.M. reed een touringcar uit Zuid-Holland, welk eveneens uit Breda kwam, de meis jes achterop. Bil het passeeren werd een van haar. d 19-iarige A S.. dochter van den postkantoorhouder uit Zevenbergschen hoek, aangereden. Zij kwam met het hoofd in aanraking met een der autowlelen en werd op slag gedood. De bestuurder van de touringcar, die van W. Huisman. eigendom wordt indien hy 3 maal achtereen wordt veroverd. P. Olivier was een nieuweling, die over zijn prestatie niet ontevreden mag zijn. Met wat meer wedstrijdroutine wordt hy voor de sterkste spelers een tegenparty waarmee men rekening moet houden. M. Optendrees was goed doch door omstandigheden gedwongen zyn par tyen vlugger uit te spelen, wat op zyn spel wel eenigen invloed had. H. de Water was door werkzaamheden ge dwongen zich terug te trekken. J. Hes is uit den dammers te verslaan en ongeslagen als No. 1 aan te komen met een totaal van 10 punten uit 6 partyen. i - Met zuiverheid en veel doorzicht spelend wist j genomen ook door werkzaamheden bui- hy van spelers als Kleer. Slegtenhorst. ter Haar te? sta en v. d. Stel. die reeds één of meerdere malen s ron^c. ongeslagen als eer kampioen van Leiden waren, op overtuigende ?,e aangekomen. Hij mag zich nu kampioen ie wijze te winnen klas van Leiden noemen. Hij werd gevolgd door Wim Huisman, die reeds als kleine jongen Jraterv<jfr ,kaSlpi?e? 3e klas van i937'„een mooi resultaat. No. 3 is de vader van den kam- blyk gaf liefhebber te zyn van het damspel, bracht vrijwel ieder oogenblik, dat hy gelegen heid had. met zyn vriendjes voor het dambord door. Spoedig was hy al zyn vriendjes de baas. weshalve hij naar sterkere spielers ging uitzien, die hy vond in zyn vader ioud-kampioen van Leiden 2de klas). Hiervan kreeg hy zyn eerste lessen in het werkelyke damspelen en aldus werd er een de gelijke ondergrond gelegd. Na in 1936 in het jeugdtournooi ongeslagen als 1ste te zijn aange komen. werd hy door den 1ste klas speler A. ter Haar opgemerkt die hem aanwyzingen gaf. welke hem van veel nut voor zyn verdere vor ming zouden zyn. Hiermee niet tevreden wendde hy zich tot den kampioen en wedstryd- speler by uitnemendheid J. Kleer. die hem eenigen tyd onder zyn hoede nam en hem in de finesses van het wedstrydspelen inwijdde: Huisman was een dankbaar en yverige leerling. Schertsende zei Kleer wel eens: „over eenige jaren ben je mij de baas", niet vermoedende dat dit al zoo spoedig zou zijn. Wim Huisman is ae benjamin der Leidsche Damvereeniging, waar van zyn vader reeds meer dan 10 jaar lid is. Door het behalen van dit kampioenschap wordt hij in de gelegenheid gesteld te spelen pm het districtskampioenschap tegen spelers als P. Kleute, J. v. d. Hulst, A. ter Haar en den kam pioen van Lisse. De eerst aankomende van dezen wedstrijd kan mede spelen om den meestertitel en het kampioenschap van Zuid-Holland. Spelende zooals Wim Huisman in dezen wedstrijd heeft gedaan geven wy hem een behoorlijke kans om één der hoogste damtitels te behalen. De 2de aankomende, de altijd rustige en kal me speler A. ter Haar heeft zich in dezen wed strijd buitengewoon goed gehouden. Zyn spel was als steeds 1ste klas. Uitgezonderd zijn party tegen Wim Huisman en 2 remisepartijen wist hij de andere partyen op overtuigende wyze te J. de Vink winnen. W. Heemskerk B. Slegtenhorst heeft niet gespeeld zooals hy L. Nagtegeller het kan. Theoreticus bij uitnemendheid miste D. Laterveer hij in dezen wedstryd zyn zelfvertrouwen, wat W. de Roode wy een volgenden keer graag by hem terug F. Franken wenschen te zien. J. Hiliebrand pioen van Leiden. Hopelyk zal hy nu van zijn 15-jarigen zoon wel een lesje krygen. zoodat wy af moeten wachten wat hij het volgende jaar zal presteeren. No. 4 is C. Teunissen de oudste deelnemer. Hij telt al 71 lentes, doch speelt nog en goede party. In de 3e klas is kampioen geworden J. de Vink. ook al weer ongeslagen. Een mooi resul taat, No. 2 is Wim Heemskerk een van de jonge garde. Hij is 16 jaar en zal in de toekomst wel van zich laten hooren. Leo Nagtegeller de voet ballende dammer, miste in den laatsten wed strijd zyn schot, en verloor van Wim Heems kerk maar wist zich toch nog met 2 punten verschil met No. 1. 3e te plaatsen. Tot slot volgt hier de stand: le klasse. gesp. W. Huisman A. ter Haar B. Slegtenhorst P. v. d. Stel J. Kleer P. Olivier M. Optendrees x afgebroken party. 6 5x 6 5x 6 gew. 4 3 2 1 0 1 1 rem. 2 2 1 3 4 2 2 veil. pnt. A. Pronk I. Laterveer J. Huisman Sr. C. Teunissen K. Staats E. Klinkenber J. de Tombe P. v. Leeuwen 2e klasse. 3e klasse. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK TE NEUWER-AMSTEL. GYMNASTIEK. Tienjarig bestaan Rijnlandsche Turnkring. Marschwedstrijd en mooie sportdemonstraties. Meiaas trad de regen als spelbreker op. Wilskracht Sterk", Rynsburg, met 49'pnt,; 2e pr. 47 pnt,, DOS. Leiden en 3e. DOS. Alphen. met 434 pnt. Voor het beoordeelen van den marsch- wedstryd was een aparte commissie aangewe zen. Ter beoordeeling van de demonstraties be stond de jury uit de heeren: Lijdens, Alphen; J. Nievaart. Leiden en W. J 21-jarig meisje gedood. Op den Handweg te Nieuwer-Amstel is Zaterdagmiddag te circa half zes een ern stig motorongeluk gebeurd. Een 21-jarig meisje, dat op de duo van een motor zat, is hiervan het slachtoffer geworden. Een motorrijder, de heer J. den H. uit Middelharnis. wilde ter plaatse een auto bus passeeren juist op het moment, dat van de andere zijde een bakfiets naderde. Hierdoor verloor hij de macht over het merkt, is doorgereden. ZUIVELFABRIEK DOOR BRAND VERWOEST. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de coöperatieve zuivelfabriek „De Goede Verwachting" te Schoorl grootendeels ver woest door een brand, die door nog on bekende oorzaak was uitgebroken De hoofdverwerker van den zuivel, die in de fabriek woont, ontdekte den brand, welke ontstaan was in de afdeeling boter- bereiding aan de achterzijde van de fa briek. De brandweer kon door gebrek aan water weinig tegen het vuur uitrichten, met het gevolg dat de fabriek vrywel ge heel uitbrandde. Verzekering dekt de brand- en water schade, doch de fabriek is niet verzekerd tegen bedryfsschade. Vier arbeiders komen ten gevolge van den brand tijdelijk zonder werk. De melk wordt thans bereid in de zui velfabriek „Neerlandia" te Stompetoren. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is het bijna 2-jarig dochtertje van den smid H. W. ter Hogt bij het spelen in de Harfensche beek te Harfsen bij Zutphen geraakt en verdron ken. Toegepaste kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Te Broek op Langendijk is Zaterdagmid dag omstreeks half zes het een-jarig doch tertje van ds. J. H. Donner. gereformeerd predikant aldaar, in een onbewaakt oogen blik bij de pastorie te water geraakt en verdronken. Een half uur lang is getracht door kunst matige ademhaling de levensgeesten op te wekken, doch dit mocht niet baten. installatie opgesteld van den heer W. den Her tog Azn. De sluiting van den overigens goed ge slaagden middag werd verricht door den heer Keereweer. voorzitter van den kring Leiden, die dank bracht aan de deelnemende vereenigingen, in het bijzonder aan de organiseerende DOS, Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan vafi dan 1)e.er G- Y' den Rynlandschen Turnkring werden Zaterdag- oran?? r Hn a?h Ck i aa? raiddag sportdemonstraties gehouden op het F. Wynholts, Wasse naar. Op het terrein was een versterkte geluids- „ntnr .«VfTeèen hetT voor- installatie ODcesteld van den heer W den H*r-spuur- Siin0erae tegen net» voor ste gedeelte van de autobus aan. tenge volge waarvan de verloofde van den mo- daarvoor by uitstek geschikte terrein van de A.V. Alphen. achter het Boschpark. De organi satie was in handen van D.O.S. aldaar met als hoofdleider den gym.-leeraar den heer C. W. de Jong. Deelnemende vereenigingen waren: DOS, Alphen; Hou-Vast, Hazerswoude; DOS. Leiden; DOS. Bqdegraven; DWS. Rynsburg en Jahn, Leiden, terwijl voorts medewerking werd verleend door de tambours en hoornblazers van de Oranje Garde vendel Alphen en de muziek- vereeniging „Arti et Religioni". Voor de demon stratie werd eerst een optocht gehouden, tevens marschwedstrijd waaraan door alle deelnemen de vereenigingen werd deelgenomen. Na de op stelling werd allereerst gedefileerd voor den burgemeester den heer P. A. Colijn. De marsch vond een aanvang aan de Parklaan. toegang gevend vanaf de dr. Lovinklaan naar genoemd sportterrein. Van hier ging het langs de Lem- zonlaan, gedeelte Wilhelminastraat, Bruggestr., Raadhuisstraat. Hofzichtstraat. Toussaintstraat. van Boetzelaerstraat, via de Bruggestraat- weer naar de Hooge Zijde, voorts linksaf Julianastr., Stationsstr., Zaalbergstr., Pr. Hendrikstraat en terug naar het Sportterrein, waar men met eenige vertraging aankwam. Een mooie groep in dezen stoet was wel de kleuters van DOS op een versierde auto. Overal langs den weg trok de stoet groote belangstelling, terwijl inmiddels ook op het terrein veel belangstellenden waren saamgekomen. Onder de aanwezigen zagen wij in de tribune den burgemeester, bestuursleden van den turnkring Leiden, juryleden en andere officials. Voor de demonstraties en de opening had eerst een vaandeldefilé plaats, dat keurig werd uitgevoerd. Na een korte inleiding door den medewerking, waarbij ook de E.H.B.O. en politie niet werd vergeten voor hun aanwezigheid op het terrein en assistentie by den marsch wed stryd. torrijder, mej. Mey uit Nieuwer-Amstel. die op de duo zat, van den motor viel. Zij werd door de autobus overreden en op slag ge dood. De motorrijder kreeg geen letsel. De wereldkampioen schappen te Praag. De wereldkampioenschappen turnen werden Zaterdag te Praag beëindigd. Tsjechoslowakye won door Gajdos den persoonlyken wedstryd, terwyl dit land ook in de rangschikking der naties de eerste plaats bezette. Ofschoon Zwit serland op vier individueele eerste plaatsen be slag legde, werd dit land toch tweede in de rangschikking der naties Men moet daarby in het oog houden, dat de te Praag gehouden 15- kamp niet alleen op het zuivere turnen sloeg, doch dat er ook enkele athletieknummers in waren opgenomen, n.l. de 100 meter, het hoog springen en het kogelstooten. Niet alle bij de internationale federatie aangesloten landen wa ren te Praag vertegenwoordigd, ook Nederland niet. Naar men aanneemt moet deze afwezig heid te wyten zyn aan het feit. dat te Praag voor de eerste maal werd afgeweken van de zuivere turnsport. De resultaten luiden: Persoonlyke wedstryd: paardspringen: 1. Eugen Mack (Zwitserland), rekstok: 1. Michael Reusch (Zwitserland), brug: 1. Michael Reusch (Zwitserland), paardvoltigeeren: 1. Michael voorzitter van DOS den heer A. Groeneveld. Reusch «Zwitserland), vrye oefeningen: 1. Gaj bracht deze dank aan allen die hun medewer- dos Tsjechoslowakye». king voor dezen dag en demonstratie hebben Algemeene rangschikking 15-kamp personeel: verleend, terwyl hy tevens dankbaar van het 1. Gajdos (138.066 punten, 2. Sladek (Tsjecho- 10-j. bestaan van den turnkring gewaagde. De Slowakije» 137.466 pnt., 3. Eugen Mack (Zwit- burgemeester. die daarna een toespraak hield, seriand) 136.400 pnt. memoreerde eveneens het 10-jarig bestaan van Landenklassement: 1. Tsjechoslovakije 809,533 den turnkring met den wensch dat deze slechts pnt., 2. Zwitserland 791,2 pnt., 3. Frankryk. 4 nog moge staan aan een vruchtbaar begin en Zuidslavie, 5. Polen, 6. Luxemburg. 7. België, 8. generatie na generatie in dezen kring zal moge Bulgarije. worden opgenomen. Hij feliciteerde den kring Dames algemeene rangschikking personeel1. en gaf daarbij het advies op den ingeslagen weg Folt (Tsjechoslovaky voort te gaan. Hierna werd met de afwerking Dames landenklassement: 1. Tsjechoslovakye van het programma begonnen, dat werd aange- 473,12 pnt., 2. Polen 474.36 pnt., 3. Zuidslavie vangen met vendelzwaaien door de dames van 463,90 pnt., 4. Bulgarye 297,15 pnt. DOS, Alphen. Uit hetgeen verder dezen middag werd geboden, concludeeren wij. dat er onder de deelnemers vele goede krachten schuilen. Zeer mooie prestaties werden te zieri gegeven. Jam- inrr-xTcrw-vr**** mer was het evenwel dat later door den regen LJU1VklNorUK 1 vele nummers niet zoo goed tot hun recht kon den komen en men min of meer werd gehandi- WASSENAARSCHE POSTDUIVENCLUB. capt door het gladworden van het veld en toe stellen. Concours met oude duiven vanuit Limoges In den wedstrijd vrije oefeningen voor hec- (Frankryk» afstand 738 K.M. De duiven wer- ren werd de eerste prys gewonnen doe Jahn uit den aid;? r in vryheid gesteld Zaterdagmorgen Leiden met 49 punten n c'e tweede door BWS 5 uur 35 met, kalme Z.O. wind. Slechts 4 vo- uit Rynsbui' me' 14 punier.. Bij den wedstrijd gels bermeten ^melfden dae d" hokken de knotsoefeningen voor dames werd de le prijs ove r;en kw m des Zondagsmorgens en te 8 behaald door DWS van Rijnsburg met 50 pnt uur 52 min 22 sec. sloot het concours. De eeiste de 2de door Jahn. Leiden en DOS. Alphen. beide duif werd geconstateerd te 8 uur 15 min. 47 sec. met 45 pnt. DOS Leiden heeft hieraan door De uitslag was. le en 10e L. H. de Kleine; 2e. buitengewone omstandigheden niet mee kunnen 3e, 4e. 6e. 7e. 9e en lie K. I. Waasdorp; 5e J. doen. Uitslag marschwedstryd: le prys „Door j Pennaarts; 8e C. Versteeg Jr. DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag te half vijf is de negen jarige L. uit Castricum, toen hij achter een stilstaande auto vandaan kwam en de straat wilde overstaken, tegenover de DOODELIJK ONGEVAL BIJ WIELER- RACES TE ROOSENDAAL. Tijdens de zevende Ronde van Roosen daal heeft zich een ongeval met doode- lijken afloop voorgedaan. In de twaalfde ronde kwam de hoofdgroep, waaronder ook Van der Kley uit Rotterdam, in volle vaart de Molenstraat Ingestoven. Een paar honderd meter ln die straat bij den bazar van de firma Rademakers van der Put stak plotseling een klein kind den weg over wat een groote valpartij tengevolge had. Een twintigtal renners vielen op elkander. Peeters uit Eindhoven kreeg een groote beenwonde en was vrij spoedig opgeknapt. De toestand van Van der Kley was direct ernstig en onmiddellijk werd dr. Scheeren gewaarschuwd. Deze consta teerde een zware hersenschudding en nadat het slachtoffer bij de firma Van der Put was binnengebracht, werd direct gees telijke bijstand ingeroepen. Te ongeveer 5 uur is hij overleden. Ook de renner van Dommelen heeft een erge val gedaan en is naar het gasthuis Charitas overgebracht. (Maandagm.) Naar de llongaarsche Poeszta Naar Venetië of waarheen U maar wilt, kunt U in Uw vacan- tlereizen per Cebuto-touringcar. 6 dg Vellcenb.-ElfelArdonricn 40.— 6 dg. ParIJs-Ardennen-Veriallles 55.— 8 dg. Schwarzwald-Bodensoo 65 14 dg. Praag-Weenon-Budapest 1S0.* 13 dg. Ita lis-Dolomieten-Venetië 112.— 12 da. Zwitsorland-Vlerw.Jt.meer 98.75 Inlichtingen en Reisgids by: CEBUTO-AGENTSCHAP SIGARENMAGAZIJN II. HEESTERMANS LEIDEN, Steenstr. 24 (h. Beestenmarkt) Telefoon 1532. 1 1 1 1 p-> REIZEN ZONDER ZORGEN' 3882 (Ingez. M»d.) HET LUIKSCHE GIFPROCES. Voortzetting requisitoir. De advocaat-generaal heeft Zaterdag morgen zijn requisitoir voortgezet. Hij ana lyseerde elk der elf doodelijke vergifti- gingsgevallen, welke hij aan de weduwe Becker toeschrijft. Het requisitoir was er vooral op gericht aan te toonen het bestaande verband tus schen de sterfgevallen, welke alle zijn ont staan in tegenwoordigheid van en na de verpleging door de wed. Becker. De advo caat-generaal schilderde de verdachte al als een verschrikkelijk misdadigster, die tot moord haar toevlucht nam, omdat zij geen andere middelen van bestaan meer had. Hij wijst op de leugens, de verdacht makingen en de andere middelen, welke de wed. Becker heeft aangewend om de j isti- tie op een dwaalspoor te brengen. Ieder een heeft zij bedrogen. Indien alle apothe kers, aldus de advocaat-generaal, op het verzoek van het parket geantwoord had den, zou men nog meer versteld staan over het door haar gebruikte aantal fleschjes digitallne. „Haar aan de maatschappij te ruggeven, zou gelijk staan met haar toe te staan haar misdaden voort te zetten". Heden zal de advocaat-generaal zijn re quisitoir vervolgen. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Op den weg tusschen Laren en Lochun is Zaterdagavond de 46-jarige ongehuwde A. J. Nijmeyer uit Laren (Gelderland) met zijn rywiel door een vrachtauto aangere den. Met ernstige verwondingen werd hij naar het ziekenhuis te Zutfen vervoerd, ouderlijke woning dóór een vrachtauto ge- j waar hij in den loop van Zondag is over- grepen en op slag gedood. leden. Het knaapje kreeg de wielen van de auto over het hoofü. HET OOSTEN (N. B. V. Z.). Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Tilburg. In concours 140 vogels, welke om 2 uur in vrij heid werden gesteld met N.W.-wind. Afstand des resp. hokken 7782 K.M. Door slechte weersgesteldheid werden geen groote snelheden bereikt. De 1ste vogel werd geconstateerd om 3.29.41 met een gemiddelde snelheid van 888,24 M. per minuut. De laatste puntentellende vogel om 4.29.37 met 527.97 M. per minuut. De uitslag is als volgt: Alting 1, 9. 19, 31; Jonk 2, 5, 8; Schroder 3, 22, 23, 35; Romijn 4, 21; v. Gennip 6. 20, 27; Boekkooi 7, 14, 33; v. d. Berg 10. 30. 32: Houthoff 11, 12. 17; Van Duuren 13. 25. 34; Singerling 15. 16. 24e 26; Breedijk 18; Geel 28. 29. Morgen inkorven voor Limoges. A.s. Donder dag klokken zetten. „DE UI VER'. Wedvlucht van Limoges, Zaterdag 2 Juli. De duiven werden losgelaten te 5.35 uur. Aankomst eerste duif 9 u. 31 min. 59 sec.; aankomst laatste duif 9 u. 20 min. 32 3/7 sec. J. Sülzle 1; G. de Graaff 2; A. Fasel 3, 4; H. v. Alphen 5; J. Benning 6; J. Philippo 7, 8; G. Mank 9; F. v. d. Nieuwendyk 10. „STRIJD EN VRIENDSCHAP" EN „DE TELEGRAAF" (Aalsmeer). De Postduiven-Ver. „Stryd en Vriendschap" le Aalsmeer-Oost hield Zaterdag een wed vlucht vanaf St. Etienne. afstand 761 K.M. In concours 73 duiven. Losgelaten v.m. 5.45 uur. De aankomst was als volgt: 1, 2, 4. 12, 13 Joh. Baarsen Dz.; 3. 5, 6 A. Verbeek Hz:; 7. 9, 15 H. Verbeek Jr.; 8, 11 Joh. Postma; 10 A. Been; 14 Gb. Stevens. Aankomst eerste duif Zaterdag n.m. 7 u. 42 min. 50 s'2 vliegsnelheid 905 M. p. min.; aankomst vijftiende duif Zondag v.m. 6 u. 49 min. 56 sec vliegsnelheid 750 M. p. min.), waarvan zeven duiven op Zaterdag. „De Telegraaf" hield dezelfde wedvlucht, af stand 760 K.M.. met als uitslag: 1, 3. 6 A. Kees- sen; 2. 4. 5, 7 W. Baars; 8. C. de Horde; 9. C. de Moor. Aankomst 1ste duif Zaterdagnam. 7.38.54 uur. DE MOORDAANSLAG TE ECHTELD. Nadat dr. Hulst uit Leiden Zaterdag te Echteld sectie op het lyk van mej. Van Hemert had verricht, is de van roofmoord verdachte urenlang verhoord. Ook zyn moeder en zijn echtgenoote werden ander maal verhoord. Naar wij vernemen zou hij hebben be kend in het huis van mej. Van Hemert te zijn geweest en zich schuldig te hebben gemaakt aan gelddiefstal. Hij zou echter pertinent ontkennen den moord te heb ben bedreven. Bevestiging hiervan was bij justitie of politie niet te verkrijgen. Het voorarrest is voor de derde en laat ste maal tot morgen verlengd. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN EN GEDOOD. Bij een kort. doch hevig onweer, dat Za terdagmiddag boven stad en provincie Gro ningen woedde, is de 17-jarige arbeider A. Groen te Nieuwe Pekela, die in het veld werkte, door den bliksem getroffen en op slag gedood. BUITENLANDSCH GEMENGD. TREIN BEREIKT SNELHEID VAN MEER DAN 200 K.M. PER UUR. Een locomotief van de London and Northeastern railways heeft het Engelsche snelheidsrecord verbeterd door een uur snelheid te bereiken van 201 K.M., hetgeen 18 KjM. sneller is dan het vorige record. PREDIKBEURT Boskoop Ger. Gem.: ds. van Stuyvenberg van Benthuizen n.m. 7y» uur. NED. HERV. KER^. Beroepen te Barslngerhorn c.a. (toez.) G. W. B. A. Thoden van Velzen te Hauwerd c.a.: te Deersum c.a. H. Caron. cand. te Ryswyk (Z.H.). Aangenomen naar 's-Heerenberg, A. T. Leen- dertz te Buitenpost; naar Valkenburg (Z.H.), (toez.), D. Veldkamp, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Berkel, D. Th. Keek, te Stap horstivoor IJzendoorn J. J. Poot te Bunscho ten. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Terhorne, J. W. Sipkema, prop. te Haarlem. LANDDAG GEREF. JEUGDBEWEGING. De Geref. Jongelings- en Meisjes vereeni gingen in en om Leiden houden Donder dag 7 Juli a.s. op het landgoed „Oud-Poel geest'' te Oegstgeest hun jaarlijkschen landdag. Als sprekers zullen optreden de heeren ds. E. I. F. Nawijn, Geref. predikant te Apeldoorn, onderwerp: „Heet"; Oud-min. mr. H. Bijleveld van Amsterdam, onderwerp Wonderlijke menschen" en P. Warnaar, burgemeester van Hazerswoude, die een slotwoord spreken zal. Het Chr. Fanfare corps „Crescendo" van Sassenheim ver leent welwillende medewerking. INSTORTING IN MIJN EISCHT SLACHTOFFERS. In een steenkolenmijn te Luik is het ge- welf van een mijngang ingestort, tenge volge waarvan vyf mijnwerkers werden be dolven. Vier hunner konden vrij snel ge borgen worden, doch zij waren zoodanig gewond, dat voor hun leven gevreesd wordt. De vijfde werd op slag gedood. 1M /CHEEP/ Aim* TJMNCENf0 - HollandWest-Afrika Lyn AMSTELKERK, 1 Juli van Lagos n. Accra. Kon. Ned. Stoomb. My. HERCULES, 2 Juli van Volos n. Amst. COLOMBIA, 1 Juli v. Curacao n. Puerto Cavelle. RotterdamZ. Amerika Lyn ALUDRA, 1 Juli te Hamburg. Kon. Pakketv. My. HOUTMAN. Batavia naar R'dam. pass. 1 Juli Kaap de Fer. Halcyon Lyn STAD AMSTERDAM, 1 Juli v. Stockholm STAD ZAANDAM. 1 Juli van Vlaardingen te Bilbao. HollandAmerika Lijn STATENDAM, 2 Juli n.m. van New York te R'dam. My. Oceaan PHRONTIS, 2 Juli van Ham burg te Amst. Diverse Stoomvaarlberichten HOOGLAND, 2 Juli van de Tyne n. Hamburg FRIES LAND. 2 Juli van d? Tyne n. Koosnhagen JEANNETTE. 2 Juli v Sllloth n. Hamburg MOORDRECHT, 1 Juli v. Raam te Curacao ST PHILIPSLAND, 2 Juli van Stockholm te Gdynia MERULA. 28 Juni v. Montreal n. Key West v.o. OVULA, 30 Juni v. Aba- dan te Bombay. 4—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12