STADSNIEUWS BUITENLAND De Bilt 79 ste Jaargang VRIJDAG 1 JULI 1938 No. 24006 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD verwacht VACANTIE-ADRES LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets, per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor 2akenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens poslrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zljlU per 3 maanden f. 2.39 per week f.0.19 Franco per pust f 2:35 per 3 maanden -f- portokosten. (voor binnenland f.0.80 per 3 mn<L> AFSCHEID VAN DEN HEER A. v. WEEREN Als zwemmeester aan „De Zijl". Gisteren nam in de Zweminrichting ,,De Zijl" alhier, de heer A. van Weeren, zwem meester, afscheid in verband met zijn be noeming door B. en W. dezer gemeente ter bediening van de Rioolwaterzuiverings inrichting aan de Slaaghsloot. In tegen woordigheid van een groot aantal och tendploegzwemmers en het personeel werd het woord gevoerd door den heer A. J. Jongeleen, die den scheidenden zwem meester namens genoemde ploeg hartelijk geluk wenschte en hem namens die ploeg een vulpenhouder aanbood. De heeren D. v. Rossum en Ant. Brinks overhandigden hem een bouquet bloemen en laatstge noemde namens zijn echtgenoote een zil veren vulpotlood. Des middags werd nog het woord ge voerd door mevr. C. M. de BoerGreve namens de dames-club. die o.a. zeide, dat de heer v. Weeren zich steeds een be kwaam leermeester heeft betoond. Namens de vaste bezoeksters bood spr. een bureau lamp aan, vergezeld van een album ter herinnering aan de Damesclub. Hierna trad de heer P. Arnoldus. zwem meester naar voren, die namens het per soneel den heer Van Weeren een barome ter overhandigde. Ten slotte dankte de heer Van Weeren, zeer onder den indruk voor de eer, welke men hem heeft aangedaan. Zijn collega, den heer P. Arnoldus dankte hij voor de aangename samenwerking, waarin hij met hem" gedurende 18 jaar heeft mogen ar beiden. Gisteravond heeft de heer W. H. Bodde, voorzitter der Zwem- en Polo Ver. „De Zijl", namens het bestuur en de leden het woord gevoerd. Hij zeide o.m.: Sinds de opening van de inrichting heeft van Wee ren met groote plichtsbetrachting en ver antwoordelijkheidsgevoel zijn betrekking vervuld. In al die (jaren is er geen ongeluk van eenige beteekenis in de Zweminrichting geweest en zonder den anderen zwemmees ter en het overige personeel te kort te doen, mogen wij zeggen, dat dit voor een groot deel is te danken aan de wijze waarop Van Weeren steeds zijn taak heeft opgevat. Velen hebben aan zijn onderricht te danken, dat zij de zwemkunst verstaan. Steeds hebben wij in de beste verhouding kunnen samenwerken en daarom hopen wij, dat Van Weeren ook in zijn nieuwe functie belang blijft stellen in onze vereeniging. Als herinnering bood spr. hem een horloge met inscriptie aan. De heer Van Weeren dankte bestuur en leden voor dit huldeblijk, dat hij gaar ne als aandenken aan „de Zijl" zal aan vaarden. BRUG IN BRAND! Een weggeworpen sigaar de vermoedelijke oorzaak. Gistermiddag omstreeks 4 uur is een plank van de Karnemelksbrug over den Nieuwe-Rijn nabij het Gangetje, welke binnenkort zal worden afgebroken, in brand geraakt. De politiebrandweer bluschte het vuurtje met een slang op de motorspuit. Vermoed wordt, dat de brand is ontstaan door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret of het uit kloppen van een nog smeulende pijp. Wanneer de Leidsche bruggen zoo licht ontvlambaar blijken, verdient het wellicht aanbeveling een rookverbod in de omge ving van bruggen uit te vaardigen! LEIDSCHE SCHOUWBURG. De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van prof. mr. E. M. Meyers had in de bestuurskamer van den Schouwburg de jaarlijksche vergade ring van de Leidsche Schouwburgvereeni- ging plaats. De notulen werden geleden en ongewij zigd goedgekeurd. De kascommissie bestaande uit de heeren dc Waal en Reimeringer, bracht schriftelijk verslag uit, dat alle boeken en bescheiden ln orde bevonden waren, zoodat de com missie voorstelde den penningmeester te déchargeeren. waartoe werd besloten. Tot leden van de kascommissie voor het volgend boekjaar werden benoemd de heeren de Waal en Krantz en tot plaats vervangende leden de heeren Verhey van Wijk en Binnendijk. Hierna bracht de secretaris mr. H, Goud smit het jaarverslag uit. waaraan wij het volgende ontleenen: De resultaten van het afgeloopen seizoen zijn gunstiger geweest dan het vorige sei zoen. Waren er in het vorige seizoen 52 voorstellingen met een exploitatie saldo van f. 144.65, in dit seizoen waren er 54 voorstellingen met een exploitatie saldo van f. 847,77. De acht abonnementsvoor stellingen leverden een voordeelig saldo van f. 54.02 op, in het seizoen 19361937 f. 60.51. Het Bestuur blijft het zoo uiter mate betreuren, dat het in Leiden niet mogelijk is zelfs één serie van acht abon nementsvoorstellingen uitverkocht te krij gen en dat het Bestuur moet vertrouwen op een grooten bijverkoop, wanneer de beslissing over het doorgaan van de abonnementsvoorstellingen moet worden genomen. Het Bestuur doet het uiterste om de beste voorstellingen voor het abonnement te geven en dan zou het toch zoo graag zien, dat de Schouwburg vol zat van vaste abonné's en niet van houders van losse kaarten. Ondanks het feit, dat het bestuur hierin teleur gesteld wordt, ondervindt het aan den anderen kant zooveel waardeering, dat de onderhandelingen over acht abonne mentsvoorstellingen voor het seizoen 19381939 weder begonnen zijn en in een vergevorderd stadium verkeeren. Het is te wenschen, dat deze acht voorstellingen weer gehouden kunnen worden en, dat er veel meer abonnementen genomen worden. Ook de concerten voor de Maatschappij voor Toonkunst werden weer in den Schouwburg gegeven. Na afloop der vergadering werden de brandbluschmiddelen van den Schouw burg beproefd onder toezicht van personeel van de polilie-brandweer, waarbij alles in orde bevonden werd. GENOOTSCHAP „KENNIS IS MACHT". Eindexamens. De navolgende leerlingen slaagden voor: Nederlandsche Handelscorrespondentie C. Admiraal, mej. A. H. Bavelaar, mej. E. M. F. Clements, mej. E. J. Hoope, S. B. C. v. d. Linden, mej. W. F. Splinter, mej. A. de Vries, H. G. Wessel. Fransche Handelscorrespondentie: A. N. van Adrichem, L. J. J. Prenen. Duitsche HandelscorrespondentieA. N. van Adrichem, A. P. v. d. Berg, A. Crarna, mej. A. de Vries. Engelsche Handelscorrespondentie: C. Admiraal, A. N. van Adrichem, mej. P. H. Blij leven. mej. M. Bloem, A. Crama. W. Eduard, P. van Gorkum, mej. A. C. Hage, W. Korswagen. mej. D. P. Overdijk, mej. K. de la Rie, M. J. v. Schayck, G. Th. Scholte, J. Schrama, C. C. Sierag. J. Verhoeven, E. A. Th Vermond, M. F. A. Wesseling, Th. B. M. Winkelman Boekhouden: C Admiraal, C. van Beelen, D. J. Brands, P. van Gorkum. H. van Groe ningen, H, B. van Hartevelt, mej. J. van Lieshout. A. v. d Nadort, C. van Nieuw koop, J. van Nood. J. van Rijnswou, J. Schrama. C. C. Sierag, J. Smit, J. W. Tel- jeur. mej. J. W. v. d. Waay, H. P .de Wek ker, D. N. C. van Wijk, Th. B. M. Winkel man. Algemeene Handelskennis: J. M. Abra hams. A. N van Adrichem, mej. A. H. Ba- velaar. A. P. v. d. Berg, B. J. J. Boter, W. D. J. Boterenbrood. mej. E. M. F. Clements, P. van Gorkum, J. de Lange, W. Laurier, S. B. C. v. d. Linden, P. v. d. Marei, S. Martijn, M. A W. Moermond, G. Mulder, A. v. d. Nadort, C. van Nieuwkoop, mej. D. P. Overdijk, J. van Rijnswou, A. de Roode. G. Th. Scholte. C. C. Sierag, J. Smit, mej. M. J. Timmerman, A. J. Veerman, J. Ver hoeven, H. Th. Vreeburg, mej. A. de Vries, mej. J. W. v. d. Waay, D. Waterland, H. P. de Wekker. H. G. Wessel, D N. C. van Wijk. J. P. Wilschut. Schoonschrijven: W. de Geus, mej. C. C. M. Oudshoorn. C. Ouwehand, P. van Rijns wou, J. J. Wijling. Stenografie: J. Apeldoorn. W. F. Ba- rendse, mej. P. H. Blijleven, mej. J. Brons geest, mej. M. Cornet, mej. J. L. Dragt, L. Elder horst, mej. P. Hartevelt, mej. H. J. Harting, mej. E. Kooien, W. Korswagen, mej. W. M. C. Kwestro, mej. A. M. Louwe, mej. W. J. M. Mugge, A. Oostveen. Th. Op dam. mej. H. Outshoorn, mej. K. de la Rie. mej G. Ch. H. Romijn, mej. L. Sloot weg, mej. W. P. Vreeburg, mej. C. J. C. v. d. Wijngaard, mej. J. J. v. d. Wijngaard, mej. F. de Wit. Machineschrijven: Th. A. Admiraal, P. G. Anrooy, J. Apeldoorn, M. J. Bakema, W. F. Barendse, J. Bavelaar. mej. A. M. J. Beer- horst, mej. H. M. Bleijie, mej. J. Brons geest, N. van Duuren, D. B. Baijkema, mej. P. Hartevelt, mej. H. J. Harting. D. Heynis, M. v. d. Horst, W. van Koolbergen, mej. E. Kooien. J. A. Kromhout. H. J. Labordus, mej H Messcher, mej. Y. Nijenhuis, Nf. Ouwerkerk, L. L. Peteri, mej. H. Pracht, F. Ribot, J. Scheffers, K. Scheps, L. Sjardin, mej. E J. Sloot, A. W. H. Teeuwen, mej. C. Timmermans, J. H. v. d. Velden, mej. C. F. Verboog. Voor het op 8 April 1938 gehouden examen Machineschrijven slaagden: Mej. M. Ph Ansink v. d. Hulst, mej. M. Blans- jaar, mej. J. L. Dragt, T. H. W. van Gent, mej. A. C. Hage, R. J. den Hertog, L. J. de Koning, L. v d. Linden. H. F. van Lunte- ren, A Oostveen, mej. C. C. M. Oudshoorn, mej H Outshoorn. J. Pieterse, mej. L. Slootweg. W. F. L. v. d. Steen, mej. C. J. C. v. d. Wijngaard. De examens werden afgenomen ten overstaan van de examen-commissie, be staande uit de leeraren der school, aange vuld met door het bestuur aangewezen ge delegeerden. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand ingelegd f. 418.260.27 en terug betaald f. 472.667.48; 141 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 129 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 19.043 inleggers, inclusief 1575 deelnemers aan den Afhaaldienst, bedroeg einde Juni 1938 f. 9.449.161.26. In 5146 posten is in deze maand door den Afhaaldienst ontvangen f. 15.553.26. ACADEMISCHE EXAMHNS. Bevorderd is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „De stemming van de Engelschen tegen de Hollanders in Engeland tijdens de regee- ring van den Koning-Stadhouder Willem III 16881702", de heer G. van Alphen, ge boren te Nijmegen. Geslaagd voor het can- didaatsexamen geneeskunde, de dames H. C. Willebeek le Mair 'Rotterdam, G. M. Schoonewegen (Rottèrdam), G. J. Jong bloed Vlaardingeni, M. E. Schram (Den Haag). A. G. Helders (Arnhem) en A. M. Pape 'Den Haag): en de heeren Ph. J. van Harreveld (Den Haag), G. de Reus (Poor- tugaal), E. Wierda (Den Haag), F. A. C. Broekmans (Bergen op Zoom). J. Hutchi son (Leiderdorp) en J. H. Kievits (Den Haag). Bevorderd tot apotheker, de dames H. H. van Lommei (Den Haag) en J. E. Ulrich (Rotterdam): en de heeren A. Bot (VIaardingen). A. Buytendorp (Den Haag) A. Harmse (Wassenaar) en L. M. Kuyven- hoven) (Honselersdijk). Voor het doctoraal examen rechten: de dames W. de Broe- kert (Eindhoven), D. D. Vollgraff (Maas tricht) en de heer V. Spiekman (Den Haag). Voor het artsexamen le gedeelte: Mej. J. M. de Vreede 'Noordwijki en de heer A. E. Denekamp (Den Haagt. Bevor derd tot arts: de heer Th. van Erp (Den Haag) en voor het doctoraal examen In disch Recht: de heer Lie Bing Tien (Lei den). DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3; Behan gers 20; Betonvlechters 31; Betonwerkers 55; Funaeeringwerkers 1; Glazenmakers 1; Gla- zenwasschers 10: Granietwerkers 7, Grondwer kers 85; Heiers 2; Metselaars 79; Opperlieden 85; Schilders 52: Sloopers 9; Straatmakers 11; Hulp-Straatmakers 15; Stucadoors, Witters 21; Timmerlieden 157; Uuitvoerders 7; Voegers 11; Ongesch. Bouwvakarb. 8. Totaal 670. Fabrieksarbeiders: Lompensorteerders 15; Bleekers 18; Vellenblooters 6; Vuurwerkmakers 2; Steenfabr. Arb. 110; Zeepfabr. Arb. 4; Onge schoolde Arb. 48: Totaal 203. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 53; Rei zigers, Colp. 52; Winkelbedienden 27; Etaleurs 3; Incasseerders 15; Musici 4; Onderwijzers 1: Overheidspersoneel 11; Verplegers 3. Totaal 169. Hotel-Café-Pers.: Huispersoneel 6: Kellners 47. Koks 2. Totaal 55. Houtbewerkers: Beddenmakers 3; Houtbe werkers 51; Kistenmakers 7; Kuipers 4; Lijsten makers 4: Meubelstoffeerders 10; Meubelma kers 24; Politoerders 2; Ongesch. Fabr. Arb. 30. Totaal 135. Kleermakers: Kleermakers 67; Kappers 3; Schoenmakers e.a. 14. Totaal 84. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 29; Landar beiders 34; Tuinlieden 25 Warmoezlers 9; On gesch. Landarb. 7. Totaal 104. Metaalbewerkers: Bankbewerkers 93; Blik- bewerkers 27; Burgersmeden 33; Electriciëns 57; Gasfitters 12; Gasmetermakers 1; Gereed schapmakers 1: Instrumentmakers 3: Isoleer- ders 1; Kernmakers 1; Kettingsmeden 16; Klin kers 9; Koperslagers 4; Lab. Bedienden 2; Las- schers 10; Loodgieters 52; Machinisten 13; Me- taalboorders 6; Metaaldraaiers 4: Metaalslijpers 2; Metaalzagers 1; Modelmakers 1; Monteurs 16; Pianostemmers 6; Polijsters 1; Ponsers 5; Rijwielherstellers 18; Rijtuigschilders 2; Scheepstimmerlieden 2; Stokers 21; Tegenhou- ders 12; Hulp-Verw. Monteurs 10; Voorslaanders 7; Voorwarmers 3; Vuurwerkers 9; Wagenma kers 1; IJzerwerkers 50; Zandspuiters 3; Zand- vormers 5; Zilversmeden 2; Ongesch. Arbeiders 37. Totaal 559. Sigarenmakers: Sigarenmakers 19; Sig. Sor teerders 1; Sig. Strippers 3. Totaal 23. Technici. Opzichters: Bedrijfsleiders 2; Inge nieurs 1; Téekenaars 10; Werkmeesters 15. Totaal 28. Textielarbeiders: Hekelaars 7; Katoendruk kers 22; Kluwers 15; Luikers 15; Plaatsnijders e.a. 18; Schrobbelaars 1; Spinners 62; Spoelers 3; Staaldraaddraaiers 3: Sterkers 3; Strijkers 11; Wevers 109; Wolbewerkers 53: Ongesch. Textielarb. 76. Totaal 398. Transportarbeiders: Emballeurs 5; Chauf feurs 136; Exp. Knechten 21; Koetsiers 11; Loopknechten 41; Magazijnknechten 62; Schip pers 75; Spoor- en Tramperson. 18; Wakers 7; Transportarbeiders 72; Losse Arbeiders 479. Totaal 927. Typografen: Boekbinders 34: Boekdrukkers 11; Fotografen 4; Hulp-Vakarbeiders 3; Letter zetters 34; Steendrukkers 2. Totaal 88. Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 88; Molenaars 1; Ovenisten 3; Poeliers 1; Slagers 68: Suiker werkers 4; Wijnkoopersknechten 11; Zuiverbe- reiders 4; Ongesch. Fabr. Arb. 38. Totaal 218. Vrouwen: Kapsters 3; Naaisters 2; Winkel juffrouwen 5; Serveersters 1; Linnen.iuffrou wen 1; Kantoorbedienden 13; Verpleegsters 1; Bedrijfsleidsters 1; Teekenaressen 1; Onderwij zeressen 2; Ass. en Huishoudsters 10; Dagmeis jes 11; Dienstboden 3; Kinderjuffrouwen 2: Werksters 55; Fabr. Arbeidsters 4; A.V.O. 5. Totaal 120. Al*. totaal 3781. 1 Juli 1937 3985. 2 Juli 1936 4195. Ben. 68 Ged. Werkloozen. BINNENLAND. Nationale jeugdhulde aan H. M. de Konin gin. (3e Blad). Het zilveren feest van de Luchtvaartaf- deeling te Soesterberg. (3e Blad). Gasontploffing te IJmuiden; Julianabrug vernield. (Gemengd, 3e Blad). Helen Wills Oh Helen Jacobs in de finale te Wimbledon. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. Terklaringen van Oostdnrijk's gouwleider Buerckel. le Blad i Motie van Chamberlain in het Engelsche Lagerhuis met algemeene stemmen aangenomen. (Buitenland, le Blad). Het Vaticaam dringt te Tokio aan op hu maan voeren van den oorlog. (Buiten land, le Blad). Hodgson met Franco's antwoord aan En geland te Londen gearriveerd. (Bui tenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. DE ALGEMEENE TOESTAND. De vlootregehng. De Engelsche minister Duff Cooper heeft in het Britsche Lagerhuis medegedeeld, dat Engeland, Frankrijk en de Vereenigde Staten het document hebben onderteekend, waarbij de garantieclausule voor de tonne- maat van pantserschepen, welke vervat in in het verdrag van 1936, wordt van kracht verklaard. Op grond daarvan wordt de maximum tonnage van pantserschepen gebracht van 35.000 op 45.000 ton. Het maximumkaliber voor geschut blijft onveranderd op 16 duim. De Duitsche rijksregeering heeft met de Britsche regeering een dergelijke overeen komst onderteekend. Van de sovjet- regeering heeft men nog geen antwoord ontvangen doch dit verwacht men zeer binnenkort. Duff Cooper zeide nOg dat de Britsche regeering alle vlootmogelijkheden. waar mede zij op grond van verdragen in betrek king staat, ervan in kennis heeft gesteld, dat zij zich voor het oogenblik niet .voor stelt slagschepen te bouwen boven een tonnage van veertigduizend. Zij vertrouwt, dat ook de andere Euro- peesche maritieme mogendheden ervan zullen afzien, dat cijfer te overschrijden. Ook de twee Britsche slagschepen op het vlootbouwprogram voor 1938 zullen bewa pend worden met geschut van 16 duim en geen grooter tonnemaat krijgen dan 40.000 ton. DUITSCHLAND. TSJECHO-SLOWAKIJE. Redevoering van Benesj Hodza's besprekingen. De president der republiek. Benesj. is gisteren tót doctor honoris causa van de Praagsche handelshoogeschool gepromo veerd. Bij deze gelegenheid heeft hij een rede voering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: „Ik ben er van overtuigd, dat binnenkort, misschien zelfs reeds in den loop der eerst volgende dagen of weken, de nationalitei tenkwesties zullen worden opgelost op bil lijke en omvattende wil ze voor de Tsjechen en andere nationaliteiten. In het belang van onzen staat en in het belang der samenwerking zullen wij gaan tot de uiterste grenzen, die in overeenstem ming zijn met de behoeften, de politieke omstandigheden, de eischen en mogelijk heden van onzen staat. Ik ben er zeker van. dat alle verantwoordelijke politieke partijen zullen samenwerken in volledige overeen stemming. met wederzijdsche loyauteit en solidariteit aan dit werk, dat zoo vol con sequenties is. Daartegenover willen wij, binnen den staat, volkomen trouw van allen, orde en tust. waarborging van de individueele vrijheden en van de meenings- vrijheid. Ik geloof nog steeds, dat het mogelijk is den Europeeschen vrede te redden". Minister-president Hodza heeft gisteren besprekingen gevoerd met den leidei- der Duitsche sociaal-democraten, afgevaardigde Jack. Hli gaf hem de verzekering, dat bij de onderhandelingen met de Henleinisten Voor morgen wordt nog vrij zware bewolking verwacht met mogelijk nog eenigc regen, vooral in het Oosten. De wind zal zwak en aanvankelijk veranderlijk blij ven, doch later uit Oostelijke rich tingen gaan waaien met eenige stijging van temperatuur. de belangen der Duitsche sociaal-democra. ten niet zouden worden verwaarloosd. Voorts heeft Hodza de Sudetenduitsche afgevaardigden Kundt en Roch ontvangen. De gedachtenwisseling had betrekking op detailkwesties en droeg niet het karakter van eigenlijke onderhandelingen. Men merkt op. dat in den loop der week geen bespreking gehouden is tusschen de officieele delegatie der Sudetenduitsche partij en de regeering. Men verwacht ook geen bespreking van dien aard voor het einde van de week De aandacht der regee ring schijnt vooral te zijn geconcentreerd op de parlementaire procedure, die toege past zal moeten worden, wanneer de ont werpen, die het nationaliteitenstatuut vormen, in de Kamer zullen worden Inge diend. Verscheidene Tsjechische bladen spreken over de biieenroeping van een nationale vergadering op 15 Juli. Het schijnt echter, dat de vermelding van dien datum voorbarig is. Drie arrestaties. De „National Zeitung" te Essen meldt uit Weenen de arrestatie van drie persoon lijkheden van het regiem-Schuschnigg, nl. V/'einberger. chef van het vaderlandsche front te Moedling; prof. Gunz, chef der Katholieke actie in deze stad en dr. Bi- schof, districtschef van het vaderlandsche front. ROEMENIË. Aanhangers van Codreanu veroordeeld. Vanochtend heeft de krijgsraad 21 lei dende aanhangers van Codreanu veroor deeld. Veertien beklaagden, waaronder de voorzitter van de partij .Alles voor het land", Clime, werden veroordeeld tot zeven jaar gevangenis met een geldboete van 20.000 lei. wegens opruiing tegen de so ciale orde en lidmaatschap van een ver boden organisatie. Twee voortvluchtige be klaagden. waaronder prins Cantacuzina. werden bij verstek veroordeeld tot negen Jaar gevangenisstraf en 120.000 lei boete. Eenige andere beklaagden werden ver oordeeld tot gevangenisstraffen varieerend tusschen één en vijf jaar. Vergeet niet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden Onderqeteekende week kwartaal abonnJ No.. wonende (straat) wenscht het „LEIDSCH DAGBLAD" vanaf Urn. opgezonden te hebben nan onderstaand adres fegen verga f (ting van hrrwarligrh portokosten.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1