Uit de Omstreken Nationale jeugdhulde aan H.M. de Koningin m U.mijmtetp LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag I Juli 1938 KRUSCHEN SALTS Officieele Crisispublicatie haarlemmermeer. katwijk. katwijk aan den rijn. Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! VRAAGT P.W. zegels hillegom. leidschendam. Ter gelegenheid van haar 40-iarig regeerings- jubileum katwijk aan zf-f-. lisse. noordwijk. oegstgeest. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw Raadslid De werk verruiming. De Raad vergaderde, nadat de leden ge zamenlijk een .bezoek hadden gebracht aan het wandelbosch te Hoofddorp. De verga dering stond onder leiding van wethouder Ouwerkerk. De voorzitter sprak den heer Th J. Blommestijn, die in de plaats van den heer P. W. Blom tot raadslid benoemd was, hartelijk toe. Hij zeide daarbij o.m.: U hebt de plaats in te nemen van een man, die naar ons inzicht te vroeg uit ons mid den werd weggenomen en wiens geheele op treden in dezen kring getuigde van zijn ernstig streven om in overeenstemming met de door hem afgelegde eeden te han delen. In de vorige vergadering hebben wij eenstemmig daarvan getuigd. Het zal u niet gemakkelijk zijn om zijn plaats in te nemen en zijn werk te verrichten, zooals hij dit deed; ik hoop van harte dat u dit gelukken mag. De heer Blommestijn dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woor den, legde de bij de wet voorgeschreven eeden in zijn handen af en nam de plaats van den heer Blom in. Gelezen werd een schrijven van den heer Joore, namens de S. D. raadsfractie inzake werkverruiming en waarbij verzocht werd maatregelen te treffen dat zooveel moge lijk productieven arbeid kan worden ver richt. Hierover ontspon zich een breedvoe rige discussie, waarbij medegedeeld werd dat B. en W. ter zake reeds al het moge lijke doen en zullen trachten of er in deze nog iets meer te bereiken is. In behandeling kwam het door den heer J. Eveleens te Nieuw-Vennep ingestelde be roep tegen de .beschikking van B. en W„ waarbij hem vergunning is geweigerd voor het exploiteeren van huurauto's. Aan de hand van de door Eveleens in een daartoe gehouden zitting verstrekte toelichtingen, stelden B. en W. voor met handhaving van hun beschikking het daartegen ingestelde berdep "van de hand te wijzen. De Raad dacht er in zijn meerderheid anders over en besloot na over deze zaak breedvoe rig van gedachten te hebben gewisseld met 11 tegen 9 st. en 1 blanco aan Evel eens de gevraagde vergunning te verleenen. Goedgekeurd werd een aanvrage om rijksvoorschot krachtens de landarbeiders- wet ten behoeve van J. Dubbeld. Na discussie werd goedgekeurd het aan gehouden voorster van B. en W. tot vast stelling van een verordening, houdende verbod tot het uitoefenen van winkeï- en andere bedrijven in niet daarvoor bestem de oereeelen en van een reglement be treffende het in dienst nemen van perso neel op arbeidscontract. Afscheid L. B. van Hulzen. Gistermiddag heeft de heer L. B. van Hulzen te Hoofddorp, die gedurende tal van jaren als brievenbesteller bij de P.T.T. in Haarlemermeer is werkzaam geweest en dezen dienst wegens verkregen aanspraak op pensioen heeft verlaten, ten Postkan tore op hartelijke wijze van zijn supe- rieuren en collega's afscheid genomen. Na met zijn echtgenoote het kantoor te zijn binnengeleid, sprak de directeur, de heer Honig hem hartelijk toe en dankte hem voor zijn ijver, trouw en toewijding, waarmede hij gedurende zoo'n lange reeks van jaren zijn taak steeds heeft vervuld De heer Huijsmans sprak namens het personeel en dankte zijn collega van Hul zen hartelijk voor de van hem steeds ondervonden aangename samenwerking en prettigen omgang. Het gesprokene ging ge paard met de aanbieding van een fraaien wandelstok met zilveren knop. alsmede van een bloemstuk voor zijn echtgenoote. De heer van Hulzen dankte allen voor de waardeerende woorden en de ondervon den bewijzen van collegialiteit en vriend- sohap. Aanbesteding. Bij de door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer gehouden openbare aan besteding van het leggen van rloleering, het dempen van een sloot en het daarop aanbrengen van een klinkerbestrating met trottoir, over een lengte van 205 meter, langs de westzijde van den Sloterweg in Badhoevedorp werd ingeschreven als volgt: J. G. Dijkman, Amsterdam voor f.8150. J. v. d Helden. Amsterdam f.7713; A. Bo- gaart. Zwanenburg f.6817; H. Bunschoten, Santpoort f. 6214; Gebrs. de Graaf. Half weg f. 5680; P. H. van Essen, Halfweg f5389.—. De gunning is aangehouden. Premiekeuringen te Hoofddorp. Onder begunstiging van goed weer had den op de keuringsbanen van het gemeen telijk concoursterrein te Hoofddorp onder groote belangstelling de premiekeuringen piaats van merrie's 'type tuigpaard), ge organiseerd door de provinciale regelings commissie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland. Uit het groot aantal pracht dieren, dat werd voorgebracht, bleek weer duidelijk dat de paardenfokkerij in Haar lemmermeer en omgeving nog op een hoog peii staat. Het was dan ook een mooie paardendag, waarop met voldoening kan worden teruggezien. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van H. Noort en W. Zuijderduijn Pietje, d. van C. den Haa-s en M. Guijt Gcrardus Johannes, z. van G. MeiJ- vogel en D. v. Klaveren Marinus Wilhelmus Gerardus, z. van J. T. v. Paridon en H. v. Schie Dirk Cornelis, z. van C. van der Plas en A. v. d. Plas Johanna, d. van A. Guijt en T. Kulk Cornelis Reindert, z. van A. Ouwe hand en H. J. A. v. Norren Cornelis, z. van F. van Duijn en A. v. d. Plas Willem Johan nes. z. van J Barnhoorn en A. de Jong Ca- tharina Martina, d. van M. van der Plas en A. Guijt Gerritje, d. van C. Vlieland en A. Ouwehand Nicolaas Albertus. z. van J. P. van der Nagel en K. Wassenaar Christiaan Hen drik, z. van D. Lugthart en M. S. Altena Jannetje, D. van H Noppe en K. Haasnoot. Overleden: Anna Margaretha Hoebee. gehuwd met A. Veth, 84 J. Arie Schaap, gehuwd met J. Haasnoot. 81 j. Arie van der Horst, ongeh. 89 j. Johan de Roode. ongeh. 20 j. Huig van Beelen. gehuwd met T. Schaap, 30 j. Ondertrouwd: W. v. d. Plas en A. v. d Oever. Getrouwd: A. v. Duijvenbodc en G. Ouwe- hand. De Etalagewedstrijd der Oranje- vereeniging. De Oranje-vereenlglng zal, zooals be kend mag worden geacht, bij de Konin- ginnefeesten ook een Etalage-wedstrijd organlseeren. Niet ondienstig is het, er reeds nu op te wijzen dat de jury bij het vaststellen der prijzen speciaal zal letten op de volgende punten: de meest koop krachtige etalage; de mooiste etalage en de origineelste etalage. Vooral op de meest koopkrachtige etalage zal gelet worden. Tuinbouwoverzicht. De vroege aardappelen, de Eerstelingen zijn thans het hoofdproduct, niettegenstaan de de aanvoer van bospeen, sla. nogal van beteekenis is. De aardappelenhandel geeft een geheel ander beeld te zien dan in andere jaren; het is iets abnormaals. In 1937 draaiden er in dezen tijd. alhoewel het toch niet slecht ging. al wat aardap pelen door. En in 1936 wie zal zich dien fatalen zomer niet herinneren gingen er in de week van 2126 Juli met tien duizenden kilogrammen doorgedraaide aardappelen den kuil in. De prijs was tot nu toe hoog. voor den consument werkelijk te hoog, voor den tuinder niet. want het beschot is in het algemeen van dien aard dat een hooge prijs de financieele uitkomst nog eenlgszins goed kan maken. Tot en met Maandag werd b.v. voor de groote maat van f. 9 10 tot. f. 10.80 per 100 KG. betaald. Nadien ging het wat zakken. lederen dag wordt de aanvoer ook grooter. Bonken werden graag gekocht voor f. 79.20. Deze prijs bleef ook de eerste dagen van deze week gehandhaafd Drielingen waren soms bijna dezelfden prijs als eroote; betaald werd aanvankelijk van f.7 40 tot f. 9.10. om later te zakken naar f 5 50 a f. 6 80 per 100 K.G. Algemeen verwacht men dat de prijs hoog zal blijven. De beschotten zijn van dien aard dat voor een overmatigen aan voer niet zoo spoedig gevreesd behoeft te worden. En eer men midden in het drukke seizoen zit, dat zal over een week zijn, is reeds zoo'n oppervlakte weggerooid. zoowel hier als in andere streken, dat er van dit jaar van doordraaien wel niets zal komen. Bospeen bleef geregeld goed in prijs. De laagste noteering was wel f. 8.25, doch als regel bracht dit product van f. 8.50 tot f. 10 20 per 100 bos op. Ook hier moet de goede prijs de teelt loonend maken, want bijna alle bospeen staat dit laar als gevolg van de droge voorzomer, veel te dun in het. gewas. Bloemkool wil niet. De prijs is ge regeld te laag en ook hiervan is op de ge wassen nogal iets aan te merken. Eerste soort ging voor f. 4 tot f. 8.50. tweede soort bracht van f. tot f. 4.25 per 100 op. Sla ging redelijk in de beste kwaliteit. Maar bij de meeste tuinders is het geen eerste kwa-' liteit, dus moet men zich met een mindere opbrengst tevreden stellen. De noteering was van f. 0 50 tot f. 1 30 per 100. Maar weinigen kregen deze hoogste noteering. Doperwten die in matigen aanvoer kwamen brachten steeds een goeden prijs op van f. 13 tot f. 14.20 per 100 KG. Kroten waren matig in prijs, van f. 1.80 tot f. 2.10 per 100 bos en Pieterselie noteerde van f. 1.60 tot f 2.10 per 1O0 bos. Rabarber bleef goed gevraagd en bracht van f 4.10 tot f.6.20 per 100 bos op. Als U geen raad meer weet van de rheuma tische pijnen, alles reeds hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts. Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij teer snel van Uw pijnen verlossen. STAAIENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAG 3716 (Ingvz. Med.) P.W. zegels hebben geschenken-waarde P.Wzegels hebben blijvende waarde Inlichtingen in onze winkels: 3489 Groote tram-storing. Gisteravond is de tramdienst vrij lang gestoord geweest, doordat een lichtmast op de voedingskabel was gevallen. Een vrachtauto geraakte onklaar en botste tegen- de lichtmast. Deze bezweek met het gevolg, dat de trams niet konden doorrijden. Op de bloembollenbeurs, die door 153 personen bezocht was, waren twee nieuwe soorten gladiolen van den heer H. 't Man netje uitgestald. Beide zijn ingevoerd uit Nieuw Zeeland; de stengels hebben de merkwaardige lengte van niet minder dan 1.80 meter. De namen zijn Miss New Zea land en Takina. Het burgerwoonhuis, Stationsweg 154, dat in bod stond op f. 5.000 is voor dien prijs gekocht door den heer C. J. Bakker q.q. Kanaaltarief voor de Schutsluizen. Met ingang van 1 Januari 1939. zal het bestaande tarief voor de schutsluizen alhier geheel komen te vervallen, om te worden vervangen door een z.g. kanaaltarief. Het oude tarief bedraagt tot 10 ton 3 cent per ton, daarboven 4 cent per ton. met het vastrecht van 50 cent voor die schepen welke voorzien zijn van motor- of stoom- drljfkracht, terwijl bij schutten tusschen 9 uur 's avonds en 5 uur 's morgens nog 20 cent extra, z.g, nachtgeld wordt berekend. Het nieuwe tarief bedraagt slechts een hplve cent per ton. zoodat vervallen is 50 cent voor motor, of stoomdrijfkracht en ook de 20 cent nachtgeld Bij het nieuwe tarief zal echter rekening worden gehouden met het aantal inningskantoren dat wordt gepasseerd, aan elk inningskantoor zal dan een halve cent per ton worden berekend. De inningskantoren langs het Rijn- en Schiekanaal zijn Rotterdamsche Poort te Delft. Geestbrug te Rijswijk. Schutsluizen te Leidschendam en Spanjaarsbrug te Leiden. Evenals voorheen zullen ook abonnemen ten verkrijgbaar worden gesteld; deze zijn thans uitgebreid met halfjaar en kwartaal abonnementen en hebben ook een belang rijke reductie ondergaan. Wegens het hooge tarief hier ter plaatse hebben indertijd onderscheidene diensten van Rotterdam op Amsterdam hun route omgelegd over Gouda, ondanks de zeet Deputaties met gemeente- vlaggen naar Amsterdam. Zooals indertijd reeds is gemeld, is in dit voorjaar op een vergadering van vrijwel alle jeugdorganisaties van Nederland te Utrecht besloten een algemeen comité te vormen voor een jeugdhulde aan H. M. de Koningin Bijna alle jeugd-orgar.isaties verklaarden zich bereid deel uit te maken van het alge meen comité en wezen hun vertegenwoor digers aan. In het uitvoerend comité namen de vol gende personen zitting: G. P. J. Bannen berg (Interdiocesane Jeugdcommissie!, mej. M. W. Barger (federatie van Chr. ver- eeniglngen van en voor vrouwen- en meis jes!, M Goldenberg (Joodsch regelings comité bij oranjefeesten en nationale manifestaties), H. Gordeau Nederlandsch Jongelingsverbond!, B. H. de Groot (Inter diocesane Jeugdcommissie), mr. J. H. P. v. Haitsma Muiier (Nationaal Jongerenver- bondi, P. van Mes Czn (Ned. Bond van Jongeiingsvereenlglngen op Geref. grond slag!, A. Oosterlee (Nederlandsche padvin- dersyereenigingimej. E. J van Rijckevor- sel (Bond van Vrouwelijke Studentenver), ds. J M van Veen (Vrijzinnig Christelijke Jeugdcentrale), F. H. Vlielander Hein (Algemeene Senaten vergadering). Het centraa' bureau van de Jeugdhulde is gevestigd te :n Haag, Javastraat 44a. Op den vooravond van den nationalen feestdag, dus op 5 September, zullen als inzet van de officieele viering van het regeeringsjubileum langs de geheele Neder landsche grens en kust. telkens met 8 K.M. ™?ar ech(€r "een tusschenruimte, en in de provinciale hoofdsteden door de jeugd, in hoofdzaak Onze plaatsgenoot C. Dijkdrenth slaagde voor het toelatingsexamen van de Middelbaar Technische School te Rotter dam. De Chr. Harmonlevereenlging „U N. I." heeft gisteravond, gevolgd door een groote schare, een muzikalen rondgang door het dorp gemaakt. Gedurende Juli en Augustus mogen de winkels op de werkdagen tot des avonds 9 uur geopend zijn en des Zaterdags tot II uur. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis hield de heer J. P. Tabaksblath, zendeling onder Israël, een lezing over het onder werp: „Hedendaagsch orthodox Joden dom", ingeleid door den voorzitter den heer J. Hoeve. Uitvoerig besprak spr. o.a. het Zionisme en hoe de hedendaagsche orthodoxe Jood daartegenover staat. Het geloof in den Messias is zóó krach tig, dat de Joden alle moeilijkheden, voor al in den tegenwoordigen tijd weten te dragen, zóó zeker zijn zij, dat de Messias eens komen zal. Jammer, aldus spr., dat zij Hém niet kennen, die ai gekomen is. De voorzitter dankte spreker voor zijn lezing; na gedachtenwisseling eindigde spr. met dankgebetj. men dat deze weder hun route zullen ne men door het Rijn- en Schiekanaal, daar het zeer lage tarief opweegt tegen de kor tere en beter bevaarbare route. Het as. 40-jarig Regeeringsjubileum. Het 40-jarig regeeringsjubileum en de as verjaardag van H. M. de Koningin zullen ook hier op luisterrijke wijze, ver zorgd door de Wilhelminavereeniging, wor den gevierd. Voor deze op 6 en 7 September as. te houden feesten, zal een feestterrein worden ingericht aan de St. Wiliibrordus- straat. Het feestprogramma vermeldt: le dag des ochtends 9 uur optocht der schoolkin deren, met zang aan het Sluisplein onder leiding van den heer B. Klooster, onder wijzer R.K. Jongensschool; daarna vertrek naar het feestterrein, waar in 18 afdee- lingen wordt gekampt om fraaie prijzen. Des middags 2 uur tandemwedstrijd voor dame en heer, mastklimmen voor de rijpere mannelijke jeugd, medewerking verleent de R.K. Gymnastiekvereeniging Sport Staalt Spieren, directeur de heer J. Koop man. Des avonds c.a. 10.30 uur op het feestter rein vuurwerk, verzorgd door de firma Kat uit Leiden. Tweede dagdes ochtends 9 uur maske rade Hengelsport voor werkloozen en be- hoeftigen. Voor de grootste, het meeste ge wicht en de eerste visch wordt elk een hoofdprijs beschikbaar gesteld; verder ont vangt elke deelnemer een prijs, terwijl alle prijzen bestaan in. natura. De opstelling heeft plaats aan de Roode Molen. Des middags om 2 uur: Nat Ringrijderij voor met paard bespannen tilbury, waar voor drie hoofdprijzen beschikbaar zijn. De gecostumeerde opstelling heeft plaats aan het Sluisplein. Verder zijn op het terrein verschillende vermakelijkheden aanwezig. Tot het verleenen van muzikale medewer king op beide dagen is uitgenoodigd de R.K. Fanfare Juliana. De afd. van den Alg. R.K. Ambtena- renvereeniging Arka, hield onder leiding van de heer P. J. M. Kemper een leden vergadering. Medegedeeld werd dat het ledental is gestegen en dat de ambtenaren van Berkel en Rodenrijs bij deze afdeeling zijn ondergebracht. In de commissie van overleg bij de N.V. Waterleiding Mij. de Vlietstreek werd be noemd de heer J. B. Remmerswaal. Als afgevaardigden naar de vermoedelijk in Den Haag te houden alg. vergadering werden gekozen de heeren P. J. M. Kemper, gemeente-secretaris vanVoorburg en H. J. van Delft, gemeente-secretaris van Leid schendam. De collecte ten bate van de reclas- seeringsarbeid van het Hoogeland heeft opgebracht f.6002 (v. f. 54.36). Voor het eindexamen Gymnasium St. Aloysius College, slaagde voor diploma B. onze plaatsgenoot Th. van Wijk. door de padvinders, vreugdevuren ontsto ken worden. Dit zal het sein zijn, dat Nederland en in het bijzonder de Nederlandsche jeugd, zich voorbereidt op de plechtige herden king van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin Op den ochtend van den nationalen feestdag, rekening houdend met kerkelijke samenkomsten ter plaatse, zullen in alle gemeenten van ons land de jongeren voor de raadhuizen, of anders op daartoe ge schikte plaatsen met vlaggen, banieren en muziek samenkomen. Het ligt in de bedoeling dat de bur gemeester van elke gemeente de ge- meentevlag zal toevertrouwen aan de verzamelde jongeren, waarvan een deputatie met deze vlag naar Amster dam zal gaan. Aan de vervaardiging der vlaggen wordt druk gewerkt. Waar gemeentelijke of provinciale vlaggen niet bestaan, worden zij, met mede werking van den rijksarchivaris te Den Bosch en den plaatselijken archi varis vastgesteld. De deputatie zal voor de gemeenten met 10.000 of minder Inwoners uit drie perso nen bestaan, uit gemeenten boven de tien duizend inwoners gaat voor elke volgende tienduizend één persoon meer met de deputatie mede. Deze vlaggen worden per auto, liefst met open auto's, uit alle plaat sen van het land naar Amsterdam ge bracht, waar des avonds de betooging van jong Nederland aan H. M. de Koningin op den Dam plaats heeft. Behalve de ge- meentevlaggen zullen ook deputaties van vijf leden van alie vereenigingen, die aan deze betooging mededoen, met hun vaandel aanwezig zijn. Zij scharen zich allen tegen het vallen van den avond op den Dam, waarheen zij met muziekcorpsen van jongeren, van een bepaald punt van Amsterdam uit, opge trokken zijn. Daar zullen zij op een ge geven oogenblik, als de Koningin op het balcon van het paleis verschijnt, uitdruk king geven aan de trouw van de jeugd van alle gemeenten van ons vaderland, door het neigen van de vlaggen. Vooraf wordt dan als plechtige inzet „Wilt heden nu treden" gespeeld en gezon gen. Tot slot van de plechtigheid zal het lste en 6de couplet van het Wilhelmus ge zongen worden. Aan de vlaggen zal dan een wimpel bevestigd worden, als herinne ring aan deze plechtigheid, en den volgen den dag zal dan in elke gemeente de vlag weer door de Jeugd aan den burgemeester worden teruggegeven. De symboliek van deze betooging schuilt hierin, dat op deze wijze de Jeugd aan haar nationale eenheid uiting geeft door het brengen van de vlaggen van alle gemeen ten naar Den Dam, ten aanschouwe van H. M. de Koningin aan wie zij trouw be toont. Er wordt aan gedacht Ned.-Indië, Suriname en Curasao bij deze huldiging in te schakelen. In de plaatsen, waar geen jeugdvereenl- gingen zijn, is de hulp der Oranje vereeni gingen ingeroepen. Spoitcostuums 9.75, 12.50, 14.75,17.50, Lichte zomeicoituums 19.75, 23.es hooger Sportcolberts van ai 5.90. Flanellen es Fresco pantalons van al f 1.65. öHeen bij KREYMBORG 3725 ungez. Med.) VLAS OOGST 1938. •Naar wij van bevoegde zijde vernemen ligt het in de bedoeling, voor vlas van Óen oogst 1938, waarvoor taxatie van de op brengst is aangevraagd, een teeltpremie te geven, op een wijze overeenkomende met die van het vorige jaar. 3714 Voorzoover de telers hun vlas mochten verkoopen, wordt hun in hun eigen belang aangeraden, onmiddellijk na den verkoop een verkoopbriefje aan de landbouw-cïisis-^ organisatie, waarbij zij zijn georganiseerd, in te zenden. Indien zij hun vlas reeds mochten hebben verkocht, verdient het aanbeveling, dat zij alsnog zoo spoedig mogelijk een verkoopbriefje inzenden. Voorioopig kunnen voor het opgeven van de verkoopen van vlag van den oogst 1938 de verkoopbriefjes voor vlas van den oogst 1937 worden gebruikt. Beroepen. Ds. H. Ligtenberg, predikant der Geref. Gemeente alhier, ontving een beroep naar Borssele (Z.) GEMEENTERAAD. Een korte bijeenkomst. Loop der bevolking. Gevestigd: Gr. Brand, verpleegster Endegeest E. Jonker, verplegster Endegeest C. J. Bergman. L. de Cl iaan 1 A J. Pompen, verpleegster Endegeest R. Smit, Rtjnzichtw. 5 A. Niewiak. Julianalaan 7 P. Marck en gez.. Toorenveltstr. 15. Vertrokken: J. M. W. Neuteboom geb. Hulse kamp naar Ned. Indië C. M. van Noort geb, v. d. Meer, Wassenaar. Oostdorperweg 99 N. L. Jansen geb. Winkel en dr.. naar Z. Afrika J. G Broekhof. Noordwijk. Julianaweg 42 O. J- Leijten, Noordwijk O. Zeeweg 2 A C. Korff geb. Halkema en dr.. Den Haag. Valerius- str. 27 J. M. Bouthoorn, Voorschoten. Haagw. 26 A. van der Meij. Lelden, Bloemmarkt 20 G. J. M. Raaphorst, Wassenaar, Plein 12 J. Glasbergen. Valkenburg Z.H., L. Commandeur straat 13 Soebanoe. Ned. Indië D. J. Baars Lemo N. I. J. S. van Staden. Lelden Soem- bastraat 58 J. Berghuljs. Kampen. Oude straat 73. Goede vangst van de politie. In het laatst van de maand Mei j.l. werd bij den heer V. L. in de Duivenvoordestr. alhier ingebroken tijdens afwezigheid van de bewoners waarbij eenige voorwerpen werden ontvreemd. Na een uitgebreid onderzoek is het thans de politie gelukt een drietal da ders hiervan op te sporen., die op het oogenblik in verband met het plegen van een andere inbraak in het Huis van Be waring te Utrecht zijn ingesloten. Vergadering der Middenstandscentrale. In café Knijnenburg vergaderde de Mid- denstandscentrale. Eerst werd den aanwe zigen gevraagd of men, gezien de geringe opkomst, de vergadering zou laten door gaan. De voorzitter achtte het niet wen- schelijk. dat men de agendapunten gaat behandelen, en besluiten zal nemen op een vergadering, waar behalve de bestuursle den, slechts zes middenstanders aanwezig zijn. In verband met deze vraag, werd lang durig gesproken over de organisatie en de der Centrale. Uiteindelijk be- Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente, ter behandeling van slechts en kele punten. De voorzitter, burgemeester van de Mortel, opende met gebed. Met ken nisgeving was afwezig de heer J. C. v. d. Meer. Verschillende door Ged. Staten goed gekeurde raadsbesluiten werden voor ken nisgeving aangenomen, evenals de versla gen van de Commissie tot wering van Veenendaal en A. Rooda J schoolverzuim en van het Leldsch Borg- Ie. S. Metier. stellingsfonds. De notulen werden vastge steld. Bij de begrootingswijzigingen 1937, maakte de heer Vogelaar de opmerking, dat ondanks de meevallers toch de reke ning sluit met een belangrijk tekort. Als dit komt dat expres posten bij de begroo ting te laag worden geraamd, om hel ge heel wat mooier te maken, dan noemt spr. dit een veVkeerde tactiek. B en W. verde digden zich. door aan te toonen dat dit nimmer voorzit bij het opmaken der be grooting, er op wijzend, dat juist de groote teleurstellingen er zijn bij de onvermijde lijke uitgaven van steun, armenzorg, zie kenverpleging, enz. Ged. Staten hadden nog eenige bemerkingen op de begrooting 1938. o.a, de post verstrekken van koffie aan burgemeester en personeelter secre tarie. politie en openbare werken, en de verlaging der afschrijvingspercentages van wer£wfjze^|p_ het electrlciteltsbedrij f en de dicnstleidin- „loot, men de vergadering te laten door gen van het waterleidingbedrijf De Raad aawaarna de voorz. de heer J. Kam- besloot conform het voorstel van B. en W. steeg deze opende. De notulen van den secretaris, den heer P. Singeling werden goedgekeurd en vast gesteld. Betreffende de plannen tot deel neming aan de komende feesten, werd met 83 st. besloten, geen winkelweek te or- ganiseeren. Nogmaals werd dan een breed voerige beschouwing gehouden over en kele artikelen uit de statuten en hulsh. regl., waaruit wij konden constateeren, dat de Centrale alleen dan iets kan doen, wan neer één der aangesloten leden daartoe schriftelijk een verzoek indient. De reeds in de Centrale gemaakte plan nen, kunnen dan misschien aan de mid denstanders bekend gemaakt worden. Na rondvraag volgde sluiting. Wii ontvingen de „Handleiding voor Oegsteeest", uitgegeven door het Adv. Reclame Bureau .-Rijnland" J. de Witt- straat 35 Dit practische boekje bevat de namen adressen en telefoonnummers van velen uit het Oegstgees'er bedrijfsleven, voort< talrijke gemeentelijke gegevens en die betreffende öegstgeester vereenigingen. Een boekje, dat van veel nut kan zijn! Aan de rondvraag namen deel de heeren de Vreede, Caspers, Bulk en Vogelaar, waarna de voorzitter dezer korte vergade ring sloot, en de Raad nog eenigen tijd in besloten zitting bijeen bleef Na heropening werd het crediet voor het urinoir in de Bomstraat met f. 200.— verhoogd. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard had alhier een muzikale rondwandeling plaats. Met het bestuur der O.V. voorop trok de harmonie „Crescendo" door het dorp. Voor dezen rondgang was zeer veel belangstelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Josephine, dr. van P. P. Blanken en J P. Glavimans Rudolf Maria, zn. van J. C. E. Kerckhoff en A. A. M. F. Wreesmann Jozef Maria Adrianus Franciscus. zn. van P v. d. Hulst en M. L. van der Geest. Ondertrouwd: P. Steeneveld en W. Lit. J. M. Hansen en 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11