LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 30 Juni 1938 TJit rlO nmetrnhvn Bi' examens Mijnhardt's Zenuw WEERBERICHT. AGENDA FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK ww 11 v/llluH Cflt/ll tabletten. Niet zenuwachtig en helder Indenken. Koker 75 ct. met den naam Mijnhardt BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. De burgemeester mr. J. A. 6. Holland, opende, waarna de notu len, na lezing, onveranderd werden vastge steld. Ingekomen stukken: schrijven van mej. A. A. M. van Os, waarin zij mededeelt de benoeming tot onderwijzeres aan de O Ij. School aan te nemen. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt teruggezonden een goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1937 en 1938. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvan ger, waarbij alles in orde is bevonden. Deze stukken werden voor kennisgeving aange nomen. Werd besloten de door de ia. Groen en Bregman gebouwde straat de Van der Eykstraat te noemen. Volgde verzoek van de Bijzondere Lagere School om de W.C. closets op de waterleiding aan te slui ten. B. en W. stellen voor dit toe te staan, waartoe z. h. st. werd besloten. Volgde een verzoek van de Bijz. Lagere (School om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een nieuw schoollokaal en spreekkamer De voorzitter lichtte toe, dat B. en W. met het Schoolbestuur een be spreking hebben gehad, waarbij men over een gekomen is om, wanneer de Raad zich voor het verzoek verklaart, men daarvan nog geen gebruik zal maken met het oog op den finaneieelen toestand der gemeente. B. en W. stellen voor hierop gunstig te ad- viseeren. Na een lange discussie werd dit voorstel verworpen, daar de Raad zich nu niet wil verbinden aan iets, dat eerst het volgend jaar wordt uitgevoerd. Op voorstel van B. en W. werd besloten den Rijksveldwachter H. Koren telefoon te verschaffen. De kosten hiervan zullen wor den betaald door de Rij ksveldwacht, de ge meente Hazerswoude en de gemeente Bent huizen. Eveneens werd besloten f. 50.op de begrooting te brengen voor een tractatle van de schoolkinderen bij het a.s. Regee- ringsjubileum van HM. de Koningin. Op voorstel van B. en W. werd besloten het bouwbedrag der ambtswoning met f. 150 te verhoogen en f250.op de beg root ing te brengen voor terrelnverbetering. De be grooting werd alzoo gewijzigd. Na rondvraag volgde sluiting. De in de Ned. Herv Kerk gehouden collecte ten behoeve van het Restauratie fonds heeft f 25 opgebracht. In verband met den verjaardag van Prins Bernhard heeft de Chr. Oranje-Ver. in samenwerking met de Chr. Harmonie .JSursum Corda", Woensdagavond een op tocht door het dorp en Plan Zuid gehou den. Voor de woning van den burgemees ter is het Wilhelmus door .JSursum Corda" gespeeld. Er was veel belangstelling. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 764. Hedenmdtdag 2 uur: 762. HAARLEMMERMEER. Oprichting eener Oranjevereeniging. In een vergadering van het Oranjecomité werd besloten tot oprichting van een Oran jevereeniging over te gaan. Van de ultge- noodigde aanwezigen traden er 38 als lid toe. Het voorloopig bestuur werd als volgt samengesteld Dr A v. Haertngen, voorz., G. Alkemade secr., W. Faber nenningm. en ver der H Remiens, A. Boot, F. Reekers, W. Nebbeling, G. Binkhorst en R. Relnders. Een 12-tal commissarissen zal nog gekozen wor den. Openluchtconcert en Weensche avond. Het fanfaregezelschap ..Excelsior" te Hoofddorp heeft ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard een mooi concert op het Marktplein gegeven. In de Landbouw werd gisteravond ook onder groote belangstelling de ..Weensche avond" gehouden. In de zaal heerschte een prettige stemming; het programma werd op vlotte wil ze afgewerkt. De goedgeslaagde avond werd met een gezellig bal besloten. Autorit voor Ouden van Dagen. Het comité, dat zich te Nieuw Vennep gevormd had tot het organiseeren van een autotocht voor ouden van dagen uit dit dorp en omgeving, heeft dit mooie plan gisteren onder veel animo ten uitvoer kun nen brengen, dank zii ook den arbeid van de jongedames, die zich welwillend beschik baar hadden gesteld om voor dit doel te collecteeren. Het stormachtige weder liet zich 's mor gens wel zeer ongunstig aanzien, doch het bleef nogal droog, zoodat de moed .niet verloren werd en de autorit evengoed in een prettige stemming aanving. Het doel van den tocht was het brengen van een bezoek aan den Dierentuin en de Groote Kerk te Den Haag. 's Middags nam de wind wat af en klaarde de lucht op. zoodat toch nog van een heerlijk zonnetje kon worden genoten. Het was voor de vele oudjes, een genotvolle dag. 's Avonds werden ze met muziek en onder groote belangstelling in gehaald. hetgeen in het dorp veel gezellig heid teweegbracht. Auto in beslag genomen. Gisteren nam in Haarlemmermeer de politie een auto in beslag en bracht deze naar de gemeentewerf te Hoofddorp over. Het is een in uitstekenden staat verkee- rende personen-auto, die bij den nieuwen Rijksweg nabij Abbenes was neergezet en daar al drie dagen had gestaan, zonder dat de bestuurder of eigenaar was komen opdagen. De politie stelt een onderzoek in of deze auto misschien van diefstal afkomstig is of ter plaatse is achtergelaten door avon turiers, die den wagen ergens hadden weg genomen om er een tochtje mee te maken. De Oranjevereeniging .Juliana" te Burgerveen. heeft zich gistermorgen met het oog op het stormachtige weder genood zaakt gezien de ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard georgani seerde feestelijkheden die ook vandaag zouden plaats hebben uit te stellen en nader te bepalen op morgen en Zaterdag. 3680 l Mijnhardt erop (Ingez. Med.) NOORDWIJKERHOUT. Vijf leerlingen der St. Jozef-Scholen slaagden voor het diploma costumlère en mèj. A. Koelewijn slaagde voor het examen lingerie. OEGSTGEEST. Muzikale rondwandeling. De feestvreugde ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard bepaalde zich in onze gemeente alleen tot een avondfeest. Uitgaande van de Oranjevereeniging heeft de N.Z H.T.M. Harmonie een muzl- kalen rondgang gemaakt waarvoor al spoe dig groote belangstelling bestond. Vooral van de jeugd die in grootcn getale de marsch medemaakte. Aangekomen bij het centraal punt „Het Witte Huis" werd daar onder leiding van den directeur den heer Reinier van 't Hoff buiten een concert gegeven, terwijl binnen tijdens en na afloop de feestvreugde werd voortgezet en een dankbaar gebruik ge maakt van de gelegenheid tot dansen waarbij medewerking verleenden „The Blue Rhytm. Boys". BINNENLAND SCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste stand 762,3 te Rochefort. Laagste stand 736,0 te Andanes. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Westelijke to Zuidelijke wind. Meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressiekem, welke gisteren storm in onze omgeving veroorzaakte, trok Noorcloost- waarts en vulde gedeeltelijk op. Een uitlooper van het gebied van hoogeluchtdruk op den Oceaan, welke gisteren al over Zuidwest Frank rijk lag. breidde zich over geheel Frankrijk, Zuid-Duitschland en Midden-Europa uit. In het geheele waarnemingsgebied, uitgezonderd Zuid- Frankrijk, Midden-Europa en Noord-Scandina- vië, is de temperatuur onder normaal. De wind ls over het algemeen matig uit het Zuidwesten en de bewolking zwaar. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil, 14 gr. C„ zw. bewolkt. Londen: W.Z.W., 13 gr. C., zw. bewolkt. Berlijn: Z.Z.W.. 17 gr. C., mooi. Nice: Windstil. 24 gr. C„ betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 5 u. 46 min.; nam. te 18 u. 23 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer", 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 17% gr. C. Licni OP VOOR FIETSERS e.». Donderdag: 956 n.m. tot 4.12 v.m. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zaterdag azal het een halve eeuw geleden zijn dat de heer J, Minnee Chrz alhier een agentschap van de N V Levens verzekering Maatschappij „Utrecht" te Utrecht aanvaardde. De thans 75-jarige heer M., die tot voor korten tijd nog zelf alle werkzaamheden aan het agentschap verbonden, verrichte, is voornemens zich na zijn jubileum uit deze functie terug te trekken. Moge hU nog vele Jaren van een welver diende rust genieten. KATWIJK AAN ZEE. De storm. Tijdens den Zuidwesterstorm keken hier gistermiddag omstreeks twaalf uur velen naar een groote stoomboot, die dicht bij de kust, hoog op het water gelegen, tegen den hevigen wind trachtte op te stoomen Lang bleef deze ongeveer op hetzelfde punt liggen. Des middags, toen de wind meer naar het Noorden ging en minder sterk was, vervolgde de stoomboot zijn weg en verwijderde zich meer en meer van de kust. De kioskhouders op het strand hebben 's middags zandwallen gemaakt voor hun tenten, teneinde den vloed te kunnen kee- ren. Gelukkig was de kracht van den wind sterk verminderd, zoodat de tenten toen geen gevaar meer liepen. De badkoetsen waren op den Boulevard gereden; ook de strandstoelen waren in veiligheid gebracht. Er ls hier weinig stormschade aange richt. Een boom in de Roest van Limburg straat werd ontworteld en een paar zon neschermen in de Tramstraat zijn afge waaid. Eenige cabines van een badonder- neming zijn beschadigd. In verband met art. 247 van het wet boek van strafrecht zijn door de politie aangehouden L. v. D.. C. v. d. P. en G. R. v. T. allen alhier woonachtig. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 80 Juni op: 8 u. 16; onder: 22 u. 43. LISSE. in de gevaarlijke bocht bij het Vier kant slipte een auto op de tramrails en smakte na een slag te zijn omgedraaid tegen den muur bij de Hervormde Kerk. Het voorste gedeelte der auto werd vrij j zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Geslaagd te Haarlem voor de akte L. O. mej. C. H. Ziens alhier. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. van Egmond van Wassenaar: E. C. de Koning van den Haag: M. van Iterson van Wassenaar. Vertrokken: A. Zandbergen naar Leeuwardera- deel; P. Heemskerk naar Den Haag Ussellncx- straat 84: F1 v. Duijn naar Den Haag. Blnck- horststraat 46: P. v. Egmond en gezin naar Den Haag. Nieuwe Hekkelaan 58; W. Hansum naar Den Haag, Vaillantlaan 447; A. J. Colijn naar Den Haag. Laan van Meerdervoort 430. Huldiging van ds. E. H. Broekstra. In verband met zijn as. vertrek werd ds. E. H. Broekstra. Ger. predikant alhier, in de Kerk aan het Rapenburg, gehuldigd door de verschillende Vereenlgingen. Tal rijke van groote waardeering getuigende toespraken werden gehouden en verschil lende cadeaux aangeboden, waarna ds. Broekstra hartehjk dankte voor de hem gebrachte hulde. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K H. Prins Bernhard, bracht de Chr. Mondaccordeon Vereeniging „Ad- vendo" een serenade aan den burgemees ter, maakte vervolgens onder groote be langstelling een muzikale rondgang door het dorp en ten slotte een vaart door de Vliet. SASSENHEIM. Schietwedstrijd „Wilhelmina". De Politie-schietvereeniging „Wilhel mina" hield op „Sporthoff" haar JaarlUk- sche schletvereeniglog voor donateurs en leden. De uitslag is als volgt: donateurs: beker A. L. Dekker. 1. A. W. P. v. Niekerk, 2. L. Oudshoom J.Pzn., 3. A. J. G. M. Schöl- vtnek. Warmond, 4. P. M. Phtllppo. 5. A. L. Dekker en 6. W. Vis. Leden: Beker C. J. v. d. Aar, Oegstgeest, 117 punten, 1. B. J. Broxterman, Zoeter- woude. 2. C. J. v. d. Aar. Oegstgeest, 3. K. W. v. d. Vliet, Zoeterwoude, 4. H. J. Hoo- genboom, Hoogmade. 5. B. Kromhout, Lisse, 6. N. v. d. Krogt. Warmond. 7. E. C. Huls bosch, Warmond, 8. J. l'Aml, Rljnsater- woude, 9. H. v. d. Laan, Sassenheim, 10. J. Eist, Sassenheim. 11. G. Huiskes, Hlllegom, 12. P. de Wit, Oegstgeest, 13. B. G. Stee kers, Warmond. Burgerlijke Stand. Overleden: B. Jansen. 69 Jaar, echtg. v. E. v. d. Walle. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. v. Amerongen. W. Warnaar- laan 15. v. Heemstede; H. Wiedow en echtg.. Hoofdstraat 82. v. Llsse; C. J. M. Elderlng en gez.. Teijllngerlaan 11. v. Bloemendaal; P. A. M. Slingerland. Hoofdstraat 238. v. Voorschoten Vertrokken: D A. v. Leeuwen. Kerklaan 44. n. Hlllegom; J. v. d. Oudenaller, Iepenlaan 7, n. Hillegom. Ongeluk op den nieuwen Rijksweg. Doordat een dame die aan het stuur zat, te veel aandacht schonk aan het natspui- ten van den nieuwen Rijksweg nabij de Sassenheimer sloot, raakte zij de macht over den wagen kwijt Zij reed tegen de gemetselde bloemenbak, die niet tegen deze botsing bestand was en vernield werd. De auto werd zóó beschadigd, dat deze moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gevonden. Een nikkelen dop van kinderwagen, een voetbal, een zwart dekzeil, een padvinders mes. een zilver armbandje, een belasting- merk, een schakelarmbandje, een grijze damesmuts. een huissleutel, twee bollen- ziften. een ring met drie sleuteljes. Inlichtingen bij de politie alhier. Jaarverg. R.K. Voetbalver. „Teylüigen". De R.K. voetbalvereeniging „Teylingen" hield haar 14e Jaarvergadering. De Jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden goedgekeurd: de laatste sloot zijn boeken met een batig saldo van f. 149.83 Tot leden der verificatie-commissie wer den benoemd de heeren A. Wesseling, F. Homan en B. Sohreuder Tot vaandeldrager werd benoemd de heer C. v. SteUn. Het voorstel van het bestuur om de con tributie voor de senioren met 5 cent te ver hoogen en op 20 cent te brengen, werd aangenomen. Ook het voorstel om met het oog op het 33e lustrum, een spaarkas te vormen werd aangenomen Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Rotteveel. Het programma voor het Zaterdag avond door „Crescendo" in de tent te geven concert luidt als volgt: 1. The Gladiators Farewel, Blankenburg; 2. Vers la Lumlère, ouverture, Daneau; 3. Hymne, Sllcher; 4. Danses Hongrotses 5 en 6, Brahms; 5. Cleo patra, Danaré; 6. Ruy Bias, ouverture, Mendelssohn Bartholdy; 7. 2e Arlesienne Suite, Biret; 8. Death or Glory, Hall. VOORSCHOTEN. Ernstig ongeluk. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft op den hoek VeurschewegPapelaan een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Een tweetal wielrijdsters kwam links de bocht door ln de richting dorp. toen op i hetzelfde oogenblik vanuit het dorp de motorrijder J A. P. uit Delft naderde De mo'orrijder trachtte een aanrijding te voorkomen en reed daarom naar het linkergedeelte van den Veurscheweg. Op1 dat oogenblik kwam uit de richting Veur een auto. bestuurd door C. P. v d. B. uit Rotterdam. De motorrijder reed tegen deze auto op en werd op den grond geworpen, waarbij hij een gecompliceerde linkeronder- beenfrac'uur. hoofdwonden, schaafwonden aan de handen bekwam en een oogenblik bewusteloos was Dr. A. In 't Veld juist ter plaatse, heeft den patiënt met hulp van enkele leden E H.B O. verbonden, waariia hij per zieken auto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden is overgebracht. Naar wij vernamen, zijn de wielrijdsters onbekend. Sportverceniging „Fidolo". Na een vergadering ls opgericht de sport- vereeniging „Fidolo" (Fit door lichamelijke oefening! welke zich ten doel stelt de be oefening van alle takken van sport Het bestuur werd samengesteld als volgt: voorzitter p. Buwalda; secretaris A B. Wesselo Jr.; penningmeester H Zijlstra; klg. adj. Chr. Eggink Jzn. Het concert dat gegeven zou worden door de St. Laurens Harmonie op de Voor straat ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K H. Prins Bernhard is door droe vige familieomstandigheden van één der bewoners van de Voorstraat gisteravond niet doorgegaan en uitgesteld tot heden avond. WARMOND. De in deze gemeente gehouden wed strijd „Tafeltennis" georganiseerd door „Steeds Vooruit", onderafd. der Jozefge- zellen tegen de Zustervereenlglng uit Roe- lofarendsveen had het volgende resultaat: J. van Tongeren iWarmondi—N Heems kerk Roelof arendsveen02; M. Duijn- hoven—C. Heemskerk 1—1; W Welslnk—- L. Kastelein 11; N. StUnmanL. Verdel 2—0; B. van Winsen—W. v. d. Klink 2—0; P. v d. KerkhofJ. Kastelein 2—0. Uitslag: 84 in het voordeel van „Steeds Vooruit" alhier. De heeren Jac. van Niekerk, J. van StUn, Til. Verhaar, C. van Stijn. J. Beu- gelsdUk Gzn., B. van Noort en J. Stelnbach slaagden voor het Middenstandsdiploma Alg. Handelskennis. De 5 eerstgenoemden zUr. hier woonachtig, terwijl laatstgenoem den woonachtig zijn in Lelden en Den Haag. De opbrengst der hier gehouden col lecte ten bate der K.R.O. heeft f. 73.63 op gebracht. WASSENAAR. Restauratie der Dorpskerk. Alhier werd aanbesteed de verbouwing en restauratie van de Ned. Herv. Kerk aan het Dorpsplein. Ingeschreven werd als volgt: C. J. Harman. Den Haag in totaal voor f 99.900 voor a (verbouwing) voor f.8300, voor b (restauratie) f. 91.600; fa. Reeser en Snoek, Den Haag totaal voor f. 99.885. voor a f.9100. voor b f. 90.785; bouwkundig aannemersbedrijf C. A. D. Schaap. Den Haag totaal voor f. 111.500. voor a f.9500, voor b f. 102.000; A. Paarde- kooper, Den Haag voor f. 76.950. totaal voor a f. 7400, b. f. 69.550; gebr. van Tilburg, Nootdorp voor f. 80.400, totaal voor a f.8600, b f. 71.800; J. Naaktgeboren en Zonen, Delft voor totaal f. 79.500, vpor a f.8100. voor b f. 71.400; C. Boel. Voorburg voor totaal f. 119.000. voor a f.9900, voor b f. 109.000; gebr. de Vries, Haarlem en Pur- merend in totaal voor f. 132.500. voor a f. 10.000, voor b f. 122.500; H. Rood, Deven ter, totaal f. 98.400, voor a f.8900, voor b f. 89.500; C. v. d. Wiel Jzn., Noordwijk aan Zee voor totaal f. 85.000, voor a f. 9000, voor b f. 76.000; Aannemersbedrijf G. Bergs- hoeff, Alphen aan den Rijn voor totaal f. 124.000, voor a f.9900, voor b f. 114.100; gebr. Smits, Schiedam totaal f. 83.500, voor a f.8780, b f. 74.720; Gesman, Oudenes en Turkenburg te Alphen aan den Rijn voor totaal f. 117.379, a r.9800. b f. 107.579; M. van der Bent en Zn. te Wassenaar voor totaal f. 78.878. a f.8678. voor b f. 70.200; Kuypers en Kloppers, Schiedam voor totaal f 81.300. a f.8700, b f. 72.600; N.V. Neder- landsche Aanneming en Handel-Mij.. Landsmeer voor totaal f. 77.450, a f. 6700. b f. 70.750; A. C. den Hertog en J. P. den Hertog, Ter Aar, totaal f 69.690. a f. 15000, b f 54.690; I. Woudenberg, Utrecht, totaal f. 73.740, a f 10.000. b f. 67.740; P. Groene- weg, Rotterdam, totaal f. 79.897. a f. 8450. b f. 71.447; N.V. Bouw- en Aannemersbedrijf J. B. Prett, Oostzaan. totaal f. 70.970, a f.4970, b f.66.000; H. Schipper en Zoon. Wierden totaal f. 76.500, a f13.000. De gunning werd aangehouden. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. M. v. Beek, Oostdorperweg 10; J. A. v. Benten, Duinweg 7; A. A. Berdenis v. Berlekom en gez., Middelweg 4; A. M. Betz, Buurtweg 109; Jhr. F. L. Bleker en gez., Tey- lingerhorstlaan 1; A. Biller, v. Calcarlaan 25; C. Borreman, Konijnenl.aan 23; W. Bos. Raap horstlaan 5; J. D. P. Veen. geb. Broekhuizen, v. Z. v. Nijeveltstraat 35: Wed. H. F. Wichers, geb. Dupuis. Ridderlaan 1; G. J. Werumeus Buning geb. Ensink en zoon, Binnenweg 10; J. Hoogland. Persijnlaan 10; J. v. d. Hoorn, v. Bergenlaan 6; A. Jager. Teyllngerhorstlaan 1; T. C. Kalkman, v. Z. v. Nijeveltstraat 176; N. Kolc. Wittenburgerweg 78; T. M Kraaij- vanger. Wittenburgerweg 184; F. A. Krechting, Oud-Wassenaar 1; C. J. v. Leeuwen. Rijks straatweg 687; M. J. v. Leeuwen en gez.. v. Z. v. Nijeveltstraat 67; C. M. v. Noort. Oostdorper weg 99; J. Noordhof f. Buurtweg 63; L. Ouds hoorn, Langstraat 18a; M. Oudshoorn, Acacia laan 13; M. A. Pardow, Teyllngerhorstlaan 1; M. A. E. Parlevliet. Wltenburgerweg 104; W. P. Paternotte, Storm v. 's Gravesandeweg 69; G. J. M. Raaphorst, Plein 12; F. H. v. Selm, Wit tenburgerweg 104; J. D. Schilt. Langsfraat 111; R. Smolensky en gez.. Persijnlaan 10; H. T. P. I v. d. Vathorst. Langstraat 90; I. Csertus geb. j Vass, Hazelaan 13; G. Walbrück, Schouww. 72. Vertrokken: A Knol, n. Den Haag, Lekstraat 183; A. Schwarzer, n. Rotterdam, Heemraad - HEDEN. Oud-Hortuszicht: Uitvoering Mondaccor- deonclub „K. en G.". 8 uur nam. Vrijdag. Nutsgebouw: Evangelie prediking, 8 u. nam. N.V. Leldsche Wolspinnerij: Buitengew. alg. verg. van aandeelhouders. 11 uur voorm. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Qe- neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Paljas". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Hollywood Hotel". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „M'n man ls detective". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Ik ben een dief". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur, Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Zeeduivels". Zondag doorl. voorstelling 2—7 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): 8 uur nam. „Oekraïne". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Juni t/m. Vrijdag 1 Juli a.s. waargenomen dooi de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Surséance van betaling: 23 Juni voorloopig surséance van betaling verleend aan Nicolaas Parlevliet. Sr. reederij en haringexport te Katwijk aan Zee. Verhoor Maandag. 19 Sept. ter raadkamer der arr. recht bank te Den Haag. Bewindvoerder Mr. M. B. Vos te Leiden, 23 Juni definitief surséance van betaling ver leend aan de Handelsvenn. onder de fa. Gebr. Blonk, Leiden, en haar leden, P. J. Blonk, Oegstgeest en F. M. Blonk, Oegstgeest. voor den tijd van één jaar. 23 Juni definitief surséance van betaling ver leend aan de Handelsvenn. onder de fa. Gebr. Blonk en Zonen. Leidschendam. en haar leden N. J. Blonk, Leidschendam, C. W. Blonk, Leid schendam, A. J. Blonk, Leidschendam. P. J. Blonk, Oegstgeest en F. M. Blonk, Oegstgeest, voor den tijd van één jaar. U itgesprokèh: W. Kloot, Alphen a/d. Rijn, Prins Hendrik straat 184. R.C. Mr. W. G. F. BorgertaoXf Mul der. Cur. Mr. C. B. van Heijst van Romunde te Alphen. H. Rovers, bloembollenhandeaar. Hillegom. Stationsweg, thans Loosterweg II 21. R.C. Mr. A. L. M. van Berckel. Cur. Mr. A. van Blcrkom. Haarlem. W. Heesterman, rijwielhandelaar, Aalsmeer. Luwte 37. R.C. Mr. A. L. M. van Berckel, Cur. Mr. B. Slingenberg, Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief T. Vreeken, Haarlemmermeer. D. C. S. te L. - Langeraar, Utrecht, Amers foort, Apeldoorn, Zwolle. Meppel, Assen. Gro ningen, Bedum, Middelstum. 245 K.M. C. de R. te N. V. - Hillegom, Lisse. Leiden, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenberg. Oudenbosch. Bergen op Zoom. Krabbendijke, Goes. Middelburg. 186 K.M. Hlllegom. Leiden, Utrecht, Vianen, Leerdam, Ameide. Schoonhoven, Haastrecht, Gouda. Bodegraven, Lelden, Hillegom. 176 K.M. De boot RotterdamMiddelburg vertrekt in Rotterdam van de Oosterkade des morgens om 9 uur. Fietsen kunnen worden meegenomen. De reis kost enkele reis f. 1.35 cn retour f2.25; rijwielen f. 0.25. Z. B. L. - U behoeft geen formaliteiten te vervullen. G. J. te L. Borax en suiker in gelijke dee- len vermengd neerleggen J. v. L. te L. Voor Noord-Brabant zijn geen wegenkaarten meer noodig. singel 44; C. J. v. d. Holst. n. Velsen-Santpoort, Haringerweg 1; M. C. v. Kuijen, n. Den Haag, Westerparkstraat 36; E. B. M. Huls. n. Olst, Onze Lieve Vrouwe-Pens. 1; A. G. H. v. Els- wijk, n. Monster. Leuningjes 42; M. Timmer mans. n. Veen (N.Br.), Wielstraat 95; Wed. M. Sabota, geb. Fritsch, n. Graz (Oostenr.); H. J. v. Beek. n. Nieuwkoop, Zuideinde A 47; M. E. A. Mathys, n. Neuve Ville (Zwitserl.); A. F. Kas, n. Den Haag. Wllh. v. Prulssenstraat 73; A. v. d. Zande, n. Leeuwarderadeel, Huizum, Verl. Schans 2; J. L. Remmerswaal. n. Den Haag, Altingstraat 217; J. J. L. M. Loonen, n. Breda, Rozenplein 15; J. W. Stolk, n. Gouda, Cronjé- straat 27; J. W. de Snoo, n. Hendrik Ido Am bacht, Vrouw Gielenweg 29; B. C. H. v. Straa- ten, n. Wehl, E. 25; A. J. Roersma, n. Den Haag Doornikschestraat 2; A. v. Erk, n. Den Haag, Gevers Deynootweg 134; B. B. Hosrnan en gez., n. Heemstede, Binnenweg 132; H. Lapré, geb., Midderlgh en gez., n. Den Haag, Gevers Dey nootweg 27; M. E. Turk, geb. Mollers, n. Lei- muiden: T. Nieuwstadt- en gez„ n. Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 421; M. M. Roloff, n. Den Haag. Rusthoekstraat 52; J. E. A. Brandt, n. Zoeterwoude. H. Rijndijk F 237; C. A. Koot, n. Noordwijk, Sancta Maria; B. Vonk, n. Wou- brugge, Voorstraat B 147; W. P. Scheffer en gez., n. Voorburg, v. Heeswijkstraat 96; M. Braham. n. Den Haag, Loosdulnschekade 247. Burgeljjke Stand Geboren: Johannes Isaac, z .van G. Hoeve- nagel en W. Koedood; Adriaan Peter. z. van A. M. C. Stok en M. C. J. v. d. Klaauw. Overleden: Max Eduard Kljlstra, 22 jaar, ongeh.; Elisabeth Catharlna Hendrika v. d. Haar, 53 jaar, echtg. v. A. A. F. Vogelpeel; Tedde Hijlkes Hijlkema, 52 Jaar, echtg. v. A. C. de Jongh; Hendrik v. Harten. 1 jaar: Lupko Roelfsema, 50 jaar, echtg. v. A. Snoek. Ondertrouwd: C, Ooijendijk en C. de Greef; P. A. Catijn en A. Noordermeer. Getrouwd: P. Dekker en I. Plomp. De collecte ten bate van het op te richten Dierentehuis aan den Rijksstraat weg alhier heeft f. 1516.84 opgebracht. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6