Budge en Austin in de finale LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 30 Juni 1938 Demifinale L.Y.B.-Sleuieis U.V.S. 3-Zuiderkwarffier i SPORT TJOKLAT FABRIEK TJOKLAT „merken" 5 Cts. TJOKLAT DE LUXE REEP GRATIS. Voor Dammers Het tournooi te Wimbledon THIJS IJS E1A DE VREEMDE VULKAIAEiï TWJ~7, LUCHTVAART WIELRENNEN. Ronde van Oude Wetering. J. Demmenie (amateur) winnaar. De door de Zuld-Hollandsche Wieier Federa tie georganiseerde wegwedstrijd voor amateurs en onafhankeHJken is een groot succes gewor den. Te twee uur stonden 92 renners aan den start voor een rit over 102,2 K.M. Alvorens te vertrekken werd allereerst de kampioen van Nederland, J. Hofstede uit Gouda, in dc bloe metjes gezet. Van start af moesten de reners tegen een hevigen wind in beginnen. Er kwam reeds direct teekening in den strijd daar zich de sterkeren spoedig naar voren werkten. Het ruim drie kilo meter lange stuk aan de Ringvaart ging alles voor den wind en de derailleurs werden in wer king gesteld, hetgeen een ware slachting in de gelederen beteekende. Met een tempo van 56 K.M. per uur stormden de renners over den weg en zoo vormde ziel} 'n kopgroep van vijf renners n.l. B. de Graaf, de bekende stayer, A. de Korver, J. Demmenie. Cools en de van vorig Jaar goed bekende amateur C. Vis uit Leimui- den. Daarachter kwam een peleton, waarin de bekende renners J. Hofstede, Reuter. Houtman, wydenes, Vethaak, Riethoven en van Rooyen. In de eerste ronde over 7,6 K.M. noteerden wij reeds zeven uitvallers. Het tweede peleton ging in de tweede ronde er een schepje opgooien om te trachten de wegloopers te achterhalen en wy noteerden voor den wind een snelheid van 58 K.M., waarbij verschillende renners moesten lossen. Tot op zestig meter wisten zy de weg loopers in te loopen doch toen begonnen deze onder leiding van de Korver weer uit te loopen. Laatstgenoemde renner deed ons versteld staan van zijn kunnen door het tempo voor den wind bij te houden, zonder derailleur, waarvan de anderen wel voorzien waren. Ronde na ronde werd in dit helsche tempo afgelegd en er begon teekening in het veld te komen. Zoo zagen we J. Engel, van groep tot groep naar voren komen, evenals Theuns uit Princenhage. In de vijfde ronde werden een zestal renners ingeloopen door de kopgroep en zij hadden toen dus een achterstand van ruim TM K.M. Nog konden zij dit niet houden en verdwenen zij stuk voor stuk uit den kop. B. de Graaf was de eerste, die het slachtoffer werd van het tempo der wegloopers en terugviel, evenals Cools uit Tilburg, terwijl zich nu een groep vormde bestaande uit de renners Vis, de Korver. Dem menie en L. Motké. In het tweede peleton be vonden zich o.a. de Leidenaars Riethoven en van Rooyen. terwijl daarachter in een groep o.a. de Leidenaar Schuller meereed. Het aantal renners, dat zich nu nog in den wedstrijd be vond. was slechts 36 man, wel een bewijs dat het hard ging. Onder de opgevers bevonden zich o.a. ook Hofstede, die een lekke band kreeg. W. Reuter Cools, van der Star. Anneese e.a. In de laatste ronden kon ook C. Vis het niet houden evenmin als Motke en alleen Demmenie en de Korver bleven over, die het tegen de achtervolgers best konden bolwerken met hun voorsprong van ruim 800 meter. In de eind sprint won Demmenie met gering verschil, ter wijl daarachter Vethaak alleen doorkwam en de derde plaats bezette. J. Engel verrichte een fraaie prestatie door Houtman in de sprint te kloppen, terwijl Motké in de volgende groep won. Dc einduitslag was als volgt: 1. J. Demme nie. R'dam, tijd 2 uur 36 min. 37 2/5 sec.; 2. A. dc Korver; 3. T. Vethj^ak, Vlaardingen. 4. j. Engel. Adam; 5. W. Houtman, den Haag; 6. 6. L. Motké. A'dam; 7. C. Wijdenes, Ouderkerk; 8. Steenbakker, den Bosch; 9. J. Klinkenberg, Bennebroek; 10. P. Kors, A'dam; 11. A. Bos- ma; 12. J. Verhoef. Utrecht; 13. J. Theuns. Princenhage; 14 B. v. d. Stel, A'dam; 15. C. Joosen. Made; 16. J. Bosland, A'dam; 17. E. de Jong. Gouda; 18. J. Hendriks. Utrecht; 19. J. v. d. Kiev. R'dam; 20. G. Heslinga, den Haag; 21. J. Wiilemse, Gouda; 22. P. Könst, Uithoorn. "N.V. HOILANOSCH ZWITSERSCHE CHOCOLADEfABRIEK 3673 van onze TJOKLAT DE LUXE 5 Cis. REEPEN Voor 7 van deze TJOKLAT „merken" verstrekt Uv/ winkelier U een (Oeze aanbieding bli|ft voorloopig geldig tot nadere aankondiging^ (Ingez. Med.) Alle correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nie, Soestdijkschekade 162. 's-Gravenhage. Oplossingen binnen drie weken na publicatie. Probleem No. 4096. Zwart 6 sch. op: 6. 8, 9, 25, 36, 38, dam op 4. Zwart. NIEUW SWIFT. VOETBAL. VERTREK VAN HET INDISCHE ELFTAL. Vanmorgen om half acht is het Nederlandsch Indische voetbalelftal, dat aan de wereldkam pioenschappen heeft deelgenomen, na zijn ver blijf in Nederland uit Den Haag weer naai Indië teruggekeerd. Ondanks het vrij vroege uur was er tamelijk veel belangstelling, waarbij uiteraard de Indi sche kolonie te Den Haag het sterkst vertegen woordigd was. Van de zijde van den K.N.V.B. waren bij het vertrek aanwezig de heeren Boeljon en Staal, van de technische commissie de heer Mundt, terwijl natuurlijk ook een vertegenwoordiger van H.B.S.. de club die de Indische spelers zoo gastvrij ontvangen heeft, de heer Schwenke, aanwezig was, evenals de trainer. Bob Glen- denning. Na een hartelijk afscheid vertrok het gezel schap met den gewonen D-treln naar Genua, vanwaar met de „Christiaan Huygens" de reis wordt voortgezet. OM DEN DAGBLADENBEKER. Op een der mooie velden van het Gemeente lijk Sportpark te Heemstede werd gisteravond voor den Dagbladenbeker gespeeld tusschen Haarlem's Dagblad en Leidsch Dagblad. Onze stadgenooten, die den sterken, schuin over het veld staanden wind tegen hadden, ontplooiden direct een goed sluitend combinatiespel en hoe wel de Haarlemsche verdediging uitstekend werk deed. kon zij niet verhinderen, dat met de rust de stand 20 voor de gasten was. In de tweede helft drong Haarlem onstuimig op en nadat by een Leidschen aanval den stand op 30 was gebracht, lukte het de Haarlemmers tegen te scoren. Even leek het of L.D. verslapte, doch het laatste kwartier ging de strijd weer gelijk op en met een verdiende 31 overwinning voor Leiden kwam het einde. De stand luidt thans: Haagsche Courant 2 2 0 0 82 4 Leidsch Dagblad 2 1 0 1 4—6 2 Haarlem's Dagblad 2 0 0 2 26 0 By de sprintwedstryden in den Haag op de Boorlaan. georganiseerd door de Haagsche Ren nersclub Hollandia hebben twee Nieuw Swift- leden een fraai succes geboekt. In de categorie nieuwelingen reden J. Hintbergen en Joop Laven mede, waarbij laatsgenoemde de tweede en Hintzbergen de derde plaats wisten te bezetten. Beiden togen met een paar fraaie pry zen, na te zijn toegesproken door den Voorzitter van het Comité van Volksfeesten huiswaarts. Hedenavond zal de derde competitiewedstrijd worden verreden, bestaande uit een peleton- wedstrijd voor alle categorieën. Start 7 uur. WATERPOLO. UIT ALPHEN. De wedstrijden tusschen L.Z.C. en Boskoop zijn niet doorgegaan doordat de Boskoopers niet zijn opgekomen. POELMEER I—R.Z.C. I 1—2. De thuisclub verscheen met een Invaller; de gasten waren geheel volledig toen scheids rechter v. Aelst de ploegen te water floot. R.Z.C. was in het begin licht in de meerder heid. Bij een aanval op het Poelmeer-doel sprong de bal tusschen mid-voor en mid-achter weg en werd direct op fraaie wijze door den snellen Hoving in het doel geslagen. Kort daarop scoorde R.Z.C. op dezelfde wijze haar tweede doelpunt. Niet ontmoedigd trok Poelmeer nu ten aanval, waarbij het R.Z.C.-doel eenige malen aan een doorboring ontkwam. Een periode van gelijk opgaand spel volgde. Bij een Poelmeer- aanval schoot Hendrikxs ln volle vaart in eens in. Een schitterend doelpunt. De rust kwam met een stand 21 voor R.Z.C. Na de rust hetzelfde aantrekkelijke spel. De thuisclub wierp zich met volle energie in den strijd, maar hoewel de R.Z.C. bü tijden geheel óp eigen helft werd teruggedrongen, kwam de gelijkmaker niet, zoodat deze buiten gewoon sportieve wedstrijd in een kleine over winning voor de Rotterdammers eindigde. AUTOMOBILISME. CONCOURS VAN KOETSWERKEN EN KAMPEERAUTO'S Zaterdag a.s. te Schevcningen. Voor het concours van koetswerken en kam peerauto's, dat Zaterdagmiddag a.s. als onder deel van de herdenking van het veertigjarig bestaan der K.N.A.C. wordt gehouden op het gemeentelijk parkeerterrein en het daarvoor gelegen gedeelte van den Boulevard bestaat in de kringen der automobilisten zeer groote be langstelling. Alle voorteekenen wyzen er op, dat het concours ditmaal nog aantrekkelijker zal worden dan het vorig jaar en tevens het grootste zal zijn dat ooit door de K.N.A.C. is georganiseerd. Het vorig Jaar, toen reeds over een zóó groote ruimte kon worden beschikt, dat het niet noo- dig was de inschrijving te beperken, waren 182 auto's ingeschreven. Op het jubileumconcours van Zaterdag zullen niet minder dan 205 auto mobielen om de schoonheidsprijzen kampen. Zy zyn over 47 merken verdeeld, hetgeen dus beteekent dat men een vrywel volledig over zicht zal krygen van den tegenwoordigen stand der internationale automobiel-industrie. Die 47 merken zijn namelyk als volgt verdeeld: 18 Amerikaansche. 10 Duitsche, 10 Engelsche. 6 Fransche, 2 Italiaansche en 1 uit Tsjecho Slowakye. Vrijdagavond 7 uur: Terrein: Zoeterw. Singel Entree 10 cent. - Rijwielstalling a 5 cent. 3689 (Ingez. Med.) U.Y.S. III—ZUIDERKWARTIER I. Morgenavond speelt Zuiderkwartier I in de volgende opstelling tegen U.V.S. III op het N.B.L.O.-terrein. Doel: P. v. Staden; achter: L. Rysdam en C. v. d. Burg; midden: A. Kapaan, C. J. v. d. Wilk en I. Arnoldus; voor: J. Nieuwen- burg, C. Arnoldus, G. Houps, H. Ladan en L. Breedeveld. U.V.S. III komt als volgt uit: doel: H. Bos boom; achter: H. Tisseur en G. den Daas; mid den: P. Kettenis. G. Kraijenbrink en A. Lepe laar; voor: J. J. Nyeboer, P. C. Onvlee, P. God schalk, A. v. Egmond en Th. Hopstra. Zooals te verwachten was heeft Budge zich in den eindstrijd van het Wimbledon- tournooi geplaatst. Dat ook Austin dit zou doen. was nog geenszins vaststaand. Maar de Engelsche kampioen heeft zich gisteren tegen den Duitseher in een vorm getoond, welke hy waarschijnlijk nog niet in zyn tennisloopbaan heeft bereikt. Ilenkel speelde in het geheel niet slecht hy speelde zooals men dat van hem ver wachtte, maar Austin overtrof hem geheel en behaalde op het tot dc laatste plaats bezette centre court een schitterende 62, 6—4, 60 overwinning, welke lang en mid werd toegejuicht. Het was de partij van den dag. Rustig, vol zelfvertrouwen speelde Austin, met een accu ratesse, welke machinaal aandeed. Met schit terende drives passeerde hy Henkei keer op keer, zonder den Duitsclier ook maar een schyn van cans te geven. Henkei speelde zoo zoo goed als Austin hem dit toeliet. Hij speelde constant, maar hy werd tot fouten gedwongen, vocral met zyn backhnndslagen. door het feil- looze plaatsen van den Engelschman. Kenkel won de eerste game. maar toen was Austin ingespeeld en won vyf games achter een. Henkcl kwam op 5—2, maar to-n maakte Austin de eerste set uit. In de tweede set fbid Henkei steeds de lei ding van 21 op 32 en daarna op 43. Hen- ktl sloeg toen harder en serveerde uitstekend. Maar Austin kwam op 44, won de negende game op Henkei's service en maakte de set uit In de laatste set bleef Austin onverstoorbaar spelen, Henkei won geen game. De geheele party had een uur geduurd. Budge had met den Zuid-Slavlschen Davis- bekerspeler Puncec geen moeite. Niettemin was de titelhouder geenszins in zijn besten vorm. Hij maakte veel fouten, vooral met forehand- slagen, maar in een uur was hy klaar met Puncec. Een verrassing leverde het heerendubbelspel op Sturgeon en Tuckett, een niet al te bekend dubbel uit Wales, wonnen op overtuigende wijze met C—6, 64, 64 van het geplaatste Tsjechische dubbel Menzel -Hecht. Wel had Men zei nog veel last van zyn geblesseerden enkel, maar de zege van de Engelscncn was alleszins verdiend. In het gemengd dubbelspel wonnen Ie titel houders mej. Marble en Budge zonde.- al to veel moeite van Helen Wills en Borocra. Ir. het damesdubbeispei schakelde het Zuid- Afrikaansehe paar. mevr. Heine-Miller en mej. Morphew de Engelsche dubbel mej. James en mej. Stammers uit. De uitslagen zyn: Heerenenkelspel, halve eindstrijden: Austin (Engeland) sl. Henkei Dnitschland6—2, 6—4, 6—0; Budge (V.S.) sl. Puncec (Zuid-Slavië» 6—2, 6—1, 6—4. Heerendubbelspel, derde ronde: Sturgeon en Tuckett (Eng.) sl. Hecht en Menzel (Tsj.-Sl.) 86, 64, 64; Kukuljevic en Pallada Zuid- Slavië) sl. Mulliken en Piercey (Eng.) 64. 6—6. 5—7. 64. Kwart eindstryd: Hughes en Wilde (Eng.) sl. Cejnar en Malfroy (Tsj.-Sl.—N. Zeeland) 6—8, 6—2, 6—2, 7—5. Damesdubbelspel, kwarteindstryden: mevr. Mathieu en mej. Yorke (Frankr.-Eng.) sl. mej. Scriven en mej. Lizana (Eng.-Chili) 7—5. 64; mevr. Heine Miller en mej. Morphew (Z.-Afr.) sl. mej. James en mej. Stammers -Eng.) 64, 62; mevr. Henrotin en mevr. Andrus 'Fr.— VS.) sl. mej. Saunders en mej. Scott (Eng) 6—0, 6—2. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: mej. Fa- byan en Henkei (V.S.-Dld.) sl. mej. Wheeler en von Metaza (V.S.-Dld.) 6—4, 6—3; mej. Wynne en Boussus (Austr.-Fr.) sl. mej. Hay- lock en Sherwood (Eng.) 61. 6—3; mej. Coyne en Brugnon (Austr.-Fr.) sl. mej. Ingram en Blllington (Eng.) 64, 5—7, 12—10; mevr. Heine-Miller en Oliff (Z.-Afr.—Eng.) sl. mej. Whitmarsh en Wilde (Eng.) 6—1, 86; mej. James en Russell (Eng.-Argentinië) sl. mej. Heeley en Butler (Eng.) 7—5, 4—6, 6—1. Kwarteindstrydmej. Marble en Budge (V.S.) sl. mej. Helen Wills en Borotra (V.S.-Fr.) 6—1. 64. 48 Wit. Wit 9 sch. op: 17, 27, 30, 31, 32, 34, 37, 43, 44, dam op 21. Probleem No. 4097. Zwart 9 sch. op: 7, 12, 13. 15, 16. 17. 18, 19 en 22. Zwart. 1 2 8 4 8 PRINS BERHARD VOETBALTOURNOOI. Gisteravond werd onder groote belangstel ling het Prins Bemhard tournooi gehouden, hetwelk de volgende resultaten opleverde: PhebePniël 10; RehobothSamuel 50; NomategKunst en Genot 60; Nomateg Rehoboth 00 (R. wint met strafschoppen). Finale; RehobothPhebe 31. De K.V. Rehoboth legde beslag op den wis selbeker. terwijl de K.V. Phebe een bronzen medaille won. 13. Thijs stond nog steeds in de werkplaats, daar diep onder dien grond en luisterde naar het verhaal van professor Atomijn, dat hij nogal vreemdsoortig vond. „Maar waarom", vroeg hij, „bent U in dit geheimzinnige dal gaan werken?" „Dat deed ik", sprak de professor, „opdat niemand er iets van zou merken er zijn een paar roover.s, o'ie mij bespieden bij al het werk, dat ik verricht; zij willen mijn uitvinding stelen en dat zou heel erg zijn, want dan wordt er onheil mee .gesticht. Daarom maakte ik hier deze onderaardsche kamers en vertrekken; den eigenlijken ingang kan niemand ontdekken Maar, terwijl zij zoo redeneerden en praatten, vergat Thijs heele- maal dat hij den armen oom Brom bij het gat had achtergelaten. Die zat daar maar en wachtte, meer dan een uur; gelukkig was de nacht niet al te guur en hy had het zich op het hek gemakkehjk gemaakt. Hy had de opening al dien tijd heel geduldig bewaakt, maar nu vond hy het toch niet prettig meer. „Kom kom, kom kom", zuchtte hy, „ik daal ook eens door die opening neer; misschien zit Thijs wel, daar beneden, in heele groote moeihjkheden. VETERANENWEDSTRIJD QUICK BOYS—A.S.C. Hedenavond te half acht spelen de Quick Boys en A.S.C.-Veteranen een wedstrijd op het Quick Boys-terrein te Katwyk. VETERANENWEDSTRIJD TE BOSKOOP. Onder zeer groote belangstelling en onder de vroolyke tonen van de harmonie „Excelsior" had gisteravond, nadat de burgemeester den al- trap had verricht op het Boysterrein te Boskoop een wedstryd plaats tusschen de Oost- en West- kanters, uit die gemeente, oud-voetballers, ai Jaren geleden op non-activiteit gesteld. Na een spannenden stryd, waarby menigmaal door het talryk publiek hartelijk werd gelachen, bleek, dat de partyen vrijwel tegen elkaar opge wassen waren. Uitslag 33. Zooals vermeld, is de helft van de opbrengst der entreegelden bestemd als bydrage in het fonds voor de stichting van een eigen gebouw voor de vereenlging „Het Groene Kruis' 46 47 48 49 60 Wit. Wit 9 sch. op: 21, 25, 26. 28, 30, 31, 33, 33 en 47. Probleem No. 4098. Zwart 9 sch. op: 8. 9, 10, 13, 15, 17, 18, 25. 27. Zwart. 1 2 3 4 6 DUIVENSPORT. „DE ZWALUW" (Voorschoten). Door bovengenoemde vereeniging werd met tien duiven deelgenomen aan het nationale concours St. Vincent (Prankryk', waarvoor 1839 vogels gezet waren, die Vrydag j.l. om 1 uur in vryheid gesteld werden met Z.O. wind. Afstand tot Voorschoten ongeveer 1040 K.M. De eerste vogel werd Zondagmorgen ge constateerd door J. Verhoeven om 6 u. 50 min. 23 sec., die eveneens de tweede om 7 u. 2 min. 25 sec. klokte. By het sluiten van het conocurs waren geen andere duiven thuisgekomen. PAARDENSPORT. CONCOURS HIPPIQUE TE WASSENAAR. Voor het op Duinrell te Wassenaar te houden concours-hippique op Zaterdag en Zondag a.s. blykt groote belangstelling te bestaan van de zyde van het paardenminnend publiek, zoodat er weer heel wat te genieten zal zyn. Het programma van Zaterdag bevat een lichte cross en lichte dressuur, een springcon cours M., dressuurproef en concours schoonste rypaard. Voor Zondag een springconcours B., duoklasse^ dressuurproef M„ springconcours Z. Bovendien zal het mitrailleur-peleton van het tweede regiment huzaren een demonstratie geven, terwyi verder de Olympische ruiters een dressuurproef zullen afleggen. In het program is voorts een nummer land- bouwtuigpaarden ingelascht terwyl de lande- ïyke ryvereeniging „Koningin Emma" ook nog een demonstratie zal geven. BILJARTEN. BEUK—JONG ELING Morgenavond te 8 uur wordt een wedstrijd ge speeld van 500 car am b. cadre in café F. Velt- man tusschen J. Th. Beuk alhier en C. Jonge ling (Den Haag). Wit 9 sch. op: 24. 28. 33. 36, 38, 41. 43 47 en 49. Wit begint en wint. In probleem no. 4096 van M. v. Veen (2e publicatie) is op geestige wyze een motief be werkt, dat navolging verdient. Dit motief wordt zeer weinig aangetroffen, wit heeft in dit pro bleem drie schijven meer dan zwart, doch na eventueel 4339 kan zwart de remise forcee- ren, bewerkt met gelyk aantal schyven ver dient natuurlijk de voorkeur. Het tweede pro bleem is een meer eenvoudig slagzetprobleem van een Franschen auteur, het derde eveneens een tweede publicatie, is van den bekenden problemist P. Kleute. is iets dieper, dit doet zien hoe in een eenvoudigen natuurlUken stand een fraaie winst mogeiyk is. Oplossing probleem no. 4088. Wit: 32—27. 28—23, 27—22, 25—20, 42—37, 43—39, 39x19. 45x5. Zwart: 26x46. 19x28. 18x27, 15x24. 46x32, 32x40, 13x24. Oplossing probleem no. 4089. Wit: 27—21, 28—22. 50-44. 39—34. 33—33. 33x2, 2x4. Zwart: 16x27. 27x18, 35x49. 30x28. 49x41, 24x33. Oplossing probleem no. 4091. Wit: 24—29. 29x7, 32x27, 34—29. 29x29. Zwart: 37x46, 2—11, 46x23, 11x24. Oplossing eindspel no. 4092. Wit: 14—10, 10—4, 27x16, A 4—22, 22—36. Zwart: 29—34. 16—21, gedw. 34—39. 39—43, 4348 of 4349 verliest. Wit: A 10—4. 37x26. 4—10. Zwart: 2933. 2631. 33—38. 3843. en nu wint 10—32. 32—27 of 32—37. Oplossing eindspel no. 4093. Wit: 4—9. 9—3. 5—37. 3—25, 41—37, 25—48 wint. Zwart: 48x31. 31—42, 42x31, 31—48, 42x31. Goede oplossingen van N. v. Blom Jr., Leiden, J. K. Heyl, Warmond. Correspondentie. Deze eenvoudige eindwed- stryden zyn leerzaam voor het praktische spel, veel dammers maken te weinig studie van het eindspel. DE POSTVLUCHTEN. Vanmorgen om 6 uur is de „Oehoe" van Schiphol naar Indië vertrokken met gezag voerder van Veenendaal. Meegenomen wordt 119,018 kg. vracht. 346,894 kg. briefpost 9.150 kg. pakketpost. Zeven personen hebben voor deze reis geboekt Vanochtend is de ..Reiger" van het vliegveld Tjililitan naar Nederland vertrokken. Her toe stel vervoert 213 kg. post. 2 kg. pakketpost en 103 kg. vracht. Voor tusschentrajecten zyn 10 passagiers geboekt. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11