ZWANENBERG lWOfifó IfiCÉfytvCJtdfó BINNENLAND LEIDSCH OAGRi AD - Derde Blad Donderdag 30 Juni 1938 HEEMAF DE NIE Padvindersdefilé op Paleis Soestdijk Ook het de Koningin slaat schouwspel gade GEMENGD NIEUWS DAGBLADRECLAME De toestand van Prinses Juliana. In verband met het bericht omtrent een lichte ongesteldheid van Prinses Juliana verzoekt men ons mee te deelen. dat H. K H hoewel thans geheel hersteld, voor zichtigheidshalve het paleis nog niet ver laat. VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. Congres van den Centralen Bond van Transportarbeiders De derde dag. In de gisterochtend te Groningen voort gezette zitting van het congres van den Centralen Bond van Transportarbeiders, liad allereerst de verkiezing plaats van het hoofdbestuur, waarvan de uitslag was. dat bij eerste stemming wer den uitgebracht 229 geldige stemmen waar van de volstrekte meerderheid verkregen de heeren F G. van Duuren, J. Melk, W. H. L. Nauta, J. A. Brandsteder, C. P. Daminc en R. Plooyer, terwijl een herstemming iusschen de heeren F. Heystra en A. E. van Duyn de verkiezing van eerstgenoemde uitwees. De afdeelingen Amsterdam. Rot terdam en Den Haag. werden zonder dis cussie genoemd als die welke een lid moe ten aanwijzen voor de commissie van ar bitrage. Onder de ingekomen voorstellen was er een viertal van het hoofdbestuur betref fende de organisatie, waarbij verschillen de wijzigingen in de statuten worden aan gebracht, o.a. dat ook niet-leden van den bond tot eerelid kunnen worden benoemd. Deze voorstellen werden na toelichting, door het hoofdbestuur zonder stemming aangenomen. De heer Smeding bracht, als rapporteur van de contributiecommissie verslag uit over een 26-tal voorstellen betreffende de contributie-regeling. Naar het oordeel der commissie kwamen hiervan elf voorstel len voor verdere behandeling in aanmer king. Uit de nader hierop gegeven toelich ting bleek, dat in drie jaar tijds. waarin stakingen voorkwamen, een bedrag van f. 3.550.000.is uitgegeven. Sedert dien maakt de bond een iaarlijksche reserve van f. 225.000.—. doch dit is een gevolg van de weinig voorkomende conflicten. Er zijn nu in totaal 11150 werklooze leden. Zou men thans zooals de voorstellers wenschen tot een contributieverlaging voor deze leden overgaan, dan zou dit bij een ver mindering van de 70 cent, welke nu ge middeld per week per lid wordt gevraagd, aan den bond bedragen kosten varieerend van f. 86.000 tot f. 275.000.—De rappor teur achtte het onverantwoordelijk tot een dergelijke contributieverlaging over te gaan Hierop werd het advies van de commissie aangenomen, zoodat alle voorstellen dien aangaande werden verworpen. De heer Smeding bracht vervolgens ook rapport uit namens de uitkeeringscommis- sie. Conform het advies van de commissie werden de ingediende voorstellen met be trekking tot de ziekteuitkeeringen verwor pen. daar ook hier de bedragen, variee rend van f. 30.000.tot f. 70.000.welke ermede gemoeid zouden zijn te hoog ge acht werden. Eveneens werd verworpen een voorstel betreffende de ongevallen-uitkee- ringen. Besloten werden de ingekomen voorstellen omtrent de pensioenen in han den te stellen van een commissie van on derzoek. Goedgekeurd werden de door het hoofd bestuur voorgestelde wijzigingen in het re glement van de werkloozenkas. Een aan tal door de afdeelingen ingediende voor stellen werd verworpen. Bij de overige voorstellen kwam o.m. nog ter sprake de voiming van jeugdgroepen, welke reeds bij een vorige gelegenheid een punt van be spreking uitmaakte. Het hoofdbestuur zegde toe opnieuw pogingen hiertoe in het werk ie zullen stellen. Het plan van het hoofd bestuur om voor 1939 een eigen maandka- lender uit te geven, leidde tot een geani meerde bespreking. Een voorstel om het lidmaatschap van de C.P.N. onvereenigbaar te verklaren met het bondslidmaatschao werd ingetrokken, nadat de voorzitter verklaard had de po litieke gezindheid van de leden niet aan banden te willen leggen. Wat betreft het voorstel tot het streven r.aar een internationaal verbod van nacht arbeid voor havenarbeiders, meende het hoofdbestuur hieraan niet te kunnen me dewerken omdat een dergelijk plan onuit voerbaar is. Eveneens werd ingetrokken een voorstel van verschillende afdeelingen om tot samenwerking met andere bonden te komen, nadat de heer Sormani betoogd had, dat de tijd voor een dergelijk samen gaan thans niet gunstig is. Namens het congres heeft de heer Kamp huis een dankwoord gesproken tot de afd. Groningen voor de verleende gastvrijheid en haar tevens gelukgewenscht met het 25-jarig bestaan. Nadat de tweede voorzitter, de heer C. T. G. Sormani eveneens de afdeeling Gro ningen voor de uitstekende verzorging van het congres had bedankt en er zijn voldoe ning over uitgesproken had. dat dit zoo uitstekend was geslaagd, werd het tiende congres van den bond gesloten. De bond telt thans 60 afdeelingen. Na de opening door den voorzitter mr. W. C. Wendelaar werd in de vergadering te Nijmegen van den Volksbond tegen Drankmisbruik het jaarverslag van den secretaris behandeld. De bond telt thans 60 afdeelingen. Van de zijde der regeering werd de sub sidie verhoogd met f. 1000. In 1937 werd een subsidie ontvangen van f.3672. ALs lid van het hoofdbestuur ter ver vulling van de vacature F. Baron v. d. Feltz uit Middelburg werd gekozen ir. F. J. B. Geers, eerstaanwezend ingenieur bij de Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage. Als op volger van den heer P. Mörzer Bruijns uit Rotterdam, die eveneens niet herkiesbaar was. werd gekozen mr. H. J. Santman uit Rotterdam. Hulde werd gebracht aan de beide aftredende bestuursleden. Tevens werd uit de vergadering geprezen de alge meen secretaresse mej. L. E. Tengbergen. Mr. S. J. v. d. Hoeven uit Almelo hield een voordracht over „Alcohol en snelver keer". De volgende algemeene vergadering zal te Rotterdam gehouden worden. De heer H. B. Berghuijs, uit Utrecht, be pleitte vervolgens meer samenwerking tus schen hoofdbestuur en afdeelingen in den Volksbond. Met algemeene stemmen werd de heer C. Mörzer Bruijns uit Rotterdam tot eere lid benoemd. De voorzitter kon zich vereenigen met het voorstel Nijmegen, om voor den bond een eigen vlag te doen ontwerpen. De voorzitter werd gehuldigd voor de goede leiding, welke deze geeft aan den bond. Mr. W. C. Wendelaar sloot onder alge- meenen dank de vergadering. Na een ge- meenschappelijken koffiemaaltijd in de Vereeniging werd een bezoek gebracht aan historisch Nijmegen. gebracht. Heden zal de eerste zending filmstrooken per vliegtuig op Schiphol aankomen. In de tweede week van Juli zal de synchronisatie der muziek haar beslag krijgen. Daarna volgt het mengen van het geluld, waarna tot de montage kan worden overgegaan. Men hoopt de film eind Juli klaar te hebben. Op 4 Augustus zullen de medewerkenden in een besloten voorstel ling in Den Haag van het resultaat kun nen kennis nemen. Het publiek krijgt de fiim voor het eerst in de feestweek in September te zien. tijdens welke de rol prent gelijktijdig in alle bioscopen zal draaien. (Ook in drie theaters te Leiden) In totaal heeft men ruim zeven maan den aan de film gearbeid. STOFZUIGER met den beroem den S.K. A. motor één model één prijs 3676 DE SULTAN VAN BOELOENGAN AANGEKOMEN. Met de Lloyd-rapide den boottrein van den Rotterdamschen Lloyd is de sul tan van Boeloengan hedenmorgen uit Mar seille in Den Haag aangekomen. Het doel van dit bezoek aan Nederland iss het bij wonen van het veertigjarig regeerlngsju- blleum van H. M. de Koningin. .ANCIENT ORDER OF FORESTERS. DE NATIONALE FILM „VEERTIG JAAR' Einde Juli gereed. die De nationale film „Veertig jaar' wordt vervaardigd ter gelegenheid van het komende regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, nadert haar voltooiing. Alle scènes, die in ons land spelen, zijn thans opgenomen. Zooals men weet, bevindt Otto van Neijenhof zich op het oogenblik in Ned.-Indië, om daar op verschillende plaat sen aanvullende opnamen te maken. Deze zullen de eerstkomende weken in gedeelten per vliegtuig naar Nederland worden over- Afscheid van den heer DL Susan als voorzitter. Gisteravond heeft in een in het Fores- tershuis te Amsterdam gehouden algemee ne vergadering van de Ancient Order of Foresters voor Nederland en België de heer M. Susan afscheid als voorzitter genomen. De nieuwe voorzitter, de heer A. de Hoop, die in een vorige vergadering als zoodanig werd gekozen, heeft in zijn openingsrede gewezen op de groote beteekenis van het werk van de Ancient Order of Foresters, vooral in dezen tijd. Na afhandeling van de huishoudelijke aangelegenheden, waarbij o.a. de jaarver slagen en financieele verantwoording van het „uitkeeringsfonds bij overlijden van de A. O F.", welks positie ondanks den ach teruitgang van den rentestandaard ver sterkt bleek, werden goedgekeurd, werd op plechtige wijze afscheid genomen van den scheidenden voorzitter. De heer A. de Hoop schetste het belangrijke werk. dat de heer M. Susan gedurende zijn bijna veertigjarig lidmaatschap van de A. O. F. voor deze organisatie en voor het algemeen belang naast zijn vele werk in andere belangrijke vereenigingen heeft gedaan. Daarvoor bracht hij den scheidenden voorzitter na mens alle afdeelingen van de A. O. F. in Nederland en België hulde en dank. Als blijvend aandenken bood spr. den heer Susan een passend geschenk aan. De secretaris van het hoofdbestuur, de K. RAPENBURG 10 TELEF. 25. (Ingez. Med.) heer S. Vleeschhouwer, die zoo veel Jaren met den afgetreden voorzitter heeft sa mengewerkt. sprak een persoonlijk woord. Hierbij deed hij mededeeling van een in gekomen schrijven van het bestuur van de High Court van de Ancient Order of Fo resters in Engeland, dat den heer Susan hulde bracht voor hetgeen hij in het be lang van de A. O. F. niet alleen in Neder land en België, doch ook in Engeland heeft gedaan. Er waren vele bloemen en andere blijken van waardeering en achting voor den scheidenden voorzitter, die na afloop der vergadering den afgevaardigden der aan gesloten courts gelegenheid gaf persoon lijk afscheid van hem te nemen. aan het hoofd en moest zii zich onder ge neeskundige behandeling stellen. De plaat selijke brandweer kon de boerderij niet behouden. Ook de inboedel de landbouw- inventaris en eenig kleinvee werden een prooi der vlammen. Vermoedelijk doordat het vuur uit do vuurpot, welke in het achterhuis stond te branden, op den vloer is gevallen, is gister middag brand ontstaan in de boerderij van den heer G. Wijnkaer te Heerhugowaard. De brand greep zeer snel om zich heen en werd krachtig aangewakkerd door den storm. De brandweer kon dan ook tegen het vuur niets uitrichten. De groote boer derij werd geheel vernield en van den in boedel kon niets worden gered. Ook de hooioogst, welke pas was binnengehaald ging verloren. Verzekering dekt de schade. 'EEN KWART EEUW NEDERLANDSCHE KRUIDENIERSBOND. Nadat in de eetzaal van de sociëteit *e Rotterdam de congrqessisten van den Ned. Kruldeniersbond de lunch hadden ge bruikt. verzamelde men zich ln de groote vergaderzaal, waar de herdenkingsverga- cdring ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den N.KB. werd gehouden. Onder de vele genoodigden bevonden zich o.a. de loco-burgemeester van Rotter dam, wethouder A. B. de Zeeuw, de vice- president van de Rotterdamsche kamer van koophandel, de heer W. G. A. M. van der Lugt. de voorzitter van de „Edeka" te Berlijn, dr. P Koenig. de secretaris van den Nederl middenstandsraad, J. Buckmann. de vice-president van de Haagsche kamer van koophandel, de heer T. Kropveld. het lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, mr. J. J. R Schmal, de voorzitter van den Nederlandschen grossiersbond, mr. W. G. Wendelaar en voorts afgevaardigden van de Chineesche economische studieclub te Rotterdam en vertegenwoordigers van diverse bevriende zustervereenigingen. Hierna sprak de heer P. v. d. Linde een herdenkingsrede uit. O. m. spraken hierna nog woorden van gelukwensch de heeren A. B. de Zeeuw, dr. P. Koenig en Kropveld. De voorzitter sloot hierop de vergadering. De dag werd met een feestelijke bijeen komst besloten. JONGEN TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks kwart na acht liepen twee jongens achter elkaar langs den waterkant aan de Ertskade bij den z.g Paardenhoek te Alkmaar. Plotseling hoorde de voorste een plons en hulpgeroep en be merkte tot zijn schrik, dat zijn kameraadje de 14-Jarlge M. R.. wonende in de Rlouw- straat ln het water spartelde. Deze kon niet zwemmen en daar de plaats waar het ongeluk plaats vond tamelijk afgelegen is duurde het gerulmen tijd voordat hulp kwam opdagen. In tusschen was de drenke- iwF !n de dtepte verdwenen. Na eenlgen tbd dreggen haalde men het lijk naar boven. DE „THAMES 3" VLOT. De gestrande zeelichter „Thames 3" is gisterochtend door de sleepboot „Holland" van Mullers sleepdienst ln Terncuzen vlot gebracht. De „Thames 3" en de „Thames 6" zijn daarna door de sleepboot „Security" op sleep genomen en naar Londen vertrokerl. 1754 ungez. Med.) 8CHFVFNINGEN THANS BEREIKBAAR OVER AUTOWEG. De nieuwe autoweg welke thans in wor ding is tusschen UtrechtGoudaVoor burg en Schveningen is gisteren weer voor een gedeelte opengesteld. Dc Haags- he wethouder voor Publieke "Werken, if. L. Feber, heeft namens het collega van B W. van 's-Gravenhage, het 2 K.M. lange gedeelte van de Van Al- kemaöelaan te Den Haag naar Schevenin- gen oengestel d. Dit nieuwe gedeelte vormt een belang rijke toegangsweg langs de nieuwe kazer nes, dwars door de duinen naar het Ge vers Deynootplein. („Tel.") Verkenners en Welpen trekken langs den jarigen Prins. Sedert de geboorte van H. K. H. Prinses Beatrix hebben wij niet meer een zoo groote menigte verzameld gezien voor het witte paleis als op 's Prinsen verjaardag. Ieder uit den omtrek, die maar even ge legenheid vond „uit te breken", scheen zich naar het Faleis begeven te hebben om er het padvindersdéfilé bij te wonen. Ook op de zijwegen van den grooten weg naar Amsterdam was er bijna geen door komen aan: daar waren leiders en leid sters bezig de meer dan tweeduizend ver kenners en welpen op te stellen, die straks de inrijpoort van den Soestervleugel zou den binnentrekken. In ordelijke rijen van 'der werden ze opgesteld en toen de beide hoofdcommis sarissen zich naar het paleis begaven, ston den ze klaar om met stevigen pas de rijks politiemannen te posseeren, die de Ingan gen bewaakten en alle ongeuniformden onherroepelijk afwezen. De hoofdcommissaris van de N.P.V., de heer A Oosterlee. die de hem onlangs ver leende hoogste padvindersonderscheiding, den zilveren wolf. droeg en de hoofdcom missaris van de katholieke verkenners, mr. René Höppener, betraden het bordes van den Baarnvleugel om den Koninklijken Commissaris, Z K.H Prins Bernhard, die in commissaris-uniform was gekleed, de wenschen van de beweging aan te bieden. Het zal voor beide commissarissen een aangename verrassing zijn ge weest, dat H, M. de Koningin, die ten pa'eize Soestdijk vertoefde, het défilé wilde bijwonen. H. M. de Koningin, gekleed in donker lila costuum en grijzen mantel, nam naast den Prins met de beide commis sarissen op het bordes plaats en toen trok de Soester harmonie, een vroo- üjken marsch blazend, de onri'laan binnen. Onmitfdeilijk daarachter volgde de band, gevormd uit verschil lende leden van Haagsche troepen. Beide corpsen wisselden elkaar gedu rende het geheele défilé, dat een half uur duurde, keurig af. Allereerst trokken de welpen binnen. Het was een alleraardigst gezicht, die kleine kereltjes te zien zwaaien met hun groene petjes naar H. M. en hun jarigen koninklijken Commissaris. Zoowel de Ko ningin ais de Prins genoten er zichtbaar van; zij glimlachten en zoowaar kon op dat oogenblik de zon het ook niet nalaten eens te komen kijken en zij goot haar stralend op dat kleurig tafereel, dat het effen groen der wijde gazons tot achter grond had. De liggende storm had nog ge noeg adem over om de troepsvlaggen te doen klapperen. Even een fluisterend gesprek tusschen den Prins en de hoofdcommissarissen, toen daar enkele zwijgende welpen, die elkaar vasthielden en het hoofd niet naar het bordes wendden, langs trokken. Dat waren de jongens van de „Bijzondere Eischen-horden", blinde kereltjes, die zoo graag defileerden, doch hun Prins niet konden zienOok een driewielig wa gentje en een auto vervoerden lichamelijk gebrekkige jongens, leden eener groep voor Bijzondere Eisehen". Een alleraardigste onderbreking, die eveneens bijzondere belangstelling van Z.K.H. bleek te hebben, was de Amers- foortsohe bereden patrouille van de St. Franciscus-groep. Ondanks de ln de verte roffelende trommen en het aparte tempo hadden de jongens hun paarden stevig in hun macht. In de katholieke groepen trokken enkele eerw aalmoezeniers mede. Het district Utrecht stond wat de N.P.V. betreft onder leiding van commissaris H. M. Rozendaal en wat de Kath. Verkenners betreft, onder leiding van commissaris jhr. G. M. M. Alting von Geusau. Het district Amersfoort-N. P. V. onder commissaris A. Blussé van Oud-Alblas. Amersfoort-K. V. onder commissaris J. Hulsenbeck, het dis trict Gooi-N.P V. onder-commissaris H. F. L. Kramer. Aan den voet van het hordes, hadden de commissarissen jhr. Alting von Geusau, Kramer en Rozendaal plaats genomen. Toen alle horden en troepen voorbij ge trokken waren het werd 6 uur dankte de Prins beide hoofdcommissarisoen voor ■het défilé. H. M. de Koningin informeerde tevens heel belangstellend naar den gezondheids toestand van den Chief Scout, Lord Ttobprt, Baden Powell. Het Ls een middac geweest, dien de ver kenners en welpen der drie omliggende districten niet gauw zullen vergeten. Velen zagen voor het eerst hun Prins als hun Broeder-Verkenner I Administrateur in arrest gesteld. Een bedrag: van f. 22.000.verduisterd. Fonds voor arbeiders de dupe. De politie van het bureau Stadhou derskade te Amsterdam, heeft in arrest gesteld een in Haarlem woonachtigen administrateur van een werkgeversor ganisatie in het bouwvakbedrijf te Am sterdam, die ten nadeele van deze or ganisatie in den loop der laatste jaren een bedrag van ca. f. 22.000 heeft ver duisterd. Dit aanzienlijke bedrag vormde een be langrijk deel van het fonds, dat de orga nisatie had gesticht ten bate van de ar beiders der aangesloten werkgevers. Deze arbeiders ontvingen iedere week, behalve hun loon een bon. Deze bon vertegenwoor digt een zekere waarde en zij kon worden verzilverd wanneer de arbeiders met va- eantie gingen. De administrateur ontving het geld voor deze bons van de werkge vers en hij moest dit natuurlijk in het fonds storten. Een groot gedeelte echter gebruikte hij voor zichzelf. Aangezien de controle wel iets te wenschen over liet kon hij de knoeierijen geruimen tijd volhou den. Dezer dagen echter werd de fraude ontdekt. De man heeft bekend. BUITENLANDSCH GEMENGD. LUCHTALARMTOESTEL VOOR HUISELIJK GEBRUIK. Een priester, Annunzlato Polidorl, heeft den prijs gewonnen, welke in Italië beschik baar was gesteld voor het beste luchtalarm toestel voor huiselijk gebruik. De vinding van den priester ls een zeer eenvoudig toestel, dat in ieder huis ge plaatst kan worden en moet worden aan gesloten op de electrische leiding Bij ce- vaar voor een luchtaanval moet de electri sche centrale den stroom voor vier tot vijf seconden onderbreken, en in die periode komt een bel in het toestel in werking. De priester heeft vier jaar aan zijn uit vinding gewerkt; hij heeft ook gedacht aan een alarmstelsel, verbonden aan telefoon of radio, doch een dergelijk stelsel verwor pen op gTond van de overweging, dat het aantal telefoonaansluitingen en radiotoe stellen nog betrekkelijk gering ls. Op de prijsvraag waren 170 inzendingen binnengekomen. ONGELUK BIJ BRUGGENBOUW. Bij den bouw van een brug ls een kraan wagen der spoorwegen op het traject Mün- chen—Rosenheim omgevallen en van den spoordijk gestort. Twee menschen kwamen om het leven; drie werden zwaar gewond, terwijl een zesde vermist wordt HEVIG ONWEER EISCHT 17 DOODEN. Tijdens een onweder, dat in den afgeloo- pen nacht boven Polen heeft gewoed, heb ben zeventien personen den dood gevon den. Er zijn tien gewonden. JAPAN GETEISTERD. Overstrooming en grondverschuiving. De spoorwegdienst tusschen Tokio en Osaka, vooral ir. de nabijheid van Yoko hama, is onderbroken door zwaren regen val, die een omvang heeft aangenomen als sinds twintig jaar niet meer was voor gekomen. Uit verschillende deelen van Tokio en Yokohama komen berichten binnen om trent ongelukken. Bij een bergschuiving, waardoor bij Yokohama een meisjesschool vernield werd, werden bovendien nog twaalf huizen verwoest. Tien personen werden gedood en negen gewond, van wie drie ernstig. Door een andere rotsinstorting, eveneens bij Yokohama, werd een gezin van vier per sonen bedolven, van wie slechts één be vrijd kon worden. Nabij Noemazoe in de prefectuur Sjl- zoeoka is door een grondverschuiving een gezin van vier personen bedolven. Ook hier kon slechts één persoon worden gered. In Tokio en Yokohama zijn in totaal 120.000 woningen overstroomd. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. DE ZIEKTE VAN DEN ZWEEDSCHEN KROONPRINS. De diagnose van de ziekte van den kroon prins van Zweden is niersteen, welke zich heeft uitgebreid tot den urlneleider. FREDERICK WILLIAM VANDERBILT t Postbode zwaar gewond. Op het stationsemplacement te Sittard werd gisteravond om kwart over zeven de 64-jarige postbode W. Laudy bij het over steken van de rails tusschen hel eerste en tweede perron door den sneltrein van Heer- r*> bekende Amerikaansche financier, len naar Amsterdam gegrepen. Hij werd Frederick William Vanderbilt. die sedert terzijde geworpen en bleef tusschen per- qc vorige week ziek was, is op zijn buiten- ron en rails liggen. De machinist wist den verblijf op 83-jarlgen leeftijd overleden, trein op zeer korten afstand tot stilstand te brengen. Een geneesheer verleende de eerste hulp. De man had een verbrijzelde knie en ernstige wonden aan buik en hoofd Xn zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis gebracht. De trein had twintig minuten vertraging. BOERDERIJBRANDEN. Door tot nu toe onbekende oorzaak ont stond gistermiddag brand in de boerderij, bewoond door het lahdbouwersgezin L. wan den Heuvel aan de Laanderstraat te Berchem Door den rtormachtigen wind stond in een minimum van tijd "de geheele boerderij die met riet gedekt was. in lichterlaaie. De vrouw des huizes had veel moeite om de acht kinderen bijtijds in veiligheid te bren gen. Zelf bekwam zij hierbij brandwonden LIFTKOOI OMLAAG GESTORT. 12 dooden. In een zilvermijn bij Kobe (Japan) is ccn liftkooi omlaag gestort, tengevolge van het breken .van den kabel. 12 mijnwerkers zijn hierbij om het leven gekomen. w oncentreer op het krachtigste reclame-middel

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10