Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 Juni 1938 KRUSCHEN SALTS Gemeenteraad Sassenheim De dronkaard Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. Uit de Rijnstreek De burgemeester voor het laatst herbe noemd. - Het overnemen van straten - Een adres der installateurs. SASSENHEIM. Voor het middenstandsexamen Alg. Handelskennis zijn geslaagd onze plaats- genooten Th. Brouwer en T. J. van Breu- kelen. Ook de gemeente Bassenheim is toe getreden tot de regeling inzake het bollen- pellen door werkloozen. In het tijdvak 1 Jan.18 Juni 1938 is aan steun uitgekeerd f. 33.972 tegen f 41 975 in hetzelfde tijdvak in 1937 Het aantal steuntrekkers bedroeg in dat tijdvak 135 tegen 186 in 1937. BIJ K. B. is met ingang van 1 Juli 1938 benoemd tot technisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat in vasten dienst de heer A. Zanen alhier. VOORHOUT. Vergadering Kleinveever. D.V.V." Deze vergadering werd gehouden in het café „Boerhave" van den heer Jac. Ange- vaare. De voorzitter de heer H, G. War- menhoven opende en heette in het bijzon der welkom den heer Berghuis van Am sterdam. die zou spreken over: „De ver zorging en behandeling van Konijnen". Deze vergadering was hoofdzakelijk be legd om een Pluimvee- en Konijnen-ten toonstelling te houden en spr. hoopte dat de besprekingen van dien aard mochten zijn, dat alles ln het belang der vereeniging zal zijn. Hierna verkreeg de secretaris de heer Joh. v. Leeuwen het woord, tot voorlezing der notulen, welke werden vastgesteld. De heer Berghuis hield een zeer interes sante causerie over het hierboven genoem de onderwerp. Na afloop dankte de voorz. spreker. De voorz. deelde mede, dat door het ver trek van oud-burgemeester Bulten, de ver eeniging zonder beschermheer gekomen is. De tegenwoordige burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel heeft zich echter bereid ver klaard deze functie te willen overnemen. Ook deelde de voorzitter mede dat een ver andering van functies ln het bestuur heeft plaats gehad. n.l. dat de heer Joh. van Leeuwen secretaris is geworden in de plaats van den heer P. v. Werkhoven. Hierna werden de tentoonstelllngsplan- nen besproken. Een voorstel om de ten toonstelling te houden op 26 en 27 No vember as. werd aangenomen. De tentoon stellingscommissie werd bij acclamatie her kozen. Ook werd besloten om weer een ten toonstelling te houden voor alleen „Voor hout en Omstreken". Verfraaiing van de Hoofdstraat. B. en W. hebben van de bewoners der Hoofdstraat toestemming ontvangen tot voltooiing van het trottoir, waarvoor zy een strook grond hebben afgegeven. De algeheele voltooiing van het trottoir kan nu spoedig tegemoet gezien worden. Gisteren is in onze gemeente een groot aantal der werkloozen met het bloembol- lenpellen begonnen. Zij kunnen hiermee een behoorlijk loon verdienen. Deze rege ling wordt dan ook zeer door de werkloo zen gewaardeerd. VOORSCHOTEN. Autobotsing. Gistermiddag omstreeks 4 uur stond een tractor met oplegger geparkeerd aan de Rijndijk. Met groote snelheid naderde toen een auto. bestuurd door den heer M. v d. S en deze botste op onverklaarbare wijze tegen den oplegger op. Het geheele voor ste gedeelte van de auto werd in elkaar ge drukt, maar als door een wonder bekwam de heer v. d. S. geen letsel. Met een in middels bestelde taxi vervolgde hij zijn reis naar Den Haag. Een onderzoek wordt in gesteld. De Zonnestraalcollecte heeft ln deze gemeente opgebracht f. 58.02'/t. WASSENAAR. Concert van „Excelsior". Op 30 Juni as. des avonds 8 uur zal de muziekver. „Excelsior" ln de muziektent op het Burchtplein een conoert geven ter ge legenheid van den verjaardag van Z. K H. Prins Bemhaxd. daar men den dag te voren verhinderd is. Het concert zal staan onder leiding van den kapelmeester H. van Vessem, onder- kapelmeester van de Kon. Militaire Kapel te Den Haag. samenstelling van de gemeente toch zoo veel mogelijk de eenheid bi) deze viering tot uiting te laten komen. Spr. gaf een schema van een officieel programma in bespreking, dat na uitgebreide besprekin gen de algemeene goedkeuring der verga dering kon wegdragen. Behalve dit officieel gedeelte zyn de Oranje-veroenigingen verder vry, om met inachtneming van de plaatseiyke toestan den hun eigen feesten te organiseeren, mits hiervoor tevoren de benoodlgde toe stemming zal zyn verkregen. Besloten werd dat de vereenlgingen haar programma's zelf zullen uitwerken en ter goedkeuring zullen voorleggen. Een vertegenwoordiger van de Kaag bracht namens alle aanwezigen den bur gemeester dank voor het genomen Initia tief en bevestigde de volle medewerking. Omtrent het voorloopige schema zullen t. z. t. nadere mcdedeellngen worden ge daan. :hen Sal ZEVENHOVEN. Afscheid van ds. W. van Dijk. Ds W. van Dyk, predikant der Geref. Kerk alhier, hoopt Zondagmorgen afscheid Ie nemen, in verband met zyn vertrek naar Oudewater. ALPHEN. In verband met de a.s. feestelijkheden zijn nog verschillende buurtcommissles ge vormd. Ten nadeele van den heer B. ten wiens nadeele reeds eerder waschgoed werd ge stolen, is thans ook een wringer ontvreemd. Biykbaar ter verdere completeering! Naar wy vernemen zal de brigade der rijkveldwacht. binnenkort met één man worden uitgebreid; deze zal vermoedelijk te Aarlanderveen gestatlonneerd worden. ALKEMADE. Het is. Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Op initiatief van den burgemeester had ten Raadhuize een byeenkomst plaats van de ln de gemeente gevestigde Oranje- vereenigingen, welke ten doel had een voorlooplg schema op te stellen betreffende de as. viering van het Regeeringsjubileum van H M. de Koningin. Alle besturen wa ren door afgevaardigden vertegenwoor digd. De burgemeester zeide. dat het alles zins wenscheiyk is om by de heterogene BODEGRAVEN. J>e spoedcursus voor het Middenstands diploma. Iioewcl de spoedcursus voor het Midden standsdiploma die door de Ver. v. Handel- drijvenden alhier wordt georganiseerd, pas ln November a.s. afloopt, hebben toch meerdere cursisten reeds het examen ge daan; slechts enkelen werden afgewezen. Geslaagd zijn de heeren A Bierhorst, J. C. Nottelman. C. van Muiswinkel, A. Nap, H. de Kruijff, H. Rootert, Jac. Spijker en P. J. G. IJdo. alhier; C. Bos. F. Koning. F. v. d. Berg, M. v. d. Berg en C. Koning te Nieuwerbrug. Ter eere van dit succes bood het bestuur van den cursus den cursisten van den spoedcursus en de geslaagden eenige ver- verschingen aan en werd aan het laatste uur van de les een min of meer feestelijk karakter gegeven. De voorzitter de heer J. Beijen compli menteerde de geslaagden en wekte de ver der studeerenden op tot stage arbeid, ter wijl hij bovendien eenige ervaringen ver telde. die hij zelf bij het bijwonen der exa mens had opgedaan. Namens de geslaagden sprak de heer J. C. Nottelman. die het Middenstandsbestuur huldigde voor zijn activiteit en de leeraren, de heeren Visser en Nanninga voor hun arbeid. t De directeur, de heer Visser bracht daar voor dank en wees op de moeilijijkheden van het begin, die dank zij den goeden wil en de prettige verhoudingen waren over wonnen en die geleid hadden tot het nu reeds bereikte goede succes. Dreigt de kinderoptocht te mislukken? Het plan voor het houden van een ge- costumeerden kinderoptocht, te organisee ren door de sdholen, als onderdeel van het programma voor dé komende feesten dreigt te mislukken. In een vervolg-conferentie van het Oranje-comité met de hoofden der scholen bleek voornamelijk bij die van de Chr. Scholen binnen de kom nogal bezwaar te bestaan. Verschillende bezwaren konden De zes minerale zouten in Kruschen Salts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pij» wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT P6R OAC 2426 (Ineez. Med.) worden weggenomen, o.a. die tegen het karakter van den optocht maar op het be zwaar, dat niet alle schoolkinderen daar aan konden deelnemen, bleef men steken. Vermoedelijk zal er dan ook van den op tocht niets kunnen komen en zal in de plaats daarvan moeten komen de organi satie van massale kinderspelen op een feestterrein. Een beslissing in dit opzicht is echter nog niet genomen. BOSKOOP. He* a.s. Regeeringsjubileum. Het Oranje-comité vergaderde met de besturen van verschillende vereenigingen, ter bespreking van de a.s. feestelijkheden ter viering van het 40-jarig Regeerings jubileum van H. M. de Koningin. De heer L. Boekraad, leider van den bonden Oranjeavond gaf een korts exposé van wat men plan is te doen. Uit de be sprekingen bleek, dat de animo zeer groot is, zoodat verwacht mag worden, dat een en ander schitterend zal slagen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus Gerardus. van G. T. J. RomJJn en J. H. Gerts Lambertus. z. van N. J. v. Tol en M. v. Leeuwen Hugo Wll- lebrordus. z. van J. v. Es en E. Bax. Ondertrouwd: T. Hoogendoorn en W. P. v. d. Beek A. Kouwenhoven en M. de Kooter. Getrouwd: H. J. Lamorée. 31 J. en J. v. OUen. 26 j. Overlen: Cornells Koning. 62 j. en N. v. wijk wed. van A. VuJJk, 92 J. Morgen zal alhier een bloemp jesdag gehouden worden waarvan de ba ten bestemd zijn voor het comité ter be strijding der tuberculose in deze gemeente. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Alcwinus, z. van J. H. v. d. Meer en C. H. Witteman Willem Daniël, z. van Delfos en H. M. Verdoorn Wilhelmus Leonardus, z. van L. J. Duynisveld en C. M. Arkesteljn. Ondertrouwd: N. v. d. Zwaan. 24 j. en P. J. Rodenburg. 25 J. B. A. Boevé. 26 j. en G. de Bruin. 23 J. S. v. d. Molen, 27 J. en W. Hagen 24 jaar. Gehuwd: C. Schoonderwoerd. 23 j. en J. E. A. Brandt. 24 J. 3660 'n Heerlijke luchtige zomernacht zijn de lichte zomercostuum8 van KREYMBORG. Zeer chique modellen. 9.75 - 12.50 - 14.75 - 17.50 - 19.75 23.26.50 enz. öHéén bij KREYMBORG ungez. Med.) Gisteravond kwam de gemeenteraad van Sassenheim ln vergadering bijeen. Na de goedkeuring der notulen wenschte weth. Wamaa'. namens de raad, den bur gemeester geluk met zyn herbenoeming als zoodanig Hy wenschte hem by deze iaat- ste benoeming gezondheid en kracht toe, om zich aan de gemeentebelangen re kun nen wyden. (Applaus) De burgemeester dankte voor deze feli citatie: Inderdaad is dit de laatste herbe noeming. Over 2'/i Jaar heeft spr de pen sioen gerechtigden leeftyd bereikt. Spr hoopt in deze korte periode nog veel in het belang der gemeente te kunnen verrichten. De voorzitter herinnerde aan den Zater dag geopenden nieuwen Rijksweg. Deze zal het verkeer in de Dorpsstraat zeker ont lasten. Hij heeft Zaterdagmiddag het ver keer eens geteld van 3'/,—3 3/4 uur en van 4Vi4 3/4 uur en geconstateerd dat het. verkeer met 59 was verminderd. Hoewel deze vermindering natuuriyk niets zegt. teekent het toch het nut van den nieuwen weg De commissie tot wering van schoolver zuim beklaagt zich over het feit, dat haar werk niet gewaardeerd wordt en vraagt een vergoeding van f. 60 voor de leden en f 25 voor den secretaris. De voorzitter deelde mede. dat deze post op de begroeting gebracht zal worden. Hierover ontspon zich een discussie. De raad wilde eerst een besluit, hetgeen vol gens den voorzitter niet noodlg is Ten slotte sloot hy hierover de discussies De voorzitter deelde mede dal inzake de overeenkomst met de M A.B.E.G. de ge meente volkomen vrij blyft. de werken al dan niet uit te voeren. De M.A.BE.G. vraagt alleen om, wanneer de werken wor den uitgevoerd, dit onder haar toezicht zal geschieden. De gemeenterekening over 1938 werd nader vastgesteld. De begrooting 1938 werd gewijzigd vol gens de voorstellen van B en W„ evenals de begrooting voor 1937 De heer Dannys achtte het verkeerd, dat de keuringsdienst op het vleesch f. 272 winst gemaakt heeft; ook de heer Verkley vond het onjuist, dat de keuringsdienst winst maakt. De voorzitter deelde mede, dat de Lin- denlaan een zystraat heeft gekregen B. en W stellen voor deze te noemen: Platanen- laan. De straat naast Sporthof'. zal ln de toekomst doorgetrokken worden tot de Kooilaandaarom stelden B. en W. voor. ook deze Kooilaan te noemen. Ter onder scheiding zullen voorloopig de woorden „Zuid" en „West" bygevoegd worden. B. en W. werden gemachtigd deze stra ten alsmede nog enkele andere stukjes straat over te nemen. Conversie leening grondbedrijf. Een lee ning groot f 60.000 tegen 3 kan gesloten worden, af te lossen in 18 jaar. Het grondbedryf heeft van zyn reserve geleend aan de gemeente. Met dit bedrag en de nieuwe leening kan een leening van het Rijk afgelost worden. Dit is het advies van Ged. Staten, zoodat hiertoe besloten werd. De gemeente zal in de behoefte voor zien door een kasgeldleening. De heer van Zonneveld achtte een vaste leening meer gewenscht. Het voorstel tot liquidatie van de pre mie hypotheek woningen aan de Teyllnger, laan werd aangenomen. Tot lid van de sportcommlssie werd be noemd de heer J. C. Schrama, die deze benoeming aanvaardde Tot leden der commissie tot het nazien der rekening 1937 werd benoemd de heeren van Zonneveld, van Breda, Dannys en Verkley. Den heer J P Ducrolx werd eervol ont slag verleend als gasmeester by het gas bedrijf. Het verzoek tot aanschaffing van 116 banken voor de R K Meisjesschool werd toegestaan. Bii de rondvraag wees de heer van Zon neveld op een adres van installateurs, die bezwaar maken tegen het feit. dat de ge meente gastoestellen verkoopt tegen ln- koopsprys. zy noemen dit oneeriyke con currentie. Spr. vroeg inschakeling van deze categorie. De heer Blsschops onderschreef dit. mits de winstmarge niet te hoog wordt. Besloten werd deze zaak in de volgende vergadering nader te bezien. De heer van Breda wees er op, dat de Menneweg door den aanleg van den nieu wen Ryksweg veel geleden heeft. De voor zitter zeide een onderzoek toe. De heer van Reisen Informeerde, of er ook uit deze gemeente werkloozen naar een werkverschaffing gezonden kunnen worden. De voorzitter zeide dat dit nogal duur uitkomt; er zyn nog andere bezwaren: men rukt het gezin uit elkaar. De heer Dannys achtte ook uitzending naar de werkverschaffing gewenscht. Het kan een prikkel zyn om w-erk te zoeken. De heeren Schrama en Kortekaas bestreden de uitzending. Hierna volgde sluiting. By de administratie voor arbeidsbe middeling zijn thans ingeschreven als werkloozen 57 personen, waarvan 38 als steuntrekkenden. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje Johanna d. van C. Koenen en Fr. de Jager; Leendert Marie z. van A. W. Verhoeks en A. Jonkers: Johanna Cornelia Klazlna d. van J. B. Dorlandt en C. W. M. Zandbergen. De collecte ten bate van „Zonneglo ren" bracht f. 56.60 op. Gevonden: een kindermanteltje. In lichtingen ter Secretarie. Gekozen zijn tot ouderlingen der Ger. Kerk de heeren J. G. Meerburg en P. MelJ- dam en tot diaken de heer H. D. van Os- nabrugge. door J. P- BALJÉ. Zoo was dan eindelyk de dronkaard ge storven! Het was een schamele, droeve begrafenis Niemand volgde zyn lykbaar en slechts één nietig bloemstuk] e dekte zijn kist. Dat was van zyn vroegere huls houdster, die betere dagen met hem had gekend Want vroeger, enkele jaren geleden nog, was Frederik van Haeren iemand ge weest. die meetelde ln het villa-stadje, waar hy woonde, iemand, die een vruchtbaar en arbeidzaam leven achter zich had en van zyn geld leefde. Men keek met ontzag naar hem op en de notabelen groetten hem minzaam of beleefd, naarmate zy beter of minder goed met hem bekend waren. Frederik van Haeren was een keurige ver- schynlng, zooals hy door het stadje wan delde kaarsrecht nog. hoewel hij al naar de zeventig liep. altyd tiptop gekleed en zV1n uiteriilk tot in de puntjes verzorgd Op de sociëteit sprak hy niet veel. want van Haeren was een denker, .maar als hy iets zei. was het de moeite waard, naar hem te luisteren, zyn oordeel over dingen van den dag was helder en goed gefun deerd en hii wist het op bondige, puntige wyze naar voren te brengen. Wanneer Frederik van Haeren in dien tyd gestorven was. tja. dan zouden velen zyn nagedachtenis hebben geëerd, dan zouden er toespraken op ziin graf zijn gehouden en ver in den omtrek zou het gegeurd hebben van de bloemen, die als laatste groet aan een respectabel man ge zonden zouden zijn. Maar die twee verschik- kelijke laatste jaren maakten Frederik van Haeren tot het type, dat ln de heele stad werd geschuwd en waarvoor de kinderen een straatje-om maakten, als ze hem in de verte zagen komen aanwaggelen. Geen dag was hy meer nuchter en een land- looper zou zich mogeiyk voor zyn gezel schap hebben geschaamd Niemand, die den plotselingen ommekeer begreep En het is van zeer Intieme zyde, dat ik toevallig zyn geschiedenis hoorde Van Haeren was nooit bepaald spraak zaam geweest, maar zUn huishoudster kende hem in ieder geval als een vrien- delyk man. met wlen zy uitstekend kon opschieten, en die haar noo t een onver togen woord toevoegde. Wel had zy. vóór de crisis in zyn leven kwam. opgemerkt, dat er iets was. dat hem hinderde, want hii kon vaak heel lang met een zorgelijk gezicht, in ziin gemakkelyken stoel by het raam zitten, een boek in de handen en steeds op dezelfde bladzyde starend. Dat was het eenige. dat zy aan hem gemerkt had Overigens was Van Haeren met alles tevreden. Nooit mopperde hij over het eten. hij liet haar rustig haar gang gaan en zy had een zoo groote vrijheid, dat zy zich geen betere betrekking kon wenschen Er moest dan ook heel wat gebeuren, voor zy tot het besluit kwam. Van Haeren in den steek te laten. Het begon op den avond van den dag. dat zy na een week vacantie bü haar familie te hebben doorgebracht, weer terug kwam. Het trof haar direct dat meneer anders was dan gewoonlyk HU was ner veus en humeurig en hy zei haar. dat ze ln het kleine kamertje naast zyn slaap kamer voortaan geen stap meer mocht zetten! De sleutel daarvan bewaarde hy. en hij eischte van haar. dat ze zich stipt aan dat verbod zou houden. ..Goedt meneer", antwoordde ze, wat verwonderd, „maar wie zal dat kamertje den onderhouden?" Toen was hy erg driftig geworden zooals ze hem nog nooit gezien had. En ze merkte dat hy ook heel erg naar sterken drank rook. Tóén al! „Doet er niet toe!" snauwde hy. ..Be- moet je met Je eigen zaken Ikzelf zal er wel voor zorgen! Je blyft er uit. heb je dat begrepen?" En toen ze niets zei en alleen wat ver- drietlg keek, was hy. waarschyniyk omdat hij zyn eigen onredelykheid inzag, nóg driftiger geworden en hy had met de vuist op tafel geslagen. Dat had Frederik van Haeren gedaan die anders de inge togenheid in persoon was. Urenlang sloot hy zich vaak op in dat geheimzinnige kamertje, zyn. huishoudster hoorde hem daar zonderlinge gesprekken voeren en meestal kwam hy er rood en opgewonden weer uit. vrywel altyd stom dronken. Dan vloekte en schold hy. om haar den volgenden morgen, als hij zyn roes had uitgeslapen, schichtig als een geslagen hond, kenneiyk beschaamd voorby te sluipen. Frederik van Haeren werd een dronkaard en een zonderling Zyn kennissen raakte hy één voor één kwüt. Want hii was vrywel permanent dronken Zyn uiterlijk begon hy schro- melyk te verwaarloozen en de enkelen, die i medeiyden met hem hadden en hem er ove. aanspraken, blafte hy op een derge- lyke manier af, dat ze voor goed gebrouil leerd raakten. Zoo stond hij in een heel korten tyd heelemaal alleen. En toen hy bovendien nog achterdochtie werd en zijn huishoudster de hevigste scènes maakte, omdat hij haar ervan verdacht, tóch in het geheimzinnig kamertje te zijn geweest, kon ook zü het niet langer bU hem uit houden. Het kleinste, llederiykste kroegje dat er in het stadje te vinden was. werd nu Van Haeren's dagelyksche toevluchtsoord. Daar zat hy aan een vet tafeltje staarde voor zich uit en mompelde dingen ln zichzelf, borrel na borrel drinkend. De laatste maanden voor zijn dood ging het heel snel bergaf. Niémand zou in hem nog den deftigen, rustlgen rentenier her kend hebben, die vroeger tot de notabelen van het stadje behoorde. Tenslotte stierf hy een ellendigen dood Toen de kastelein van het obscure kroegje hem al een paar dagen gemist had. en men hem ook niet in het stadje had gezien, waarschuwde deze de politie. Men ging eens op onderzoek uit en men vond hem dood op den drempel van het kamertje. Een beroerte, veroorzaakt door overmatig drankmisbruik, had een einde aan dat zoo rampzalige leven gemaakt Men zweeg over wat men daar vond. Maar van een intieme kennis kwam my zooals ik reeds zei. het verhaal ter oore. Frederik van Haeren had nog een zoon gehad. Een jongen, die niet wilde deugen. Een beetje lichtzinnig, een echte losbol. Misschien niet direct kwaad, maar in ieder geval vreeselyk oppervlakkig en lucht hartig. Als student een mislukkeling. Die het tenslotte zoo bont maakte, dat Frede rik van Haeren, een paar jaar na den dood van zyn vrouw, hem het huls verbood en die toen zoon beetje de wereld rondzwalkte. En die niet verzuimde, als een soort rancune, zyn vader op de hoogte houden van zyn vaak ellendige omstandigheden. Totdat tenslotte het bericht kwam. dat Frederik van Haeren geesteiyk brak. zyn zoon was, ergens in de achterbuurten van Marseille, tydens een revolvergevecht met de politie, gedood! In zyn hart was hij altyd van hem bly- ven houden. En nu verweet hy zich. dat hy zyn handen van hem had afgetrokken. Het maakte hem tot een zonderling en een dronkaard. In het zykamertje verzamelde hy alle herinneringen aan zijn zoon. Men vond er speelgoed uit diens jeugdeen tol. een roestig spoortrelntje, een oude stoommachine, een tooverlantaarn, een oude Teddybeer, alles vermoedely'k van den rommelzolder gehaald. Er lagen tal van schoolschriften en teekencahiers met teekeningen van kaboutertjes en beesten, huisjes en boomen, gebrekkig, zooals een kleuter die maken kan. Aan de muur een portrettengalerijkleine Wim op een hobbelpaard, op vader's knie. ln den zand bak aan het strandOveral stond de kleuter op met een lachend, blond jongens kopie! Met deze herinneringen om zich heen. had Frederik van Haeren zich vaak een roes gedronken en hy was er aan ten onder gegaan En hier was hy als dronkaard gestorven Hy krees een schamele, droeve begrafenis. Men wilde hem niet meer kennen en du' volgde niemand ziin lykbaar E was één nietig bloemstukje.van zyn vroegere huishoudster. Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. NIEUWKOOP. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des n.m te 7 uur in openbare vergadering bijeen 1. Ingekomen stukken en mededeellngen. 2. Voorstel tot het bouwen van een nieuw en grooter brandspuithuls te Noorden op terrein van de gemeente naast het be staande brandspuithuis. 3. Voorstel tot verkoop van het aanwezige brandspuithuis. 4. Benoeming van een commissie voor het nazien van de gemeente-rekening over 1937. 5. Wyziging van de begrooting voor 1937 en 1938. Door een winkelruit getuimeld. 's Avonds Laat geraakte een onbekend gebleven wielrijder zyn stuur kwijt, kwam met zijn rijwiel in de straatgoot terecht en tuimelde door een winkelruit van den ma- nufacturier van G. Voordat de bewoners buiten waren was de wielrijder weer op zijn fiets gestapt en maakte zich yiings uit de voeten zonder achterlating van naam en adres. Voor den winkelier een leelljke schadepost! De opbrengst van de ln deze gemeente gehouden collecte voor den gewapenden dienst bedraagt f. 9.47. NIEUWVEEN. Vergadering Oosterpolder Nieuwveen. Onder voorzitterschap van den heer Chr. v. d. Berg. hield het bestuur van den Bui- tendykschen Oosterpolder, een bestuurs vergadering in de bovenzaal van hotel Schreuder. Na opening volgde beëediging van het nieuw benoemde bestuurslid den heer C. v. d. Vlucht Jz„ gekozen in de plaats van den heer H. S. Ran, die geen zitting meer in het bestuur kon hebben. De heer v. d. Vlucht legde in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. In verband met de benoeming van den heer v. d. Vlucht, was een vacature ontstaan in de functie van duikerknecht. Als zoo danig werd benoemd de heer T. v. d. Vlucht. De verpleegden van de Joh.-Stichting maakte hun Jaariyksch boottochtje naar de Vink, by Leiden, met de „Succes"; 219 patiënten en 21 geleidsters en leiders na men er aan deel. Hoogst voldaan kwam het gezelschap 's avonds te half acht weer onder groote belangstelling by de Katten- brug aan. WADDINXVEEN De leerlingen der hoogste klassen van de Chr. Mulo-school maakten met 2 auto bussen van de gebr. Buitelaar een reisje naar Breda en omstreken, 's Morgens om half zeven werd het vertreksein gegeven. Den geheelen dag is volop genoten van hetgeen men te zien kreeg. Hoogst voldaan en in de beste stemming kwamen de jongelui thuis. De leerlingen der vier laagste klassen zyn per motorboot van den heer Hoogendoorn naar Katwijk geweest. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7