Indische voetbalploeg veel te zwak Het tennistournooi te Wimbledon LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 27 Juni 1938 Derde Biad No. 24002 Nederland won gemakkelijk met 9-2 I 79 ste Jaargang De Olympische dag Noorwegen uitgenoodigd voor wedstrijd tegen Engeland 1 lange ronde FE RIK is uitstekend! uitgeschakeld De Olympische Dag te Amsterdam is ook ditmaal wel geslaagd aL wat jammer genoeg, liet hoofdnummer: de voetbalwedstrijd tusschen het Nederlandsch Bondselftal en Indië. zonder eenige spanning. De meer dan 55.000 toeschouwers hebben overigens goede sport te zien gekregen, terwijl het programma vlot werd afgewerkt. Een bijzondere noot werd aan dezen dag verleend door de aanwezigheid van Prins Bernhard. Deze kwam kort voor den aan vang van den voetbalwedstrijd en bleef verder tot het slot, waarbij de Prins, een paardenliefhebber by uitstek, vooral het springconcours van de Nederlandsche en Indische ruiters, met groote interesse volgde. Voor den aanvang van de tweede helft van den voetbalwedstrijd heeft de Prins zich op het beton van de wielerbaan voor de eere-tribune de spelers van beide ploegen laten voorstellen. Hfj onderhield zich ver volgens enkele oogenblikken met de beide aanvoerders in een prettig, ongedwongen samenzijn. De voetbalwedstrijd. De voetbalwedstrijd zelf was, gelijk ge- zeg*. teleurstellend. Het krachtsverschil was zóó groot, dat vrijwel onmiddellijk na den aanvang vaststond, dat het Nederlandsche elftal zelf kon vaststellen, met hoeveel doelpunten verschil het wilde winnen. Het wil ons voorkomen, dat de Indische ploeg slechter heeft gespeeld dan ln het tour- nooi om het wereldkampioenschap. Toen zagen we toch een spel. dat naast al zijn gebreken ook eenige kwaliteiten had. namelijk felheid en durf. Die felheid bleek gistermiddag te ont breken. Ook van den kant der Indiërs was het wat men noemt een makke wedstrijd. En ver der werd onze indruk bevestigd, dat de ploeg van overzee veel te weinig ervaring heeft, eigenlijk in het geheel geen ervaring. Evenals legen de Hongaren, namen de Indiërs nu weer al te vaak tegenover het aanvalsspel der Ne derlandsche voorhoede een afwachtende hou ding aan. Zij zaten den Nederlanders niet ge noeg op de huid en maakten hun het scoren zoo wel wat al te gemakkelijk. Vlug waren ze en lenig, ongetwijfeld, maar tegen de tech nische meerderheid der Nederlanders woog dat toch niet op. Op het combinatiespel van de Nederlandsche voorhoede had de koloniale ver dediging niet veel vat. Daar kwam nog bij de groote handicap der Indiërs, die door hun ge ringe lengte bij het koppen naar een hoogen bal steeds het loodje moesten leggen. Van hun lichtheid hebben de Indiërs niet veel last ge had. omdat het Nederlandsch elftal daarop niet speculeerde en trouwens van zijn grooter lichaamsgewicht geen gebruik behoefte te maken. De Indische voorhoede was bovendien schot loos. Vrijwel geen hard schot heeft Van Male te verwerken gekregen. Het is duidelijk, dat ten aanzien van het Nederlandsch elftal uit dezen wedstrijd geen vergelijkingen gemaakt kunnen wor den. De ploeg ondervond te weinig tegen- genstand. behoefde zich niet al te erg in te spannen en in een ontmoeting als deze is iedere speler zyn plaats waard. Toch kan enkele debutanten gezegd worden, dat zij een gunstige entree hebben gemaakt. Dat geldt voor Drager en Dumortier. Drager heeft boven Wels voor, dat hij niet tegen een stevigen back aan het kortste eind trekt, en in de ontmoeting van gistermiddag heeft hij uitstekend werk laten zien. Zijn voorzetten waren vaak zeer goed. Dumortier leek ons een zeer bruikbare middenvoor. Hij stelde zich goed op en was goed op schot. Van De Vroet en Linssen, die tegen de Indiërs wel voldeden, kan niet gezegd worden, wat zij tegen een ster keren tegenstander zouden preeteeren. De Nederlandsche ploeg nam het van den nanvang af heel kalm op en bleef beduidend sterker, hoe het publiek de Indiërs ook aan moedigde. Rust kwam met 52. Voor het bondselftal werd achtereenvolgens gescoord door Van Spaendonck, Linssen en Dumortier «driemaal». De Indiërs wisten toen tweemaal het net te vinden. ,Na de hervatting vertoonde het spel het zelfde beeld, zoodat de ontmoeting wel eens Osendarp wint van Strandberg. Van de athletiekwedstrijden was het treffen tusschen Osendarp en den Zweed Strandberg op de 100 meter natuurlijk het belangrijkste. Beiden hadden zich uit de series gemakkelijk voor den eindstrijd geplaatst. In de finale bleek, dat Osen darp op het oogenblik beter in vorm is dan de Zweed. Reeds na vijftig meter had de Trek vogelman een dergclijken voorsprong, dat hij van de zege zeker was. Met duidelijk verschil ging Osendarp als eerste door de finish. Voor hem werd 10.5 sec. genoteerd, waarbij men rekening moet houden met het feit, dat de loopers den vrij sterken wind achter hadden. Voor Strand berg werd een tijd van 10,6 opgegeven. O. i. is Strandberg op het oogenblik nog niet in grooten vorm. Eerst op de laatste 25 meter liep hij vol uit, daarvóór deed zijn loopen wat krampachtig en stroef aan. De uitslagen luiden: 100 meter hardloopen: le serie: 1. Osendarp (Trekvogels) 10.6 sec.; 2. K. Baumgarten «Trekvogels) 10.9 sec.; 3. A. v. Geenhuizen (Haarlem) 11 sec. 2e serie: 1. Strandberg (Zweden) 10,8 sec.; 2. van Beveren (AV '2310.9 sec.; 3. H. Baumgar ten «Trekvogels) 11 sec. Finale. 1. Osendalp 10.5 sec.; 2. Strandberg 10,6 sec.; 3. van Beveren 10.7 sec.; 4. H. Baum garten; 5. K. Baumgarten: 6. van Geenhuizen. 100 meter hardloopen dames: le serie: 1. F. Koen (Sagitta» 12,5 sec.); 2. A. Bolwidt (Gita) 12,9 sec.; 3. A. Doorgeest «ADA) 13 sec. 2e serie: 1. A. de Vries (ADA) 12,6 sec.; 2. K. ter Braake (ADA) 12.6 sec.; 3. J. Oostra «Assen» 12,9 sec. Finale: 1. F. Koen 12,2 sec.; 2. K. ter Braake 12,5 sec.; 3. A. de Vries 12,6 sec. 800 m. hardloopen met voorgift: 1. M. Herfst (Haarlem) 30 meter 1 min. 54,4 sec.; 2. S. Bou- man «AAO 1 min. 54.4 sec. scratch; 3. S. Woltjer «Groningen) 30 meter 1 min. 56 sec.; 4. A. ten Cate (Holland. Lelden) 35 meter. 1500 meter hardloopen met voorgift: 1. H. Kalkman 40 meter «Trekvogels) 3 min. 57 sec.; 2. F. A de Ruyter (Quick) scratch 4 min. 0.4 sec.: 3. P. van Rijn. 55 meter (Trekvogels) 4 min. 0.6 sec.; 4. H. Plieger 90 meter (AV 1923». 4 x 100 meter estafette dames: 1 ADA 50.5 sec.; 2. Gem. Ploeg 52,2 sec.; 3. Haarlemsche Comb. 52.2 sec. 4 x 100 meter estafette heeren: 1. Trekvogels Den Haag 42,8 sec.; 2. AV '1923 (met Strand berg) 43 sec.; 3. A AC 43,1 sec. 80 meter hordenloop dames finale: 1. en 2. A. Doorgeest en K. ter Braake (beiden ADA» bel den 12,2 sec.; 3. N. v. Baaien Blanken «Sagitta» 13,1 sec. Loatti winnaar in de sprint. De wielerwedstrijden waren, evenals de athle- tieknummers, voor de eerste maal internationaal. Twee buitenlandsche renners hadden een uit- noodiglng ontvangen, n.l. Loatti (Italië) en Horn (Engeland». De laatste werd reeds in zijn serie uitgeschakeld door Ooms en den Zwollenaar Derksen, terwijl Loatti tenslotte winnaar gewor den is. De uitslagen luiden: Sprint 1000 meter «series van 4 deelnemers, de twee eerstaankomenden werden in de halve be slissing geplaatst) le serie: 1. Smits (Tegelen) 12 3/5 sec., laatste 200 meter; 2. Collard «België). Niet geplaatst Buchly «Den Haag) en Pronk «Heiloo». 2e serie: 1. Ooms .Haarlem) 12 sec.; 2. Derk- sen «Zwolle». Niet geplaatst Horn (Engeland) en Bootsman «Den Haag). 3e serie: 1. van der Vijver (Roosendaal) 12 s.; 2. Kropman (Nijmegen». Niet geplaatst de Heus (Utrecht) en Schenk «Amsterdam). 4e serie: 1. Loatti (Italië) 131/5 sec.; 2. B. Leene «Den Haag). Niet geplaatst Peperkamp (Den Bosch) en van Breda (Amsterdam). le halve beslissing (vier renners): 1. Ooms, 2. van der Vijver, 3. Leene, 4. Collard. 2e halve beslissing (4 renners)1. Loatti 12 1/5 sec., 2 .Kropman, 3. Smits, 4. Derksen. Om de derde en vierde plaiats (2 renners): 1. van der Vijver 12 2/5 sec., 2. Kropman enkele lengten. Finale: 1. Loatti 12 4/5 sec.; 2. Ooms, band dikte. Het springen voor luite nant de Bruine. De Olympische dag werd traditioneel besloten met het springconcours, waaraan ruiters en paarden deelnamen, die reeds meermalen Neder land hebben vertegenwoordigd .opinternationale wedstrijden. Op het veld waren veertien hinder nissen opgesteld met een maximale hoogte van 1.40 meter. De lengte van het parcours bedroeg 560 meter. Bij een foutloos parcours besliste de tijd. Verscheidene ruiters reden zonder fouten. Helaas werd de dag besloten met een incident, waarvan de gevolgen gelukkig meevielen. De heer E. Kahn ging met ..Espoir" als laatste over de hindernissen. Bij de tweede hindernis zette het paard verkeerd af met het gevolg, dat de ruiter een tuimeling maakte en ook „Espoirten val kwam. De heer Kahn moest per brancard worden weggedragen, terwijl het paard kreupel uit het Stadion werd geleid. Naar wij later ver namen is de toestand van den heer Kahn zeer bevredigend. Vermoedelijk heeft hij een zeer lichte hersenschudding bij den val opgeloopen. Het resultaat van het springconcours luidt: 1. Luit. de Bruine met „Ernica" 0 fouten 1 m. 4,1 sec.; 2. Ritmeester van der Voort van Zijp met ..Hannes" 0 fouten 1 min. 5,3 sec.; 3. Rit meester Heuff met „Kestrelle" 1 min. 10.3 sec.; 4. Luitenant Greter met „Trixie" 1 min. 16.1 s.; 5. D. H. Pasman met „Sint George" 1 min. 16.4 sec.; 6. Ritmeester baron Sirtema van Grove- stins 0 fouten 1 min. 23 sec. VOETBAL. J. P. van Bel overleden. Gistermorgen vroeg is te Eindhoven plotse ling overleden de heer J. P. van Bel. sedert jaren bekend voetbalofficial in het Zuiden. De overledene, die 55 jaar oud is geworden, had Zaterdfeg op normale wijze de bestuursver gadering van afdeeling 5 van den K.N.V.B. meegemaakt. Hü was daarvoor uit zijn woon plaats Vlissingen naar Eindhoven gekomen. Sedert dertig jaren heeft de heer van Bel in het bondswerk van den K.N.V.B. gezeten, ln het vroegere N.O.A.D. te Breda (later met een andere vereeniging gecombineerd tot N.A.C.) was hij een ijverig bestuurslid. Jarenlrng was Een wedstrijd Engeland- Rest van Europa. Op een Zaterdag te Lon den gehouden vergadering van de Football Association is besloten om Noorwegen uit te noodigen, in het a.s. seizoen den jaarlijkschen voetbalwedstrijd van een land van het continent tegen Engeland te komen spelen. De wedstrijd zal in een Noord-Engelsche stad in November of December a.s. worden gehouden. Tevens werd besloten, dat de wedstrijd tusschen En geland en het vaste land van Europa ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der F.A. op het terrein van Ar senal te Londen zal worden gespeeld op 26 October. TENNIS. NederlandBelgië te Noordwijk. Samenstelling der Belgische ploeg. Si, INIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllirn L.V.V.DE VETERAAN. Hedenavond om 7 uur speelt L.W.V tegen de Veteraan op het terrein aan het Zwarte Pad. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De gisteren te Boskoop gespeelde nederlaag- wedstrijden hadden het volgende resultaat: Bosk. Boys IIAlphia III 02; Bosk. Boys I— Alphia I 1—2. VETERANENWEDSTRUD TE BOSKOOP. A.s. Woensdag zal te Boskoop op het Boys- terrein een élftal. bestaande uit oud-voetballers o aan den Oostkant tegen een elftal oud-spelers hij een der steunpllaren "van "den" Br aban t sche ri aan den Westkant der gemeente Boskoop een voetbalbond. Meer dan dertien jaren heeft de I wedstrijd spelen. overledene het secretariaat van het Zuidelijk De muziekvereen. Harmonie „Excelsior" zal district van den bond op verdienstelijke wijze waargenomen. L.R.C. I—SPORTMAN I 1—1. Na een kwartier is het Beek. die L.R.C. de leiding bezorgt. Even voor de rust maakt de rechtshalf der bezoekers met een hoog schot, dat den L.R.C.-doelman verrast, gelijk. Na dc thee wordt er aan weerszijden weer goed spel ten beste gegeven, doch de verdedigingen laten zich niet. verrassen en in den stand komt geen verandering meer. FABRIEKSARBEIDERS. Hedenavond 7 uur 15 speelt EL.K.EJl.G. I tegen Vlos I voor den Vooruit beker. Morgenavond om 7 uur gpeelt voor den Fabrieksbeker P. v. C. I "tegen A.K.L. I. Donder - dardagavond om 7 uur speelt v. d. Kloot tegen de Veteraan. Vrijdagavond om 7 uur speelt Wernink tegen L. Bakkersgezellen. Al deze be kerwedstrijden worden op het terrein van Fabrieksarbeiders gespeeld. Door met 21 van A.A.S.V. te winnen heeft A.P. zich in het bezit gesteld van den fraaien Veteraanbeker. voor muzikale opluistering van dezen wedstrijd zorg dragen. De helft van de recette is bestemd als bijdrage tot de stichting van een eigen gebouw voor de plaatselijke afdeeling van de vereeniging „Het Groene Kruis". ALPHEN-VETERANEN—ALPHIA-VETERANEN Hedenavond speelt op het Alphen-terrein achter te Boschpark de Alphen-veteranen een wedstrijd tegen de Alphia-veteranen. Deze wed strijd zal worden opgeluisterd door muziek van Crescendo en vangt aan om half acht. WATERPOLO. L.Z.C. I—G.Z.C. I. Morgenavond om halfnegen speelt L.Z.C. I tegen G.Z.C. I (Gouda), voor de competitie van den K.N.Z.B. in de zweminrichting „De Zijl". WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Woensdagavond te 8 uur worden in het Alphensch zwembad de volgende wedstrijden gespeeld: A.Z.C. I (dames)Boskoop «dames); A.Z.C. I—HBS. I (Leiden); A.Z.C. II—H.B.S. II (Leiden). Timmer speelt niet mee. Het. bestuur van den Belgischen L.T.B. heeft de ploeg, welke in den 24en wedstrijd tegen Nederland, op Zaterdag 2 en Zondag 3 Juli te Noordwijk zal uitkomen, vastgesteld. Het is een zeer sterke ploeg, aldus het „Hbld" Zij zou op haar allersterkst zijn, indien Lacroix, die eenigen tijd ziek geweest is, zich niet tot de dubbelspelen moest bepalen en ook in het en kelspel uitkwam. Er is. wat de heeren betreft, vrijwel geen verschil, ook in de klasseering niet. met verleden jaar toen de Belgen met 2113 te Westende wonnen. Bij de dames is er, door weder-deelneming van mevr. De Meulenmeester zelfs versterking. In de dubbelspelen komen meest combinaties uit. waarvan de spelers reeds enkele jaren samenspelen hetgeen in onze ploeg wel niet het geval zal zijn. De ploeg is als volgt: Heeren-enkelspelen: 1. Naeyaert; 2. Geel- hand: 3. De Borman; 4. Moreau; 5. Van den Eijnde; 6. Delire; 7. Peten; 8. Ewbank. Reserve: Borln. Dames-enkelspelen: 1. mevr. De Meulen meester; 2. mej. De Borman; 3. mej. Solé; 4. mei. Hoyaux. Reserve: mej. Dumonceau. Heerendubbelspelen' 1. LecroixDe Borman; 2. Geelhand-v. d. Eijnde; 3. MoreauDelire; 4. NaeyaertBortn. Reserve: Ewbank—Peten. Damesdubbelspelen: 1. mevr. De Meulen meestermej. Borman: 2. mej. Solémej. Hoyaux. Reserve: mej. Dumonceau. Gemengd dubbelspelen: 1. mevr. De Meulen meesterLacroix; 2. mej. De Borman—De Bor man; 3. mej. DumonceauGeelhand; 4. mej. SoléMoreau. Reserve: mej. HoyauxVan den Eijnde. De wedstrijd bestaat uit niet minder dan 34 partijen, n.l. 16 heeren-enkelspelen «gekruiste), 8 dames-enkelspelen (gekruiste). 4 heerendub- bels, 4 gemengd dubbelspelen en 2 damesdub- bels. Mevr De Meulenmeester won in 1929 het in ternationaal kampioenschap te Noordwijk tegen mej. Bouman. In onze ploeg zal Timmer in geen geval uit komen. noch in het enkelspel, noch in de dub bels. Ook is het niet waarschijnlijk, dat hij zal deelnemen aan de internationale kampioen schappen welke van 410 Juli gehouden worden. Zaterdagmiddagcompetitie. De Munnik I kampioen. 04 fiteuwe KYRIAZI 36M (Ingez. Med.) HughanVan Swol in de kwarteindstrij den heerendubbelspel Wat saai driegde te worden. Na vier minuten r -i tr\ o. rr Was dc stand op 7—2 gebracht: het zesde pun-, Jyl@n2©i ©Fl JS-HO öin K.1S Caldenhoven Spaendonck De Vroe-t scoorde Drager bij een doelworsteling; het zevende werd door De Vroet gescoord. Na 26 minuten gaf Drager van de lijn af een Voorzet, die to£ een schot werd: over de han den van Mo Heng verdween de bal ln het doel. En wat later bracht Dumortier den stand op 9—2. Daarbij bleef het, omdat Holland het ge noeg vond. De opstelling van de elftallen was als volgt" Nederla nd: doel: Van Male (Feyenoord)-; achter: Weber A.G.O.V.V.). (D.W.S.); middenPaauwe Feijenoord «Ajax». Van Heel «Feijenoord»; voor: Drager (D.W.S.t. Van (Neptunus), Dumortier «D.O.S «Feyenoord», Linssen (Feyenoord). ft e d.-I n d i doel: Bing Mo Heng; achter: Samuels en Hukom; midden: Anwar, Meeng en Nawlr; voor: Taihuttu, Pattiwael. Zomers, Soedar- Jnadji en The Hong Djien. Een turndemonstratie. Het. programma van dezen dag was geopend met een massa-demonstratie van ongeveer 1600 turnsters van K.N.G.V.-vereenlgingen uit Noord- Holland Toen de meisjes in haar fleurige klee ding op het groote veld stonden opgesteld en de touziek de KLM-marsch liet hooren. ontwikkel de zich voor de tienduizenden toeschouwers een Prachtig tafereel van harmonische bewegingen, vrije oefeningen in modernen stijl, welke zonder •torende fouten werden uitgevoerd. Hier was nu eens niet. liet individu aan het woord, maar werd hei publiek onthaald op een massademonstratie, welke overduidelijk bewees, hoe aantrekkelijk ook deze tak der lichamelijke ontwikkeling voor de toeschouwers kan zijn. Het was een nummer, dat. insloeg, getuige ook het donderend applaus na Wloop. Het was warm maar winderig Zater dag op de Wimbledon-tenniskampioen- schappen. Het voor Nederland verheu- gendste feit is wel, dat Hughan en van Swol in het heerendubbelspel gewon nen hebben van de EngeLschen Novell en Sherwood, waardoor zij zich in de kwarteindstrijden hebben geplaatst. Zij zullen hierin zeer waarschijnlijk moeten spelen tegen het sterkste dubbel, de Amerikanen Budge en Mako, indien die er in slagen de Franschen Borotra en Brugnon te verslaan. Weliswaar wonnen Hughan en van Swol in drie sets. maar cadeau kregen zij den wedstrijd toch niet. In de eerste set boden de Engelschen harden tegenstand zoodat onze landgenooten slechts met 75 konden winnen. In de volgende set waren de En gelschen nergens. De Nederlandsche double sloot uitstekend, zoodat de Engelschen slechts één game konden winnen, maar in de derde set zetten de Engelschen nog eens extra de tanden op elkaar en pas na veel moeite werd het 75 voor de Nederlanders. In het damesenkelspel kwam mej. Rollin Couquerque uit tegen de geplaatste speel ster mej Peggy Scriven. De Engelsehe speelster bleek ie sterk voor onze landec- noote, ofschoon die zich zoo goed mogelijk verweerde Mej. Scriven won niet 6—2, 63. In het gemengd dubbelspel kon slechts een gemengd-Nederlandsche overwinning worden bevochten. Het was mej. Rollin Couquerque, die met den Zwitserschen davisbekerspeler Fischer een dubbel vormt, die een groot aandeel had in de overwin ning op het Engelsehe paar mej. Durlac en Ritchie. In de eerste set was de Neder landsch -Zwitsersche combinatie flink in de meerderheid, maar in de volgende set beden de Engelschen taaien tegenstand, zoodat deze in 75 eindigde. Van Swol kwam met mej. Paterson tegen het sterke Australisch-Fcansche. geplaatste paar, mej. Wynne—Boussus uit. In de eer ste set ging het aanvankelijk gelijk op. vooral de uitstekende services en harde drives van Van Swol soorden menig punt, maar de tegenstanders waren toch te sterk. Met een 4. 62 overwinning speelden mej. Wynne en Boussus zich in de volgende ronde. Ook Hughan en het Chineesche meisje Gem Hoahing troffen het niet. wat betreft de sterkte van hun tegenstanders. Mevr. Helen Wills vormde met Borotra een hecht en sterk dubbel, waartegen de Nederlandsch —Chineesche combinatie alleen in de eer ste ronde vermocht weerstand te bieden. Het Amerikaansch—Fransche dubbel moest zich duchtig inspannen, om het enthou siaste spel van het donkere tweetal de baas te blijven, maar in de tweede set was het overwinning op den geplaatsten Chi- neeschen speler Kho Sin Kie. In het heerendubbelspel slaagden de En gelschen Hughes en Wilde er in het ge plaatste Zuid-Slavische dubbel Mitic en Puncec door een 86, 62. 64 overwin ning uit te schakelen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel Austin (Engeland) si. Mako (V. S.> 64. 46. 97; 06, 64; Budge (V.S.» sl. Shayes «En geland) 63. 64. 61; Mc Phall «Schotland» sl. Menzel «Tsjecho Slowakije' 86. 97 teruggetrokken; Henkei «Duitschland» sl. Maneff (Zwitserland) 63. 6—1, 61; Cejnar (Tsjecho-Slowakijei sl. Kho Sin Kie «China» 7—5, 3—6, 3—6. 6—1. 6—3; Hecht «Tsjecho- Slowakije) sl. Kukuljevic (Zuid-Slavië) 64, Taynyaen 64. Damesenkelspel Mej. Morphew «Zuid-Afrika) sl. mej. Noel «Engeland» 3—6. 62. 6—2; mej. Scriven 'En geland» sl. mej. Rollin Couquerque (Neder land) 62. 63; Helen Jacobs (V. S.» sl. mej. James «Engeland) 64. 62; mej. Stammers (Engeland» sl. mej. Stewart «Engeland) 64. 61; Helen Wills «V. S.) sl. mevr. Heine Miller (Zuid-Afrika» 86. 64; mej. Lumb 'Enge land sl. mej. Chuter «Engeland» 62. 62; mej. Buthall «Engeland» sl. mevr. Macpherson Grant «Engeland» 62. 26. 64. Heerendubbelspel Een groot succes voor deze jonge vereeniging. Het is „de Munnik" Zaterdag, door een 60 overwinning op Carla gelukt beslag te leggen op de le plaats in de le afd. van de Leidsche Zaterdagmiddag-Competitie. Dat de Munnik iedere week beter ging spe len bewijzen wel de achtereenvolgende resul taten. namelijk Wassenaar 3—3. Wernink 42. De Krogt 51, en tegen Carla 60. De uitslagen waren als volgt: Mevr. J. v. Deventer (M.) sl. mej. H. Smits (C.) 63. 61; P. Kuiper sl. v. Ingen Schenau 75. 64; mevr. v. Weizen en mej. E. Koning sl. mevr. Been en mej. H. Smits 61. 63: P. Kuiper en P. Boot sl. Been en v. Ingen Schenau 60, 60. Door een oogblessure van Van Ingen Schenau had deze partij een onregelmatig ver loop: mevr. J. v. Deventer en ir. A. A. Lagaay sl. de heer en mevr. Been 61, 810. 60: mej. E. Koning en P. Boot sl. den heer en mevr. v. Ingen Schenau 6—1. 6—4. Na afloop wenschte de voorzitter van „De Munnik" de heer P. Boot Jr. de captain, mevr. v. Deventer en haar spelers en speelsters van harte geluk met het behaalde kampioenschap. Bij den aanvang van de competitie zal wel zeker niemand verwacht hebben en wy wel allerminst, aldus spreker, dat wij een dergelijk resultaat zouden behalen. Door deze prestatie is „De Munnik" in aller achting gestegen. Spreker dankte de spelers en speelsters van Carla voor haar sportleven tegenstand, al was de uitslag dan niet zoo geworden als zij ge hoopt hadden. Tenslotte wilde de voorzitter niet eindigen alvorens den heer J. Kooreman als secretaris van de Zaterdagmiddag-competitie en tevens als secretaris en wedstrijdleider van ,.De Mun nik" dank te zeggen voor het vele werk dat hij verricht heeft. Hierna nam de captain van Carla. de heer Been. het woord. Hij wenschte „De Munnik" geluk met dit fraaie en verdiende kampioenschap. Het speet hem, dat deze wedstrijd voor Carla niet zoo verloopen was. als hij gehoopt had. want Carla had graag één puntje veroverd, waardoor een beslissingswedstrijd Wassenaar De Munnik noodig was geweest. Dat „De Munnik" in achting gestegen was wilde hij gaarne bevestigen, daar door velen, ook Carla. in het begin gedacht was. dat „De Munnik" als nummer laatst zou eindigen. „De Munnik" is nu kampioen geworden en „Carla" nummer laatst. We zullen probeeren volgend jaar met een sterker team in de com petitie te kunnen uitkomen, aldus spr. Met een driewerf hoera voor „De Munnik** en haar voorzitter werd besloten. Rest nog te vermelden, dat de dames van „Do Munnik I" met bloemen werden gehuldigd. Beslissingswedstrijd V.C.L. I—Cocktail III 6—2. De overgespeelde promotie-wedstrijd is in een 62 nederlaag voor Cocktail geëindigd. Hierbij moet echter in aanmerking genomen worden, dat niet minder dan drie partijen door Cock tail cadeau werden gegeven, doordat het derde team dezen Zondag slechts over één speelster beschikte. Men stond dus voor de vrijwel hope- looze taak om alle 5 partijen te winnen. Toen in de heeren-single na een spannende eerste set de V.C.L.-speler zich in de tweede set terug trok. kwam de eenige dames-single, welke mej. Deventer, na twee matchpoints te hebben mej. Yorke «Engeland) en mevr. wL* Mathieu (Frankrijk) sl. mej. Hopman en mej. lilt met den tegenstand. De cijfers waren Stevenson «Australië» 6—4. 64 64. 61. Gemengd dubbelspel: Mej. Helen Wills (V.S.'» De kwarteindstrijden in het heeren- enkelspel zijn thans bekend. De Schot- sche speler Mc Phail, die in de eerste ronde van het heeren-enkelspel Van Swol uitgeschakeld had, kwam tegen den geplaatsten speler Menzel uit. Na twee sets was de stand 68, 97. Toen gaf Menzel de party gewonnen cn trek zich wegens eon verstuikten enkel te rug. De kwarteindstrijden zijn: Austin Ellmer, HenkclHecht, PuncecMc. Phail en BudgeCejnar. De jeugdige Tsjech Cejnar speelde zich ln de kwartemdstrijden door een Hughes en Wilde «Engeland) sl. Mitic en i verspeeld, op eervolle wijze verloor. Hiermede Puncec (Zuid-Slavië.) 62. 64; Hughan en j was de toch al minieme kans op een zege ver- - keken en de tweede heeren-single ging dan ook snel verloren. Hetzelfde lot onderging de eenige mixed-party. Slechts de heeren-dubbel bracht Cocktail nog een winstpuntje, na eerst enkele» matchpoints in de tweede set te hebben over leefd. Dit was wel de aardigste partij, zoowel door het interessante verloop als door het goede spel van alle vier spelers. De uitslagen zijn: P. v. OuterenA. Messchaert 68. 03 ret.: Van Swol (Nederland) sl. Hovell en Sherwood (Engeland» 7—5. 61, 7—5. Damesdubbelspel Mej. Ingram en mej'. Dearman (Engeland) sl. mej. Enger en mej. Kraus (Duitschland) 62. 61; mej. Scott en mej. Saunders ((Engeland» sl. mej. Helen Jacobs en mej. Bundv «V S.» 2. 8—6 - - en Borotra «Frankrijk» sl. mej. Gem Hoahing «China) en Hughan «Nederland) 64. 64; mej. Wynne (Australië) en Boussus «Frank rijk) sl. mej. Paterson «Engeland) en Van Swol (Nederland) 64, 62; mej. Rollin Cou querque (Nederland) en Fisher (Zwitserland) sl. mej. Durlac en Ritchie (Engeland) 6—3. 75; mej. Kraus en Goepfert (Duitschland» sl. mej. Noel «Engeland en De Borman «België) 5—7, 61. 6—3; mevr. Fabyan (V. S.» en Hen kcl (Duitschland) sl. mej. Deutschova en Hecht (Tsjecho-Slowakije» 4—6, 61. 61: mevr. Andrus (V.S.) en Kukuljevvic «Zuid- Slavië» sl. mej. Smith (Engeland) en Brooke Edwards «Br. Indië) 61. 6—2; mej. Wheeler (V. S.) en Von Metaxa (Duitschland) sl. mei. Chuter en Deloford (Engeland» 10—8, 64. B. Muller—E. Vrolijk 63. 61; mej M. Scheurleer—mej. A. v. Deventer 7—5. 4—6. 8—6' P. v. Outeren en B Muller—E. Vrolijk en A. Messchaert 6—2. 7—9. 3—6; mej. M. v. Wijk en B. Muller—mej. A. v. Deventer en A Mes schaert 63, 64. GOLF. WEDSTRIJD TE NOORDWIJK. Gisteren werd te Noordwijk een cclectic- medalplay gehouden over alle 18 holes met bijzondere telling Winnaar werd H S Cat,- (161 met netto 292 3; 2. H. Burghard 110) met 312 3. Goede score-, waren verdei C. Dekker (9) en E. H. Brants (9) elk met 32.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9