BINNENLAND r LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 27 Juni 193? D&BB&LM^N HUID De schatgravers in de Noordzee. Van het afgebakende gedeelte is thans 15 proeent afgegraven. De rechten van Lloyds en de combinatie Eschauzier. (Van onzen specialen verslaggever). TERSCHELLING. 26 Juni. Oo het hooge duin van Terschelling, waar een tot ver in zee zichtbare mast is opgericht, ging gisteren de stormbal om hoog: W'eest op uw hoede! De zeelui van Terschelling hadden op den avond van den eersten Pinksterdag, toen de Karimata op de rede voor het eiland verscheen, voor speld, dat wanneer de stormbal omhoog zou gaan. moeilijke oogenblikken voor den ge weldigen tinbaggermolen zouden aanbreken. Hoe zeer hebben ze misgetast. Toen gisteren op de Karimata het attentiesein van den Karimata werd ontvangen heerschte er niet de minste vrees. Men had in de afgeloopen ■weken ervaren, dat de molen bij de hooge zeeën maar een afwijking van twee graden vertoonde. Het attentiesein ten spijt werd rustig doorgewerkt. Slechts moest eenigen tijd worden gestopt voor de periodiek terug- keerende revisiewerkzaamheden aan de emmerketting. Toen vanmorgen de storm bal weer omlaag ging, was het bedrijf op de Karimata nog steeds in volle werking Door het baggerwerk heeft zich. zooais wij reeds meldden, een soort eiland ge vormd. dat bij laag water zichtbaar wordt. Deze zandbank bevindt zich ten Westen van den molen en vormt thans een belang rijke beschutting tegen de deining bij Westelijken wind. De akker" van de Lutine. Zooals bekend is een oppervlakte van 100 bij 100 meter afgebakend rondom het z.g. theoretische middelpunt van het Lutine- wrak. Dit terrein zal door de Karimata ge heel worden afgebaggerd. Teneinde geen enkel risico te loopen. is men reeds voor deze „akker" van de Lutine begonnen. Met zekerheid kan worden vastgesteld, dat al de wrakstukken zich binnen het afgeba kende gedeelte moeten bevinden. Naar wij vernemen heeft de Karimata tot heden een oppervlakte van 15 bij 100 meter afgebaggerd. Met andere woorden: 15 pro cent van het geheel is afgewerkt. Uit den aard der zaak hoopt men. dat niet het ge- heele terrein behoeft te worden afgezocht. Nog 35 meter moeten dus worden afgelegd voor men bij het theoretische middelpunt komt. Het is moeilijk te zeggen wanneer men dat punt zal bereiken, bit hangt af van de weersgesteldheid en de deining. In dien alles meezit kan men wellicht over een week bij het punt zijn. Vondsten van beteekenis zijn gisteren en vandaag niet gedaan. De belangrijkste is zonder twijfel die van een stuk want. dat naar kon worden vastgesteld van de Lutine afkomstig is. Duidelijk konden nog touw- resten worden waargenomen. Verder is weer een aantal kanonskogels opgebaggerd, waarvan een aantal van belangrijk grooter formaat was dan de kogels, welke voordien in den zeeftrommel werden aangetroffen Ook werd een stuk van een ankerketting omhoog gehaald, welke vermoedelijk bij vorige bergingspogingen verloren is gegaan. Een komische vondst was die van een kinderschoentje, dat nog vrij gaaf was en dat zeker niet tot den inventaris van de Lutine heeft behoord. De verdeeling van den schat. Een bekende figuur op Terschelling is de vroegere gemeente-secretaris de heer Ree- deker die bijzondere belangstelling heeft voor de werkzaamheden van de Karimata. Geen wonder want de heer Reedeker is commissaris van de N V. „De Lutine", de z.g. combinatie Eschauzier. Indertijd heeft de burgemeester en strandvonder van Ter. schelling, de heer Eschauzier. het recht ge. kregen op een deel van de opbrengst. Deze rechten zijn later in een famüievennoot- schap ondergebracht. Deze N V. heeft na dien aandeelen aan toonder uitgegeven, waarvan ieder aandeel recht geeft op een vijftigduizendste deel van het door de N.V. te ontvangen bedrag! De heer Reedeker vertelde ons. dat de combinatie Eschauzier ingevolge de ge maakte overeenkomsten recht heeft op 10 procent van de totaal opbrengst Twintig procent is voor Lloyds en 70 procent voor de Gemeenschappelijke Mijnbouw Maat schappij ..Billiton". welke alle onkosten en risico's heeft te dragen Deze verdeeling treedt echter eerst in werking nadat een bepaald bedrag is gevonden. De Gemeen schappelijke Mijnbouwmaatschappij „Billi ton" kan eerst volledige rechten op dat bedrag laten gelden, hetgeen uit den aard van de zaak billijk en redelijk is. De heer Reedeker was van oordeel, dat de rechthebbenden van de N.V. „De Lutine" zich geen overdreven voorstellingen moeten vormen, daar de aandeelen aan toonder slechts recht geven op een heel klein per centage. Hij zeide er echter van overtuigd te zijn. dat de verdeeling onder de recht hebbenden van de combinatie Eschauzier geen moeilijkheden zou opleveren. Deze laatste meening bleken enkele an dere Terschellingers. deelgenooten van de combinatie, niet te zijn toegedaan Zij zei den de mogelijkheid groot te achten, dat het grootste deel van het toe te wijzen bedrag zou moeten worden besteed om pre cies uit te maken hoe de verdeehng zal plaats hebben. Want ondanks het bestaan van de aandeelen. schijnen aan deze ver deeling nog veel haken en oogen te zitten. Padvindersdefilé voor prins Bernhard. De verjaardag van Prins Bernhard wordt overal in het land door de padvinders op bijzondere wijze herdacht. In de drie dis tricten echter, welke het dichtst nabij het Koninklijk paleis Soestdijk zijn gelegen. nJ. de districten: Utrecht, 't Gooi en Amers foort, zal de verjaardag van den Ko ninklijken commissaris voor de padvinders meer dan elders een bijzondere dag zijn. Prins Bernhard heeft zich bereid ver klaard van de padvinders uit deze distric ten een défilé af te nemen, hetgeen tus- schcn 5' en 6 uur voor het paleis Soest dijk zal plaats hebben. Welpen, verken ners en voortrekkers van de verschillende padvindersvereenigingen zullen in één stoet aan hem voorbij trekken, om uiting te geven aan hun vreugde op den heug lijken dag. De werkloosheid. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede. dat in de week van 6 t/m 11 Juni bij gesubsidieerde vereenigin- gen met werkloozenkas waren aangesloten 563.000 personen, onder wie 76.200 landar beiders. Voor de 406.800 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 23.4 tegenover 23.8 in de vorige verslagweek, 23 t/m 28 Mei. In de eerste verslagweek van Juni was het werkloosheidspercentage voor alle ver zekerden in de laatste, jaren als volgt: 1932: 26.6; 1933 24.6; 1934: 24.8; 1935: 29 4; 1936. 30.9; 1937: 24.3; 1938: 23.4 Bij de organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 11 Juni in totaal 343.788 werkzoekenden ingeschreven, on der wie 325.634 mannen. Van deze werk zoekenden waren 325.824 werkloos, onder wie 312.697 mannen. Het bestuur van het werkfonds 1934 heeft opgegeven, dat op 16 Juni rond 10.300 arbeiders aan het werk waren met behulp van dit fonds. LANDDAG VAN DE ANCIENT ORDER FORESTERS. Ongeveer 450 leden van de Ancient Or der of Foresters uit alle deelen van het land en ook uit België waren gisteren te 's-Gravenhage bijeengekomen op den vijf den landdag. Nadat des ochtends de Chief Ranger van Court „Stad s-Gravenhage", de heer H. M. Hagedoorn, allen had welkom geheeten, werden autotochten gemaakt door den Haag en Wassenaar. Des avonds vereenigden de deelnemers zich aan een gemeenschappelijken maal tijd in ..Boschhek", na afloop waarvan een huldiging plaats had van Court ..Stad Utrecht" ter gelegenheid van haar 12'/t- jarig bestaan. ONTHULLING BORSTBEELD PROF. MR. P. J. M. AALBERSE. Uit waardeering voor zijn werk in het belang der volkshuisvesting. Uit waardeering voor het feit. dat prof. mr. P. J. M. Aalberse tijdens zijn ministe- rieele periode een bedrag van f. 542 mil- lioen besteedde voor verbetering van de volkshuisvesting, richtte de R.K. Woning bouwvereniging in tuindorp Oostzaan te Amsterdam na den bouw van een complex nieuwe woningen een borstbeeld te zijner eere op in de Vegastraat. Zaterdagmiddag geschiedde onder groote belangstelling de onthulling van dit fraai uitgevoerde werk van de hand van den heer C. Stauthamer. Centrale Bond van Transportarbeiders. Algemeene vergadering te Groningen. De tweejaarlijksche algemeene vergade ring van den Centralen Bond van Tran sportarbeiders, welke drie dagen zal duren, is hedenmorgen in de „Harmonie" te Gro ningen geopend met een rede van den voorzitter, den heer A. Kievit, waarin hij hij o.m. zeide. dat de hoop. dat de econo mische opleving van langen duur zou zijn, niet tot werkelijkheid is geworden. Het aantal werkloozen is nog immer ont stellend hoog. Voor een belangrijk deel is de werkzaamheid van de vakbeweging daarom gericht op doeltreffende bestrijding van dit euvel. Uitvoering van groote werken, verdere verkorting van den arbeidstijd, beheersching van het productiestelsel, verhooging van den leerplichtigen leeftijd en vervroegd en verbeterd ouderdomspensioen, zijn eenige der aangegeven middelen ter bestrijding dei- werkloosheid en voor verbetering van den economischen toestand in ons land. De verkiezingen stonden in 1937 in het teeken van krachtige bestrijding der werk- loosheid en bescherming der democratie, i doch de meerderheid van het Nederland- s<*he volk heeft niet begrepen, dat dictatuur haar voedingsbodem vindt in werkloosheid en wanhoop. Een vijfde deel van ons volk leeft van ondersteuning. De in uitzicht ge stelde greotere activiteit van het werkfonds en van de werkverschaffing is niet vol doende. De actie voor verbetering der werk_ loozenzorg en voor werkverruiming zal moe_ ten worden voortgezet met al de kracht, waarover de moderne arbeidersbeweging beschikt. Aan de hand van een reeks cijfers toonde spr. aan, dat de arbeiders het slachtoffer zijn geworden van de nationalisatie en mechanisatie van verschillende bedrijvgn. Actie en strijd voor verdere verkorting van den arbeidstijd is dan het naastbij- gelegen doel voor den bond. Er wordt in het transportbedrijf door tienduizenden belangrijk langer dan 48 uur ja zelfs langer dan 55 uur per week ge werkt. Nog altijd zijn arbeidsweken van 60. 70. 80 uur geen zeldzaamheid en komen er zelfs arbeidsweken van 90 100 en meer uren voor. Er zou geen sprake zijn van werkloosheid, indien de arbeidstijd behoorlijk werd ge regeld. Het ledental bedroeg Januari 1936 34 098. het daalde in het eerste halfjaar 1936 nog met 508, doch steeg sindsdien gestadig. Het bedroeg 1 Januari 1938 35.638. De bondsfinanciën. het kapitaal van den bond. steeg van f. 663.257.74 op 1 Januari 1936 tot f. 887.278.15 op 1 Januari 1937. Het bedroeg op 1 Januari 1938 f. 1.125.435.88. Het is sindsdien nog niet onbelangrijk ge stegen. De staking in het haringvisscherijbedrijf ter sprake brengend, memoreerde spr. het conflict in den Christelijken bond. welks leden hun organisatie hebben verlaten en zich hebben aangesloteji bil den Centralen Bond. Hij heette de bijna duizend nieuwe leden welkom in de organisatie. Voor de Nederlandsche vakbeweging is het conflict in de haringvisscherij van be teekenis Blijven de stakers trouw aan de genomen besluiten, blijven zij als tot nu eensgezind achter de leiding, dan zien wij den afloop van dit conflict met vertrouwen tegemoet. Spr. memoreerde nog het twintigjarig be staan van den bond. om tenslotte met een enkel woord bij de naaste toekomst stil te staan. Spr. vraagt zich af hoe het mogelijK is, dat een verantwoordelijk man als de heer Colijn de arbeidersbeweging en haar leiding durft te betichten van gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel. De K.N.A.C. bestaat 40 jaar. Op 2 Juli a.s. DEMONSTRATIEVE VERGADERING TEGEN DE SPELLING-CHAOS. De Neder!, vereeniging tot vereenvoudi ging van onze spelling heeft Zaterdagmid dag in de groote zaal van het A. M. V. J.- gebouw te Amsterdam een druk bezochte vergadering gehouden, waar vertegenwoor digers van alle takken van onderwijs hun meening hebben gezegd over de thans heerschende verwarring op het gebied van de spelling. De bijeenkomst stond onder leiding van prof. dr. J. J. Salverda de Grave, die in zijn openingswoord verschillende Kamer leden en andere autoriteiten welkom heet te De Vries en te Winkel, aldus spr., hoo- ren volgens onze wetenschappelijke over tuiging niet meer thuis op de school en in de maatschappij van dezen tijd. Gesproken werd hierna door prof. Ger- lach Royen, dr. J. Karsemeyer, A. Bartels, W. Freggen, J. P. W. van der Sluys, P. A. Eggermont en R. Kuitert. Tenslotte werd een motie aangenomen, die naar Den Haag zal worden gezonden en waarin er bij de regeering op wordt aangedrongen, aan de spelling-chaos een einde te maken door te handelen in de geest van deze demonstratieve bijeenkomst. Nederlandsche maatschappij voor nijverheid en handel. Een reis naar Indië in voorbereiding. In de Zaterdag te Hengelo voortgezette vergadering der Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel is besloten de volgende vergadering te Maastricht te houden. Besproken werd het rapport „ver houding NederlandNederl. Oost Indië", dat namens de commissie, welke het rap port uitbracht, werd toegelicht door dr Fcuiüetau de Bruin. Na prof. Weyer hield prof. Cosquino de Bussy een inleiding, toe gelicht met lichtbeelden, over de ontwik keling der industrie in Nederl. Indië, waarbij hij uiteenzette, dat door de groote bevolkingstoename, waardoor nieuwe cul tuurgronden op Java niet meer zijn te vinden, naar emigratie wordt gestreefd, doch vooral ook de nijverheid wordt bevor derd. Het is niet de bedoeling Java te in- dustrialiseeren. doch wel moet de nijver heid bevorderd worden, omdat niet allen meer hun brood in den landbouw kunnen verdienen. Spr. gaf een beeld van de in dustrie in Indië en zeide, dat alles bijeen ruim anderhalf millioen arbeiders reeds in de nijverheid werken, afgezien van de huisnijverheid. Tenslotte vertoonde spreker twee films. In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede, dat het hoofdbestuur der maatschappij een reis naar Indië voorbe reidt. „In 1898 waren er 68 automobielen in ons land. Aan regels was liet automobielverkeer nog niet gebonden: er bestond al leen één proef, welke ten overst,aan van een opzichter van den rijkswaterstaat moest worden afgelegd, ter controle van de remmen. Wat er sindsdien ook veranderd is, het principe van de mo tor is hetzelfde gebleven". Zoo liet zich dezer dagen de heer J. Leonard Lang uit. Hij is als pionier van het automobilisme in Nederland ge tuige geweest van de eerste aarzelende wielwentelingen van de automobiel en als commissaris van de Koninklijke Ne derlandsche Automobielclub presideer de hij dezer dagen een persbijeenkomst ter voorbereiding van het 40-jarig be staan dier instelling, opgericht op 2 Juli 1898 door eenige sportsmen, onder wie de heeren J. P. Backx, M. W. Aertnijs cn de gebroeders Dentz. Het automobilisme was in de eerste jaren dei club nog in de stuipjesperiode, door de aanhangers met de noodige voorzichtig heid behandeld, door het publiek met wan- Trouwen gadegeslagen. Hoe valt anders de ophef te verklaren, welke gemaakt werd van den tocht van een 6 P.K, Stokvis- Daimler van Arnhem naar Venlo en terug over Geldern-Wesel in 8 uur tijd met een gemiddelde snelheid van 36 K.M. per uur en zonder dat men naar den motor had behoeven om te zien? Den grootsten stoot in de goede richting kreeg het automobilisme feitelijk in 1913, dus het jaar voorafgaande aan den we reldoorlog, toen met medewerking van de K.N.A.C. een militair vrijwillig automobiel corps werd opgericht, dat reeds een jaar later zijn nut zou bewijzen, namelijk toen tijdens den oorlog de automobiel zulk een groote rol speelde in het vervoerwezen. Op administratief gebied werkte de N. A- C.. die in 1913 het praedicaat Koninklijke verwierf, in hoofdzaak ter voorlichting en ter waarschuwing van autoriteiten. Mede dank zij haar bemoeiingen werden geleide lijk de voor auto's gesloten weeen in Fries land opengesteld. Met den A. N. W. B. werd in 1908 een regeling getroffen voor plaatsen van waarschuwingsborden. Zij nam deel aan de conferentie te Parijs voor een internationale verkeersregeling, in 1910 werd aan de N. A. C. het recht van afgifte der toen ingestelde internationale rijbewij zen verleend en zoo was er meer dat op een nauw contact tusschen autoriteiten en groote zusterorganisaties wijst. Naarmate de automobielbeweging groei de. werd ook de werkingssfeer van de club grooter. Wij behoeven slechts te wijzen op de verbetering der wegen, op de maatre gelen tegen de verkeersgevaren, op de op voeding van de nieuwe automobilisten in het met den dag moeilijker wordende ver keer, op het wegnemen van zoo talrijke belemmeringen van een zich normaal ont wikkelend automobilisme, kortom op de zeer vele onderwerpen, welke in enkele jaren tijds om een volledige oplossing vroegen. Het is duidelijk, dat de groei van het automobilisme, vooral in een land als het onze. met zijn vele waterwegen, danig werd belemmerd door het gebrek aan goe de verkeerswegen en bruggen. Het is dan ook geen wonder dat de automobielclub zich steeds heeft beijverd om in dezen toestand verbetering te krijgen. De automobielclub streeft ook naar ver hooging van de verkeersveiligheid. Door het organiseeren van een jaarlij ksche vei- ligheidsweek. het houden van een jaarlijk- schen wegverkeersdag. de inrichting van een verkeerspaedagoog een auto, waar mede door middel van spreuken en waar schuwingen op een bord de weggebruikers lot voorzichtigheid kunnen worden aan gemaand en een veiligheidswagen ais aanhangwagen van den verkeerspaeda goog een veilig verkeersfilm en de uit gifte van de voornaamste verkeersregels heeft zij reeds veel bereikt. Natuurlijk heeft de K.N.A.C. daarnevens ook het groot- tourisme bevorderd. Het bestuur van de K.N.A.C. zal op 2 Juli in het Palace-hotel te Scheveningen recl- pieeren. Alg. Ned. Bond van Textiel arbeiders. FuMevoorstellen verworpen. De Algemeene Nederl. Bond van Tex tielarbeiders ,T>e Eendracht" hield Zater dag en gisteren zijn alg. vergadering te Amsterdam De voorzitter, de heer G Rengelink, opende de drukbezochte vergadering met een uitvoerige rede. De regeering heeft met haar aanpas singspolitiek haar doel niet bereikt al dus spr. andere wegen moeten worden ingeslagen, de werkloosheid is hier te lande nog zeer groot. Toch is er ln de textiel industrie eenige verbetering te bespeuren. De organlsatig is weer van een verdedi gende in een aanvallende stelling gekomen. Br zijn verbeteringen bereikt op verschil- DE AUSTRALISCHE MINISTERS IN ONS LAND. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft Zaterdagavond in het Amstel hotel oen Austrp.lischen ministers en autoritei ten, die op het oogenblik een bezoek aan ons land brengen in verband met de ope ning van de luchtverbinding der K. L. M. en K. N. I. L. M. een maaltijd aangeboden waarbij de burgemeester der hoofdstad, dr. W. de Vlugt, als gastheer optrad. Een autobus-chauffeur te Uithuizen (Gr.) heeft zelf een vliegmachine gebouwd, „vliegklaar". Onze foto toont het toestel, geheel \)V h''. de lie"» n°° dig* OP O GOEDE ZEEP STAAT 3147 (Ingez. Med.) lende plaatsen, b.v. ln de wollenstoffen- Industrie. In de Twentsche industrie is een begin van betaalde vacantie bereikt, naar uit breiding hiervan wordt gestreefd. Het niet bestaan van een collectief contract ln de Twentsche textielindustrie acht spreker een zeer grooten achterstand, welke zoo spoedig mogelijk dient te verdwijnen. Ook in de tricotagelndustrie heerschen toestanden, die dringend om verbetering vragen. De 40-urlge werkweek Is in de textiel industrie wenschelijk en niet voor bestrij ding vatbaar. De invoering hiervan dient Internationaal te geschieden. Verschillende regeeringen, al behoort daartoe helaas de Nederlandsche niet, hebben zoowel te Washington als te Genève gesproken en gestemd voor de 40-urlge werkweek De actie tegen de werkloosheid zal krachtig worden doorgezet. In het gisteren voortgezet congres wer den de bondsvoorzitter en de algemeene secretaris, onderscheidenlijk de heeren G. Rengelink en A. F. Stuve, die periodiek af traden, herbenoemd. In de vacature Da- lenoort werd gekozen tot bondspenning- meester de heer W. F. Fijlstra, thans ad ministrateur van den Algemeenen Neder- landschen Stucadoorsbond te Den Haar De periodiek aftredende leden van het algemeen bestuur, de heeren H. V. Asselt. A. Gönning. N. J. v. Pelt en H. Timmer man werden herkozen, terwijl als zoodanig werden benoemd de heeren H. Mengerink. G van Dijk en J G Rouwen. Uitvoerige discussies werden gehouden naar aanleiding van een aantal voorstellen betreffende de mogelijkheid en de wen- schelijkheid van een fusie met een of meer andere vakbonden. Zoo had o.m. de afdee- ling Enschede een voorstel ingediend, waarbij het congres zich uitspreekt voor samenvoeging van den bond met de Neder landsche Vereeniging van Fabrieksarbei ders en met den Nederlandschen Bond van mannelijke en vrouwelijke arbeiders in de kleedinglndustrie. Het hoofdbestuur werd daarbij opgedragen het initiatief te nemen tot een samenvoegingsproces Dit voorstel in stemming gebracht, werd met groote meerderheid van stemmen ver worpen. Aangenomen werd tenslotte een voorstel van het hoofdbestuur, waarbij het cpngre3 besluit het bondsbestuur te machtigen onder leiding van het N.V.V besprekingen te voeren met het hoofdbestuur van den bond in de kleedinglndustrie. teneinde onder de oogen te zien of fusie tusschen deze beide bonden wenschelijk en mo gelijk is. Heffing van opcenten. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi ging van de wet van 20 December 1935, tot heffing van opcenten op enkele belas tingen ter versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des rijks. De Memorie van toelichting luidt: De heffing van opcenten op verschillen de belastingen, zoowel krachtens de wet van 8 December 1933. als krachtens de wet var. 20 December 1935, zullen 31 December 1938 of 30 April 1939 afloopen. Te zijner tijd zal dienen te worden overwogen of de heffing van deze opcenten al dan niet moet worden verlengd. Ten aanzien van de 20 opcenten op de dividend- en de tantième-belasting, welke krachtens artikel 4 van laatstgenoemde wet geheven worden, duldt deze beslissing echter geen uitstel. Dit ls een gevolg van het feit, dat volgens de bestaande wette lijke omschrijving de beantwoording van de vraag of deze opcenten al dan niet moeten worden geheven, afhankelijk is van het tijdstip van aanvang van het boekjaar, waarover de belaste uitdeeling wordt gedaan. Thans moeten reeds aan slagen worden geregeld over boekjaren, welke met of ln 1938 zijn aangevangen, met name ter zake van interim-uitdeelin- gen over het boekjaar 1938 en ter zake van liquidatle-uitkeerlngen over dat boek jaar. Op het oogenblik wordt, naast bovenbe doelde 20 opcenten, een heffing van 75 opcenten toegepast. Deze heffing loopt over de boekjaren, welke eindigen tus schen 1 Mei 1938 en 1 Mei 1939 Voorge steld wordt ook de onderwerpelijke hef fing van 20 opcenten thans slechts tot 1 Mei 1939 te verlengen. De heffing van alle rijksopcenten op de dividend- en tantieme belasting loopt dan gelijk af. Bij de over weging te zijner tijd in hoeverre opcen- tenheffing moet worden gecontinueerd, zullen dan alle opcenten tegelijk worden toezien; ook kunnen dan eventueel ter vereenvoudiging de voorschriften worden gecombineerd. 4—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12