STADSNIEUWS No. 24000 Naar buiten 79 ste Jaargang VRIJDAG 24 JUNI 1938 Hef QeSChenkvandendag ANTOON BRINKS BREESTRAAT 114c Tel. 3U7 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Nog twee dagen Dit nummer bestaat uit VIER bladen verwacht LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: SO cis. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden ■van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. RIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd Zijn: per 3 maanden f.2.3S per week f. 0.13 Franco per post" f. 2:35 per maanden portokosten, (voor binnenland f.0.80 per 3 mnd>) GEREFORMEERD MINNEHUIS Autotocht naar Breda. Begunstigd door prachtig weer had gis teren voor de 11e maal de jaarlijksche autotocht plaats van de oudjes uit het Geref. Minnehuis aan de Kaarsenmakers- straat. Vooraf verzamelden zich allen in de kerkzaal en werd de uitgaansdag met een toepasselijk woord ingeleid door den voorzitter, den heer Joh. Sierat. Om half negen vertrok het gezelschap met 3 auto cars in de richting den Haag. Gereden werd via den Haag. langs het vliegveld Ypen- burg. Rotterdam naar Zwijndrecht. Hier werd bij het veer in het Restaurant ..Het Witte Paard" koffie gedronken. Daarna werd de tocht vervolgd via de beroemde Moerdijkbrug over Breda naar Ulvenhout. Ir. het. hotel-landgoed ..Annevllle" werd het middagmaal genuttigd, dat zich na het reeds genotene, best deed smaken. Ook werden eenige wandelingen op dit prachtig gelegen landgoed gemaakt. De terugtocht ging via Gorinchem, Vianen. Woerden, Bo degraven. Alphen. na nog eenmaal gepau zeerd te hebben in het Restaurant „Vianen" Om klokslag 9 uur waren allen weer in Lei den aangekomen zeer voldaan over al het genotene. Zoo behoort deze uitgaansdag door de 3 provincies weer tot het verleden. Veel zal door de oudjes nog worden nagepraat over alles wat gezien en genoten is. Ook aan de thuisblijvende oudjes is gedacht. Hun was een gezellig dagje bereid. Dankbaar voor het genotene werd de dag besloten met het gemeenschappelijk, zingen van den Avondzang. DE EERSTVOLGENDE RAADSZITTING. Ter kennis van de leden van den ge meenteraad Is gebracht dat de eerstvol gende vergadering van den Raad hoogst waarschijnlijk zal plaats hebben op Maan dag, 11 Juli a.s. OPLEIDING VOOR HET NOTARIEEL EXAMEN. Aan het onderzoek vanwege de door de Vereeniging van docenten voor het no tarieel examen en de belasting-examens Ingestelde commissie van hoogleeraren ter beoordeeling van de bekwaamheid en ge schiktheid harer leden tot het opleiden voor het notarieel examen en het privaat rechtelijke gedeelte der surnumerairs examens werd met goed gevolg voldaan door de heeren: A. R. de Bruyn te 's-Gra- enhage en mr. W. J. M. Melchers te Oegstgeest, candidaat-notaris alhier. ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Jaarverslag over 1937. Aan bovengenoemd verslag ls het vol gende ontleend: Opgenomen werden 8504 patiënten, ont slagen werden 7780. terwijl 291 kwamen te overlijden. In 1936 waren deze aantallen resp. 8284, 7594 en 271. Het aantal ver- pleegdagen steeg van 175.094 tot 178.361. De Inkomsten aan verpleeggelden bedroegen f. 311.638.23 tegen f. 294.992.96 in 1936. Voor rekening van de gemeente Leiden werden in 1937 631 patiënten verpleegd met 16919 verpleegdagen, in 1936 619 patiënten met 16246 verpleegdagen. De uitgaven ste gen van f.317.030.43 tot f. 330.515.51 De ontvangsten voor röntgenologische onderzoekingen en behandelingen stegen van f. 24.061.15 in 1936 tot f. 25 438.79. Op de röntgenafdeelingen werd 9456 patiënten rontgenologisch onderzocht en 33350 rönt- genogrammen vervaardigd. Met röntgenstralen werden behandeld 375 nieuwe patiënten; radiumbehanóeling werd toegepast bij 98 patiënten. Het aantal nieuwe patiënten, dat zich voor poliklinisch onderzoek aanmeldde, be- dioeg voor de afdeeling Heelkunde 7549; '.oor de afd. Geneeskunde 5477; voor de afd. Oogheelkunde 9501: voorde afd. Oor heelkunde 6339; voor de afd Kinderge neeskunde 1995: voor de afd. Huidziekten 2364: voor de afd. Vrouwenziekten 2394; voor de afd. Verloskunde 1991: voor de afd. Neurologie 1341. Totaal 39451. De kosten per patiënt en per verpleeg- dag bedroegen in 1937 f. 4.539 tegen f4.536 in 1936. De nieuwe voorzitter van den Raad van Arbeid. O Mr. S. Mok. Foto van mr. S. Mok, die, zooals wij giste ren meldden, benoemd is tot voorzitter van den Raad van Arbeid te dezer stede als op volger van den heer T. S. Goslinga, die In gelijke functie werd benoemd te Amster dam. De heer Mok is, gelijk bekend, momenteel chef van het documentatiebureau van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, ge vestigd te Amsterdam. CHR. H.B.S. Toelatingsexamens. Toegelaten zijn tot de eersle klasse: G. v. Andel, H. H. Azir, C v d. Berg. B. Bc. tels, F. H. A Boon. B G. v d Bcc. C. H. Brinks. F V. R Brabbel. J. W. Biijrcr.. E. H. Burger, C. M. R Drayer. M. J dea Duik, J C. v. Eg- mond. B. Elzevier Stokmans, J. de Geus. P do Goeijcr. J. A den Haan. A. Jager, AJans ze J. J. Jongkamp, R. ten Kate, W. de Kier. A. Krouv.-el, L Kruyt, B. Kuyk, G. W. van Leeuwen, W. v. Leeuwen, G. Los. J. V,'. de Meyier, J. de Neef, G. P. v. Nieuwkoop, L. C. v. d. Plas, F. Ouwehand, A. G. Rietveld, M. Riezebos, E. C. Sasburg, A. Stokvis, D. J. Stolk. R. v. Til, M. J. Veldhuyzen van Zan ten, J. Verkerk, K. Verloop, P. W. Vogelaar, Vogelzang. A. M. H. Th. Wattez, R. Weyschedé. Afgewezen 15. is een POLSHORLOGE van LEIDSCH JUWELIERSBEDRIJF 3403 (ïngez. Med.) THEE-ETALAGEWEDSTRIJD. In den te dezer stede van 1724 Juni gehouden thee-etalagewedstrijd heeft de jury de volgende prijzen toegekend: Eerste prijs groep A. particuliere win- ke'iers. firma J Meeuws, Breestraat 111. Tweede prijs groep A. fidma D. A. Kel der en Zoon. Breestraat 135. Groep B, groot-winkelbedrijven en coöpe ratie „Vooruit", filiaal Driftstraat 34. Het aantal deelnemers bedroeg 62. GEM. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. Eindexamen afd. B. Geslaagd zijn van de 1ste, 2de en 3de groep: L. G. Apol. Voorburg; J. Becker, Voor schoten; mej. Mien M. A. Bremmer, Lei den; H. F. Buffart. Voorburg; M. D. Dale bout. Koudekerk: C. W. A. van den Dool, Koudekerk; Th. A. Eerdmans. Leiden; M. H. P. Fortgens, Voorschoten: A. J. Hart- land. Voorburg; G. R. J. Holtz, Oegstgeest: W. van Katwijk, Leiden; B. J. Kluit, Lei den: E L. Noach. Leiden: W. A. van. Schayck. Leiden: mej. Ina Tjerkstra. Lei den: W. Vergragt Oegstgeest: J. de Bruyn, Katwijk aan Zee: L A van Hoeke, Voor burg: K. P. Janse. Zegwaard: L. J. J. van der Kloes, Leiden: A. R Kolff v. Oosterwiik. Wassenaar: H. Kruit, Leiden: mej Willy Monné. Leiden: J. H Romijn. Voorschoten. Niet geslaagd 5 candidaten: teruggetrok ken 2 candidaten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging Hotel „Rijnlust", Steekterweg 120, Alphen a d. Rijn. Uittredend Eigenaar: P. D.Flem- ming, dd. 2 Juli 1938. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heeren H. van Rijgersma (Am sterdam) en W. F. Vorrink (Den Haag): voor het candidaatsexamen rechten de heeren L. W. C. Maritz (Den Haag); J. H. Koolschijn (Den Haag) en J. W. v. d. Roest i Den Haag)voor liet doctoraal examen geschiedenis de dames D. van Velden (Wassenaar) en J. M van Tilburg (Den Haag); voor het voorbereidend kerkelijk examen de heer F. J. Sinke (Delft); voor het doctoraal examen geneeskunde de heer W. W. Muys v. d. Moer (Leiden); voor het artsexamen eerste gedeelte de heeren G. J. Vermeulen (Leiden), J. Montfoort (Lei den i, A. A. P. Ferket (Nieuw Namen) en H. Waszink (Leiden): bevorderd tot arts de heeren M. A. Elderson (Rotterdam), J. Edel (Rotterdam) en de dames A. G. van Douwe (Den Haag en G. M. A. Rijkse (Lei den). Nog twee dagen en dan moeten de oplossingen van onze prijsvraag „Naar Bui ten" in het bezit van onze Redactie zijn. Zij, die nog aan dezen aardigen wed strijd willen deelnemen zuUen zich dus moeten haasten, indien zij ten minste in aanmerking wen- schen te komen, voor een der geldprijzen in totaal f. 100 die wij voor de goede oplossers hebben uit geloofd. Men kan natuur lijk ook na den sluitings datum op stap gaan en zelfs dan wordt men nog beloond, n.l. met het genot van een mooien tocht, doch op een prijs is na Maandag a.s. alle kans verkeken! WH drukten de prijsvraag af in onze Bladen van 4 en 10 Juni. Oplossingen, onder het motto „Naar Buiten" en geadresseerd aan de Redac tie van ons Blad, moeten voor a.s. Maandagmiddag 5 uur worden ingestuurd. Het volgende aardige gedichtje voegde een der inzenders bij zijn oplossing: 't Leidsch Dagblad kwam weer met een leuk idee. Liet ons een speurtocht rondom Leiden maken, Om meer vertrouwd met de omgeving te geraken, En stemde ons dubbel tevree! Behalve, dat we dOmstreken meer gaan waardeeren, Is er alle kans. dat we 'n extraatje toucheeren Veel abonnees hebben zich dan ook niet lang bezonnen, Zijn vlug aan de prijsvaag „Naar Buiten" begonnen. We wachten nu allen op de vijf en twintig pop En bij menigeen zijn ze in gedachten al weer op! Maar al winnen we minder of misschien wel niets, Het Leidsch Dagblad liet ons toch genieten op de fiets. Wie dit blad nog niet leest kan hier uit leeren. Dat hij zich er op moet abonneeren. De vaste lezers zullen er uit besluiten, Het Leidsch Dagblad, neen, daar kunnen wij niet buiten! VERBOOG. OPENBARE AVOND VAN DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN. Gisteravond hielden de Heiligen der Laatste Dagen een openb. vergadering in het gebouw van het Ohr. Fed. Huis. Ge recht 10. Als thema voor dezen avond was gekozen het onderwerp„Is ontkeming aan de wereld-chaos mogelijk?" Nadat de president var. het Haagsche District eenige bekendmakingen omtrent vergaderingen gedaan had, richtte hij een welkomstwoord tot den Zendingspresident en zijn echtgenoote, den heer en mevr. Murdock en zeide tevens het Haagsche Zangkoor voor zijn medewerking dank. Nadat geopend was met gemeentezang en gebed, werd een aanvang gemaakt met het behandelen van bovengenoemd onder werp. De vier sprekers, die op duidelijke wijze uiteenzetten in welk een moeilijken tijd het menschdom op het oogenblik verkeert, weike mogelijkheden er bestaan om daar aan te ontkomen en wat bij juiste nako ming van Gods Woord, Zijn loon zal zijn, n.l. een terugkeer in Zijn tegenwoordig heid, werden met aandacht door de tal rijke aanwezigen gevolgd. De heer Murdock sprak eenige slot woorden, wijzende op de noodzakelijkheid van een oprecht onderzoeken van dit Evangelie, dat in deze laatste dagen is hersteld van den hemel. Om 10.15 werd deze avond gesloten met dankzegging. De Francaise. die onlangs hier ter stede werd aangehouden wegens oplichterij door toepassing van een wisseltruc, is thans naar het Huis van Bewaring in Den Haag overgebracht en daar ingesloten. Den landgenoot, in wiens gezelschap zij vertoefde, heeft men geen medeplichtigheid kunnen bewijzen; hij zal over de grens wor den geleid, waarbij hem het recht wordt ontzegd om ons land opnieuw te betreden. Geslaagd voor het examen Boekhou den, Handelsrekenen en Handelsrecht, af genomen door de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden, de heer W. D. H. Nout. leerling van den heer J. A. Christiaanse. alhier. CONCERT IN DE PIETERSKERK. „SURSUM CORDA Jo Vincent (sopraan). Anthon v. d. Horst (orgel). Dat het Zomerconcert in de Pieterskerk zoo druk bezocht was, verheugde ons niet slechts voor de medewerkenden, maar spe ciaal ook, omdat de haten ten goede zou den komen van het Carillonfonds, dat nog steeds financieelen steun dringend van noode heeft. In artistieken zin heeft dit concert eveneens bevrediging geschonken, waartoe het Gem. Koor „Sursum Corda", onze ge waardeerde sopraan Jo Vincent en de niet minder bekende orgainst v. d. Horst, sterk het hunne hebben bijgedragen. Jo Vincent verblijdde haar gehoor aller eerst met de reeds eerder hier gezongen en besproken vier deelen uit de „Patho- dia Sacra" van Constantijn Huygens, in de treffende bewerking van v. d. Horst, welke dankbare zangen zij prachtig van devote sfeer en muzikaal van voordracht heeft weergegeven. Haar vloeiend legato was het getuigenis van het groote gemak, waarmede zij ook zangtechnisch deze opgave beheerschte, al kwamen wij hier nog niet zóó zeer onder den indruk van. het typische, klare „Jo Vincent"-timbre, dat wij uit duizenden herkenden. Véél meer, ja werkelijk supe rieur, kwam dit echter tot zijn recht in de „Hymne" van v. d. Horst, zonder orgelbe geleiding, op tekst van Guido Gezelle, waarin de reinheid van klank en het hier zoo uitermate moeilijke „op toon blijven", daarbij de duidelijke dictie, bewonderens waardig waren. Deze „Hymne" liet ons persoonlijk ove rigens vrij onbewogen; wij konden ons aan een gevoel van „gekunsteldheid" niet onttrekken. Jo Vincent zal er echter stellig de ideale impressie van gegeven hebben, die de com ponist er zich van voorgesteld heeft. „Sursum Corda" verdiept zich onder de directie van v. d. Horst meer en meer, de klank wint steeds aan verfijning en het luisteren ernaar schenkt de overtuiging, dat de dirigent het geheel opheft tot het niveau, waarop een koor van hooge orde behoort te staan. Wij leggen er ons gaarne bij neer, wan neer iets wordt gezongen bijv. de be roemde Improperia van Palestrina dat wij reeds eerder van „Sursum Corda" hoorden. Niet alleen, omdat deze sublieme com positie een herhaling steeds weer recht vaardigt. maar bovenal, omdat het goed doet te ervaren dat „Sursum Corda" im mer edeler den geest en den schoonheids zin ervan weet te benaderen. Zoo hebben ook de andere zangen, o.a, Sweelinck's „Psaume 118", Palestrina's „Tu es Petrus" en het „O Leyda Gratiosa" van den reeds eerder geroemden Leidenaar Cornells Schuyt, gecompliceerder en dus vee! hooger eischen stellend dan die an dere ode aan Leiden, van dezen compo nist, n.l. de canon „Bewaert Heer en sa- light Leyden" bewezen, dat Sursum Corda's veelzijdig kunnen van technisch- hoogstaand en geestelijk-beschaafd ge halte is. De nobele klank, de beheersching der sterk uiteenloopende nuanceeringen en de zuiverheid zijn enkele der factoren, waar mee „Sursum Corda" veel eer inlegt. Slechts in het zoo hoog geschreven „Tu es Petrus", vormden de tenoren hier en daar in den mooien samenzang een zwak ele ment. Met Interesse beluisterden wij ook het „Nun bitten wir den Heiligen Geist", van Joh. Nep David, waarbij de ernstige stem ming en de daarbij uitstekend zich aan passende bewerking van oude koraalmelo dieën opvielen. Een werkje dat. een opmer kelijke aanwinst voor de koor-litteratuur beteekent. Het vlekkelooze orgelspel van v. d. Horst vulde dit programma aan. Speciaal in de „Toccate" van Hendrik Andriessen. Franseh georiënteerd, speciaal het tusschenspel, met toch ook sterk persoonlijke accenten, met een virtuoos en suggestief geschreven en gespeeld begin en slot van geïnspireer de eenheid, heeft dit werkje ons buiten gewoon geboeid. Van d. Horst betoonde zich weer een organist, voor wien geen orgelgeheimen bestaan en men vergeet on der zijn handen totaal de ongemakken, die het overigens zoo fraaie instrument in de Pieterskerk nog wel eens aankleven.... EERSTE BLAD BINNENLAND. De Noord-Oostpolder; een werk van 124 millioen gulden. (4e Blad). De zaak-Oss voor het Ambtenarengerecht. (3e en le Blad). Wijziging der Tabakswet. (4e Blad). Vergadering Nederl. Maatschappij voor Nij verheid en Handel. (4e Blad en Laat ste Berichten, le Blad). Dienstplichtige in kazerne te Breda door schot gedood, (Gemengd, 3e Blad). BUITENLAND. Bezoek van het Engelsche koningspaar aan Frankrijk tot 19 Juli uitgesteld. (Bui tenland. le Blad). Weer een debat in het Engelsche Lager huis over het bombardeeren van En gelsche schepen. (4e Blad). Arbeidsdienstplicht in Duitschland inge voerd. (Buitenland, le Blad). Groeiende ontstemming in Japan tegen de sovjets. (Buitenland, le Blad). De Ver. Staten willen humaniseering van den oorlog. (Buitenland, le Blad), ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Voor ons land blijft het vrij sombere weer nog aanhouden, morgen in den namiddag is eenige opklaring met stijging van tem peratuur waarschijnlijk. Regen van beteekenis zal niet voor komen. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: BouwvakarbeidersBaggerlieden 3; Behan gers 19; Betonvlechters 25; Betonwerkers 55; Fundeeringwerkers 1; Glazenwasschers 12; Granietwerkers 10; Grondwerkers 105; Heiers 4; Metselaars 86; Opperlieden 95: Schilders 45; Sloopers 13; Straatmakers 2; Hulp-Straat makers 12; Stucadoors. Witters 26; Timmer lieden 160; Uitvoerders 9; Voegers 15; Ongesch. Bouwvakarb. 8. Totaal 705. Fabrieksarbeiders Lompensorteerders 15; Bleekers 18; Vellenblooters 6; Vuurwerkmakers 2; Steenfabr. arb. 111; Zeepfabr. arb. 4; On gesch. fabr. arb. 47. Totaal 203. Kantoorpersoneel 54; Reizigers, Colporteurs 51; Winkelbedienden 28; Etaleurs 3; Incasseer ders 16; Musici 4; Onderwijzers 1; Overheids personeel 11; Verplegers 3. Totaal 171. Hotel-Café-personeel: Huispersoneel 6; Kell- ners 48; Koks 2. Totaal 56. Houtbewerkers: Beddenmakers 3; Houtbewer- kers 52; Kistenmakers 7; Kuipers 4; Lijsten makers 4; Meubelstoffeerders 9; Meubelmakers 25; Politoerders 2; Ongesch. fabr. arb. 30. To taal 136. Kleermakers 68: Kappers 3; Schoenmakers e.a. 14. Totaal 85. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 29; Land arbeiders 35; Tuinlieden 24; Warmoezlers 9; Ongesch. landarb. 7. Totaal 104. Metaalbewerkers: Bankwerkers 94: Blikbe- werkers 29; Burgersmeden 33; Electriciens 57; Gasfitters 12: Gasmetermakers 1; Gereedschap- makers 1; Instrumentmakers 3: Isoleerders 1; Kernmakers 1; Kettingsmeden 16; Klinkers 9; Koperslagers 5: Lab. Bedienden 2; Lasschers 9; Loodgieters 50; Machinisten 13; Metaalboor- ders 6; Metaaldraaiers 4; Metaalslijpers 2; Me taalzagers 1; Modelmakers 1; Monteurs 17; Pianostemmers 6; Polijsters 1; Ponsers 5; Rij wielherstellers 18; Rijtuigschilders 2; Scheeps timmerlieden 2; Stokers 21; Tegenhouders 12; Hulp-Verw. Monteurs 10: Voorslaanders 7; Voorwarmers 3; Vuurwerkers 9; Wagenmakers 1; IJzerwerkers 49; Zandspuiters 3; Zandvor- mers 5; Zilversmeden 2; Ongesch. arbeiders 38. Totaal 561. Sigarenmakers 19; Sig. Sorteerders 1; Sig. Strippers 3. Totaal 23. Technici, opzichters: Bedrijfsleiders 2; Inge nieurs 1; Teekenaars 10; Werkmeesters 15. Totaal 28. Textielarbeiders: Hekelaars 7; Katoendruk kers 22; Kluwers 15; Luikers 15; Plaatsnijders e.a. 19; Schrobbelaars 1; Spinners 61; Spoelers 3; Staaldraaddraaiers 3; Sterkers 3; Strijkers 11; Wevers 108; Wolbewerkers 53: Ongesch. Textielarb 75. Totaal 396. Transportarbeiders: Emballeurs 5; Chauf feurs 139; Exp knechten 21; Koetsiers 11; Loopknechten 41; Magazijnknechten 62; Schip pers 76; Spoor- en Trampers. 18; Wakers 7; Transport arbeiders 74; Losse arbeiders 481. Totaal 935. Typografen: Boekbinders 33; Boekdrukkers 11; Fotografen 4; Hulp-Vakarbeiders 3; Letter zetters 33: Steendrukkers 2. Totaal 86. Voedingsmiddelenarb.Bakkers 87; Molenaars 1: Ovenisten 3; Poeliers 1; Slagers 70; Suiker werkers 4: Wijnkoopersknechten 11. Zuivel- bereiders 4; Ongesch. fabrieksarb. 38. Totaal bereiders 4; Ongesch. fabrieksarbeiders 38. Totaal 219. Vrouwen: Kapsters 1; Naaisters 2; Inpaksters 1; Winkeljuffrouwen 5; Serveersters 2' Linnen- juffrouwen 1: Kantoorbedienden 19; Verpleeg sters 1; Bedrijfsleidsters 1 Teekenaressen 1: Onderwijzeressen 2; Ass. en Huishoudsters 10: Dagmeisjes 9; Dienstboden 2: Kinderjuffrou wen 2: Werkste"' 52; Fabr. arbeidsters 5; A.V.O. 5. Totaal 121. Alg. Totaal 3829 24 Juni 1937 3946 25 Juni 1936 4223 Ben. 70 ged. werkloozen.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1