BINNENLAND CRAVE NA J9sie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 21 Juni 1938 Derde Blad No. 23997 CRAVEN PIAIN Mr. D. Fock door zijn vrienden gehuldigd. Jhr. de Jonge schetst de verdiensten van den oud G. G. Gisteravond hebben vrienden en vereer ders van mr. D Fock, die Zondag zijn tachtigsten verjaardag heeft gevierd, den staatsman een maaltijd in het Palace Hotel te Scheveningen aangeboden. Met mr. Fock waren verscheidene zijner familieleden aan dezen disch genoodigd. Tusschen den Minister-President, dr. H. Colijn en den Minister van Koloniën, den heer Ch, Wei- ter. was de tachtigjarige gezeten. Onder de meer dan zeventig overige aanwezigen waren: de Minister van Finan ciën. mr. J. A. de Wilde, de Minister van Staat, jhr. mr. F Beelaerts van Blokland en jhr. mr. D. J. de Geer, de oud-ministers F de Graaff, jhr. mr. A C. D de Graeff, dr. J C Koningsberger en jhr. ir. O. C. A van Lldth de Jeude. de voorzitter van de Eerste Kamer mr. W. L. baron de Vos van Steenwij k en de voorzitter van de Tweede Kamer mr. J. R. H van Schalk, de oud- gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië Jhr. mr B. C. de Jonge, verscheidene leden en oud-leden van de beide Kamers der Staten-Generaal, onder wie ook eenlge niet-liberalen, de Burgemeester van 's-Gravenhage, mr. S J. R de Mbnchy, de leidende personen uit de liberale staats partij: mr. D. Crena de Iongh. president van de Nederlandsche Handel Mij., prof. mr. J. A. van Hamel en de heer R. Zuyder- hoff, voorzitter van de algemeene reken kamer. Als tafelpresident fungeerde de heer P. J. de Kanter. algemeen voorzitter van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Bij den aanvang van den disch heeft de heer P. J. de Kanter namens alle gasthee- ren en gastvrouwen den 80-jarige een har telijk welkom toegeroepen. Spr. noemde mr Fock een nationale figuur van den eersten rang. de personifi catie van de rijkseenheid en hij gaf de verzekering dat mr. Fock de Koningin ge diend heeft met een trouw en bekwaam heid, die het geheele land waardeert. Daarna was het woord aan den oud- Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië Jhr. mr. B. C. de Jonge. ..Het was in 1905". aldus spr.. „dat ik als Jong ambtenaar op kolonlë onder minister Fock werkzaam was, die al achttien Indi sche jaren achter den rug had. Dat was de tijd van Van Heutsz. Hij was niet het ge makkelijke type van een gouverneur-gene raal, maar dat kon Fock niet deren. Hij wist de leiding te behouden en dien „lasti ger}" gouverneur-generaal te helpen en te steunen". Spr. herinnerde aan hetgeen in die jaren op het gebied van irrigatie en onderwijs in Indië is gedaan. Intusschen zijn de verdiensten van dit werk wel eens te eenzijdig op het credit van Van Heutsz gg schreve n Vervolgens sprak jhr. De Jonge over het Gouverneur-Generaalschap van mr. Fock. „Het was een zware taak, die hem in Indië wachtte. Het ging om de handhaving van ons gezag. Er waren beloften gedaan, die moesten worden nagekomen. Er was een ernstige politieke spanning, de nationa listische beweging was in opkomst en er was een tijd, dat de conjunctuur tegen mr. Fock was. Onder de periode van Gouver neur-Generaal van Limburg Stlrum waren de gewone uitgaven tot 900 millloen geste gen en was een tekort van 165 mlllioen. Fock zette de schouders onder het werk en in eenige jaren waren de gewone uit gaven tot 600 millloen gedaald. Krachtige flnancleele maatregelen in zonderheid betreffende den belastingdienst werden getroffen en in 1924 was het batig saldo 100 millloen, welk saldo mr. Fock in 1925 en 1926 wist te handhaven, een finan- cieele prestatie waarvan de glans nog niet is verdwenen". Spr. herinnerde aan de uitgaven, besteed aan irrigatie, aan terugloop van particu liere landerijen en aan onderwijs, relevee- rende de oprichting van de Technische Hoogeschool en van de Rechtshoogeschool. Het reddingswerk langs de kust in 1937. Jaarverslag van de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij. maatschappij met de verblijdende mede- deeling dat hij een motorstrandredding- boot zal schenken, die hij den naam „Pre sident Steyn" wenscht te geven. Gehoopt wordt, dat deze boot in 1939 te Egmond aan Zee kan worden gestationneerd. Het bouwprogramma voor 19381939 ziet er als volgt uit: Scheveningen: nieuw boot huis, motorstrandreddingboot met wagen, waterdichte motortractor, Egmond aan Zee: nieuw boothuis. motor strandreddingboot met wagen, wagen voor lijnwerp- en wippertoestel. Den Helder: ombouw roeireddingvlet, aanbrengen motor en Hotchkiss voortstu wer. Terschelling: nieuw boothuls, motor strandreddingboot met wagen, waterdichte motortractor. De 3 motorstrandreddlngbooten krijgt de maatschappij ten geschenke, doch met de rest, t.w. boothuizen, wagen-, tractoren, enz. is een bedrag van ruim f. 100.000 ge moeid. Opgemerkt wordt, dat het een ernstige teleurstelling was, dat een verzoek om vrijgesteld tc worden van de betaling der belasting op de doode hand werd afgewe zen. Thans heeft de maatschappij zich op nieuw tot den Minister van Financiën ge wend met het verzoek de N.Z.H.R.M. op te nemen bij de vereenlgingen, die vrijgesteld zijn van deze belasting. De exploitatierekening over 1937 sluit met een bedrag van f. 158 483.74, nadeelig saldo f 45.581.81 (aangevuld uit giften en legaten). Centrale Bond van Ziekenfondsen. Drie nieuwe booten ten geschenke. In het jaarverslag van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij over 1937 wordt opgemerkt dat in het af- geloopen jaar minder van het materiaal en personeel is gevergd, dan in 1936. Geme moreerd werd het omslaan van de redding boot te Zandvoort op 10 Februari 1937, tengevolge waarvan twee menschen om het leven kwamen. Het aantal contribuanten steeg dit jaar tot bijna 10.000. In 1937 steeg het bedrag, dat jaarlijks wordt uitgekeerd aan pen sioenen en ondersteuningen tot plm. f. 30.000.—. Ten aanzien van de plannen voor de toekomst wordt opgemerkt, dat de maat schappij in den herfst van dit jaar het nieuwe boothuis paal 8 te Terschelling hoopt te kunnen openen Hier wordt de motorstrandreddingboot „Nlcolaas Marius", de vorstelijke gift van een onbekend ge bleven gever, gestationneerd. De actie voor een motorstrandredding boot. die op initiatief van den Schoolraad van het Amsterdamsche lyceum op diverse middelbare scholen in Nederland is gevoerd en de campagne van het comité te 's-Gra- venhage, dat den verkoop van speldjes met de beeltenis van het Vorstelijk bruidspaar door de schooljeugd propageerde, hebben tot gevolg gehad, dat ruim f. 9000,voor een motorstrandreddingboot door de Ne derlandsche schooljeugd is bijeengebracht. Zoodra een beslissing is genomen over het al dan niet uitrusten van motorstrand- reddingbooten met Hotchkiss voortstuwers, kunnen de plannen voor een nieuw type boot, dat wat lichter zal worden dan de overige worden gemaakt en het licht in de bedoeling de boot, die door de Nederland sche schooljeugd za! worden geschonken, te stationneeren te Scheveningen benoor den de visschershaven, waar zij de roei- reddingbooten van de stations Schevenin gen N. en Scheveningen Z. zal vervangen. Dr. H. Mulder te Den Haag verraste de Oprichting van een Landelijk Centraal Ziekenfonds. In het jaarbeursgebouw te Utrecht kwam dezer dagen de 25ste algemeene vergade ring van den Centralen Bond van Zie kenfondsen bijeen. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter, het Tweede Kamerlid C. J. van Lien- öen, over den groei van het ziekenfonds wezen. dat sedert 1 Jan. 1936, toen het le dental der gezamenlijke fondsen 3.413.895 was, Is gestegen tot 3.747.100 op 1 Januari 1938. een vooruitgang dus met 333.205 le den. De onderlinge fondsen boekten daar van een ledenwinst van 74.071 of 8 pCt. Ook de zgn maatschappij-directie- en on dernemingsfondsen gingen echter vooruit en wel met een grooter percentage, waar door de positie van de bij den Centralen Bond aangesloten onderlinge fondsen er niet gemakkelijker op geworden is, zoodat thans nog minder dan voorheen een cen trale organisatie gemist kan worden. Uit voerig behandelde spr. daarna hetgeen in de centrale commissie voor het zieken fondswezen bereikt is kunnen worden De houding, vooral van de Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, was niet be vorderlijk aan het streven van den bond. In een aantal plaatsen rezen moeilijkhe den bij de afsluiting van contracten met de maatschappij en het was niet mogelijk, ook niet door de medewerking van de cen trale commissie, deze tot oplossing te bren gen, Het gevolg van een en ander was, dat in de vergadering van 29 October van het vorig Jaar de vertegenwoordigers van den bond in de commissie een verklaring aflegden, waarin zij op dezen gang van za ken kritiek oefenden. De mogelijkheid, dat hel tot hernieuwden, feilen strijd zal ko men, is dan ook niet uitgesloten. Bij de behandeling der jaarverslagen van secretaris en penningmeester en het beleid van het hoofdbestuur werd alom hulde en dank gebracht aan het hoofdbestuur en vooral aan het dagelijksche bestuur, voor wat werd gedaan op velerlei terrein. Ge klaagd werd van meer dan een zijde over de weinige medewerkipg, soms zelfs tegen werking, die soms van de besturen van plaatselijke vakbondsbestuurders en plaat selijke vakcentrales Is ondervonden. In de namiddagzitting werd, na uitvoe rige discussie, met algemeene stemmen., het bestuursvoorstel aangenomen, waarbij lil principe besloten wordt tot een samen werking met de federatie van vereenlgin gen voor ziekenhulsverpleging, welke uit eindelijk tot fusie met deze federatie zal moeten voeren. Voorts kwam In behandeling een voor stel van het bondsbestuur om te besluiten lot de vorming van een landelijk centraal ziékenfonds. De bondssecretaris C Baaij en de voorzitter. C. J. van Llenden, verdedig den dit voorstel. Overal op het platteland blijkt groote belangstelling te bestaan voor aansluiting bij een onderling ziekenfonds, terwijl de plaatsen, waar deze lieden wo nen, te klein van omvang zijn om er een behoorlijk werkend fonds op te richten. Ook in andere kringen, zoo in die der Roomsch-Katholleken, heeft men de waar-_ de van een landelijk centraal fonds inge zien en dit opgericht. Daarbij komt de dreiging, dat een wettelijke regeling in de toekomst oprichting van kleine zieken fondsen wel eens zou kunnen tegenhou den. Tenslotte is door zulk een fonds een algemeen landelijk contract met de maat schappij mogelijk. Uit de vergadering werd O. m. gevreesd, dat de exploitatie van zulk ten landelijk fonds wel eens moeilijkhe den kon opleveren. Tenslotte wisten de verdedigers de vergadering echter van de noodzakelijkheid van een landelijk-cen- traal fonds te overtuigen en werd het voorstel met algemeene stemmen aange nomen. De vergadering werd daarna ge sloten. Ja, over de heele wereld zijn Craven"A"(met kurken mondstuk) en Craven Plain (zonder mondstuk) bekend als de voortreffelijkste en zachtste Virginia-sigaretten! Gouden Virginia tabakken, zóó zuiver, zóó zacht, dat deze U schenken het zuiverste rook- t A genotl Mttk Sigaretten met 'n wereldreputatie I IBr- 10 stuks 177a cent ,20 stuks 35 cent 3192 (Ingez. Med.) Voedselvoorziening in oorlogstijd. INSTELLING LEERSTOEL NOTARIAAT. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. B. en W. van Amsterdam hebben aan den raad overgelegd een voorstel van cu- latoren der universiteit om over te gaan tot de instelling van een leerstoel voor de opleiding voor het notariaat en tot lector hiervoor te benoemen A. Pitlo te Utrecht. B. en W. stellen voor te besluiten overeen komstig de voordracht van curatoren. Regeering zal machtigingen vragen. Het antwoord van de ministers van eco nomische zaken en van defensie op de vra gen van den heer Bierema betreffende het vormen bij den importhandel van voor raden voor de voeding van mensch en dier 'en behoeve van de defensie luidt: Het is juist, dat de regeering een rege ling voorbereidt, waarbij belangrijke grond stoffen voor de voeding van mensch en dier bij den importhandel in permanen ten opslag worden aangehouden, zoodat in tijden van mobilisatie of oorlog de over heid bij staking der aanvoeren op deze voorraden zal kunnen rekenen. Het ligt in de bedoeling de noodzakelijke kosten af te wentelen op hen, in wier be lang de voorraden worden aangelegd, d w. z. voor zoover het broodtarwe betreft op den broodverbruiker en wat veevoeder aan gaat op den veehouder. Welk systeem van uitvoering ten slotte gekozen zal worden, is nog niet beslist. Dit maakt nog een punt van bespreking uit tusschen de regeering en de vertegenwoordigers van den handel, met wie deze geheele regeling is en wordt besproken, opdat zooveel mogelijk met de belangen van den handel kan worden re kening gehouden. Slechts kan worden vastgesteld, dat bij deze beslissing het belang van de geheele Nederlandsche volkshuishouding den door slag zal geven. De regeering is voornemens de verplich ting. welke zij zich voorstelt den import handel in het belang van 's lands defen sie op te leggen, te gronden op de Land- bouw-Crisiswet 1933. krachtens welke de bevoegdheid bestaat aan het sluiten van monopolie-overeenkomsten voorwaarden te verbinden. De regeering ontveinst zich niet, dat de hiervoren bedoelde bevoegdheid blijkens de considerans dier wet slechts verleend is om maatregelen te nemen in het belang van den landbouw. Hoewel zeker niet ont kend kan worden, dat ook de belangen van den landbouw door deze maatregelen ge diend worden, moet worden vastgesteld, dat de regeering bij het treffen van deze voorzieningen het oog gericht houdt op het behartigen der belangen van het geheele Nederlandsche volk, nu en in de toekomst. Het ligt daarom in het voornemen van de regeering aan de Staten-Generaal machtiging te vragen, de haar verleende bevoegdheden ingevolge de Landbouw-Cri- siswet tijdelijk ook te mogen toepassen voor het treffen van die maatregelen, wel ke een doeltreffende voorbereiding van de voedselvoorziening in oorlogstijd eischt. De huidige internationale toestand, wel ke het uitbreken van een conflict niet uit sluit. gedoogt niet. dat een regeering. wel ke zich haar verantwoordelijkheid ten aan zien van 's lands weerbaarheid ten volle bewust is, de door den ernst der tijden ge boden maatregelen uitstelt totdat het ge heele complex van wettelijke maatregelen' betreffende economische verdedigingsvoor bereiding de Staten-Generaal heeft ge passeerd. Een wetsontwerp, waarbij de regeering machtiging wordt verleend tijdelijk de in de Landbouw-Crisiswet vervatte bevoegd heden ook ten behoeve van de voorberei ding der voedselvoorziening in oorlogstijd tc mogen gebruiken, zal binnen korten tijd de Staten-Generaal bereiken. De regeering kan niet toegeven, dat het verhalen van de kosten op de afnemers een eenzijdigen druk legt op de minst draagkrachtigen der bevolking. De opening van het W egencongres. Prins Bernhard tegenwoordig. In de groote zaai van het Kurhaus te Scheveningen is gistermiddag naar wij reeds met enkele jjoorden meldden de plechtige openingszitting van het achtste internationale wegencongres gehouden. De zaal was rondom getooid met de vlag gen van de 39 deelnemende naties. H.M. de koningin was vertegenwoordigd door Harer Majesteits opperstalmeester R. F C. baron Bentinck. terwijl Prins Bernhard persoon lijk de zitting bijwoonde, vergezeld van zijn adjudant, kapitein De Roo van Alderwerelt. Verder werden opgemerkt: de deken van het corps diplomatique, en vele leden van dat corps, de voorzitter van de Tweede Ka mer, de commandant van het veldleger, de Commissarissen der Koningin in Zuid- Holland, Noord-Brabant cn Drenthe, eenige wethouders van 's-Gravenhage en vele an dere autoriteiten. Van de bij deze plechtigheid gehouden redevoeringen maakten wij reeds melding. Vervolgens werden door de gedelegeer den van de deelnemende naties korte toe spraken gehouden. Na de openingszitting was er. te half zes, een ontvangst van de congressisten door de commissie van voor bereiding en de commissie voor de ten toonstelling „De weg 1938" in het tentoon stellingsgebouw Houtrust. PHONOGRAMARCHIEF GESTICHT. Gisteren is door notaris A. M. Vroom te Amsterdam de stichtingsacte gepasseerd van het „Ned. Archief voor Taal en andere Uitingsbewegingen". De stichters van dit Phonogramarchief zijn de heeren prof. dr. Jac. v Ginneken, Nijmegen (voorz.), prof. mr. N. W. Posthu mus (Amsterdam), prof. M. W. Woerkeman (Amsterdam), prof. dr. F. M. J A. Roels (Utrecht), prof. dr. G. Holst (Eindhoven en Leiden), dr. P. C. Boutens, voorzitter van de Ned Vereeniging van Letterkundi gen), ir. A. Dubois, (voorzitter Nozemal, prof F. J. J. Buitendijk (Groningen), P. J. Meertens (secretaris dialectencommissie Kon. Ned. Acad, van Wetenschappen), dr. F. Hogewind, Cs-Gravenhage). H. D. Bou- man, (Amsterdam) en mei. dr. L. Kaiser lector in de phonetiek te Amsterdam. De stiohting heeft een zeer ruim werk terrein, volgens art. 2 is het doel: „het vastleggen van menschelijke motoriek, in zonderheid wat betrekking tot de moeder taal heeft en verder datgene, wat op vo caal gebied van historische waarde kan worden geacht". Het materiaal, dat voor plaatsing in dit archief het eerste op dit gebied in Ne derland in aanmerking komt, is zeer veelsoortig. Gebruikte gramofoonplaten met redevoeringen van misschien langver- geten figuren gramofoonplaten, met de stemmen van acteurs, redenaars en dich ters, gebruikt door omroepvereenigingen. films op cultureel en folkloristisch gebied, journaalfilms en ook oude speelfilms kun nen materiaal bevatten, dat van belang is voor de biologische of cultureel-maat- schappelijke richting, vertegenwoordigd door de stichters. Van vele kanten wordt medewerking van instellingen verwacht bij het verzamelen van archiefstukken. Het secretariaat van het archief is ge vestigd in het phonetisch laboratorium, te Amsterdam. Het staat nog niet vast, waar het archief zal worden gevestigd. HET VERGADERRECHT IN INDIË. Vragen van den heer Effendi beantwoordt. Op vragen van den heer Effendi betref fende opheffing van de beperking van het vergaderrecht voor enkele partijen in Ne- óerlandsch-Indlë, nJ. welke overwegingen de Indische regeering er toe hebben ge leid, om. met betrekking tot de opheffing van de beperking van het vergaderrecht, ten aanzien van de Partal Sarekat Islam en de Persatoean Moslimin Indonesia een ge heel andere gedragslijn te volgen dan voor de Partai Indonesia en of de regeering niet van meening is. dat in het belang van een gewenschte gezonde politieke ontwikkeling onder alle gezindten van de bevolking de inderdaad noodzakelijk gebleken opheffing van de beperking van het vergaderrecht ook voor de P.S.I. en de Permi voor geheel Indonesia moet worden uitgebreid, luidt het antwoord van den minister van kolo niën: Het in de eerste vraag bedoeld verschil in gedragslijn is te verklaren uit de om standigheid. dat de in 1933 door de Indi sche regeering getroffen maatregelen tot beperking van de uitoefening van het recht van vergadering ten opzichte van de Par tai Sarekat Islam Indonesia en de persa toean Moeslimin Indonesia slechts betrek king hadden op een drietal gewesten van Sumatra en nimmer algemeen hebben ge golden, terwijl die ten opzichte van de Partai Indonesia geheel Nederlandsch- Indië betroffen. Op grond van de ervaring nopens de actie van de Partai Indonesia in de laat ste jaren achtte de Indische regeering verdere handhaving van den ten aanzien van die vereeniging getroffen maatregel niet noodzakelijk, weshalve de algemeene' beperking werd ingetrokken. Zoodra bleek met betrekking tot een der drie residen ties, waarop de bovenbedoelde maatregel ten aanzien van de eerstgenoemde twee vereenigingen betrekking heeft, dat de be perking van de vergadervrijheid kon wor den opgeheven, is de maatregel voor dat gewest ingetrokken. Voor de twee andere gewesten werd zulks nog niet geraden ge oordeeld. Zooals uit het antwoord op de eerste vraag blijkt, heeft een algemeene beper king van de uitoefening van het recht van vergadering voor de P S.I.L. en de Permi nimmer bestaan en kon dus ook niet on gedaan worden gemaakt. Dr. H. G. CANNEGIETER. De toestand van dr. H. G. Cannegieter, directeur van het Koninklijk Nederl. Met. Instituut te De Bilt, die Zondagavond op den Soestdijkerstraatweg werd aangere den. was gisteravond langzaam vooruit gaande. Ernstige complicaties hebben zich tot dusverre niet voorgedaan. Het zal nog wel eenige weken duren, voordat dr. Can negieter het ziekenhuis zal kunnen ver laten. Na het vertrek van prof. Van Everdin- gen met 1 Juli in verband met zijn functie als lid der examencommissie zal de directie tijdelijk worden waargenomen door dr. C. Braak en vervolgens door dr. G. van Dijk, wanneer deze uit het buiten- iand zal zijn teruggekeerd. KON. NAT. VEREENIGING TOT STEUN AAN MILICIENS. De Kon. Nat. Vereeniging tot steun aan Miliciens, hield te Scheveningen haar al gemeene vergadering onder leiding van den heer M. C. Koning, oud-directeur der N.V. Stoomvaart-maatschappij „Neder land". In het bijzonder werden verwel komd de vertegenwoordigers van resp. den commandant van het veldleger en den burgemeester van Den Haag. Voorts de heer P. W. Oosterhoff, hoofd der 7e afdee- ling van het departement van defensie en de „contact-officieren" in garnizoen te 's-Gravenhage. Het verheugde den voorzitter ter verga dering eveneens te mogen begroeten de beide eereleden. t.w. de luitenants-generaal b. d. A. Hoogeboom. oprichter der vereeni ging en H. F. C. baron van Omphal Mu- lert. Ter sprake kwam om. de belangrijke uitbreiding van de taak der vereeniging als gevolg van de gewijzigde dienstplichtwet. Zoowel de vergrooting van het jaarlijksche contingent dienstplichtigen, als de langere duur der eerste oefening voor de onbere- denen, zal veel van de krachten en de middelen der vereeniging vorderen. In ver band met het te verwachten beduidend hoogere totaal der steunuitkeeringen en het bestaande tekort bracht het hoofd bestuur een voorstel ter tafel, houdende verzoek tot toekenning van rijkssubsidie. Uit de discussie bleek, hoezeer men het betreurde een schoone traditie: „werken zonder steun van de overheid", te moeten prijs geven. Het meerendeel der afgevaar digden verklaarde voor de noodzakelijkheid te zullen zwichten. De rekening van den penningmeester, den heer L. H. van 't Sant, sluitende met een verties van f. 5500 over 1937, werd goedgekeurd. Het aftredende lid van het hoofdbestuur, staatsraad J. J. Rambonnet, werd herko zen. Bovendien zal het hoofdbestuur wor den uitgebreid met een Twentschen werk- geven. Volgens het jaarverslag van den secre taris wendden zich gedurende 1937 1456 dienstplichtigen om hulp tot de vereeni ging Hiervan werden 678 materieel ge steund. meerendeels van burgerkleeding voorzien. Gehoopt werd. dat nu de Nederland sche jongelieden blijk geven van grootere bereidheid tot dienen het publiek hun, na vervulling van dienstplicht, de helpen de hand zal bieden. HEFFING OP TARWEBLOEM B. Met ingang van gisteren is de heffing op tarwebloem B van f. 3.50 tot f 3.30 ver laagd en is het invoerprijsverschil van f. 5 op f. 4.80 teruggebracht. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot no taris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Den Helder: a. (vac. J W. J. Schreuder) G. Leeuw, no taris te Oosterblokker; b (nieuwe stand plaats) J. W. de Wijn, candidaat-notaris te Arnhem. De gewone audiëntie van den minis ter van sociale zaken zal op de Woensda gen 22 en 29 Juni, 6 en 13 Juli en die van den minister van justitie Vrijdag as. niet plaats hebbe».

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9