Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 Juni 1938 WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. LUCHTVAART AALSMEER. Nederl. merkfabrikaat. Het Instituut ..Mefapro" heeft hier in „De Oude Veiling", zoowel voor kinderen als ouderen, samenkomsten belegd. Er is gesproken en door middel van films pro paganda gevoerd ter aanbeveling van het Ned. merkfabricaat. Een stand van diverse hier te lande gefabriceerde artikelen was ter bezichtiging. Er was veel belangstelling. Vangst van een Meerval. Door de beroepsvisschers W. en P. Eve- leens werd op de Westeinderplassen alhier in een fuik een meerval, welke pl.m. 20 pond woog,' gevangen. Dit soort visch komt hier weinig meer voor; vroeger zijn in deze omgeving wel exemplaren van deze roof- visschen gevangen, welke meer dan 50 pond wogen. De meerval, welke nu gevan gen werd. stierf nog denzelfden dag en kan dus niet zooals meermalen gebeurd is aan „Artis" worden afgestaan. De speldjesdag. ten bate van den arbeid der Ver ..Het Hoogeland" onder de vele hulpbehoevenden in haar kokonies, heeft een resultaat van f. 166.21 opge leverd. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anna, D. van W. C. Vink en E. G. Klijn Petronella Catharina, D. van H. Verbeek en N. C. Hulsbos. Ondertrouwd: W. van Vegten 27 j. en A. Joren 27 jaar. Getrouwd: M. de Bok 30 j. en A. C. Haak 25 jaar. Overleden: G. Stevens 59 j., ongeh. A. Maarse 14 j., D. van G. Maarse en W. Huis- k is. ..Aalsmeers Koorvereeniging" (dir. 'de heer W Keessen Jz.) heeft besloten deel te nemen aan het zangconcours, dat in Aug. a.s te Velp wordt gehouden. Dit koor komt uit in de superieure afdeeling. Nicolaas Hassing. Amsterdam. Roemer Visser straat 46 Theodorus Julius Krom. Hillegom, Vosselaan 38 Gljsbertha F. Franck. Aalsmeer Sportlaan 68 Gerbrand Eijk, Aalsmeer Sport- laan 68 Klasina Kulk. Aalsmeer. Ulterweg 301 Cornelia A. Kreeft. Aalsmeer. Uiterweg 301 Petrus G. van Alphen. Amsterdam, Lootsstr. 111 Gerardus H. Schmitz. Roer mond. Neerstr. 72 Neeltje Dol. Oegstgeest. Oranjel. 2 Hendrik Linthout. Haarlem. Dieckmanstr. 17 Hermanus J. van Egmond, Haarlem, Raamsteeg 19 rd. Johanna C. van Vugt. Leimulden. Oosteinde 220 Wilhelmus P. Luke, Hoorn p.a. C. Kuin (molenaar.) Hen drik Tlerie. Spa. België Hotel „Bloch". Burgerlijke Stand. Geboren: Martyntje, d. van C. van der Spek en G. J. Hulsbos Gerardus Jozef Maria. z. van J. C. M. Bölte en J. C. Vertegaal Geer- truida, d. van G. H. Oudshoorn en J. M. van der Blom Maria Pharaïlda, d. en Franciscus Petrus, z., tweeling van Th. P Vercouteren en W. Luke Johanna Antonia, d. van A. Jon ker en A. Touw Gerard Theodorus. z. van J. Brusselaars en J. Gedaan Johan. z. van A. Mantel en G. van Krimpen Froukje Jacoba d. van K. Visser en G. Faber Louisa Clazina Maria. d. van L. van Alphen en Th. Karei Jacoba Klasina Antonetta. d. van H. W. Fikke en J. K. A. Broer Willem Henri Antonius, z. van W. G. J. Dalderup en H. F. Hajen. Ondertrouwd: Hendricus C. Moleman. 24 j. en Francisca Hubeek. 21 j. Paulus C. L. Engel. 32 j. en Jillisina van Arendonk. 27 j. Wilhel mus Zeinstra. 34 j. en Petronella M. Kooijmans 24 j. Jan Dalmulder. 31 j. en Maria E. van Tol. 29 j. Gehuwd: Johannis van der Beek, 29 j. en Cornelia Schreuders. 21 j. Johannes J. Tromp 22 j en Marianne van Zanten. 22 j. Mijn den de Vos. 27 j. en Maartje Colijn, 26 J. Catharinus I. C. G. Sijmonsma, 23 j. en Antje van der Bord, 26 j. Jan Beukelman. 26 J. en Christina van Strien 23 j. Daniël Overbeek. 29 j. en Aagt je A. Veenstra. 23 j. Overleden: Samuel Bouthoorn, 76 j. ongeh. Alixander van der Mooren. 78 j. geh. met A. Links Geertruida van Binsbergen. 67 j. wede. van J. Luime Jan Balk. 80 J. wedr. van M. Kistemaker Johannes Wilhelmus Voort man. 83 J. wedr. van C. Nieuwenhuijzen. teekenis en met den kouden grond sla is het als regel niets gedaan. Als er een massa gaal voor f. 0.50 per 100, weet iedere tuin der dat er ook wel een gedeelte 'naar de bekende plaats gaat. De prijs variéerde van f 0.50 tot f. 1.30, doch ook hiermede was het zoo. dat een klein kwantum een rede lijk prijsje opbracht. Rabarber bracht ge- I regeld een ordentelijken prijs op. Er is niet veel aanvoer van dit artikel. Gekocht werd voor f. 4.75 tot f. 8.50 per 100 K.G. Pieter selie van f.0 90 tot f. 1.50 per 100 bos geeft I niet veel meer dan arbeidsloon plus vei- j lingkosten. Beter ging het met bospeen. Maar het zal ook de zeer matigen aanvoer wel zijn die er den prijs op houd. De kwa liteit is best. het product zeer mooi. Be taald werd van f. 10.10 tot f. 14.90 per 100 bos. waarmede men momenteel tevreden kan zijn. De prijzen kunnen nog veel goed ma ken. daarop is dan ook alleen de hoop ge vestigd. Als deze maar matig zijn, zal de uitkomst, dat staat al vrij zeker vast, be slist onvoldoende zijn. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Barnardus D. Cordemans. Leeu werikstraat 20 Pieter de Moed. Lender dijk 44 Jolt Schenkius. Molenweg 251 Arnoud J. de Vries. Reigerstr. 9 Anthonius M. Bou- terse, Nieuwemeerdijk 451 Anne van den Berg. Zwanenburgerdijk 484 Willem Corne- lisse, IJweg 50 Adrianus W. Grandia, Schip- holweg 435 Frans M. Pollé. Iepenlaan 36 Petrus B Poelgeest. Vijfhuizerdijk 179 Cor nells Verlaan. IJweg 133. Vertrokken: Aaltje Kloek, Alphen aan den Rijn. Machineweg 12. Aarlanderveen Gode- fridus Hubertus Stuart. Amsterdam, Vogelen zangstraat 34 Neeltje van Heeringen. Am sterdam. Frans Halstr. 7III Florus Marinus van der Steen, Amsterdam. Azaliastr. 50 Barometerstand. HAARLEMMERMEER. In Badhoevedorp zullen weder be langrijke werken tot stand worden ge bracht en wel het leggen van een nieuwe rioleering, het dempen van een sloot en het daarop aanbrengen van een klinker bestrating met trottoir over een lengte van ruim 200 meter langs de westzijde van den Sloterweg. De burgemeester houdt zich tot om streeks half Juli a.s. buiten de gemeente op HIJ is met mevr. Slob vertrokken naar Midlaren ln Drente, waar hij zijn vacan- tie hoopt door te brengen. Bij de ten Polderhuize te Hoofddorp plaats gehad hebbende verkiezing van een Heemraad van den Haarlemmermeerpolder ter voorziening ln de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. W. Blom werd gekozen mr. S. Naayen te Rotterdam, thans Hoofdingeland. Gistermiddag 2 uur: 774. Hedenmiddag 2 uur: 772. HILLEGOM. Het bezoek op de Bloembollenbeurs was iets grooter; 110 kaartjes waren af gegeven. Van den handel viel niets te zeg gen; het seizoen is feitelijk nog niet ge opend. De R.-K. Harmonie „Crescendo" gaf in de gemeentelijke muziektent een con cert. Er was bij gunstig weer veel belang stelling voor de uitvoering. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.5 te Yarmouth. Laagste barometerstand 746.1 te Helsingfors. Verwachting tot morgenavond 7 uur: In het Noorden zwakke tot matige Noord westelijke tot Noordelijke wind. In het Zuiden zwakke veranderlijke wind. Half tot zwaarbe wolkt of betrokken. In het Noorden weinig of geen regen, ln het Zuiden waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie in Finland is stationair gewor den en werd ook iets dieper. In het gebied van hoogen luchtdruk zijn de winden afgenomen en het maximum is zeer zwak geworden. De hoogste barometerstanden worden thans op de Noordzee gevonden. De polaire strooming be dekt nog steeds geheel Scandinavië, het Oost zeegebied en Centraal Europa. De Westelijke begrenzing ligt juist over het midden van ons land. In Frankrijk zijn de winden thans uit het Noordoosten en het weer is helder tot licht be wolkt. met aangename temperaturen. In het Zuidwesen ligt op den Oceaan een zwakke de pressie. De depressie ten Westen en Noorden van IJsland blijven van weinig beteekenis. In Zwitserland is het weer eveneens opgeklaard, in de Oost-Alpen is het daarentegen nog somber en betrokken. In Oost-Dultschland is de tem peratuur ver onder normaal, te Dresden acht graden. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Lijdia Johanna d. van J. Varkevis- ser en A. van den Oever; Cecilia Cornelia d. van C. van der Kamp en C. Booms; Amerik, z. van Pieter KuiJt en A. Klok; Petrus Gerardus z. van J. Grumstra en J. S. van Rijn; Lijdia Johanna d. v. A. Messemaker en G. v. Duyn; Maartje Clasina d. v. A. v. DuiJn en M. v. Duljn Rachel d. van J. Heemskerk en E. Imthorn; Lena Neeltje d. van G. van der Bent en M. van Duijn; Anton Adrlaan z. van C. van der Plas en G. van der Boon; Martinus Arie z. van G. Oudshoorn en J. Zeihorst; Maartje d. van A. Inthorn en J. NiJgh; Jacob z. van G. Haasnoot I en A. van Staveren. Overleden: Bastiaan van Dijk, echtg. van A. 1 van Duijn 45 jaar; Willem van Beelen oud 9 iaren. Ondertrouwd: A. van Duijvenbode en G. CVwehand; W. Noppe en L. Paap. Getrouwd: Cornells van Dijk en Leuntje Kook; A. van der Meij en M. van DuiJn; A. van der Plas en L. KuiJt: J. van der Wiel en T. Langmuur. Noordwijk aan Zee. De Commissie inzake de steunverle ning aan de kleine tuinders is als volgt oamengesteldburgemeester mr. W. J. Wol- dringh van der Hoop. voorzitter; ir. K. Volkersz, Lisse, Rijkstuinbouwconsulent; ir. C. Rueb. vertegenwoordiger van den Rijks controledienst voor de steunverleening aan werkloozen; H. W. Grimbergen, Katwijk aan den Rijn. vertegenwoordiger uit de tuinbouworganisaties; Jac. Zwaan, Katwijk aan Zee, vertegenwoordiger uit de tuin- bouwarbeidersorganisaties. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil. 14 gr. C„ mooi. Londen: Windstil, 15 gr. Q., mooi. Berlijn: W.N.W., 11 gr. C., motregen. Nice: Windstil. 20 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (56 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 6 u. 41 min.; nam. te 19 u. 10 min. W ATERT EMPE RATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 16 gr. c. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 9.54 nam. tot 4.07 voorm. MAANS- OP EN ONüEK».ANG. 17 Juni; 22 uur 35; onder 9 uur 10. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht, Van aanvoer van nieuwe aardappelen is nog geen sprake. Het wordt dit seizoen bij zonder laat. dat staat reeds vast. Ook de bospeen is niet alleen laat, doch in het algemeen veel te dun. De prijzen waren in ae afgeloopen week van bijna alle produc ten laag. Het eigenaardige i» dan, dat men toch hoort spreken van dure groente! Met bloemkool was het b v. al bijzonder slecht gesteld. Heel goede kool ging ac geheele wc-ek voor f.2.tot hoogstens f.6— per 100. In den loop dezer week liep de prijs iets op, maar intusschen is de massa ge ruimd en is er tegen den minimumprijs of daar tegenaan, een massa naar de con- servenfabrieken gegaan. Er werd hier ter piaatse veel bloemkool ingezouten uit de omstreken van Delft en uit het Westland. Ook met spinazie was het. behoudens een enkele dag. toen beste kwaliteit tot f.7. per 100 K.G ging, niets gedaan. Geregeld I ging het product voor f. 1.50 tot f. 2.60 een enkele partijtje tot f. 4.— per 100 K.G. Een prijs voor Radijs van f. 1.00—2.60 zou nog wel gaan als de massa maar f.2.60 op biecht, doch het tegendeel is juist hel ge val Bosuien van f. 1.30 tot f. 1.70 pet 100 bos leveren geen opbrengst van cenlge be- KATWIJK AAN ZEE. De Katwüksche Oudheidkamer. Naar men ons mededeelt, zal binnen kort de Katwijksche Oudheidkamer weer ingericht worden ln de Ambachts-teeken- school in de Voorstraat. Eentge leden van de Chr. Mldden- standsvereeniging maakten met hun dames een genoeglijk uitstapje naa- Walcheren Per spoor ging de tocht naar Rozendaal. waar een autobus klaar stond, die het ge zelschap vebder voerde door Goes, Vere, Domburg Vlissingen en Middelburg, in welke plaatsen veel merkwaardigs bezichtigd werd Van Rozendaal werd per trein de terugtocht weer aanvaard. De heer R P Tjebbes heeft met in gang van 1 Augustus a.s. eervol ontslag aangevraagd uit zijn betrekking van onder, wijzer aan de Openbare School In de conversatiezaal van het Jeugd huis sprak de heer N. de Neef, zendeling met verlof te Oegstgeest over „Het gees tesleven der Papoea's". De voorzitter, de heer A. Ouwehand, opende, waarna de heer De Neef zijn le zing, waaraan wij reeds eerder aandacht schonken, hield. De heer Ouwehand dankte hem voor zijn leerrijk onderhoud. Na het zingen van Ps. 72 10, eindigde de heer De Neef met dankgebed. LISSE. Weer 60 werkloozen voor Sierteelt- Centrale aan het bollenrooien. Wederom werden 60 werkloozen aange vraagd bij de Gem. Arbeidsbeurs alhier, welke Vrijdag in de Bloembollenstreek in opdracht van ambtenaren der Ned. Sier teeltcentrale bollen zullen rooien bij fir ma's, die niet aan haar verplichtingen heb ben voldaan. Extra hulp aan werkloozen. Ingevolge een circulaire van den Min. van Soc. Zaken stellen B. en W. den Raad voor te besluiten voor 1938 een bedrag van f. 2 per werklooze beschikbaar te stellen voor de verstrekking van uitsluitend klee ding, schoeisel en dekking. Een goed bollengewas. Men heeft thans een aanvang gemaakt met het rooien van hyacinthen welke voor de praeparatle bestemd zijn. Naar wij ver nemen Is het gewas goed. Vooral de tulpen beloven een uitstekend gewas te geven. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. F. Boxma. Schoolstr. 24 C. van Leeuwen, Van der Veldstr, 4 Vertrokken: Me) H. J. Nigten n Sassenhelm K. J. Tol n. Alphen aan den Rijn M. J. den Hollander, n. Leldschendam. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Jacobus, z. van M. R. van der Veld en J. J. M. Bots WUhelmlna Cor nelia Maria. d. van C. W. Barnhoorn en W. J. Caspers Marijtje Klazlna, d. van J. H. Ippel en C. J. van Nleuwkbop. Gehuwd: D. van'Hoven en A, Faas. Het Hooge- De bloempjesdag voor „H land" heeft opgebracht f. 47.93. De Slmavi-collecte heeft f. 73.45 op gebracht. NOORDWIJK. Rouw van een transformatorhuisje. B. en W. hebben aan de N.V Bouw maatschappij „Duinweg", alhier (dir. G. H. Krau) opgedragen de uitvoering van het bouwen van een transformatorhuisje voor het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, op een terrein aan de Quarles van Uf- fordstraat nabij den vuurtoren, voor de somma van f. 1165. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. Geijteman, 's-Gravendijksche- weg la J. M. H. Boermans, Voorstraat 39 H. Penninx. Beethovenweg 2 L. Zsilavi, Nd. Bouleverd 1 G. Moiling, Kerkstr. 39 M. Goemans. Wilhelminastr. 15 H. M. Rijker» en fam., Q. v. Uffordstr. 28 SJ. A. Koelewijn geb. Mooljen, Lindenhofstr. 12 C. J. van Til burg. Voorstr. 6 J. Post, Binnenweg 8 1. W. M. de Leu. Langeweg 29 J. C. Zandwijk geb. van Nierop, Voorstr. 31 B. Tiasing geb. Wielinga, Heerenweg 17 C. B. Vink, Kerk straat 11 Dames A. en M. B. G. en P. Zwarts, Lindenhofstr. 6 M. M. van der Meer. Oude Zeeweg 32. Vertrokken: M. van Veen n. Naaldwijk, Hon- selaarsdijk, Hofstr. 18 a J. Wijnstekers en fam., n. Heemstede, Lankhorstlaan 75 C. Ch. Alleman, n. 's-Hertogenbosch St. Janssingel 21 A. A. van den Berg geb. Steenvoorden, n. Noordwijkerhout. Heerenweg 202 H. I. Smeets, n. Maastricht. Frankenstr. 104. Burgerlijke Stand. Geboren: Wikje, d. van A. Cats en H. van Leeuwen Janna. d. van A. van Beelen en T. S. de Mooij Cornells Jacobus, z. van L. van Duin en J. Klinkenberg Pieter Cornells, z. van J. G. W. Rijnders en P. A. Verhoeven Antonia Maria Helena, d. van G. M. Koelewijn en A. M. H. Burgmeijer. Ondertrouwd: M. van der Niet en J. Post H. van 't Wout en G Breedjjk. Getrouwd J. van den Berg en A. A. Steen voorden, Overleden: Barnhoorn Jacoba. 69 J. geh. met N. van der Voet Trijntje van Duin. 41 J. geh. met H. Barnhoorn. De burgemeester heeft tot tijdelijk agent van politie benoemd voor het tijd vak van 4 Juni tot 1 September, de heer J. Keunir; te H^erhugowaard. Voorts heb ben B ofc kampwachter benoemd de heer A. a. ubdam te Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT. De Pinkster-collecte ln de Ned. Herv. Kerk bracht f 66 op. Meerdere gaven zijn nog toegezegd. OEGSTGEEST. Bijeenkomst Middenstandscentrale. In café Centraal vergaderde de Midden standscentrale. Eerst werd een bestuursvergadering ge houden, welke geruimen tijd ln beslag nam en het geduld van de aanwezigen op de proef stelde. Eerst na 9 uur ls toen de eigenlijke vergadering geopend met een voorstel van bestuurszijde om, ln verband met de zeer geringe opkomst van leden, de vergadering uit te stellen tot over 14 dagen. Den aanwezigen werd sterk ln overweging gegeven om voorstellen te doen van plannen bij de gelegenheid van de a.s. Jubileumfeestdagen van H. M. de Konin gin. De vergadering verklaarde zich voor het voorstel. Gevonden: Grashark. glacé heeren handschoen, blauwe ceintuur, roode cein tuur met koperen sluiting, handschoenen, blauw petje, klnderportemonnaie, dames armband met roode steentjes, gouden da mesringetje, R.-K. Kerkboek, halsdoek, nikkelen horloge met dito ketting, gouden damesarmbandhorloge, vulpen, boodschap- penmandje, stuk hekwerk van vrachtauto, belastlngmerk, glacé handschoen, zilveren armband, groene ceintuur, dameshand schoen, een gulden, een kruis ln etui, pad- vindersrlem met twee sleutels, twee sleu tels aan een bandje. Inlichtingen betreffende gevonden voor werpen te bekomen aan het bureau van politie op alle werkdagen van des v.m. 8 uur tot des nam. 10 uur, doch niet per telefoon. RIJNSBURG. Vergadering aid. Chr. Middenstand. De afd. Rijnsburg van den Chr. Midden stand „Belang en Beginsel" vergaderde in de Kleuterschool. Na opening door den voorzitter, den heer H de Mooy, las de secretaris, de heer J. Oudwater, de notu len, welke onveranderd werden goedge keurd. De besprekingen waren voorts ge wijd aan het voeren van een Midden standsactie en een reclamecampagne ter gelegenheid van het 40-jarig Jubileum van HM. de Koningin Vervolgens werd besloten ln contact te treden met verschillende vereenigingen ter plaatse om te geraken tot oprichting van cursussen voor het Middenstands diploma Daarna sluiting door den voorzitter. Huizenbouw „Spinoza". De bouw van de huizen der Woning- bouwver. Spinoza" ls thans zoover ge vorderd, dat het eerste blok woningen einde Juli in gebruik genomen kan worden. De aanleg van straten en rioleering is gegund aan de laagste lnschrüfster. de firma Abtspoel. Onder leiding van den brandweercom mandant. den heer G. Vos, had een oefe ning met de brandbluschmlddelen plaats. Er was een denkbeeldige brand od grooten afstand van de wateraanvoer Zaterdag. In den Vergulden Turk: Aandeelhoudersvprcr „N.V. v.h. E. J. Brlll11 uur voorm. Maandag. Stadszaal: Opera Italiana. 8% uur nam. Dinsdag. Pieterskerkgracht 9: Ledenvergadering Z-H Ver. „Het Groene Kruis", afd. Leiden. 81i uur namiddag. Donderdag. Pieterskerk: Kerkconcert „Sursum Corda" ten bate v. h. Carillon-fonds. 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10— 12V6 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart. April. Mei en October van 104 uur en ln Juni. Juli) Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen i bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of d urn Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 912.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Klokstecg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen 1^-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en VA4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. van J. Buljs en P. Zuider- waart Adrlaan, Z. van P. LuIJk en E. M. Ver blauw Margje Gijsje D. van H Hoogewonlng en E. Verboom Jan Hendrik Adrlaan. Z van H. J. Leijer en K. A. Vooren van Heemstede. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. A. van Kesteren, Warmonder- dam 41, van Lelden J. B. Spree. J P. Gou verneurlaan 42, van Amersfoort G. Vaessen geb. Otte Teljllngerlaan 37, van Haarlem H. J. Nigten, v. Heemstrastraat 37. van Llsse. Vertrokken: L. Jonkers, Hoofdstraat 109 naar Alphen a/d. Rijn V. M. Rekers, Menneweg 11, naar Zandvoort J. G. Bocxe. Zandsloot- kade 24, naar Ter Aar M. Goemans Hoofd straat 82, naar Noordwijk A. A H Wltteman. Kastanjelaan 11, naar Oegstgeest C. Verwen Rijksstraatweg 16, naar Enschede A. Vonk, Lindelaan 27. naar Noordwijk L. L. Kaptijn Menneweg 53. naar Zwtjndrecht J. J Pragt en gezin. Westerstraat 2. naar Papendrecht Aanrijding. Bij het oversteken van den Rijksweg nabij de Wasbeekerlaan werd mej. L. aan gereden door een troepje wielrijders Zij werd tegen den grond geworpen en bij den heer Krouwel binnengebracht. Zij bekwam vleeschwonden en een hersenschudding. Na door dokter Walenkamp van Warmond verbonden te zijn, werd zij naar haar woning overgebracht. Het „Zangersdiploma" van de St. Gre- goriusvereeniging werd behaald door de heeren A. Berg, A. v. d. Geest, Jac v. d. Geest, Th v d. Geest, B. Peeters, A. Verde- gaal, Th. Verkley en C. Westerhoven. Men ls deze week begonnen met het rooien van vroege tulpen. Hét gewas valt niet tegen VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Jac. Glasbergen en D. H. v. d. Zwart. De Pinkstercollecte voor de Zending heeft in de Herv. Kerk opgebracht f. 44.88. De Chr. Meisjesver. maakte haar jaar- lijksch uitstapje naar Arnhem en omstreken waar van de verschillende gelegenheden volop genoten werd. Allen keerden voldaan huiswaarts. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnen vest gr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3lh uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.; „Met geheime orders". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam.. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Nacht-asyl". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Londen bU Nacht". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Boefjes". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Merijntje Gijzen's jeugd". Zondag doorl. voorstelling 27 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): 8 uur nam. „Een stad op stelten". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken wordt van Zaterdag 11 t. m. Vrijdag 17 Juni a.s. waargenomen doqr de apotheken: J. E. M. ten Dijk. Haven 18. tel. 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wll- helmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. DE LUCHTHAVEN VAN LUXEMBURG. Een door den Luxemburgschen minister van openbare werken en verkeerswezen, Blum, be noemde commissie, heeft zich naar Brussel 1 begeven, om besprekingen te openen met het Belgische ministerie van verkeerswezen, ten einde te verkrijgen, dat het in Luxemburg aan te leggen vliegveld wordt opgenomen in het net der groote Internationale luchtlijnen. De commissie zal eveneens in contact treden met de Nederlandsche. Engelsche, Duitsche en Fransche autoriteiten. VOORHOUT. Vier werkverschaffingsobjecten. Naar wij vernemen, zijn bij het gemeen tebestuur alhier aanvragen binnengeko men voor vier werkverschaffingsobjecten, waarvan twee tamelijk groot zijn, t.w. bij GC firma's Wamaar en Co.; Gebrs. van Steyn; N.V H de Graaf en Zn en Gebrs. Koning. Het betreft hier ln hoofdzaak het gelijk maken en eerste bewerking (delven en draineeren) van gedeelten omgespoten landerijen. Wanneer men met deze werk zaamheden beginnen zal, is nog niet be kend daar de hierbij betrokken Instan ties hun goedkeuring nog moeten geven. VOORSCHOTEN. Autotocht Ouden van Dagen. Het comité verzoekt ons te willen berich ten, dat de Ingezetenen, welke uit hoofde van hun leeftijd of lichaamsgebreken, m aanmerking wenschen te komen voor het deelnemen aan den tocht op 30 Juni a s. zich kunnen opgeven t.m. 25 Juni a.s. bij de bekende adressenVoor Rijndijk en omgeving btl den heer W Meyer Rijndijk, voor het overige deel bij den heer P Kaayk. Voorstraat 25. Tevens deelt het comité mede, dat dezer dagen eveneens weer de inteekenlljsten zullen worden aangeboden. Ziende op het elk laar zoo spontaan tot uiting komende medeleven onzer plaats- genooten. hoopt het comité dat het resul taat ook dit laar het tochtje mogelijk zal maken Te Amsterdam ls geslaagd de heer A. J Holthulzen, alhier, voor het onderdeel „Recht van het examen afgenomen door het Ned, Instituut van Accountants. ZEVENHOVEN. Geen werkloozen. Thans zitn e. in onze gemeente zeen verkloozen Wel een unicum! Benoemd ls tot belastingambtenaar alhier de heer v. d. Vegte te Vlnkeveen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6