IEID5CH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 17 Juni 1938 PARLEMENTAIR OVERZICHT GEMENGD NIEUWS Zomersproeten SPRUTOL THIJS IJS EU DE VREEMDE VVLKA!XE!% RECHTZAKEN Ongelukken in scène gezet. Op die manier werden verzekerings maatschappijen opgelicht. Acht arrestaties te Amsterdam. De politie te Amsterdam heeft de hand weten te leggen op een complot oplichters, hetwelk op zeer geraffineerde wijze Is te werk gegaan, waardoor verschillende ver zekeringsmaatschappijen in het land voor groote bedragen zijn benadeeld. De feiten, waarvan zijn worden beschul digd. zijn in den loop van enkele jaren ge pleegd. zonder dat men eenig argwaan tegen hen koesterde. De acht thans ge arresteerden maakten er hun werk van aanrijdingen te ensoeneeren. waarbij voor al de klemtoon werd gelegd op het aan richten van zooveel mogelijke schade, ten einde hooge verzekeringsuitkeerlngen te kunnen bemachtigen, hetgeen hen steeds gelukte. Natuurlijk werden de voertuigen waar mede de aanrijdingen volgens een voor uit opgezet ontwerp zouden moeten ge schieden. hoog geassureerd. Men gaf een mede-geïnteresseerde de opdracht met zijn auto op een bepaald punt tegen een boom te rijden. De overige leden van het complot stonden dan dichtbij de „plaats des onheils" de nood lottige botsing af te wachten. De bestuur der bleef, zooals begrijpelijk is. steeds ongedeerd Na de aanrijding kwamen de leden der bende tegenover een veldwachter of agent van politie getuigen, hoe het on geluk zich had afgespeeld, waarbij men zeide. dat de auto plotseling moest uit wijken. Vaak betroffen het ook vrachtauto's, welke met een kostbare lading waren ge vuld. welke bij de botsing eveneens verlo ren ging De verzekering betaalde en teneinde niet in de gaten te loopen ver anderde men zoo nu en dan van maat schappij. Op deze wijze gelukte het gToote bedragen in de wacht te sleepen. zonder dat ook maar iemand, politie of assuran tieonderneming. bemerkte, dat er ernstig geknoeid was. In de vorige maand is alles aan het licht gekomen, toen de oplichters een aantal wassen etalagepoppen, welke getranspor teerd moesten worden van Amsterdam naar Maastricht, te Leenden (Noord-Bra bant! in brand staken en hiervoor de verzekeringmaatschappij wilden aanspre ken. Ditmaal lukte het niet. Reeds de veldwachter, die proces-verbaal opmaakte, koesterde argwaan. Hij schreef een uitvoe rig rapport en zond dit naar de hoofdstede lijke politie, die de zaak terdege onder zocht. Na enkele weken kreeg men voldoende aanwijzingen tegen de brandstichters en zoo kon de politie dezer dagen tot de arrestatie van de hoofdmannen van het complot overgaan, waarop spoedig de andere gepleegde feiten aan het licht kwamen. Men zette het onderzoek onvermoeid voort en enkele dagen later bevonden zich dan ook de medeplichtigen in arrest. EEN KIKKER MET HUID EN HAAR OPGEGETEN VOOR..., F. 2 25. De heer J. D. te Groot-Ammers bood bij weddenschap aan tien personen aan, dat hij een flinke kikker „met huid en haar" zou opeten, als ieder van hen hiervoor een kwartje beschikbaar stelde Alle tien per sonen. meldt de „Schoonhovensche Cou rant". gingen op dit voorstel ln en er werd een groote kikker bemachtigd, die D. ten aanzien van allen begon te verorberen Tijdens dezen maaltijd werden echter enkele personen onwel, zoodat zij zich moesten verwijderen. De kikker werd op de achterpooten na geheel opgngeten. Hiervoor wterd D. een kwartje Ingehouden zoodat hij in totaal f 2.25 had verdiend. De man heeft thans den bijnaam van de „Ooievaar" ontvangen FELLE BRAND TE HOOGEZAND. Om drie uur is gistermiddag waarschijn lijk door kortsluiting brand ontstaan in een perceel, staande aan het Winschoter- diep te Hoogezand. Het huis wordt bewoond door de familie A. Visser, die er een handel in comestibles drijft en de familie J. Spakman. Het vuur greep snel om zich heen, zoo dat de gealarmeerde brandweer bij haar aankomst weinig meer kon redden. Deze bepaalde zich dan ook voornamelijk tot het beschermen van de aangrenzende gebou wen. Het perceel brandde tot den grond toe af. terwijl de inboedels geheel verloren gingen. De schade wordt door verzekering gedekt. BU1TENLANDSCH GEMENGD. Ontvoerder van Jimmy Cash naar electrischen stoel. Franklin McCall. de ontvoerder van Jim my Cash, is ter dood veroordeeld Hij zal door middel van den electrischen stoel worden terecht gesteld. De executie zal plaats hebben in de staatsgevangenis te Raiford waarheen hij thans zal worden overgebracht De datum der terechtstelling is nog niet vastgesteld. Moordaanslag te Overschie. De getroffene, een 29-jarige kantoor bediende. slechts licht gewond. De daderes, een 40-jarige vrouw, na achtervolging gearresteerd. Gisteravond om half acht heeft op den Kanaalweg bij den Rotterdamschen tol te Overschie een 40-jarige vrouw uit Rotter dam op drie meter afstand uit een revolver een schot gelost op den 29-jarigen kan toorbediende M. H„ eveneens uit Rotter dam. De man werd in den rechterbovenarm getroffen. kogel verliet echter het lichaam weer. Daarna richtte de vrouw de revolver op zichzelf, doch het wapen ketste. Zij is toen op de fiets naar Rotterdam gevlucht, waarbij zij door een aantal menschen. die getuige waren van den aanslag, werd Een agent van politie, aan wien zij werd aangewezen. heeft haar gearresteerd, waarna zij naar Overschie is overgebracht De man ls ter behandeling naar het zie kenhuis aan den Coolsingel wr™f™ De kantoorbediende was een kostganger van de vrouw, maar had haar pension kor ten tijd geleden verlaten Hij £a^ ^n.v^* houding met haar gehad.dochzlchthans verloofd met een ander uit DenHaag- De vrouw, die hierover zeer had hem reeds cemge malen Sedre*gd^ thans had zij uitvoering gegeven aan haar wraakplan. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN Gisteravond omstreeks half elf is op den weg St. Jansteen—Hulst onder eerstge noemde gemeente een ernstige aanrijding gebeurd waarbij één persoon ernstig werd gewond. De 47-jarige D. J. de Maat com- miesdienstgelelder bij de dlrecte belastln- gen te St. Jansteen fietste op het langs den rijweg liggende fietspad richting St. Jan- steen Hij werd door een in diezelfde rich ting rijdende auto. bestuurd door een vee handelaar uit St. Jansteen, aangereden. De heer de M. is in zeerzorgwekkenden toestand naar het E K ziekenhuis te Hulst vervoerd De autobestuurder is zonder te stoppen doorgereden. De bestuurder van een uit St. Jansteen komende auto had zijn wage», voordat de aanrijding ge- schledde, aan den kant van den weg ge plaatst, omdat hij van tegenovergestelde richting een auto zag naderen, die zig-zag over den weg reed. De auto van den veehandelaar ls later ln beslag genomen. Omtrent den toestand van den heer de M. vernemen wij nog, dat hij nog niet bij kennis is. Men vreest voor zijn leven. VERDRONKEN. Gistermiddag is de arbeider H. J. Blom uit Amsterdam, bij het verrichten van werkzaamheden aan de sluisdeur in het Boschplan, te water geraakt en verdron ken. Tegen vier uur werd de man vermist. Toen men een pet in het water zag drij ven, ging men onmiddellijk dreggen waarna spoedig het lijk werd opgehaald. HET GIFPROCES TE LUIK. Verder getuigengehoor. In het gifproces-Becker werden gehoord de artsen de Block en Leroy, die belast waren met een onderzoek naar de geest vermogens van verdachte. Volgens deskundige De Block moet de weduwe Becker toerekeningsvatbaar wor den geacht. Dr. Leroy sloot zich bij het oordeel van zijn collega aan. Hii verklaarde, dat het geestelijk evenwicht bij beklaagde niet ge stoord was, noch is. Vervolgens werden een vrouwelijke en twee mannelijke apothekers gehoord, die verklaringen aflegden over bestellingen van digitaline door beklaagde. Uit de getuigenverklaringen valt te te melden, dat gebleken is. dat geen enkel recept teruggevonden is in de opgegeven apotheken, waarin de weduwe Becker digi taline zou zijn voorgeschreven. De inspecteur van politie, Schmidt, gaf een relaas van de arrestatie van de be klaagde waarbij hij bijzonderheden mede deelde ten aanzien van de anonieme brie ven en de telefoongespekken, benevens de klachten, die de aandacht van de justitie hebben getrokken en de arrestatie hebben uitgelokt. De wed. Becker loochende eenige feiten van minder belang. verdwijnen spoedig door een pet Bij olie Drogisten 2962 (Ingez. Med.; Tweede Kamer, HERZIENING VAN DE OMZETBELASTING (Van onzen parlementairen medewerker) De flnancieele toestand was voor Minis ter de Wilde de sterke en natuurlijke borstwering, waarachter hij zich ver schanste bij de verdediging van zijn ont werp tot wijziging der wet op de Omzet belasting. Hij verklaarde dat het hem veel aange namer zou zlin geweest, om géén verlen ging der belasting voor te stellen, maar op het oogenbltk kunnen de 75 millioen gulden, die zii per jaar opbrengt, niet wor- Jen gemist En nu wordt van dit voorstel tot verlenging gebruik gemaakt, om de wet op enkele punten te verbeteren, en om het voordeel weg te nemen. dat. ten aanzien van enkele artikelen, de buitenlandsche producent heeft boven den binnenland- schen. De Minister erkende, dat deze be lasting een zwaren druk legt op de bevol king (gezien haar opbrengst)maar zij kan nu eenmaal niet worden prijsgegeven, en wie de belastingen wil verminderen, moet zei de Minister medehelpen, om de publieke uitgaven te verlagen. De heffing van het bijzonder invoer recht op bepaalde artikelen heeft de Mi nister krachtig verdedigd. De omzetbelas ting wordt gelegd op goederen, als zij den labrikant verlaten, maar dit kan natuur lijk niet bij buitenlandsche goederen, en daarom worden deze aan de grens met een extra-invoerrecht belast. De Minister achtte het alleszins billijk, dat de buitenlandsche producenten op hetzelfde niveau worden belast als de binnenlandsche. en hij kon niet treden in het denkbeeld, om enkele producten (machines, thee, benzine) daar van uit te zonderen: dit zou te veel kos ten en bovendien in elke uitzondering wil lekeurig, want dan rijst de vraag, waar om andere artikelen niet moeten worden vastgesteld. Evenmin voelde de Minister er voor. in het algemeen de kleine fabrikan ten vrij te blijven stellen. Want waar ligt de grens? vroeg hij. Tot dusver zijn van de belasting vrij alle fabrikanten, die een minderen omzet hebben dan f. 1000— per Jaar. maar de Middenstand zelf heeft gevraagd deze vrijstelling te schrappen (hetgeen dan ook in het ontwerp geschiedt) omdat allerlei beunhazen op die manier buiten de belasting vallen. De Kamer aldus de Minister moet het zelf weten, maar handhaving van deze vrijstelling heeft bezwaren. Men weet, dat van alle kanten in het debat was aangedrongen op vrijstellingen voor verschillende artikelen. De wet is in het leven geroepen, om 's lands financiën te versterken, zei de mi nister in antwoord daarop. Bij haar ont staan is nauwkeurig onderzocht, welke ar tikelen moesten worden vrijgesteld. Maar nu moet men hierin niet te ver gaan. Toch verklaarde de Minister althans iets te willen doen. Zoo wüde liij alle dames- taschjes overbrengen uit de klasse van 10'/« naar die van 4%. Zoo was hij bereid, de gerookte haring bokking i vrij te stellen van de belasting Maar vleesch en fruit verklaarde de Minister niet te kunnen vrij stellen. Vrijstelling van het fruit zou ook beteekenen van het buitenlandsche fruit en dit is niet te aanvaarden. Ook vrijstel ling voor de poeliers-artikelen verklaarde de Minister niet te 'kunnen geven; waar alle vleesch is belast, zou het niet aangaan het wild. dat poeliers verkoopen, vrij te stellen. Zoo had hij dus alleen genade voor de damestaschjes, en voor de bokking. En oor de eerste nog slechts ten deele. En toen is de Kamer zich gaan amu seeren met allerlei amendementen. Daarbij heeft de Minister enkele amen dementen van mr. Bach betreffende het beroep op den aanslag overgenomen, maar enkele andere bestreed hij, en met succes. Zoo zag de heer ter Laan zijn voorstel, om de the© van het bijzonder invoerrecht vrij te stellen, met 42 tegen 27 stemmen ver werpen; zoo heeft de heer Kortenhorst het zijne, om sommige landbouw- en fabrieks werktuigen van de belasting vrij te stel len, ingetrokken, wellicht mede omdat de Mmister meedeelde dat die zaak terug zal kunnen komen bij de herziening der Ta riefwet. Ook in de boven reeds aangestipte materie, de vrijstelling voor kleine fabri kanten. wou de Minister niet; de heer Bachg had een amendement, om den bc- staanden toestand te handhaven, dus fa brikanten, wier Inkomen beneden f. 1000 - ligt, vrij te blijven stellen van de belas ting. maar de Minister bestreed dit krach tig. hoewel hij de beslissing aan de Kamer het, die het amendement net op het nip pertje, met 3533 stemmen, heeft verwor pen, daarmee ook in den geest handeéend van den Middenstanrtsraad, die om op heffing dezer vritstelling had gevraagd. Voorts vermelden wij, dat de Minister nog twee amendementen overnam: één van den heer ter laan (wij doelden er boven rerns opi om ook gerookte haring vrlt te stellen, en één van den heer Wagenaar, om in de vrijstellingen te betrekken voor- ierpen van plastische kunst en door den kunstenaar eigenhandig uitgevoerde beeld houwwerken. Maar bij een dei- amendementen leed de Minister een echecje en moest hij ge- doogen, dat hem een millioen gulden peri jaar werd ontfutseld. Het betrof het fruit. De heer Groen had een amendement voorgesteld, om dit. even als met de groente reeds het geval ls, van omzetbelasting vrij te stellen, én omdat fruit behoort tot de eerste levensbehoeften én omdat deze belasting practisch drukt op de tuinders zelf en niet op de consu menten. Maar de Minister wilde er niet van hooren; deze vrijstelling zou de op- hrengst der belasting met een millioen per jaar verminderen, wat niet aan den kleinen man ten goede zou komen, omdat het meeste fruit door meer-gegoeden wordt genuttigd. De kracht van dit argument kunnen wij niet inzien De Kamer blijk baar ook niet. want zii heeft het amende ment met 40 tegen 29 stemmen aangeno men zoodat ook fruit voortaan vrij is. Een groote meerderheid (59 tegen 8) heeft tenslotte het wetsontwerp goedge keurd. J. G. PIPPEL. Aan den Directeur der Griffie, den heer J. G. Pippel, over wien wij dezer dagen reeds uitvoeriger schreven, Is. op zijn ver zoek, ontslag verleend uit den dienst der Kamer, na een loopbaan van langer dan een halve eeuw. Dat dit ontslag „op de meest eervolle wlize" geschiedde, is alleszins begrijpelijk. En de voorzitter heeft in woorden van de allergrootste waardeering. woorden die regelrecht uit het hart kwamen, afscheid van hem genomen en hem dank gebracht voor zijn belangrijken arbeid. De schei dende zelf was er natuurlijk niet bij; die zat op de. op zijn, Griffie, die hij, naar 's voorzitters woorden, eigenlijk zelf heeft gemaakt. BENOEMING BUITEN DE AANBEVELING OM. De Kamer moest een nominatie aan de Koningin opmaken ter,benoeming van eep plaatsvervangend lid der Algemeene Ré kenkamer, en dit college zelf had daartoe, naar het gebruik, een „lijst van aanbeve ling" Ingezonden, bestaande uit 6 perso nen (sollicitanten). Echter: nu deed zich gelijk gisteren reeds met enkele woorden door ons werd gemeld het eigenaardige geval voor. dat de Ka mer iemand als eerste candidaat koos bul ten deze ..lijst van aanbeveling" om. na melijk de heer mr. dr. M. J. A. V. Koeken te 's-Hertogenbosch. referendaris ter Pro vinciale Griffie van Noord-Brabant. Blijk baar heeft deze heer niet gesolliciteerd; zijn naam komt althans op de Ingekomen stukken niet voor. Maar de katholieken stelden er, naar het schijnt, prijs op één hunner als plaatsvervangend lid der Re kenkamer benoemd te krijgen, en blijkens den uitslag (hij verkreeg 35 stemmen van de 63 aanwezige leden i hebben anderen dit eveneens rechtvaardig gevonden. 2. Terwijl oom Brom dus bezig was den tuin weer mooi te maken of misschien zou hij hem juist bederven ging Thijs aan 't werk om 't huis van binnen en van buiten netjes op te verven; ook nam hij wat planken, spijkers en een hamer en maakte er een kast bij in de kamer. Wat stuk was werd gerepareerd en je begrijpt, dat zoo het heele huis binnenste buiten werd gekeerd. Dickie vond het eerst wel leuk en hij hielp Thijs flink mee; maar, na een uur of twee, zei hij, dat het hem nu weer ging vervelen en dat hij liever wat met Okkie zou gaan spelen. Toen kwam juist vriend Sim er aan; hij bleef verbaasd een poosje op den drempel staan en hij schoot in een lach toen hij daar al die rommel zag. „Maar", zei hij, „er is toch aan zoo'n schoonmaaktijd voor Dickie niet veel aardigheid zeg, weet je wat? Hij kan hij mij logeeren een paar dagen dan zal ik Okkie ook nog op visite vragen." Eerste Kamer. AFSCHEID VAN DEN HEER S. VAN DEN BERGH Jr. In den Senaat, die een korte vergade ring hield, heeft de voorzitter namens de Kamer, met een van groote waardeering getuigende rede afscheid genomen van den liberalen afgevaardigde, den heer S. van den Bergh Jr. Deze heeft, met het oog op zijn leeftijd, ontslag genomen. De President bracht hulde aan den ar beid van dezen „scherpzinnigen man", en verklaarde dat zijn heengaan „zich pijnlijk zai doen gevoelen". Inderdaad. Want met den heer van den Bergh, die 4 jaar zitting had in de Tweede en 15 jaar ln de Eerste Kamer, verliest het parle ment een bij uitstek kundig, onafhankelijk en toegewijd man van diepe levensover tuiging, een zeer representatieve en ge zaghebbende figuur uit het. industrieele leven van ons land. HAAGSCHE RECHTBANK. Flesschen pap Een landbouwer te Lelden had een aan tal flesschen pap, havermout en karnemelk ln voorraad, waarvoor hij geen vergunning had. De kantonrechter te Lelden had ver dachte deswege tot een hooge geldboete eroordeeld. Van dit vonnis kwam verdach te in hooger beroep. De Officier zag geen reden om de opgelegde straf te verminde ren en eischte bevestiging van het von nis. De Rechtbank zal 28 Juni uitspraak doen. Rijwieldiefstallen Een Jongeman uit Leiden heeft terecht gestaan terzake diefstal van drie rijwielen ten nadeele van studenten, terwijl hij te vens twee helingen had gepleegd. Over ver dachte werden nu inlichtingen gegeven door den heer Wijkmans namens de Re- classeering. Heel gunstig waren die niet, en de Officier van Justitie zag daarom geen reden zijn eisch van tien maanden gevangenisstraf te wijzigen. De Rechtbank zal 28 Juni uitspraak doen. De inbraak in Kerstnacht. Op Kerstnacht was te Leiden bij de fami lie B. aan de Haarlemmertrekvaart inge broken. Niet alleen was een bedrag van f. 20 gestolen, doch de inbreker had een groot aantal vernielingen ln de woning gepleegd. In verband hiermede heeft terecht ge staan de 25-j. bloembollenkweeker W. V. uit Oegstgeest, die had bekend de dader te zijn geweest. Voorts had hij een rijwiel ge stolen, dat voor het bureau van het Leidsch Dagblad stond. De Officier had tegen V., die reeds eerder is veroordeeld, een jaar en zes maanden ge vangenisstraf geeischt. De Rechtbank had daarna een rapport over verdachte gelast, dat thans was ver schenen. De Officier deelde mede, dat de inlichtingen zeer matig waren en spr. zag niet veel hell ln een voorwaardelijke straf. Daarom persisteerde de officier bi) zijn eisch. Uitspraak op 28 Juni. Inbraak. Door openschuiven van een raam had de schippersknecht Th. G P. A. te Zoeter- woude Ingebroken bil v. d Does, waar uit een spaarpot der kinderen geld was ge stolen. Verdachte had bekend De officier vorderde tegen hem een laar gevangenis straf. en opzending naar de Rijkswerk inrichting voor den tijd van twee jaar. De rechtbank besloot thans eerst een psychiatersrapport over verdachte ln te winnen en hield het vonnis voor onbe- paalden tijd aan. De „rechtskundig adviseur". Tijdens zijn verblijf te Lelden had J. H., zich noemend rechtskundig adviseur, zich aan verduistering en valsChheid ln ge schrifte schuldig gemaakt. H. had zich daarna te Breda gevestigd, waar hij even eens strafbare feiten pleegde, zoodat hij thans in het Huis van Bewaring vertoeft. Te Lelden had verdachte valschheid in ge schrifte gepleegd door een gefingeerde brulkleenbrief te onderteekenen benevens een kwitantie van betaalde overdracht van f.2331. Voor een meubelhandelaar te Leiden had hij meubelen verkocht voor f. 110. doch niet afgedragen. De officier, die het groote gevaar van knoeiende „rechtskundige adviseurs" inzag, had tegen H. een jaar en zes maanden ge vangenisstraf geeischt. De Rechtbank heeft H. veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarbij alleen de valschheid ln geschrifte éénmaal gepleegd bewezen werd geacht, doch van het tweede feit en verduistering werd hij vrijgesproken Diefstallen uit auto's. Uit verschillende auto's die te Leiden ge parkeerd stonden, had een arbeider u.t Lelden diverse diefstallen gepleegd. Zoo had hfj uit de auto van dr. K. uit Voor schoten een koffertje met medische in strumenten gestolen Verdachte had be toogd dat hij dergelijke feiten steeds in dronkenschap pleegde. De Officier had te gen verdachte acht maanden gevangenis straf geeischt. De Rechtbank heeft hem veroordeeld tot vier maanden gevangenis straf. Vonnis verzwaard. De chauffeur D. H. uit Zoetermeer is door den kantonrechter veroordeeld tot 125 boete subs. 14 dagen hechtenis, wegens het veroorzaken van een aanrijding tusschen een door hem bestuurde auto. Van het vonnis was verdachte ln hooger beroep gegaan, waarbij de officier echter vernietiging van het vonnis had geeischt, en verhooging der boete tot f. 75 subs. 75 dagen hechtenis. De rechtbank heeft H. veroordeeld tot f. 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: J. L. B., Den Haag. autorijden zonder licht, zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, f. 4 of 2 d. en 2-maal f. 2 of 2-maal ld.; G. T., Amsterdam, autoreden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2-maal f. 2.50 of 2-maal 1 d P M., overtr. motor- en rijwielwet f. 7 50 of 3d.; S. S. Hilversum, idem, f. 3 of 1 d.; J. G. v. B. H. overtr. motor- en rijwielregl.. f. 3 of 1 d.; J. J. v. d. K.. Den Haag. idem. f. 7.50 of 3 d.; H. L. B.. Sassenheim, wielrijden over een gesloten verklaarden weg. f. 2 of 1 d.; J. R. O., Zoeterwoude, idem f.2 of 1 d.; J. T, Monster, autorijden over een gesloten ver klaarden weg. f. 5 of 2 d.; S. A. v. d. V.. Den Haag. wielrijden over een gesloten verltlaarden weg. f.2 of 1 d.; P. C. P., Zoeterwoude. overtr. motor- en rijwielregl. f.5 of 2 d.; F. G. A„ Haarlemmermeer, autorijden zonder spiegel, f. 5 of 2 d.; L. B. Hoofddorp, idem, f.5 of 2 d.: J. de G., Haarlemmermeer, overtr. motor- en rijwielregl.. f. 5 of 2 d.; A. M. N. M., wielrijden zonder bel. I. 2 of 1 d.; R. D T.. Voorschoten. Idem. f.2 of 1 d.; L. Z. H.. Roelof arendsveen. wielrijden zonder licht en rood achterlicht, f. 3 of 1 d. en f.1 of 1 d.; W. C. S„ Noordwijker- hout. idem, f.3 of 1 d. en f.1 of 1 d.; G. M. v. O., Den Haag. wielrijden zonder rood achter licht en wit achterspatscherm. 2-maal f. 1 of 2-maal 1 d D, V., Katwijk, overtr. motor- en rijwielregl.. 2-maal f.2 of 2-maal 1 d.; C. v. Z„ overtr. verord. Leiden op de straatpolitle, f. 3 of 1 d.; N. B. te Leiden, zonder noodzaak wiel rijden over een trottoir, f.2 of 1 d.; A. K. te Leiden, te snel autorijden, f.5 of 2 d.; D. v. E., zwervende, openbare dronkenschap, 6 dagen hechtenis. A. M. Idem idem en een valschen naam opgeven f. 10 of 4 d. en f.6 of 2 d.; J. O., openbare dronkenschap, f.10 of 4 d.; J. O., id.. f.10 of 4 d.; E. G.. overtr. Leerplichtwet, f.3 of 1 d.: W. G. Idem f.5 of 2 d.; P. v. d. P.. huisvr. van J. Z.. Katwijk. Idem. f.5 of 2 d.; L. P.. idem, geen straf; P. L. S.. Rijpweterlng. idem, f.5 of 2 d.; J. K.. zwervende, te Noord- wijkerhout zonder vergunning venten, f. 2 of 1 d.; J. S. Idem idem. f.2 of 1 d.: A V Zoe terwoude. overtr. alg. pol.-verord. van Zoeter woude. f. 7.50 of 3 d s. v. E.. Rotterdam, te Alkemade zonder vergunning venten, f.2 of l d.; L. L. idem, overtr. motor- en rijwielregl., f.3 of 1 d.; B. B.. Hoogeveen. overtr. bevrach- tlngswet. f. 15 of 5 d.; P. L.. overtr. motor- en rijwielwct. f.5 of 2 d.: P. L. A., met een voer tuig rijden over een gesloten verklaarden weg, f,2 oil 4; J. de K„ Voorburg, overtr. motor en rijwielwet, f.7.50 of 3 d.; G. M. B., Zoeter woude. met een voertuig rijden over een ge sloten verklaarden weg. f.2 of 1 d.; R. de vv, idem. f.2 of 1 d.: Ph A„ Den Haag. overtr. motor- en rtjwtelwet. f.6 of 2 d.; L. P. P. idej11 tdem. f.30 of 10 d.; L. G„ overtreding bevrach- tlngswet, f. 10 of 4 d. 94

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14