Vrijdag 17 Juni 193S Italië en Hongarije in de finale Euwe door Keres geslagen IEIDSCH DAGBLAD Derde Blad SPORT Primitief spel der Zweden Het Schaaktournooi te Noordwijk RADIC TENNIS. NederlandBelgië te Noordwijk. De Nederlandsche spelers ster* die uitgenoodigd zijn. Over twee weken wordt, aldus het „Hbld.", te Noordwijk de Jaariyksche wedstrijd tegen België gespeeld. In den regel vindt de wed strijd aan het einde van het seizoen plaats, doch beide bonden z\jn ditmaal tot overeen stemming kunnen komen voor een paar data, Zaterdag 2 en Zondag 3 Juli. midden in het seizoen. De wedstrijd was bedoeld als openings wedstrijd van de internationale kampioenschap pen, doch nu Budge en Menzel komen, heeft men er eigenlijk een beetje spijt van. Naar onze meening is het samenvallen van deze twee ten- nisgebeurtenissen inderdaad zeer te betreuren. Het dagelijksch bestuur van den N.L.T.B. heeft de volgende spelers uitgenoodigd om be schikbaar te zijn voor eventueele keuze in de ploeg, welke uit ten minste vier dames en acht heeren moet bestaan (de wedstrijd bestaat uit 16 heeren-enkelspelen. 8 dames-enkelseplen. 4 heerendubbels. 4 gemengd dubbels en 2 dames- dubbels. <de enkelspelen worden gekruist ge speeld. de dubbels niet): mej. Rollin Couquer- que. mej. Kerckhoff, mevr. Van Berkel-Belzer. mej. Mechel, mevr. Boutmy. mej. Knottenbelt en mevr. Jonquière. en de heeren: Timmer. Van Swol. Hughan. Karsten. Teschmacher, Heynen. De Brauw. Boon. Marlnkelle. Leyenaar, Reidt en Brouwers. De twee Oostelijke spelers, die vorig Jaar deel uitmaakten van de ploeg. Lysen en Ketjen, zijn dus niet uitgenoodigd. Hun vorm wordt, naar wij vernemen, niet zoo sterk geacht als verleden jaar. Er is alle kans, dat de Belgische ploeg sterk uitkomt Mevr. De Meulenmeester is weer van de partij, mej. De Borman waarschijnlijk niet. Voorts mej. Dumonceau, mej. Solé en mej. Hoyaux. Lavroix, eenigen tijd ziek geweest, zoodat hij niet te Wimbledon speelt, is --weer hersteld. Hij ls beschikbaar; voorts de Dawis Cup-spelers Naeyyaert. Geelhand, De Borman. Verder Mo- reaii, Delire, Peten en Borin of Nauts. NEDERLAND—ZWITSERLAND TE AMSTERDAM. De wedstrijd NederlandZwitserland (de tweede ontmoeting tusschen beide landen, de Zwitsers wonnen verleden jaar te Luzern) wordt Zaterdag en Zondag 17 en 18 September op het terrein van D.V.V. te Amsterdam ge speeld. Zaterdagmiddagcompetitie De voor morgenmiddag vastgestelde wedstrij den zijn: De Krogt IDe Munnik I; WerninkWas senaar I; Wassenaar II—De Munnik II. Wassenaar I en Wernink spelen morgen hun laatsten wedstrijd voor de competitie, evenals de Krogt I. Wassenaar I heeft in de competitie de beste kampioenskansen. Dit geldt ook voor het 2e team van Wassenaar. De Munnik komt morgen als volgt uit: De Munnik I: Damesenkelspel: mevr. Van Deventer. Heerenenkelspel: P. Kuiper. Gem. Dubbelspel: mevr. v. Deventer en lr. A. A. Lagaay en mej. E. Koning en P. Boot. Dames Dubbelspel: Mevr. van Weizen en mej. E. Koning. Heeren Dubbelspel: P. Kuiper en P. Boot. De Munnik II: Damesenkelspel: Mej. J. Schoppen; Heeren-EnkelspelJ. de Kort; Gem. Dubbelspel: Mej. J. Schoppen en J. de Kort en mej. A. Vellekoop en J. Laman; Dames-Dubbel spel: mej. A. Vellekoop en mej. J. Schoppen. Heeren-Dubbelspel: J. Laman en J. Schu- macker. J. Schüller en W. Rijsbergen hebben even eens zeer goed gereden en zijn tenslotte dicht achter de wegloopers gekomen. De achtervol ging is echter te laat ingezet om volledig suc ces te hebben. Lodewijks en van Rooyen kwamen samen in de eindsprint, waarbij eerstgenoemde wist te winnen. Beiden noteerden een tijd van 1 uur 35 min. 3 sec. Op twee minuten volgde J. Schül ler. terwijl op vier minuten van de leiders W. Rijsbergen binnenkwam. Achter hem kwam een groep van drie renners, nl. R. Riethoven. K. de Haas en J. Hintzbergen. welke ook in die vol gorde over den streep kwamen. Fr. v. d. Berg werd negende, terwijl W. Geenjaar met de tiende plaats genoegen moest nemen. Een viertal C. klassers reden een goeden wed strijd. waarbij de renners elkander niets toe gaven. H. Noest wist te ontsnappen en met grooten voorsprong binnen te komen, waarna de overige drie renners een protest indienden, daar hij zou zijn getrokken. J. v. Klinken won in de eindsprint voor Kapaan en Blom. De uitslag werd dus: 1. H. Noest (onder protest); 2. J. v. Klinken; 3 C. Kapaan; M. Fr. Blom. A.s. Zondag zal er te negen uur record worden gereden, terwyi de deelnemers en supporters voor de wedstrijden te Rijswijk om half twaalf vanaf de Kaasmarkt zullen vertrekken. SWIFT. Zondag rijdt Swift een clubontmoeting tegen Excelsior uit. Haarlem. De wedstrijd vangt aan te 10 uur. Vertrek vanuit Lelden 8.45 uur. De samenkomst is reeds te 8.30 uur. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseert op Zondag 19 Juni een wedstrijd tegen bogey met bisques. BOKSEN. De match LouisSchmeling. Louis is favoriet. Een speciale verslaggever van de ..Daily Express" te Londen meldt uit New-York, dat de pogingen om de match LouisSchmeling om het wereldkampioenschap aller gewichten mislukt zijn. De hoogste prijs voor een rlngplaats is 30 dollars, maar weinigen zullen voor dien prijs een kaart kunnen koopen, omdat opkoopers het meerendeel in handen hebben. Reeds zfjn er menschen, die 50 dollars betaalden en een Journalist, die eergisteren probeerde nog een kaart te koopen, slaagde daarin zelfs niet toen hij 75 dollar bood voor den eersten rang. Over het algemeen verwacht men. dat Louis winnen zal. LouLs. aldus Henry Rose In de „Daily Express" is een verstandiger en listiger bokser geworden sinds hij door Schmeling ge slagen werd. Schmeling is in goeden vorm. Dat is hfj altijd geweest. Maar hü kan zoo fit zijn als hij wil. hij kan de klok niet terug zetten. En dat is de reden waarom verwacht wordt, dat de beduidend oudere Schmeling falen zal in ziln pogingen om den wereldtitel te herove ren. De weddenschappen staan 95 ten gunste van Louis. DUIVENSPORT. NATIONAAL ST. VINCENT. Voor het nationaal concours van St. Vincent georganiseerd door de „C.C. Eindhoven" be staat gelegenheid Maandagavond in te korven in het clublokaal der LP.C. Voor Leiden en Omgeving is dit lokaal door de uitschrijvende commissie als centrum aan gewezen; terwijl de heer W. Warnecke. Sta tionsweg 4. eventueele inlichtingen en lnkorf- staten kan verstrekken. WATERPOLO. G.Z.C. IPoelmeer I 22. Gisteravond speelde Poelmeer I uit tegen G.Z.C. I en wist een gelyk spel uit het vuur te sleepen. Een gelijk spel. dat de verhouding der krachten goed weergeeft. Beiden partijen hebben periodes gehad waarin ze een gering overwicht hadden. Het was een vlotte, sportieve wedstrijd, waar bij alle spelers last hadden van het koude water. Beide ploegen lieten aardig combinatie werk zien, en beide doelverdedigers hebben het nvaar te verantwoorden gehad. Al vrij spoedig na het begin weet Westen met een formidalen kogel Poelmeer de leiding te geven. G.Z.C. loopt in en wèet den stand In haar voordeel tot 21 te brengen. Vlak voor het einde was het weer Westen, die gelijk maakte. De scheidsrechter trachtte er van te maken wat er van te maken was. maar moest blijkbaar nog „influiten". DE COMPETITIE. Voor de week van 22—29 Juni zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: Woensdag. 11 Jul: Poelmeer IZwip I. Donderdag. 23 Juni: De Zijl I—G.Z.C. I; RZC I—LZC I en De Zijl II—LZC II. Maandag. 27 Juni: Poelmeer II—HZPC V. Dinsdag, 28 Juni; LZC I—GZC I, RZC I— De Zijl I. WIELRENNEN. INDIVIDUEEL KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND OP DEN WEG. Voor het weg-kampioenschap van Nederland hebben, zoo meldt de N.W.U., de volgende ren ners ingeschreven: Professionals: G. Schulte, A. van Amsterdam, G. v. d. Ruit, J. Verveer. A. Overweel. A. Gijsen. A. Hellemons Th. Middelkamp, P. van Nek, J. Gommers en J. Braspenninx. Onctfhankeltjken: J. Theuns H. Sijen, C. B'onger. L. Motké. A. de Korver. A. Kuiper, J. Lambrichts, D. Tacken en M. Buuron. Amateurs: C. wydenes. A. Zwartepoorte. H. Anneese. J. Demmenie. J. Engel, H. de Hoog. J Lodewijks, B. Hordijk, A. Steenbakkers. A. rijnenburg en O. Moeke. NIEUW SWIFT. Voor de Zomercompetitie, uitgeschreven door bovengenoemde vereenïglng, blijkt wel belang - helling te bestaan. In de A. en B. klasse startten ln totaal 11 renners voor een afstand van 56 K.M.. waarbij Jl direct een hoog tempo werd Ingezet. Een zeer CWclc-n wedstrijd reed thans de A. klasser T. van jwoyen. die reeds van meet af trachtte te bnisnappen Na een paar keer te zijn gehaald. hij tenslotte met J. Hintzbergen weg te «omen en .een flinken voorsprong te nemen, «intzbergen kon dit 'tempo niet houden erx nel in het peloton terug. Er werd zeer fel ge iden en het geheele peleton uiteen gerukt, •ooral toen B. Lodewijks den tijd gekomen fchtte om te trachten den weglooper in te ha ren. Met. een flinke demarage ontsnapte hij uit peleton en ging van Rooyen achterna, dien na een lange jacht tenslotte wist in tc loo- {*n in het. peleton waren R. Riethoven en M. J'; Segaar gedupeerd door een valpartytje. *&ardoor zij een achterstand kregen, terwijl J. *4ven zijn rem doortrok en moest opgeven. De halve eindstrijden. Zondag a.s. zal in het Colombestadlon te Parijs de finale worden gespeeld van de wereldkampioenschappen voetbal tusschen Italië en Hongarije, een Europeesche eind strijd dus. daar Brazilië er gisteren in Mar seille niet in is geslaagd van de titelhouders te winnen, terwijl Zweden te Parijs roem loos in den anderen halven eindstrijd tegen de Hongaren ten onder ging. De ontmoeting tusschen Hongarije en Zweden zal niet lang in onze herinnering blijven voort leven. daarvoor was het karakter van den strijd te eenzijdig. Trouwens, de cijfers, 51, duiden voldoende op het groote overwicht der Hongaren. Indien men bedenkt, dat Zweden nog geluk heeft gehad, daar enkele malen voor den doelverdediger onhoudbare schoten tegen lat en paal terecht kwamen, zal het wel dui delijk zijn. dat de Hongaren een klasse beter speelden dan hun tegenstanders, die wel wat al te gemakkelijk in de halve finale zijn terecht gekomen. Zweden demonstreerde gisteravond een wel wat al te primitief spelletje voetbal, dat zoowel ln opzet als in uitvoering zoo doorzichtig was. dat de Hongaren weinig moeite hadden hun tegenstanders in bedwang te houden. Opnieuw hebben wü kunnen genieten van de prachtige balbehandeling der Hongaren, het fraaie kopwerk. het direct stoppen van den bal en het keurig doorgeven, kortom van een techniek, welke bewondering afdwong. Zwakke plekken waren er niet ln dit Hon- gaarsche team. In de tweede helft zakte het tempo van de Zweden geweldig ln. Zfj waren toen reeds volkomen uitgespeeld. Indien men een vergelijking zou moeten maken tusschen het Nederlandsche elftal, dat in de achtste finale tegen Tsjecho- Slowakije heeft gespeeld en dit Zweedsche team. dan durven wij zonder overdrijving als onze meening weer te geven, dat Zwe den met minstens drie doelpunten verschil van ons land zou hebben verloren. Men vraagt zich onwillekeurig af. hoe Roemenië en Cuba dan wel moeten hebben gespeeld, waar de Zweden met bijna dubbele cijfers over de Cubanen hebben gezegevierd. Het begin van den wedstrijd was verrassend. Na anderhalve minuut hadden de Zweden de leiding. Jonasson passeerde prachtig naar den rechtsbuiten Nyberg Deze liep met den bal recht op doel af en gaf met een schuin, laag schot den Hongaarschen doelverdediger geen kans. Het duurde 30 minuten voor de Hongaren er in slaagden den gelijkmaker te scoren. Bh een algemeenen aanval, ln hooger tempo uitge voerd. kopte Szengeller vlak voor doel tusschen enkele Zweden door laag in. De terugloopende rechtshalf Alingren kon zhn vaart niet meer inhouden en liep met bal en al in het doel, 11. Van dat moment af kwamen de Zweden er eigenlijk niet meer aan te pas. Nadat de Hongaarsche voorhoede nog enkele eenvoudige kansen gemist had, gaf Tltkos een tiental minuten voor de rust zhn land de lei ding en even daarna maakte Szengeller. die zich als de beste schutter ontpopte, er 3—1 van. In de tweede helft werd de Hongaarsche meerderheid steeds grooter. Sariso. de intelligente Hongaarsche mid voor. die een prachtige parth voetbal liet zien. kopte uit een voorzet van Sas den bal in het net en even later maakte Szengeller 51. Door S. Landau. Er hing gisteravond een tastbare nervositeit in de lucht. De beide Nederlandsche vertegen woordigers ontmoetten de beide Est landers: Euwe tegen Keres en Landau tegen Schmidt. De schaakwereld denkt hierbij terug aan de merkwaardige partijen bh den landenwedstrhd in 1937. Destijds mocht het den Hollanders ge lukken te overwinnen. Zou dit dezen avond weer zoo zijn? Het is ten deele anders uitgekomen. Euwe die tot nog toe steeds van Keres gewonnen heeft, moest dexen keer de vlag strijken en na den 41sten zet capituleeren. Keres speelde enorm sterk en gaf den ex-wereld kampioen geen kans. In een Reti-opening koos Keres tegen het doorschuiven van d5-d4 hetzelfde systeem, het welk Aljechin reeds in zhn laatste match met Euwe toepaste. Onze landgenoot meende een versterking gevonden te hebben, doch beleefde hiervan geen plezier. Want Keres rocheerüe naar de lange zijde en rukte met zhn pionnen op den anderen vleugel op. Tenslotte volgde een fraaie doorbraak in het centrum, zoodat Euwe zich genoodzaakt zag een pion prijs te geven en tot het eindspel over te gaan. Hh deed nog verdienstelijke pogingen om zich te- genkansen te scheppen door een vrijpion op de h-lhn, doch ook dit werd door den genialen Keres weerlegd. Vervolgens veroverde deze nog een tweede pion. welke de beslissing bracht. Landau verging het veel beter. Schmidt, die de Nimzowitsch-verdediging toepaste, werd totaal overspeeld in de opening. Na een tiental zetten stond de Estlander zeer gedrukt. Landau toog ten aanval met al zhn stukken zelfs met zijn koning, terwijl de dame merkwaardiger wijze rustig op haar plaats bleef. Al zeer spoedig had de Estlander bijna geen zetten meer, doch het kostte Landau veel moeite om door lang durig en omzichtig laveeren een winstvoortzet ting te vinden. Na vijf uur spelen werd de parth afgebroken, terwijl het einde nog lang niet in zicht is. doch ontegenzeggelijk heeft Landau zeer goede winstkansen. Eliskases is in dit tournooi niet te houden. Ook gisteravond kon hh zhn serie overwinnin gen voortzetten. Deze maal moest Thomas er aan gelooven. Eliskases speelde een Weensche variant en speelde op behoud van den gambiet pion. welke voortzetting van wijlen den Noord- wijker Nooteboom afkomstig Ls. De Engelsch- man wist niet. hoe hij zich hiertegen moest verweren en geraakte steeds meer in het na deel. Zeer spoedig wist Eliskases het eindspel af te dwingen terwijl hy ook nog een tweeden pion won. Daarna was het nog slechts een kwestie van tijd en nog voor het afbreken moest de Engelschman zijn koning omleggen. De parth tusschen Tartakower en Spielmann was de kortste van den avond. Spielmann ver dedigde zich met een wapen, hetwelk gewoon lijk door Tartakower gehanteerd wordt, nl. een oud-Indische verdediging. Spielmann kreeg een lastig spel, doch wist door zijn groote routine de gevaren af te weren. Tartakower kon de zwakte op c6 niet uitbuiten en na herhaalde pogingen moest hij zich met remise tevreden stellen. De tweede sensatie van den avond was de eerste nederlaag van Bogoljubow. Deze koos de zoo in de mode gekomen Catalaansche opening. Pirc speelde hiertegen zeer brutaal en ging zijn gambietpion verdedigen. Dit viel echter niet goed uit. daar Bogoljubow eerst in het centrum aanviel en later een enorm spel op den dame vleugel verkreeg. Tenslotte bereikte hij een winststelling. Pirc echter bewaarde zhn koel bloedigheid en wist aan den dreigenden greep te ontkomen, doordat de Duitscher niet de sterkste voortzetting vond. Weliswaar won Bogoljubow de kwaliteit, doch dit ging ten koste van drie pionnen. Al spoedig waren de bordjes nu verhangen en moest Bogoljubow zich ver dedigen. Pirc wikkelde technisch sterk af en won. Heden worden de hangpartyen afgespeeld. In de morgenavond te spelen tiende ronde spelen beide Nederlandsche deelnemers, Euwe en Lan dau. tegen elkaar. De stand luidt thans: 1. Eliskases 5 pnt.: 2. Keres pnt. plus 1 af gebroken partij; 3. en 4. Euwe en Pirc. ieder 3^ pnt.; 5. Thomas 21& pnt. plus 1 afgebroken partij; 6. Bogoljubow 2 pnt. plus 1 afgebroken partij; 7. en 8. Spielmann en Tartakower. ieder 2 pnt.; 9. Schmidt 1% pnt. plus twee afgebro ken parthen; 10. Landau 1% pnt. plus 1 afge broken party. ItaliëBrazilië 21. De wedstrhd Italië—Brazilië is uitermate spannend geweest. Brazilië was sterk gehandi capt door het feit. dat de midvoor Leonidas, wegens een dijbeenblessure niét kon meespelen. Eerst heeft men het met Romeo geprobeerd en later met Luigino, maar geen van beiden ontpopte zich als de ware aanvalsleider. Hoe geheel anders was het bh Italië. Hier speelde Piola een schitterende parth voetbal, waarvoor men nog grootere bewonde ring krijgt, indien men bedenkt, dat de Brazi- liaansche verdediging hem letterlijk en figuur lijk op de huid zat. Het gevolg hiervan was, dat de vleugelspelers van Italië wat meer vrij spel kregen, al dekte het drietal van de Brazi- ltaansche middenllnle over het algemeen zeer goed. ItaMë heeft overigens veel beter gespeeld dan tegen Noorwegen in de achtste finale. Over het algemeen waren de titelhouders meer in den aanval en talrijke-malen ls het Braziliaan- sche doel ln gewaar geweest, veel talrijker dan het Italiaansche. Technisch waren de Italianen ook beter en over het algemeen was de opbouw van hun spel logischer en vooral doeltreffender dan by hun tegenstanders. Brazilië heeft overigens zeer veel te danken aan zhn doelverdediger. Schitterend heeft Wal ter zich geweerd, vooral ln de eerste helft, toen hh een aantal, op het oog onhoudbare scho ten, van Piola. met veel bravour er uit hield. Trouwens, ook Olievieri. zhn collega van den anderen kant. is nog steeds een doelverdediger van groote klasse. In de eerste helft werd er niet gescoord. Ver scheidene kansen hadden beide teams gekregen om hun land de leiding te geven en vooral voor de rust stond het spelpeil op groote hoogte. De tweede helft was nog geen kwartier oud. toen Ferrari uit een voorzet van Meazza keu rig inschoot. Het spel kreeg na dit doelpunt plotseling een veel ruwer karakter, en de scheidsrechter was genoodzaakt een strafschop toe te kennen aan Italië wegens unfair spel van den Braziliaan- schen back Domingo. Meazza schoot het leder onhoudbaar in. Met nog een half uur te spelen, leidde Italië met 20. Het laatste gedeelte van den strijd had echter een zeer onsportief verloop. Vooral Domingo ging zich nogal eens te bulten en toen Lopex er in slaagde een tegenpunt te scoren, en de spanning volop was teruggekeerd, had de heer Wuetthrlch de grootste moeite den wedstrhd tot een behoorlijk einde te brengen. Domingo en Piola zaten elkaar voortdurend in de haren en zelfs het publiek bemoeide er zich mede. Gescoord werd er niet meer. zoodat Italië tenslotte een verdiende 21 overwinning be haalde. VOETBAL. LEIDSCHE SCHEIDSRECHTERS— WOUBRUGGE. Hedenavond te halfacht speelt het elftal der Leldsche Scheidsrechters Vereeniging tegen „Woubrugge". De inzet is een beker, welke n£ driemaal gewonnen te zhn. eigendom wordt. Het scheidsrechts-elftal komt als volgt uit: Doel; H. v. Bohemen; achter; v. d. Klugt en v. d. Burg; midden: Arnoldus, Dijkman en Wassenburg; voor; v. d. Nat, A. Hillebrand, J. Hillebrand, v. Deursen en P. Ju. De wedstrhd wordt gespeeld op het „Sport man" terrein aan het Zwarte pad. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.S.O. Zondag om 12 uur speelt D.S.O. III een thuiswedstrijd tegen Zuiderkwartier II en om 2 uur D.S.O. II—Zuiderkwartier I. A.S.C. A-ADSP.—ZWALUWEN ADSP. Hedenavond te halfacht spelen de Zwalü^en- adsp. den uitgestelden medaille wedstrhd tegen A.S.C. A-adspiranten op het Pomona-terrein. Schema van het tournooi: 5 JUNI Frankrijk Colombes België Italië Marseille Noorwegen Brazilië Straatsburg Polen Tsj. Slowakije Le Havre Nederland Cuba Toulouse Roemenië 12 JUNI 16 JUNI 19 JUNI Frankrijk Colombes Italië jItalië Marseille Italië Brazilië Bordeaux Tsj. Slowakije Brazilië Colombes Cuba Antibes Zweden vrij Zweden Duitschland 1 4 Juni Parijs Zwitserland Zwitserland Hongarije Hongarije Ned. Indië Rijssel Reims (Hongarije Zweden Parijs Hongarije 18 Juni: Bordeaux, om de 2e plaats: ZwedenBrazilië NOMATEG—E.D.O. 2—2. Na een aanvankelijk gelijk opgaanden strijd neemt Nomateg de leiding door haar rechts binnen. Tot aan de rust olljft de stand verder ongewijzigd. Onmiddellijk na de hervatting neemt E.D.O. het spel geheel in handen en zy weet dan ook spoedig met een pracht-aanvai gelijk te maken. By een doorbraak weet Nomateg te scoren en daarmede weer de leiding te nemen. 21. Geheel E.D.O. viel toen aan. en zij mocht het genoegen smaken 2 minuten voor het einde met behulp van den Nomateg-llnkshalf gelijk te maken. SPORTMAN—G.Z.B. De buurtvereeniging Groenoord heeft de kampioen van den Leidschen Voetbalbond Sportman en de kampioen van den Haagschen Voetbalbond G.Z.B. bereid gevonden om ten bate van de inrichting van haar speeltuin een wedstrhd tegen elkander te spelen, welke zal gehouden worden op het Sportman-terrein aan het Zwarte Pad op a.s. Zondag om 5 uur. Belde elftallen zullen in hun sterkste opstel ling uitkomen. Het belooft dus een aantrekke lijke wedstrhd te worden, die wh mede met het oog op het goede doel aanraden te gaan be kijken. BOSK. BOYS—VETERANEN XI. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tusschen een Bosk. Boys combinatie en een elftal van Oud-Bosk. Boysspelers eindigde in een over winning voor de veteranen met 31. QUICK BOYS I—SCHEVENINGEN I. Morgenavond te zeven uur speelt Quick Boys thuis om den Trousselotbeker tegen de bekende 3de klasser Scheveningen I. welke met haar volledig competitie-elftal zal verschijnen, om te trachten, evenals verleden jaar, Quick Boys te kloppen en den fraaien beker weer een jaar in bezit te houden. Quick Boys verschijnt als \olgt: Doel: L. van Duyn; achter: De Wilt en Remmelswaal; midden: P. Barnhoorn. Jac. van Rijn en C. van Ryn; voor: G. v. d. Plas. G. Pluimgraaff, Jan van Ryn. H. Vis en J. de Jong. - SERIE WEDSTRIJDEN „TER LEEDE" (SASSENHEIM) Morgenmiddag worden de volgende eindwed- stryden gespeeld op „Sporthoff" te Sassenheim: Om 3 uur: Noordwyk IA.S.C. I uit Leiden (verliezers); om vhf uur: Ter Leede IRyns- burgsche Boys I (winnaars). „FOREHOLTE" (VOORHOUT) De voor Zondag te spelen wedstrijden op het Foreholte-terrein zijn als volgt: Foreholte IMeerburg I; Teylingen IVVL I (om een zilveren beker). DAMMEN. DE KWESTIE DER L.W.D.V. De secretaris der nieuw opgerichte vereeni ging W.W.D. zendt ons een schriiven. waarin hh betoogt dat de Leidsche Werkloozen-Dam- vereen. wel degelijk door de vergadering dei- oppositie ontbonden kon worden omdat ruim 2 3 van het ledental aanwezig was. Zijn be toog klopt echter niet als hy schrijft, dat de oppositie besloot ten eerste collectief te be danken voor de L.W.V. (hetgeen nog dien zelf den avond geschiedde!) en daarna de onder- afdeeling „Dammen" te ontbinden. Men kan nu eenmaal geen vereeniging of afdeeling ont binden. waarvan men geen lid meer is! Overigens heeft het geen zin in het openbaar een debat te ontketenen tusschen L.D.W.V. en W.W.D. De sport wordt daarmede zeker niet gediend 1 VOOR ZATERDAG 18 JUNI. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. KRO.-Uit- zending 8.009.15 Gr.muz. <Om 8.15 Berich ten) 10.00 Gr.muz. 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 De KRO.- Melodisten. m. m. v. solist 1.001.20 Grjnuz. 1.15 Postduivenberichten) 2.00 Voor de rhpere jeugd 2.30 Vervolg concert 3.00 Kin deruurtje 4.00 Berichten. KRO.-Orkest en Gr.muz. 5.45 De KRO.-Nachtegaaltjes 6.15 Gr.muz. 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gr.muz. 7.00 Berichten 7.15 Causerie over het Wit-Gele Kruis 7.35 Berichten ANP. Mededeelingen 7.45 Inleiding volgende uitzen ding 8.00 2de en 3de acte opera „Siegfried" (Om 9.10 Overpeinzing met muzikale omlys- ting. Om 9.25 Muzikale causerie) 10.55 Gr.- muziek 11.00 Berichten ANP. 11.10 Film praatje 11.2512.00 Grjnuz. Hilversum II. 301.5 M. VARA.-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—3.00 VPRO. 8.00 Gr.muz. (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgen- whding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in ae Continubedrijven 12.001.45 Gr.muz. (Om 12.15 Berichten) 2.00 Causerie „Overal veilige speelplaatsen voor de jeugd 2.15 Zang en piano. (In de pauze: Gr.muz.) 2.45 Gr.muz. 3.15 Schaaknieuws 3.30 Revue-uitzending (Gr.opn.) Declamatie 5.15 Gr.muz. 5.40 Li teraire causerie 6.00 Orgelspel 6.30 Gro- ningsche uitzending 7.00 Filmland 7.30 Bijbelvertellingen 8.05 Herhaling SOS.-Be- richten 8.07 Berichten ANP., VARA.-Varia 8.15 C. Steyn's accordeonorkest, toespraak en „The Four Blue Stars" 9.15 „En nuOké!" 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gr.muz. 11.00 Schaaknieuws 11.05 Souvenir-orkest m. m. v. solist 11.3012.00 Gr.muz. Droitwich. 1500 M. 11.20 Grjnuz. 12.05 Orgelspel 12.50 Grjnuz. 1.20 Het New Co ventry Hippodrome Orkest 2.20 Grjnuz. 2.50 De BBC.-Singers 3.20 Reportage 4.00 De Enfield Central Band. m. m. v. solist 5.00 Declamatie 5.20 Billy Cotton en zijn Band 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 BBC.- BBC -Variété-orkest en solisten 9.20 Berich- Theaterorkest 7.50 Radiojournaal 8.20 BBC.-Variété-orkest en solisten 9.20 Berich ten 9.40 Amerikaansch nieuws 9.55 BBC.- Orkest 10.50 Gewijd concert 11.20 Ambrose en zijn orkest 12.1012.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 8.55—9.30, 10.05 en 11.20 Gr.muz. 12.35 Bailly-orkest. (Om 1.50 Zang) 3.20 en 4.05 Zang 5.20 Het Calvet- kwartet en solisten 8.35 Zang 8.50 Radio- tooneel 9.30 Variété-programma 10.20 Symphonleconcert. m. m. v. soliste 11.20 J. Bouillon's dansorkest. Keulen. 456 M. 6.50 Gram.muziek 7.30 Will Glahe's orkest 8.50 Danziger Landes- orkest 12.20 Weensch Symphonie-orkest 1.35 Omroep-Amusementsorkest 2.30 Gram. muziek 4.20 Omroep-Amusementsorkest. Om roepkoor en solisten 6.30 Voordracht en con cert 7.30 Omroepsextet 8.20 Omroep orkest en solisten 10.35 Gram.muziek 10.50 Walter Raatzke en Arthur Rinke met hun orkesten 1.203.20 Militair orkest en Hans Joachim Fierke's kwintet. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepklein- orkest. 1.50 Gramjnuziek 2.20 Gram.muz. met toelichting 3.20 Omroepsalonorkest en Gram.muziek 4.05 Jazzmuziek (Gr.pl.) 4.35 Omroepsalonorkest en gram.muzlek 5.20 Gram.muziek 6.35 Viool en plano 7.20: Gram.muziek 8.20 Cabaretprogramma 9.20 Omroepkleinorkest en solist 10.30 dito 10.50 Gram.muziek 11.20—12.20 Populair con cert. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1.30 José Schnyders' orkest 1.502.20 Gram. muziek 3.20 Marceau Burton's musette- ensemble en solist 4.20: Het Belgisch Piano kwartet 5.35 en 6.00 Paul Godwin's orkest 6.35 Gram.muziek 7.05 Pianovoordracht 7.35 en 8.20 Gram.muziek 8.35 Omroeporkest en solisten (9.35—9.50 Reportage) 11.0012.00 Gram.muziek. Deutschlandsender, J571 M. 7.30 Berlynsch pianotrio en solisten 8.20 Omroep-Amuse- in entsorkest en solisten 10.20 Berichten 10.40 Reportage 11.20 Omroepdansorkest en Schrammel-ensemble 12.203.20 Hans Joa chim Fierke met ziin kwintet en militair orkest (1.15—1.26 Tydsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. VOOR ZATERDAG 18 JUNI. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 11.20 Radio P.T.T. Nord 12.20 Brus sel VI. 14.20 Keulen 15.35 Brussel Fr. 16.20 Keulen 18.20 London Reg. 19.40 Keuten 22.00 Beromünster of div. 22.40 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diver sen 10.35 London Reg. 11.35 Droitwich 14.50 London Reg 17.20 Droitwich 21.40 London Reg. 21.55 Droitwich 22.50 Lon don Reg. 23.20 Dróitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11