Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 17 Juni 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Eerstdaags examen-doen? PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 JUNI. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- tien (o.t.), ds. Doornenbal van Woubrugge; nam. 6 uur ds. Bieshaar Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Stuivenberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brinkman van Zegveld; nam. half zeven ds. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. halfzeven (H_A. en Dankz.), ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfze ven. leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer P. Kastelein, cand. te Utrecht. Evangelisatiekring: Beursgebouw: Nam. 6 3/4 uur, de heer Bardelmeljer van Noordwijk. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. ae Bruin van Rotterdam; nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Rem. Kerk voor Vryz. Hervormden: Voorm. 10 uur. ds. Bloemhoff "van Heiloo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf ds. Vrielink. De Kaag: Ned. Herv. Kerk: geen opgave. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Warmoltz. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. Metering. R.K. Kerk: Voorm. 6 uur. stille mis. pastoor Hesp: voorm. halfacht vroegmis. pastoor Houtman: voorm. halftien. Hoogmis, pater Ver beek; nam. 7 uur. lof. pastoor Hesp. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. en nam. halfzeven, ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. H. P. Fortgens van Voorschoten; nam. halfzeven, ds. Streeder. Kinderkerk (Kerklaan 2>: Voorm. half elf, de heer P. J. D. van Malssen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Dijk. Leidschendam Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. de heer Zyi6tra. cand. te Heemse. Ned. Herv. Kerk: geen opgave. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. A. J. van Wijngaarden: nam. halfacht. de heer Martens van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Hofman van Waarder; nam. halfac\t, leesdienst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Nienhuis van Gouda. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur. ds. de Vries. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half vier, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 4 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf. geen opgave. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Dronkert van Woubrugge; nam. halfacht, leesdienst. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. van Noort. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 101/4 uur. ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, de heer J. Street- land; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk) geen dienst. S&ssenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Bouma van Den Haag. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. de Bruijne. Gemeente Gods: Voorm. 10 uur, dienst. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Hen-. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Damsté van Sluipwijk; nam. halfzeven, ds. Bieshaar van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. de Bel. Wassenaar Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur. dr. Honders; nam. halfzes. ds. ten Kate. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate. Ned Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur. ds. W. J. Wegerif van Rotterdam. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfdrie. ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht. ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam, halfacht ds. W. van Dijk. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur 'Bed. H.A.) en nam. halfzeven (Dangz.), dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. half zeven, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 7 1/4 uur. de heer Dijkman van Rijssen. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Jacobs van Boskoop; nam. 7 uur, ds. de Jong van Scheveningen. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 7 uur (Dankz.). ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 1/4 uur, mej. ds. Gllnther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Sellingen. H. Marra te Leer mens; le Surhuisterveen, M. G. Rosbergen te Noordwijk (Gron.). Bedankt: Voor Den Ham. J. C. Terlouw te Garderen. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Groningen: M. Holtrop te Hilver sum en J. Tamminga te Harderwijk. Beroepen. Te Barendrecht, W. F. Laman te Middelharnis. PROF. DR. B. SJOLLEMA ONTVANGT EEN EERE-DOCTORAAT. Op het afscheidscollege van orof dr n Sjollema ln het groot-audltorlum der rijks universiteit te Utrecht, bood gistermiddag prof. ir C. Broekema. rector-magnlficus der landoouwhoogeschool te Wageningen den scheidenden hooglesraar het eere doctoraat in de landbouwkunde aan. ALPHEN. Ernstige fraude door expeditie-personeel Goederen zouden sinds 1924 verduisterd zijn. Sinds eenige dagen gaan hier geruchten, dat het expeditiepersoneel eener firma te dezer plaatse reeds sinds 1924 fraude ge pleegd zou hebben. Het zou kans gezien hebben van af te leveren vrachten ver schillende gedeelten te verduisteren en aan tierden te verkoopen. De waarde der ver duisterde goederen zou een belangrijk be drag vertegenwoordigen. Het moet een feit zijn, dat reeds leden van het personeel be reids ontslagen zijn of zullen worden. Daar het gansche personeel samengewerkt heeft, was ontdekking zeer moeilijk Een en an der moet echter thans door een toevallige omstandigheid aan het licht gekomen zijn. Argwaan werd niet gekoesterd, temeer daar sommige leden van het personeel reeds jarenlang bij de firma in dienst waren en ccn groot vertrouwen genoten. Hangende het onderzoek kon de politie ons nog geen nadere mededeellngen verschaffen. Bezoek van een pauw. Hedenmorgen werden de bewoners van de v. Mandersloostraat verrast door het bezoek van een pauw. De sierlijke vogel zetelde op de daken, balcons en platten der huizen, was zeer tam en liet zich ge makkelijk voederen. De pauw bleek het eigendom te zijn van een landbouwer aan de Aarkade en maakt wel meer uitstapjes, wanneer het hem op het erf te eentonig wordt. HET AS. REGEERINGSJUBILEUM. De nadere plajinen. Nadat kort geleden de burgemeester een commissie had samengesteld ter voorbe reiding van de Jubileumfeesten-1938, ls deze onmiddellijk met haar werkzaamhe den aangevangen. In de eerste plaats werd een aantal sub-commissies gevormd, die zich tot taak hebben gesteld een be paald onderdeel zoo goed mogelijk te ver zorgen. Een dezer sub-commissies zal zich, evenals in 1936, bezig houden met de ver siering en de verlichting gedurende de feestweek, die waarschijnlijk 31 Augustus zal aanvangen. Zij hoopt, dat de gemeen te een feestelijk beeld zal vertoonen, dat minstens zoo fraai is als bij het huwelijk van de Prinses en den Prins, maar beseft, dat dit resultaat niet ls te verkrijgen zon der ruime medewerking van de burgerij. Wanneer deze nu zoo spontaan en krach tig zich uit als toen, twijfelt de commissie er niet aan. of het succes zal even groot zijn als destijds. Overal zullen buurtcom- mlssies haar arbeid moeten verrichten. Sommigen doen dit reeds, anderen moeten worden gevormd. De centrale versierings commissie noodigt de 'burgerij uit, zoo spoedig mogelijk tot de samenstelling van buurtcommissies te geraken, voor zoover deze niet meer of nog niet bestaan. Op Maandag 27 Juni zal in het Nutsgebouw ten 20 ure een vergadering worden gehou den, waarin des centrale commissie een be spreking hoopt te houden met een zoo groot mogelijk aantal buurtcommissies. aangaande de versiering en illuminatie der gemeente. Laat men zorgen, dat vóór dien datum overal dergelijke commissies zijn gevormd en geeft dan gehoor aan den oproep om ln het Nutsgebouw te komen. Gemeenschappelijk overleg kan slechts de zaak ten goede komen Allen, die zich voor deze zaak interesseeren, zijn harte lijk welkom. Bij de te Den Haag gehouden examens slaagden o.a. voor Machineschrljven mej. I. Veldhoen en de heer W. Bosch, beiden opgeleid aan de Inrichting van den heer O Klok alhier. De opbrengst van de collecte ten bate van „Jong Holland snakt naar werk" bedraagt f. 201. IIIllillAVrulJL 2 Vroeger konden zelfs de knapslen „zakken" als 'n baksteen door „zenuwen". Nu neemt men 'n Akkertje. 2976 (Ingez. Med.) Ds. N. WOLDINGA. Zaterdag 18 Juni a s. hoopt ds. N. Wol- dinga, Geref. em. predikant te Haren zijn 75sten verjaardag te vieren. Nicolaas Woldinga werd 18 Juni 1863 te Middelstum, waar zijn vader landbouwer was, geboren. HIJ studeerde aan de Theol. School te Kampen en werd ln 1893 candt- daat om 17 Dec. van dat jaar door wijlen ds J. Nederhoed van Middelstum te De Leek in het predikambt te worden beves tigd. Met een predicatie over 1 Joh. 1 17 nam ds. Woldinga den herdersstaf op. In 1899 vertrok hij naar ten Post, welke standplaats ln 1917 met Mlldam verwisseld werd. 11 Maart 1923 bevestigde ds. Herm. Knoop van Delfshaven, toen te Schouwer zijl, hem te Pieterburen, waar hij Intrede predikte met Hand. 4 29b, en waar hij verbleef tot aan zijn emeritaat, dat hem 30 Sept. 1934 verleend werd. Vanwege de classis Warffum was ds. Woldinga depu- taat voor de examina. Zoowel te De Leek, - ten Post, als te Mildam mocht hij mede- werken aan de stichting van een Chr. School. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad vergaderde. De voorzitter deelde mede. dat goed gekeurd ls de regeling met de gemeente Leiden inzake toelating van kinderen uit deze gemeente tot de openbare U.L.O. scholen te Leiden. Op het verzoek van het bestuur der Ver. voor Vreemdelingenverkeer om een sub sidie, werd ln verband met de noodlijden- heid der gemeente afwijzend beschikt. De raad besloot wederom wijziging te brengen in het raadsbesluit inzake verzekering van gemeentegelden bij de frauderisico-onder linge van gemeenten te 's-Gravenhage. De verzekering gaat in op 1 Januari 1938. De verzekerde som wordt gebracht op f. 15.000. terwijl onder de verzekering tevens B. en W. worden opgenomen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten inzake den aanleg van den nieu wen Provincialen weg op de voormalige spoorbaan en regeling der terugneming van den bestaanden weg LeidenNieuwe- Wetering. De voorzitter lichtte dit schrij ven nader toe. De Raad verklaarde zich met de voorgestelde regeling accoord, onder voorwaarde dat met de reeds ge stelde voorwaarden inzake den terug neming van den weg rekening wordt ge houden. De raad besloot met alg. st. tot vaststel ling van de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden In het raads besluit inzake de kindertosslagregeling voor de ambtenaren werd z. h. s. besloten aan de ambtenaren wier wedde meer be draagt dan f. 2000 een kindertoeslag te ver- leenen van 3 pet. voor elk kind dat zij be zitten beneden den leeftijd van 18 jaar. De vergoeding over 1936 ex artikel 101 der L.O wet dient, aldus Ged. Staten, vast gesteld te worden op f. 8 per leerling. De heer Verweij vindt dit jammer; vooral de kleine scholen kunnen met een bedrag van f. 8 niet rond komen. Spr. is het met den voorzitter eens dat het thans geen nut heeft zich tegen de vaststelling te ver zetten. Het woord is thans aan de school besturen. De begrooting werd dan overeen komstig den wensch van Ged. Staten ge wijzigd. Nog werd vastgesteld een wijziging van de begrooting op de reorganisatie van de brandweer. L. J. van Rhoon alhier verzoekt van de gemeente te mogen koopen een perceel grond ter grootte van ongeveer 200 M2. tegen den prijs van f. 4 per M2. ten be hoeve van den bouw van een woonhuis. B. en W stellen den Raad voor hiertoe te be sluiten en aan dezen verkoop de voor waarde te verbinden, dat het woonhuis moet zijn gebouwd vóór 1 Januari 1940. Mocht de bouw niet tot stand zijn geko men dan is de kooper verplicht het ge kochte zonder verdere kosten aan de ge meente weder terug te geven. Aldus beslo ten. Verder werd besloten een crediet. van f. 618 beschikbaar te ktellen voor vernieu wing van den ketel voor de centr. verwar ming die geheel versleten Is, w. o begrepen het aanbrengen van twee radiotoren voor de politie- en opzichtérskamer. Het bedrag zal op den kapitaaldienst worden geplaatst. Na uitvoerige toelichting van den voor zitter werd met alg. st, besloten aan het werkfonds aan te vrcen een crediet voor het leggen van een k'tekerbestratlng in het zuiden te Roelofarendsveen met schoel- ingenwerken. ten einde te trachten de werkloosheid zooveel mogelijk te helpen bestrijden. De heer Penning de Vries vroeg naar de wijze, waarop het bestratingswerk te Oude-Wetering zal worden uitgevoerd. De voorzitter lichtte een en ander toe. Het blijkt, dat zooveel mogelijk met de wenschen van den heer Penning de Vries en dc Inwoners van Oude-Wetering reke ning is gehouden. De heer Penning de Vries dankte den voorzitter voor zijn medewerking en was van meening dat de Inwoners thans zeer tevreden zullen zijn. De heer Los bepleitte eenige soepelheid bij het meren aan de schoeiing te Oude- Wetering door kleine vaartuigen. Vooral de neringdoenden ondervinden van het ver bod tot aanleggen schade. De voorzitter merkte op. dat de grens in deze zeer slecht ls te trekken, en gaf be langhebbenden ln overweging, palen in het water te slaan. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Gouden Echtvereeniging. A-s. Woensdag hoopt het echtpaar G. Th. de Vlieg—H. W. de Vlieg—Laf free, wonende Emmakade 56 zijn gouden bruiloftsfeest te vieren. Burgerlijke Stand- Geboren: Maria Theodora, d. van C. M. van Vliet en M. M. van Dijk. Overleden: M. W. Scheer, 21 maanden W. J. Klerks, 7 j. Johs. van Leeuwen, echtg. van A. Muljs, 68 J. Loop der bevolking. Gevestigd: G. de Groot, dienstbode, Rijnkade 29 van Leiden A. D. Romijn, veehouders knecht. Zuidzijde 126 van Zuidland IJ. J. v. Grol, zonder beroep. Prins Hendrikstr. 43 van Oegstgeest C. N. Veerman, zonder beroep, Burg. le Coultrestraat 2 van Dusseldorf. Vertrokken: G. P. H. v. d. Molen, chauffeur naar Zwammerdam, Overtocht C 2 M. Stolk geb. Muis, zonder beroep naar Alphen a. d. Rijn Steekterweg 156 J. Knikman en echtgenoote, winkelier, naar Amstelveen, Oude Karsselaan 3 E. Jansen, zonder beroep naar Zwartsluis, Buitenkwartier 101 C. M. hulp in de huls houding, naar Delft, Rotterdamsche weg 12. Tot onderwijzeres aan de R.K. School in de Meije, hoofd de heer J. J. Vernooij ls benoemd mej. A. de Jong te Zwolle. De kerkeraad der Ev. Luth. Gemeente heeft ter vervulling van de vacature ós. C. Pel het volgende drietal in alphabetische volgorde geplaatst: 1. cand. J. Gronloh te Amsterdam, cand. P. Kattelijn te Utrecht, cand. J. Smit Duyzentkunst te Amsterdam. BOSKOOP. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst wor den waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De Vrijw. Burgerwacht. De Vrijw. Burgerwacht alhier, maakt den laatsten tijd onder leiding van den actieven commandant, den heer G. Schou ten gep. onderofficier, goede vorderingen en belooft een goed corps te worden. Thans heeft zij ook ln een lang gevoelde behoefte voorzien door het aanschaffen van een vlag. Deze vlag bestaat uit een oranjebaan met keurig uitgevoerde blokletters (blauw) en is geborduurd door mej. Schouten al hier. Morgen zal deze nieuwe vlag bij de Nat. demonstratie op het vliegveld Ipen- burg, in gebruik worden genomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus Johannes Peter. Z. van S. A. van Hees en D. M. Oomen. Ondertrouwd: Willem van den Akker 24 j. en Magdolna Szalay 23 j. Ten nadeele van den veehouder v. d. S. In de Lagewaard alhier, is des nachts uit diens stal een kaas van ruim 30 pond ontvreemd. Op Woensdag 22 Juni a.s. zal met toestemming van B. en W. dezer gemeen te, een speldjesdag worden gehouden ten bate van de Ver. „Het Hoogeland". Donderdag 23 Juni a.s. zal er aan de dokterswoning gelegenheid bestaan voor in- en herinenting des nam. 2 uur. Denk aan trouwboekje of geboortebewijzen. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Een schrijven van het Hoogheemraadschap Rijnland - Nieuwe straatnamen - De tennisbanen in het Gem. Sportpark De eventueele stichting van een vlieghaven. De raad vergaderde. Onder de Ingekomen stukken bevond zich een brief van het Hoogheemraadschap van Rijnland, waarin dit voor ultloozlng der riolen op het boezemwater een bedrag van f. 0.30 per woning verlangt. Voorts dringt het Hoogheemraadschap er op aan een centrale rioleering te maken voor uit- loozing op het boezemwater. Wat het eer ste punt betreft gaf de voorzitter in over weging aan het verlangen van Rijnland tegemoet te komen en in de precarlo-ver- ordening een wijziging aan te brengen, die het mogelijk maakt de kosten op de be langhebbenden te verhalen. Het tweede punt, als zijnde van zeer wijdere strek king. zal door B. en W. nader onder oogen moeten worden gezien, alvorens hierom trent voorstellen aan den raad kunnen worden gedaan. Conform besloten. Op een ingekomen verzoek van de afd. Leiderdorp der S.D.A.P. waarin wordt ge vraagd er bij den Minister op aan te drin gen, dat aan boerenarbeiders ook steun wordt verstrekt van 6 Juni tot 15 Juli, stelden B. en W. voor een dergelijk ver zoek niet te richten, aangezien de uitvoe ring der steunregeling niet tot de compe tentie van den Raad behoort. Nadat de heeren Klaver en v. d. Wal hierover het woord hadden gevoerd, werd conform het voorstel van B. en W. be sloten. waarop de heer v. d. Wal te ken nen gaf bij de rondvraag hierop terug te zullen komen. Tot schatter voor het grondbedrijf werd benoemd de heer J. de Graaf te Zoeter woude (H. R.) Vervolgens werden na toelichting van den voorzitter vastgesteld een verordening op het schatten van gronden in het grond bedrijf en een wijziging van de alg. Poli tieverordening. Volgens deze laatste zullen eigenaren van gronden, die van de toene mende bebouwing profijt hebben, verplicht kunnen worden hun slooten te dempen, in dien deze schadelijk dreigen te worden voor de openbare gezondheid. Eveneens werden, zoo goed als zonder bespreking, aangenomen de volgende voor stellen: Verzekering van gemeentegelden bij de Incassobank. wijziging reglement B. A en een verzoek tot straataanleg door M. v. Velden. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1937, bedragende f. 4351.76, werd goedgekeurd. Aan de muziekver. „Devote" werd over 1937 een subsidie toegekend van f. 200 en aan de Chr. Bewaarschool van f360. Tot leden van de commissie tot het na zien der gemeentcrekening werden be noemd de heeren Snel, Klaver en v. d. Wal. Hierna werd besloten de nieuwe straat in het verlengde van de Acacialaan te noe men Ericalaan en de door den heer v. d. Velden aan te leggen straat evenwijdig aan de Koningstraat den naam van Rese dastraat te geven. De voorzitter bracht bij een begrootlngs- wijziging in bespreking een herbestratings- plan, dat bedoeld was in werkverschaffing uit te voeren. In verband met gerezen be zwaren zou het aanbeveling verdienen deze herbestrating op de gewone wijze uit te voeren, waarbij aan den aannemer de verplichting zou zijn op te leggen zooveel mogelijk Leiderdorpsche werkloozen voor deze werkzaamheden in dienst te nemen. De voorz. deelde mede dat de heer Snoe- ker te Sassenheim bereid was de herbe strating uit te voeren tegen een redelijk bedrag. De heer Rijnsburger vroeg, of ook Lei derdorpsche ingezetenen voor de aanne ming in aanmerking komen. De voorz. zei toe, dat dit eerst nog zal worden nage- gaan. Vervolgens bracht de voorzitter in be spreking de wenschelljkheid van vergroo ting van het aantal tennisbanen in het gemeentelijk sportpark. Er zijn twee mo gelijkheden, n.l. uitbreiding naar den kant van den Hoogmadesche weg waar één baan kan worden aangelegd en uitbrei ding aan den kant van de Kerklaan, waar ruimte is voor twee banen, doch dan moet het clubgebouw worden verplaatst, hetgeen aanmerkelijk hoogere kosten meebrengt. Besloten werd deze aangelegenheid in han den van B. en W. te stellen voor afdoe- :'üBij de rondvraag vestigde de heer Van der Wal de aandacht op de bruggen ln den Lage Rijndijk. De toestand van enkele van deze bruggen ls slecht en eischt drin gend voorziening. De voorzitter wees er op, dat de Lage Rijndijk vanaf de Spanjaards- brug tot aan Alphen ls geplaatst op het tertiaire wegenplan. De voorziening aan de bruggen zal zich daarom tot het aller noodzakelijkste dienen te bepalen, wijl binnen korteren of langeren tijd toch de verbreeding van den weg aan de orde zal ko men, waarbij ook een definitieve verbete ring der bruggen moet plaats hebben. De heer v. d. Wal kwam terug op d* kwestie van den steun voor de landarbei ders. De voorz. deelde mede, dat deze zaak de aandacht van B en W. had. De heer Snel gaf den voorz. in overwe ging om 's avonds de raadsvergadering te houden. De heeren Klaver en v. d. Wal steunden dit verzoek. De voorz. deed 'geen bepaalde toezegging in deze richting. De heer v. d. Wal vroeg of bij het coll. van B. en W. iets was bekend omtrent de stichting van een vlieghaven te Leider dorp. Hierop antwoordde de voorz. dat B. en W. omtrent deze zaak niets anders wis ten, dan wat ln de kranten was te lezen. Naar zijn meening was het maar het beste deze zaak rustig af te wachten, want de raad zal de eventueele stichting van een vlieghaven ln onze gemeente nóch kun nen verhinderen, nóch kunnen bevorderen. Hierna sluiting. Het Schapenfonds der Ned. Herv. Kerk. De winst van het Schapenfonds over 1937/38 was van de aangekochte lammeren f. 119.92. De bijdragen van de stille wel ders bedroegen samen f. 59, zoodat in to taal aan het bestuur van de genoemde school kon worden afgedragen f. 178.92. De commissie voor de weidelammeren heeft onlangs weer 31 stuks aangekocht, die alle bij veehouders in de omgeving zijn geplaatst. De collecten voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk brachten van 1 Jan. tot 15 Mei in totaal f. 539.44 op. Het fonds voor een vereenigingsgebouw. De inkomsten van het fonds tot stich ting en onderhoud van een Vereenigings gebouw blijven geregeld vloeien. Thans is het bedrag van f.3000 overschreden. Deze zaak heeft de voortduruende aandacht van de Ned. Herv. Kerkeraad en Kerk- voordij. Het plan bestaat in het as. na jaar weer een nieuwe actie te voeren. NIEUWKOOP. 1 Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Nicolaas Catharlnus. z. van C. J. BUlemeer en A. J. Groen ln 't Woud; Bertha, d. van J. Vijfhulzen en J. C. van der Laken. Ondertrouwd: J. van Dlemen 40 jaar en A. M. A. Peek 40 jaar te OdUk. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. van K. Morzink en P. N. Zemel. TER AAR. Sportvhacherij neemt toe. Naast de Haagsche heeft zich thans ook de Leldsche Hengelaarsbond in deze ge meente gevestigd, welke organisatie ver schillende vischwateren, o.m. de Leldsche Vaart en het Aarkanaal heeft gepacht. De neltenvisscherij ls onderverpacht aan Al- phensche en Nieuw-Vennepsche broodvis- schers. De Leldsche Hengelaarsbond heeft zijn zetel gekozen in café Bocxe. WADDINXVEEN. Jaarverslag E. H. B. O - Uit het jaarverslag van de afd. E.H.B.O. alhier, blijkt, dat ln het afgeloopen Jaar 2 cursussen, w.o. een herhalingscursus, met groot succes werden gehouden. Zestien leden kregen het diploma onder leiding van dr. Pols. Van de 60 leden verwierven er 40 het diploma E.H.B.O. Vijfmaal werd aan een wedstrijd deelgenomen en vijf maal een prijs gewonnen. De kas staat er goed voor. Aangedrongen wordt op het toe nemen van het getal donateurs, opdat de vereenlging nog meer ln het belang van de lijdende menschheld zal kunnen doen. Het gemeentebestuur verstrekt gratis een ocfenlokaal, waarvoor ln het verslag dank wordt gebracht. De heer Does. thans bruggeknecht te Gouda, is als zoodanig benoemd aan da nieuwe brug over de Gouwe ln den Rijks weg No. 12. Gevonden: 2 pakken zakken, pols horloge, rljwielbelastlngmerk en een beige ceintuur. Tegen een tweetal personen te Bent huizen wonende, ls proces-verbaal opge maakt resp. t«r zake van diefstal 'en he ling van goederen ten nadeele van de car- rosserlefabrlek „Verheul" alhier. Burgemeester P. A, Troost heeft om gezondheidsredenen bedankt als bestuurs lid van het BorgstellIngfonds voor Gouda en omstreken. WOUBRUGGE. 1 BurgerUjke Stand. Getrouwd: Wilhelmus Johannes van der Post, 29 j. en Maria Jozefina Johanna Lieverse. 25 j. Geboren: Theresia Cornelia Maria. d. van G. J. den Dubbelden en J. C. Straathof. Overleden: Theresia Anna Maria Ruygrok van der Werven, oud 2 Jaar. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren Egbert z. van J. de Jong en S. van der Meer; Hulbert z. van H. Verveer en H. van Buren; Johannes Leonardus Bemardus z. van J. Switsar en M. Wensveen, Overleden: J. Hoekstra oud 66 jaar man van T. Veenstra. a Getrouwd: G. Overdevest 50 Jaar en A r. Hogervorst 44 Jaar. De heer A. J. van Reeuwijk alhier slaagde aan het Marnix-gymnasium te Rotterdam voor het eindexamen. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells z. van Jan van Os en van Cornelia van der Vlist. Overleden: Johanna KeUzer 58 Jaar, echtge noote van Jacobus de Koning. Ondertrouwd. Arle Domburg 26 jaar en Kornelia van der Sluis, 27 Jaar te Zevenhoven. Een alhier op de straat en langs de hulzen gehouden verkoop van bloempjes ten bate van de Vereen, tot bevordering der gezondheid ln de Grafische vakken ïeelt f13 27 opgebracht. Onze plaatsgenoot de heer f. Sluyter, ls te 's-Gravenhage geslaagd voor het exa men Machineschrljven. 2-3 i

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10